Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17651) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#17387) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Na megjött ez a "drága", elvileg nagy kapacitás aksi. Csomagoláson látszik már nem gagyi, meg a tartozékok is teljesen rendben voltak, a csavarhúzó kifejezetten jó, ilyen átfordítható végű, és mágneses. Gyorsan bele is dobtam a telefonba (feleségemé). Remélem hosszútávon jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#17652) Emunem válasza B-L-A-C-K (#17651) üzenetére


Emunem
aktív tag

Mennyit nyomhat a latba az a plussz 140mAh? 3 órát?

"... hát persze ..."

(#17653) B-L-A-C-K válasza Emunem (#17652) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Passz, mivel most raktam bele max jósolni tudnék.

(#17654) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#17651) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Elég szép kapacitást mutat, teljesen feltöltve:

(#17655) jófejsrác válasza B-L-A-C-K (#17654) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Kiváncsi vagyok, hogy ez a valós használat mellett fog e bármi plusz is nyújtani :). Gondolom 1 hét alatt ez realizálódni fog.

(#17656) B-L-A-C-K válasza jófejsrác (#17655) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Erre én is, igen kb akkora már lesz reális kép.

(#17657) sherlock82 válasza Diokhan (#17644) üzenetére


sherlock82
senior tag

Köszönöm a korrekt választ ! ;)

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#17658) Emunem válasza B-L-A-C-K (#17653) üzenetére


Emunem
aktív tag

egy jó 2+ ezrest megnéznék amúgy... mondjuk a telómba is... :U van egyáltalán ilyen?

"... hát persze ..."

(#17659) B-L-A-C-K válasza Emunem (#17658) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szerintem akkora nincs. De eddig ez is nagyon barátian muzsikál:

Energiatakarékos mód kivan lőve mint látható, illetve a fényerő fix közepesen van.

[ Szerkesztve ]

(#17660) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#17659) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Elég bika, és még van 19%....:)

Na de többet erről nem posztolnék, max ha elromlik, mindenesetre eddig úgy néz ki mindenkinek csak ajánlom tudom az aksit.

(#17661) mb0100


mb0100
csendes tag

Sziasztok!

A telefonom egy ideje egyre nehezebben vette a töltést, igazítanom kellett a kábelt, hogy töltse a telefont. Kipróbáltam több kábellel is, de mindegyikkel jelentkezett a problémám. Sajnos ma estére már akár új kábellel próbálom tölteni akár még amit kaptam a telefonnal egyáltalán nem veszi a töltést :((

Esetleg van valami ötletetek, hogy mit kezdjek vele vagy mivel takarítsam ki a csatlakozót?

Köszönöm is előre a segítséget :))

Iphone 5s

(#17662) B-L-A-C-K válasza mb0100 (#17661) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Fogpiszkálóval piszkáld ki a csatlakozóból a belegyűlt szöszt, és valószínű csak ennyi volt a hiba.

(#17663) mb0100 válasza B-L-A-C-K (#17662) üzenetére


mb0100
csendes tag

Sajnos így se sikerül töltésre bírni :(( de köszönöm a gyors választ

Iphone 5s

(#17664) B-L-A-C-K válasza mb0100 (#17663) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Akkor ha a kábel és az adatper tuti jó, vagy aksi csere, vagy csati, vagy alaplap ic hiba. Szóval szerviz...

(#17665) mb0100


mb0100
csendes tag

Holnap akkor el is viszem szervizbe. Köszi a segítséget ! :) Onnan gondolom, hogy az adapter és a kábel tuti jó, hogy a barátnőm 1 hónapos SE-jéhez kapott kábellel próbáltam és azzal működik rendesen.

Iphone 5s

(#17666) Diokhan válasza B-L-A-C-K (#17660) üzenetére


Diokhan
addikt

Ez egész jól néz ki. Nehéz kicserélni az akkut? Gyártói garancia van rá? Nem lehet tőle esetleg baja a készüléknek?

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#17667) tomcsi23 válasza mb0100 (#17665) üzenetére


tomcsi23
veterán

Tehát akkor kábel gond van mégis :F

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#17668) B-L-A-C-K válasza Diokhan (#17666) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Youtube videó alapján megtudod nézni hogy kell kicserélni, amúgy annyira nem nehéz, én már sokat cseréltem, nekem már rutinból megy.

Ha nem érkezik meg a termék, vagy rossz, akkor visszakapod a pénzed, ezen felül esetleg hónapokat vállal e rá passz. Baja meg nem lesz tőle.

tomcsi23: Gondolom elírta, és azzal se jó.

[ Szerkesztve ]

(#17669) mb0100 válasza tomcsi23 (#17667) üzenetére


mb0100
csendes tag

Nem, a másik kábellel se tölt, csak elírtam. Bocsi, késő volt már :W

Iphone 5s

(#17670) Diokhan válasza mb0100 (#17669) üzenetére


Diokhan
addikt

PC látja a telefont?

