Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) CsigaGyilkos válasza dhstyle (#1042) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

Gondolom ahhoz a két játékhoz volt meg a régebbi cpu teszt eredmények. + Ők úgy vélik, hogy ezek a játékok a leginkább cpu orientáltak.

(#1044) BReal: +1 Szvsz simán hozza az I7 7700K szintjét.

[ Szerkesztve ]

Visca el Barcelona!

(#1052) MK VII válasza Gyuri27 (#1030) üzenetére


MK VII
veterán

Tisztellek, becsüllek kolléga.. Ezt tudd. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1053) rii válasza MK VII (#763) üzenetére


rii
nagyúr

ém'meg most néztem be, oszt több mint 900 post o.O
,-D

(#887) (#900)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1054) KAMELOT válasza dhstyle (#1042) üzenetére


KAMELOT
titán

Találd ki miért....Szerinted? :DDD
Azért legalább 10 elég erős játékot be lehetett volna tolni.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1055) rambustibi válasza pengwin (#1041) üzenetére


rambustibi
őstag

Ryzen két memóriacsatornával hozta CB R15-ben a világrekordot ;) Van rendesen delej :R

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#1056) arn válasza #95462144 (#1050) üzenetére


arn
félisten

A cpura vagy kivancsi, vagy a videokartyara? Ha vmi nagy felbontasban is lassabb, akkor az verezni fog mashol is.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1057) Góliát válasza KAMELOT (#1054) üzenetére


Góliát
senior tag

+1

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#1058) peti_s válasza Asbee (#1039) üzenetére


peti_s
addikt

HP és Dell munkaállomásaival dolgozom, Xeon E5-1650 v3-n főleg, és igen, pontosan olyan felhasználási területre való szerintem ez is. Nem server CPU-t írtam, hanem workstation-t. Szerintem korrekt.

[ Szerkesztve ]

(#1059) Abydos86


Abydos86
újonc

Látom sokan siránkoznak a játék eredményeken de nem értem mi a gond? Meg kéne nézni rendesen a grafikont, Full HD felbontáson végigveri az összes procit abban a két játékban, az aki meg megvesz egy ilyen procit az nyilván nem sima HD-ban fog játszani rajta, az hogy kisebb felbontásaon nem elég jó az meg nyilván valami bug.

(#1060) mcs válasza M1lanrev (#1046) üzenetére


mcs
veterán

Eddig bármelyik tesztet olvastam, egyetlen mai játékban se produkált röhejesen kevés fps-t. Anyagiak függvényében én is simán számításba venném. ;)

Abydos86: Ez a siránkozás már inkább a hétköznapi stressz levezetése. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1061) Tin válasza BReal (#1001) üzenetére


Tin
veterán

oké, szerinted az amd hová pozicionálta a prociját?

legolcsóbb szerverproci?

na ne már... ha a pc piacon durrantani akarsz, akkor a játékokra lősz, nem a cinebench-re meg az excel 2016 tesztre.

(#1062) 7Heads Drago válasza Cobra652 (#945) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Jó nagy marhaságokat hordasz itt össze.

Köszike a tesztet. A sok intel fan majd nem tudom mit fog mondani amikor az intel letöri az árakat. Mire fel teszi, ha ennyire rossz az amd?
Sztem nagyon kellet ez már. Grat az AMD-nek

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#1063) Asbee válasza peti_s (#1058) üzenetére


Asbee
veterán

Ez oké, de hol van hivatalosan kijelentve, hogy ilyen felhasználási területre készült ez a processzor? Mert így van beállítva. Szerintem ami kifejezetten arra készült, az maga a gyártónál is külön van kezelve. Kapja itt folyamatosan, a jelzőket, hogy ilyen olyan munkára készült, csak nem látok erre hivatalos megerősítést. Itt a gond.

(#1059) Abydos86: Az itten játék teszt ebben a formában sajnos szóra sem érdemes. Máshol kell tájékozódni.

