Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16951) ZimiT válasza Valaki87 (#16948) üzenetére


ZimiT
csendes újonc

A kamera az fontos nekem is. Viszont vont szintén s7em szép képeket csinált csak zavart hogy a maximális MP számmal csak 4:3as képet tudott. Mivel van egy pici babám akiről elég sok kép készül, a 16:9es kép nyerőbbnek tűnik. Ezért tértem vissza S6hoz. Az árát tekintve az s7 nem akkora ugrás (ez az én magán véleményem) mint amit az ár tükröz. De jó kis telcsi ettől független. Mondom nekem a 4:3as kép nem jön be sehogy. Az iphone meg tud mit tud. De! Nekem igazán munkaeszköz ami azt jelenti hogy napi minimum 2ször kell teljesen feltöltenem és a héten van 3 nap amikor 3szor. Ekkora használat mellett ugyan úgy újra kell indítgatni mint az android csúcs telcsijeit (S6 vagy S7) mert bizony le lehet fagyasztani könnyen. Szintén magán vélemény. Pedig ez már a 3. 5S és volt egy 6os is. Nincs tökéletes.

(#16952) Tibee86 válasza ZimiT (#16951) üzenetére


Tibee86
veterán

3 éve használom az 5S-t elég keményen (napi 2, de néha 3 töltés is) ráadásul jb-vel, de nekem még nehezen se sikerül "le fagyasztani".

(#16953) Vgabor92 válasza t_a_m_a_s (#16950) üzenetére


Vgabor92
tag

Ez rendben van.
Arra reagáltam, hogy csak hívásra villog, villog az másra is csak be kell állítani

(#16954) ZimiT válasza Vgabor92 (#16953) üzenetére


ZimiT
csendes újonc

Sajnos sehogy nem villog, nincs is olyan beállítási lehetőség az értesítéseknél. 10.2es szoftver

(#16955) t_a_m_a_s válasza Vgabor92 (#16953) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Ez igaz :)

(#16954) ZimiT: Beállítások-általános-kisegítő lehetőségek-LED villogása a jelzésekhez-be

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#16956) Valaki87 válasza ZimiT (#16951) üzenetére


Valaki87
senior tag

Iphone 6-ot megjelenéskor vettem, hiba volt az 1gb ram miatt...( inkább vártam volna a 6s-re vagy az SE)

Igaz nekem az 5s nem fagy le, de 2x töltöm én is mivel napi 2.5 órákat telefonálok, és akkor még a net ugye megy stb...

Viszont gyengécske lassúcska már az 5s... akinek nem volt még csúcstelefonja legyen az droid vagy legújabb iphone annak még elmegy vagy jó mert nem tud úgy mihez hasonlítani... de én pl nem 1x várok 3-4mp mire egy messenger betölt ha megnyitom ! vehetnék SE is mert kb egy árban van a S7-el és az SE nagyon jó az akkuja de akkor már legyen vízálló meg a kamera is jobb igaz 4:3 mindkettő de jobb ebben a samu.... bár nem tudom SE is tetszik... :))

(#16957) C.Brigante


C.Brigante
veterán

Sziasztok, par napos 5s toltes kozben melegszik, ez meg normalis vagy ez mar baj. nem forro, meleg. a sima 5 nem melegedett. sztetek gari?

csak tolteskor melegedik, hasznalat kozben nem.

[ Szerkesztve ]

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#16958) Tibee86 válasza C.Brigante (#16957) üzenetére


Tibee86
veterán

Teljesen normális jelenség.

(#16959) mtomi95 válasza C.Brigante (#16957) üzenetére


mtomi95
senior tag

Ha töltés közben melegedik és használod is az természetes minden telefonnál! Ilyen anyagú háznál meg hatványozottan igaz ez, mert a fém jó hővezető.
Az is lehet valami fut a háttérben ami kicsit tekeri a procit és emiatt veszed észre töltés közben.
Én most épp töltöm, használom is, bár csak böngészésre, alig langyos.
Szvsz hagyd még, ne garanciátasd! Majd ha valami komoly baja van mert ennyiért szerintem még nem is foglalkoznának vele.
Majd ha felrobban vagy ingadozó lesz az akksi üzemiideje akkor! :))

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#16960) Hulkminator


Hulkminator
csendes tag

Nekem is van egy 5S telefonom . nagyon jól teszi a dolgát ès még mindig gyorsnak mondható . Az akku időn kivül semmi màs bajom nincs a telefonnal. most fogok akkumulátort cseréltetni benne ,mert van hogy 3 órát sem bír :/

psnprofiles.com/Norbert_Albrecht

(#16961) C.Brigante válasza Tibee86 (#16958) üzenetére


C.Brigante
veterán

azert furcsalottam mert a sima 5 a kinai kabellel sem melegedett ez meg uj es gyari a tolto is.

