Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) tailor74 válasza VinoRosso (#1446) üzenetére


tailor74
őstag

Le van írva, hogy ennyi fért bele a rendelkezésre álló időbe. Majd lesz játék teszt is, később. Pont.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#1452) Gyuri27 válasza tailor74 (#1451) üzenetére


Gyuri27
félisten

Minek? A gt5 800x600-ba i3-n fut a legjobban. Szar az amd. Viszlát helló.

Amd - Radeon - Ryzen

(#1453) Kroni1


Kroni1
veterán

Azért valoban érdekes a TDP mérése a két cégnél.. ahogy látom a kulfoldi es hazai tesztek után még lenne hová fejlődni..

Pedig már volt aki itt az intelt előre kazánnak hivta meg miegymás, ehhez képest a 95W AMD fogyi mégis több mint a 140W intelnél, ergo semmit sem lehet levonni a gyari adatokbol valoban.

Ez viszont a techspot cikkben érdekes, ha nem csak a számokat nézzuk akkor nem is rossz a gaming performance??

"GTA 5 for example plays really well on the Core i7-7700K, but every now and then a small stutter can be noticed, while the 1800X runs as smooth as silk, sans stuttering from what I observed."

BF ugyanezt tapasztalták..

(#1454) ΞΔGLΞ válasza Euromail (#1442) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Kb, de szotyi nélkül! : D

(#1455) schawo válasza Kroni1 (#1453) üzenetére


schawo
titán

95W AMD fogyi mégis több mint a 140W intelnél
Ezt hol látod?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1456) Jacek


Jacek
veterán

OMG látom egész ejszaka voltak új jelentkezők akik fullba tolták a kretént:D

(#1457) Jacek válasza Kroni1 (#1453) üzenetére


Jacek
veterán

Én hivtam kazánnak, ami szerintem hőfokot jelent de ne zavartasd magad:)) Plusz olyan össze függésben hívtam így hogy egy mókuska azt állította hogy a 7700k lazan megy mindegyik 600-700mhz pluszban ami 5.2 ghz:D és kupakolás nélkül igenis egy kazan!!! De biztos átlag mindenkinél hogy levágja a kupakot a procijáról:D

(#1458) Tom5 válasza Jacek (#1456) üzenetére


Tom5
addikt

Én szégyenlem magam, hogy egy ilyen szintű régi és neves oldalon nem "mai" fórumozók mennyire sötéten/negatívan látják a dolgot mivel vagy nem tudnak szöveget értelmezni vagy....de bele sem megyek.
Félelmetes. :( :(

(#1459) ati3x válasza Prof (#1406) üzenetére


ati3x
senior tag

Hàhà!
A kékek lassan kihozzàk, hogy igazàból az i3 a kiràly! Söt tovàbbmegyek, a pentijum. Namàrmost igy közeledve 2020 felé lassan azér el fog jönni a többszàlú (4+ mag) programok kora. Jàtékokra is.Most, hogy van, lesz megfizethetö 6-8 magos proci a pijacon , egy új tényezö. Pillanatok alatt elavultà teheti akàr jàtékra is az i3-i5, de akàr az i7 vonal egyes tagjait. Figyelem, sajàt vélemény! Szerintem aki csak jàtszik az sikeres.... :) ( persze ritka kivétel elöfordulhat :) )

(#1460) Depression válasza Jacek (#1457) üzenetére


Depression
veterán

7700k-nál 5.2-n delid nélkül leolvad róla a kupak, és máris meg van oldva.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#1461) schawo


schawo
titán

Sakkra kiváló a Ryzen:

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1462) nyakdam válasza Raymond (#1178) üzenetére


nyakdam
aktív tag

Te meg azt nem érted, hogy pont az a cél, hogy ki legyen hajtva a GPU. Ha a ryzennel közel 100-on teker az 1080 akkor miért szar? Az Intel tulajok Cpu bottlenekkel játszanak? Vagy úgy állítják a játékot, hogy a VGA van kopra kihasználva?

