Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5551) mazsiii92 válasza juve600 (#5540) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

Nekem volt céges i7, most i8. Ezeknek a telefonoknak a gyenge pontja a beszélgetés. Ha van egy 4-5 órás telefonkonferenciám akkor le tudom nullázni (beesik mondjuk 20-30% alá az akksi), főleg ha mellette időnként piszkálom a maileket, naptárat meg szünetekben a közösségi médiát. Szóval ha esetleg munkára kell, és sokat beszélsz rajta (napi 4-5 óránál többet) és sokat nyomkodod akkor napközben már tölteni kellhet. Mondjuk én elég hardcore felhasználója vagyok a munkám miatt, egyébként a többiben nagyon jól teljesít. :)

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#5552) bodorjanos


bodorjanos
aktív tag

Sziasztok!

Tovabbra is kuzdok a telefonommal. Mar felkuldtem szervizbe es visszakaptam egy uj 8ast. Vodas vagyok. Egyszeruen amikor hivok valakit gyakran szolnak, hogy nem ertik, mit mondok. Elhalkul a hangom, visszajon. Messengeren nem igazan vannilyen tapasztalat. Ugyanazokon a helyeken, ugyanazzal a kartyaval egy xiaomi parades hangminoseget hoz ossze. Van egy apple watchom azert is szeretnem megtartani elsodleges telonak az iphonet. Tapasztalt mar valaki ilyet? Tervezem kiprobalni egy telekomos vagy telenoros simmel is, hatha halozati a nyug. Ja volte ki es bekapcsolasa mellett is ugyanezt produkalja, sot a zajkioldas kikapcsolasa se segitbigazan... Ha valakinek van hasonlo tapasztalata ossza meg velem 😉

Koszi!

J.

(#5553) mazsiii92 válasza bodorjanos (#5552) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

Próbáltad bluetoothos vagy sima headsettel? Minden esetben rosszul hallanak?

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#5554) bodorjanos válasza mazsiii92 (#5553) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Ugy emlekszem, mintha headsetre nem panaszkodtak volna. De a voice memo teljesen jonak tunik. Megbtesztelem azert akkor frissiben headsettel is!

(#5555) bodorjanos


bodorjanos
aktív tag

Teszteltem kicsit es rajottem mikor megy el a hang beszelgetes kozben... Amikor kicsit elforditom a fejem a telotol (20-30 fok) akkor mar a zajcsokketo algoritmus annyira "lekeveri" hogy ugy erzi a masik fel, mintha meterekre lennek a telefontol... Ha a zajkioltast kikapcsolom, akkor sokkal rosszabb lesz a hangminoseg, de sokkal kesobb megy el a hang, szinte 90 fokos elfordulaskor. Ugyanezt kiprobaltam egy regi iphone se-vel, ott nincs ilyen problema. Sajnos en neg el-el forgatom a fejem a telotol... Rossz beidegzodes 😂 Ugy fest ez okozza a kalvariamat 😉 Fura, mert ha hangjegyzetet veszek fel, meg sem kottyan neki akar a 90 fokos fej elforgatas, tokeletes marad a hangminoseg... Fura, miert ilyen agressziv a zajcsokkento algoritmus. Ti nem tapasztaltatok ilyen hibaz?

(#5556) Atalata


Atalata
tag

Hi. Annyira nem I8 hiba ezért is inkább off. Facebook watch ikon másnál is eltünt? Hivatkozássávban sincs. kb a face utsó frissítés óta nincs meg. :(.
Asszony androidján megvan. Kösz

Nokia 3210-> 3410-> Siemens M55-> Nokia 6680-> Motorola K1->HTC Touch Diamond CLONE-> Samsung S5230->Sony X10 Mini Pro-> S5830->S5830 Duos-> Prestigio PAP4040-> Samsung Galaxy Alpha-> iPhone 6S 64Gb-> i8 64Gb-> i13 M 128Gb

(#5557) fenyojoe


fenyojoe
csendes tag

Sziasztok! Tudom, hogy sokszor, több topicban is felmerül, de megosztanám az aksicsere/töltés tapasztalataimat. Az iStyle-ban cseréltettem még május közepén, azóta folyamatosan úgy töltöttem, hogy max 95-96%-ig, és csak 35-40%-ig hagytam merülni, a kettő között pedig bármikor töltöttem, amikor szükség volt rá. A múlt héten csökkent le az aksikapacitás 99%-ra. Ezek szerint 4 hónap alatt csökkent 1%-ot az én felhasználói szokásaimmal. Ez sztem nem rossz. Nektek mi a tapasztalatotok? Párom 6S-ében ugyanakkor cseréltünk aksit, ő jóval kevesebbet használja napközben a telefonját, és neki még 100%-on van a kapacitás.

