Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) nandow válasza Macccy (#6000) üzenetére


nandow
aktív tag

Köszi neked is.

Barátnőm venné meg a húga 5-ös készülékét. Mivel laikus ő is a témát illetően, nem hiszem, hogy nagyon észrevenné a rosszabb cpu-t, gpu-t, és szerintem a "rosszabb" kamera sem jelente hátrányt, a fényképek minőségével meg lesz elégedve egy sony ericsson x8 után.

Ha az említett hibák (kopás, bekapcsoló gomb) nem jelentkeztek, azért egy sima 5-ös is jó vétel ilyen szemszögből nézve, nem?

Szerk:

Olyan szempontból, hogy barátnőm nem igen ért ezekhez a dolgokhoz. :)

[ Szerkesztve ]

(#6002) Cyberpunk válasza nandow (#5997) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Én is most váltok 5S-re i5-ről megéri szerintem most, hogy már jó árban lehet venni. :DDD

Az a kamera egyáltalán nem szar, sőt reggelire megeszi azt az SE-t minden szempontból, szóval igen csak jól fogja magát érezni vele. :D

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#6003) nandow válasza Cyberpunk (#6002) üzenetére


nandow
aktív tag

Nyilván sokkal jobb, mint az a régi Sony Ericsson. :)

Engem leginkább az érdekelne, hogy megéri kicsit többet költeni egy 5S-re, vagy egy nem igazán hozzáértőnek tökéletes az 5 is.

Egyébként gyári garanciával mennyibe kerül mostanság egy 5S?

(#6004) SonyNex7 válasza nandow (#6003) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Ha nem zavarja hogy műanyag akkor simán laikusnak az 5c.
Fehérbe szép,ugyanaz mint az 5 csak műanyag házban.

(#6005) Cyberpunk válasza nandow (#6003) üzenetére


Cyberpunk
félisten

160k körül lehet venni garanciálisan újonnan az apróról, Apple Sotre-ban meg 185k-tól kezd. Mindenkinek mérlegelnie kell, hogy megéri e azt a többlet pénzt, szerintem igen, időtállóbb, de érezhető különbség nem sok van. Leszámítva a már említetteket. :)

Az 5C az tényleg jó ötlet lenne, és kapható újonnan.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#6006) SonyNex7 válasza Cyberpunk (#6005) üzenetére


SonyNex7
senior tag

5s az nyilván időt allóbb,az ujlenyomatolvasó mindent üt.
Mikor megnézik hogy milyen telom van és fel akarjak oldani azért az arcok leesnek egy pillanatra,és tény hogy halál pontos ,én imádom .

Az icloudnak nem tervez az apple saját appot mint a dropboxnak van?

[ Szerkesztve ]

(#6007) Cyberpunk válasza SonyNex7 (#6006) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Na igen. :D És JB-vel tovább okosítható az ujjlenyomat olvasó, de számomra a kamera is pozitív változás lesz. Noha jó az i5 kamerája is, de az 5S láthatóan jobb, egy élvonalbeli kamera még ma is, jó nyilván egy Lumia 1020-as leveri könnyedén. :D Ami meg fontos, hogy akinek még mobil méretű mobil kell, annak nagyon nincs más alternatíva. Ott van még felső kategóriában a Z1C azt annyi. Nekem tetszenek az új szifonok, de egy gatyám nincs, amibe azok beleférnének, max kabátba télen, vagy táskába, de akkor már vehetnék iPad-et is ennyi erőből. :D

Az jó lenne egy app hozzá, de nekem az is elegendő lenne, ha rendszerbe integrálva kapnék jó iCloud menedzselési lehetőséget.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#6008) tylerddd válasza Cyberpunk (#6005) üzenetére


tylerddd
veterán

Performanszban lehet, h nem sok különbség van, de elviekben kétszer olyan erős az 5S, mint az 5, így valószínűleg az előbbinek még az iOS9 sem fogja megülni a gyomrát.

iCloud Drive az iOS8-ban már benne lesz és nagyon kedvező áron. 200GB tárhely például 4 euró lesz havonta, ha jól néztem. Ha pedig olyan patentül működik majd, mint az iCloud, akkor érdemes lesz előfizetni rá. Az alap csomag is már 20GB-ot ad évi 11 euróért.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#6009) SonyNex7 válasza tylerddd (#6008) üzenetére


SonyNex7
senior tag

1 euró a 20gb a mostani változásban ,nem tudom hogy ezt vagy a dropboxot bővítsem,
megvárom akkor a ios8-at és meglátom .

(#6010) tylerddd válasza SonyNex7 (#6009) üzenetére


tylerddd
veterán

Nem tudom. Nálam iPad-en azt írja, h 10,99 a 20GB éves díja, nem jelez havi törlesztési lehetőséget ennél a mennyiségnél. A 200, 500 és 1000GB-os verzióknál havi terhelést ír. Mondjuk nekem eleve 15GB-os volt előfizetve 16/éves díjon és múlt héten jött a mail, h változik.

