Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4951) tboldi válasza marsu. (#4950) üzenetére


tboldi
nagyúr

Sokáig hasonlóan gondoltam én is, mint Zitta, de azért csak nem hagyott nyugodni a gondolat, hogy lecseréljem a 8 Plus-t XS Max-ra. Végül beadtam a derekam és már vissza nem mennék. :N

(#4952) marsu. válasza tboldi (#4951) üzenetére


marsu.
senior tag

Én sem mennék vissza. Nekem pl. nyáron teljesen használhatatlan volt a touch id, a kissé piszkos vagy izzadt, nedves újjal.

(#4953) deathtania válasza hemaka (#4935) üzenetére


deathtania
senior tag

Persze, hogy nem bírja, mivel a Qi töltőknek tudtommal legalább 2A kell: 1A töltés, 1A a töltő működése. :)

www.brczart.hu

(#4954) hemaka válasza deathtania (#4953) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ezt nem tudtam, akkor érthető, hogy elég hamar kidöglik.

(#4955) tothferenc


tothferenc
senior tag

Sracok, hasznal valaki PD-s toltot?! Ha igen, milyet, ami nem iPad, vagy Mac?! Szeretnek venni egyet, es neztem pl Bauses markajut, abbol vannak masik (dual fali es wireless is) toltoim, es meg vagyok vele elegedve. Illetve a gyorstoltes funkcio pl akkor is mukodik (ezalatt a fel ora/50%-ot ertem) ha nem 0-rol kell tolteni, hanem pl 40%-rol akarom tolteni? Akkor is fel ora mulva 90%-on lesz?!

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#4956) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Üdv.

Mi a véleményetek a iPhone 8-ról? Megéri még megvenni ? (Sajnos engem ez a képernyőbe ültetett újlenyomat olvasó, meg a Face ID valahogy nem hat meg, nem igen jön be )

Ti hol vettétek?

(#4957) senior69


senior69
tag

Üdv mindenkinek!
Egy kérdéssel fordulok hozzátok: mégpedig, hogy adott egy nokia vezeték nélküli sima standerd (nem gyortöltő) károsítja az akkumlátort, mivel hogy nem apple termék vagy valami azzal kompatibilis (bevizsgált) termék.

(#4958) tboldi válasza senior69 (#4957) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ez nem kérdés, ez egy kijelentő mondat. ;]

Nyugodtan töltheted bármivel, ami a Qi szabványt használja.

(#4959) senior69 válasza tboldi (#4958) üzenetére


senior69
tag

Haha..🙄🤣

Es azt honnan tudom meg?

(#4960) hemaka válasza senior69 (#4959) üzenetére


hemaka
nagyúr

Rálököd a töltőre, aztán ha nem tölti, nem Qi szabványú.

(#4961) szaki04 válasza senior69 (#4959) üzenetére


szaki04
senior tag

[link] , ha a fényképen, a jobb szélső jelet látod rajta valahol, akkor qi szabványú a töltő.
Egyébként a képen Nokia vezeték nélküli töltő látható.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#4962) bodorjanos válasza zeus_2k14 (#4956) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Szia!

Én pár napja váltottam egy SE-ről 8-ra. Hogy miért? Idegesített a SE ujjlenyomat olvasója és egy kicsit nagyobb kijelzőre vágytam, de nem tepsire.

Nem fogok neked hazudni, nagy sebességbeli különbségeket a napi használat során nem veszek észre és a sima fotózásnál se nagy a difi a két készülék között. Első nap vertem a fejem a falba, hogy miért adtam ki ennyi pénzt rá, de így utólag beletörődtem :)

Megszerettem, pont kényelmes a mérete, teljesítményben elég még egy darabig. A 2 GB ram lesz a kérdéses, meddig elég, de nálam a relative kevés progi - amit párhuzamosan használni szoktam - mellett nem lesz talán gond a következő 2-3 évben. Ha sokat szeretsz játszani, lehet egy nagyobb iphone felé nézelődnék a helyedben. Egy biztos, sokszor újra kell tölteni a safariban az oldakat, mert kilőtte közben a safarit a háttérben. Engem ez nem zavar igazán.

Aksiját nem dicsérik, de én elvagyok vele kényelmesen 1 napot. kb. 3 óra képernyőidő mellett.

Remélem az IOS 13 és a következő fő verziók meg megjönnek rá. Ma elvileg a apple keynote-on talán kiderül ez is...

Üdv,
Jani

(#4963) zeus_2k14 válasza bodorjanos (#4962) üzenetére


zeus_2k14
senior tag

Szia

Másfél hete adtam el a fél éves Iphone 7-met, szóval igen :D Csak most már meg vagyok zavarodva, hogy mi legyen az utód... Sokan mondják, hogy ha Android-ot veszel, akkor ugyis vissza fogsz térni.. Ettől tartok, nem akarok bukni rajta

Android téren Xiaomi MI 8 -at akarok venni, ha netán maradok, akkor Iphone 8 lesz, többit drágállom. :W

(#4964) senior69 válasza szaki04 (#4961) üzenetére


senior69
tag

Nem jó a linked

(#4965) Zitta válasza zeus_2k14 (#4963) üzenetére


Zitta
őstag

Vegyél csak xiaomit és majd megtudod mi az a low quality!

