Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1853) SaGaIn válasza nonsen5e (#1850) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Ezt írtam lentebb is hogy végfelhasználót nem érdekli(sajnos) Mert így a fejlesztők se foglalkoznak egy 10-20% os részesedésű piaccal (steam szerint lehet még kisebb) és hiába gyárt bechmarkok szerint jó processzort az AMD

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#1855) Yutani válasza nonsen5e (#1850) üzenetére


Yutani
nagyúr

Majd mindenki eldönti magának, hogy a zsákutca S1151 platformot választja, vagy a most induló AM4-et, ahova (elvileg) egy ideig jönnek majd az újabb processzorok. Mert az nagyon valószínű, hogy az Intel az S1151-et el fogja hagyni a 6/12-es desktop i7-esek érkezésekor.

Most játékra jobb(nak néz ki) az i7 vagy egy húzott i5, de majd meglátjuk, hogy egy negyedév múlva sikerül-e az AMD-nek javítani a performance issue-kat vagy sem.

#tarcsad

(#1857) sixpak


sixpak
nagyúr

Na, most értem végig a rengeteg hozzászóláson, kemény menet volt, de tanulságos is. :D
Köszönjük a tesztet, nagyon szurkoltam az AMD-nek és úgy tűnik nem kellett csalódni.
Reméljük a későbbiekben még jobban kiforrja magát a dolog és a most vigyorgó kék-zöld fanoknak az arcára fog fagyni a mosoly.

Nem mellesleg, az itt tevékenykedő 5-6 elégedetlenkedőnek, elég megnézni a hozzászólásaikat az egyéb topikokban és máris rájövünk, hogy csak végletekig frusztrált trollokkal van dolgunk, ennek fényében semmit nem veszít az ember, ha csak simán átugorja a faszságaikat. :K

Szóval hajrá AMD, remélem ez csak a kezdet.

Szerk.: sok remek hozzászólást láttam, de nálam ez viszi a pálmát. :D

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#1860) nonsen5e válasza SaGaIn (#1853) üzenetére


nonsen5e
addikt

Persze, de hibáztatod ezért a felhasználót?
Ki fog egy feltételes ígéret miatt gyengébb hardvert venni?
A majd jobb lesz később ígérgetésekbe és azok be nem váltásába folyamatosan bukik bele az AMD már hány éve.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#1861) SaGaIn válasza Yutani (#1855) üzenetére


SaGaIn
senior tag

"Majd mindenki eldönti magának, hogy a zsákutca S1151 platformot választja, vagy a most induló AM4-et, ahova (elvileg) egy ideig jönnek majd az újabb processzorok. Mert az nagyon valószínű, hogy az Intel az S1151-et el fogja hagyni a 6/12-es desktop i7-esek érkezésekor."

Még egy széria intel processor tuti fog érkezni a S1151- re hogy lesz e köztük 6/12-es azt majd intel eldönti. Ha akarják meg tudják csinálni a tudás megvan hozzá.

Az hogy jövőbe mutatóbb a AM4 az tény. Hogy 5év múlva melyik fog többet érni a 6900k vagy a 1800x ? Hát én azért az intelre tenném a pénzemet... (már csak az erőfölény miatt is)

Hogy 5 év múlva melyik mennyibe fog kerülni? Lehet addigra egy árban lesznek.

Gertrius:
Ahogy mondod belebuktak már nem egyszer az ígérgetésekbe. Most hogy ez csak részben az ő hibájuk az a felhasználót nagyon nem hatja meg.

Lehet hogy 5 év múlva a 6900x lesz annak a kornak a X5460-ja

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#1862) DoxaM válasza #65755648 (#1012) üzenetére


DoxaM
aktív tag

egy sima troll..nagyjából mindent el is mond a ph modikról, hogy ezt hagyják, már többen is szóltak nekik, dehát úgy tűnik a modik úgy gondolják, hogy az ilyen retard trollokkal emelkedik az oldal színvonala, meg biztos több támít kapnak...na mind1. :U :U :U :U

más: a másik ryzen cikk is elég érdekes volt........egyik oldal köpködhetett a másikat tiltogatták, no comment.

[ Szerkesztve ]

(#1864) WhiteEagle77 válasza #85552128 (#15) üzenetére


WhiteEagle77
csendes tag

Nalam fontos a jatek meg ugyanakkor a csendes/hideg gep is, ugyhogy maradok az i5-6600-nak (k-nelkul), szinte egyaltalan nem melegszik ugyanakkor a teljesitmenye eleg minden jatekhoz...

(#1866) BReal válasza nonsen5e (#1860) üzenetére


BReal
addikt

Megint kezdődik, úgy látszik. Mi volt az a feltételes ígéret?

[ Szerkesztve ]

(#1867) Malibutomi válasza nonsen5e (#1850) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ez igy igaz, ezert szerencse hogy nem csak egy hetig arusitjak a procikat, es hogy mire kikupaljak a szoftvert (ami sztem 1-2 honap) pont jonnek a kusssebb Ryzenek es ujra lesznek tesztek.

(#1870) nonsen5e válasza BReal (#1866) üzenetére


nonsen5e
addikt

Most az az ígéret, hogy ez sokat fog gyorsulni, mert apró és könnyen javítható hibák ezek.
Mondjuk 5-8%-ot emlegetnek, amikor ennél a dx12 játékokban jóval többel (sokszoros) van lemaradva a 7700k-tól.

