Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16401) Emunem


Emunem
aktív tag

Hali, akkor én meg örülök, hogy nem raktam fel a frissítést. Tényleg ennyire gáz lenne?
iPhone 5S. 1 hónapos a készülék.

"... hát persze ..."

(#16402) Dovloran válasza zola96 (#16400) üzenetére


Dovloran
senior tag

Fotóim az iCloud-ban vannak és minden egyéb adatom is. Szimplán csak beállítom újként és utána jelentkezek be, hogy újra letöltesem őket. Az appokat manuálisan telepítem újra az AppStore-ból.

Samsung Galaxy Y ~ LG Optimus F6 ~ Apple iPhone 4S - iOS 6.1.3 ~ Apple iPhone 5S ~ Meizu M6 Note ~ Lenovo S5 Pro ~ Umidigi S5 Pro ~ Google Pixel 6a - GrapheneOS

(#16403) Dovloran válasza Emunem (#16401) üzenetére


Dovloran
senior tag

Szia, annyira azért nem lassul be tőle, főleg most, hogy kijött a 10.1 ami sok-sok hibát kijavított és dobott egy kicsit a teljesítményen is véleményem szerint. Ajánlom neked ezt a csatornát amit folyamatosan követek. Itt nagyon jól össze vannak hasonlítva az iOS verziók és el tudod dönteni, hogy tényleg kell-e neked az a frissítés vagy nem. [link]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Y ~ LG Optimus F6 ~ Apple iPhone 4S - iOS 6.1.3 ~ Apple iPhone 5S ~ Meizu M6 Note ~ Lenovo S5 Pro ~ Umidigi S5 Pro ~ Google Pixel 6a - GrapheneOS

(#16404) amulet


amulet
senior tag

sziasztok

kaptam egy új telót mert az előző rossz lett.
Szóval az új telónál ezt írja a garira:

Még érvényes a garancia? miért nem írja meddig?

(#16405) Diokhan válasza amulet (#16404) üzenetére


Diokhan
addikt

Láthatod, hogy azt írja, hogy "műszaki támogatás lejárt", tehát már nincs rajta garancia. vehetsz még rá az Apple-től. Ugye ez nem egy bontatlan telefon volt?

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#16406) Tibee86 válasza amulet (#16404) üzenetére


Tibee86
veterán

A munkalapon amit kaptál mikor visszakaptad a telefont szerepelnie kellene.

(#16407) amulet válasza Diokhan (#16405) üzenetére


amulet
senior tag

nem bontatlan volt

(#16408) Bib


Bib
őstag

Sziasztok!
Ha itunes-szal csinálok visszaállítást és újként állítom be akkor vissza tudom állítani a képeket és a névjegyeket? Ha igen akkor hogyan? Az nem baj ha az alkalmazásokat újra kell szednem,sőt jobb is.

(#16409) Noxy válasza Bib (#16408) üzenetére


Noxy
veterán

Vissza, feltéve azok is az iCloudban (fotók, névjegyezék) vagy a Google-ba (névjegyzék) voltak.
Csak ezek mennek vissza, mivel FELHŐBEN tárolja az iCloud meg a Google is.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#16410) Bib válasza Noxy (#16409) üzenetére


Bib
őstag

Akkor kipróbálom,mert a tiszta telepítést csípem. Gondolom így a legjobb.

(#16411) Noxy válasza Bib (#16410) üzenetére


Noxy
veterán

Hát ezt f..tudja.
Itt az vert gyökeret hogy tisztán kell felrakni. Nekem pld iOS 7-n volt ujként beállítva utoljára. Azóta szénné JB-tem (most is JB) és ezt hurcolom a 4S óta.
(2 4S, 2 5S most meg egy 5S-n meg egy SE-n van fent. Ja meg egy iOS 8.3-s JB Air-n.) Semmi akadás, gond vagy anomália nincs velük.
Mondjuk ha már valaki unja, vagy egy hibás app-t telepít vagy frisssít ez az első hogy meglépik.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#16412) t_a_m_a_s


t_a_m_a_s
őstag

Sziasztok,

ha számítógépre csinálok biztonsági mentést, azt pontosan melyik mappában tárolja el, tudja ezt valaki? Keresem, de nem nagyon találom...
Képekkel, mindennel együtt gondolom elég combos helyet foglal, ami nem kell azt takarítanám...

Holnap majd jól beletépünk...

(#16413) zola96 válasza t_a_m_a_s (#16412) üzenetére


zola96
senior tag

(#16414) t_a_m_a_s válasza zola96 (#16413) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Köszi!

Holnap majd jól beletépünk...

(#16415) Mattb válasza zola96 (#16379) üzenetére


Mattb
senior tag

És hova érdemes vinni ezzel a problémával, Budapesten? Hol a legsegítőkészebbek?

