Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16651) Uuser


Uuser
tag

Nos, több mint egy hete birtokolom az első almás telómat, és az érzéseim vegyesek.
Először is rendkívül üdítő jelenség android után, hogy leteszem este a fejem mellé a 100%-ra töltött akksis telefont és reggel amikor ébresztés után felkelek ( kb. 6-6,5 órát szoktam aludni hétköznap és két szundi után a harmadik ébresztésre kelek fel ) a 100%-os töltöttség mosolyog vissza rám a kijelzőre pillantva. Végtelenül megnyugtató tudni hogy bizony ez csak akkor fogyaszt energiát, ha használom.
Az viszont kissé bosszantó hogy a hosszú órák óta nem használt alkalmazások közül néhány ( pl. facebook, fotmob ) megnyitáskor újra betölt, ráadásul 3-4 másodperc várakozási idővel. Ez a kissé idejétmúlt hardvernek tudható be vajon ? Mert akkor nem szólok egy szót sem, tudtam mit veszek. Ha mégis van rá gyógymód, és valaki megosztaná velem, azt szívesen venném.
A testre szabhatóságból nekem mindössze a zárképernyő kijelzőn való swipe-al történő feloldása hiányzik ( tudom, a home gombbal sokkal egyszerűbb, de nekem akkor is hiányzik ) , illetve az ikonok szabad rendezése.
És itt jön a kérdés amiért tulajdonképpen ez a komment megszületett : 10.1.1 rendszerre van működő jailbreak ? Van részletes szájbarágós magyar leírás hozzá valahol ? Androidon elég sokat hekkeltem, de ez más. Ha kockázatos a dolog, akkor inkább nem nyúlok hozzá, de egy kicsi plusz még jól jönne ahhoz hogy még elégedettebben használhassam ezt a kis kompakt szépséget.
Köszönöm előre is a segítséget a fent leírtakkal kapcsolatban.

(#16652) Noxy válasza Uuser (#16651) üzenetére


Noxy
veterán

-1 Milyen iPhoneról van szó?
-2 3-4 Mp várakozás még idejét múlt hw-l sem jellemző.
-3 Egy ikonokra hosszan nyomj rá, amíg elkezdenek remegni. Ezután oda húzod ahova akarod.
-4 Nincs JB. Így nincs részletes szájbarágós magyar leírás hozzá.
Mod:
Most látom a 3 soros aláírásodban hogy 5S.
Nálam nincs 3-4 Mp várakozás. De sztm másnál sem.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#16653) Dovloran válasza Uuser (#16651) üzenetére


Dovloran
senior tag

Sajnos nincs működő JailBreak egyetlen iOS 10-es verzióhoz sem. Amúgy meg a helyedben én annak is utána olvasnék, mert én is azt hittem az Android Root után, hogy jó lesz, de a JailBreak az szar. Instabillá teszi a rendszert, sebezhetővé és az akksi is jobban merülhet utána. Illetve teljesítményben is rosszabb egy feltört iPhone. Szóval minden ami jó Androidon a Root-ban az minden rossz az iOS-es JailBreak-ben...:/

Az app megnyitásoknál valószínűleg a régi hardver lesz a hunyó, mert mégiscsak 1 GB RAM van benne.

Samsung Galaxy Y ~ LG Optimus F6 ~ Apple iPhone 4S - iOS 6.1.3 ~ Apple iPhone 5S ~ Meizu M6 Note ~ Lenovo S5 Pro ~ Umidigi S5 Pro ~ Google Pixel 6a - GrapheneOS

(#16654) Noxy válasza Dovloran (#16653) üzenetére


Noxy
veterán

Illetve teljesítményben is rosszabb egy feltört iPhone. Szóval minden ami jó Androidon a Root-ban az minden rossz az iOS-es JailBreak-ben...:/

Bocsi, de ezt a sok m.ságot honnan sikerült összeszedned? :U

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#16655) Uuser válasza Noxy (#16652) üzenetére


Uuser
tag

Köszönöm a válaszokat.
Tudom hogy kell átrendezni az ikonokat, lehet hogy félreérthető voltam, de az a "rendezés" amit enged a rendszer nekem nem elég. Nem tudom pl. a képernyő tetejét üresen hagyni és ha kiveszek egyet a "sorból", a többi visszazár a helyére.
A több másodpeces várakozás igazából csak ennél a két app-nál van és akkor, ha bezárja őket a rendszer hosszabb idő után ( ezt még nem tapasztaltam ki mikor történik ilyen ) vagy ha törlöm az alkalmazástárból.
Ha nincs JB hát nincs, nem dőlök a kardomba, így is teljesen élhető a készülék.

