Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Komolyan nem értem az embereket. A hozzászólások minimum fele csak a játékokról szól, mintha azon túl egy PC-t semmire nem lehetne használni. Valamint elvárni egy friss procitól, optimalizálatlan BIOS-al és szoftverkörnyezetben hogy ennél is jobban teljesítsen..... ?
Örülni kéne az Intel tulajoknak is hogy nem kell az Intel kénye-kedve szerinti áron megvenni a kiszemelt processzoraikat. Valakinek viszont ez sem számít. Én megelégedéssel használtam az összes AMD procimat eddig, most épp Intel van a gépemben a munkám miatt (egy szálas teljesítmény kellett). Ezt minden olyan alkalmazásban ami nekem fontos most már az AMD is tudja. Van választási lehetőségem, és ennek nagyon is örülök, csak lehet hogy én sajnos abba az 5%-ba tartozom akik a hozzászólásaik alapján hasonlóan vélekednek mint én.....

(#1602) -Skylake- válasza ati3x (#1459) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Szerintem aki csak jàtszik az sikeres.... "

Hogy mi ?

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#1603) irhejja válasza MK VII (#1595) üzenetére


irhejja
tag

YouTube/Stream részben mi nem tiszta? :DD

A stabil 60 fps videókhoz bőven elég lesz, marhára nem érdekel, hogy 100 vagy 110 fps-el megy a játék, viszont Adobe Premier CC-ben alsó hangon 20%-al gyorsabb mint a 6700K-m.

Stream teszteket még nem nagyon találtam, de valószínűleg csúnyán lenyomja majd a 4 magos i7-ket.

Játék alatt nem mindenkinek az számít, hogy legyen meg a 144 fps...

Arról nem is beszélve, hogy 1080p felett már lassan GPU limitbe megyünk át és egyre kisebbek lesznek az fps-beli különbségek, viszont alkalmazásokban ugyanúgy feltörli a padlót a 6700K-val.

Ahhoz meg, hogy mennyi pénzem van és mire költöm meg végképp semmi közöd.

(#1604) velizare válasza Kroni1 (#1569) üzenetére


velizare
nagyúr

a hőfokok hihetők, máshol is annyit mértek.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#1605) BReal válasza acu (#1519) üzenetére


BReal
addikt

Az ilyen ostobaságok miatt érdemes feljárni fórumot olvasni. Miért nem ajánlott egy közel 10000 Ft-tal olcsóbb, egyik legjobb hűtésű MSI 480 a legolcsóbb, legpuritánabb GTX 1060-nal szemben? Azonos teljesítmény, közel azonos fogyasztás, nagyon közeli hőmérsékletek és egál zajszint. Mesélj még, magamba akarom szippantani a tudást.

(#1588) Jack@l : Igen, SMT0-val ugranak meg SMT1-hez képest a minimum értékek az 1800X-nél. Mi ezzel a probléma? Mit néztem be? Nem értem.

[ Szerkesztve ]

(#1606) MK VII válasza irhejja (#1603) üzenetére


MK VII
veterán

Egyáltalán nem érdekelt a pénzed, csak elmélkedtem, hogy miért váltanál.. Vagy megkérdeztem miből gazdálkodsz? Ne már. Elmélkedni csak szabad..

Streamhez biztos jobban jársz minél több maggal. Youtube nem az én világom.. Részemről törölhetnék is a Zinternetről. :)

(#1607) #16729600 válasza kriszpontaz (#1601) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nem tudom, hogy érdemes e várni árcsökkentésre Intel vonalon a 7700K környékén. :U Talán az államokban lesz ebből valami ( Newegg, Microcenter ), de én erősen kételkedem benne, hogy az EU-ban ebből bármi is látszana mostanában.[link]

(#1608) Euromail válasza nubreed (#1594) üzenetére


Euromail
aktív tag

no :W hagyjuk már a fostopot ez egy asztali desktop proci teszt.
300.000 forintos asus rog egy kalap szar gtx 960m van benne és szenved a mostani(resident7, hitman stb.) játékokkal normális grafikán mindezt ennyi pénzért. Jól tudom mert most vette ismerősöm és már megbánta én csak egy új vga-t vettem de most már minden megy fullon is kevesebbért + annyi pénzért már 1440-es monitorral szerelt gémer asztali gépet lehet csinálni.

