Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17701) Diokhan válasza MNBT (#17700) üzenetére


Diokhan
addikt

Mint említettem, nem attól függ egy app akku használata, hogy hanyas verzió. Mondok egy sarkalatos példát: Ha minden appot leszednél a telefonodról, semmi más nem fogyasztaná az akkudat csakis a messenger, akkor az akku használat statisztika 100 százalékot írna a messenger mellé, mert csak az használta. Minden érték, ami az appok mellé van írva azt jelzi, hogy a teljes feltöltés óta eltelt idő alatt, az akkuból lemerült érték hány százalékát használta az adott app. Ha át térsz messengerről mondjuk viberre, azzal beszélgetsz pár napig, a messenger mellett szinte nem lesz semmi, mert ahelyett a viber volt használva, amellett lenne nagyobb érték.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#17702) MNBT válasza Diokhan (#17701) üzenetére


MNBT
tag

Értelek :) de nem csak ez volt a szempont amiért a régebbit tettem fel, hanem azért mert a napom funkcióra nincs szükségem.
Nem tudom mennyire okos dolog most hogy Androidból indulok ki, de az újabb Messenger frissítések alapból több memóriát és erőforrást zabáltak és lassulást, ezáltal gyorsabb merülést okoztak, nem tudom ez iOS-nél hogy van.

[ Szerkesztve ]

(#17703) Diokhan válasza MNBT (#17702) üzenetére


Diokhan
addikt

Ezt pontosan en sem tudom, de nem hinnem, hogy igy lenne. A napi vacak engem is nagyon idegesít, mondjuk nem is igen használom, inkább viber. Majd azert mondd el, hogy mi a tapasztalat.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#17704) MNBT válasza Diokhan (#17703) üzenetére


MNBT
tag

Rendben :)

(#17705) MNBT


MNBT
tag

Még egy olyan kérdésem lenne hogy megnéztem az akkumlátor ciklusát, sajnos 378 van benne. Ha jól tudom 500 ciklusig vannak kalibrálva ezek az akksik. Hogy lehet hogy mégis egyik akkumlátor diagnosztikával foglalkozó applikáció 97%-ra írja az akku állapotát?

(#17706) Gyuri09


Gyuri09
tag

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne hogy I 5s-én hol tudok telefonálni hol pedig azt írja hogy a hívás sikertelen volt.... térerő rendben van internet rendesen megy rajta.... teljesen tanácstalan vagyok..... segítségeteket köszönöm előre is!

https://www.twitch.tv/gyurma8609

(#17707) Emunem válasza Gyuri09 (#17706) üzenetére


Emunem
aktív tag

Iphone független:
- SIM Kártyát megtörölgetném papírral. (Oxid-réteg, ha mondjuk régóta benne van a kártya.)
- Le ellenőriztetném a szolgáltató jelét, hogy mennyire stabil. (mondjuk egyszerűen felhívod a központot, és rákérdezel, hogy lehet-e stabilitási probléma mostanában a térségben)
- 10.XX rendszer esetén ez feature...
- Elgondolkodnék azon, mikor esett a telefon 1,3m-nél magasabb szintről....

Üdv.

"... hát persze ..."

(#17708) Gyuri09 válasza Emunem (#17707) üzenetére


Gyuri09
tag

Szia! Köszönöm szépen csak olyan fura hogy másnak nem csinálja ezt.... a legújabb rendszer van rajta illetve le ejtve nem volt a készülék.... megpróbálom megtörölgetni a kártyát akkor hátha :R

https://www.twitch.tv/gyurma8609

(#17709) Gyuri09 válasza Emunem (#17707) üzenetére


Gyuri09
tag

Hát passz tényleg megnézettem a telefont SIM kártyát is minden jó de ezt meg mindig csinálja valamiért.... T-Mobile szerint beállítási probléma lesz de mindegy feladom már :D

https://www.twitch.tv/gyurma8609

(#17710) Diokhan válasza MNBT (#17705) üzenetére


Diokhan
addikt

Ios 10-nél az app mar nem fér hozza ezekhez az adatokhoz. Tehát tippel es fals az adat is. Az ibackupbot tudja megmondani hogy hany ciklus van benne. Egyenként az 500 ciklus névleges adat. Használat függő az akku romlása.