[ Szerkesztve ]

(#1064) #95462144 válasza arn (#1056) üzenetére


#95462144
törölt tag

Nem mondod tééényleg? Látom átment a lényeg. Ja nem

(#1065) Euromail válasza wwenigma (#1020) üzenetére


Euromail
aktív tag

Vigyázz mert a fagyi vissza nyal. meg tedd off-ba.
Nem tudod mi jön jövőre.
Meg nem kell egyik oldalnak se elszállni magától most pont jó piaci erőegyensúly van
i7 7700k kb 115 körül és a r7 1700 is kb a körül lesz árban.

Intel i7-4770, MSI GTX 1060 GAMING X 3G, Chieftec A80 750w, Coolermaster Hyper 212+ 76.8 CFM! LG 24" 1920x1200

(#1066) Sinesol


Sinesol
veterán

Nem rossz proci, végre tenyleg bejött nekik valami. :R

Bàr ahogy nezem, a 6700k, na es a 7700k is alig van csak lemaradva tőle...ugy tűnik annyira sokat akkor nem szamit az a nyolc mag.

(#1067) peti_s válasza Asbee (#1063) üzenetére


peti_s
addikt

Én értelek, és valóban kéne ezt kommunikálni, de a piac úgy is be fogja határolni hogy mire való. Ez a CPU nem játékra, hanem munkaállomásba való.

[ Szerkesztve ]

(#1068) Yany válasza pengwin (#1041) üzenetére


Yany
addikt

Van olyan site, asszem a computerbase, ahol kimérték, hogy játékok alatt gyakorlatilag 0 előnye van a 4 csatornának. Fölösleges puffogni, annyi teszt van már a neten, szinte mindenre kitérnek, főleg a computerbase. Nagyon alaposak.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#1069) schawo válasza sb (#977) üzenetére


schawo
titán

A ramok és a chipset is fogyaszt terhelés alatt.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1070) Venyera7


Venyera7
senior tag

Abban bízom, hogy sikerül jó eladásokat prudukàlni, ès egy 1-1, 5 èv múlva kiadni egy refresh szèriàt, ami felveszi a versenyt az akkori intel csúcs procikkal játèkokban is!

(#1071) DonDennis


DonDennis
senior tag

Akik nem hittek Joker videójának, illetve azt mondták gpu bottleneck volt.

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#1072) Vanka


Vanka
tag

Az a baj a játékok nem valók 8 magra,

(#1073) arn válasza #95462144 (#1064) üzenetére


arn
félisten

Szuk keresztmetszetre kell tesztelni, hiaba nem "realworld". Amugy ha megnezel sok tesztet mindenutt szembetunoen lassabb jatekokban, atlanosan hasznalt felbontasokban is.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1074) ggeleven


ggeleven
őstag

Micsoda hsz szám ilyen rövid idő alatt! :C Igaz ahogy nézem nem kell őket átfutni, mert nem sok szakmaiság van bennük... ;]

Olcsón erőset, ez kell a népnek! Ez egy remek cucc az AMD-től és a verseny jót fog tenni! :))

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#1075) #65755648 válasza KAMELOT (#1054) üzenetére


#65755648
törölt tag

Mi lenne ha elolvasnád a cikket, aminek a fórumába irogatsz? :U
Idézem: " így biztosíthatjuk az olvasókat, hogy Ryzen témában további elemzésekkel jelentkezünk még, köztük külön egy játékokra kihegyezett teszttel is."

(#1043) kolopele: A frappáns válasz az lett volna - és ezt sztem Te is tudod - ha most mutattál volna egy fényképet a cuccaidról. Ennek hiányában csak megerősítést nyert a korábbi gyanúm.

[ Szerkesztve ]

(#1076) TheSaint válasza Euromail (#1065) üzenetére


TheSaint
aktív tag

Erre azért kíváncsi leszek, mert jelen állás szerint ebből nem lesz nagy ár háború, ahhoz már a nyitóárat is úgy kellett volna belőni. Ez inkább árkartell....

(#1077) BReal válasza Tin (#1061) üzenetére


BReal
addikt

Ezt mondom, az itteni károgók miatt is jobb lett volna az 1400x-1600x-szel nyitnia, hogy azok elhallgassanak. Ehelyett lehet olvasni a nagyobbnál nagyobb faszságokat. Mert úgy látszik azt nehéz felfogni egyeseknek, hogy egy 200e Ft-ot súroló CPU nem csak játékra való.

