Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4901) deathtania


deathtania
senior tag

Sziasztok!

Múlt héten sajna sikerült gtk-ra tenni az SE 16GB-met, így vettem a hétvégén egy 8-as 64GB-t. Gondolkoztam rajta, hogy kihasználnám ezt a Qi töltési lehetőséget, mivel az előzőnél pont egy töltő vágta haza a telefon pár chipjét. :)

Az IKEA-s NORDMÄRKE Qi töltővel van valakinek tapasztalata? Egész jó ár/érték arányúnak tűnik nekem, gondoltam beszereznék egy ilyet.

Mellette néztem a Trust Primo-ját is, de ehhez kell egy külön adatper is (az IKEA-s 3 bementes elvileg 2,4A töltést tud max adni csatinként, gondoltam a Watch töltője mellé bedugom ezt is...)

Van esetleg ezekkel tapasztalatotok?

www.brczart.hu

(#4902) fenyojoe válasza bodorjanos (#4900) üzenetére


fenyojoe
csendes tag

Teljesítményigényesebb alkalmazásoknál látszik a sebességkülönbség, de főleg a játékoknál. Hamarabb tölt be, utána kb. ugyanaz az élmény. De rendszerappoknál szinte nincs semmi különbség gyorsaságban.

iPhone 8 - iOS 14.8.1 / iPad Pro 9.7 - iPad OS 14.8.1 / MacBook unibody late 2008 - OS X 10.11 / Mac mini 2014 - mac OS 10.12

(#4903) Hoes


Hoes
aktív tag

Sziasztok!
Egy kedves ismerősöm szeretné az i8-cal felvett videókat és képeket lejátszani az új LG okostévéjükön! Meg tudja oldani kiegészítő eszköz nélkül?
Rég volt már iPhone-om és nem akartam neki butaságot mondani.
A telefonról közvetlen át tudja küldeni a tartalmakat ha azonos WiFi hálózaton lóg a TV és a mobil?

[ Szerkesztve ]

(#4904) Sify válasza Hoes (#4903) üzenetére


Sify
senior tag

Nem tudja átküldni. Telefonról át kell másolni egy pendrivera és úgy lejátszani. Vagy kell egy apple tv.

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#4905) Hoes válasza Sify (#4904) üzenetére


Hoes
aktív tag

Ez komoly? Egy 50.000Ft-os Androidos teló gond nélkül tudja ezt.
Köszönöm a gyors választ!

(#4906) Khelben válasza Hoes (#4905) üzenetére


Khelben
nagyúr

Cserébe estig lehetne sorolni, amit az i8 tud, az 50k-s androidos vacak meg nem :)

(#4907) zzola válasza Khelben (#4906) üzenetére


zzola
félisten

Igen, csak nem biztos, hogy ez a tudás egyenesen arányos az árához képest...

(#4908) tboldi válasza Hoes (#4903) üzenetére


tboldi
nagyúr

AllConnect, vagy valami más tetszőleges DLNA app. :K

[ Szerkesztve ]

(#4909) Tibee86 válasza Hoes (#4905) üzenetére


Tibee86
veterán

És még bővíthető a memóriája, van benne infra, használhatod pendrive-ként, stb stb. Csak ez senkit nem érdekel ebben a topikban. ;)

(#4910) Sgarrista válasza Hoes (#4905) üzenetére


Sgarrista
tag

Az LG saját appja (LG TV Plus) le tudja játszani , igaz hogy nem minden formátumot de tudja.
De a legjobb és leggyorsabb a pendrive .

(#4911) bodorjanos válasza fenyojoe (#4902) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Köszi a választ! Közben beneveztem egy 8-asra. Rövid ideje nyüstölöm, de tetszik egyelőre :) Most ez lesz jó pár évig, úgyhogy meg kell szeretnünk egymást nagyon :)
Egyben bízom nagyon, hogy a 2 GB RAM talán nem lesz "falhozcsapkodósan" kevés még 2-3 évig. Ha igen, az cumi :) Meg talán tovább lesz támogatott, mint a 7, bár paraméterek alapján kb. ugyanaddig húzzák szerintem.

(#4912) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Huawei kardjába fog dőlni, végre rendeződnek a piacon az árak. Kicsit pofátlanul elszálltak a készülék áraikkal.
Vetekszik egy iPhone-al, ami közel vicces.
Még jó, hogy Amerika nem hagyja kinyíratni az Apple-t.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#4913) totopad válasza eladogeppc (#4912) üzenetére


totopad
senior tag

Ennek szerintem tényleg semmi köze az Apple-höz, sőt...
Olvasni olyanokat, hogy pont az Apple fogja megszívni, mivel kínai beszállítókat veszíthet ezzel a deallel.