Egyébként ha olyan jó lesz, mint az iCloud, akkor erre lesz érdemes egyértelműen. Ha nem lesz jó, én inkább a Google Drive-ra fizetek elő, a Dropbox-nál (megint csak iPad-en) csak 1TB-os lehetőséget kínál fel, azt is nagyon drágán.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#6011) SonyNex7 válasza tylerddd (#6010) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Működik a havi

[ Szerkesztve ]

(#6012) tylerddd válasza SonyNex7 (#6011) üzenetére


tylerddd
veterán

Valószínűleg nekem azért nem látszik a havi lebontás, mert nekem már levonták anno májusban a 16 eurót a 15GB-ért. Viszont tök jó, h az e-mail szerint visszatérítik a különbözetet :)

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#6013) lubrinczerik


lubrinczerik
csendes tag

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni!
Most készülök I5s vásárolni!
Ha a MM-ba vásárolom meg a készüléket, akkor, arra is vonatkozik, hogy esetleges meghibásodás miatti készülék csere esetén is újraindul, az egy évi gari?
Vagy inkább az appsore-t ajánljátok, végül is árban ugyan az, csak a MM van hozzám közelebb, ha valami baj lenne a készülékkel oda könnyebben eljutok. Vidéki vagyok (Veszprém)
Akár melyik boltba is veszem, mindegyiknél gyártói garancia van a készüléken?És csere esetén újra indul az 1 év gari?
Mert itt: http://apcom.hu/Apcom/Viszonteladoink.html, nem látom a MM a felsorolásban!

Elnézést a sok kérdésért, ami másoknak teljesen egyértelmű lehet, csak nem akarok vele ráfázni!
Köszi a segítő válaszokat!

(#6014) kali válasza lubrinczerik (#6013) üzenetére


kali
legenda

szia,

visszaolvasva láthatod, hogy nem olyan régen volt erről szó, miszerint az egyik hivatalos hazai viszonteladó dolgozója szerint nem indul újra a gyártói jótállás a mm által forgalmazott készülékek esetén, mert külföldről származnak, de én erősen fenntartással kezelem az illetékes kijelentését, bátran neki is ugranék egy kapcsolódó jogi ügynek, mert az mm adott szempontból korrekt hazai forgalmazónak számít, más gyártók esetén is elismerik megfelelő forrásnak, ha nincsenek is vele direkt szerződésben.
amennyiben az akármelyik bolt az általad említett mm és apple store, vagy a hivatalos viszonteladók, illetve a hazai szolgáltatók, úgy biztos a gyártói jótállás, de a gsm üzleteknél nem feltétlenül.

(#6015) lubrinczerik válasza kali (#6014) üzenetére


lubrinczerik
csendes tag

Köszi a gyors válaszodat!

Nekem a MM lenne igazából a jobb megoldás (közelebb van, mint Bp), de ha bizonytalan ez a gari megújítgatás, akkor lehet h az apple storral járnék jobban, abba 1000%, hogy nem csalódnék, és még talán Eu-s töltővel is küldené a készüléket! :)

(#6016) SonyNex7 válasza lubrinczerik (#6013) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Az biztos ha vennék telefont csak független apr vagy függő szolgáltató lesz.
Soha többet nem fogok szarakodni sufni GSM boltokkal,meg semmivel.nem véletlenül vannak az apr boltok.
A 220 volt pl cseh telefont hoz be így nem indul ujra a garancia persze ha gond van akkor azt mondja búcsú és teszik a hülyét ,készülék cserénel azt megcsinálta hogy a gyári töltöt kilopták és bele tettek egy után gyártottat.1 hét után derült ki mikor a kábelt egy dokkoloba akartuk beszerelni nem ment bele.mondom mi a fas...?kozelebrol megnézem baszki az van ráírva APPWAY CALIFOMIA :Y de ránézésre mint az eredeti,meg a szöveg is szinte csak nagyítóval látni a különbséget .
De megoldódott a dolog...

[ Szerkesztve ]

(#6017) lubrinczerik válasza SonyNex7 (#6016) üzenetére


lubrinczerik
csendes tag

Igen, sajnos nekem is csak rossz tapasztalataim vannak, ezekkel a kis gsm boltokkal kapcsolatban!
Ezért érdeklődtem, hogy azért a MM még meg lehet bízni, vagy már abban sem?!?
Bár ez, hogy az eladó azt mondja hogy a kicserélt új készüléknél nem indul újra a garancia..hát nem tudom! :(
Most vagy igaz, vagy újonc volt az emberke! :D

(#6018) SonyNex7 válasza lubrinczerik (#6017) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Online lerendeled ,másnap ott van,gond van vele 14 napig visszaküldheted,legyél okos menj biztosra válaszd az aprt.en így tennék

imei alapján meg lehet nézni hova készült a telefon de nem az apple honlapján van és egyből kiderül Google apple imei check 2.vagy 3.talált kiirt több infót .

