Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5301) tothferenc válasza bendi007 (#5300) üzenetére


tothferenc
senior tag

kabellel pc.re rakotod, ott pedig fel fogja ajanlani a kepek importalasat. Amennyiben ez nem felel meg,akkor hasznald a 3uTool alkalmazast a pc.n

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#5302) luk88


luk88
tag

Sziasztok, valakinek tapasztalat külföldi vásárlással kapcsolatban ? 8-as verziót nézegetem a pár hozzászólással előttem leírt okok miatt amit tárgyaltak páran (méret, notch mentes stb.). találtam pár eladónál itthoni használt áron, elvileg dobozos bontatlan termékek. Lehetnek buktatói? eltekintve az eladó értékeléseitől, mert azok vannak szép számmal. ebaye

[ Szerkesztve ]

(#5303) tothferenc válasza luk88 (#5302) üzenetére


tothferenc
senior tag

Ennyire olcso, hogy megeri ebayrol venni?! En nem rizikoznek. Es ha a vamon megfogjak, annyira mar nem is lesz olcso.

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#5304) luk88 válasza tothferenc (#5303) üzenetére


luk88
tag

Eu-n belul van, nincs vám.
120e postával, valutaváltással. Igazából több eladónál is van kb ennyiért. Néha ebay-es kuponnal még ebből is lejön pár ezer ft. Itthon a legolcsobb helyen 151ezer, nagyobb/nevesebb boltokban 160 fölött. Világ garancia vonatkozik ezekre elvileg, igaz?
Hátha valaki beesik aki már vásárolt, hogy neki mi volt a tapasztalata.

szerk.
franc se tudja, lehet csak nekem tetszik az ár.
hardverapron ki lehet fogni bontatlant garival ugyan ennyiert, de ritka.
annal tobb a gari nelkuli majd ezen az aron.

(#5305) Tesco Value : igen igy gondolom en is, egy uzenetet valoszinuleg meger az eladohoz.

[ Szerkesztve ]

(#5305) Norbi. válasza luk88 (#5304) üzenetére


Norbi.
őstag

Ha bontatlan, aktiválatlan, nem garcserélt, akkor meg kell kapnod ugyan úgy az 1 év Apple garit.

(#5306) tothferenc válasza luk88 (#5304) üzenetére


tothferenc
senior tag

Fene tudja, en jobban szeretem megnezni, mielott megveszem. Ezert csak hivatalos bolt, max hardverapro johet szoba.

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#5307) luk88 válasza tothferenc (#5306) üzenetére


luk88
tag

Én is ilyen vagyok, de ha lenne normális visszajelzés akkor bevállalnám. Csak a világ garancia miatt néztem rá.

(#5308) Noukoum válasza bodorjanos (#5299) üzenetére


Noukoum
veterán

A memóriához tudok szólni, igen a 2gb egyszerűen kevés. 3gb-al lenne optimális ez a hardver :(

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#5309) b.kov válasza luk88 (#5304) üzenetére


b.kov
senior tag

Szerintem ha bontatlan, EU-ba szánt készülék 1 év világgaranciával, akkor nagyon nem lőhetsz mellé. Legrosszabb esetben visszaküldöd, elég erős eBayen a customer protection.

Nekem személy szerint használt eBayes 5S-ekkel, 6-okkal van tapasztalatom. Sosem fogtam ki olyat, ami nem a leírásnak felelt meg. Azért ha teheted, mindenképp valami nagyobb arctól rendeld, sok pozitív értékeléssel.

(#5310) lugosi válasza Noukoum (#5308) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha valakinek kevés, akkor vegyen újabb telefont.
Kicsit furcsállom amúgy, hogy kevés, nekem 6s Plus van szintén 2 gigával, eddig egyszer sem ütköztem bele hogy kevés lenne, pedig játszottam rajta pl. a most nemrég megjelent call of duty mobile-t is.