A másik része meg -és ezt 11 év iPhone használat után mondom-, ha az Apple nem fog drasztikusan árat csökkenteni, akkor jelentősen vissza fog esni és el fogja veszíteni a piaci előnyét. Legalábbis az okostelefon szegmensben biztosan és mivel ez adja a cég bevételének nagy részét, ez kifog hatni a teljes vállaltra.
Ha fenn akarnak maradni a vizen, akkor árcsökkentés, mert technológiai újjítást már évek óta nem tudnak felmutatni. Az meg egyértelműen látszik, hogy az évenkénti frissítés lufija kez

(#4914) eladogeppc válasza totopad (#4913) üzenetére


eladogeppc
veterán

:Y
Nem tudnak technológiai újítást nyújtani ? Miben ?
Face ID náluk volt először, a Chipset-ük a mai napig a leggyorsabbak között vannak, sőt megkockáztatom, hogy az Apple gyártja a leggyorsabb chipseteket, a digitális képfeldolgozó ISP náluk jelent meg először ami több képből rak össze egyet, a két kamerás rendszereinél a dual OIS az újabb iPhoneokon ott van már amikor a konkurensekében még sehol, a video rögzítési technológiájuk messze a többi felett áll, Zoom-ot hagyjuk milyen kockásan nagyítanak a konkurrensek modelljei, itt olyan sima mint a moziban.
A kijelzőik már igen rég óta minimum 60hz-es frissítéssel illetve afölött dolgoznak ami a szintén nem volt elmondható a többi gyártónál.

Szóval milyen technológiai lemaradás van itt ?

Azért mert ugyan úgy néz ki egyik iPhone mint a másik, attól még iszonyat nagyot dobnak mindig a piacra.

Én iszonyat szkeptikus vagyok, és bírálom az összes telefont amit megveszek, de az röhej, hogy az S10 képeit és videóit gépen megnézve valami förtelem fogadott az iPhone 8 plus-éval szemben.

Akku fogyasztásban csak magamnak hiszek, hiszen ugyanazokat az appokat és beállításokat használom, és sajnos a Droidok kihalnak nálam 4-4,5 óra nyomkodás után, ez 5-6 órát bír simán.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#4915) zzola válasza eladogeppc (#4912) üzenetére


zzola
félisten

Ez hogy jön ide?
Apple-nál pofátlanabb cég amúgy sincsen...

[ Szerkesztve ]

(#4916) hemaka válasza eladogeppc (#4912) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ha azt hiszed a bolond Krumplit erdekli az Apple sorsa, nagyot tevedsz. Csak a szokasos farokmeregetes megy, ahogy nala ez mar minden heten megtortenik lassan.

Ha meg Kina beintene, hogy nem gyartjuk a szarotokat tobbet, az usaban egy ideig max a feher papirdobozkat tudnak gyartani, bele nem kerulne semmi. 😂

(#4917) Khelben válasza hemaka (#4916) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha meg Kina beintene, hogy nem gyartjuk a szarotokat tobbet, akkor a helyi lakosság egy jelentős része éhen halna.

(#4918) Atlantis válasza eladogeppc (#4912) üzenetére


Atlantis
veterán

:Y :F

Vegyünk egy hivatalos forgalmazót, azonos tárhellyel rendelkező telefonokra vonatkoztatva, aktuális csúcsmodellel:

iPhone XS Max

P30 Pro

Akárhogy nézem, elég jelentős az árkülönbözet.

Szép dolog az almás szemüveg, rajtam is az van 10 éve (bár egyre nehezebb megtartani, sőt, már csak a lustaság miatt van meg), de azért kezeljük helyén a dolgokat.

Minderről persze szegény 8-as nem tehet, ez itt erősen OFF.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#4919) totopad válasza eladogeppc (#4914) üzenetére


totopad
senior tag

Az a helyzet, hogy a vásárlók többsége nem így gondolkodik és a pénzügyi beszámolók sem ezt erősítik meg.

Én idén se fogok a 8 Plus-omról váltani, mert nem érzem szükségét, talán majd jövőre és talán én is a Huawei-re, -feltéve persze, ha rendeződik ez a patthelyzet- és szerintem nagyon sokan pártolnak el az Apple-től pont emiatt. Tehát, ha csak valami drasztikus árcsökkentés, vagy valami technológiai forradalom -amiket felsoroltál, mind kiegészítő funkciók voltak, semmiben sem változtatták meg a mobilhasználati szokásainkat- nem lesz, akkor nem sok jó várható a jövőt illetően.