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#17711) Themes


Themes
aktív tag

Sziasztok. Az egyik haverom hívta fel a figyelmet egy olyan tisztításra amit most megosztok veletek bár lehet hogy már tudjátok. Beléptek az iTunesba és ott kiválasztjuk egy filmet bármelyik bármilyen filmet és rámentek a kölcsönzése és akkor elkezd forogni hogy betölt akkor kilépek és fogjátok látni a elkezdi tisztítani a facebookot meg az összes többi programot. Én ezt megcsináltam és több mint 2 GB területet nyertem így vele hihetetlen amúgy. Például a tárhelynél a Facebook több mint 700 megát mutatott mikor ezt megcsináltam lement 200 megára.

Apple iPhone 11 64Gb //PS4 Slim //

(#17712) Diokhan válasza Themes (#17711) üzenetére


Diokhan
addikt

Igen mert mivel nincs elegendő hely a film letöltéséhez, a rendszer elkezdi torolni a gyorsítotar es egyéb ideiglenes fájlokat, hogy legyen elég hely. Ez rég ismert módszer a hely felszabadításra.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#17713) Themes válasza Diokhan (#17712) üzenetére


Themes
aktív tag

Azért is írtam oda hogy már lehet hogy tudjátok vagytudja sok ember. Nekem ez még új volt.

Apple iPhone 11 64Gb //PS4 Slim //

(#17714) Gyuri09 válasza Themes (#17713) üzenetére


Gyuri09
tag

Na ma voltam Apple-be a készülék állítólag hibátlan megnézték a t-mobil- szerint a kártya is hibátlan mondjuk másik készülékben tényleg tudok telefonálni csak ebbe írja ezt a hívás sikertelen dolgot... komolyan aki tud segíteni az a vendégem egy sörre vagy amit akar :D

https://www.twitch.tv/gyurma8609

(#17715) MNBT válasza Diokhan (#17710) üzenetére


MNBT
tag

hmm ezt jó tudni. iSamurai és iDoki féle szervizekben mennyire bízzak? 8000 ft az akkucsere, de máshol láttam 25 ezerért is.

(#17716) _seth_ válasza MNBT (#17715) üzenetére


_seth_
veterán

Nem kevés pénz egy ilyen öregebb teló szervizeléséért. Én cseréltem már 4S, 5 és 5S-ben is akkut, egyik sem volt egy bonyolult eset, hogy ennyi pénzt adjak a munkadíjért.

5S-hez a speedshoptól 3500 Ft volt az eredeti akku, 200 ft egy tappancs amivel a kijelzőt fel lehet húzni, 200 ft egy kis műanyag feszítő, hogy ne sérüljön a keret, csavarhúzót pedig rendeltem korábban ebayről talán 1-2 dollár körül, a csere kb 10 perces művelet mindössze.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#17717) MNBT válasza _seth_ (#17716) üzenetére


MNBT
tag

hmm lehet hogy akkor ehhez folyamodok mert a drága macbookomat amikor megvettem használtan, első nap máris darabokra szedtem és újrapasztáztam stb. és azóta is működik :) esetleg privátban tudsz nekem segíteni hogy miket rendeljek és honnan?
amúgy 8 9 ezer forint a csere ezeken a helyeken.

[ Szerkesztve ]

(#17718) _seth_ válasza MNBT (#17717) üzenetére


_seth_
veterán

Szétszedő + ugyanitt van tappancsos leszedő is 200-300 ft körül + akkumulátor + egy ilyen csavarhúzót rendeltem még korábban 4S-hez, 5S-hez is jó. Akku kiszedéséhez ez is jól jöhet: [link].

A művelet sem bonyolult, alul a lightning csatlakozó melletti két csavart ki kell szedni, a képernyőre rácuppantani a célszerszámot és húzni fel a kijelzőt a keretből, amint be lehet nyúlni alá már be is fér a kis szétszedő, azzal óvatosan körbefeszegetni, de tényleg csak óvatosan mert a touch id alatt van egy kis kábel és csak 1-2 centire tud felemelkedni a kijelző tőle, nem érdemes elszakítani. Annak egy kis fém rögzítője van, azt kiakasztani pl egy csipesszel. A kijelzőt a kerethez képest max 90 fokban lehet megdönteni, e fölött már sérülhetnek a kábelek. Az akku csatlakozójához 2 kis csillag csavar kicsavarása után lehet hozzáférni, maga az akku is nehezen jön ki, a keret hátuljához van ragasztva, az összerakás pedig ugyanez, csak fordítva :)