(#16959) mtomi95: nem hasznaltam toltes kozben, 25% rol 91-ig toltotte amikor megneztem es akkor eleg meleg volt. Remelem nem kur el semmit mert a tokom kezd tele lenni a draga dolgok azonalli gariztatasatol. Mult heten vittem vissza egy harman kardon hangcuccot mert nem toltott rendesen. puff 90k-s cucc. lol

[ Szerkesztve ]

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#16962) mtomi95 válasza Hulkminator (#16960) üzenetére


mtomi95
senior tag

Mióta van meg?
Tudom hogy ez használattól is függ, de kiváncsi vagyok mikor kell majd benne nekem is cserélni. Két évet kibír legalább? Nagyjából akkorra tervezzek másik iPhone-t venni!

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#16963) Hulkminator


Hulkminator
csendes tag

Nekem is fura kicsit a Galaxy S7-hez képest ,de engem egyáltalán nem zavar . Szerintem még egy jó ideig van tartalék az i5s-be ,pedig már nem mai telefon ,hála az agyon optimalizált ios-nek 😊

psnprofiles.com/Norbert_Albrecht

(#16964) C.Brigante válasza Hulkminator (#16963) üzenetére


C.Brigante
veterán

csak az 5S, semmit mast nem vennek pedig nekem aztan megfordult par telefon a kezem alatt. Ezutan is max SE-t vennek.

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#16965) Hulkminator válasza mtomi95 (#16962) üzenetére


Hulkminator
csendes tag

Nekem lassan két éve van meg . Teljesen új volt amikor vettem . Most nyáron kezdett el gyengébb lenni az akku idő .főleg hogy sokszor úgy használtam a telefont hogy közben töltöttem is . Minden egyes iphone telefonomnál az akkumulátor idővel volt gondom . Vinnem kell magammal töltőt ,mert fél napot sem bìr ki ,ha igazán használatban van.

psnprofiles.com/Norbert_Albrecht

(#16966) Hulkminator válasza C.Brigante (#16964) üzenetére


Hulkminator
csendes tag

Az SE nekem is nagyon bejön ,csak arra lennék kiváncsi ,hogy az akku mennyit bír ki . Szerintem egyébként még mindig az 5s a legszebb iphone mind közül .

psnprofiles.com/Norbert_Albrecht

(#16967) Tibee86 válasza C.Brigante (#16964) üzenetére


Tibee86
veterán

Én már szívesen beraknám a fiókba tartalék telefonnak. Kijelzőben már elviselnék nagyobbat, az akku botrányosan gyenge az 5S-sekbe, 1gb ram csak hajtépésre elég és még sorolhatnám. :D Több mint 3 éve használom, azóta ha jól rémlik ez a 6. már. Szerethető telefon, de már kezd eljárni az idő felette.

[ Szerkesztve ]

(#16968) Hulkminator válasza Tibee86 (#16967) üzenetére


Hulkminator
csendes tag

Még elmegy ez a gyorsaság ne aggódj :D emlékszem ,amikor még iphone 4-ről váltottam iphone 5-re ,na ott aztán volt laggolás rendesen :D

psnprofiles.com/Norbert_Albrecht

(#16969) Tibee86 válasza Hulkminator (#16968) üzenetére


Tibee86
veterán

Én még iOS8-con vagyok +jb, már a 9-cet se mertem rá feltenni a korábbi tapasztalataim alapján.

(#16970) mtomi95 válasza C.Brigante (#16964) üzenetére


mtomi95
senior tag

+1 :K Én is így vagyok ezzel! Bár egy hete ha meg van az 5S-em, de a következő az SE lesz. Egyrészt a sapce gray meg a komplet dizájn miatt, másrészt meg ez a 4inch a legoptimálisabb nekem. A váltásra meg lemegy majd annyira az ára mint amennyibe most van egy 5S.