(#5311) luk88 válasza b.kov (#5309) üzenetére


luk88
tag

Végignéztem a feedbackeket, pár esetben írták hogy csak eladói garancia van sajnos :|.
Párnak küldtem üzenetet, várok pár napot a válaszra
Néhány fel is tünteti hogy "seller warranty".
De van aki írja a leírásba hogy "manufacturer warranty", viszont ez már félrevezetés kicsit. Na még megálmodom, amugy minden visszajelzés szerint bontatlan készülék.
Illetve volt 1-2 minuszos feedback, akik azt írták hogy nem eu piacra szánt verziót kaptak.

(#5312) b.kov válasza luk88 (#5311) üzenetére


b.kov
senior tag

Az biztos, hogy a forrást nagyon jól kell megválasztani. Én csak olyanba mennék bele, ami garantál bontatlan, Apple gari és EU-ba szánt készülék. Itt már persze egyéni preferencia, hogy ki mennyit mer kockáztatni, és milyen összegért. Én személy szerint ilyen értékű cuccokkal már nem szeretek szerencsejátékot játszani. :)

(#5313) tothferenc válasza b.kov (#5312) üzenetére


tothferenc
senior tag

Erre gondoltam en is, amikor irtam, hogy en elotte szeretem megtapizni, vagy "hivatalos" helyrol veszem. Mar az is necces lenne nekem, ha ebayen egy ilyen aru termeknel refundot kell inditani, es visszakukdeni a keszuleket.

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#5314) luk88 válasza b.kov (#5312) üzenetére


luk88
tag

Természetesen, csak én is úgy merném bevállalni, viszont szerintem elengedem, mert nemhiszem hogy kapok választ az eladóktól, nem véletlen.
Számomra az is érdekes hogy egyéb hardvereket hogy mernek megvenni zero garanciaval pl 100ezer fölött egy vga-t mondjuk.

tothferenc: "en elotte szeretem megtapizni"
a tudat hogy megbízható a forrás az már nekem elég szokott lenni. jelen esetben itt nincs meg úgyhogy hagyom is.
Nem a fillérbaszásról van szó, de amugy azoknak jó alternativa lehet akik pl megveszik gari nelkül 120k-ért, és új készüléket kapnak.
Köszi a segítséget srácok.

[ Szerkesztve ]

(#5315) tothferenc válasza luk88 (#5314) üzenetére


tothferenc
senior tag

En majdnem egy eve joy napok alatt vettem 174ert itthon az i8-at. Akkor ennyiert hivatalos helyen nem lattam.

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#5316) Noukoum válasza lugosi (#5310) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem dob ki a játékból mert kevés a memória, azért annyira nem rossz a helyzet. Viszont 4-5 kis alkalmazáson kívül nem nagyon tölt vissza semmit, játékot meg se próbáljuk. Azért egy gsmbe 151e-től, első helyeken hol megvenném 165e-től, istyleban hivatalos forgalmazónál 188e forintos mobiltól lehetne többet várni. Szóval azért annyira nem filléres telefon, hogy vegyünk drágábbat, ezt kispórolták a haszon miatt. Egyszerűen kevés (persze elhiszem hogy valakinek nem :) )

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#5317) Giovan! válasza Noukoum (#5316) üzenetére


Giovan!
addikt

Én mondjuk nem feltétlenül értem, miért fontos, hogy 4-5 app egymás mellett fusson párhuzamosan, de lehet én vagyok maradi (2-3 még ok, a Books, a Safari és az Apollo reddit appja nálam is egymás mellett szokott futni, de ennyivel még megbírkózik a teló). Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem rakhattak volna bele több ramot ennyi pénzért (sőt, az X-be mehetett volna 4 GB, ebbe meg 3), csak én speciel nem valószínű, hogy kihasználnám, bár másnak (pl. aki droidról jött) lehet ez is fontos szempont.

Szóval a mondandóm lényege annyi akart lenni, hogy aki nem szokta meg, hogy 4-5 vagy több app között váltogat időveszteség nélkül, annak elég lehet az i8 a maga szerény specifikációival :)

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#5318) lugosi válasza Noukoum (#5316) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha 16 giga ram lenne benne, akkor az lenne hogy miért nem 32.