[ Szerkesztve ]

(#6019) lubrinczerik válasza SonyNex7 (#6018) üzenetére


lubrinczerik
csendes tag

Köszi a tanácsot!:)

Ha nem az apple honlapján, akkor hol?

(#6020) kali válasza lubrinczerik (#6017) üzenetére


kali
legenda

mm-ben is történtek mér érdekes értékesítések, de sok más helyen/üzletben is, valóban nem ár körültekintőnek lenni, és jobb esetben csak eredetileg bontatlan dobozban átvenni a készüléket.
hívd fel az apple ügyfélszolgálatát, és kérdezz rá, hogy a hazai mm-ben vásárolt, megfelelő számlával...stb rendelkező készülékkel mi a helyzet, mert a tapasztalat az, hogy a hivatalos viszonteladók nem egyformán kezelik a különböző ügyeket, illetve olyanra is volt már példa, hogy egy adott üzlet illetékese telefonon adott információt valamivel kapcsolatban, és azonos üzletben a másik illetékes már mást mondott személyesen.

(#6021) tylerddd válasza lubrinczerik (#6013) üzenetére


tylerddd
veterán

Én az Apple Store-ból rendeltem, bár kicsit parázok, ha megadja magát, akkor mehetek Pestre. Az i4S-sel semmi gond nem volt két évig, remélem ezzel sem lesz.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#6022) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Időközben meglett az én 5S-em is. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#6023) legiaap válasza Cyberpunk (#6022) üzenetére


legiaap
nagyúr

Grat hozzá, bár azt hittem 6-ost veszel.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#6024) Cyberpunk válasza legiaap (#6023) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nem tudnám hová rakni. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#6025) SonyNex7 válasza lubrinczerik (#6019) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Kb 3 apr van.valszad amelyik szimpatikus ,én az istyle boltot választanám.
Kali tanácsa is jó ha mindenképp ragaszkodsz az mm-hez hívd fel az apple központot .

Cyberpunk nem hallottál meg hasi-tasiról? :)) lehet ujra divatba jön

[ Szerkesztve ]

(#6026) legiaap válasza Cyberpunk (#6024) üzenetére


legiaap
nagyúr

A sima 6-nak a mérete nem vészes.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#6027) Cyberpunk válasza legiaap (#6026) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nekem az. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#6028) cyberkind válasza legiaap (#6026) üzenetére


cyberkind
félisten

De a külseje halálosan ocsmány, kb megvakul tőle az ember, de sokaknak ez tetszik.

Paranormal Cocktivity

(#6029) legiaap válasza cyberkind (#6028) üzenetére


legiaap
nagyúr

Nekem sem tetszett az elején de most már kezd megtetszeni az új design.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#6030) cyberkind válasza legiaap (#6029) üzenetére


cyberkind
félisten

Nekem annyira nem, hogy az 5s-el szeretném kivárni a 7s-t, remélem oda kitalálnak valami értelmes külsőt, mert ez csak egy drága szappantartó a'la Samsung.

Paranormal Cocktivity

(#6031) mondomén


mondomén
őstag

na felhívtam az apple-t. hölgy azt mondta, nem is indul újra a garancia, úgy egyáltalán. mármint akárhol vetted. :D na ez megint az a helyzet amit kali mond. felhívsz valaki mást, az meg mondja majd az ellenkezőjét...

(#6032) spawn21 válasza cyberkind (#6028) üzenetére


spawn21
veterán

Veled értek egyet.

Eléggé csúnya az új alma. A hátulja kimondottan bazári a képeken. De élőben úgy is megnézem.

iPhone 13p

(#6033) radi8tor válasza Cyberpunk (#6024) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja, ez az ami miatt én sem az újat veszem. Nekem egyszerűen már nem tartozik a telefon kategóriába egy ilyen mini-tablet. :(((

mondomén: akkor ne telefonálgass, hanem menj oda személyesen. Ha számodra kedvező választ kapsz, akkor intézd a dolgot.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#6034) mondomén válasza radi8tor (#6033) üzenetére


mondomén
őstag

Már voltam bent személyesen (istyle), ott azt mondták csak a magyar készülékekre indul újra a garancia. Vagyis az angol töltős telefonra (amit az mm árul) nem. Most telefonon az apple store, az appsolute és az icentre is azt mondta, hogy nem indul újra (akárhol vetted). Innentől egyértelmű, hogy csak az istyle intézi így a garanciáztatást, a többi szerviz nem fogja ráírni a szervizlapra (ugyanis az apple rendszerében nem lesz látható, mivel mo-n érvényes csak az újraindulás), hogy még van 1 év garid... Egy kérdésem maradt még (de istyle nem veszi fel a telefont), hogy az mm-ben vásárolt, áfás számlás telefonra miért nem indítják újra a garanciát? Nem fogok belehalni, ha nem indul újra, csak érdekel a dolog. Plusz ez a téma még sokszor felfog itt merülni az tuti...