Intel i7-4770, MSI GTX 1060 GAMING X 3G, Chieftec A80 750w, Coolermaster Hyper 212+ 76.8 CFM! LG 24" 1920x1200

(#1609) #74018560


#74018560
törölt tag

1700X is pont 10x annyiba kerül mint egy X5650 és játék alatt alig tud többet :DDD

(#1610) #85552128


#85552128
törölt tag

Valaki számolja már össze BReal hány hszt generált tegnap óta. Szerintem ennyire még az AMD-nek sem szívügye a ryzen :))

(#1611) Sinisi válasza #16729600 (#1607) üzenetére


Sinisi
senior tag

Ez számomra is nagy lutrni. Volt, hogy vártam és az árak ahelyett, hogy szépen elindultak volna lefelé lólépésben indult meg a vágta felfelé... hogy most ez hogy lesz?!

(#1612) MK VII válasza #85552128 (#1610) üzenetére


MK VII
veterán

Mindegy, hogy hol trécsel, mindenhol 1000+ hsz-t ír... Valami kényszer ez nála. :D
Egyébként eddig 117-nél jár, ami ~7-8%-a az összesnek. :)

[ Szerkesztve ]

(#1613) wwenigma válasza #85552128 (#1610) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Egyenes aranyban van azokkal akik fikazni jottek es nem tesztet olvasni hanem sarkitani.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1614) BReal válasza Prof (#1406) üzenetére


BReal
addikt

Csak azt felejted el, hogy ugyan singlebe elég a kevesebb mag, BF1 multi alatt nagyon nem. És feltételezem, hogy pl. azzal leginkább ott játszanak.

(#1610) Szaby59: Ilyen ostobaságot nem kellett volna írnod, mivel Intelem van. A személyeskedés helyett inkább észérveket kéne felsorakoztatni amellett, hogy az 1800X-et miért only játékCPU-nak tekinti 1-2 jóakaró.

(#1612) MK VII: Biztos velem kell foglalkozni? Neked is szól az eggyel feljebb lévő mondat.

[ Szerkesztve ]

(#1615) MK VII válasza wwenigma (#1613) üzenetére


MK VII
veterán

Te meg azért vagy itt, hogy a sarkítókat helyrerakd... Ez így van rendjén... Ahogy neked úgy másnak is van itt hely.. :K

(#1616) Egon


Egon
nagyúr

Nem rossz ez így elsőre, különösen az elmúlt 5-6 év szerencsétlenkedései után. Ahogy minden új platform esetében, itt sem érdemes elkapkodni a váltást. No meg az is érdekes lehet, hogy mit lép minderre az Intel (érdekesnek ígérkező év elé nézünk).

Szvsz hwsw-n objektívebb cikk jelent meg, de ezt már megszokhattuk... ;]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1617) Malibutomi válasza ivana (#1568) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Volt szo errol valamelyik fejtegetos videoban, hogy a thread meg a core harcolnak hogy ki csinalja a feladatot.
En arra szamitok, hogy egyreszt a stabilitas erosen noni fog meg az uj lap biosokkal, mert mint kiderult kb 3 hettel a start elott lett csak vegleges a proci mikrokod, szoval van meg mit csinalni a lap gyartoknak boven, plusz eleg sok patch fog erkezni jatekokhoz, illetve az ujakban mar figyalambe veszik a Ryzent.
A kovetkezo par honapban jelentos javulast varok.

(#1618) Egon válasza #85552128 (#1610) üzenetére


Egon
nagyúr

Áhh, mindössze 118 háesznál jár - ez még a topic 10%-át sem éri el... ;] :C

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1619) #85552128 válasza Malibutomi (#1617) üzenetére


#85552128
törölt tag

Nincs olyan, hogy elkülönítve thread meg core. Bekapcsolt SMT-nél magonként van két egyenértékű feldolgozó szál amit a Win 16 threadnek lát. A Core0-Thread1 alapesetben nem erősebb mint a Core0-Thread2 és fordítva.
Nyilván az ütemezéssel lehetnek gondok, ahogy az volt az Intelnél is. Az AMD most fogja megszívni, hogy anno nem az SMT-t választották. Intelnél is évek és generációk kellettek mire a HT nem rontotta játékokban a teljesítményt. Ahhoz képest mondjuk elég jól is megy, hogy nincs rá külön optimalizáció...