iPhone 8 - iOS 14.8.1 / iPad Pro 9.7 - iPad OS 14.8.1 / MacBook unibody late 2008 - OS X 10.11 / Mac mini 2014 - mac OS 10.12

(#5558) tboldi válasza fenyojoe (#5557) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem az a tapasztalatom, hogy amikor kórházban voltam a 8 Plusszal 31 napig, akkor azalatt 3-4%-kal csökkent az állapota, de akkor nem is volt más kapcsolatom a külvilággal, folyamatosan nyomtam. :D

Egyébként egyáltalán nem szoktam figyelni semelyik %-ot, csak használom, ahogy esik, úgy puffan.

(#5559) chatran válasza fenyojoe (#5557) üzenetére


chatran
őstag

Iphone 8, 2018 november végi aktiválás.Mindig 100%-ig töltöm és 20%-nél, mikor szól rakom fel tölteni. Maximum 1-2x merítettem kikapcsolásig. Ilyen használat mellett jelenleg 89%-os az akku állapota.
Naponta kb 2 órát szoktam nyomkodni, így a kezdetekben kibírt 2 napot, mára ez inkább csak másfél.

(#5560) znorbika


znorbika
csendes tag

iOS 13.7 kint

(#5561) fenyojoe válasza tboldi (#5558) üzenetére


fenyojoe
csendes tag

Én is csak az aksicsere óta figyeltem, de valószínűleg ez után már nem fogom. :)

iPhone 8 - iOS 14.8.1 / iPad Pro 9.7 - iPad OS 14.8.1 / MacBook unibody late 2008 - OS X 10.11 / Mac mini 2014 - mac OS 10.12

(#5562) fenyojoe válasza chatran (#5559) üzenetére


fenyojoe
csendes tag

Az nagyon jó, én 2018 október elején aktiváltam, onnan merült úgy emlékszem olyan 86-87%-ra idén májusig.

iPhone 8 - iOS 14.8.1 / iPad Pro 9.7 - iPad OS 14.8.1 / MacBook unibody late 2008 - OS X 10.11 / Mac mini 2014 - mac OS 10.12

(#5563) b.kov válasza fenyojoe (#5557) üzenetére


b.kov
senior tag

Üdv,
2018 júniusában aktivált i8-amat kezdetektől fogva egy 3 ezer forintos Blitzwolf Qi töltővel töltöm vezeték nélkül. Én sem szoktam 20% alá meríteni, de 100%-on szokott rajta pihenni éjszaka is a készülék. Ezzel a felhasználással jelenleg nekem 92%-ot ír akksikapacitásra. Egyébként nem vagyok egy nagyon telefon nyomkodós, biztosan ez is beleszámít.

(#5564) maximuss

2018. februári, töltöm normál és gyorstöltővel is, éjszakára otthagyom és reggelig lóg rajta... jelenleg 90%-os :)

(#5565) monosgeri21


monosgeri21
tag

Csatlakozok én is 4 év Windows Phone és 3 év Android után :)

Eddig nagyon bejön tényleg átgondolt a rendszer, szerintem gyors lesz az átállás.

Az új SE volt az elsődleges kiszemelt, de nem akartam annyit kiadni érte. Ha beszippant a rendszer, akkor később elképzelhető a váltás :)

[ Szerkesztve ]

(#5567) tboldi válasza #40993792 (#5566) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én pillanatnyilag bánom, hogy megváltam a 8 Plus-tól, visszagondolva az volt a legjobb iPhone-om ezidáig. :B

(#5569) orsacchiotto


orsacchiotto
tag

Töltöm le a 14 -et! :)

"Az érett búza, lehajtja a fejét."

(#5571) Giovan!


Giovan!
addikt

Ha valaki esetleg nem látta volna a másik topikban:
Megy a back tap a face id nélküli iPhone-okon is, vagy legalábbis a 8-ason mindenképpen, azon próbáltam.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#5572) chatran válasza orsacchiotto (#5569) üzenetére


chatran
őstag

Majd jöhet az infó, hogy jobban merül-e a teló, mint a 13.6/7-tel. :)

(#5573) Giovan! válasza chatran (#5572) üzenetére


Giovan!
addikt

Nekem speciel jobban merül egyelőre a sima 8-asom. Viszont cserébe érezhetően pörgősebb lett, pl. az alkalmazások megnyitása, a váltás az appok közt, vagy a böngészés Safariban.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#5574) tboldi válasza #40993792 (#5568) üzenetére


tboldi
nagyúr

Gyanítom, hogy azért nem túl gyakori, hogy hulljanak a XS Maxok, az meg az én hülyeségem volt, hogy nem hivatalos boltból vettem, de hát akkor még a fene gondolta volna, hogy fél évvel a gari lejárta után ez lesz. Én is hosszútávra terveztem vele, de nem így alakult sajnos.

