Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5801) fpy_


fpy_
aktív tag

Sziasztok,

eljött az akksi csere ideje, szervízbe kell küldenem a telót. Muszáj mindent letakarítani? Ha igen az iCloud-ból minden helyreáll, vagy valamit menteni kell? És ha kilépek az iCloud fiókból telefonon, akkor a fiókhoz kapcsolt iPad-al nem lesz gubanc?

(#5803) gthomma


gthomma
senior tag

Sziasztok én most szálltam be a buliba egy Plus verzióval, 79%-os az aksi, ezt már érdemes cseréltetni?
Az icentrumban 15.000 van a weboldalukon ehhez jöhet még a munkadíj?

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#5805) tboldi válasza gthomma (#5803) üzenetére


tboldi
nagyúr

iCentrum? Ez valami knockoff iCentre? 🤔

(#5807) gthomma


gthomma
senior tag

Ez

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#5809) tboldi válasza gthomma (#5807) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ha gyári aksit szeretnél, akkor ne ide vidd. :N
iCentre, iStyle, Almárium Pro és Care Center - ez a négy hivatalos szerviz van Magyarországon, csak ők tudnak gyári alkatrészt rendelni az Apple-től.

(#5810) gthomma


gthomma
senior tag

Köszönöm az infót.

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#5811) maximuss

Pár napja újrahúztam full restore-ral az i8-amat, most váltottam 13.7-ről 14.5.1-re, azt kell mondjam, nem érzek semmi lassulást a korábbihoz képest (98%-os az akku). Egy opció hiányzik csak, a 3d-touch gyorshívás, nekem így volt a legegyszerűbb a kedvenceket tárcsázni...
Szuper kis telefon ez, több mint 3 éve használom :C .

(#5813) Richie86


Richie86
senior tag

Sziasztok!

Mit gondoltok, egy-másfél évig még használható lesz ez a telefon?
Gondolkodom rajta, de nem tudom érdemes-e még megvenni. Alap dolgok (csevegés, telefon, böngészés, youtube) + néha kis játék + kis facebook + navigáció amire szoktam a telefonom használni. Egy normálisabb állapotú akksi mennyit bír kb? SOT hogy alakul?

Előre is köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#5814) perge666 válasza Richie86 (#5813) üzenetére


perge666
veterán

Szerintem a mai napi megállja a helyét ez a telefon.
Egyedül az akku ami a gyenge pontja szerintem,de ez igaz a legtöbb Iphonera. ( mondjuk ettől újabb még nem volt,de a régebbiek mind gyengusok voltak akku fronton )
Frissítéseket még legalább 2-3 évig biztosan fog kapni attól sem kell tartani.

Én tavaly októberben vettem az enyémet 93%-os akkuval,akkor kibírt szűk 2 napot,mostanra 84%-os és van hogy épp kihúzom vele estig.
De ez használatfüggő!

[ Szerkesztve ]

(#5815) Richie86 válasza perge666 (#5814) üzenetére


Richie86
senior tag

Értem köszi!
Neked milyen felhasználás mellett bír szűk egy napot? Akksicsere mennyi bele?

(#5817) anorche1 válasza maximuss (#5811) üzenetére


anorche1
őstag

En 13.6.1 -en idozom egy ideje. Aksi miatt felek valtani. Augusztusban csereltem valamelyik aasp -ben, talan istyle -ban, de utana sem birta tovabb.
Te aksi idoben mit tapasztalsz? Jobb, rosszabb, ugyanolyan?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#5818) maximuss válasza anorche1 (#5817) üzenetére

Nem tudom mennyi idő, amíg ismét bekalibrálja az akkut, de nagyjából 6 napja használom az új ios-t. Eddig nem változott érdemben az üzemidő, se pro se kontra :).
Akku ősszel lett cserélve (istyle), most 98%. Gyengén 2 nap, durán használva 1 nap (telefon, üzenet, email, fb).

(#5819) chatran válasza Richie86 (#5813) üzenetére


chatran
őstag

Nekem is i8 van, de újat már nem vennék, inkább az SE2.

(#5820) Richie86 válasza chatran (#5819) üzenetére


Richie86
senior tag

Azt is nézegetem, csak nem tudom megéri-e a felárat úgy hogy kb. 1-1,5 évre terveznék vele.

(#5821) nOvOp


nOvOp
senior tag

Megkérdezem itt is, hátha…
Az miért van, hogy az akkumulátornál eddig rendesen mutatta az elmúlt 10 napot is, most meg kb. ma reggel 7-től mutatja csak? Előző napokról meg semmi infó nincs, mintha most helyeztem volna üzembe. Kb. reggel fél hat körül vettem le a töltőről és tegnap kikapcsoltam a Sirit, ennyi történt. Tegnap még mutatta rendesen. (i8)

(#5822) perge666 válasza Richie86 (#5815) üzenetére


perge666
veterán

Reggel 5-kor leveszem töltőröl,melóhelyen szünetekben van hogy olvasgatok itt fórumon vagy face.... / ez max 30-40 perc /
Othon munka után még 2-3 óra böngészés,van hogy youtubeon videót nézek,és van amikor este 20% alá megy,de van hogy 50 felett vagyok.
Telefonálni ritkán szoktam,viber üzenetek azok napi szinten mennek,meg csatlakoztatva van Apple Watch is.
KB ennyi.