[ Szerkesztve ]

(#1620) Malibutomi válasza smc (#1578) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ez a windows power statek miatt van egyelore, meg nem mindegyik mukodik rendesen veluk ha jol emlekszem.

(#1621) Benőke


Benőke
őstag

Az R5 még érdekes lehet. Ezek WS vagy kvázi szerverbe való procik. Sok minden nem tudja még kihasználni a sok magot, és van ahol nem is lehet igazán úgy ahogyan az a procinak jó lenne.
A foygasztás keretbe bele kell férnie, szóval lehet hogy egy 4 magos 8 szálas gyorsabb lehet játékokban mint az R7 -ek. Pontosan ugyan ez van Intelnél is, 7700k gyorsabb minden intel procinál játékban, és közelítőleg sem a legdrágább proc az intel kínálatában. Sőt ott inkább az olcsóbbak között tartják számon. 6800k vagy 6900k jelentősen drágábbak. Nem beszélve egy Xeon ról. Ez utóbbi játékokban meg szépen elvérzik.
4-6 magosak érdekesek lehetnek még, hova fognak esni. Ha magasabb órajeleken tud járni mint az R7 az a plusz erő pont elég lehet mondjuk az i5 és i7 közötti űr kitöltésére már ha van ilyen űr :D

Furák a játék tesztek, hogy kevés az FPS néhol, de ahol videóval is megtámogatták ott azt látszódik, hogy sem a VGA sem a proc nem izzadt. Emelve a felbontást az FPS alig csökkent vagy nem is csökkent a proc és VGA terhelése azonban nőtt.
Fogyasztás tesztek pedig eléggé vegyesek, ki lehet emelni azt ahol többet eszik, de akkor olyat is emeljünk ki ahol az i7 7700k -k indokolatlanul sokat fogyasztanak. Ugye ez utóbbi megjelenésekor is jött a duma, hogy biztos bios miatt meg egyéb.. bla bla bla...

Nekem tetszik a proc. r7 1700 8 mag 16 szál, eléggé elgondolkodtató :D

(#1622) Nowhereman válasza SaGaIn (#1552) üzenetére


Nowhereman
őstag

Programja válogatja: van ahol UHD-ben simán fordul a helyzet, és a Zen veri rá a csúcs i7-re a 25%-ot. Amíg az i7 rendszer egy HD->UHD átálláskor felére-harmadára zuhan, addig a zen simán hozza a 75%-ot. És ugye a vér-inteleseknek (meg a megvett médiának - vagy véletlen, hogy az eddig is "intelt vegyél, vagy leszárad a f*szod" - ami a "szakértői oldalak" 80 %-a - oldalakon a 10+ teszt egyikében sincs UHD, holott ugyanezek a beugró szintű kártyákat is meg szokták azzal kínozni) teljesen nyilvánvaló, hogy aki 200k+-t költ egy procira, az csakis az átlagjobbágynak szánt HD-s monitorral használja.

Utánam a kondenzcsik!

(#1623) VinoRosso válasza tailor74 (#1451) üzenetére


VinoRosso
veterán

Na persze én meg most jöttem a 6:20-assal

(#1624) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

Okés, higgyünk a "megmondóembereknek", a "nyócmagos ÁEMDÉ" nem jó semmire, a 4 magos Intel MINDEN játékban magasan alázza azt. Aki nem azt vesz, az ............... :(

Pont.

De a 4/8-as Intel ugyanúgy jobb a játékokban a 6/12, 8/16 és 10/20-as Inteleknél is!
Feltűnt ;)

Nekem hiányzik a PH! hozzászólásait korábban annyira jellemző szakmaiság :(((

Igen, a tesztre volt pár óra. Átfogó lett, nem kendőz el semmit. És ígéret is van alaposabbra :)
Igen kitűnik, hogy 1 szálon, C2C minimális a Ryzen lemaradása. Ők nem azt ígérték, hogy lenyomják az Ellenfelet! Ők azt ígérték, hogy csinálnak egy remek alternatívát! És lőn :)
Igen látható, hogy a jól skálázható programokban az Intellel fej-fej mellett halad. Nem, nem az Intel gyenge, sőt!
Igen és ezt féláron, lásd vagy 1.000-rel korábbi hsz.-omban a HDL-nek köszönhetően FÉLÁRON!! Persze ehhez tudni kéne, hogy mi az a HDL - nem, nem a koleszterin :DDD - és mi volt a szerepe már a Kaverinél...