[ Szerkesztve ]

(#1078) dergander válasza Asbee (#733) üzenetére


dergander
addikt

A csodákba még ezek után még lehet hinni? :P

Esetleg Lisa nénnyét egy táncra felkérhetnéd ;]

[ Szerkesztve ]

(#1079) Varoz


Varoz
őstag

Még mindig itt tart pár elmebajnok, hogy brühühü játékban nem aláz porig mindent, míg minden másban meg igen? Intel is akkora idióta, miért nem csak az i7-7700K-t árusítja, hisz az az atomcsúcsmindentverő proci? Ja, hogy csak pár Intel fanboy ilyen elmeháborodott, hogy annyit nem ért meg, hogy melyik proci mire való? :U

A tények meg azok, hogy bizony jó lett a cucc. Mindenhol hozza a konkurenst, rengeteg programban le is előzi, rendes játékokban meg vegyesen ott van a konkurens seggében. Igen, ősrégi fosokban meg alul marad, mert a 8 mag csak malmozik, nem ad nekik feladatot, hát igen.
Másrészt a fogyasztás fasza lett, az ár szintén, a kupak forrasztva van, nem gané módon pasztázva lásd konkurens versenyző!
Ja és ez egy gyerekcipőben járó architektúra, most kezdi, ez ettől csak jobb lesz!

Ja meg ugye a 7700K 4.2Ghz, az 1800X meg 3.6Ghz. Ez sem egy olyan különbség amit csak úgy el kell pöckölni!

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#1080) schawo válasza CsigaGyilkos (#1037) üzenetére


schawo
titán

Téglafalas CPU limitnél gyengén teljesít az AMD, valós használati körülmények között, vegyes limitnél viszont nagyon jól. És mivel mindenki vegyes limiten használja a gépét, nagyon jó választás a Ryzen.

A régi FX vegyeslimitnél borzaslmas volt, ezért játékra nem volt alkalmas. Itt ez a probléma megszűnt.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1081) Remus389 válasza ggeleven (#1074) üzenetére


Remus389
veterán

Micsoda hsz szám ilyen rövid idő alatt! :C Igaz ahogy nézem nem kell őket átfutni, mert nem sok szakmaiság van bennük...

Jól látod.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#1082) Raymond válasza DonDennis (#1071) üzenetére


Raymond
félisten

Nem ertem mire akarsz kilyukadni, sima GPU bottleneck-et latsz a videoban, beletekertem itt-ott es mindenhol az volt.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1083) Venyera7 válasza DonDennis (#1071) üzenetére


Venyera7
senior tag

Nyilvàn a kisebb órajel is szerepet jàtszik, hogy picit lassabb a RYZEN.

(#1084) BReal válasza Raymond (#1082) üzenetére


BReal
addikt

Tehát a GTX 1080 FHD-n minden játékban bottleneck? Azt a kurva. :W Írjatok már még mókás dolgokat estére.

[ Szerkesztve ]

(#1085) arn válasza Varoz (#1079) üzenetére


arn
félisten

Azert nezz meg mas reviewt is :) ennel kicsit vegyesebb a kep.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1086) schawo válasza BReal (#1084) üzenetére


schawo
titán

4K video

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1087) Baltazár123 válasza 7Heads Drago (#1062) üzenetére


Baltazár123
senior tag

Az intel fan t.kön szúrja magát, mert elértéktelenedik a jelenlegi CPU-ja a verseny következtében, amikor majd használtan el akarja adni. Utána persze örül, hogy a verseny miatt olcsóbban tud újat venni. Aztán lehet, hogy átfut az agyán, hogy az AMD mégiscsak jobban megéri, attól mi a felhasználás célja, dehát ő inteles.

Nekem van rokonom, aki ósönös. Hiába olcsóbb valami a teszkóban akár több ezer forinttal is, ő nem megy oda, mert ő ósönös és ott olcsóbb a vizes zsemle.

Nekem komolyan volt egy olyan érzésem, hogy az intel fanok titkon azt szerették volna, hogy becsődöl az AMD és szétszedik az intelt egymással versenyző kicsi intelekre, mert akkor lett volna végre igazi verseny a piacon. Mert azt kizártnak tartom, hogy nem látták, hogy milyen zsíros extra profitot leszed róluk az intel.