(#5319) Noukoum válasza Giovan! (#5317) üzenetére


Noukoum
veterán

Biztos vagyok hogy sokaknak elég ez a mennyiségű memória ebbe a mobilba.
Jó lett volna ha ez is megkapja a 3gb-ot mint a plus, ott már frankó a helyzet pedig nagyobb felbontású a kijelző is. Én simán használnék akár több alkalmazást is egyszerre, és pont ezt gondolom hogy illett volna bele a több, mert nem szerény a specifikáció (processzor, háttértár sebessége)

lugosi: ha 16gb lenne benne azt mondanám hogy minek bele annyi, legyen kevesebb alacsonyabb áron, vagy rakjanak bele mást :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#5320) oliwire


oliwire
őstag

Sziasztok!
most cseréltettem akkumulátort, a gyári 85%-ost a 8 plusban.
Habár jobb lett a telefon akkumulátor kitartása, 4 óra kijelző-idő helyett most 5 órát tud kb. Ez a telefon ennyit tud? Neten olvastam akár 13 óra net vagy 14 óra videólejátszást is.. :F

(#5321) Giovan! válasza oliwire (#5320) üzenetére


Giovan!
addikt

Ez függ a felhasználói szokásoktól, de a 13 óra videózás erős túlzásnak tűnik nekem.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#5322) tothferenc válasza oliwire (#5320) üzenetére


tothferenc
senior tag

Gyarilag 14 orat irnak (wifin). De ez kb olyan lehet, mint kocsiknal a fogyasztas. Labor korulmenyek kozott -sem- :)

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#5323) Noukoum válasza oliwire (#5320) üzenetére


Noukoum
veterán

Azok a tesztek nem valószerűek. Igen , kb ennyit tud a mobil.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#5324) saltanus válasza juhasz.p (#5183) üzenetére


saltanus
aktív tag

detto csak 8 pluszra....

https://www.pcgamebenchmark.com/signature/intel-core-i7-4770k/16gb/nvidia-geforce-gtx-1070/twitch.png

(#5325) oliwire


oliwire
őstag

Köszönöm a megnyugtató válaszokat! :)

(#5326) Pano válasza oliwire (#5325) üzenetére


Pano
addikt

Sziasztok!

Bár kissé inaktív a topik, de hátha.
Egy hónapja használok iPhone 8 telefont (128GB, iOS 13.3). Tegnap óta elkezdett sima egyszerű, normál használat mellett melegedni a készülék jobb oldala. Nem azt mondom, hogy forró, de a tokon keresztül és érezhetően langyosodik.
Azért furcsállom ezt, mert eddig akármennyire nyúztam soha nem éreztem melegedést. Közben az akku nem merül jobban, legalábbis nem annyira hogy észrevegyem. Ha kézbe veszem már 1-2 perc után érezni. Új alkalmazást nem telepítettem.
Csináltam már egy teljes törlést és újra belakást de ugyan az. Igazból nem foglalkoznék vele, ha eddig is csinálta volna, de most már zavaró, mert "nem ezt szoktam meg", hanem hogy nincs melegedés.
Tippetek lenne?

[ Szerkesztve ]

(#5327) tboldi válasza Pano (#5326) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ott helyezkedik el a teljes SoC, és semmilyen hűtése nincs, úgyhogy természetes, hogy ott melegszik. Mivel azt írtad, nem merül jobban, ezért azt mondanám, hogy eddig csak nem vetted észre. :)

szerk.: Nem is volt 128-as verzió a 8-ból, valami nem kerek. :D

[ Szerkesztve ]

(#5328) ILLDisPozed válasza tboldi (#5327) üzenetére


ILLDisPozed
aktív tag

Most már van 128-as i8 és i8 plus, amióta kijött a 11-es széria.
Pano: Szerintem ha van rá időd egy full restore után is ha így csinál vidd be szervizbe nézzék át és sorolj fel minden problémát.
Az enyém nem melegedik csak ha valami olyant nyomok (játék vagy töltés közbe folyamatosan használom).