Mindegy, a 11 Pro a Telekomtól jön, erre már lesz 1+1 év. :D

(#5575) orsacchiotto


orsacchiotto
tag

Uraim, mindenképp jelzem a tapasztalatokat!
Megjegyzem, én nem tapasztaltam "érzékelhető" különbséget
akksi időben.

"Az érett búza, lehajtja a fejét."

(#5576) tothferenc


tothferenc
senior tag

Egyelore nekem is szepen muzsikal, a back tap meg valami fantasztikus funkcio lett ;) mar most imadom.

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#5577) monosgeri21 válasza #40993792 (#5566) üzenetére


monosgeri21
tag

Sima lett, a Plus nagy lett volna nekem. Bár fotó és RAM miatt jobb, belekóstolni az iOS-be elég ez is.

Akkuidőt majd meglátom milyen, írok róla mindenképp, bár összehasonlítási alapom nem lesz, mert tegnap recobery-ből egyből a 14-est húztam fel.

Egy fél nap után nagyon bejön, bár az Androidos telómon egyelőre gyorsabban ment minden kezelés szempontból, viszont látom itt benne a lehetőségeket, úgyhogy csak idő kérdése mire ezt is ugyanolyan magabiztosan és gyorsan sikerül használni. Máshol és máshogyan van sok dolog, de abszolút látom benne a logikát.

(#5578) b.kov válasza Giovan! (#5571) üzenetére


b.kov
senior tag

Fú, már el is felejtettem. Köszi, hogy írtad, ez vmi zseniális. :) Mivel lehet custom parancsokat is beállítani, konkrétan a lámpát kapcsolgatom vele. :DD

(#5579) chatran válasza b.kov (#5578) üzenetére


chatran
őstag

A zseblámpát, hogy tudod vele kapcsolgatni? Duplakoppra beállítottam a képernyőfotót, de nem látok zseblámpa lehetőséget.

(#5580) moordavid válasza chatran (#5579) üzenetére


moordavid
aktív tag

Csinálsz egy siri parancsot a lámpára, vagy bármire amire szeretnél. A koppra pedig azt a siri parancsot rakod amelyiket csak szeretnéd. Az új Siri parancs azonnal meg is jelenik az opciók között.

[ Szerkesztve ]

"Like tears in rain."

(#5581) chatran válasza moordavid (#5580) üzenetére


chatran
őstag

Már évek óta nem használom Siri-t, ehhez folyamatosan futnia kell neki?

(#5582) b.kov válasza chatran (#5579) üzenetére


b.kov
senior tag

Nem zseblámpára gondoltam, pontatlanul fogalmaztam. Van egy HomeKit kompatibilis éjjeli lámpám, arra gondoltam. :) És igen, lehet létrehozni shortcutot (parancsot) rá, amit be lehet állítani erre a backtapre.

(#5583) Atalata


Atalata
tag

Üdv.

Jól látom, hogy a hívás gombról eltűnt a kedvencek? 3D touchban jött elő. Sajnos nem találtam. :(

Nokia 3210-> 3410-> Siemens M55-> Nokia 6680-> Motorola K1->HTC Touch Diamond CLONE-> Samsung S5230->Sony X10 Mini Pro-> S5830->S5830 Duos-> Prestigio PAP4040-> Samsung Galaxy Alpha-> iPhone 6S 64Gb-> i8 64Gb-> i13 M 128Gb

(#5585) orsacchiotto válasza chatran (#5572) üzenetére


orsacchiotto
tag

Gondolom, már többen letöltöttétek. :)
Ahogy eddig is, most is kiválóan működik :DD , egy két funkció, új - kiegészített
felületen.
Az akksi idő, talán egy picivel jobb.

Amit nem tudok, hívás közben miért van egy piros pötty az akksi % kijelző mellett? :U

"Az érett búza, lehajtja a fejét."

(#5587) Atalata válasza #40993792 (#5584) üzenetére


Atalata
tag

Szomorú. Így kinyírják a 3D touch-ot. Pont ez volt a jó, hogy nem kellett képernyőt foglalnia. Még a koppíntóst használom.

