Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17451) spanyoll válasza Tibee86 (#17450) üzenetére


spanyoll
addikt

Appokat ha lehúzom, akkor azoknak az állapotát szintén vissza lehet nyalni felhőből? Teszem azt pl játékok állapota, miegymás. Ha igen, akkor nem zavar a clean install.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#17452) Tibee86 válasza spanyoll (#17451) üzenetére


Tibee86
veterán

Játékokat sajnos passzolom mivel soha nem játszom telefonon, de gondolom ha van game center mentése az adott játéknak akkor vissza kéne raknia, de ezt majd megerősíti valaki mert csak tipp részemről.

(#17453) -Ben- válasza spanyoll (#17451) üzenetére


-Ben-
veterán

Tibee jól írta. GameCentertől függ. Az appokat visszatölti az iCloud mentés, viszont a játékok állapota akkor áll csak vissza, ha belépsz a játékba és a GameCenter a mentett eredményeket visszaállítja. Előfordulhat, hogy ez néhány játéknál nem történik meg. A fizetős/frissebb játékoknál biztos, hogy működik.

(#17454) spanyoll válasza -Ben- (#17453) üzenetére


spanyoll
addikt

Igazából csak egy nyamvadt puzzle game van rajta, ha elvész el tudom engedni.
Akkor appokról kell gondolom iCloudba egy mentést csinálni, utána meg... majd mindjárt kiguglizom, hogy hogyan húzom újra teljesen. Onnan meg lehúzza magától gondolom az appokat és viszonlátás'

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#17456) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Továbbra sem jó a hívás fogadásom lehet gyári vissza állítást kell csinálnom.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#17457) Diokhan válasza Tiger. (#17456) üzenetére


Diokhan
addikt

Most már én is arra tippelek. Én vissza állítanám a helyedben.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#17458) -Ben- válasza Diokhan (#17457) üzenetére


-Ben-
veterán

+1

Sok szoftveres bug fordul elő iOS10 óta, egy visszaállítást megér a dolog. :K

(#17459) Tiger. válasza -Ben- (#17458) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Elég telefonról?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#17460) -Ben- válasza Tiger. (#17459) üzenetére


-Ben-
veterán

A legjobb, ha DFU-ból töltöd újra iTunes-ból, de a telefonos is több, mint a semmi.

(#17461) Tiger. válasza -Ben- (#17460) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Gyakorlatilag minden eltűnik róla ugye?
Ez a Dfu nekem kinai, maradok a telefonos változatnál.
Először megpróbálok a beállitások törlésével csak, olyan régen adtam hozzá csengő hangokat hogy már nem emlékszem rá.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#17462) Emunem válasza -Ben- (#17442) üzenetére


Emunem
aktív tag

Ez olyan lenne, mintha ránk európaiakra ráerőltetnék az amerikai XXXXL méretű ruhákat, csak azért, mert ott "fejlettebbek" az emberek. ;] Mennyivel több munkába lenne optimalizálni adott erőforrásokhoz egy OP rendszert? Semmivel, de akkor nyilván nem sokan éreznék szükségét a váltásnak egy erősebb vagy inkább újabb vasra. Mostanában az alma majdnem fél évente/évente kidob valamit a piacra, ami nem rossz, mert van innováció bennük, de az, hogy rám erőszakolják ezt a bő ruhát, hogy feszt elessek miatta, botladozzak, meg ne lássak ki belőle, na ez nem kell, köszönöm. Ezért írtam azt, hogy lesz-e normális, mivel egy 5S totyikban vagyunk, és mint látom, nem az előnyére van ez a 10.x verzió... egyenlőre. :(((

Hithű Noki@-sként váltottam Almára, mert a sok rossz közül ez volt a jobb. (Android/IOS) A Lumia 800 még mindig simábban fut, mint az 5S 9.x rendszerrel, 8.x-al nem volt szerencsém. 10.x-al nem is merem összehasonlítani. Nálam tized másodpercek is számítanak, sajnos. :U

Jelen esetben, és piaci körülményeket tekintve (ár-érték-ergonómia-stabilitás) az 5S / SE viszi nálam a prímet. Ha valaki ezt megérti, tudja miről beszélek.
Nem akarom lehúrogni, mert még engedi bőven a 9.x rendszert használni, csak nem vagyok az a váltogatós típus, nem vonzz az effajta pénzfecsérlés/ dívatolás. :U

Estét. ;)

"... hát persze ..."

