Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5451) bedibazsa válasza okoska74 (#5442) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Dual SIM-es, apple.hu írja - e-SIM+sima.

(#5452) ILLDisPozed


ILLDisPozed
aktív tag

Kicsit azért bosszantó, hogy a sima i8 nem tud portré módot ez meg igen ugyanazzal a kamerával (cikkek szerint) csak mert A13 van benne és nem A11.. Hagyjuk már.
Lehet nekem kevés a szakmai tudásom, de már az Xr óta úgy látom/gondolom, hogy szándékosan nem kapja meg ezt a featuret..
Csak ezért nem fogom lecserélni én az i8-at új SE-re.
Sebességre panaszom nem lehet, akksi idő meg ha ugyanaz lesz mindegy.
Van aki lecseréli az i8-at erre? Ha lesz majd várjuk a tapasztalatokat :)

iPhone 11, Apple Watch SE 44mm, iPad 6th gen., MacBook Air M1

(#5453) Tibee86 válasza ILLDisPozed (#5452) üzenetére


Tibee86
veterán

Sok helyen meg azt mondják, hogy az új széria főkameráját kapta meg. Amíg nincs teszt nem fog kiderülni. Ha így van akkor szerintem az sokkal bosszantóbb, hogy az éjszaki módot nem kapta meg.

[ Szerkesztve ]

(#5454) Noukoum válasza ILLDisPozed (#5452) üzenetére


Noukoum
veterán

Én akkor gondolkodtam volna a cserén ha nagyobb aksit kapott volna. Így egyelőre biztosan nem váltok, nem sok minden változott és ami igen az sem nagyon érint.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#5455) mazsiii92


mazsiii92
aktív tag

Sziasztok!
Gondoltam beköszönök, S9-ről visszatértem i8-ra, és úgy néz ki maradok is egy darabig. :)

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#5457) Giovan! válasza Fred23 (#5450) üzenetére


Giovan!
addikt

6-7 órás SOT-okat is ki szoktam hozni a sima 8-asomból, böngészéssel, redditezéssel, olvasással, meg egy kevés játékkal. Persze jobb lenne a nagyobb aksi az új SE-be, de ha mégsem kapja meg, az sem lesz nagy veszteség szerintem, nekem legalábbis nem lenne az (bár én idén nem tervezek váltani).
A 3D Touch hiánya már zavaróbb, megszoktam a 8-ason a használatát, én nem örülök neki, hogy kiveszik, de semmit sem adnak cserébe.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#5458) memoril


memoril
aktív tag

Sziasztok ! Nem rég vettem egy 8 plus telefont ujonnan és azt kérdezném hogy szerintetek meddig jön még rá frissitések ? Eddig androidos telefonjaim voltak és ezt hosszú távra vettem remélem megéri hosszú távra !?

(#5459) mazsiii92 válasza memoril (#5458) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

Szerintem 2022 őszén még tuti megkapja a legújabb rendszert és az ahhoz tartozó frissítéseket, így azt mondanám, hogy 2023 tavasz - nyár szinte biztos. :)

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#5460) b.kov válasza mazsiii92 (#5455) üzenetére


b.kov
senior tag

Szia!
Welcome back. :)
Esetleg egy mini beszámolót tudnál írni, hogy mi vezetett ehhez a döntéshez?

(#5461) Fred23 válasza Giovan! (#5457) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szerintem maradok én is a seggemen még kébé egy évig, csak nagyon zizegek valami új teló-élményre. Az új SE tesztjét tuti el fogom azért olvasni 4-5 helyen.

(#5463) mazsiii92 válasza b.kov (#5460) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

Szia!