És csiszolás is egy folyamat. Mind a BIOS, mind az OS ütemezője, mind a DRV-ek, stb-nél. Anno az 1. gen Core i sem hozott többet a játékokban, mint a C2D. Pár hónap reszelés után a két architektúra közti különbség már a játékokban is megmutatkozott. Hogy ez a bánásmód csak az Intelnek jár? Vagy akkor őket is sárba nyomták? Emlékek...
És azt sem árt figyelembe venni,hogy a 4k-s játékok sem HW. HDMI 2.0, sem SW, DX12, 4-nél több magot jól kihasználó részében nem állt, áll még készen. Ez is egy folyamat. Polaris, Vega, Navi. Plusz a videomotorok. Lesz és jó lesz!
És a kettőt egybevetve adódik a kérdés, mi fog jobban teljesíteni akárcsak pár hónap múlva, másfél év múlva? Mit tudsz TE reszelni a rendszereden, ha muszáj?! A 1366-2011-2011v3, illetve a 1156-1155-1150-1151 lapokat nézve ez lesz jobban bővíthető, vagy az AM4? Ha ma csak egy 4/8-asra telik - amiért Inteléknél 2/4-est kaptál volna eddig - meg fog ez abban akadályozni, hogy pár év múlva egy Zen+ arch. akár 12/24-est rakjál a "régi" deszkádba? Abba deszkába, ami alapból tartalmaz minden földi jót, ami az Intelnél csak a felsőközép osztálytól adatott meg? Mert a kifizetődésnek több dimenziója is van :B

Az első soromra visszatérve, ne higgyél senkinek se.
Nekem se.
Csak gondold át.

Én megtettem.
Talán a Giga mATX-es B350 chipset-es deszkájára veszek két, 16 GB-os 3.200-as memória modult és egy NVMe M.2-es SSD-t. A proci még kérdéses, de talán a r7 1700, ami belefér az évek óta "spórolódó" keretbe :U Az időzítés pedig - sajn, nem tegnap :O - amikor a Vega ára is konszolidálódik egy kicsit. Talán ősz eleje, de várni már most látszódik, hogy MEGÉRTE :D

Szóval jó bővítést MINDENKINEK :B

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#1625) BReal válasza Kroni1 (#1569) üzenetére


BReal
addikt

Itt én azt látom, hogy Idleben az egész gép 43W-ot fogyaszt, CPU terhelés alatt pedig 144-146-ot. Ez 101-103W különbség, és gondolom a CPU fogyasztása mellett még más is emelkedik kicsit (1800X tesztből van).

(#1446) VinoRosso: Ajánlom nézz külföldi teszteket is. Nem egy helyen szerepel szintén 2-4 játék. De a google találatok elején van olyan teszt is, ahol játék sincs tesztelve.

[ Szerkesztve ]

(#1626) Jack@l válasza BReal (#1605) üzenetére


Jack@l
veterán

Hogy a low fps-ek alma-alma összehasonlításnál is magasabbak 7700-on.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1627) Sinisi válasza Egon (#1618) üzenetére


Sinisi
senior tag

Akkor bele kell húzni :)

(#1628) nubreed válasza VinoRosso (#1623) üzenetére


nubreed
veterán

Ember gondolkozzál már egy kicsit. 28 -án került ki a funboxing video ide a PH!-ra, azaz aznap amikor a szerkesztőség is megkapta a csomagot a Ryzen teszteléshez. Március 2-án volt a hard launch és aznap ki is került a teszt, ami emberes és nagy terjedelmű lett. Nem volt nettó 2 napja erre Daywalkernek és egy ilyen cikket megírni nem 5 perc, nem még mellé a tesztet is megcsinálni ehhez képest nagyon jó és gyors munkát végeztek, le a kalappal előttük.
Bár ilyen hozzá álással kétlem, hogy ebből bármi is átmegy neked.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#1629) kaszas19


kaszas19
senior tag

Lehetséges hogy volt már itt linkelve de belinkelem akkor én is.
Ezen a videón Az Intel I7 7700K VS R7 1700X van össze mérve.
Ha tényleg hihető akkor tényleg valami gebasz van a DX 12-vel mert itt DX 11 nagyon szépen elveri az intel.
Amd Ryzen 7 1700X vs intel i7 7700K on Gta 5 gameplay (fps) benchmarks

Nagyon furcsállom azt hogy a Ryzen olyan jól szerepel programok alatt és játékban meg nem, szerintem is inkább valami anomália lehet itt a háttérben.