Szerk: nincs mit :)

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#17719) MNBT válasza _seth_ (#17718) üzenetére


MNBT
tag

köszi szépen :)

(#17720) nmiki97


nmiki97
újonc

Sziasztok!
Segítséget/ tanácsot szeretnék kérni tőletek.
Múlt héten vásároltam használtan egy 32gb os tmobilos iphone 5s-t .
A telefonon nem jelentkezett hiba szép állapotban volt de be volt porosodva az előlapi kamera és az előlapi hangszóró ezért meggondolatlanul úgy döntöttem kitakarítom.
Szétszedtem mindent sorrenben a home gomb vezetékét és a képernyő három vezetékét kötöttem ki hogy le tudjam emelni az előlapot, emellett az előlapi kamerát és a hangszorót .
Kitisztítottam, összeraktam mindent a helyére. Amikor újraindítottam minden működött de a hálózat helyett folyamatosan a keresés maradt ,nem érzékeli a sim kártya bentlétét sem.
Megpróbáltam többször újraindítani visszaállítani a hálózati beállításokat, kevés sikerrel.
Ekkor úgy döntöttem újra szétszedem hátha szerelés közben kihúzódott egy vezeték vagy nem kötöttem vissza.
Ekkor elindítottam újra de nem kötöttem vissza a home gombot.
Összerakás után a touch id sem működött.
Utoljára még megpróbáltam visszaállítani a gyári beállításokat a telefon törlésével de ezek után nem tudom wifin keresztül aktiválni a készüléket. A routerre csatlakozik de nem lehet aktiválni.
Hibák : hálózat folyamatos keresése, touch ID nem működik, wifi csatlakozik de nem működik.
Kérdésem az lenne hogy ez javíttattható-e ha igen körülbelül mennyiért?

Előre is köszönöm a segítséget!! :R

(#17721) _seth_ válasza nmiki97 (#17720) üzenetére


_seth_
veterán

Ki tudja, hogy minek tört meg a vezetéke, vagy milyen hibája van, erre max akkor tudnak válaszolni, hogy ha beviszed valahova állapotfelmérésre.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#17722) MNBT


MNBT
tag

iTunes miért írja nekem hogy a dokumentumok és adatok 1,2 GB-ot foglal? Ez lenne a cache?

[ Szerkesztve ]

(#17723) Diokhan válasza MNBT (#17722) üzenetére


Diokhan
addikt

Igen. Minden weboldalon lévő kép, Facebook appban megjelenő tartalom és bármi, amit appokban nézel ott tárolódik, mint gyorsítótárazott adat. A pár HSZ-el lejjebb említett metódus, amikor kikölcsönzöl egy nagy HD filmet és helyhiány miatt az iTunes takarítani kezd, pont ezeket a fileokat törli.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#17724) MNBT válasza Diokhan (#17723) üzenetére


MNBT
tag

Más megoldás nincs erre azon kívül?
Egyébként sikeres volt a messenger régi verzió feltétele. Hétvégén frissítettem a rendszert 10.2.1-re, és 85-ös messengert tettem fel (105-ös a legfrissebb) és ugyan olyan intenzív használat mellett, zenehallgatással, 2G-s mobilnetezéssel és messengerezéssel 4%-ot merült másfél óra alatt az akksi. Ez egész jó :D

(#17725) Diokhan válasza MNBT (#17724) üzenetére


Diokhan
addikt

De van.

Pl ez is egy megoldás
Ez pedig egy másik.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#17726) jófejsrác válasza MNBT (#17724) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Szia,

mi a menete a régebbi messenger telepítésének? Nekem jelenleg 10.3. beta 4 van fent a messengerből pedig a 108.0

Köszi

(#17727) Diokhan válasza jófejsrác (#17726) üzenetére


Diokhan
addikt

Ebben a hozzászólásban találsz egy videó linket ahol részletesen elmagyarázzák, hogy hogyan kell megcsinálni.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#17728) thefreeman


thefreeman
aktív tag

Sziasztok. Ismerősöm vett egy Icloud lock-os Iphone 5s-t, mert az övének rossz a képernyője ez meg olcsó volt és ki akarja cseréltetni. De mivel a telefon egyébként nagyon jó állapotban van sokkal jobban mint az öve felmerült benne, hogy nem lehet valahogy feloldani? Találtam például ezt az oldalt link ez működhet?