(#5823) Richie86 válasza perge666 (#5822) üzenetére


Richie86
senior tag

Akkor az napi 4 óra SOT kb, ha jól értelmezem. Az nem is rossz egy 84%-os akksival. Akkor a 95-100%-ossal meglehet akár a 4,5-5 óra is.

(#5824) perge666 válasza Richie86 (#5823) üzenetére


perge666
veterán

Háááát ha az neked jó. :)
A kijelző fényereje nekem nincs maximumon,kb a felén használom.

Mondjuk nem panaszkodok mert amíg kibírja a napot addig nincs gond.
Meg 15 órára ithon szoktam lenni általában és ha olyan akkor nyugodtan tölthetném is,sőt még melóban is,de szerencsére még nem kell.

4 hónap mulva hozhatnék ki új telefont,de szerintem hanyagolom a dolgot,az i12 még mindig nagyon drága a többi iphoneról nem is beszélve.

[ Szerkesztve ]

(#5825) Richie86 válasza perge666 (#5824) üzenetére


Richie86
senior tag

Hát mindig lehetne több...
De most mit mondjak amikor a mostani telóm (S20 FE), ami 3 hónapos készülék, 4500-as akksival sem tud ennél többet?
Napok óta 3-3,5 óra a SOT! Botrány... Pedig amúgy jó telefon. De zabál.
Akkor inkább veszek az árán egy i8-at vagy SE 2020-at, max. ha kell cserélek benne akksit, és tudni fogja az 5 órát. Ja és készenlétben nem merül mint a Titanic. Mert a mostani készenlétben is.

[ Szerkesztve ]

(#5826) perge666 válasza Richie86 (#5825) üzenetére


perge666
veterán

Nekem régen volt mindenféle droidos telefonom,a Samsungokat szerettem nagyon.
Néhány éve kipróbàltam az alma világát és beleszerettem.
Használtan vettem egy 5S-t kb 5 éve,és eldöntöttem hogy szerzek egy új 6S-t mert az 5S-nek nagyon gyenge volt az akkuja.
6S 2 évig volt nálam,szerettem nagyon,nem is volt vele baj,de a végefelé már húzós volt hogy kibírja a napot.
Ekkor vettem egy Samsung Galaxy A50-et ami szép volt,jó volt,de a 6S sokkal pörgősebb és kézreállóbb volt hiába volt gyengébb az akkuja,szó szerint harmad annyi üzemidőt tudott vagy inkább negyed annyit.
Meg a Samsungnak gyönyörű volt a kijelzője,de itt meg is áll a tudomány. Egyszerűen alma után nem volt jó nekem.
10 hónapig szenvedtem vele hogy majd megszokom,jó lesz az,de feladtam és megvettem az i8-at amit azóta sem bánok. :DDD :D

(#5827) Richie86 válasza perge666 (#5826) üzenetére


Richie86
senior tag

Hát én nem szenvedek vele 10 hónapig szerintem. Amint tudom visszacserélem iPhone-ra (a mostani előtt egy XR-em volt, csak izgatta a fantáziám a Samsung).
Szeretem a Samsungot, de nem akarom naponta 2-szer tölteni, amikor pár hónapos... Mi lenne 1 év múlva?

[ Szerkesztve ]

(#5828) perge666 válasza Richie86 (#5827) üzenetére


perge666
veterán

Az XR szerintem sokkal jobb akkuidőt tud,cimbinek az van már vagy 2 éve legalább és nem panaszkodik rá.
Nekem annak a mérete kicsit nagy,de szerintem meg tudnám szokni.

(#5830) Richie86 válasza perge666 (#5828) üzenetére


Richie86
senior tag

Igen, nekem 2 napot bírt általában.

(#5831) Richie86


Richie86
senior tag

Na akkor a mai nappal csatlakoztam a társasághoz :R
Egy 128 GB-os, silver sima iPhone 8 lett. Még 2021.novemberig Apple garis, mint a vadiúj, akksi kapacitás 100%, a töltőt, fülest az előző tulaj nem használta, így azt tulajdonképpen én bontottam ki. :)
Remélem hű társam lesz kb. 1-1,5 évig.