Hulkminator:
Köszi a választ, ez is null perces volt egy hete.
Ahogy én használom, hajnal 4-től kora estig bírja az akkumulátora azért.
Akkor saccperkb cserélni már nem nekem kell majd akksit cserélni mire sorra kerül.
Különben mennyibe fáj egy akkumulátor csere?

tibee86:
Nekem ugye alapból 10-es iOS-al volt így nem sok viszonyítási alapom van, de ez a 10.2 egészen kellemesen fut rajta. Kis vadállat! Mondjuk azt nem tudom a JB mennyit meg egyáltalán bele köphet e ebbe. Én nem vagyok teljes körű rendszer gazda! :DDD

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#16971) C.Brigante válasza Tibee86 (#16967) üzenetére


C.Brigante
veterán

en a sima 5-el is el lettem volna csak hozzamvagtak egy uj 5s-t 70k ert mondom akkor miert ne..

[ Szerkesztve ]

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#16972) Hulkminator válasza Tibee86 (#16969) üzenetére


Hulkminator
csendes tag

iOS 10 is gond nélkül fut rajta . Én meg jailbreakelni nem akartam soha iphonet ,annyival több pluszt nem ad a jb , hogy ne legyen biztonságos a telefon .az alkalmazások többsége meg nem is drága .nem lehet hogy a jb fogja vissza a telefonodat ?

[ Szerkesztve ]

psnprofiles.com/Norbert_Albrecht

(#16973) Tibee86 válasza Hulkminator (#16972) üzenetére


Tibee86
veterán

Bocsi, de már túl régóta fórumozok, hogy bárkinek is elhiggyem, hogy tök jó rajta. :D
JB nélkül én már szerintem rég más rendszert használnék, egyszerűen túl sok az értelmetlen korlátozás az ios-ban. 7-re is akkor váltok majd ha lesz jb a 10-hez.
Én nem mondtam, hogy lassú lenne vagy valami visszafogná, ios8-cal animációk nélkül (amit szintén csak jb-vel lehet kikapcsolni) még a használható kategória, de már ennél a verziónál is viszonylag sokat kell várni mire megnyit valamit, így nem feltételezném, hogy 2 verzióval újabb rendszerrel gyorsabb lenne, főleg ismerve az Apple motiválását az újabb model vásárlására.

[ Szerkesztve ]

(#16974) galaxys80 válasza Tibee86 (#16973) üzenetére


galaxys80
veterán

Nem kell elhinned. Viszont ettől még nagyon sokan teljes megelégedéssel használják. :U :U

1gb ram csak hajtépésre elég

Ez meg aztán.... :o

Mellesleg szerintem az IOS 8 volt minden idők legrosszabja.

[ Szerkesztve ]

(#16975) Tibee86 válasza galaxys80 (#16974) üzenetére


Tibee86
veterán

Más az ingerküszöbe mindenkinek... Pont ugyanaz a kategória, mint ahogy minden szoftverfrissítésnél ezren beírják, hogy rosszabb az üzemidő, 1000-ren pedig, hogy megtáltosodott.
Ha neked elég az 1gb ram annak örülök, én annyira nem szeretem, hogy mindent állandóan újratölt. Konkrétan van olyan játék amit addig nem bír megtartani a memóriában, amíg ha véletlenül lezárod vagy elalszik a kijelző és visszakapcsolod azonnal. Ha meg járt a kezedben már 6s vagy újabb iPhone akkor egyértelműen látszik különbség sebességben, memóriában.
Ahogy az enyém is csak egy vélemény, pont úgy a tiéd se több semmivel. ;)

[ Szerkesztve ]

(#16976) Hulkminator válasza Tibee86 (#16975) üzenetére


Hulkminator
csendes tag

Maradjunk annyiba ,hogy az i5s nem egy rossz telefon még most sem ,pedig nem mostani darab :)
Manapság semmi értelme a jb-nek ,garancia is ugrik ,frissités sincs ,pont ez az egyik jo oldala az ios-nek ,hogy kap mindig frissitést ! Nem lassú az i5s ,de nem is gyors ,ez természetes egy 3-4 éves telefontól .

psnprofiles.com/Norbert_Albrecht

(#16977) Hulkminator


Hulkminator
csendes tag

Az én nagy problémàm tovàbbra is az akku idő 😁😁

psnprofiles.com/Norbert_Albrecht

(#16978) Kbali válasza Hulkminator (#16977) üzenetére


Kbali
nagyúr

Veszel egy ilyet:)

(#16979) Vgabor92 válasza Hulkminator (#16976) üzenetére


Vgabor92
tag

miért ugrana a garancia? :F :O
miért nincs értelme?
Nem használom én se, de az hogy számodra nincs értelme, attól még másnak lehet..