Persze. :) Igazság szerint semmi bajom nem volt az S9-el, nagyon szerettem. Volt 1-2 dolog ami viszont zavart annyira, hogy ne maradjak ott. Alap esetben van nekem egy i7-es telóm, ez a céges. A cégtől most kaptam egy i8-at és párhuzamosan használhatom addig ameddig ez a korona szitu tart, így az i8-at befogtam magán telefonnak. :)

A váltás azért történt meg, hogy az ún. ikon jelvények amelyek mutatják pl. az olvasatlan üzenetek számát az Samsungéknál úgy működött, hogy ha töröltem az értesítést, akkor törlődöt a jelvény is. És sokszor felejtettem el dolgokat ez miatt. A másik pedig ami nem hagyott nyugodni, hogy az Android 10-es frissítés után már nem volt olyan jó a ram kezelés mint eddig, és az őrületbe kergetett ha valami újratöltött. i8-on pedig van amikor egy appot használok este, és másnap délelőtt jut eszembe és még mindig a ramban van sok másikkal együtt.

Amikor majd le kell adnom az i7-et később, akkor az i8 lesz a céges telefonom, és privát telefonnak vagy az új SE-t vagy valamelyik X szériát tervezem majd venni.

Egyelőre rendkívül boldog vagyok az i8-cal, pont ezért gondolkodom az új SE-ben későbbre.

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#5464) b.kov válasza mazsiii92 (#5463) üzenetére


b.kov
senior tag

Köszi. :)
Szerintem az SE egy nagyon jó vétel lesz, főleg ha egy picit beesik az ára (normális) boltokban. Az én i8-am lassan 2 éves lesz, de még mindig olyan, mintha új lenne. Még két évig biztosan nem tervezek váltani, pedig engem is izgalomba hoz a face-id és a kávementesség gondolata. :D

(#5465) memoril


memoril
aktív tag

Köszönöm a válaszokat !!!!

(#5466) chatran válasza Giovan! (#5457) üzenetére


chatran
őstag

iOS 13-on van még értelme a 3D touch-nak? A hosszan nyomással elvileg mindent meg lehet már csinálni, nem?

(#5467) Noukoum válasza chatran (#5466) üzenetére


Noukoum
veterán

Jobb érzés használni a 3d touch-t mint a hosszan nyomást.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#5468) Giovan! válasza Noukoum (#5467) üzenetére


Giovan!
addikt

Pontosan, ráadásul gyorsabb is a 3D Touch.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#5469) ILLDisPozed válasza chatran (#5466) üzenetére


ILLDisPozed
aktív tag

Én sokat használom azt, hogy a képernyő bal szélét nyomom meg erősen és úgy váltom az appokat.
Erről nem tudok hogy kiváltotta volna a hosszan nyomás, szerintem csak eltünt.

szerk.: nincs is ahogy kiváltsa mert első nyomásra előjön hogy ugorhatsz egyből másik appba, amit azelőtt használtál és ha még erősebben rányomsz előjön az összes alkalmazás

[ Szerkesztve ]

iPhone 11, Apple Watch SE 44mm, iPad 6th gen., MacBook Air M1

(#5470) chatran válasza ILLDisPozed (#5469) üzenetére


chatran
őstag

Hm, ez nem is ismertem. Mondjuk a duplanyomás a home gombra nekem jobban kézreáll. :)

(#5471) ILLDisPozed válasza chatran (#5470) üzenetére


ILLDisPozed
aktív tag

Hosszú folyamat volt, de megszoktam az a baj és nagyon szeretem :D
Másik meg a billentyűzet felületén bárhol rá lehet nyomni, nem muszáj a “space” felületen nyomni hogy előjöjjön a kurzor - közben meg a szövegkijelölés ha még jobban megnyomod.
Persze váltáskor mindent meg lehet majd szokni, mert egyszer eljön majd az ideje, de biztos vagyok benne hogy nagyon fog hiányozni a 3D touch.

[ Szerkesztve ]

iPhone 11, Apple Watch SE 44mm, iPad 6th gen., MacBook Air M1

(#5472) tboldi válasza chatran (#5466) üzenetére


tboldi
nagyúr

Egyes rajzolós/firkálós appokban még működik, hogy erősebb nyomásra vastagabb vonalat húz.