(#1463) peti_s válasza Tom5 (#1458) üzenetére


peti_s
addikt

Teljes képzavar és sötétség. :D No stressz, az idő majd igazolja. :D

(#1464) Mz/ts250@300


Mz/ts250@300
tag

Azért ahogy nézegettem a külföldi teszteket is bizony vannak olyan programok amikben átveszik a trónt e kékektől.Ezt tagadni fanatizmus .Most látszik igazán ,hogy az Fx egy zsákutca volt 😀 Nem is akármilyen

A világ egy játszótér, és ezt tudod, amikor gyerek vagy, de valahogy idővel mindenki elfelejti.

(#1465) dementor


dementor
senior tag

És az ára is kitűnő... :K Köszönet érte.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#1466) Ric4m0nd


Ric4m0nd
aktív tag

(#1467) Zeratul válasza Tin (#1274) üzenetére


Zeratul
addikt

a szerverprociknak meg persze vetélytársai, de az a piac túl kicsi. :)) :D :DD :DDD :) :Y

Reggeli ébresztő humornak jó volt, ha komolyan gondoltad akkor viszont sürgősen keresed fel háziorvosodat.

(#1468) customer114


customer114
senior tag

Nagyon jó hozzászólások születtek. :DD

Kevés szakmai, sok Intel vs. AMD. És még több, ahol a hsz. írójának tuti világít a negró a szájában (olyan sötét). ;]

Lényegében játszani marad az intel, mint eddig is. ;]

(#1469) KAMELOT válasza Vesa (#1212) üzenetére


KAMELOT
titán

Miért mi a problémád a weshoppal?
Nagyon rég óta működik. Szlovákiában és csehországban ez a legnagyobb és legjobb webshop.
Ha euroban vásárolod akkor mégolcsóbban megkapod a dolgokat.
Sokszor van %-os leértékelés, ami igen csak megéri. -10-20-30% is vannak.
1700-as proci euro-ból Ft-ra ha átszámolod 110 000Ft.
Azonnal intéznek mindent és ha a termék tényleg szar volt visszadják a pénzedet. Nagyon széleskörű és gyors a szolgáltatásuk. Már BP-n is van üzletjük.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1470) Tin válasza Zeratul (#1467) üzenetére


Tin
veterán

olvasd el a többit is amit írtam

(#1471) #22743424


#22743424
törölt tag

Köszönjük a tesztet és az idő rövidsége miatt később tényleg jó összehasonlítási alap lesz! A külföldi teszteteket olvasva jobban érzi magát win 10 és dx 12 alatt főleg WQHD felbontásban a Ryzen nem beszélve a memória minél magasabb értékeinél 3600 Mhz (oc) .AMD Ryzen 7 1800X Review Ettől függetlenül nem hiszem, hogy érdemes lenne lecserélni egy Core i7 7700K rendszert ( persze ezt mindenki maga dönti el és az anyagiak ) de aki most fog új konfigot magának azoknak elgondolkodtató a jövőre nézve. :)

(#1472) Attix82 válasza #22743424 (#1471) üzenetére


Attix82
őstag

Itt igazándiból nem is a csúcs érdekes a vásárló bázisnak hanem pl az R5 pro 1300 ami 4/8as és átszámítva kb 60e ft-ra tehető majd.

A másik nagy kérdés, hogy mennyibe fog fájni pl a legolcsóbb alaplap.

Elnézve a teszteket jó lett a CPU , biztos csiszolnak még rajta.

