Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16201) cseter


cseter
tag

Sziasztok!
Nem régóta használok almás termeket,jelen esetben egy 5s-t.
Lenne pár kérdésem!
Milyen tokot hasznaltok ami megvédi a készüléket a különböző fizikai behatasoktol és mèg nem ronditja el nagyon a készüléket?
Ti a gyári billentyűzetet használjátok vagy van valami extra jó,mert sehogy sem bírom megszokni,igaz blackberry fizikai qwerty után nehéz !
Illetve ha van egy app jelen esetemben a BBM hogy tudok (ha egyáltalán lehet)beállítani neki más jelzohangot?
A válaszokat előre is köszönöm !

(#16202) half333


half333
őstag

Üdv! Mennyibe kerül a kijelző ujra ragasztása?

cseter :[link]

[ Szerkesztve ]

(#16203) Diokhan válasza half333 (#16202) üzenetére


Diokhan
addikt

Szerintem kérj ajánlatot emailben több helyről, aztán aszerint dönts, hogy neked mennyiért éri meg.

(#16201) cseter:

Én sima mezei szilikontokot használok, por ellen véd, másképpen pedig vigyázok rá, nem dobálom, zsebben is úgy hordom, hogy nincs mellette semmi. Elől van egy üvegfúlia, így teljesen biztonságban érzem a készüléket.
A gyári billentyűzet teljesen jól használható, én nem is használnék mást, de ha mégsem jön be, akkor javaslom a Swiftkey-t, azt androidon szerettem, és sokan dicsérik. Én sok droid után váltottam iPhone-ra pár éve, így itt is kipróbáltam, megmondom őszintén, hogy amíg a droidos billentyűk helyett klasszisokkal jobb volt, itt iOS-en nyomába sem ér a gyári billenytűnek.
A beállítások, hangok menüben ha a program (app) lehetővé teszi, akkor ott a listában ki lehet választani, hogy milyen hangja legyen. Ha nem, akkor csak annyit tudsz beállítani a beállítások-értesítések menüben, hogy legyen hangja vagy ne.

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#16204) Tibee86 válasza cseter (#16201) üzenetére


Tibee86
veterán

Már nem használom, de amíg tokoztam a gyári bőrtok jött be a legjobban.

(#16205) cseter válasza Diokhan (#16203) üzenetére


cseter
tag

Köszönöm a mindenre kitérő válaszod!
Neked is:Tibee86

[ Szerkesztve ]

(#16206) half333


half333
őstag

Másnál is volt olyan ios10 alatt h a háttérkép egy idő után nem mozog,amikor az iphone-t mozgatja?

(#16207) Zizmand


Zizmand
aktív tag

Sziasztok :)
9.3.5 van a telefonomon, elgondolkoztam, hogy felrakom rá az IOS 10-et. Ha nem iTunes-on keresztül frissítem, hanem csak letölti a telefon és úgy felrakom, akkor lehet bármi féle baja? Mert olvastam, hogy voltak telefonok amik beszartak IOS 10 felrakása közben. Előtte, utána csináljak gyári visszaállítást? Tényleg van olyan, hogy a Touch ID nem működik IOS 10 alatt, még akkor sem, ha 9-en tökéletesen működött?
Köszi a segítséget :)

(#16208) B-L-A-C-K válasza Zizmand (#16207) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Azt már javították, így mehet telefonról nyugodtan. Én 3 5S-re raktam eddig fel az iOS 10-et, igaz egyiket se én használtam, de nálam akkor, és azóta akik használják, nem volt panasz a Touch ID-re.

[ Szerkesztve ]

(#16209) Zizmand válasza B-L-A-C-K (#16208) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Köszönöm a segítséget. :)

(#16210) cseter válasza Zizmand (#16207) üzenetére


cseter
tag

Én két napja raktam fel a ios10-et telóról, rendben volt-van minden!

[ Szerkesztve ]

(#16211) Diokhan válasza Zizmand (#16207) üzenetére


Diokhan
addikt

Én semmilyen visszaállítást nem csináltam, és az összes béta felment OTA, soha semmi gond nem volt. TouchID is működik kifogástalanul. Szerintem bátran nekifoghatsz.

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#16212) Zizmand válasza Diokhan (#16211) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Rendben, köszi mindenkinek.

