Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17401) amulet


amulet
senior tag

sziasztok, bocs, hogy ide írok, de más topikot nem találtam ami témába vág. Szóval a telenornál vettek egy apple tv-t amit most megvennék, de nem tudom hogy ennek van-e köze a hűséghez vagy sem. Szóval nem fogják letiltani ha a vevő vissza mondja?
sürgős lenne.
köszönöm

(#17404) zola96 válasza amulet (#17401) üzenetére


zola96
senior tag

Szerintem nem. Azt nem tudják tiltani, én úgy gondolom. Nincs benne SIM kártya, se semmi IMEI. Serial number-je van de az is azért, hogy raktárakban tudjon mozogni az áru. Szerintem.

(#17405) Akelaus


Akelaus
senior tag

Halihó!

Az elmúlt két hétben csak kétszer fagyott le a drága. Kezdtem magam droidosnak érezni ismét. :D
Első alkalommal nem bírtam feloldani, csak a háttérképet láttam, ikonok sehol, megcsörgettek, de csak rezgett sehol a felvevéshez a "gomb". Második alkalommal, egy tetris-el játszottam, és amikor befejeztem kiakartam kapcsolni a mobilnetet, nem mozdult semerre a "kapcsoló". Ok, akkor átrakom wifire, majd talán akkor sikerül. Nem, úgy sem. Mind a két esetben a home+power gomb oldotta meg a dolgot. Kicsit beparáztam mert persze már lejárt az 1 év garancia. Tény soha nem frissítettem máshogy csak wifin keresztül, a gépemen még az iTunes sincs fent.

(#17406) -Ben- válasza Akelaus (#17405) üzenetére


-Ben-
veterán

...és mi a kérdés? :F :D

(#17407) zola96 válasza Akelaus (#17405) üzenetére


zola96
senior tag

4éves lesz idén. Én már a 10-est fel sem tettem volna rá..

(#17408) -Ben- válasza zola96 (#17407) üzenetére


-Ben-
veterán

Én se. De az tény, hogy még tűrhetően működik vele...

(#17409) zola96 válasza -Ben- (#17408) üzenetére


zola96
senior tag

Hát igen tűrhető, 9essel meg gond nélkül elketyegett.:D Bár lehet 8-as volt rá a legjobb. Bár a 9-ben az akkukímélő sokszor haszbos volt.

(#17410) Akelaus válasza -Ben- (#17406) üzenetére


Akelaus
senior tag

Semmi, csak leírtam mit tapasztaltam vele. :) Ha esetleg másnak is akad ilyen gondja, van megoldás. Feltettem a 10-est, eddig nem is volt semmi gond, két alkalmazást tartok hibásnak ebben az egyik a messenger, azt akartam az első esetben pont megnyitni, majd kicsit gyorsan be is zárni mert közben hozzám szóltak. A másodiknál éreztem a játék közben melegedést, és emlékeim szerint nem frissített a játék mióta rajta van a telefonon soha, szóval lehet ott a gond.
Az utóbbi időben elkezdtem leszedni róla az olyan alkalmazásokat amik eleve adottak pl. Safari, repült a Chrome. Igaz már vagy 400megánál járt a tárhelyhasználata, a Safari meg azóta sem érte el a 2 megát.. A messenger is hasonló sorsra jutna, ha lenne alternatíva, az egy nap alatt duplázta meg az elfoglalt mennyiséget. Amit nem tudok még leváltani, az a Gmail app, mert vagy én vagyok béna, vagy nálam a telón nem kerek valami, de a beépített Mail alkalmazásban nekem a törlés semmilyen "suhintásra" nem jön elő.

[ Szerkesztve ]

(#17411) zola96 válasza Akelaus (#17410) üzenetére


zola96
senior tag

Mailbe nem is jön elő, mozgatás és kukát kiváalsztod. Nem tart tovább, mint suhintani balra.

(#17412) mtomi95 válasza zola96 (#17409) üzenetére


mtomi95
senior tag

Nekem választani sem lehetett, új telefonra új os járt. Pedig bíztam benne, hogy nem egyből a 10-és lesz rajta, mert sok ilyet olvastam amit te írtál.
Nem tudom mennyivel lehet gyorsabb iOS 9-el, azt sem hogy kinek mi tűrhető, de egyik telefonomtól sem lassabb (S6,L640).
Szívesen downgradelném ha lehetne, de csak azért, hogy értsem mire mondjátok. Csak arra tudok gondolni, hogy régebbi ios-al több szabad memória adódhat, illetve tovább maradnak a háttérben futva a dolgok.
Amit megint nem értek, mert pl a GTA Vice City háttérbe küldése után is onnan folytatódik ahol épp abba hagytam, töltögetés nélkül. Miközben még háttérben van, Viber, Skype, Chrome van használatban. Szerintem ez elég jó, legalábbis személy szerint én többet nem is várok egy ilyen rég óta gyártott modeltől.

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#17413) -Ben- válasza mtomi95 (#17412) üzenetére


-Ben-
veterán

Az 5S iOS8-ig volt rakéta. :)

(#17414) mtomi95 válasza -Ben- (#17413) üzenetére


mtomi95
senior tag

és valahogy nem lehetne rábuherálni azt a nyolcas verziót az enyémre?