(#16656) Noxy válasza Uuser (#16655) üzenetére


Noxy
veterán

Jb nélkül nincs az ikonrendezésre megoldás. Ez ilyen, ezt kell szeretni.
Nem tudom, de még nekem nem zárt be egy app-t sem magától az iOs, de ha én magam bezárom, akkor sem kell várnom mp-ket.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#16657) Dovloran válasza Noxy (#16654) üzenetére


Dovloran
senior tag

Tapasztalatból Noxy-m... :B

Samsung Galaxy Y ~ LG Optimus F6 ~ Apple iPhone 4S - iOS 6.1.3 ~ Apple iPhone 5S ~ Meizu M6 Note ~ Lenovo S5 Pro ~ Umidigi S5 Pro ~ Google Pixel 6a - GrapheneOS

(#16658) Noxy válasza Dovloran (#16657) üzenetére


Noxy
veterán

Én is abból cáfolom, a környezetemben lévő 11db JB-t eszköz használata mellet. :K

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#16659) bjergerking válasza Uuser (#16651) üzenetére


bjergerking
tag

A facebook app nekem is ilyen, de ez valszeg azert van, mert zabalja a memoriat es a telefonban 1gb ram van csak ugyebar, raadasul a facebook app alapbol egy szar takolmany :D
Ahogyan a messenger is, van, hogy 5-10mp mire betolt az app, de altalaban csak 2-3, pedig elmeletileg egy chatprogram szoval nem ertem mi indokolja ezt, borzaszto ez a ket alkalmazas..

[ Szerkesztve ]

(#16660) Tibee86 válasza Dovloran (#16653) üzenetére


Tibee86
veterán

Ez így ebben a formában azért nagyon nem igaz és félrevezető.

(#16661) Bib válasza bjergerking (#16659) üzenetére


Bib
őstag

Az appokat ha nem lövitek ki , energiát takarít meg a telefon mert nem kell újraírni a memóriába és gyorsabban betölt. A memória használatot meg megoldja az ios.

[ Szerkesztve ]

(#16662) lindermen válasza bjergerking (#16659) üzenetére


lindermen
aktív tag

és még e kettő mellé sorolnám az instagramot is :U

(#16663) bepe79


bepe79
addikt

Na, már le is cseréltem a Griffin Survivor tokot az i5S-emen. Régről úgy rémlett, hogy ez egy jó tok, de úgy látszik, hogy változtak az igényeim, és most már nem érzem megfelelőnek azt a tokot, aminél alig férek hozzá ujjal a kijelző széléhez, aminél alig bírom megnyomni a home gombot mert olyan kicsi helyet hagy a tok, aminél randa akármi van a tok home gomb feletti részén hogy az ujjlenyomatot rendesen érzékelje, és aminél sokszor nem érzékel a kijelző, mert a Griffin toknál a kijelző plexi és a fólia fölött van még a toknak is egy saját rétege, ami nem tökéletesen érintkezik. Mindemellett akkora volt vastagságra a karcsú kis telefonom, mint egy Sonim vagy CAT telefon, és alig tudtam betuszkolni a zsebembe, amikor mindkét kezemre szükség volt máshoz.
Kapott a telefonom egy 2990 Ft-os spigen tokot, és egyszer s mindenkorra megoldódott az összes fentebb írt problémám: vékony, de mégis védett, minden századmilliméterre ott van a tokon, ahol lennie kéne, nem recseg, nem ropog, nem nyöszörög (mint a Griffin tette), egyből elérek mindent a kijelzőn, és reszponzív, tökéletesen működik (mert a spigennek nincs külön kijelzővédő plexije), és csodaszép vele a telefon (space grey az i5S és fekete a spigen)
Tanulság: már az elején hallgatnom kellett volna rátok, és akkor spórolok egy kis pénzt magamnak. Így megpróbálom eladni használtan, áron alul a Griffin-t majd (mert aki 100%-os védelmet akar építőiparban, autójavító műhelyben, stb., annak tökéletes)

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#16664) Dovloran válasza Noxy (#16658) üzenetére


Dovloran
senior tag

Tök jó vagy :R

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Y ~ LG Optimus F6 ~ Apple iPhone 4S - iOS 6.1.3 ~ Apple iPhone 5S ~ Meizu M6 Note ~ Lenovo S5 Pro ~ Umidigi S5 Pro ~ Google Pixel 6a - GrapheneOS

(#16665) Dovloran válasza Tibee86 (#16660) üzenetére


Dovloran
senior tag

Rendben akkor írjátok meg neki, hogy ti mit gondoltok erről. Ez is egy vélemény ahogy azok is csak azok lesznek amit írtok.