(#1473) #02119936 válasza inteltunder (#1402) üzenetére


#02119936
törölt tag

Kicsi gyerek be csengetek. Órán ne fórumozz mert buta maradsz.:s

(#1474) csongi


csongi
veterán

Atya eg, nem birtam vegigolvasni az agymeneseket. :)
Szerencsere meg van itthon egy celeron procim, es erzem ez is ryzen vero :).
Remelem az tisztan latszik, hogy a dx12 egyenlore mennnyire kiforratlan.
Most kiderul MS-nek merre hajlik a keze, valoban fuggetlen e?
Az is kirajzolodik jatekos fronton az r6 hozhat a konyhara az i5k sorozattal szemben. Akiknek i5k sorozat van a gepukbe azoknal meg el lesz egy darabig. Azt is illene felfogni, nem az a koncepcio, hogy azonos kategoriaba csereljen az ember. De aki felfele valtana, annak vegre van lehetosege mas gyartot is valasztani. I5- rol r1700 r1800. es kevesebbe kerul mint ha kekenel marad. Az AMD oldalon pedig mindenki aki FX szeriat hasznal, lathatja hogy egy jo ar erteku rendszervaltasi lehetoseget kapott. Ismet csak olcsobban mint a keke nyujtotta arak. Semmi csodat nem vartam a ryzentol. Megtortent a nagy kiehezetten vart teszt. Es sajnos erre fog emlekezni a zome, mikozben par honap mulva mar mas eredmenyek fognak kirajzolodni. Elozes nem tortent, tronfosztas nem tortent. De Jo kezdes, es a folytatas is jonak latszik. Az AMD arral szembe megy. Megoldasokat keres, es kozben harcol az elemekkel. Most rinyalas van, higy dx 12 alatt gyenge az R.
Jaaa, ha nem csinaljak meg a Mantle apit akkor meg most dx 11 lenne, es annak gyengesegerol beszelnenk, es bodogsag lenne 10Gigas kartyaval, amibol 2 kihasznalt :). Az APU fronton ilyen alappal mar csak jol sulhet el. Eddig az volt a rinya targya, hogy jo a gpu ami benne van, de proci nagyon gyenge. Most lesz eros proci meg eros gpu hozza.
Kivancsi leszek ezutan mi lesz a rinyalas targya? :)
Azt is figyelembe lehetne venni, hogy az Intel mekkora ceg, es az AMD mekkora. Ahelyett, hogy fikazas megy orulni kellene, mert vegre lesz ar verseny. es az ahitott i7 proci amit meg akartok venni elerhetobb arba kerul. Es ez nem az intel nagyvonalusaga lesz, ugye ezt tudjatok? Ezt az AMD- nek koszonhetitek. NV fronton, azok akik egy hete vettek 1080..kartyat, hogy erzik magukat? egy het alatt 20% amortizalodott a kartyajuk, pesig csak hazon belul jott ki konkurens termek. Es mennyit fog meg, mikor megjonnek az AMD cuccai? Azert ereztehto hogy az a madar szarik a fejukre akit dedelgetve etettek, jo sok penzt adva nekik. Es nam a szollonak kell keserenek lenni, hanem felfogni vegre mit jelent a verseny meglete. :)

Johet a tobbi ryzen teszt is.!!
Koszonet az eddigi munkatokert! :R :R

[ Szerkesztve ]

(#1475) ANOka


ANOka
őstag

Ha már a cikk elején meg van említve a "P6-os mikroarchitektúra", akkor legalább egy keretes összefoglaló/link lehetne róla, hogy mégis mit takar/milyen tulajdonságaira vonatkozik a "rokonság".

(#1476) #22743424 válasza Attix82 (#1472) üzenetére


#22743424
törölt tag

Én is és még sokan azokra a processzorokra várunk én mondjuk az APU-ra, de jelenleg csak a csúcs Ryzen(ek)ről vannak tesztek és információk. Szinte hetente fognak új BIOS-ok ( ebben biztos vagyok ) driverek jönni nem is beszélve a lapokról mTX

(#1477) aelod


aelod
veterán

Jó ég mi megy itt.

Azt kéne felfogni, hogy végre van konkurens és jó áron kínál alternatívát.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#1478) Asbee válasza #02119936 (#1473) üzenetére


Asbee
veterán

Éjjel 2 kor? FAIL. :DD

(#1479) Sinisi válasza aelod (#1477) üzenetére


Sinisi
senior tag

Ez kérem már bizony tény :K

(#1480) nubreed


nubreed
veterán

Jó lett ez a chip nagyon, végre AMD! De ahogy olvasom több helyen is, az alaplapok biosaival vannak gondok, erősen béra állapot szagúak, ha ezeket orvosolják nagyon jó lesz egy Ryzen -es rendszer minden tekintetben. Már most is az. És talán beindul az árverseny amire már annyi ideje várunk és talán megszűnik az a gyakorlata az Intelnek, hogy kénye kedvére pofátlanul túlárazza a chipjeit.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#1481) Sinisi válasza nubreed (#1480) üzenetére


Sinisi
senior tag

továbbra is +1 hajrá az árversenynek!