Androidból pont ezt a szemetet sikerült kimazsoláznod?

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#4966) zzola válasza Zitta (#4965) üzenetére


zzola
félisten

:DDD
+1!

(#4967) szaki04 válasza senior69 (#4964) üzenetére


szaki04
senior tag

[link] , bocs. Most?

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#4968) bodorjanos válasza zeus_2k14 (#4963) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Szia!

Bocs, de 7-ről 8-ra váltani még kevésbe logikus, mint SE-ről 8-ra :)
Nem sokkal fog többet tudni, mint a 7-ed tudott.
Miért adtad el egyáltalán? Ha csak féléves volt a teló, az még szerintem bőven jó lett volna egy 1-2 évig...

Körülöttem van xiaomi is bőven. Nem mondanám, hogy low quality, de ki mit szokott meg. Én olcsó telókból csöppentem az iphone világába...

Lassan megszoktam az IOS-t és a hülyeségeit. Nehezen szabadulok már tőle. Bár egy androidos telóval is jól elvagyok. Mondjuk a Samu valamiért idegesít, a huawei most kevésbé jön szóba, az olcsóbbaknál meg a privacy miatt van egy kis félsz bennem...

Üdv,
Jani

[ Szerkesztve ]

(#4969) hemaka


hemaka
nagyúr

Aki fel szeretné pattintani a még eléggé bugos, de nagyjából működőképest iOS 13 bétát a telójára, annak itt egy videó. Kipróbáltam, i8+ -ra felpakolta, működik.

(#4970) tboldi válasza hemaka (#4969) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én megvárom legalább a publikus bétát, ami kb. a 2.-3. dev bétának fog megfelelni szerintem, de esélyesebb, hogy inkább a 4.-5. verziót fogom felrakni.

Az iOS 11-et azonnal felraktam a WWDC után, meg is bántam, azóta óvatosabb vagyok. :D

[ Szerkesztve ]

(#4971) senior69 válasza szaki04 (#4967) üzenetére


senior69
tag

Most jó, köszi

(#4972) hemaka válasza tboldi (#4970) üzenetére


hemaka
nagyúr

Eddig meg egetveroen nagy bugba nem futottam bele, 2 reportot toltam, mindketto visual safari alatt dark mode-ban.

(#4973) ILLDisPozed válasza hemaka (#4972) üzenetére


ILLDisPozed
aktív tag

Ha nem lesz majd itunes csak wifin keresztül lesz lehetséges a szoft frissítés meg gyári beállítások csak telefonról?
Nem sokat beszéltek erről.

iPhone 11, Apple Watch SE 44mm, iPad 6th gen., MacBook Air M1

(#4974) totopad válasza hemaka (#4972) üzenetére


totopad
senior tag

és milyen?

Én tavaly bétáztam ios 12-őn (public beta) azzal végig tök gördülékeny és használható volt a 8+

(#4975) hemaka válasza totopad (#4974) üzenetére


hemaka
nagyúr

A rendszer itt-ott docogos, de hat elso beta ez nem csoda. Viszont minden mukodik, appok kozul is, amiket hasznalok.
Nem rossz ez a dark mode, mondjuk i8p-n kb semmi ertelme nincsen, nem amoled. Mondjuk a szemedet kevesbe nyirja, az is valami. :)

(#4976) tboldi válasza ILLDisPozed (#4973) üzenetére


tboldi
nagyúr

Windows-on megmarad az iTunes egyelőre.
[link]

(#4977) amulet


amulet
senior tag

Akis csere után is vízálló lesz a készülék?

(#4978) hemaka válasza amulet (#4977) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ha normalisan megcsinaljak, akkor biztosan.

(#4979) zeus_2k14 válasza bodorjanos (#4968) üzenetére


zeus_2k14
senior tag

Szia

Azért lett el adva, mert váltani akartam Androidra. Most viszont teló nélkül vagyok szinte , és gondolkodom, hogy IOS vagy Android.. Viszont, most kezd bosszantani ez a magas ár az Apple-nál. Mi kerül egy telóba majdnem 400.000 Ft-be? Kicsit sokallom, szivem szerint vennék újra i7-et.

(#4980) Zitta válasza zeus_2k14 (#4979) üzenetére


Zitta
őstag

Akkor már 8-t! :K

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#4981) zeus_2k14 válasza Zitta (#4980) üzenetére


zeus_2k14
senior tag

És az kapja majd a frissítést? Terveim alapján 2-3 évre használnám .