(#1630) Malibutomi válasza kaszas19 (#1629) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

(#1631) BReal válasza Jack@l (#1626) üzenetére


BReal
addikt

Nézd meg jobban a 7700K HT0 és az 1800X SMT0 sorokat:
1% low: 101-108 fps
0,1% low: 84-95 fps.

(#1627) Sinisi: Azt ajánlom, ne velem törődj. Van itt fontosabb téma is.

(#1632) wwenigma válasza kaszas19 (#1629) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

DX12 gyenge procival gyorsit, ugy latszik erossel meg lassit. ;]

Anomália, idovel kiderül mi ez....szerintem pár nap minimum de inkabb több, amig rámennek a teszterek ezekre a furcsa eredményekre és kitapasztalják. Idejük nem volt eddig sok.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1633) #85552128 válasza BReal (#1631) üzenetére


#85552128
törölt tag

Azt nézted be, hogy a 7700K-nál nem kell kikapcsolni a HT-t mert javít a teljesítményen.

(#1634) Jack@l válasza BReal (#1631) üzenetére


Jack@l
veterán

Ja, csak ha kikapcsolod a ht-t intelen akkor már mindjárt 4 szálon fut(aka i5 7600) . Az azért elég nagy érvágás, csak ne úgy hasonlítgassunk már minfps-eket...
Nézegetheted a bf1 dx12 méréseket is, ott meg aztán elszabadul a pokol a multi thread-es rendering-el.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1635) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

Érdekes hogy mennyi ember írja hogy régi játékokban nem látni azt a teljesítményt amit hozott a processzor tesztekben....dehát uraim, azok mind intel procikra vannka optimalizálva. meg kéne várni néhány ujjabb fejlesztést, amiben a programozóknak az asztalán is van egy ryzen.... na akkor majd lesz érdekes. nemmondom, lehet hogy még így is bukni fogja, de kérem... a programot írák a vas alá, nem a vasat csinálják a programhoz.... én azt látom hogy van benne potenciál :)

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#1636) ->Raizen<- válasza wwenigma (#1632) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Fordítva sült el az amd low level fegyvere Ez inkább egy légpuska lett. ;]

(#1637) wwenigma válasza Cyberboy42 (#1635) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

300+ studioval/developerrel (?) dolgozik egyuut az AMD, vagy mi van, volt errol szo.

->Raizen<-: Nem mindig ugy adja ki ahogy várod. :)) [link]

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1638) Pubszon válasza Cyberboy42 (#1635) üzenetére


Pubszon
veterán

Ezzel maximálisan egyet kel hogy értsek! :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1639) Tazsam01 válasza SaGaIn (#1552) üzenetére


Tazsam01
tag

De sajnos teljesen reális összehasonlítani egy évek óta a piacon levő kiforrott driverekkel optimalizált programokkal megtámogatott intelt egy frissen kiadott, még gyermekbetegségeivel küzdő Amd processzorral..
Ugyanis a usernek tök mindegy miért gyorsabb valami, neki egy dolog számít, hogy adott pénzért megkapja az adott teljesítményt. Az AMD ismerte a környezetet ahova belépett.
Félre értés ne essék, ez egy brutál jó proci brutál jó áron, jelenleg azonban senkinek sem ajánlanám, az AMD szarban van mert nem övé a piac, túl pici a részesedése ahhoz, hogy változtasson, ha meg tudná győzni a fejlesztőket, hogy egy kisebb piacra optimalizáljanak (ilyen hülye fejlesztő azért nem sok van) akkor biztos vagyok benne, hogy ez a cpu család olcsóbban röhögve felülmúlná a konkurenst mindenben. Azonban amikor leteszem a pénzemet a boltban a pultra akkor pontosan tudom, hogy ez nem fog megtörténni, ezért nem lenne logikus lépés tőlem AMD által fejlesztett termékekbe beruházni.
Hosszú Katinkára sem tennék a tippmixen ha köztudott lenne, hogy árral szemben úszik, sajnálnám amiért neki nehezebb de hülye azért nem lennék, hogy az esélytelenre fogadjak.