Samsung Galaxy Y ~ LG Optimus F6 ~ Apple iPhone 4S - iOS 6.1.3 ~ Apple iPhone 5S ~ Meizu M6 Note ~ Lenovo S5 Pro ~ Umidigi S5 Pro ~ Google Pixel 6a - GrapheneOS

(#16666) hardline


hardline
senior tag

Üdv!
Őszinte véleményre lennék kíváncsi. Érdemes még 5S-t venni? (Új, nem használt készülékben gondolkodok)
Nem használtam még iphone-t, de eléggé unom már az andoidot, viszont nem feltétlenül adnék ~150 ezret egy SE-ért, az 5S viszont mégis csak egy 3 éves konstrukció.

(#16667) Uuser válasza Bib (#16661) üzenetére


Uuser
tag

Hidd el, sosem lövöm ki. Van hogy egész nap nem használom és másnap reggel újratölt. Lekezeli az ios...

(#16668) Scholes9 válasza hardline (#16666) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Mivel azt írtad, hogy újban gondolkozol ezért én az SE-t írnám mindenképpen.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#16669) Uuser válasza hardline (#16666) üzenetére


Uuser
tag

Ugyanebben a cipőben jártam néhány hete. Nem akartam látatlanba ( értsd nem tudhattam bejön-e az ios ) 150 ezret kiadni. Nos, hardveresen nem lehet semmi panaszom, nem érzem hogy 3 éves lenne. Alapvetően nem bántam meg, kicsit uncsi a felület zártsága android után, de kárpótol a megbízható működés. Valamit valamiért.

(#16670) Scholes9 válasza Uuser (#16669) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Valóban egyáltalán nem érezni rajta, hogy már elmúlt 3 éves az 5S :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#16671) bjergerking válasza Bib (#16661) üzenetére


bjergerking
tag

Ritkan szoktam kiloni, amit irtam termeszetesen arra korlatozodott, amikor valamiert megis. De az fbt nem kell kiloni, az magatol is ezt csinalja :D

(#16672) t_a_m_a_s válasza hardline (#16666) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Kb egy oldalnyit olvass vissza, van pro és konrta vélemény is...

Nekem sok android után bejött, hosszútávon az SE mindenképpen jobb választás.

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#16673) ZimiT


ZimiT
csendes újonc

ÜDv Mindeninek!

Hol tudom törölni a telefonon amiket megvásároltam az App Store-ban? Pl a facebook és ha rámegyek akkor a felhőből vagy honnan szedi le. De én szeretném végleg törölni a nem hiányzó appokat. Újként szedje le.

Előre is köszönöm szépen

(#16674) zeee


zeee
senior tag

Sziasztok!

Úgy néz ki én is belépek a táborba' :) Eddig egy xiaomi redmi note 2 primal-t nyüstöltem, de elég csúnyán elintéztem a kijelzőjét. Leejtésnél fel szerettem volna fogni a lábammal, de egy jól sikerült rúgás lett belőle egy beton sarkának. :) Majd idővel megjavíttatom, mert szuper kis teló mimden téren. 3 éve használok egy ipad 4-et napi szinten, 3-4 órákat, így az ios már nem ismeretlen számomra. Lekopogom, de a megbízhatósága, üzemidő, minőség stb stb,.. egyszerűen fenomenális :) már régóta szerettem volna egy almás telót, de valahogy mindig sajnáltam rá a pénzt. Most h szar a (még épp használható) mostani telóm, a párom rábeszélt hogy nézzünk egyet a black freeday alkalmával. Az emagon próbálkoztam reggel 7-kor, a 70eft-os feketéről lecsúsztam, de 80-ért sikerült rendelni egy 5 S ezüstszürkét. Bevallom izgatottam várom már hogy megérkezzen jövőhéten. Biztosan lesznek majd felmerülő kérdéseim is. :) Mikre kell majd figyelni dobozbontásnál? Ill ez most jó árnak számít? Sajna nem derült ki a leírásból milyen ios van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#16675) bepe79 válasza zeee (#16674) üzenetére


