Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Dency01


Dency01
aktív tag

Magyar boltokban mikor lesz kb? Kíváncsi leszek a jó kis magyar árakra áfával.

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#702) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szuper, végre felnőtt az AMD:R Óriási előrelépés végre fogyasztás/teljesítményben is több mint dupláztak, le a kalappal. Ha vegasban is sikerül kikovácsolni a fiaskót, elérkezik szeretett 4770k-m nyugdíjazási ideje.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#703) Jacek válasza Fred23 (#692) üzenetére


Jacek
veterán

De nézd meg ott az átlag és a min fps-t?? Engem nem nagyon érdekel hogy 1 mikro szekundumra volt egy high fps tüske... átlag/min, anomália meg van:)

(#704) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

The R7 1700X was the first surprise, as it would only hit an applied 4GHz regardless of the voltage used. I even pushed the voltage to 1.5v but it was a 4Ghz only processor. The big surprise was that the least expensive processor, the R7 1700, was the best overclocker in the group. It is the lowest TDP chip of the group and it responded with a stable applied 4.1GHz using 1.425v with the load line calibration set to high.

A sima 1700as volt a jobban tuningolható a három közül, 4.1Ghz-en.
Link

(#705) kolopele válasza #16729600 (#698) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az AMD szerint röcög az Intel csak :))

(#706) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Topikösszefoglalás, eddig:
- Ez bukás, sokkal többet vártam...
- Mi?! Féláron hozza a i7-6900K szintjét!
- De játékra szar...
- Arra majd jönnek a magasabb órajelű 4 magosok.
- Szar, mert nem LGA tokozású...
- Kit érdekel? Teljesítménye a lényeg.
- Az vesz AMD-t akinek nincs pénze Intelre...

;]

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#707) DonDennis válasza RPZ (#690) üzenetére


DonDennis
senior tag

Szerinted a 7700k mennyivel nyitott? 130.000 és 1 hónapja is még 125-135 között volt az ára, ja, hogy azóta amd miatt árat vágott az intel? Az más tészta de a 1700 is be fog állni nyitó árak sose reálisak.

[ Szerkesztve ]

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#708) noPublicFG válasza #16729600 (#698) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Én sajnos igen. :( Division, BF és GTA.

plus ça change, plus c'est la même chose

(#709) kolopele válasza lezso6 (#706) üzenetére


kolopele
nagyúr

:DDD Szerintem mindet törölhetnéd eddig ezt kivéve :R Egy hozzászólásban a lényeg :DD

[ Szerkesztve ]

(#710) Gyuri27 válasza Pete55555 (#687) üzenetére


Gyuri27
félisten

Sőt ott még jobb. Franc se érti.

RPZ: vót árcsökkentés. Nem rémlik?

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#711) devast válasza bobalazs (#704) üzenetére


devast
addikt

Az egész jelenlegi 8/16 szériának 4.1 max 4.2 a vége. Mint az nvidia pascal.. eléred a végét és földbeáll, nincs tovább.

(#712) BReal válasza MPowerPH (#684) üzenetére


BReal
addikt

Kérdés az, hogy a 600-700 MHz OC-vel mennyit gyorsul. Mert az nagyon szép, hogy felhúzod.

(#713) Jacek válasza RPZ (#690) üzenetére


Jacek
veterán

Nálam itt svédben 3590vs3690 korona az 116vs119 huf az összes webshop áraból a legolcsóbb, itt 25% az áfa tehát majdnem otthoni az ár.
Minden raktáron akár holnapra:)

(#714) Televan74 válasza Kabala (#695) üzenetére


Televan74
nagyúr

Tegyük fel adott játékban fullhd -n az intel tud 150fps az amd meg 100fps -t.Mond meg nekem miért ne az amd -t válasszam? Téged sem kényszerít senki hogy amd -t vegyél,hova tovább senki nem szorítja a fegyvert a homlokodhoz. De azért jól esik ide járni és kiabálni hogy játékra szar az amd. :)

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#715) Baltazár123 válasza kolopele (#705) üzenetére


Baltazár123
senior tag

Meg egy kupac független tesztelő kiemeli a feltűnően sima futást Ryzen alatt és megemlíti a ritka, de meglevő röcögést intel alatt, gondolom véletlenül vagy ahogy szerinted az AMD kérésre. Gyártsál még ilyen elméleteket, kérlek. Az okára viszont nagyon kíváncsi lennék.

[ Szerkesztve ]

(#716) FollowTheORI válasza ->Raizen<- (#465) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Igazából ez az eredmény semmivel sem magyarázható, valami bug/bibi van sw oldalon.
c2c ugyanazt tudja mint az intelek, egy és többszálon is.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#717) hackeeeee válasza lezso6 (#706) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Be is tehetnéd témaösszefoglalóba. :)

Véleményem szubjektív...

(#718) flash-


flash-
veterán

valamiért úgy érzem jobb taktika, hogy most várok még kicsit, megvárom hogy kijöjjön az AMD a csúcs vga-jával,meglátjuk hogy hol lesz a 1070-1080hoz képest, az árakat is biztos lenyomja, és annak tükrében már jobb döntést lehet hozni hogy mi a legjobb befeketetés játék szempontjából...