Mielőtt le intel fanboyozol itthon egy fx8350 ketyeg egy 7850 társaságában évek óta és bár azt a procit mindenki csak szidja én tökéletesen elégedett vagyok vele, ennek viszont csak az az oka, hogy megfelelő teljesítményű a számomra és elég olcsó volt nekem újonnan.

Ettől függetlenül abban egyet értek, hogy érdemes lesz most egy évig figyelgetni ezt a szegmenst, az akciókat és reakciókat, mert a potenciál benne van ebben a családban, de ez nem azt jelenti, hogy ebben a formában ezt a rev-t érdemes lenne megvásárolni.

(#1640) uvlight


uvlight
csendes tag

A tesztet olvasva az az érzésem hogy a prohardver már temeti az AMD-t.
Ez abból jött le, hogy a cikk nincsen piros betűsen kiemelve :))

(#1641) lacafaca válasza hobizoli (#1441) üzenetére


lacafaca
őstag

Na igen, ez a mai pcgeneráció...bírom, mikor a fiam is elkezdi osztani az észt, hogy 60fps alatt szédül meg tököm tudja még mi...beszarás. Mit szóltak volna anno egy fx5200 teljesítményéhez egy duronnal... :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#1642) BReal válasza Jack@l (#1634) üzenetére


BReal
addikt

+(#1633) Szaby59: Oké, benéztem. Elnézést. Akkor így korrigálva abban azért remélem egyetértünk, hogy a -6 fps átlag és minimum nem olyan lemaradás 110-140 fps-es tartományban, amiért pálcát kell törni felette.

[ Szerkesztve ]

(#1643) ->Raizen<- válasza uvlight (#1640) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Meg ment is a sírás hogy nem kaptak tesztcsomagot időben, aztán mégis befutott hozzájuk a pakk. ;] Jaja temetik. :))

(#1644) BeZol


BeZol
őstag

400. hozzászólás után én inkább feladtam a kommentek olvasását :N , de a véleményemet leírom, és innentől figyelek :U

Én úgy tekintenék az AMD processzorra, hogy teljesen felesleges 1700X/1800X-et vásárolni, hogy magasabb legyen az alap és az automata turbo értéke, ha ezt egy 1700-as ugyan nem tudja gyárilag, de erősen valószínű, hogy ugyanúgy 3.9-4.1GHz közé lehet majd tuningolni, az meg nagyon úgy néz ki, hogy 4.1-4.2GHz-nél vége a történetnek, és talán az átlag 3.9-4.0GHz-ig fut jutni (kérdés, hogy a sima 1700-as ilyen szempontból mit hoz, de most pl. 3.9 kontra 4.0GHz, az "csak" +2,6% teljesítménytöbblet).

Ami tetszik nekem, hogy 8magos létükre 1szálon felturbóznak 4.1GHz-ig is (legalábbis az 1800X), és az 1700-as is felmegy majd 3.7-3.75GHz-re.
Többszálon 3.7GHz-re megy az 1800X, kérdés, hogy a kisebb prociknál ez milyen érték lesz.
Az anno 300ezer Ft-os 8magos i7-5960X 3.0GHz-ről turbózik 1szálon 3.5GHz-re, minden maggal 3.3GHz-re, tehát "gyárilag" simán benyel 10-20%-os lemaradást (egyébként 4.4GHz-ig húzható és egyenértékű egy 6900K-val azonos órajelen).
Az aktuális 300ezer Ft-os 8magos i7-6900K-val már javítottak ezen, hiszen 3.3GHz alap, 3.5GHz minden mag, és 4.0GHz 1szálon, így a gyári órajelek alapján 1szálon pont az 1700X-1800X közé esik, viszont többszálon egyértelműen az 1800X alá (3.5GHz kontra 3.7GHz az +5,7% órajelelőny az AMD-nek!), az 1700X-et pedig majd egy hozzáértő leírja, mi a gyári minden magos turbó értéke.
Ha az árakat nem nézem, akkor gyárilag semmit sem piszkálva a hétköznapi használat során ez bizony 8magos Broadwell-E szintnél is jobb az órajeleket tekintve.