(#1482) Zeratul válasza Tin (#1470) üzenetére


Zeratul
addikt

Elolvastam de csak az tudatlanság "világított" belőle ami szerint a szerver piac kicsi. :))

(#1483) KAMELOT válasza Sinisi (#1481) üzenetére


KAMELOT
titán

Ebből tényleg árverseny lesz. :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1484) request válasza dergander (#1445) üzenetére


request
csendes tag

Azért mert te nem tudod megmérni, mert nem ismered a mérési módszereket, az nem azt jelenti hogy nem lehet. Ha én megtudtam mérni akkor mások is.

(#1485) Strezi


Strezi
őstag

Az itteni siralmas Grid 2 eredményhez, mint a fejlesztők egyike, had adjak egy kis hátteret!

Az Codemasters Ego motorja elég jól skálázódik a CPU magszámmal, de kíván némi manuális beállítást. Az akkori verzió egyszerűen nem volt felkészítve ennyi magos AMD proci kihasználására. Ennek két konkrét oka van, az egyik a használható CPU magok detektálása, a másik pedig a játék egyes rendszerei álltal használt magok hozzárendelése. Az előbbi kód, és csak emlékezetből, de tuti max négy magig volt felkészítve AMD nél. Ezt a kódot többnyire a procigyártó adja. A második egy .XML fileból állítható.

Az aktuális motor (F1 2016 pl.) rugalmasabb detektáláló kódot használ (Intel cpuid kód :DD ) avval érdemesebb lenne agy összehasonlítást csjnálni!

A legtöbb mostani motor a konzol portok miatt kezd már nyolc magra nyújtózkodni, de idő kell a változáshoz. Az idei játékokat tuti hogy az összes fejlesztő már AMD procira is validálni, ill. optimalizálni fogja. Eddig kb. irreleváns volt az AMD procik jelenléte a PC játékoknál (steam statisztikák alapján)...

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#1486) Tin válasza Zeratul (#1482) üzenetére


Tin
veterán

kétlem, hogy elolvastad volna. inkább csak felkeltél trollkodni egyet. visszanéztem a hsz-eidet a topikban, alig pár van, az is arról szól, hogy "jézusom de buta vagy". így nem komolyan vehető a véleményed. keress rám, olvasd végig, amiket írtam, aztán rájössz, mire gondoltam. vagy ne, de akkor meg simán trollkodsz, ami unalmas.

(#1487) nubreed


nubreed
veterán

Amúgy mikortól lehet kapni itthon a Ryzent?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#1488) #56573440 válasza Zeratul (#1482) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ahoz képest a gamer piac elhanyagolható, aztán mégis minden cs huszár itt sír, hogy ezmijengémermaaaar pénégyeszimeg...

(#1489) nubreed válasza #56573440 (#1488) üzenetére


nubreed
veterán

Ja, pontosan.
Arról már nem is beszélve, hogy az esport nagyon húz felfelé.

De elhanyagolható, persze...

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#1490) #95462144 válasza schawo (#1461) üzenetére


#95462144
törölt tag

A 6950x is csak sakkra jó? Hagyjuk már ezeket a hülyeségeket ezek szerint az 1000 dolcsis Intelek is szarok.

(#1491) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

Indulóra nem is rossz. Szoftveresen még reszelgetnek kicsit, és mire kijön az R5, R3, tuti ott lesznek az intel nyakán játékokban is.

Bár ahogy nézem, ezzel most sincs nagyobb gond, mert egy csomó tesztben egálban voltak 1440p-ben már most is.
FHD-ban sem volt eget rengető különbség. De majd a valóban gémer procik eldöntik a dolgot. :K

(#1492) Zeratul válasza Tin (#1486) üzenetére


Zeratul
addikt

1. 1 db HEDT rendszerre legalább 1000 db WS/Server jut, a HEDT sem kizárólag a gaming kockák ekukijának növesztésére lett kitalálva, hanem akár milyen meglepő de munkára is. Azt pedig minden tesztelő oldal kiemeli hogy WS/sever és office alkalmazásokban mindenféleképpen méltó vetélytársa az intel HEDT processzoroknak, így nyersen, béta biosokkal optimalizálások nélkül. Az üzleti döntéshozókat pedig ez érdekli, nem gaming.

2. Az intel is elsősorban a WS/Server vonalon realizálja a nyereséget, nem az ekukijukat erektáló kockákon, tehát evidens hogy először WS/Server vonalon kell villantani és kiénekelni a dollármilliókat a cégek zsebéből. Ezért iszonyatos baromság hogy először a 4 magosokkal kellett volna kijönni, mert kutyát nem érdekli az üzleti életben.