(#5832) perge666 válasza Richie86 (#5831) üzenetére


perge666
veterán

Használd egészséggel. :)

(#5833) Richie86 válasza perge666 (#5832) üzenetére


Richie86
senior tag

Köszi, eddig úgy gondolom jóban leszünk :K

(#5834) moordavid válasza Richie86 (#5831) üzenetére


moordavid
aktív tag

Simán bírni fogja atomstabil sebességen tovább is :)

"Like tears in rain."

(#5835) Richie86 válasza moordavid (#5834) üzenetére


Richie86
senior tag

Remélem :)

(#5836) laccy88


laccy88
senior tag

Sziasztok! Tegnap jelezték nekem, hogy alkalmanként nagyon rosszul hallják a hangomat hiváskor. Viszont ha kihangosítom, akkor nincs gond. A probléma egy kikapcs/bekapcs után megoldódik egy időre. Kb két hete frissítettem 14.5.1-re. Lehet köze hozzá? Van valami ötletetek? Mikrofon nyílás tiszta. Iphone 8 Plus. Köszi!

(#5837) fpy_


fpy_
aktív tag

Sziasztok,
egyre több névjegyzékben szereplőnek nem tudok SMS-t küldeni, "nincs kézbesítve" piros felirat jelenik meg az üzenet alatt. Mi lehet a megoldás?

(#5839) fpy_ válasza #40993792 (#5838) üzenetére


fpy_
aktív tag

Szia, köszi, de ez be volt kapcsolva.

(#5840) GalaxyS9


GalaxyS9
tag

Sziasztok!
Egy újonnan vásárolt iPhone 8 Plus-nál mennyire normális, ha a főképernyőn lapozgatva, illetve a beállítások görgetésénél feltűnnek mikrolaggok?

(#5841) perge666 válasza GalaxyS9 (#5840) üzenetére


perge666
veterán

Szia.
Nem lehet hogy mivel új a telefon ezért frissítéseket tölt le és telepít a háttérben?
Nekem igaz nem 8+ van hanem sima 8,nem is új már,de nincsenek mikrolaggok. :(

(#5842) laccy88 válasza laccy88 (#5836) üzenetére


laccy88
senior tag

Sziasztok!
Külföldi fórumokon sokan szenvednek ezzel a problémával :(
Kaptam egy tippet, hogy talán régi sim kártya miatt is lehet. Kicseréltem, nem oldódott meg.
Amit észrevettem, hogy:
Ha telefonálás közben a lehető legközelebb tartom a számhoz a mikrofont (persze úgy, hogy a fülemen is ott van a hangszóró), akkor nincs ilyen probléma.
Viszont ha egy kicsit is távolabb van a számtól, drasztikusan romik a másik félnél a beszédem minősége :F
Másnál (8 Plus) ez mennyire észrevehető?

(#5843) lugosi válasza laccy88 (#5842) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Esetleg a zajszűrést kapcsold ki és próbáld ki úgy.

(#5844) laccy88 válasza lugosi (#5843) üzenetére


laccy88
senior tag

Igen, ezt sok helyen olvastam. Nem oldotta meg :(((

(#5845) ETiborough


ETiborough
csendes tag

Sziasztok!
Javítok egy 8-ast. Üveghátlap lekaparásakor beleszaladt az audiochip-be a véső és sajnos megsérült. Kérdésem az lenne hogy ez okozhatja e azt hogy a home gomb, illetve a vibra motor nem működik? Mert a telefon bekapcsol, de az említet dolgok nem működnek. Természetesen hang nincs.
Köszönöm!

(#5846) gthomma


gthomma
senior tag

Sziasztok. Pénteken megjött aksicseréből az iPhoneom az aksi 100%-os elkezdtem belakni, azt vettem észre hogy nagyon halk kihangosítva, előtte mondjuk nem nagyon tesztelgettem. A hívás minősége Telenor, Vodafone ügyfélszolgálat felé jó, Telekom felé gánya. Kipucoltam a hangszóró rácsokat loc oldatos fogkefével nem vettem észre változást. Ez szoftveres vagy hardveres gond lehet?

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#5847) gthomma


gthomma
senior tag

Felhívott egy 30 cimborám, legkisebb hangerőn is olyan hangos volt a beszéd hangszóró hogy leszakadt a fejem.

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#5849) gthomma válasza #40993792 (#5848) üzenetére


gthomma
senior tag

Halknak meg picit torznak éreztem a felső hangszórót. Vagy csak szokatlan a xiaomik után. Fogkefével történt nedves tisztítás után kicsit rosszabb lett, gondolom most már kiszáradt. A Telekom hálózatába volt "torz" a 1414 fülhöz tartva kihangosítva is. A másik kettőbe rendben volt. Firefoxon youtubeot hallgatva "torz" soundcloud tiszta dinamikusabb mint a mi 10t pro de nagyon halk kihangosítva
Most a bejövő hívás fülhöz tartva üvölt.

[ Szerkesztve ]

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.