(#4920) eladogeppc válasza Atlantis (#4918) üzenetére


eladogeppc
veterán

Arról volt szó, hogy az Apple nem fejleszt. De ! Fejleszt, fentebb írtam miben.
Videózás terén nincs párja, még a P30-sem azzal a maximum 30x Zoomjával amit baszott nagy lépcsőkben oldottak meg.

Remélem azt is hozzáteszed, hogy az Apple mezei IMEI alapján bármely EU országból befogadja a készüléket javításra, a Huawei csak számla és garancia jegy megléte esetén.
És efölött nem nyitok vitát, mert szoptam be garanciális készülékkel, csak épp nem volt számla.

De akkor már tessék:
iPhone XS MAX
Huawei P30 PRO

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#4921) totopad válasza eladogeppc (#4920) üzenetére


totopad
senior tag

Nem, nem arról volt szó!

A fejlesztés és a technológiai újjítás nem ugyanaz! Én nem fejlesztést írtam!

(#4922) eladogeppc válasza totopad (#4921) üzenetére


eladogeppc
veterán

"technológiai újjítást már évek óta nem tudnak felmutatni."

Én is ezt akartam korábban írni. A FaceID nem az ? Lehet hogy hülye vagyok, de az az. A kamera technológia sem az ? Ne máá. Ők kezdték, a többiek koppintották. :R

[ Szerkesztve ]

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#4923) totopad válasza eladogeppc (#4922) üzenetére


totopad
senior tag

Az a baj, hogy a faceID-t rossz topicban tolod, mert a 8 és 8 Plus "csak" fngerprinttel rendelkezik.
Szerintem az itt lévők nagyrészének ez ad1 semmit sem jelent, ad2 utálja a notch-ot

Én a második csoportba tartozom ráadásúl semmilyen lényegi változást sem hozott a készülékhasználati szokásainkban. Funkcióban nem változott a készülék használata.

(#4924) eladogeppc válasza totopad (#4923) üzenetére


eladogeppc
veterán

Beszélgetünk, nem ?
Persze, rossz topikban tolom, mert itt nincs. Mondjuk aktiválható ha nagyon akarod.
Amúgy itt senki nem tudja mi az. Senki nem hallott róla. :C
A lényeget mindig megragadod, gratulálok.
Maga a 3D touch sem volt újítás amikor megjelent, még akkor is, ha valamennyire sok embernek felesleges.

Az Apple-nek nagyon fontos, hogy a készülékein futó szoftver akadásmentes legyen. Miattad nem fogják feladni az elveiket, és tervezik újra a felületet, ahogy azt a Samsung megtette. Görcsölnek, hogy minél kezelhetőbb legyen az Android, de sajnos napi használat során - mondom ezt úgy, hogy android fan vagyok - egykézzel még mindig több mindent meg tudok oldani itt, mint akár S10-el.

iPhone XR-en a gesztusvezérlés valami fenomenális. Az sem fejlesztés. Na jó ! Hagyjál lógva.

Megnézném, hogy egy 2-3 éves droidon egyáltalán a mai droid elfut-e, és ha igen, akkor azt hogyan teszi.
Ne felejtsd el, hogy az i8 nem mai csirke, viszont hozza a teljesítményt még a legújabb iOS-el is.

[ Szerkesztve ]

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#4925) tothferenc


tothferenc
senior tag

En 5 ev 5S hasznalat utan csereltem i8-ra. Mindemellett otthoni tartalomfogysztasra hasznalok egy MediaPad M3-at. Mielott megvettem volna az i8-at, apostol megkaptam a p20 pro-jat. Viszont nem tudtam megszokni. Hianyzott a gordulekenyseg, a logikussag, hogy egyben van az egesz, es a merete sem stimmel. En azt vettem eszre, a fogyasztok egy resze mar a meret miatt sem vesz mast, mint iPhone-t. Tobbek kozott en sem. Ha lett volna legalabb egy i8 szintu, meretben megfelelo Huawei, esetleg meg elgondolkodtam volna rajta, de igy eselytelen. Parom pedig megkapta az 5S-t, ezzel egy Huawei P10 plust lecserelve. Allandoan eldobja a wifit, nagy, kezelhetetlen, es a frissitesek valami viccek rajta.

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#4926) lugosi válasza totopad (#4923) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én faceid-s telefont használok, a touch id-t sokkal jobban szerettem, a mai napig nem kedveltem meg a faceid-t.

(#4927) Stylerr


Stylerr
addikt

Sziasztok!

Tudtok Iphone 8-hoz olyan tokot, amibe lehet mondjuk rakni egy igazolvány méretű kártyát (jogsi, személyi) és nem oldalra nyílós, hanem sima, mint egy rendes szilikon tok?!