(#1493) Zeratul válasza <Lacy85> (#1491) üzenetére


Zeratul
addikt

CtC a Haswell E szintjén van, 4 magnál nem kell attól tartani hogy a két CPU tömb között a nagy latenciát okozó fabricon keresztül kergetik oda vissza az adatokat, meg ahogy gyártástechnológia is egyre jobban kiforr az órajelek is szépen kúsznak majd fel. Intelnek is 1 3/4 évbe tellett míg 14 nanon normálisan tudot gyártani.

(#1494) Zeratul válasza csongi (#1474) üzenetére


Zeratul
addikt

Remelem az tisztan latszik, hogy a dx12 egyenlore mennnyire kiforratlan.

Azt se szabad elfelejteni hogy felső kategóriában csak nVidiával tudnak tesztelni, az meg ugye elég kevéssé valószínű hogy a nV elsődleges feladatának a DX12 driverek Zen architektúrára való optimalizálását tekintette volna.

(#1495) nemlehet válasza #56573440 (#1488) üzenetére


nemlehet
őstag

Hát attól, hogy egy csoport hangosabb még nem lesznek többen. Erről többször volt statisztika a gamer piac arányaiban valóban nem túl nagy. Ellenben hajlandó sokat költeni, de még mindig messze elmarad a szerver és mobilpiac mögött.

[ Szerkesztve ]

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#1496) Tin válasza Zeratul (#1492) üzenetére


Tin
veterán

1. írtam valahol ennek az ellenkezőjét. a "szerver proci" alatt értelemszerűen a hedt-t értettem, nem egy hsz-ben írtam, hogy ezek kisebb szervernek, illetve mag-igényes munkaállamosnak való procik, de azoknak meg sokkal kisebb vásárlórétege, mint az asztali (gémer) prociknak.

2. a ryzen meg nem xeon, így nem is annak a xeon versenytársa. lesznek, akik bevállalják kisebb szerverekbe, mert ezen az áron megéri, de azok sem most, hanem majd fél év múlva, mire látszik, mennyire jó. az amd-nek meg most kellenének a vásárlók.

mondtam, hogy olvasd el, amit írok. mindenkinek bele lehet kötni a mondandójába, csak éppen felesleges, ha ugyanarról beszél, amiről te.

(#1497) <Lacy85> válasza Zeratul (#1492) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Én azon röhögök, hogy az 500 hsz (eddig jutottam) fele abból állt, hogy fujj ryzen, a 7700K ennyi, meg annyi +FPS.
Mintha ebből állna a világ. Az nem probléma, hogy játékokat leszámítva rongyosra veri az i7-et minden létező környezetben. A lényeg, hogy fujj Áemdé. :D

(#1498) Zeratul válasza #56573440 (#1488) üzenetére


Zeratul
addikt

CS egy kenyérpirítón elmegy, ha meg befolyásolja a proci erő az esélyeket akkor a játékban van a hiba. WoT ban erősebb procival abszolúte nincs több esélyed, mivel lényegi számítások a "felhőben" történnek nem user kliensén.

(#1499) Redneck


Redneck
veterán

Frankó lett, AMD előre!
Kíváncsi leszek az egyszerűbb modellekre (6/12 és 4/8) mit mutatnak CPU igényes játékok alatt.
Arra is, mennyi idő múlva lesz reális Ryzent venni értelmes áron. Tartok tőle még messze van, lehet a következő stepping lesz izgalmasabb.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#1500) gohi


gohi
tag

Workstation gépnek már így is jóval jobban megéri! Ott a sok multi cég, a felsőoktatás,...stb. Sokkal jobban megéri nekik ezek a gépek, semmit nem játszanak rajta. Reménykedem, hogy megoldják a játékok alatti teljesítmény differenciát is . Józan paraszti ésszel nézzétek meg nagyobb felbontásban a minimum FPS-eket. Mindegyik processzortól jobban teljesít!Lesz ez jobb is! Végre beáll a piac a régi kerékvágásba. Lehet megéri már lassan váltanom is AM3+ -ról :) :U :DDD

Pirosaim(8): http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?type=-&stext=gohi&submit= http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?type=-&stext=gohi&submit=

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.