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#17415) zola96 válasza mtomi95 (#17414) üzenetére


zola96
senior tag

Nem. Mindig egy verziót tudsz visszamenni, azt is csak két hétig vagy egy hónapig. Értsd: 10.2-re.

(#17416) Tibee86 válasza -Ben- (#17413) üzenetére


Tibee86
veterán

Meg tudom erősíteni. 8.4+jb és szerencsére nem akaszt ki picit se a sebessége.

(#17417) Boonen007


Boonen007
őstag

Bocsi, hogy ide írok, de sima 5-nek nincs élő topicja? Vagy ide is szabad írni? :)

(#17418) Tibee86 válasza Boonen007 (#17417) üzenetére


Tibee86
veterán

Kell lennie neki. De ios ios, szóval nyugodtan jöhet ide is vagy a fő iphone topicba.

(#17419) -Ben- válasza Boonen007 (#17417) üzenetére


-Ben-
veterán

Van neki, de kihalt. :)

(#17420) Diokhan válasza Boonen007 (#17417) üzenetére


Diokhan
addikt

Itt van az iPhone 5 topic, de oda én írtam legutóbb majdnem egy hónapja :) Mi a gond? Miben segíthetünk?

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#17421) Mattb


Mattb
senior tag

Üdv!
Ha csináltam egy biztonsági mentést iTunes-ba, viszont formázom a gépet, vagy egy másik gépen lépek be az iTunes-ba és onnan szeretném visszatölteni a telefonomra azt a mentést, az lehetséges, vagy csak azon a gépen és formázás előttig elérhetőek a backupok?

Szerk: Win10ről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#17422) Diokhan válasza Mattb (#17421) üzenetére


Diokhan
addikt

Természetesen igen, ha az iTunes-ban úgy van beállítva, hogy a mentés a gépen legyen tárolva. Ha viszont iCloud van beállítva, akkor ugyanugy tudsz mentést csinálni iTunes-al, de nem a gépen lesz tárolva a mentés, hanem felhőben és így már formázás és iTunes újratelepítés után a felhőből vissza fogod tudni tenni azt a mentést amit formázás előtt csináltál.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#17423) Mattb válasza Diokhan (#17422) üzenetére


Mattb
senior tag

és ezt hogy tudom megnézni, hogy hol van ? Szervízben van sajnos a telefon, így viszont nemlátom iTunesban hogy hol lehet.. :/
Viszont a gépet formáznom kellene.

(#17424) Mattb válasza Mattb (#17423) üzenetére


Mattb
senior tag

Azt hiszem megtaláltam gépen a backup mappát, és a tlejes tartalmát átmásoltam a cloudba, remélem így meg lesz.

(#17425) Diokhan válasza Mattb (#17424) üzenetére


Diokhan
addikt

Na most jót kérdeztél... Nem tudom, hogy ebben az esetben hogy működik, amikor nem az iTunes tölti fel, hanem user manuálisan. De remélem nem lesz gond.

(#17426) 7etape: Szerintem nem volt, és mivel szervízben van, lehet, hogy mire megkapja vissza lesz állítva (nem tudjuk pontosan miért lett szervízbe küldve), szóval ez most elég érdekes dolog. Én megvárnám a gép formázással amíg vissza jön a teló és biztosnágosan vissza tudom állítani a gépen lévő mentésből.

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#17426) -Ben- válasza Mattb (#17423) üzenetére


-Ben-
veterán

Egyáltalán nem volt iCloud mentés? Az biztosabb lenne...

(#17427) Mattb válasza -Ben- (#17426) üzenetére


Mattb
senior tag

iCloudba nem volt, csak iTuneson gépre. Az apple honlapjan olvastam, hogy egész mappát másoljam ki és ne piszkáljak benne. Úgy ha bemásolom majd az új gépen levő iTunesnak a backup mappájába, nem lesz jó szerintetek?

(#17428) -Ben- válasza Mattb (#17427) üzenetére


-Ben-
veterán

Passz, sose próbáltam. De ha az Apple oldala szerint csinálod, akkor jónak kell lennie.

(#17429) Mattb válasza -Ben- (#17428) üzenetére


Mattb
senior tag

És vajon csak oda vissza kell másolni?

(#17430) -Ben- válasza Mattb (#17429) üzenetére


-Ben-
veterán

A legfontosabb, hogy kimásold és meglegyen. Ha meglesz a telepítés akkor bemásolod és kiderül... Egyébként az ilyen esetek miatt jó, ha van mindig egy nem túl régi iCloud mentés is. :)

(#17431) Diokhan válasza Mattb (#17429) üzenetére


Diokhan
addikt

Igen, ha így csináltad akkor jó lesz. Ha vissza másolod majd ugyanoda, akkor az iTunes látni fogja, mint érvényes biztonsági mentést.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#17432) Mattb válasza Diokhan (#17431) üzenetére


Mattb
senior tag

Köszönöm szépen fórumtársak! :)

(#17433) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Az miért van hogy mostanában egyre sűrűbben ha hívnak nem tudom könnyen felvenni.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#17434) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Újra indítottam es most jó.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#17435) -Ben- válasza Tiger. (#17433) üzenetére


-Ben-
veterán

Ha iOS10 fut rajta, akkor néha elfér egy home+power. Nem az igazi már iOS10-zel...