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#17671) MNBT


MNBT
tag

Sziasztok!

Tegnapi napon vettem egy iPhone 5S készüléket és eddig teljesen meg vagyok elégedve, de mivel új vagyok az iOS világban így lenne egy pár kérdésem.

- A háttérben futó alkalmazásokról hogyan tudnám lekapcsolni a szinkronizálást? Pl nem szeretném ha a gmail folyamatosan háttérben szívná lefele az adatforgalmam. Hiába "kapcsolom" ki amikor a home gombot megnyomom és felsöpröm de mégis jönnek az üzenetek Gmail-ről, Messengerről, és Twitterről is.
- Vásárlás előtt megnéztem az akksit, és 98%-os állapotban van ami egész jó 1 éves készüléknél. VISZONT , este feltöltöttem, még használtam wifiről és lement 93%-ra a töltöttségi szint ami oké. Reggel 91% lett. Utána melóba menet vonaton 2G-vel mobilneteztem picit, messengereztem, zenét hallgattam, és lement az akksi 67%-ra. Ez most komoly? Megnéztem és a messenger 49%-on van akkumlátorhasználatnál. Hogyan tudnék egy régebbi verziót felrakni ami nem szívja le ennyire az akksim? Ez azért eléggé idegesítő...
- sms-eket android telefonomról át tudom valahogyan hozni?

Előre is köszönöm válaszotokat!

(#17672) -secret- válasza MNBT (#17671) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

- A háttérben futó alkalmazásokról hogyan tudnám lekapcsolni a szinkronizálást? Pl nem szeretném ha a gmail folyamatosan háttérben szívná lefele az adatforgalmam. Hiába "kapcsolom" ki amikor a home gombot megnyomom és felsöpröm de mégis jönnek az üzenetek Gmail-ről, Messengerről, és Twitterről is.

-Beállítások -> Alkalmazásfrissítés a háttérben

- Vásárlás előtt megnéztem az akksit, és 98%-os állapotban van ami egész jó 1 éves készüléknél. VISZONT , este feltöltöttem, még használtam wifiről és lement 93%-ra a töltöttségi szint ami oké. Reggel 91% lett. Utána melóba menet vonaton 2G-vel mobilneteztem picit, messengereztem, zenét hallgattam, és lement az akksi 67%-ra. Ez most komoly? Megnéztem és a messenger 49%-on van akkumlátorhasználatnál. Hogyan tudnék egy régebbi verziót felrakni ami nem szívja le ennyire az akksim? Ez azért eléggé idegesítő...

-Miért 2G-n vagy? Azon sokat eszik amúgy is az akksi. Régebbi verziót nem tudsz visszarakni, csak amit aláír az Apple.

- sms-eket android telefonomról át tudom valahogyan hozni?

-passz

(#17673) Diokhan válasza MNBT (#17671) üzenetére


Diokhan
addikt

Szia!

Általában androidról átutazó emberek mindig ugyanezeket vagy hasonló kérdéseket tesznek fel.
-Beállítások-általános- alkalmazás frissítés a háttéreben: itt apponként tudod a dolgot ki-be kapcsolni. Mondjuk az értesítések így is meg fognak jönni. Ha azt akarod, hogy ne szívja az adatforgalmad, akkor a beállítások - Mobiltelefon menüben ha lejjebb lapozol egyenként tudod ki-be kapcsolni a programok hozzáférhetőségét a mobilinternethez.
-Ne söpörd el az appokat az alkalmazásváltóban, ez nem android. Azért (is) merül jobban a telefon mert a söprésnek köszönhetően mindig nulláról kell indítania az appot. Az iOS úgy van megcsinálva, hogy majd ha szükséges, akkor csinál magának szabad helyet a memóriában. Addig pedig nem kell söprögetni.
Nem tudsz régebbi programverziót feltenni, pláne mivel azok sem akkukímélőbbek. Ha iOS verzióra gonoltál, akkor csak azt tudo vissza tenni, amit aláír az apple, az pedig jelen esetben a legújabb. Kérdés mondjuk, hogy most pl melyik van fent, mert azt nem írtad. Ha még 9-es van, akkor érdemes 10-re frissíteni, mert jobb az akku ideje.
-Fogalmam sincs, nekem sosem voltak olyan fontos SMS-ek, amik nélkül ne lettem volna meg egy droid-iOS váltás során. Erre majd a nálam okosabbak válaszolnak.

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#17674) maximuss

2014 szeptemberében vettem újonnan az 5S-emet. Minimál user vagyok, nem játszom-fészbokozom, csak telefon, email és pár apróság.. Létezik, hogy ilyen állapotban lenne még az akksim?