Ahelyett, hogy örülnének, hogy végre verseny van és megvehetik az i7-t olcsóbban, itt kárognak.

[ Szerkesztve ]

(#1089) BReal válasza arn (#1085) üzenetére


BReal
addikt

Akkor ha 7700k vs 6900k felállásban nézel körbe, akkor is vegyes a kép.

(#1090) DonDennis válasza Raymond (#1082) üzenetére


DonDennis
senior tag

Hallgasd meg 1:50 től erről beszél benne pont és direkt.

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#1092) Varoz válasza Venyera7 (#1083) üzenetére


Varoz
őstag

Igen ezt is baromira elfelejti mindenki, hogy clock-to-clock a Ryzen veri a 7700K-t! :K

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#1093) Taragas


Taragas
aktív tag

Nem nagyon akartam hozzá szolni a témához, csak olvastam eddig, de nekem úgy tűnik, hogy tényleg a Biossal, meg a driverekkel van még itt a probléma. A másik, hogy még ipcben elmarad az inteltől egy picit, sajna a sok mag miatt az órajel is kicsit kisseb mint kéne és így az egy magra levetített teljesítmény is kicsit gyenge, de nagyon kevés program van, ami ma már nem használ sok magot, meg majd jön újabb stepping is /1900x meg hason társai magasabb órajellel/. Egyáltalán nem rossz proci ez. Végre ősszekapta magát az AMD, én vevő leszek rá (kicsit később, mert most nincs della, de biztos beruházok rá)..... :C

[ Szerkesztve ]

Lehet akármilyen APU, és bár bennük van a jövő, a dVGA, az dVGA marad örökre!

(#1094) Raymond válasza BReal (#1084) üzenetére


Raymond
félisten

Miert te mit latsz abban a videoban? Az FPS gyakorlatilag ugyanaz es a CPU kihasznaltsag 100% alatt van mind a 8 magos Ryzen mind a 4 magos i7-nel. Az szerinted micsoda?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1095) @aMoRF


@aMoRF
tag

Hát ez a topic elégé átcsapott egy kis szem ellenzős szócséplésbe... :U Lehet bennem a hiba de azért megosztom a gondolataim.

- Azok akik az Ryzen játékokban mutatott teljesítményét becsmérlik jól tennék ha kicsit gondolkodnának mielőtt elkezdenek vagdalkozni. Mert pont a játékok azok amik a legjobban az optimalizálásra érzékenyek. Amiben az AMD a Ryzen-el egyelőre nem jeleskedik de szerintem ez csak idő kérdése. Megjönnek a patch-ek és szerintem javulni fog a helyzet. Ez egy új platform kell neki egy kis idő mire beáll. Nehogy azt mondja nekem valaki, hogy az Intelnél egy ilyen mértékű új generációs cpu család bevezetésekor minden elsőre 100%-os. :W

- Ami a tesztekből jól látszik, hogy a Ryzen igen is beváltani látszik az ígéreteket. Az AMD letett valamit megint az asztalra ami már jól teljesít az Intellel szemben. Figyelembe véve, hogy azért mennyivel kisebb cégről van szó. :C (kevésbé tőke erős, érzékenyebb a piaci ingadozásokra). Azért szerintem sokat dobott rajtuk többek között a Sony-val kötött szerződés is a PS4-es APU-k kapcsán.

- Az, hogy ki milyen procival tekinti verseny társnak az elég széles skálán mozog. A magok száma? Óra jel? Teljesítmény? Ár? Ebből az objektív végfelhasználót igazán csak az Ár/teljesítmény arány fogja érdekelni. Amiben jelen álláspont szerint nem áll rosszul. :R
A fogyasztása pedig a magok számának tükrében teljesen rendben van. Ebből látszik mekkora lépést tettek előre, fogyasztás optimalizálás tekintetében.