bepe79
addikt

Ez jó vételnek számít, én nemrég vettem fekete i5S-t 107-ért, de ez MM-es, és 15 hónapos 0%-os THM-re havi 7K. Az enyémen asszem' 10.0.1 volt alapból fölrakva, de azóta már frissítettem 10.1.1-re. Jó teló nagyon az 5S, bár néhány dolog zavar sok-sok év Android nyíltság után, de hát ez van. Tul képp mindennel kommunikál 4G-n vagy WiFi-n, van ingyenes navi app meg ingyenes térképek (pl. Here), gyors, minőségi, az iOS mindegyiken ugyanott és ugyanazt tudja, mint másnak, tehát bármikor, bárkitől tudsz segítséget kérni.

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#16676) Eliot Anders válasza bepe79 (#16663) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

Nem véletlen ajándékoznám el én sem az enyémet. :DDD Erről van szó.

(#16677) zola96 válasza ZimiT (#16673) üzenetére


zola96
senior tag

Az csak azt jelezi, hogy korábban letöltötted. Annak semmi köze nincsen ahhoz, hogy újként vagy régiként tölti -e le. Nincs különbség letöltés és felhő között. ;)

(#16678) Noxy válasza ZimiT (#16673) üzenetére


Noxy
veterán

Cserélj Apple ID-t, és nem lesz felhő. Friss, új ropogós lesz mint a frissen sült kenyér.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#16679) dobost


dobost
senior tag

Sziasztok!
Nyáron vettünk a feleségemnek egy iPhone 5s-t, aminél érdekes dolgokat tapasztalunk és szeretnélek Titeket megkérdezni, nálatok van-e/volt-e hasonló.

- Néha nem érem el, amikor hívom, olyan mintha ki lenne kapcsolva, kisípol. Pár másodperc múlva tárcsázva nincs semmi gond.
- Ezen felül olykor baromira szaggat a vonal, hogy minden harmadik szavát hallom, pedig elvileg nem kéne gondnak lennie a térerővel.

A legújabb iOS van rajta és a piros szolgáltatónál van. Első körben egy vágott nanosimet raktunk bele, de 2 nap után beadta a kulcsot és kicserélték egy újra...

Szerintetek a szolgáltatónál van a gond vagy érdemes beadni a telefont garanciális javításra, hogy nézzék meg az antennáját?
A környékemen vannak 5s-ek és még nem hallottam senkit se panaszkodni.

Köszi!

Üdv,
Tamás

(#16680) t_a_m_a_s válasza dobost (#16679) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Ha térerővel nincs gond a környéken/más telefonokkal, akkor nem hinném hogy ez szolgáltatói probléma. Ilyen jelenségeket én nem tapasztaltam sosem.

Holnap majd jól beletépünk...

(#16681) KismartoniA


KismartoniA
csendes tag

Sziasztok.

A speedshop-tól vásárolnák black friday akcióban egy iphone 5s 16gb space greyt.

ME432B/A a modell. ez ahogy néztem neten:
ME432B/A is the order number for the 16 GB configuration, in gray, unlocked and contract-free in the UK.

vagyis a hozzá adott töltőfej igazodva a régióhoz, UK fejű?

A garancia minden további nélkül érvényesíthető idehaza, pl.: icentre, istyle, vagy almárium?

köszönöm a segítséget.

u.i.: erre a modellre vonatkozoan nem találtam bejegyzést a fórumon.

(#16682) galmat válasza dobost (#16679) üzenetére


galmat
aktív tag

Hát nekem is ilyeneket csinál a telefon mostanában. Telenor 4G, iOS 10.1.1
Többen panaszkodtak, hogy ki van kapcsolva a telefonom, és nem lehet elérni, pedig nem volt. Olyat is láttam már, hogy ránézek a telefonra, nincs térerő. Újraindítom, akkor már van.

[ Szerkesztve ]

(#16683) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Telekomnál semmi problémát nem tapasztaltam az 5S-sel.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#16684) aggressor válasza Noxy (#16652) üzenetére


aggressor
aktív tag

nálam is van várakozás kezdetek óta minden iphone-n és minden ios-en..