HA egy hozzáértő kezébe kerül ilyen processzor, akkor az nagyon jól tudja, hogy ezek a 8magos Intel processzorok (még az 5960X is!) bizony 4.3-4.4GHz-en tudnak menni tuning mellett, tehát hiába van gyárilag +5.7%-os órajelen az AMD, mikor mindent kisajtolunk a processzorból, ott már akár 10%-os órajelelőny lesz az Intel processzor javára, mert 3.9-4.1GHz között véget ér az AMD!

Az igazi az lenne, ha gyári órajeleken, majd azonos órajeleken, majd a maximumot kihozva is fel lennének tüntetve a teszteredmények (és nem érdekelnek a szintetikus tesztek, ott látom rendben vannak nagyjából, nekem valós gyakorlati tesztek kellenek). Remélem ezek után mindenki látja, hogy gyári órajeleken az AMD kedvezőbb értékeken fut, ami egyébként egy átlag felhasználó számára jó dolog, úgymond sokkal életszerűbb, és a teszteken is kedvezőbb eredményt hoz ki.

A teszteket átnyálazva vegyes érzéseim lettek. Tetszik, hogy 8magos létükre magas órajelen pörögnek gyárilag, tetszik, hogy a teszteken ez meg is jelenik, az viszont nem tetszik, hogy sok helyen anomália van, és nem tudja azt, amit tudnia kéne. Tehát ami papíron stimmel, az a gyakorlatban nem mindenhol jön át, és ez kifejezetten nem tetszik, igaz, fele/harmad annyiért adják, és elviekben idővel ez javulhat, de erre meg azt mondom, hogy hiszem ha látom, várakozást pedig nem veszek meg, lásd Bulldózer széria.

Játékok szempontjából eddig sem volt sok értelme 4magos i7-nél feljebb menni, ez most sem változott (hacsak nem streamelget valaki és gyakran vág videókat, akkor bf1 multihoz kevés lesz a 4magos i7), az viszont tényleg fura, hogy 1080p-ben, de néhol még 1440p-ben sem hozza játékok alatt a kellő szintet, pedig még a gyárilag magas órajel is a segítségére van, de így is néhol 5-50%-nyi fps-többlettől elesünk, ami sok fps esetén nem gáz, de a linkelt szituban nem mind1, hogy a minimum az 60fps vagy csak 40! Ez gáz! Ha ezt úgymond megbocsátjuk neki, akkor kezdetét venné a "melyik játék alá jó a processzorom" témakör, a jelenlegi amd v. nvidia kártyával megy jobban a játék szituhoz, és máris nagyon sok változónk lesz...

Tehát játékos szemszögből ez egy rossz vétel, hiába kapunk i7-7700K árban 1700-as processzort. Kicsit úgy érzem a szitut, mint amikor a core2duo v. core2quad processzort vegyek téma ment, na de ott nem volt ilyen orbitális különbség játékokban, és minden szimplán az órajelkülönbségnek volt köszönhető, az idő pedig a 4magos quadoknak kedvezett.
Nem tudom, hogy az anomáliákat mennyire tudják majd kezelni, én kivárnám amíg rendeződik a helyzet, ami akár azt is jelentheti, hogy a következő processzorfrissítéssel megoldják, tehát akár 1-2 év, vagy szimplán játék-patchek, bios frissítések segítenek az elkövetkező pár hónapon belül. Ha ez összejön nekik, akkor jön majd el a 4+ magos processzorok ideje, főleg ilyen árak mellett.

Jelenleg játékos szemszögből teljesen felejtősek ezek a 8magosok, bár lehet remegne a kezem, hogy i7-7700K vagy Ryzen 7 1700-at rendeljek ha új gép kell, viszont az egyiknek van használt olcsóbb alternatívája, a másiknak pedig nincsen, ott ez nem lenne kérdéses. Akinek nem csak játékra kell, annak egyszerű lesz a döntés.