[ Szerkesztve ]

(#6035) tylerddd


tylerddd
veterán

Én meg azt mondom, h az S verziókat érdemes megvenni. Ezekkel az új szériákkal még bármi lehet (eddig is volt), de az S-es készülékekben ezek kijavításra kerülnek, mondhatni tökéletesre csiszolják őket.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#6036) Cyberpunk válasza radi8tor (#6033) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Szubjektív vélemény, de eddig az i4/4S volt a legszebb, aztán az i5/5S, ez meg olyan elmegy kategória. Először nem tetszett, de most már megemésztettem, na jó a kidudorodó kamerát nem kellett volna áthozni ide is. :DDD Az továbbra sem szimpatikus, én szoktam asztalon használni, így meg hát... :U

tylerddd: így van, igaz nekem 5 volt, most meg 5S. :D De mindig van valami gebasz velük, pl az i5 "kopása" ugye. Kíváncsi vagyok itt mi lesz most. :D

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#6037) draco84


draco84
tag

Sziasztok! Hétvégén én is kézhez kaptam az 5s-t!:)) egy olyan segítséget szeretnék kérni hogy milyen progival tudnák zenét letölten? Válaszokat előre is köszi!

(#6038) Cyberpunk válasza draco84 (#6037) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Mármint honnét? iTunes. ;)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#6039) nofi válasza draco84 (#6037) üzenetére


nofi
őstag

Bármit akarsz telefonra, vagy telefonról mozgatni, iTunes lesz a te programod;)

Xbox GT: nozsolt

(#6040) SpongyaBob válasza draco84 (#6037) üzenetére


SpongyaBob
veterán

iTunes.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#6041) kali válasza draco84 (#6037) üzenetére


kali
legenda

szia,

gratula, használd egészséggel!
arra gondolsz, hogy a telefonra zenét "másolni"?
mert akkor az itunes - ami amúgy s javasolt több szempontból is - egyszerű megoldást kínál; itunes -> telefon csatlakoztat -> "ezen az iphone-on" -> zene -> a munkaállomás bármelyik mappájából ráhúzod a *.mp3 állományokat a listára (alapban üres), és már másolja is fel a telefonra.

(#6042) nofi


nofi
őstag

Érdekesség:
Moments is Asia - iPhone 5s :K

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: nozsolt

(#6043) Tibee86 válasza mondomén (#6034) üzenetére


Tibee86
veterán

Nem lehet, hogy nem számít hivatalos viszonteladónak az MM?

(#6044) kali válasza Tibee86 (#6043) üzenetére


kali
legenda

még ha nem is az, jogilag nem (csak) azt kell nézni.

(#6045) radi8tor válasza nofi (#6042) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Olyan genyó dolog, hogy 240 fps-hez i6-ot kell venni.

⭐ Stella

(#6046) Tibee86 válasza kali (#6044) üzenetére


Tibee86
veterán

Valaki elvihetné már garanciáztatni az MM-ből származó telefonját, hogy tudjuk mi a helyzet. :D

radi8tor1: Valamivel motiválni kell a népet, hogy megvegye.

[ Szerkesztve ]

(#6047) cyberkind válasza Tibee86 (#6046) üzenetére


cyberkind
félisten

Ez tény, csak a Plusban van rendes fókusz vagy mit mondtak, ez is mekkora genyóság, de szerencse hogy alig van különbség, na majd az s modellnél.

Paranormal Cocktivity

(#6048) Tibee86 válasza cyberkind (#6047) üzenetére


Tibee86
veterán

Ez mondjuk engem kifejezetten irritál, hogy még ha nem is olyan sokkal, de a 6plus többet tud.

(#6049) nofi válasza Tibee86 (#6048) üzenetére


nofi
őstag

Van benne valami, de szerintem az a stabi kb annyira lesz "több" mint amennyire nehezebb lesz fogni videózáshoz a 6+ telefont a 6-oshoz képest :N

Xbox GT: nozsolt

(#6050) draco84 válasza nofi (#6039) üzenetére


draco84
tag

Magán az iphonon! Azt tudom hogy ituneson hogy lehet csak nem mindig vagyok gépközelben és jó lenne ha telefonon pl. :Chrom böngészőböl letölteni egy zenét! De mint tudjuk iphonon ez egy kicsit nehéz!:(

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.