(#17463) -Ben- válasza Emunem (#17462) üzenetére


-Ben-
veterán

Hagyján, de ha nem frissítesz, akkor legalább ne dobálná fel állandóan azt a nyomorult ablakot, hogy frissítsek. :U Nagyon erőszakos.. :U

(#17464) cigam válasza -Ben- (#17458) üzenetére


cigam
félisten

Ezekre a "ráolvasás" jellegű megoldásoknak utána járt már valaki?
Konkrétan a pszichológia (placebo)hatáson túl mi változik a gyakorlatban?
Van egy változó, amitől függ a program reakció ideje, és ezt nullázza? Vagy?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17465) -Ben- válasza cigam (#17464) üzenetére


-Ben-
veterán

Általában az új telefonokon (i6S; i7) nemigen szokott gond lenni, idősebb készülékeken viszont előfordulhat némi gubanc, ha hosszú ideje ugyanazt a „rendszert” hurcoljuk magunkkal. Nem mindenre megoldás, de sok problémára gyógyír, ha teljesen újrahúzzuk a szoftvert.

(#17466) cigam válasza -Ben- (#17465) üzenetére


cigam
félisten

Pont erre a "gubancra" vagyok kíváncsi. Hogy ez pontosan mi?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17467) -Ben- válasza cigam (#17466) üzenetére


-Ben-
veterán

Van itt köztünk Apple (iOS) fejlesztő? :) Egy zárt rendszerben erre aligha jöhetünk rá. :)

[ Szerkesztve ]

(#17468) cigam válasza -Ben- (#17467) üzenetére


cigam
félisten

Pont ezért lenne érdekes. Ha "elpiszkálni" tudja egy program, akkor egy másik vissza is csinálhatja. Nem?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17469) -Ben- válasza cigam (#17468) üzenetére


-Ben-
veterán

Valószínűleg nem egyetlen program okozza a bajt. Ráadásul többnyire szép lassan „romlik” el...

(#17470) akosxyz


akosxyz
senior tag

Sziasztok, van olyan program amivel az akku allapotat meg lehet nezni? :)

(#17471) -Ben- válasza akosxyz (#17470) üzenetére


-Ben-
veterán

Ha iOS10-en vagy, akkor nincs rá lehetőség... Esetleg coconutbattery -val Mac -en.

(#17472) gabenh


gabenh
tag

Sziasztok, tudtok olyan appot, ingyeneset, amivel lehet záridőt állítani? vagy alapbol nem tudja a telefon kameraja?

Galaxy S23 Ultra

(#17473) B-L-A-C-K válasza gabenh (#17472) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

ProCam

(#17474) Emunem válasza B-L-A-C-K (#17473) üzenetére


Emunem
aktív tag

Kösz. :))

"... hát persze ..."

(#17475) _seth_ válasza -Ben- (#17471) üzenetére


_seth_
veterán

5S + 10.2.1-es iOS:

Battery life nevű progi.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#17476) -Ben- válasza _seth_ (#17475) üzenetére


-Ben-
veterán

Mutogatsz egy olyan appot, ami köztudottan semmit se ér. :C iOS 10 óta nem férnek hozzá az appok a szükséges információkhoz, így nem képesek valós, normális értékeket mutatni.

(#17477) _seth_ válasza -Ben- (#17476) üzenetére


_seth_
veterán

Hmm, akkor mégis honnan veszi az adatot?
Akkucsere után viszont 100%-ot jelez, tehát valamit lát éppen.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#17478) -Ben- válasza _seth_ (#17477) üzenetére


-Ben-
veterán

Valamit lát és emellett hülyeségeket ír. :) Tudom, mert rengeteg telefonon ki lett próbálva és a „fő iphone” topikban is mondták, hogy nemigazán működik jól.
Más kérdés, hogy szerintem az akku nézegetésének sincs értelme. Ha érzésre rossz, akkor cserélni kell.