(#16416) tomyka74 válasza Noxy (#16411) üzenetére


tomyka74
senior tag

üdv
miért kellett ennyire a jailbreak? látom nagyon szereted! milyen pluszt nyújt tőle a rendszer?
gyorsabb vagy tehetsz rá olyat amit "simán" nem vagy nem értem?! nem értek hozzá azért kérdem!!! :)

(#16417) Mephistoone válasza Mattb (#16415) üzenetére


Mephistoone
senior tag

En almarium pro ba vittem 2 nap volt a csere. Allitolag minden alma bolt oda viszi. Ezt az egyik alma bolt fonoke mondta. De tevedhet ;)

(#16418) Noxy válasza tomyka74 (#16416) üzenetére


Noxy
veterán

Előszónak ennyit:
http://hasznaltalma.hu/hirek/jailbreak-hirek/2016/07/07/az-apple-a-jailbreakbol-merit-otleteket
iOs 7 óta kb 10-12 tweak-t lopott az Apple a Cydiaból. Köztük olyanokat amiket már évek óta használtak JB eszközökön.
Bővebben meg találni leírásokat a JB előnyéről, hátrányáról. ( de inkább az előbbi)

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#16419) zola96 válasza Mattb (#16415) üzenetére


zola96
senior tag

Nekem Almárium Pró-val jó tapasztalataim vannak, fentebb le is irtam mit csináltak az Air-rel. iSTyle-ban velem mindig bunkók, mintha ők lennének a valakik közbe épp, hogy megkeresik a minimálbért... iCentre mailben kedves jófej volt, egy próbát megérhet.
Mephistoone: Nem viszi oda senki. iStyle-nak saját szevize van az Andrássy úton, iCentre-nek pedig Budán.

[ Szerkesztve ]

(#16420) galaxys80 válasza amulet (#16404) üzenetére


galaxys80
veterán

Ne aggódj. Nekem egyik csere, refurb telóm garanciája sem jelent meg az Apple oldalán.
De ettől még természetesen minden alkalommal újraindult a gari. Igaz én szolgáltatón (vodafone) keresztül bonyolítottam a cserét.

(#16421) Emunem válasza Dovloran (#16403) üzenetére


Emunem
aktív tag

Hali,
Kössz a tippet. Nekem az akku probléma a fő gond, ami miatt nem merem felrakni. Így sem világbajnok ilyen téren, (habár nálam kibírt 2 napot is, sok appal, Watsapp, Telegramm, Outlook, ... csak mind le van butítva ahogy kell, meg nem szeretem ha percenként zörög.) nem kéne tovább rontani, melóban nem mindig van időm/lehetőségem akku bankra tenni...

[ Szerkesztve ]

"... hát persze ..."

(#16422) zola96 válasza galaxys80 (#16420) üzenetére


zola96
senior tag

Elvileg ha szolgáltatós akkor újraindul az 1 év gari. De független attól, hogy a viszonteladónál vagy épp magánál egy APR-nél intézed. Míg ha független a készülék akkor 3 hónappal kiterjesztődik a garancia. Vagyis állítólag így van de majd jönnek az okosok :U

(#16423) sacaboy válasza zola96 (#16422) üzenetére


sacaboy
tag

Ha itthon hivatalos forrásból veszed (APR-ek, mediamarkt, edigital) a telefont magánszemélyként (cégre vett telefonnál is általában) akkor fődarab cserénél újra kell hogy induljon a garancia. A kintről behozott vagy gsm boltban vett telefonoknál ez nem így van, ott ha a garancia több mint 3 hónap akkor az eredeti garanciáját örökli a cserélt telefon, ha kevesebb mint 3 hónap akkor meg kitolják 3 hónapra.

Toshiba Satellite L850-1H4 - Apple iPhone 11 - Apple iPad AIR 3

(#16424) Mephistoone válasza sacaboy (#16423) üzenetére


Mephistoone
senior tag

Nekem media markt céges és nem indult újra :(

(#16425) Dovloran válasza Emunem (#16421) üzenetére


Dovloran
senior tag

Persze, érthető. Én mostanában azt csinálom, hogy kikapcsolom az értesítéseket a zároló képernyőn, ezáltal nem villan fel a telefon feleslegesen azonban a rezgést így is megérzem vagy hallom és a hangot is hallom.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Y ~ LG Optimus F6 ~ Apple iPhone 4S - iOS 6.1.3 ~ Apple iPhone 5S ~ Meizu M6 Note ~ Lenovo S5 Pro ~ Umidigi S5 Pro ~ Google Pixel 6a - GrapheneOS

(#16426) sacaboy válasza Mephistoone (#16424) üzenetére


sacaboy
tag

Testvérem most vitte be nem rég az iStyle Andrássy úti szervízébe leadni a telefont, már másodszorra cserélték neki ki és céges volt. Még a számlát is elkérték amikor leadta a telefont. 2 hét múlva küldték a refurb telefont.