(#16980) Hulkminator válasza Vgabor92 (#16979) üzenetére


Hulkminator
csendes tag

Sorold fel mik azok a fontos dolgok ,amiért érdemes feltörni az iphonet!!!! Játékok többsége ingyenes ,aki meg buherálni akar telon ,annak ott az android :) igen igazad van ,nálam haszontalan a jb ,de lehet másnak hasznos lehet,..mindenki maga tudja mit tesz a telefonjával ,de egy biztos ,a jb kompromisszumokkal jár :D

[ Szerkesztve ]

psnprofiles.com/Norbert_Albrecht

(#16981) Hulkminator válasza Kbali (#16978) üzenetére


Hulkminator
csendes tag

Jónak tűnik :))

psnprofiles.com/Norbert_Albrecht

(#16982) tomcsi23 válasza Hulkminator (#16977) üzenetére


tomcsi23
veterán

Vidd el cserére, már 4-5e körül megvan.
Nem mondom, hogy ilyen lesz az üzemidő, de sokat javít egy új állapotú akku.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#16983) Tibee86 válasza Hulkminator (#16976) üzenetére


Tibee86
veterán

Látszik, hogy nem használtál még jb-t csak olvastál róla mindenféle rémtörténetet. Elárulom a jb nem egyenlő a warez-zal. Ahogy az appstore-ban is megveszek mindent, úgy a cydiában is fizetek a tweakekért. Így kijelenteni, hogy manápság semmi értelme nincsen elég erős, max neked nincs.
Csak pár példa, ha gondolod nézd meg youtube-on, hogy mit tudnak ezek a tweakek mielőtt kijelented, hogy semmi értelme: NoSlowAnimation, VirtualHome, magyarbillfix, ccsettings, cameratweak3, alarmvolume. Csak hogy párat említsek. Nem véletlen, hogy ha évek óta létező tweak-ek bekerülnek az alap rendszerbe ujjong mindenki, hogy milyen szuper (pl. F.lux).
Garancia nem ugrik, egy restore-val eltűntethető.
A frissítés nagyon jól hangzik, hogy 3-4 akár 5 évig is megkapja a telefon, a gyakorlatban ez azt jelenti, hogy folyamatosan lassítják is ezek az újabb verziók a régebbi telefonokat ezzel is motiválva az embert, hogy vegyen újabbat. Felhasználóként ez szívás, az Apple részéről meg teljesen érthető.

[ Szerkesztve ]

(#16984) nkmedve válasza Tibee86 (#16983) üzenetére


nkmedve
őstag

"A frissítés nagyon jól hangzik, hogy 3-4 akár 5 évig is megkapja a telefon, a gyakorlatban ez azt jelenti, hogy folyamatosan lassítják is ezek az újabb verziók a régebbi telefonokat ezzel is motiválva az embert, hogy vegyen újabbat. "

4 és 4S-nél ez igaz volt a gyenge hardver miatt, de az 5S-en már nem igazán. Érzésre az iOS 10 is pont olyan simán megy rajta mint a 7-8-9 (utóbbi kettőnél még jobban is). Amik lassabbak azok egyes app-ok, Facebook, FB Messenger (ezek eszik az akkut és memóriát is rendesen), de szerintem ne a rendszert okoljuk azért, mert az FB csapata úgy irja az appjait ahogy.

(#16985) Hulkminator válasza Tibee86 (#16983) üzenetére


Hulkminator
csendes tag

Igazad van . Igazából kényszerítenek a frissitésre ,mert egy idő után mindenképp kell frissiteni ,programok egy része nem lesznek kompatibilisek az ios-el . Nem csak olvastam ,hanem tapasztaltam is ! Használtam jb-t ! Nem volt kedvem 80euro-ért igo gps-t venni ,probálgattam fizetős cydias tweakeket ,egyetlen gondom volt csak ,nem tudtam frissíteni telefont ,állandó újra telepítés ,a rendszer egyáltalán nem stabil ,bár ezt az új iphonenál észre sem veszed :) minden extra benne van jb nélkül is ,hogy ne keljen jailbreakelni .

psnprofiles.com/Norbert_Albrecht

(#16986) ERipley válasza Hulkminator (#16981) üzenetére


ERipley
tag

És szeretnéd ha így nézne ki az 5s utána ??? :Y

[ Szerkesztve ]

"Vagyok, aki vagyok, mert kell egy ilyen is."