(#5473) jenei1994


jenei1994
addikt

[link] iPhone SE 2020 vs iPhone 8 Speed Test!

(#5474) Tomi7887


Tomi7887
aktív tag

Sziasztok, gyakorlottak segítségét kérném. A sima 8-as és a 8 plus között mennyi lehet a különbség akku időben (böngészős netezés, telefonálás)? Esteleg ha valakinek XR is van, mekkora ugrás ugyanebben? Inkább húz a szívem egy 8/8 plus felé, de ez számomra érdekes lenne. Köszi.

-

(#5475) mazsiii92 válasza Tomi7887 (#5474) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

Szia! Jelentős különbség van 8 és 8P között. Szerintem min. olyan 20% is. Gondolok arra, ha kihoznál sima 8-ból 4 óra kijelző időt, akkor 8P simán hozna még egy órát vagy többet. XR is hasonló lehet, mint a 8P.

iPhone 8 naponta töltős, a másik kettő másfél, két napot is elmennek ha tényleg csak annyi a használati szokás amit említettél. Két kollégámnak van XR, mindig azt mondják két napot elmegy nekik, egynek van 8P, ő is két naponta tölti. Nekem sima i8, hasonló szokásokkal mint amit írtál nagyjából egy nap, most itthon a karanténban keveset buzerálom így akár másfél is.

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#5476) szaki04 válasza Tomi7887 (#5474) üzenetére


szaki04
senior tag

A 8 Plus nálam 2 munkanap volt. A XR simán két egész nap.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#5477) Tomi7887 válasza mazsiii92 (#5475) üzenetére


Tomi7887
aktív tag

Nagyon köszi. Pont ez érdekelt, és a szokások hát pont ilyenek, játszani nem szoktam, zene, videó minimális. Meglepődtem azért, nekem ez a 2 nap nagyon sokat számítana. Jelenleg egy sima 7esem van, és pont ezzel szenvedek, egy nap nem elég már egy töltés, ehhez képest akkor nem jelentene minőségi előrelépést egy 8as, viszont igen a 8 plus.Az XR-t meg anyagilag érzem soknak, jobban húzok a touchID-hoz is.

-

(#5478) Tomi7887 válasza szaki04 (#5476) üzenetére


Tomi7887
aktív tag

Ez önmagában is nagyon jó! A kettő között ez alapján a 8 plust érzem közelebb magamhoz, az akksiban így a távolságot nem érzem soknak az XR-től. Megkérdezhette milyen előnyt/hátrányt tapasztaltál még az XR-hez képest?

-

(#5479) szaki04 válasza Tomi7887 (#5478) üzenetére


szaki04
senior tag

Xr: Face ID jobban bejön. Kamera jobb a 8 pluszba. Akku időt ki lehet hozni egálra. Talán az Xr mellett a tovább támogatottság szól.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#5480) Tomi7887 válasza szaki04 (#5479) üzenetére


Tomi7887
aktív tag

:R :R :R Azt hiszem mindenre választ kaptam, ami érdekelt.

-

(#5482) orsacchiotto


orsacchiotto
tag

Sziasztok!

Egy megerősítést kérnék. Teljes visszaállítást szeretnék az i8 -on.
Ahhoz, hogy a visszaindulás után, minden beállításom, alapképernyő,
stb..., ugyanígy visszajöjjön, elég az iCloud "biztonsági mentés" -e?

Természetesen, ami kell, kontaktok, jegyzetek, üzenetek, fotók,
folyamatosan mentve vannak, szintén az i Cloudba.

[ Szerkesztve ]

"Az érett búza, lehajtja a fejét."