(#16213) tomyka74


tomyka74
senior tag

eddig én sem mertem frissítésbe fogni telóról 9-ről 10-re!
" mondom húzom amíg lehet meg hát ha ugy sem gyorsabb meg ilyenek akkor minek " , ilyenekkel vígasztalom magam! :DD

(#16214) ERipley válasza cseter (#16201) üzenetére


ERipley
tag

én is a gyári bőrtokot használom, egyszerű, nagyon jó a "fogása" és nagyon jól áll a telefonnak. (viszont drága)

A billentyűzetet meg szokni... "egyéb" billentyűzet nem működik rendesen és/vagy felugrál a gyári is. (pl. felhasználónevek, jelszavak)

külső alkalmazásoknak nem nagyon enged jelzőhangot állítgatni. Ez is része az üzletpolitikának...gondolom.

---made by Apple---

"Vagyok, aki vagyok, mert kell egy ilyen is."

(#16215) david199801


david199801
tag

Hali!
Megéri most 2016-ban iphone5s-t venni?

(#16216) TestamentDNR válasza david199801 (#16215) üzenetére


TestamentDNR
aktív tag

Hali!

Ezt a kérdést, már nagyon sokan feltették. :)
Attól függ mire akarod használni. Én 2 hónapja vettem, teljesen jó netre, facebookra, messengerre, viberre, emailre, fotózni. Játszani meg nem szoktam telefonnal.
Viszont ha még hozzá tudsz tenni, akkor az SE jobb vétel sokkal, mert az még sokáig up to date marad.

(#16217) akosxyz válasza david199801 (#16215) üzenetére


akosxyz
senior tag

Én kb fél éve vettem és teljesen jól szuperál. Nem játszom rajta, szóval arról nem tudok nyilatkozni, de minden másra szerintem teljesen megfelel :)
De ahogy az előttem szóló is írta, ha tudsz hozzárakni egy keveset, akkor jobban megéri SE-t venni :)

(#16218) cseter válasza ERipley (#16214) üzenetére


cseter
tag

Ez a gyári bőrtok nekem is tetszik de tényleg drága 😞A billentyűzetet muszáj leszek megszokni,mondom fizikai qwerty után nehéz ,de asszony azt mondta az ő droidjához képest ez nagyszerű ,igen sajnos rájöttem hogy nincs lehetőség minden app külön jelzohang beallitasara csak be illetve ki lehet kapcsolni a hangot,ezzel viszont együtt lehet élni 👍🏻Viszont lenne még egy kérdésem a home gomb fura csattanó hangot hallat ha telibe közepén nyomom,ha valamelyik szèlèt akkor nem,a működést nem befolyásolja érdemes e vele foglalkozni illetve másnál is volt már ilyen?nalam új kora óta így működik de kolléga 5s-e finomabb sokkal!?

[ Szerkesztve ]

(#16219) lacy86 válasza david199801 (#16215) üzenetére


lacy86
addikt

Ha hosszab idore tervezel akkor inkabb egy SE!
Nem fogod megbanni.

(#16220) Tibee86 válasza david199801 (#16215) üzenetére


Tibee86
veterán

Újonnan semmiképp, használtan jó áron esetleg.

(#16221) half333


half333
őstag

Üdv! Valaki feltette már az ios 10.0.2-t? Vélemény?

(#16222) lacy86 válasza half333 (#16221) üzenetére


lacy86
addikt

Jah!
Semmi problema nincs vele

(#16223) Tibee86 válasza lacy86 (#16222) üzenetére


Tibee86
veterán

Te már nem cserélted le egy ideje?

(#16224) tylerddd


tylerddd
veterán

Érdekes, h két hozzászóló is említette a "ha nem játszol vele" elgondolást. Pár napja egy 16 éves gyerek azt mondta nekem, h akinek telefonálni, FB-ra, netezésre kell az okostelefon, annak jó lehet az iPhone, de aki játszani akar, annak egy erős droidosat kell vennie.

Ki, mit gondol erről?! Szerintem f***ság, nem irodai vs gamer PC viszonylat ez. Én még iPhone-on max. a betöltési időnél éreztem a gyengébb vas hátrányát játéknál, de nem volt még olyan játék, ami játszhatatlan lett volna. Vagy mondjuk Real Racing 3-nál kisebb fps-sel futott 4s-en anno, de egyéb problémára nem emlékszem.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#16225) lacy86 válasza Tibee86 (#16223) üzenetére


lacy86
addikt

De!
Viszont asszony hasznalja 😜

(#16226) Dovloran válasza tylerddd (#16224) üzenetére


Dovloran
senior tag

Szerintem pont, hogy az iPhone-ok nagyon jók játékra ugyanis, ha az összehasonlító teszteket nézi az ember, pont ott(!) vérzik el az Android, hogy lassan tölti a játékot. Ráadásul a Swift és a Metal sokkal alkalmasabb szerintem játékprogramozásra is, mint az Android Java-ja és az ezeken belül lévő C és C++ nyelvek. Ezáltal iPhone-on sokkal kevesebb a lagg (sokszor nem csak játék közben). Mindig ezt tapasztaltam amikor az 5s-el játszottam akár egy Note 4 mellett akár egy Z3 Compact mellett. Szebb ugyan a kijelzőjük, de sokkal jobban laggoltak. pl.: Hearthstone