[ Szerkesztve ]

(#17729) -Ben- válasza thefreeman (#17728) üzenetére


-Ben-
veterán

Felejtős...

(#17730) B-L-A-C-K válasza thefreeman (#17728) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

De fel lehet, alaplapcserével + kell hozzá az alaplap saját touch id-je.

(#17731) thefreeman válasza B-L-A-C-K (#17730) üzenetére


thefreeman
aktív tag

De akkor ez az oldal nem működhet. Rendben. Akkor gondolom csak a képernyőt cserélteti ki, vagy max az övéből át teteti az alaplapot.

(#17732) _seth_


_seth_
veterán


Itt miért nem írja ki a legutóbb használt programok listáját a készülék?

Ha már csak 20%-on van a telefon akkor is azt írja, hogy használjam néhány percig..., párom 5S-e itt szépen mutatja, hogy mi hány percig volt képernyőn és mennyit merített az akkuból.
10.2.1-es iOS van rajta, hard resetet csináltam rajta ma, de mint látható nem változott tőle semmi sem, továbbá nem tudom, hogy korábbi iOS-el mutatta-e mert én már ezzel vettem.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#17733) Bob18


Bob18
csendes tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem...

Röviden: Másfél éve vásároltam egy Iphone 5s telefont az Emag.hu-tól. Most visszaküldeném javításra mert a jobb felső sarka elengedte a kijelzőt. Ezzel nincs is gond, csak egy üzenetet kaptam tőlük mégpedig ezt:

''Elnézését kérjük a kellemetlenségért.
Az Ön által visszaküldött termék típus (Apple), aktiválási zár funkcióval (FMI) van ellátva.
A szerviz igényt csak akkor tudjuk elindítani ha inaktiválta azt.''

A telefonon előtte megcsináltam a teljes visszaállítást. Ezek szerint akkor ez nem elég? Mi a teendő, hogy töröljem ezt az aktiválási zárat? Az visszaállítás után nem lett aktiválva, nem csináltam vele semmit kikapcsolva volt hagyva. Lehet a kikapcsolt állapot miatt nem tudnák ''lenyomozni''? :))

Nem tudom hogyan működik ez a dolog, ezért kérek segítséget/tanácsot. Köszönöm! :)

Iphone 5S

(#17734) -Ben- válasza Bob18 (#17733) üzenetére


-Ben-
veterán

Nem kapcsoltad ki az iPhone keresése funkciót.

(#17735) Bob18 válasza -Ben- (#17734) üzenetére


Bob18
csendes tag

Akkor aktiváljam újra, aztán kikapcsolom a keresést és akkor teljes visszaállítás mehet?

[ Szerkesztve ]

Iphone 5S

(#17736) -Ben- válasza Bob18 (#17735) üzenetére


-Ben-
veterán

Igen. Kikapcsolod a keresést, visszaállítás és kész. :)

(#17737) Bob18 válasza -Ben- (#17736) üzenetére


Bob18
csendes tag

Szuper, köszönöm szépen a válaszod! További szép estét! :)

Iphone 5S

(#17738) MNBT válasza jófejsrác (#17726) üzenetére


MNBT
tag

[link]

itt van egy magyar videó is a telepítés menetéről :)

(#17739) Tiger. válasza Diokhan (#17673) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Ne söpörd el az appokat az alkalmazásváltóban, ez nem android. Azért (is) merül jobban a telefon mert a söprésnek köszönhetően mindig nulláról kell indítania az appot. Az iOS úgy van megcsinálva, hogy majd ha szükséges, akkor csinál magának szabad helyet a memóriában. Addig pedig nem kell söprögetni.
Az android is pont ilyen.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#17740) galaxys80 válasza Diokhan (#17686) üzenetére


galaxys80
veterán

(#17741) Istuu15 válasza galaxys80 (#17740) üzenetére


Istuu15
senior tag

Sajnos nálunk nem elérhető ahogy látom.