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#719) schawo


schawo
titán

Köszi a teszteket. Számomra a proci játékokban hozza az elvárt minimumot (nem úgy, mint a rokkant FX) az 1600X bőven ki fogja hajtani a 1060-amat. CPU intenzív felhasználásban pedig ráver az összes megfizethető procira. A 7k7k-t majd veszi az, aki csak játékra használja a gépét, AMD-ket, pedig aki csak munkákra, vagy munka/játék vegyes felhasználásra. A többi intel fölöslegesé vált.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#720) BReal válasza Kabala (#695) üzenetére


BReal
addikt

Figyelj, én magamról tudok beszélni: Közel 200e Ft-os CPU-nál eszembe nem jutott, hogy elsődlegesen játékra vegyek CPU-t. A Ryzen bemutatón egyetlen Battlefield 1 4K-s összehasonlítás volt a 6900K-val. Nem mutattak semmi 1080p-s felbontást. Ellenben alkalmazásokból emlékeim szerint 2-t vagy 3-at mutattak. Ebből nekem az jött le, hogy nem a játékokra koncentráltak a promotálással. De lehet én vagyok hülye.

(#721) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Uhh, ezt szépen letette az asztalra az AMD. Grat nekik! :Y

(#723) Fred23 válasza Jacek (#703) üzenetére


Fred23
nagyúr

Frame time grafikon valóban nem ártana, ha lenne mindenütt, viszont még ilyen is van (ez volt már talán):

(#724) BReal válasza #16729600 (#698) üzenetére


BReal
addikt

A videóban nem is feltétlen azokkal játszik, amivel te, hanem pl. GTA5-tel.

(#725) dergander


dergander
addikt

Nem akarom megbántani az AMD drukkereket,de ez katasztrófa. Én is szurkoltam az AMDnek hogy legyen valami,de eddig ennyi van benne.
Játékok alatt szinte semmi egy 6700Khoz képest. Tunningba semmi. A több szálas teljesítmény se nyűgőz le,a single thread egyenesen katasztrófális. Sok ember azzal jön de fele annyiba kerül mint a 6900K... Igen viszont elfelejtik páran hogy én meg fele annyiért veszek 6700K-t ami játékban eddig jobb az 1800X-hez képest. A benchmark teszteket meg hagyjuk,senki nem akar és nem is fog tudni vele játszani.
Nagyot csalódtam most és nem ezt vártam a kedvelt AMDtől. :O

(#726) kolopele válasza Baltazár123 (#715) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nincs különösebb, ha csak nem az hogy AMD oldalról még nem sikerült egy 1070 - et sem összehozni, pláne nem 1080 - at. A Vega bemutatóján is ezerrel ment a Doom, amiről köztudott hogy jobban megy AMD - n.

(#727) Góliát válasza Televan74 (#714) üzenetére


Góliát
senior tag

+1

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#728) h1mpi válasza lezso6 (#706) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Kihagytad a "szar, mert AMD"-t ;]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#729) ati3x válasza Jacek (#713) üzenetére


ati3x
senior tag

Merre vagy? Én jönköping mellett! :)

(#730) palfitom válasza Alg (#376) üzenetére


palfitom
félisten

Nagyjából reális összefoglaló! :)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#731) kisza25 válasza ->Raizen<- (#492) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

fullHD-re meg már minden elég:P
amúgy meg mi megy itt nem gyenge, reggelre meglesz 3e hsz:D :DD

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#732) Peter13 válasza RPZ (#690) üzenetére


Peter13
senior tag

OK, a magyarországi árakról sajnos nem tudok nyilatkozni, de errefelé olcsóbb az x1700 mint a 7700K (mégegyszer, az utóbbi nemrég történt árcsökkentése után). Ezek (331 vs 319) nem becsült árak, hanem ennyiért van, most: ha ma megrendeled, holnap hozza a futár (bármelyiket). Én meglepőnek tartanám, ha ezek után otthon dárgábban nyitna az x1700, de aztán persze majd meglátjuk (volt már hogy meglepődtem). Peace :R

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#733) Asbee válasza dergander (#725) üzenetére


Asbee
veterán

Nem érted? Ez nem játékra van ez a proci. Csodás Lisa is csak viccből mondta az AMD-nél. Na jó 4K Max grafon már szóba jöhet játék is, de addig tilos. Nitro alatt meg azért lehet húzni. Fogyasztásról meg ismét ne is beszéljünk intenzív használat vagy tuningal ;] Szóval, különösen ajánlott és kész. Aki nem így látja az analfabéta gyerek. ;]

[ Szerkesztve ]

(#734) BReal válasza Fred23 (#692) üzenetére


BReal
addikt

Az feltűnt, hogy az 1800 SMT0-nál nem esik a minimum fps?