(#4982) tboldi válasza zeus_2k14 (#4981) üzenetére


tboldi
nagyúr

Natürlich. :K

(#4983) Zitta válasza Zitta (#4980) üzenetére


Zitta
őstag

Surofkorsz! :K

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#4984) zzola válasza zeus_2k14 (#4979) üzenetére


zzola
félisten

Alma jel 200k, a többi elem meg ugyanannyiba, mint más márkáknál... :DDD

(#4985) zeus_2k14 válasza Zitta (#4980) üzenetére


zeus_2k14
senior tag

Na, tegnap voltam nézni egy iPhone XR-t , meg megnéztem egy Xiaomit is. Háát, inkább azt haggyuk. Viszont az XR az nem volt rossz, méretben oké volt, de egy a gond, engem az a Notch idegesít. Inkább maradok a 8-nál, aztán majd 2-3 év múlva ha ki mennek ez a Notchok a divatból, akkor váltok másra.

Ezt venném a Media Markt-ba. Mennyire megbízható bolt? Soha nem vettem még náluk semmit sem. Nyugodtan vehetem?

Köszönöm. :R

(#4986) Norbi. válasza zeus_2k14 (#4985) üzenetére


Norbi.
őstag

A Mediara megkerdezni azert, hogy mennyire megbizhato... :DDD :O

Persze , veheted, hivatalos viszontelado.

(#4987) Zitta válasza Norbi. (#4986) üzenetére


Zitta
őstag

Jah - kemény. :Y

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#4988) Zitta válasza zeus_2k14 (#4985) üzenetére


Zitta
őstag

XR nem tudja a nyomásérzékeny funkciókat az (n)ocs-mány-on kívül - ami szerintem egy hasznos funkció.

Szóval tuti nem venném - tehát marad a 8 vagy 8 Plus. :K

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#4989) zeus_2k14 válasza Zitta (#4988) üzenetére


zeus_2k14
senior tag

Nem tetszik a Notch valahogy .Nem jön be, képeken oké, de élőben furcsa nekem. Tehát marad a sima kinézetű.. Vagy iPhone 7 vagy a 8, a Plus kilőve, mert nagy már az.

Csak legyen támogatva 2-3 évig..

[ Szerkesztve ]

(#4990) hemaka válasza Zitta (#4988) üzenetére


hemaka
nagyúr

iOS 13-mal kikapcsoljak a 3D touchot szoftveresen minden keszuleken, szoval teljesen mindegy.

(#4991) Totta92 válasza hemaka (#4990) üzenetére


Totta92
tag

:Y :F

(#4992) anorche1 válasza hemaka (#4990) üzenetére


anorche1
őstag

Akkor hogy lehet majd mozgatni kurzort?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#4993) tboldi válasza anorche1 (#4992) üzenetére


tboldi
nagyúr

A szóközön tartod az ujjad, ami amúgy iOS 12-ben is működik.

De nem kell lemondani teljesen a 3D Touch-ról, mert átveszi a szerepét a Haptic Touch, így a XR és az SE (illetve az iPadek) is megkapják ezeket a funkciókat. [link]

[ Szerkesztve ]

(#4994) ILLDisPozed


ILLDisPozed
aktív tag

Sziasztok!
Egy kérdésem lenne azokhoz, akik tesztelik az ios 13-at. Igaz, hogy kinyírták a 3D touchot még a kompatibilis készülékeknél is? Pl. egy linkre i8-cal hiába nyomok rá erősen nem lesz előnézet vagy képre? Olyan dolgokra gondolok, amik nem válthatóak ki haptic touchal.
Köszönöm!

iPhone 11, Apple Watch SE 44mm, iPad 6th gen., MacBook Air M1

(#4995) hemaka válasza ILLDisPozed (#4994) üzenetére


hemaka
nagyúr

Igaz, de haptic touch-csal lesz megoldva minden. Az altalad emlitett link elozenet igy nez ki jelenleg: [kép]

(#4996) ILLDisPozed válasza hemaka (#4995) üzenetére


ILLDisPozed
aktív tag

Remélem így is marad, mert azért a két dolog nem ugyanaz, még ha végül ugyanazt is éred el velük :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 11, Apple Watch SE 44mm, iPad 6th gen., MacBook Air M1

(#4997) hemaka válasza ILLDisPozed (#4996) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ez jo hir, bar en mar megszoktam mar ezt az uj hapticot is, nem rossz. Most mar csak a memoji vagy mi a banat kerget az oruletbe, amit berakott az emojik ele.

(#4998) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Sziasztok!

Az egyik barátom vette egy iPhone 8-ast használtan. Mielőtt megvette átnézte, minden fain volt TRUE TONE is benne volt, működött is. Lefrissítette a telefont és kigrott belőle a True Tone. Találkozott valaki ilyennel?

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#4999) amulet


amulet
senior tag

200GB-os iCloud tárhely esetén ha megosztom a családdal, akkor tudom szabályozni, hogy kinek mennyi legyen felhasználható? vagy erre nincs lehetőség?

(#5000) Mr.Grincs válasza amulet (#4999) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Szerintem nem lehet ilyet csinálni, hogy kinek hány giga menjen. De lehet tévedek, még nem csináltam ilyet. A tárhelyet meg lehet osztani annyit tudok.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.