(#16987) Diokhan válasza Kbali (#16978) üzenetére


Diokhan
addikt

Eskü nekem tetszik :D

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#16988) Constantin válasza Diokhan (#16987) üzenetére


Constantin
tag

Nekem is bejön,futurisztikus kinézetet ad a telónak.

(#16989) Diokhan válasza Constantin (#16988) üzenetére


Diokhan
addikt

De csak azért mert mindketten ufók vagyunk. Holmi földi embereknek ez nem tetszik :D

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#16990) Fenom


Fenom
csendes tag

Sziasztok! 5 hónapja vettem egy 5S-t. Újonnan, kártyafüggetlen. Olyan problémám van, hogy 98%-ról este 11től reggel 5ig úgy lemerült, hogy be sem lehet kapcsolni. Illetve töltés közben eléggé melegszik, pedig korábban ez nem volt jellemző. Ezzel foglalkoznak garanciális problémaként? A másik gondom az, hogy fogalmam sincs, hova tettem a számlát. Garanciához elég a készülék? Imei alapján az Apple honlapján látszik hogy élő garancia van rajta.

A válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#16991) jenei1994


jenei1994
addikt

10.2es szoftver valamiért nálam is nagyon zabálja az akkut. :((

(#16992) Bib válasza jenei1994 (#16991) üzenetére


Bib
őstag

Akkor lehet nálad is van valami gond. Nálam nem zabálja jobban ez sem.

(#16993) Bib válasza Fenom (#16990) üzenetére


Bib
őstag

Akku használatot azért megnézném,hogy mi szívta le. Esetleg egy itunes visszaállítás. Akku azért melegszik töltéskor ,főleg ha van valami tok is rajta.

(#16994) default.


default.
őstag

Sziasztok!

Telefonom eldobálja a wifi-t, és ha bemegyek a beállításokba a wifi-hez, akkor visszajön. Ez egy cserélt telefon, de az előzőnél is megvolt ez a hiba. Mit lehet tenni? (Garancia már nincs rá.)
Hálózati visszaállítás és hard reset nem segített a problémán...
Ez 5s típushiba, vagy esetleg OS9 hiba? ...

iPhone 5s
OS: 9.3.5

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#16995) Noxy válasza default. (#16994) üzenetére


Noxy
veterán

Minden wifi kapcsolatnál, vagy csak egynél, amit éppen most használsz?
Nincs ilyen 5s típushiba, sem pedig OS9 hiba, viszont wifi-s router hiba előfordulhat.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#16996) szezso15 válasza default. (#16994) üzenetére


szezso15
addikt

Szia!
Típushibáról nem tudok, nekem is csinál ilyet néha, de csak akkor, ha gyenge a WiFi jel. De ez a jelenség ugyanúgy megvan az Air 2-mön, szóval szerintem nem telefon-specifikus (iOS 10.2 mindkettőn, de mindig ilyen volt). :)

[ Szerkesztve ]

*Hajrá Loki!* i15+

(#16997) default. válasza Noxy (#16995) üzenetére


default.
őstag

Csak egyet szoktam használni, illetve volt egy másik is korábban,ott is tapasztaltam, de igaz, hogy a régebbi esetben a router és köztem volt 1 szoba, a mostani esetben pedig nincs fent a routeren az antenna. Szóval elképzelhető, hogy a gyengébb jel miatt? ...

szezso15: köszi!

Akkor kipróbálom felrakott antennával is..

(#16998) Bib válasza default. (#16997) üzenetére


Bib
őstag

Háát azt érdemes lenne kipróbálni :D
Némelyik router még antennával is kaka jelet ad.

(#16999) V-I-D-A


V-I-D-A
aktív tag

* _██_*。*./ \ .˛* .˛.*.★* *★ 。*
˛. (´• ̮•)*˛°*/.♫.♫\*˛.* ˛_Π_____. * ˛*
.°( . • . ) ˛°./• '♫ ' •\.˛*./______/~\*. ˛*.。˛* ˛. *。
*(...'•'.. ) *˛╬╬╬╬╬˛°.|田田 |門|╬╬╬╬ .
¯˜"*°••°*"˜¯`´¯˜"*°••°*"˜¯` ´¯˜"*°´¯˜"*°••°*"˜¯`´¯˜"*°

Kellemes Karácsonyi ünnepeket kívánok! :)

(#17000) Emunem válasza Fenom (#16990) üzenetére


Emunem
aktív tag

Számla nélkül nem sokra mész... Ezért rakom mindig a dobozzába vásárlás után. :)

"... hát persze ..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.