Előre is köszönöm!

(#4928) tboldi válasza Stylerr (#4927) üzenetére


tboldi
nagyúr

TwelveSouth Relaxed Leather

(#4929) deathtania


deathtania
senior tag

Sziasztok!
Normális az, hogy tegnap este 7 körül hazaérve vezeték nélküli töltőre tettem a telefont kb 17% töltöttségen, és kb este 10-re töltött fel 80% környékére, amit viszont reggelig tartott, és nem ment feljebb a töltöttségben?

www.brczart.hu

(#4930) bodorjanos


bodorjanos
aktív tag

Sziasztok!

2 napja van meg az új Iphone 8-asom.

Az SE után egy kis csalódás azért van bennem, mert napi használatnál azért nem igazán érződik az előrelépés. Szinte csak egy hajszállal gyorsabb, mint az SE volt.

A kamerán lepődtem meg, hogy fényképezésnél szinte ugyanazt hozza. Szaturáltabb az i8 képei és az árnyékos részek világosabbak a képeken, de a minőség szinte ugyanaz. Összenéztem párom s8+-ával és kb. ugyanazt hozzák.

Kialakítás, ujjnyomat olvasó rendben van. Engem a főgomb se zavar, sőt...

Üzemidő nem egy világverő, de talán még többet nyomkodom, mint normál esetben nyomkodnám. Majd alakul :)

Na ez csak egy mellékvágány volt, hogy megosztottam a tapasztalataimat veletek 1 nap használat után :)

Ami érdekelne, mennyire törékeny a kicsike? Most egy sima szilikon vékony tok van rajta és elől egy üvegfólia. Egy vastagabb, de nem "armor" szilikon tokot rendeltem. 1mm vastag kb. Alá még gondoltam a hátlapra is egy üveget és ennyi.

Tudom, ha úgy esik, törik, de ha valaki már ejtette el, megírná milyen magasságból és mennyire viselte meg a telefont?

Én az SE-t volt, hogy 3 méterről ejtettem le a létra tetejéről az aszfaltra, de egy kis horpadással a sarkán megúszta a teló. Erre igyekszem majd jobban vigyázni, de véletlenek előfordulhatnak...

Kíváncsian várom, kinél mit ért már túl a telefon :)

Üdv,
Jani

[ Szerkesztve ]

(#4931) totopad válasza bodorjanos (#4930) üzenetére


totopad
senior tag

Nálam egy munkahelyváltást, 3 influenzajárványt és egy esküvőt.

(#4932) hemaka válasza deathtania (#4929) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nem igazán, nyomj neki egy resetet, hátha utána megjavul.

(#4933) deathtania válasza hemaka (#4932) üzenetére


deathtania
senior tag

Időközben rájöttem, valószínű user error volt a dolog. :DDD

Apple Support

"Az iPhone kissé felmelegedhet töltés közben. Az akkumulátor élettartamának meghosszabbítása érdekében a szoftver leállítja a töltést 80 százalék fölött, ha az akkumulátor túlzottan felforrósodott. Az iPhone töltése folytatódik, amint a hőmérséklet mérséklődik. Ilyen esetben vigye az iPhone-t és a töltőt hűvösebb helyre."

Mivel 17%-ról tornászta fel magát 80-ig, nem is csoda, hogy melegedett ennyire szerintem. Hétvégén még próbálgatom párszor majd, kiderül. :)

www.brczart.hu

(#4934) bodorjanos válasza totopad (#4931) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Az nem olyan rossz átlag :D
És elejtés nem volt közben sosem? ;)

(#4935) hemaka válasza deathtania (#4933) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nálam pont fordítva volt, a Qi töltőt a gyári 1A fej nem bírja, kb. 20 perc után majd szét olvad és nem is tölti tovább. :DDD

(#4936) bodorjanos


bodorjanos
aktív tag

Régi Iphone 8 tulajok! Hogy bírja az aksitok a gyűrődést? Én azt veszem észre, hogy napi töltés lesz nálam a realitás, legalább is így 2 nap után ezt látom, azaz az 500 ciklus meglesz erős másfél év alatt... Ez azért elég nyomasztó :D Aki már ennyi ideje használja a telefont és naponta tölti, nála már jelentkeznek az elöregedés jelei? Puszta kíváncsiság. Még van egy jó másfél évem, hogy erre a szintre jusson a készülékem, de azért kíváncsi vagyok :D

(#4937) Tibee86 válasza bodorjanos (#4936) üzenetére


Tibee86
veterán

1 ciklus nem egyenlő egy töltéssel. Ha mondjuk minden nap 50%-ról töltöd fel, akkor az 2 töltés alatt lesz 1 ciklus.