Az igazi kérdés tehát inkább az lesz, hogy mit tudnak majd a 4mag8szálas Ryzen-ek. Menni fog magasabb órajel, akár 7700k szinten? Ott is lesznek anomáliák mint most?

Ryzen 5 1400X (4mag/8szál, 3.5/3.9GHz): kb. 72ezer Ft
Ryzen 5 1300 (4mag/8szál, 3.2/3.5GHz): kb. 63ezer Ft

Az X-es ezek szerint mehet +100MHz-et, a sima pedig +50MHz-t a turbó fölé. Ezek viszonylag alacsony értékek a mostani K-verziós i7-esekhez képest, ezért is leszek kíváncsi, hogy vajon tuning esetén mi lesz a vége, mert i5 árban kaphatunk majd i7-eseket (bár árakat csökkentett az Intel, szóval fene tudja hogyan lesz ez pontosan), feltéve h nem lesznek játékokban továbbra is gyengélkedések. Mivel ezek úgyis csak tavasz végére, nyár elejére érkeznek, addigra csak-csak megoldják a mostani problémákat, és elviekben pöpecül kell majd működniük. Ha akkor sem lesz minden 100-as, akkor szerintem felejtős az egész, hacsak nem budget gépet építünk, és tudjuk, hogy hát igen ez ilyen, nem volt lóra pénzem, jó lesz a szamár is, és majd szenvedek mikor 60 alá zuhan az fps-em, és bárcsak vettem volna rendes gépet.
Azért remélem nem ez lesz a vége a történéseknek :U , de egyelőre így állunk :(

Játékos szempontból 1 pozitívuma mindenképp van az egésznek: az Intel csökkentette a processzorai árait :D Ez jó az új gépet vásárlóknak, és a használt gépet vásárlóknak is, mert mindenhol csökkenés lesz majd.

(#1645) ttt1 válasza nubreed (#1628) üzenetére


ttt1
őstag

Aki tesztelt teljes rendszert azt tudja nem az van ,hogy 1,5 óra alatt lefutnak a tesztek és kész is a cikk..,de a laikus csak azt hiszi odaadják a cuccot (nem kell összerakni, telepíteni oprendszert ,tesztprogikat, hanem az ott van azt futtattni kell már csak). De ház AMD szar ezt tudjuk én ide nem is írok többet ,mert nincs értelme.

(#1646) kaszas19 válasza Malibutomi (#1630) üzenetére


kaszas19
senior tag

Teljesen egyetértek veled.
Elsőnek én is le hurrogtam a Ryzen-t hogy nem erre vártam és hogy csalódtam.
De ez még sem olyan mint a Bulldozer mert az még programok alatt is elvérzet az intel mellett.
Ennek ellenére a Ryzen nem.
Nagyon kíváncsi leszek hogy mit hoznak ki belőle mert szerintem kicsit csiszolják még és ott lapul a gyémánt még ha ez most nem is látszik.
Nagyon várom a 6-magos Ryzen-t mert az lesz igazán jó játékok alá, és ha addig szépen rendeződnek a játékok is akkor lefogja nyomni az I5-töt a 6 magos Ryzen és nem csak azért mert 2 maggal több van benne.

(#1647) DeltaPower


DeltaPower
őstag

Valaki hozzáértő javítson ki vagy helyesbítsen, ha tévedek, de szerintem az ütemező a probléma.
Lehet összefüggés azok közt, hogy az apache tesztben és a játékokban is gyengélkedik. Az apache rengeteg szálat indít, ha a játékok ebben hasonlítanak rá, akkor valószínűleg túl sok magra/szálra próbálja szétosztani, viszont egyik szál se tudja kifutni magát, az ütemezés/load balance résznél van a szűk keresztmetszet. Ez magyarázhatja hogy kikapcsolt SMT-vel kapásból 6%-ot gyorsul az egyik tesztben, feleannyi szálat kell load balance-olni.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#1648) Góliát válasza BeZol (#1644) üzenetére


Góliát
senior tag

Szép írás

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#1649) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Közkívánatra bekerült a CPU-k játékok alatti teljesítményének alternatív rendezése a Full HD-s minimum teljesítmény alapján.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1650) Formaster válasza Abu85 (#1649) üzenetére


Formaster
addikt

:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.