(#17436) Tiger. válasza -Ben- (#17435) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Home+Power az mit csinál?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#17437) mtomi95 válasza Tiger. (#17436) üzenetére


mtomi95
senior tag

Újraindítja, nagyon! :DDD Vagy csinál egy képernyő mentést. :DDD
Amúgy nekem még nem kellett ilyet csinálom, de valószínűleg a normál ki-be kapcs, valamilyen szinten csak hibernálja. De majd kijavítanak ha nem így van.

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#17438) -Ben- válasza Tiger. (#17436) üzenetére


-Ben-
veterán

Újraindítja az iOS-t. De semmit nem töröl..

(#17439) Tiger. válasza -Ben- (#17438) üzenetére


Tiger.
nagyúr

A ki be kapcsolás is ugyan az nem?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#17440) -Ben- válasza Tiger. (#17439) üzenetére


-Ben-
veterán

Nem teljesen..

(#17441) Emunem válasza -Ben- (#17440) üzenetére


Emunem
aktív tag

Jaj de örülök, hogy nem engedtem a csábításnak, és nem raktam fel a 10-t. Akkor nem lesz ebből normális , 5S-re is jó ios?

"... hát persze ..."

(#17442) -Ben- válasza Emunem (#17441) üzenetére


-Ben-
veterán

Miért ne lenne normális? A probléma az, hogy az 5S már nem mai vas.

(#17443) jófejsrác válasza -Ben- (#17442) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Mindig az aktuális oprendszert használom, nem tapasztalok semmi negatívat, nem mai vas ide vagy oda. Jelenleg a 10.3 beta 2 van fent az iPad mini 2-n is.

(#17444) -Ben- válasza jófejsrác (#17443) üzenetére


-Ben-
veterán

Ha nem érzel semmi negatívat az iOS7-8-hoz képest, akkor vagy nem használtad a telefont az említett főverziókkal vagy nincsenek nagy igényeid... Össze se lehet hasonlítani.

(#17445) spanyoll


spanyoll
addikt

Mostanában fosakodik a telefonom (amit én a rengeteg leejtésnek és a masszív használatnak tudok be).
2 éves teló, azóta csak a kijött új frissítések másztak fel rá. Fontolom, hogy újrarakom, hátha az segít valamit. A kérdés, hogy van-e értelme (plsuz visszamenti-e akkor magától a dolgokat, mint ahogy azt teszi rendszerfrissítéskor is), másrészt ha van értelme, akkor tudnátok dobni egy jó to-do linket, ami leírja értelmesen, hogy hogyan kell ezt megcsinálni?
Köszi!

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#17446) Tibee86 válasza spanyoll (#17445) üzenetére


Tibee86
veterán

Mit takar a "fosakodik"?
iTunes-szal való restore esetén nem sok értelme van teljes backup visszarakásának, mivel azzal ugyanúgy visszakerülhetnek problémák.

[ Szerkesztve ]

(#17447) -Ben- válasza spanyoll (#17445) üzenetére


-Ben-
veterán

(#17448) jófejsrác válasza -Ben- (#17444) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Nem tudom mi lehet nagy igény egy telefonnál azon kívül, hogy: fotó, net, zene, telefonálás és navigálás amiket lefagyás és gond nélkül teljesít. Egyébként 7.1.2-vel vettem 3 éve, valószínűleg ha egymás mellé tenném a két verziót látnám, hogy lassabb a jelenlegi valamivel. De a használatot nem befolyásolná számomra, ahogyan most sem.

Van egy iPhone 4S telefonom 6.1.3-al (céges), menü rendszere gyorsabb mint az 5S-é :B . Aki ne akar minimális lassulást sem az ne frissítsen. De az új rendszerek is stabilak és használhatóak szerintem. :K

Én tuti nem tenném vissza a régit, még ha lenne is rá mód. :))

(#17449) spanyoll válasza Tibee86 (#17446) üzenetére


spanyoll
addikt

Lássuk csak..
- képernyő feloldás nem mindig történik meg azonnal, van amikor a home gomb nyomására nem old fel, gondolkozik, aztán 3-4 mp múlva történik meg. Ez kb heti 1-2x van.
- kisebb lagolások, amik idáig nem voltak.
- legutóbb pl nem volt hangkimenet a jacken keresztül. Reboot után már jó volt
- múltkor egyszer a hívást se jelezte ki azonnal, gondolkozott 2mpet, mielőtt kijelezné

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#17450) Tibee86 válasza spanyoll (#17449) üzenetére


Tibee86
veterán

Én mindenképp újként állítanám be, a fontosabb dolgokat (kontaktok,jegyzetek) pedig icloud-ból vissza. Ha utána is csinálja akkor az ios 10 csodái ezek a problémák.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.