(#735) schawo válasza #32839680 (#722) üzenetére


schawo
titán

Igen, ahol kikapcsolták, 5-10%-kal jobban mentrk a játékok (Más nyilván nem), mert a windows még nincs amd-féle smt-re optimalizálva.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#736) Jacek válasza ati3x (#729) üzenetére


Jacek
veterán

Strängnäs:))

(#737) smc


smc
addikt

OMG, nem lehet végigolvasni ezt a topicot.. :D
Játékokhoz annyit, hogy itt valami még nincs rendben az biztos. Minimum fps-ekben elképesztőek ezek a procik. Olyan stabil fps-t produkálnak, mintha rátoltak volna egy "vsyncet". :D
Valami biztosan megfogja, mert pl a BF1-ben gyönyörűen mennek. Az intelhekhez képest pedig messze jobb a minimum fps arány. Várni kell még pár hetet, bios frissítést és nyilatkozatot a gyártóktól. Lehet hogy fog még ez javulni. Azért a BF engine egy igen modern dolog. Inkább ahhoz viszonyítanék, mint egy Tomb Raiderhez.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#738) Interceptor


Interceptor
addikt

Nem gondoltam volna, hogy ez az architektúra ennyire jó lesz, nekem az jött le az általam olvasott tesztekből, hogy teljesítmény szempontból jelenleg az Intel előtt járnak egy lépéssel sok helyen a csúcs X-et is leelőzi már most. Nyilván még nem mindegyik alkalmazást készítették fel a Ryzenre, ahogy maga a rendszer is új kiforratlan. Az i7 6900K sem gyorsabb az 1800X-nél játékok alatt, gondolom a viszonylag alacsony órajelek miatt van, hogy egy 7700K full hd-ban itt ott gyorsabb náluk, na meg azért mert a legtöbb cím nem használja ki rendesen a 8/16-ot. A 6900K is olyan 4,3 körül tud átlagosan tuningban, talán az 1800X is javul majd idővel 2-3száz mhz-et, az új verziókkal + bios. A 6/12-es és a 4/8-as lehet jobban húzhatóbb lesz.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#739) Jacek válasza schawo (#735) üzenetére


Jacek
veterán

Latszik hogy bugol valami:)

(#740) request válasza Crytek (#42) üzenetére


request
csendes tag

Igazad van, játékokban most se tündököl se itt se máshol.

(#741) Muerte válasza h1mpi (#728) üzenetére


Muerte
addikt

Meg azt is hogy "-körbehugyozza-" :D

(#742) Gyuri27 válasza Asbee (#733) üzenetére


Gyuri27
félisten

Szar mert nincs pénzem erre a procira meg 4k-s monitorra meg 4k-t tudó vga-ra. 1280-ba meg egy 20k-s zintel szarrá alázza. Világos? Na ugye.

Amd - Radeon - Ryzen

(#743) kenand


kenand
veterán

Hajrá AMD (10 év marketing duma után valamit tényleg csináltak,végre!)

Csak azt nem értem miért egy gagyi 1366-ost küldtek a ringbe, bagóba kerül már egy x5650......4Ghz-ra húzva nem biztos, hogy a kimondott alsó házban lett volna...(mint a 920)

[ Szerkesztve ]

(#744) Raymond válasza #32839680 (#722) üzenetére


Raymond
félisten

Gamers Nexus

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#745) BReal válasza lezso6 (#706) üzenetére


BReal
addikt

:C :C

(#746) rantotthusi


rantotthusi
tag

Wáááá de joo koszi a tesztet! Végre ott van az Amd az élen ez azzzzzz!!!😁😁😁💪💪💪

(#747) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Ezt vártam! Továbbra is AMD masinám lesz. :)

Sic Parvis Magna

(#748) Meridian


Meridian
senior tag

Akinek a játék a fontosabb, azoknak ott lesz a $199-os áron a 1400X, mivel játékra 4mag/8szál bőven elegendő... sőt, ha úgy vesszük, a még olcsóbb a csupán szimpla 4 magos 1200X ($149) is elegendő lesz, mivel kevés játék használ 4 magnál többet, azaz a játékos tesztek semmivel sem lesznek rosszabbak, mint a mostani nehézsúlyú 1800X esetében... szvsz. De én inkább az 1400X-et választanám.

Ezt a procit (1800X) a 16 szál tudásával együtt kell nézni, nem pedig azt, hogy 1-2 mag vagy 1-4 szálon mit tud nyújtani... ilyenkor a CPU 75%-a kihasználatlan (ez egyébként az Intel esetében is igaz).

(#749) BReal válasza RPZ (#690) üzenetére


BReal
addikt

Ennyi az ára külföldön (Amazon.com), nézz utána. De van ahol már forintosítva tudsz vásárolni (Alza), ott is olcsóbb az 1700. Egyéb kérdés?

[ Szerkesztve ]

(#750) Góliát válasza Raymond (#744) üzenetére


Góliát
senior tag

Azért furcsa, hogy a 7700k-t felránották 5,1 GHz-re, az 1800x-et meg csak 3,9 Ghz-re

Becsület-Tisztesség-Szeretet

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.