(ibackupbot és battery szerint)

(#17675) Diokhan válasza maximuss (#17674) üzenetére


Diokhan
addikt

Szia. Miért ne? Épp magad mondtad, hogy minimál user vagy, nincs terhelve nagyon az akku gondolom. Kérdésem lenne, hogy hány naponta kell tölteni? Internet be szokott lenni kapcsolva?
Mondjuk ha iOS 10 van fent, akkor esetleg az iBackupBot-nak lehet hinni, a Battery life-nak nem.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#17676) maximuss válasza Diokhan (#17675) üzenetére

Wifi/4G mindig ON. Telefon/sms/imessage/email és whatsapp szinkron, Gdrive, időjárás, naptár, napi 5-10 perc netezés és ennyi. IOS 10.2.1-et tegnap raktam fel, eddig 9.3.5-tel 2 napot bírt.
B-L-A-C-K kolléga akksicseréjén felbuzdulva gondolkodtam el rajta én is.... főleg hogy 2 évente ajánlják.

NOHON 1700mAh
NOHON 1560mAh

[ Szerkesztve ]

(#17677) Diokhan válasza maximuss (#17676) üzenetére


Diokhan
addikt

Mindennek fényében szerintem teljesen felesleges kicserélned az akkut. Nincs annak semmi baja még...

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#17678) -secret- válasza maximuss (#17674) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Nekem kicsit több mint 1,5 évig volt 5S-em és amikor eladtam akkor is 100%-os volt az aksi benne. Amikor 6-ot meg később a 6S-t vettem, már 100% alatt volt pedig 1-2 hetesen kerültek hozzám.

[ Szerkesztve ]

(#17679) MNBT válasza Diokhan (#17673) üzenetére


MNBT
tag

Mindkettőtöknek köszönöm :)
Mobilnetnél sikerült kikapcsolni az appokat, viszont furcsállom hogy 2G-ben többet fogyasztana az akksi mint 3G-ben? Nyilván Androidos tapasztalatom van de ha ez igaz ott pont hogy a 2G fogyasztott kevesebbet. (Vagy globálisan érted hogy a mobilnet többet fogyaszt?)
A söprést jó tudni , odafigyelek erre, viszont youtube-on láttam videókat hogy hogyan lehet régebbi kiadású appokat feltelepíteni. [link]

10.2-es iOS van fent egyébként :)

[ Szerkesztve ]

(#17680) Diokhan válasza MNBT (#17679) üzenetére


Diokhan
addikt

Nem az a kérdés, hogy melyik fogyszt többet, hanem hogy melyiknek mekkora a jelerőssége és ez általában a 2G-nél mindig erősebb, mint a többinél. A technológia miatt is kevesebbet eszik az akkuból, de leginkább azért, mert erősebb a jel, nem kell annyira köszködni vele. Egyébként valóban, ha spórolni akarsz, akkor jó megoldás a 2G.

Jó a videó, de nekem nem meggyőző, hgy attól, hogy kisebb a verzió, jobban fog fogyasztani.

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#17681) MNBT válasza Diokhan (#17680) üzenetére


MNBT
tag

Messengerben őszintén engem ez a My Day funkció idegesít...teleszemetelik az újabb verziókat. Android alatt is jóval régebbit használtam és tökéletes volt az. Túl sok mindent tud már ami felesleges számomra

+1. Videókon látom hogy az első bekapcsolásnál van egy olyan lehetőség hogy transfer data from android, és ott át lehet hozni az sms-eket is. Ezt utólag nem lehet valahogy előszedni? Vagy factory resetet kéne tolni?

[ Szerkesztve ]

(#17682) Diokhan válasza MNBT (#17681) üzenetére


Diokhan
addikt

Na látod, AZ engem is idegesít, de nem gyengén. Csak nem vagyok benne biztos, hogy ha vissza tenném a régit, akkor mondjuk az már megfelelően működne. Ennek az egésznek nem az lenne a módja egyébként, hogy szerencsétlen usernek kelljen hackelgetni jobbra-balra ahhoz, hogy a telefont használhatóvá tegye, hanem pl a facebopok-nak kellene úgy megcsinálni az appot, hogy a vacak funkció kapőcsolható legyen.

Én még nem találkoztam ezzel a funkcióval, fogalmam sincs. Valahogy csak elő lehet varázsolni...!

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#17683) maximuss válasza Diokhan (#17677) üzenetére

:R

(#17684) MNBT válasza Diokhan (#17682) üzenetére


MNBT
tag

lassan messengerből is kellene egy lite funkció mert annyi mindennel szemetelik tele.

(#17685) -secret- válasza MNBT (#17684) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Nem lesz. Androidon is csak a gyenge hardverű telefonok miatt csináltak lite verziót.