Toshiba Satellite L850-1H4 - Apple iPhone 11 - Apple iPad AIR 3

(#16427) half333


half333
őstag

Üdv! Az lenne a problémám h a naptárba egy nappal később mutatja a fb-ról szinkronizált születésnapokat. Ezt hogyan tudnám rendesen beállitani?

(#16428) MeSKA


MeSKA
aktív tag

Segítsetek kérlek, bosszant a telefon!:/ Nem régen változtattam meg a Hotmail-os jelszavam, azóta naponta kéri a telefon, hogy adjam meg a jelszót. Már töröltem a fiókot és hozzá adtam újból is, de hiába. Miért van ez?

(#16429) Vgabor92 válasza Mephistoone (#16424) üzenetére


Vgabor92
tag

Céges vásárlásokra más jogszabályok vonatkoznak. Alapesetben nem kell újraindulnia a garanciának(céges vásárlás esetén), de az ügyintézők "hozzáértése" miatt vannak kavarodások, így van akinek újraindul, valakinek meg nem.

(#16430) Mephistoone válasza Vgabor92 (#16429) üzenetére


Mephistoone
senior tag

Köszönöm

(#16431) Diokhan válasza MeSKA (#16428) üzenetére


Diokhan
addikt

Győződj meg róla, hogy a hotmailen belül nincs beállítva semmilyen fajta kétlépcsős azonosítás és/vagy több fajta biztonsági opció. Általában akkor szokott kérni mindig jelszót, ha valamelyiken nem tud átjutni és nem tudja frissíteni a fiókadatokat. Persze a biztonság kedvéért a jelenleg használt jelszót is ellenőrizd le mégegyszer. A hotmail rendszert nem ismerem, de ha a telefonon minden adat stimmel, akkor nem lenne szabad ezt csinálnia.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#16432) Eliot Anders


Eliot Anders
aktív tag

Sziasztok!

Telefonba mentett wifi hálózat jelszavát meg lehet valahogy nézni?

Automatikusan csatlakozok a munkahelyemen hónapok óta de nem emlékszem a jelszóra és most szeretnék gépről is csatlakozni.

(#16433) Diokhan válasza Eliot Anders (#16432) üzenetére


Diokhan
addikt

Nem lehet.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#16434) Noxy válasza Eliot Anders (#16432) üzenetére


Noxy
veterán

JB-l igen.
(JB-Cydia-WiFi Passwords)

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#16435) Eliot Anders válasza Noxy (#16434) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

Köszi, nincs JB. :B

Diokhan: Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#16436) half333


half333
őstag

Üdv! Készitettem fényképeket gyári effektekkel,és miután felmásoltam a laptopra,észrevettem h nincsenek rajta,csak sima képek voltak. Hogyan lehet e feltenni h ugyan olyan legyen mint a mobilon?
Másik: ujrainditás után a háttérképet lehet mozgatni,ahogy a telot mozgatom,viszon röviddel utánna leáll,és ujrainditásig igy marad,erre valami megoldás?
És még annyi h a naptárba rosszul szinkronizálja a születésnapokat a facebookról,1 nappal később jelzi. Erre valami beállitás?

[ Szerkesztve ]

(#16437) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Üdv!

Németországban vásárolt telefon esetében is mindenképp beállítható magyar nyelv?

(#16438) lacy86 válasza S. Szabi (#16437) üzenetére


lacy86
addikt

Persze 😉

(#16439) Emunem válasza Dovloran (#16403) üzenetére


Emunem
aktív tag

Köszönöm a linket, még úgy néz ki, nem tartok igényt a 10.1-re sem... még mindig van ahol 1mp-el is lassabb. Vannak élethelyzetek, amikor az is sokat számít. Maradok maradi még... amíg lehet. :U

Még 1x köszönöm.

"... hát persze ..."

(#16440) S. Szabi válasza lacy86 (#16438) üzenetére


S. Szabi
őstag

Életbe nem volt még kezembe sem nagyon iphone :)

Húgom viszont ezt szeretne karácsonyra, iPhone 5S-t. Van valami, amire figyelni kéne használt telefon vásárlásakor?