[ Szerkesztve ]

(#17479) _seth_ válasza -Ben- (#17478) üzenetére


_seth_
veterán

Nekem pl a fent látható képet mutatta egy 2014-es akkuval, érzésre nem volt rossz. A mobilnet tudja meríteni 4G-n, de mint kiderült az új akkut is.
Tudtam új gyári akkut olcsón, így kicseréltem benne, ezzel is hasonló üzemidőt tud, így valószínűleg a régi valóban jó állapotban volt még.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#17480) Diokhan válasza -Ben- (#17478) üzenetére


Diokhan
addikt

+1! Nem mennék bele különböző összeesküvés elméletekbe, hogy miért is vették ki a hozzáférhetőséget, de a lényeg, hogy igazad van. Egyébként pedig egy kis odafigyeléssel nagyban lehet növelni, hogy mennyit bírjon ki a telefon egy töltéssel.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#17481) Emunem válasza Diokhan (#17480) üzenetére


Emunem
aktív tag

Akkor időszerű lenne valami gyári papot írni reája... A végen tényleg csak telefonálni fogunk tudni az 'okos telefonokkal' , mert már annyira okos lesz, hogy ellenkezni fog velem a telefon, akaratát ervényesítvén. :)) Koktélos poharat meg hadd ne töltsék mar meg egy telefonnak. :U

Nagyon fura ez a 'biztonság' fogalom ezekben a berkekben...

"... hát persze ..."

(#17482) zola96 válasza Emunem (#17481) üzenetére


zola96
senior tag

Coconut battery macOS és kész is.:D

(#17483) -Ben- válasza zola96 (#17482) üzenetére


-Ben-
veterán

Hát igen... Csak nem mindenkinél van MacOS. :U

(#17484) zola96 válasza -Ben- (#17483) üzenetére


zola96
senior tag

tudom én.. :K

(#17485) Diokhan válasza Emunem (#17481) üzenetére


Diokhan
addikt

Ez nem a biztosnágról szól, hanem arról, hogy ne tudj rájönni, hogy a gyári specifikációkban szereplő adatok nem mindig felelnek meg a valóságnak.
Nem azért nem egedik, hogy hozzáférj az akku adataihoz, mert az nem biztonságos, hanem azért, hogy ha a specifikációban azt írják, hogy az akku mittomén' 1000 töltési ciklust bír, ne tudd megnézni, hogy a valóságban már 650 után kipusztult az akkud... Hidd azt nyugodtan, hogy "jaaa, biztos lement az 1000 ciklus"...!
De ez csak egy példa. Ettől több is van szerintem.

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#17486) Tiger. válasza Diokhan (#17485) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Pc-re is volt egy ilyen progi.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#17487) BrownB válasza Tiger. (#17486) üzenetére


BrownB
tag

iBackupBot kiírja a töltési ciklusok számát iOS10-en is.

(#17488) Diokhan válasza BrownB (#17487) üzenetére


Diokhan
addikt

...és biztos, hogy hiteles az adat? Mert a hozzáférhetőséget az apple tiltotta le és nem hinném, hogy az iBackupBot-nak meghagyta volna a jogosultásgot, hogy hozzá férjen...? Másik program is kiírhatja, de lehet, hogy csak hozzávetőleges vagy hasracsapott adat...!

(#17486) Tiger.: Arra nem emlékszem sajnos.

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#17489) BrownB válasza Diokhan (#17488) üzenetére


BrownB
tag

PC-re van a progi, bocs ha nem jól fogalmaztam.

(#17490) _seth_ válasza Diokhan (#17488) üzenetére


_seth_
veterán

Nekem ezt írja ki:

" CycleCount: 2
DesignCapacity: 1560
FullChargeCapacity: 1600
Status: Success
BatteryCurrentCapacity: 56
BatteryIsCharging: true
ExternalChargeCapable: false
ExternalConnected: true
FullyCharged: false
GasGaugeCapability: true
HasBattery: true"

Az akkut hétfőn cseréltem benne, a 2 ciklus még rendben is van, a current capacity kicsit kevésnek tűnik, 57%-on van, de lehet, hogy %-ra utal akkor az 56 végülis ok (10.2.1 van rajta).