(#5484) orsacchiotto válasza #40993792 (#5483) üzenetére


orsacchiotto
tag

Köszönöm szépen! :R

Akkor megérett egy "full resetre" . :D
Holnap megcsinálom, aztán írok, hogy miért próbáltam
és jó-e lett.

"Az érett búza, lehajtja a fejét."

(#5485) istvan47


istvan47
senior tag

Sziasztok!
Tudna nekem segiteni valaki hogyan tudnám megváltoztatni az alap értesitési hangot?
elöre is köszönöm! :R

( ͡° ͜ʖ ͡°) Iphone 13. つ ◕_◕ ༽つ

(#5487) istvan47 válasza #40993792 (#5486) üzenetére


istvan47
senior tag

Sajátot szeretnék beállitani! :R

( ͡° ͜ʖ ͡°) Iphone 13. つ ◕_◕ ༽つ

(#5489) ILLDisPozed válasza #40993792 (#5488) üzenetére


ILLDisPozed
aktív tag

Lehet egyből a 3u toolsban is. Ma próbáltam. Jó kis pragram :D
Rádugod telefont majd felismerés után ringtones-ra lépsz és create a new one. Bedobod az .mp3-at. Kiválasztod mennyi idő kell belőle és adod hozzá.
Kiírja újra kell indulj és látszik is már csengőhangok között.

[ Szerkesztve ]

iPhone 11, Apple Watch SE 44mm, iPad 6th gen., MacBook Air M1

(#5490) istvan47 válasza ILLDisPozed (#5489) üzenetére


istvan47
senior tag

Eddig is látta a csengö hangok között ,de mindig az alap jelzö hang szolt.Valahogy a jelzö hangokba kéne betenni de nem tudom hol és hogyan! :R

( ͡° ͜ʖ ͡°) Iphone 13. つ ◕_◕ ༽つ

(#5491) istvan47 válasza istvan47 (#5490) üzenetére


istvan47
senior tag

Értesitési hangnak szeretnék Mást! :R

( ͡° ͜ʖ ͡°) Iphone 13. つ ◕_◕ ༽つ

(#5493) istvan47 válasza #40993792 (#5492) üzenetére


istvan47
senior tag

Csengö hangként rakja be nem pedig jelzö hangként.
Mikor kiválasztom jelzö hangként amit csináltam (jelen esetbena bárány) nem az jelez hanem
az az alap jelzö hang:R

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Iphone 13. つ ◕_◕ ༽つ

(#5495) istvan47 válasza #40993792 (#5494) üzenetére


istvan47
senior tag

4 másodperc :W :W

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Iphone 13. つ ◕_◕ ༽つ

(#5497) dptrsk válasza istvan47 (#5495) üzenetére


dptrsk
addikt

Készülék restart volt felmásolás után?
i8 nálunk csak resart után játszotta le az egyedi csengőhangot.

[ Szerkesztve ]

(#5498) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Szép reggelt
tegnap megszereztem az első Iphone-m egy 8-s eddig tetszik a telefon.
Sok évig android fan voltam :-) lenne pár kérdésem amire eddig nem jöttem rá.
1 emaileknél hozzáadtam a gmail fiókot most ott mutatja van 10.000 olvasatlan levél. van megoldás hogy ne egyenként kelljen eltüntetnem őket?
2 garmin connectet használok. garmin fenix3 órával. hol tudom itt beállítani hogy ne rezegjen az óra minden értesítésnél?
előre is köszi fiúk. :R

(#5499) tothferenc válasza Zozo0525 (#5498) üzenetére


tothferenc
senior tag

Emaileknel szerkesztes jobb felul, osszes kijelolese, jeloles olvasottnak.
A garmines orara pedig fel kell tenni a Garmin appjat, es azon belul kell kezelni az ertesiteseket az oran.

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#5500) Zozo0525 válasza tothferenc (#5499) üzenetére


Zozo0525
őstag

A garmin app fent van de itt nem talalom egy órája keresem már, a masikat probalom köszönöm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.