(#16441) Emunem válasza S. Szabi (#16440) üzenetére


Emunem
aktív tag

Mindenféle képen a kijelzőt tapogasd meg!! Én is nézelődtem sokáig használtat, de sajnos a legtöbbje átsett valamilyen cserén, mókoláson. Tapogasd meg, hogy minden félképpen jól megy-e reagál elég finom tapintásokra is etc... Aztán ha 5S Touch ID próba.
Ha kicsit is úgy tűnik, hogy nincs egyben (lötyög, zörög nagyobb rések, külsérelmi nyomok) nézdd át tüzetesebben, sokszor kiderül, hogy szétbontva volt, és nem szakszerűen visszaszerelve, ergo szenzorok nincsenek a helyükön, frontkamera elmozdul, és nincs jó kép. Ezeket próba fotózással tudod kiszűrni (Frontkamera, meg főkamerával is). Na meg nézdd meg, hogy nincs-e pixelhiba, mert az a kamera elhalálozásának korai jele (nomeg alku tárgya is, ha nem zavaró). Kijelzőt fehér képpel ellenőrizdd, hogy hol van beégve: ahol sárgásabb, vagy egyébb színű foltok vannak full fehér képen, ott pixel beégés van.

Meg még egy rahedli, van egy oldal, ahol csokorba van szedve még több, nekem most csak ennyi jutott eszembe. Kb 1 hónapja nézegettem, de nehéz jó készüléket találni, mi nincs akkuproblémával, vagy kijelző problémával (nomeg-karcmentes állapotban). Az a baj, hogy több éves típus, így az akkuja ha kb 700 töltési ciklusnál van, akkor lassan kuka az akku is.
Inkább ujjat vegyél sztem, pont annyival drágább, mint egy jó használt, akkucsere nélkül. (kb 334 euro vs 250-280 euró 16GB-s verzió, ritkábban 32-s)

Sok sikert!

"... hát persze ..."

(#16442) S. Szabi válasza Emunem (#16441) üzenetére


S. Szabi
őstag

Köszi a segítséget és lacy86-nak is!

Akkor inkább marad az új, ha egy jó használt is majdnem annyiba kerül :) Elég zsákbamacska a használt ezek szerint :S

[ Szerkesztve ]

(#16443) lacy86 válasza S. Szabi (#16442) üzenetére


lacy86
addikt

Jol leirta a kollega 👍
Mar nagyon olcson lehet kapni uj 5S-t
Szerintem karacsony elott is lesznek boven akciok, vagy esetleg BlackFriday

(#16444) Emunem válasza S. Szabi (#16442) üzenetére


Emunem
aktív tag

Sajnos igen.. és nem mindig a készülék a hibás... :(((

Nekem volt, hogy lopott 5S-t akartak eladni, de amikor leellenőriztettem (persze sunyiban, még jó, hogy felhívta valaki az eladót) az IMEI számát. (elő volt készítve minden fontosabb oldal a vétel előtt, anélkül nem léptem ki a házból)
Aztán a csávó csak hebegett habogott, és rövid cirkuszi előadás után lelépett. Sajnos csak e-mail útján lehetett vele felvenni a kapcsolatot. Nevet nem tudtam, se semmit, inkább hagytam a zsebárust... csak a hirdetését jelentettem azonnal, hogy lopott árú, azóta a lap még nem keresett fel...
Utána csak a telefonszámos eladókat néztem.

Persze nem zárom ki azt a tényt, hogy lehet igenis jó készüléket találni, csak azért meg 280+ árat kérnek, mert ők is tudják, hogy nem kockacukrot árulnak...

Szívesen!

"... hát persze ..."

(#16445) Kbali válasza Emunem (#16441) üzenetére


Kbali
nagyúr

Csak annyiban korrigálnálak, hogy a sárgulás nem pixelhiba, nem beégés (mivel nem oled kijelző), hanem a ragasztás.

(#16446) fornettisuti válasza S. Szabi (#16440) üzenetére


fornettisuti
veterán

Mindenre!

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#16447) DJosef


DJosef
őstag

Udv Urak!

Lekoszonok Toletek, atnyergeltem egy 6-osra.

Forget about it

(#16448) AHA181


AHA181
tag

Pénteken megkaptam a kijelzőleválás miatt cserélt telómat. Futár hozta, 1860 ft-ot kért a szállításért. :(((
Garit pluszban egy napot sem adtak. Viva Apple ! :C

HUAWEI P30 pro & TGX 18.440 :)

(#16449) Tibee86 válasza AHA181 (#16448) üzenetére


Tibee86
veterán

Gondoltad, hogy majd saját költségükön fogják neked elküldeni? :U
Ha nem hivatalos viszonteladótól származik akkor marad az eredeti garancia ha az nem kevesebb mint 3 hónap.

(#16450) AHA181 válasza Tibee86 (#16449) üzenetére


AHA181
tag

Igen, gondoltam. Nálam a garancia azt jelenti, hogy garanciaidőn belül legyen egy hibátlan készülékem mindenféle plusz költség nélkül. A nemhivatalos viszonteladó sem ő barkácsolta a telót, az is az apple terméke. Nem? :F

HUAWEI P30 pro & TGX 18.440 :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.