Ipad Mini 2, szintén 10.2.1:

"Battery

CycleCount: 160
DesignCapacity: 6274
FullChargeCapacity: 5800 (Battery Life is ezt írja ki)
Status: Success
BatteryCurrentCapacity: 20
BatteryIsCharging: false
ExternalChargeCapable: false
ExternalConnected: true
FullyCharged: false
GasGaugeCapability: true
HasBattery: true"

És 20%-on van, tehát az a % mutatója valóban.

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#17491) Diokhan válasza _seth_ (#17490) üzenetére


Diokhan
addikt

Értem. Ez windows program vagy van Mac-re is?

#17489) BrownB: No worries!

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#17492) BrownB válasza Diokhan (#17491) üzenetére


BrownB
tag

Amit _seth_ írt azt az iBackupBot programmal nézte meg és van Mac-re is.

Szerk.: Mac-en viszont nem használtam soha, de gondolom ott is kiírja ezeket az adatokat.

[ Szerkesztve ]

(#17493) Diokhan válasza BrownB (#17492) üzenetére


Diokhan
addikt

Köszi! Ha haza értem melóból, meg fogom nézni. Kiváncsi vagyok, hogy mennyire fedi a valóságot.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#17494) Emunem válasza Diokhan (#17485) üzenetére


Emunem
aktív tag

Ez egy nyilvánvaló titok mostanában a kereskedelmi világban.

Én a biztonsági részére is gondoltam...

Mindenesetre köszönöm a válaszokat. Sose néztem, nem is fogom az akut, ha érzésre gyenge lesz, csere oszt kezit csók.

Udv

"... hát persze ..."

(#17495) Makaay21


Makaay21
csendes tag

Sziasztok!
Mennyire érdemes még ezt a telefont megvenni?
Windows-ról váltanék....
Meddig támogatot még ez a telefon?mit érdemes tudni róla?
Válaszokat előre is köszönöm. :R

(#17496) -Ben- válasza Makaay21 (#17495) üzenetére


-Ben-
veterán

Az iOS11 valószínűleg még ki lesz rá adva, utána nem tudom.. Mindenesetre iOS10-zel még tűrhetően működik, de innen már nem frissítenék tovább. Ha nem fontos, hogy a legfrissebb OS legyen a telefonodon, akkor még jó áron (80k alatt!) megéri ilyet venni.

(#17497) Themes


Themes
aktív tag

Sziasztok. Mikor akarok csinálni egy iCloud címet, akkor mindig ezt írja ki!
Mi lehet az oka? Köszi .

Apple iPhone 11 64Gb //PS4 Slim //

(#17498) Makaay21 válasza -Ben- (#17496) üzenetére


Makaay21
csendes tag

Köszönöm a gyors választ :) :R

(#17499) WestBam válasza Makaay21 (#17495) üzenetére


WestBam
senior tag

640-ről jöttem, egy percre sem bántam meg (egy hét alatt), de vannak itt többen is akik inkább erre nyitottak mint a robot felé :)
A lényeg szerintem, hogy reálisak legyenek az elvárásaid. Azért itt is akad egy-egy röccenés, de az appok nagy része rendesen működik és van belőle gyártói változat, nem csak tákolt utólagos. Mivel windows-ról jössz tudod miről beszélek gondolom. Az app store maga a kánaán, bár a 16GB nem túl acélos és ugye itt nincs bővítésre lehetőség. Nálam most még kb. 7gb szabad, de játék csak egy van fent (subway surf 200MB) és még egy fotót sem csináltam vele, csak a számomra alap vackokat tettem fel. Szóval ha power user vagy akkor érdemes elgondolkozni a nagyobb tárhelyű változatokon szerintem.
És hajrá, merj belevágni :K

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#17500) Emunem válasza WestBam (#17499) üzenetére


Emunem
aktív tag

egyetértek mindennel, én lumia 800-ról tértem át...

"... hát persze ..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.