(#16685) Dzsabba válasza tylerddd (#16125) üzenetére


Dzsabba
aktív tag

Szia.

Végig csináltam amit leírtál.
Viszont amikor elindítom ezt a 31mp-et az itunes elkezdi játszani,de nem teszi be a hangok mappába,hanem magamnak kell oda húznom és akkor csak szürkén jelenik és nem tudom kipipálni és szinkronizálni.
Itunes 12.5.3.17 van a gépen.
Mi lehet a hiba?
A segítséget előre is köszönöm.

(#16686) Kbali válasza Dzsabba (#16685) üzenetére


Kbali
nagyúr

mégiscsak hosszabb, mint a lehetséges csengőhang

[ Szerkesztve ]

(#16687) jenei1994


jenei1994
addikt

Túl sok kódot küldött. :(((

Mennyi idő még újra tudok küldeni ?

Visszaállítást akartam csinálni ,de elcsesztem mert a nem az a s sim kártya volt benne amivel használom.Így a kódokatse kaptam meg.

[ Szerkesztve ]

(#16688) Dzsabba válasza Kbali (#16686) üzenetére


Dzsabba
aktív tag

Végül sikerült megcsinálni 40mp verzióval.

(#16689) senior69


senior69
tag

Az üzeneteket vissza lehetne valami úton módon rakni egy hard reset(restore) után? (Valami módon azt értem hogy egy első iphone tulaj is megtudja valósítani 😎)
Köszönöm előre, további szép napot!

(#16690) trobi28 válasza senior69 (#16689) üzenetére


trobi28
addikt

Persze, ha be volt kapcsolva az iCloud mentés vagy készült mentés iTunes -al :)

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#16691) senior69 válasza trobi28 (#16690) üzenetére


senior69
tag

iCloud mentéssel már csináltam amit utána vissza is állítottam de az üzeneteket nem rakta vissza

(#16692) trobi28 válasza senior69 (#16691) üzenetére


trobi28
addikt

Ez érdekes.....kellett volna mentenie azt is :F
Más módszert nem tudok sajnos :(

[ Szerkesztve ]

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#16693) Noxy válasza senior69 (#16691) üzenetére


Noxy
veterán

iMessage, szöveges (SMS) és MMS üzenetek (szükség van arra a SIM kártyára, amely a biztonsági mentés során volt használatban)

[Miről készít biztonsági mentést az iCloud]
Ez a link minden iPhone-n ott van, a biztonsági mentésnél.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#16694) vrgn


vrgn
csendes tag

Sziasztok! Kezdő Iphone-os vagyok. Azt szeretném kérdezni, hogy a telefonon honnan érhető el a vágólap? Honnan tudok pl. előhívni egy linket, amit tegnap kimásoltam és megosztottam, ha ma is szeretném valakivel megosztani?
Előre is köszi a válaszokat.

(#16695) Noxy válasza vrgn (#16694) üzenetére


Noxy
veterán

Ha azóta nem másoltál mást, akkor még mindig ott van.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#16696) half333


half333
őstag

Üdv! Hogyan lehet messengerbwn kikapcsolni h egy megosztott video ne induljon automatikusan?

(#16697) Coulson válasza half333 (#16696) üzenetére


Coulson
tag

Fényképek, videók és hangulatjelek/Aut. videólejátszás

(#16698) half333 válasza Coulson (#16697) üzenetére


half333
őstag

Szuper! Kösz!

(#16699) cjvt3o válasza zola96 (#16632) üzenetére


cjvt3o
aktív tag

Köszi, de ez sajnos nem erre megoldás.

Az iCloud-ba ettől még nem kerülnek át a contact-ok, ez csak a Google-hoz szinkronizál. Én automatikus szinkronizációra keresek megoldást (méghozzá tokkal, vonóval, szóval avatar, stb is) a két felület között (azaz a manuális export/import sem az, amit keresek).

(#16700) zola96 válasza cjvt3o (#16699) üzenetére


zola96
senior tag

A két felület között szernitem nem fogsz találni egyikből a másikba. Max lemented a vcard-ot neten. De az avatarok nem fognak átmenni. Két konkurens megoldásról beszélünk, kételm, hogy lenne ilyen full import export mindenestül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.