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Y ~ LG Optimus F6 ~ Apple iPhone 4S - iOS 6.1.3 ~ Apple iPhone 5S ~ Meizu M6 Note ~ Lenovo S5 Pro ~ Umidigi S5 Pro ~ Google Pixel 6a - GrapheneOS

(#16227) tylerddd válasza Dovloran (#16226) üzenetére


tylerddd
veterán

Volt nálam minap egy Galaxy Tab 4, amin akadt az Angry Birds 2. Ilyen jellegű problémát anno a két és fél éves iPad2-n sem láttam, pedig akkor már érződött rajta rendszer szinten is a lassulás.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#16228) Immy válasza tomi5244 (#16190) üzenetére


Immy
őstag

Szia,

Gyári fekete apple tokkal használom a telefont. Észrevehetően vastagabb lesz ha beleteszem a tok és a telefon közé?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#16229) tomi5244 válasza Immy (#16228) üzenetére


tomi5244
őstag

Én is használtam olyan tokkal. Nem fogod észrevenni!

[ Szerkesztve ]

(#16230) Nimda válasza half333 (#16221) üzenetére


Nimda
addikt

Amióta felraktam, egyetlen gondom vele, hogy lassú a touch ID.A voice control az, amitől a falnak megyek, időnként sokkal előbb hozza be, mint hogy feloldaná a készüléket.

(#16231) Bib válasza Nimda (#16230) üzenetére


Bib
őstag

Nem lassabb csak más :)
Beállítások-általános-kisegítő lehetőségek- főgomb - Tartsa rajta a megnyitáshoz -<=ezt bekapcsolod és jobb lesz

[ Szerkesztve ]

(#16232) Nimda válasza Bib (#16231) üzenetére


Nimda
addikt

Igen ezt bekapcsoltam, de én megszokásból a gombot is megnyomom :) a korábbi verziónál gyorsabbnak éreztem a feloldást.

(#16233) Tipo16V


Tipo16V
aktív tag

Sziasztok olyan problemam van hogy ha videot veszek fel nem veszi a hangot, lejatszasnal csak zugas van. Mitol lehet ez?

"Mi az, hogy vége van egy gyorsaságinak?! Olyan nincsen"

(#16234) B-L-A-C-K válasza Tipo16V (#16233) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Fólia nem takarja a mikrofont? Hátul van a kamera mellett az a kis fekete pont.

(#16235) Tipo16V válasza B-L-A-C-K (#16234) üzenetére


Tipo16V
aktív tag

Bakker, de. Nem vettem le a gyari foliat ami rajta volt:D

"Mi az, hogy vége van egy gyorsaságinak?! Olyan nincsen"

(#16236) Immy válasza tomi5244 (#16229) üzenetére


Immy
őstag

Nagyobb bukkanó után nem fogja elengedni a mágnes? Elég stabilan tartja?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#16237) tomi5244 válasza Immy (#16236) üzenetére


tomi5244
őstag

Elég stabil, most egy nagyon vékony tokom van, így még erősebb, de a gyári apple tokkal is jó volt. Attól függ, hogy milyen útviszonyok közt közlekedsz :) Meg, hogy az autód légbeömlője ahova felteszed mennyire stabil.

(#16238) B-L-A-C-K válasza Tipo16V (#16235) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nyugi asszony is eljátszotta már...:)

(#16239) Valaki87


Valaki87
senior tag

üdv mindenkinek

segítséget szeretnék kérni mert nem igazán vagyok otthon az iphone - itunes világában.

win 10 64bit rendszerem van a pc-n és az a gondom, hogy igazából se asszonypajtás SE-jét nem látja az itunes se az én 5s-em... ha bemegyek a saját gép-be ott érdekes módon látja meghajtóként mind a 2 telefont, így ugye képeket tudok a pc-re másolni és ennyi... viszont ha megnyitom az itunes akkor nem ismeri fel semelyik telefont...igazából ott is kéne, hogy lássa ugyebár és meg kéne jelenjen a telefon, hogy tudjam szinkronizálni őket.. próbáltam már syncios meg nem tudom még mit egyik sem ismerte fel.
útitárs-sal is próbáltam az is sikertelen volt és az itunes is újra raktam tiszta lappal...valaki ha tudná szájbarágósan leírná, hogy mit lehetne még tenni ? :U

(#16240) tylerddd válasza Valaki87 (#16239) üzenetére


tylerddd
veterán

Az iTunes-t és minden Apple jelzésű szoftvert szedj le a Programok és szolgáltatások-nál. Újraindítás, legfrissebb iTunes telepítése és elvileg ezután mennie kellene.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#16241) Valaki87 válasza tylerddd (#16240) üzenetére


Valaki87
senior tag

ez is megvolt már :U
tegnap este letöröltem és a legfrissebbet szedtem le az itunes honlapjáról.

sőt ezeket is kipróbáltam már.