(#4938) bodorjanos válasza Tibee86 (#4937) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Tudom, de nagyjából 80-90%-ot elhasználok egy nap, azért kerekítettem fel napi 1 töltésre-re :D Nekem ezek a 10-12 óra böngészések nem igazán jönnek össze... 51 perc képernyőidő, 62% töltöttség most. Este 11 körül vettem le töltőről 97%-on. napközben 4G-m van bekapcsolva. Néha ránézek a messengerre és pár hírportálra meg 20 perc Fb/nap kb. Háttér adatok letöltését csak a szükséges appokra korlátozom. De nekem akkor is így merül. Hívásból sincs túl sok. Jó, sejtettem, hogy 1 napot fogok kihúzni 1 töltéssel...

(#4939) hemaka válasza bodorjanos (#4936) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nálam a plus is csak 1 napot bír. Nap végén tölteni kell, mert igaz van még benne 10-20%, de az meg már nem elég semmire másnap.

(#4940) bodorjanos válasza hemaka (#4939) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Akkor azért azt használod is rendesen... Gondolom nem 50 percnyi képernyőidőd van ma még csak :D :D :D

(#4941) hemaka válasza bodorjanos (#4940) üzenetére


hemaka
nagyúr

Így néz ki nagyjából. Néha a Safari kevesebb, de akkor meg van helyette HBO Go. Mikor hol találok értelmes filmet vagy sorozatot, meg a meló hogy engedi.

(#4942) bodorjanos válasza hemaka (#4941) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Azért az 5 óra képernyőidő nem olyan rossz. De az a plus... a sima 8-nál gondolom ugyanez a felhasználás mellett 3-4 óra jöhet talán ki...
És napközben 4G-t használsz vagy wifit? 4G azért nagyobb adóteljesítménnyel ad, mint a wifi, jobban is meríti szerintem...

(#4943) hemaka válasza bodorjanos (#4942) üzenetére


hemaka
nagyúr

Végig 4G-n van, amikor itthon vagyok wifin, de akkor meg nem is használom a mobilt kb semmire.

(#4944) bodorjanos válasza hemaka (#4943) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Akkor viszont nem is olyan rossz :) Persze amiket itt-ott lehet olvasni 10-12 órányi SOT-ról 4G mellett, azokban azért erősen kételkedek... ;)

(#4945) Vityahun


Vityahun
tag

Van olyan közületek aki Samsung S7-ről váltott?

Ericsson GA318 - Nokia 5110 - Panasonic GD75 - Nokia 6230 - Nokia 6233 - Nokia 6310i - Nokia E65 - Samsung Galaxy 3 - Nokia E52 - Lumia 710 - Lg Optimus 4x HD - Lumia 520 - Lumia 630DS - Lumia 925 - Lg G3 Titan - Samsung Galaxy S7 - Iphone 7 - Xiaomi MI 9 - Play more!

(#4946) Šolaire


Šolaire
veterán

Sziasztok. SE telóm volt. Eladtam. Azóta vágyok vissza. Érdemes 8-ra beruházni? 2gb ram miatt gondolkodok. Köszi a választ.

“Praise The Sun” \[T]/

(#4947) tboldi válasza Šolaire (#4946) üzenetére


tboldi
nagyúr

Hajrá!

(#4948) Zitta válasza Šolaire (#4946) üzenetére


Zitta
őstag

Én is gondolkodtam nagyon a 8-as vásárlása előtt de az X szerintem nem egy igazán jól sikerült darab, az újabbak közül az XR nem egy nagy durranás, többi XS és társai horror áron vannak + nálam a notch amúgy is kizáró ok.
8 vagy 8 plus simán befutó - moccanj rá! :K

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#4949) Šolaire


Šolaire
veterán

Köszi mindenkinek. A 8 plus nekem túl nagy lenne. Most is egy Mi A2 telefonom van. Túl nagy. A 8 szerintem jobban megfelelne nekem méretben. Igazából az SE volt a legjobb , csak ugye nem jött utódja ezért váltottam. Egy 4.2-es SE 2-re azonnal váltanék. :)
Így marad a sima 8.

“Praise The Sun” \[T]/

(#4950) marsu. válasza Zitta (#4948) üzenetére


marsu.
senior tag

Én pl. 8+-ról váltottam X-re és egyáltalán nem bántam meg. Plus néha túlságosan nagy volt, valamint untam is a dizájnt sok év után.
X-et miért gondolod nem jól sikerült modellnek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.