Nokia 3210-> 3410-> Siemens M55-> Nokia 6680-> Motorola K1->HTC Touch Diamond CLONE-> Samsung S5230->Sony X10 Mini Pro-> S5830->S5830 Duos-> Prestigio PAP4040-> Samsung Galaxy Alpha-> iPhone 6S 64Gb-> i8 64Gb-> i13 M 128Gb

(#5589) orsacchiotto válasza #40993792 (#5586) üzenetére


orsacchiotto
tag

Köszönöm szépen! :K
Nem olvastam utána. :U

"Az érett búza, lehajtja a fejét."

(#5591) Chevalier


Chevalier
tag

Tapasztalt valaki haptic motor fagyást a 14 telepítése után ? :((
2 messenger üzenet vágta meg úgy hogy élő vibri lett belőle, újraindításig.

einhorn az finkle

(#5592) b.kov válasza Chevalier (#5591) üzenetére


b.kov
senior tag

Lehet, hogy ez egy rejtett iOS14 feature (for women) :DD .
Egyébként én nem tapasztaltam hasonlót.

(#5593) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy egyik napról a másikra némely értesítés duplán kerül be az értesítési központba? Legyen az e-mail, vagy csevegési üzenet (e-mailnél gyakoribb, gmail és outlook egyaránt).
Az iOS az 13.7-es.

[ Szerkesztve ]

(#5594) orsacchiotto


orsacchiotto
tag

Máris van hibajavítás. :D 14.0.1

"Az érett búza, lehajtja a fejét."

(#5595) Bandita41 válasza Chevalier (#5591) üzenetére


Bandita41
csendes tag

Nekem is előjött a hiba, újraindítottam és a régi lett! :))

(#5597) pcnet


pcnet
addikt

Sziasztok!

Csatlakoznék a topichoz, tegnap vettem a készüléket, utoljára 4S-t használtam iOS 6-tal. ~7 év android használat után tértem vissza.

Lenne is 3 kérdésem:

1. Több böngészőt is kipróbáltam, többek közt amit androidon is használtam. iOS-en csak a komplett weblapot lehet nagyítani? Csak a betűméretet nem? Mivel a weboldal minden elemét nagyítja, gyakran szétesnek az oldalak. Pl Mobilaréna fejlécéből kilógnak az ikonok. (kedvencek, privát stb...)

2. 87%os az akksim. Kb hány %-nál kell cseréltetni? Pár napig volt dolgom egy 70%os akksis i7-tel, csomó helyen érdeklődtem akksi csere ügyben (vidéken élek) de mindenhol csak utángyártott akksit adtak volna, így inkább vissza vittem GSM boltba. 70%os akksival már nagyon nehéz volt együttélni, hol fél óráig állt x%on, hol egy fotó készítéssel esett minden átmenet nélkül ~10-15%ot. Ma kicsit hardcore módban teszteltem a telefont (2 óra Ingress), reggel 7kor húztam le töltőről, 1kor már töltőn lógott. A 3. kérdésem pont ebből adódik:

3. Hány W-ot tud vezeték nélkül a készülék? Láttam 5 és 10W-os Qi töltőket neten. Érdemes a 10W-ost megvenni? Ki tudja használni a telefon? Vagy maradjak az 5W-osnál, a kisebb hőtermelés miatt? Ugye a hő az egyik legnagyobb ellensége az akksinak.

Köszönöm szépen a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#5598) tboldi válasza pcnet (#5597) üzenetére


tboldi
nagyúr

2. Amikor már rossznak érzed. De tényleg. :)

3. 7,5 W-ot tud vezeték nélkül.

(#5599) monosgeri21


monosgeri21
tag

Hú mit fogok kapni ezért, biztos nem én vagyok az első, de azért megpróbálom :D

Random fájlokat hogyan tudok a telefon és PC (Win) között mozgatni? A fotókra találtam megoldást, bár szenvedős volt (Simple Transfer - Photo+Video), de még mindig egyszerűbb, mint az iTunes-szal.

Pl.: Ha kapok emailben egy csatolmányt (PDF, xls, whatever) hogyan tudom onnan gépre tenni? Oké, feltöltöm iCloudra és gépről leszedem. De nincs rá mód, hogy gépre dugva kábellel leszedjem őket? Legalább a belső Downloads mappából amit a Files app is lát. Ha már ennyi sikerülne, akkor tényleg nem sírnám vissza az Androidot többé, de ha a fotókra találtam megoldást, hátha erre is tudtok valamit. (Próbáltam Airdroidot is, de az is offos.)

Köszi előre is!

(#5600) pcnet válasza monosgeri21 (#5599) üzenetére


pcnet
addikt

3uTools?

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.