iPhone 11, Apple Watch SE 44mm, iPad 6th gen., MacBook Air M1

(#5329) Pano válasza tboldi (#5327) üzenetére


Pano
addikt

+(#5328) ILLDisPozed

Köszönöm! :)
Hát, azért eléggé érzékelhető, nem hiszem, hogy nem vettem volna észre... de aztán lehet, nem tudom. :) Csak emlékszem épp megállapítottam, hogy érdekes mód sehogy sem melegszik ha zenét hallgatok, vagy böngészek redditen, olvasgatok stb. Legalábbis annyira nem, hogy a tok is felmelegedjen, aztán egyszer csak elkezdte. Pedig semmilyen nagy energiaigényű alkalmazást nem használok (nem jobban mint előtte), ettől függetlenül előfordulhat, hogy valamelyik app updateelve lett és el lett cseszve és jobban pörgeti a SoC-ot.

Nem tudom volt-e, de én decemberben amit vettem az bizony 128-as. :D Meg annyi különbség még volt mellé, hogy nem mellékeltek gyárilag lightning-jack adaptert. Úgy tudtam jár hozzá, Apple támogatás meg felvilágosított, hogy a mostanában gyártott nyolcasok mellé már nem mellékelik. Szemét húzás, de ez van.

@ILLDisPozed: Nyomtam full restore-t, beállítottam mindent újból (nem használtam icloud mentés visszaállítást). Azután írtam, hogy az sem segített.

[ Szerkesztve ]

(#5330) tboldi válasza ILLDisPozed (#5328) üzenetére


tboldi
nagyúr

És tényleg! Én még megragadtam 2017-nél, amikor még új volt a 8 Plus-om. :D

(#5331) bendi007


bendi007
tag

szeretném kérni vki segítségét akár privátba.Valakinél volt az i8 om ,most ismét én használnám,de képtelen vagyok abba a pontba belépni,hogy:Az apple ID beállításainak frissítése.Akinél volt az azt mondta ő kilépett a fiókjából.És az idő sem áll be a pontosra.

[ Szerkesztve ]

(#5332) bendi007


bendi007
tag

Üzenetek az icloudban le van tiltva,ez mi a fax

(#5333) bodorjanos


bodorjanos
aktív tag

Sziasztok!

Kipróbáltam mindent, de vissza-vissza tér a hívás közbeni bereccsenés és a másik oldal jelzi néha, hogy elmegy a hangom, elhalkulok, stb.

Senkinek nem volt ilyen gondja? Digivel és Vodával is csinálja, bár volte mellett nem olyan gyakran... 2g-3g esetében szembetűnőbb.

J.

(#5334) ILLDisPozed válasza bodorjanos (#5333) üzenetére


ILLDisPozed
aktív tag

Én több mint két éve használom, de még nem jelentkezett ilyen, leszámítva persze mikor rossz a térerő vagy nem tartom normálisan a telefont :D . (Telenor)

iPhone 11, Apple Watch SE 44mm, iPad 6th gen., MacBook Air M1

(#5335) b.kov válasza bodorjanos (#5333) üzenetére


b.kov
senior tag

Nálam is minden oké lassan 2 éve (Telekom).

(#5336) bodorjanos


bodorjanos
aktív tag

Hmmm....
Akkor vagy én árnyékolom jobban a telefont, vagy tényleg van valami gebasz a telóval...
Sokszor, ha az egyik kezemben fogom (nem takarom le a mikrofont) akkor sokszor elmegy a hang, kihagy, stb. Lehet árnyékolom az antennát...
Digivel még keveset teszteltem, de vodán nagyon sokszor panaszkodtak, hogy alig hallanak.
Reset megvolt, az sem oldotta meg teljesen.
Akkor még tesztelek és várom más tapasztalatát is ;)

(#5338) bodorjanos válasza #40993792 (#5337) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Az segit sokszor, de azert vicces egy ilyen aru telefonnal, hogy rossz a hivas minoseg, mog barmilyen droiddal meg stabil es tiszta a hang ugyanolyan korulmenyek kozott... Az SE-vel nem nagyon utkoutem ilyen hibaba...