(#17686) Diokhan válasza -secret- (#17685) üzenetére


Diokhan
addikt

és azt is csak facebook appból csinálták, messengerből nincs. iPhone elég erős ahhoz, hogy elviselje ezt a sok (sz@rt) újítást...

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#17687) jani-wan


jani-wan
tag

Valamiért a csengőhang és az üzenetjelző hang pár napja nem műkszik.
Nem állítottam semmit sem, a Beállítások / Hangok közt be vannak állítva ugyanúgy, és ha itt rányomok ujjal a csengőhangra vagy bármilyen hangra akkor szól. Mikor telefonálnak akkor nem. Az üzenetjelzésnél sincs hang.
Újraindítottam, de semmi.
Mit kell állítanom hogy működjön?

(#17688) -secret- válasza jani-wan (#17687) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Telefon bal oldalán a pöcök nincs lent?

(#17689) Diokhan válasza -secret- (#17688) üzenetére


Diokhan
addikt

Én akkor jártam így, amikor egy tok csere alkalmával elhúztam úgy az oldalsó némító gombot, hoyg nem vettem észre. Két napig szitkozódtam mire rájöttem, hogy mi a hiba. Nézd meg Te is.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#17690) jani-wan válasza -secret- (#17688) üzenetére


jani-wan
tag

Pöcök.
Ez az.
Köszi. :) :C

(#17691) WestBam válasza Diokhan (#17673) üzenetére


WestBam
senior tag

"Ne söpörd el az appokat az alkalmazásváltóban, ez nem android. Azért (is) merül jobban a telefon mert a söprésnek köszönhetően mindig nulláról kell indítania az appot. Az iOS úgy van megcsinálva, hogy majd ha szükséges, akkor csinál magának szabad helyet a memóriában. Addig pedig nem kell söprögetni."
Erről eddig én sem tudtam, én meg wp-ról érkeztem. Köszi, hogy megosztottad, kipróbálom így is :)

Nekem valamelyik nap elhallgatott, de a pöcök jó helyen volt. Csengőhangokban ráböktem és ott sem szólt. Egy újraindítás oldotta meg.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#17692) Diokhan válasza WestBam (#17691) üzenetére


Diokhan
addikt

Szivesen!

A hang elnémulásának leggyakoribb oka saját tapasztalataim szerint a Viber alkalmazás, mert annak a permisson-jaival van néha néminemű probléma (ha jól tudom), ezért is szokott a zene is megállni amikor háttérben fut a lejátszó és elindítod a Vibert. De hálistennek nem hardver gond.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#17693) MNBT válasza Diokhan (#17682) üzenetére


MNBT
tag

Azt furcsállom hogy kollégám telefonján az akkumlátorhasználatot megnéztük és ott 12%-on volt a Messenger (Facebook App nyert 25%-al de ezt meg is értem) nálam már 51%-ra kúszott fel 2 órás képernyőidővel és 1 óra háttérben futó idővel. Ez okés?

(#17694) Diokhan válasza MNBT (#17693) üzenetére


Diokhan
addikt

Igen. Mivel az app használati %-a mindig a teljes feltöltéstől számított időn, az azóta eltelt időn valamint az ebből az időből az app aktív használatából adódik.
Szóval relatív és nincs két egyforma.

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#17695) t_a_m_a_s


t_a_m_a_s
őstag

[link]

Urak, ez a headset eredeti lehet? Máshol inkább 10K körül mennek...

Holnap majd jól beletépünk...

(#17696) B-L-A-C-K válasza t_a_m_a_s (#17695) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szerintem inkább nem mint igen, aprón keres kéztől valami bontatlant.

(#17697) t_a_m_a_s válasza B-L-A-C-K (#17696) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Én is ezt gondolom, köszi hogy megerősítettél.

Holnap majd jól beletépünk...

(#17698) Diokhan válasza t_a_m_a_s (#17695) üzenetére


Diokhan
addikt

Helyszini garancia és nagyon olcsó... Biztos nem eredeti.

Az avatarod ismerős... csak nem az öreg Mike Portnoy...?

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#17699) t_a_m_a_s válasza Diokhan (#17698) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Nem, a saját portrém :)

Holnap majd jól beletépünk...

(#17700) MNBT válasza Diokhan (#17694) üzenetére


MNBT
tag

sikerült felraknom a 80-as verziójú messengert azzal a megoldással amit linkeltem. Ebben nincs benne a napom funkció és szépen letisztult :) Az hogy megoldja e az én problémám hogy meríti nagyon az akksit azt 1 2 nap múlva tudom megírni ha érdekel :)
Egyébként nővéremnek is 5S-e van, igaz 9-es iOS-el és mégis nem 50% hanem 25% a messenger hazsnálata. Ő neki is a legfrissebb van fent

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.