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, Xiaomi Mi 8 128GB Blue, Xiaomi Mi Power Bank 5000 MAH, Huawei Band 0 Smartwatch, PS3 Super Slim, PS4 Slim

(#17742) Diokhan válasza galaxys80 (#17740) üzenetére


Diokhan
addikt

Erről nem tudtam, hogy létezik, köszi. Bár én nem használom, a család többi tagjának android van, nekik jól jöhet.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#17743) Istuu15 válasza Diokhan (#17742) üzenetére


Istuu15
senior tag

Androd telefonra apkmirror-ról le lehet tölteni:

http://www.apkmirror.com/apk/facebook-2/messenger-lite/messenger-lite-4-1-release/facebook-messenger-lite-4-1-android-apk-download/

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, Xiaomi Mi 8 128GB Blue, Xiaomi Mi Power Bank 5000 MAH, Huawei Band 0 Smartwatch, PS3 Super Slim, PS4 Slim

(#17744) Blamy


Blamy
tag

Sziasztok! :)

Mik a tünetei annak, ha vírusos a telefonom? Megnyitottam egy oldalt a safariban, és egy halom reklámot zúdított az arcomba, amiket egyáltalán, vagy csak sokadszorra sikerült bezárnom. Ez lehet vírus? Mit tudok vele kezdeni?
Ezt csak ma este vettem észre.

Másik kérdésem az volna, hogy miért van az, hogyha hallgatom a telefonon a zenét, pl munkahelyemen sokszor az enyémről szól, össze van kötve a hifivel, és hívnak (nem veszem fel) majd mikor leteszik és újra visszaugrik a zenére, már sokkal halkabban szól a zene?
Macbooknál is tapasztalok hasonlót, egyszercsak elmegy a hang, és csak újraindításkor jön vissza :o
Tud vki segíteni? :)

Köszi előre is :)

(#17745) Diokhan válasza Blamy (#17744) üzenetére


Diokhan
addikt

Nem hinném, hogy vírusos lenne a telefonod, szerintem csak az adott oldal akart egyszerre sok reklámot betölteni, és azért fogta meg a telefont egy kicsit.

A hang azért halkul el, mert a hívás és minden egyéb jelzés hanggal jár, ilyenkor leveszi a hangot a zenéről és néha valóban nem sikerül vissza adni a hangot rá, hogy miért azt sajnos nem tudom.

MacBook esetében én nem tapasztaltam hasonlót.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#17746) Noxy válasza Blamy (#17744) üzenetére


Noxy
veterán

2.Beáll..->Zene->Lejátszás->Hangerőkorlát: Ki

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#17747) MNBT


MNBT
tag

Sziasztok!

Kikapcsoltam a háttéralkalmazások frissítését sok applikációra, és érdekes módon pl instagramhoz is állandóan jönnek az értesítések. Nyilván ha kikapcsolom akkor nem jönnek, de ezekszerint ugyan úgy szinkronizálja azt is a háttérben. Ezt nem lehet valahogy kikapcsolni?
Másik kérdésem hogy sajnos utángyártott töltőt kaptam a telefonomhoz aminek az értékei 5V 1A ami még okés is, de tegnapi napon kollégám eredeti Apple töltőjét megfogtam és sokkal "nehezebb" súlyra. Már az első perctől kezdve kételyeim vannak hogy utángyártott töltővel lehet hogy nem jó ötlet tölteni...Két ismerősömnek alaplap hibás lett a telefon. Egyiknél utángyártott töltő volt de igaz ki volt jailbreakelve a 4S-e.
Ha a samsung töltőegységgel töltöm aminek ugyan ez az értéke és ebbe tudom a lightning kábelt az úgy mehet?

+1 tegnap kipróbáltam a kamerát sötétetéskor és teljes sötétben és brutáljó képeket csinál :)

[ Szerkesztve ]

(#17748) Noxy válasza MNBT (#17747) üzenetére


Noxy
veterán

Valszeg az értesítéseknél meg bent hagytad.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#17749) MNBT válasza Noxy (#17748) üzenetére


MNBT
tag

Igen az ott van de ha kikapcsolom akkor kikapcsolja a szinkronizálást is? :D

(#17750) Gaberiellb válasza MNBT (#17749) üzenetére


Gaberiellb
senior tag

Nyilván! :K

Eurocom Sky X4c(P751TM1-G)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.