(#5339) Giovan! válasza bodorjanos (#5338) üzenetére


Giovan!
addikt

Nekem még nem produkálta a hibát, de ha könnyen elő tudod idézni, lehet érdemes lenne megpróbálni egy szervizelést, mert az egészen biztos, hogy nem kellene ilyesminek előfordulnia.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#5340) bodorjanos


bodorjanos
aktív tag

Pár hete átköltöztem róla dühömben egy xiaomi telefonra...

Azzal most jól elvagyok. A sok idegesítő IOS limitáció itt most nincs, persze a "vélt vagy valós" biztonságérzetem nem ugyanolyan, mint előtte volt... :D

Egy digis kártyát most belenyomtam, azzal fogom a következő hetekbe tesztelni, hogy tényleg sikerül-e könnyedén előhozni a hibát vagy sem. Mintha VOLTE bekapcsolása óta ritkábban jönne elő a "bug".

A szervizeléssel az a bajom, hogy nem nem lehet előhozni a hibát nem túl sanszos, hogy kezdenek is vele valamit. Ha meg megbontják esetleg, utána már nem lesz ugyanolyan a telefon.

Az azért megnyugtató, hogy nem típusbetegség a telefonnál...

[ Szerkesztve ]

(#5341) fenyojoe válasza bodorjanos (#5340) üzenetére


fenyojoe
csendes tag

Miért ne lenne ugyanolyan a telefon szervizelés után? Visszaraknak mindent, még a szigetelő-ragasztócsíkokat is. :-)

iPhone 8 - iOS 14.8.1 / iPad Pro 9.7 - iPad OS 14.8.1 / MacBook unibody late 2008 - OS X 10.11 / Mac mini 2014 - mac OS 10.12

(#5343) bodorjanos válasza fenyojoe (#5341) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Ha tényleg ilyen alaposak, akkor jó :D

(#5344) bodorjanos válasza #40993792 (#5342) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Tesztelek még. A teljes "reset" mintha segített volna és a digis hálózaton egyelőre csak nagyon ritkán jött elő és akkor se túl drasztikusan a hiba. :W
Lehet tényleg szar a készülék, vagy nagyon árnyékol a tenyerem :D

(#5346) bodorjanos válasza #40993792 (#5345) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Próbálkozok és lesz valami... ha más nem marad így... De még olvasgatok a neten, hátha találok még ötleteket a témában.

(#5347) lugosi válasza bodorjanos (#5346) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem vagyok benne biztos, csak azt hiszem, hogy az audio ic kezd tönkremenni a telefonban. Úgy emlékszem volt róla szó mostanában pár embernél, nem tudom mennyire javítható. Esetleg így keress rá a hibajelenségre, hátha kiad valamit, amit össze tudsz hasonlítani azzal, amit te tapasztalsz.

(#5348) bodorjanos válasza lugosi (#5347) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Koszi a tippet! Meg tesztelek, digonel nem gyakran jon elo a bug... Fel van adva a lecke...

(#5349) Simtu


Simtu
senior tag

Sziasztok!

Iphone 7+ vagy 8+ vásárlását tervezem. Használtan venném, ahogy nézegettem kb. 30e Ft. különbség van a 2 között.
Azon dilemmázom, hogy vajon megéri-e a 8+-t választani?
Vezeték nélküli töltést nem igazán használom ki. Üzemidő, ahogy olvasgatom nem nőtt jelentősen. Ami érdekelne, hogy a kijelző mennyivel lett jobb az újabb modellben? Jelentős a különbség? Fotózás még ami számít - nem tudom itt mennyire jelentős az előrelépés.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#5350) Giovan! válasza Simtu (#5349) üzenetére


Giovan!
addikt

Én az újabb proci és a hosszabb terméktámogatás miatt mindenképpen 8+-t vennék.
Az üzemidő az új prociból adódóan elvileg jóval nagyobb kéne legyen a 8+ esetén, de azt nem tudom hogy a gyakorlatban ez mennyire áll meg. A kijelző szerintem ugyanolyan mindkettőben. Portré üzemmmód úgy tudom még nincs a 7+-ban, a 8+ viszont elvileg ezt is tudja (bár ebben nem vagyok biztos, javítson ki akinek ilyen telója van :D).

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.