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#16242) Mattb


Mattb
senior tag

Sziasztok!
Érdekes problémával állok szemben.. bármilyen hanghatásra a telefon hangszórója nagyon hangos süvítésbe kezd, mint amikor a TV-ben elmegy az adás. Na most megoldotta a problémát az újraindítás, de valaki találkozott már ilyen jellegű hibával?
Másik dolog, a halvány zöld csík a kijelző szélén. Olvastam már róla, és most nekemis előjött, mind a 4 oldalt. Mit érdemes csinálni ezzel? Valamint, ha sokat csinálná ezt a hang..hibát(?!), garanciába mit mondanak rá?

Üdv: Matt

(#16243) Valaki87


Valaki87
senior tag

nah megvan ! hát ez az itunes újra telepítése nem úgy van, hogy fogom itunes uninstall azt jólvan :D
azon kívűl még vagy 5 db programot törölni kellet teszem fel bonjour stb... és még az almappákat is keresgetni kellett és törölni, így már felismerte :))

akkor a következő kérdésem pedig az, hogy az itunes eredetileg a c-re telepítette magát ugyebár, na most azt szeretném valahogy kihozni, hogy ugye 2 iphone van és mind a 2-re külön zenét meg képeket szeretnék másolni PLUSZ jobb lenne ha D meghajtóról lenne a főmappa mert a C-t nem szívesen terhelném képekkel zenékkel az inkább csak a win rendszernek tartom fent...akkor az itunes-on belül kell megváltoztatni a célmappát és oda kell behúzni a számokat meg mindent amiket szinkronizálni szeretnék ? illetve honnan tudjam, hogy melyik iphone-ra melyik zene és kép fog menni ? bocs de sík laikus vagyok még hozzá :B

(#16244) Diokhan válasza Valaki87 (#16243) üzenetére


Diokhan
addikt

https://support.serato.com/hc/en-us/articles/203824034-How-to-move-your-iTunes-library-to-a-new-location-

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#16245) Immy válasza tomi5244 (#16237) üzenetére


Immy
őstag

Csak azért kérdezem, hogy 50 kilóméterenként kell majd mindig arrébb csúsztatnom, hogy ne essen le vagy pedig olyan mint a beton? :D

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#16246) tomi5244 válasza Immy (#16245) üzenetére


tomi5244
őstag

Elég stabil, ettöl nem hiszem, hogy tartanod kell

(#16247) Eliot Anders


Eliot Anders
aktív tag

Sziasztok!

Ma a zsebemből elővettem a telefont és tiszta kék képernyőt láttam és hirtelen fekete lett. Semmire nem reagált, kivétel ha a bekapcsoló gombot nyomtam akkor egy pillanatra megjelent az alma logó. Haza jöttem és az asztalra tettem, hogy hátha melege volt a zsebemben de később sem eszmélt fel. Csatlakoztattam laptopra és az Itunes egyből azt írta, hogy frissíteni kell vagy vissza állítani. Nos, nekem a legutólsó verzió volt fenn. Járt már valaki így? Mit érdemes csinálni vele?

(#16248) Diokhan válasza Eliot Anders (#16247) üzenetére


Diokhan
addikt

Én nem találkoztam még ezzel a problémával és ahogy leírtad, remélem nem is fogok. Próbáltad a Home és power gombok egyszerre tartását, hogy úgy újraindul-e? Ha nem indul újra, akkor szerintem állítsd vissza, vesztenivalód nemsok van már.

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#16249) Eliot Anders válasza Diokhan (#16248) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

Igen, nem indult. Itunes letöltötte a szoftvert,a frissítés nem sikerült viszont a visszaállítás igen. Nem tudom mi volt a baja. Júniusban vettem, azóta kikapcsolva is talán kétszer volt. Most viszont az újlenyomattal szívat. Alig akarja elfogadni amit idáig zökenőmentesen felismert. :((

(#16250) Diokhan válasza Eliot Anders (#16249) üzenetére


Diokhan
addikt

Próbáld meg megtisztítani az ujjlenyomatolvasót, és újra beállítani az ujjlenyomatokat.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.