- Persze nem az alsó házban kezd és nem a játékokban brillírozik. Ami szerintem érthető is hiszen az AMD nem a Gamereket célozza elöször, vagy az Olcsó Jánosokat. Az AMD-nek a vállalatokat, cégeket kell eső körben meggyőzni, hogy váltsanak az ő megoldásaikra. Mert jó ár/érték arányú cpu-t tudnak nyújtani. Ami látszik is a nyers számítási feladatokba.
Aki sokallja az árát az a hasonló intel megoldásokat is sokallja. Akkor mire megy a fricskázás a részükről nem értem. :F

- Az AMD nem Intel. :DDD Mindenki próbál talpon maradni és minél nagyobb profitot generálni a maga módján. Más elképzelések, más megoldások, más célközönséggel természetes átfedésekkel. Cél a konkurencia sarokba szorítása. Soha nem lesz egyenlő a két cég. :U

- Az Intel nagyon jó processzorokat gyárt ez tény. Ezzel tisztába is vannak és komoly konkurencia nélkül kicsit az utóbbi időben el is szaladt velük a ló. Ez remélhetőleg változni fog a jövőben aminek mi végfelhasználók fogunk a legjobban örülni.
A Ryzen-el az AMD erősödhet és kilábalhat abból a pénzügyi gödörből amiben jó pár évvel ezelőtt csúszott.
Szépen kapaszkodik is kifele ami azt bizonyítja, hogy jó stratégiákat, célirányokat választanak. Én szurkolok nekik.

[ Szerkesztve ]

A cél szentesíti az eszközt, de csak úgy, ha elérik.

(#1097) fanti


fanti
addikt

Nos, igen, köszönjük a tesztet.

Sajnos számomra nem érthető, hogy honnan ástak elő egy 7970-est, ilyen környezetbe.
Azért egy GTX1080-as illő lett volna minimum....ilyen processzorokhoz 7970.....?

A véleményem pedig az, hogy ez a Ryzen nagyon jól sikerült. Új architektúra, professzionális energiagazdálkodás, komoly teljesítmény DUAL CHANNEL memóriával is.
Az Intel felsőház nyakán liheg féláron, és ez nem semmi azért.

De ne felejtsük el azt, hogy most még ez a Ryzen nagyon új. Lehetnek akár hibák is benne, de ha benne nem is, az alaplapokban biztosan vannak BIOS szinten, amiket korrigálni kell. És akkor még ehhez jönnek a PCH esetleges bugjai is, kompatibilitási problémák meghajtókkal, SATA3, M.2, és ugye a RAM.
Mennyire lesz flexibilis a RAM kezelése? Milyen kompatibilitási problémák adódhatnak? Mert én anno Phenom II-nél rendesen szívtam a memóriákkal, pedig csak márkás modulokat próbálgattam.

Szóval a lényeg az, hogy az Intel kapott egy erős konkurenciát, ami árban lényegesen olcsóbb az ő megoldásaiknál, de teljesítményben meg a nyakába liheg. Ez rendjén is van így, hogy a kékek ne csak röhögjenek egész nap, hanem valami ösztönözze is őket a tényleges tervezésre/fejlesztésre.

Mi felhasználók is nagyon jól járunk a Ryzennel.
Olcsóbb munkagépeket építhetünk renderelésre, filmvágásra, stb...és ha a kisebb modellek is megérkeznek, akkor meglátjuk, hogy azok hogyan szerepelnek, és olcsóbb ár/azonos teljesítmény esetén meg tudják-e szorongatni az Intelt az alsó és közép szegmensben is. Én remélem, hogy igen.

Most minden a támogatáson múlik.
A Ryzen alá villantani kell a stabil, bugmentes alaplapokat, odatenni egy nagy adag kompatibilitást minden téren, és ha mindez megvan, akkor az Intel tényleg aggódhat.
Én nagyon örülök a Ryzennek, mert úgy látom, hogy az AMD a Tbred, Barton, Athlon64, Athlon64 X2 után tényleg valami igazi ütőképes konkurenciával állt elő, és ez nagyon kedvező a processzor piacra nézve.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#1099) schawo válasza Raymond (#1094) üzenetére


schawo
titán

végig maxon van a gpu kihasználtság

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1100) Benőke


Benőke
őstag

Azt hittem este 8 ra meglesz a 2000 komment :DD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.