Az eddigi ígéreteiket meg hadd ne soroljam, gcn, dx12, bulldozer, stb...

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#1872) wwenigma válasza nonsen5e (#1870) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

1db hibára jósolnak annyit. Nem egy lehet.

GCN, DX12, ezekkel mi a baj? :F

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1873) távcsőves válasza wwenigma (#1869) üzenetére


távcsőves
senior tag

Szerintem az OledTV is ott lehet, 1080SLI azon az igazi. ;)

@:kolopele: nem mindig, csak te gondolod ezt. Valószinű a szinaptikus kapcsolatok problémája amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#1874) Crytek


Crytek
veterán

ARMA 3 tesztet látott már valaki a Ryzennel? Az érdekelne ,mert annak kb 2 univerzum se lenne elég a max beállításokhoz.

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#1875) nonsen5e válasza wwenigma (#1872) üzenetére


nonsen5e
addikt

Már hány éve azt papolták, hogy ennyit meg annyit fog gyorsulni, meg low-level meg aszinkron meg kutyafüle, aztán gyorsul is, de csak a tavaly megjelent legújabb generációval. A többi meg kifejezetten lassul. Ezt meg nem tavaly kezdték el sulykolni, hogy jó lesz.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#1876) Bici válasza nonsen5e (#1870) üzenetére


Bici
félisten

A 7700K-nak nem a 8 magos ryzen az ellenfele, hanem a később érkező 4 magos változat, ami remélhetőleg magasabb frekin fog menni.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1877) Gyuri27 válasza nonsen5e (#1870) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem lehetne, hogy te átmenj valami másik topikba. Komolyan kérdem.
Eddig is voltak itt ...... (és itt most nem írok jelzőt mert csúnya lenne) de te viszed a pálmát.
Vegyél 7700k-t. Ha van örülj neki, csak húzz innen. Légyszives.

Amd - Radeon - Ryzen

(#1878) wwenigma válasza nonsen5e (#1875) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

A most igert +40% IPC prociban megvan, sőt több is lett, maradhat vagy nyessék le? Mert lehet hozni a régi, nem megvalosult igereteket es azt amit most hoztak...

GCN-nel nincs bajom, mukodik, olcson vettem.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1879) AxBattler válasza Crytek (#1874) üzenetére


AxBattler
félisten

ARMA3, parancsolj:

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1880) Raymond válasza Crytek (#1874) üzenetére


Raymond
félisten

[link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1881) hemaka válasza Crytek (#1874) üzenetére


hemaka
nagyúr

(#1882) BReal válasza nonsen5e (#1870) üzenetére


BReal
addikt

Hol ígérték, hogy sokat fog gyorsulni? Kérlek másold be az angol szöveget hivatalos forrásból. Mert ha pl. az 5-8%-ot nézzük, azt én nem tekinteném soknak.

(#1872) wwenigma: A DX12 játékokban elég nagy lemaradás volt, szinte bárhol néztem. Illetve amiből van DX11 - DX12 változat, a DX12-re váltással sokat esett.

[ Szerkesztve ]

(#1883) hobizoli válasza b. (#1447) üzenetére


hobizoli
nagyúr

lehet nem ez a celkozonseg, de AMD-nek akkor ment a szekere jól, amikor a "jatekos" vasarlo kategóriának csinalt jo CPU-t
szaladt a K7 volt piaci reszesedes is 20% felett

amikor szerver meg workstation vonalat akarta eroltetni a draga Opteronnal az akkor se jott be
A64 is azert nem terjedt el jól, mert dragan adtak

több drón kell ;P

(#1884) hobizoli válasza Bici (#1876) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nem fog
nézd meg a terveket, ugyanúgy 3.5Ghz korul fognak inditani azok is

több drón kell ;P

(#1885) -Gabesz-


-Gabesz-
senior tag

Egy ilyen processzor nem kimondottan gémer, legalábbis nem átlagos.
Ilyen környezetben tudom elképzelni és itt helyt is áll:
RYZEN 1800X 4.2Ghz GTX 1080 SLI GTAV 4K MAXED BENCHMARKS! EPIC WIN 100FPS!

szerk: (Jobb minőséget nem találtam, ebből meg sok nem látszik)

[ Szerkesztve ]

(#1886) nonsen5e válasza Gyuri27 (#1877) üzenetére


nonsen5e
addikt

Ha valaki nem ért veled egyet, az már menjen máshova?
Mindent csak dícsérni lehet? Sok értelme nem lenne a fórumnak, ha 50.000 user csak minden teszt/bemutató/cikk alá beírná gépiesen egymás alá, hogy "tetszik".

Bici: Csak kár, hogy ha a játékokban a $350 7700k ennyivel jobb a csúcs $500 Ryzen-nél is, akkor az nem lesz máshogy az olcsóbb modellek esetében sem.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#1887) wwenigma válasza nonsen5e (#1886) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Jah, a 175$-os ugyanennyire lesz "elmaradva" , lehet besirsz. :D 1CCX-szel talan mar 80%-kal is dolgoznának a magok...

Ez a csucs pedig, soksoksoksokadjara is leirom, de nem a 7700K ellen jott ki hanem a 6950x-szel van pariba. Csak az 1600$ ez meg 500. Ennyi erovel mondhatjuk hogy az is sz*r, mert megveri jatekban a 7700K?

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1888) Sipike19 válasza hobizoli (#1883) üzenetére


Sipike19
tag

De jól elterjedt, az AMD az Athlon vonalon nem csak 20%-os részesedést ért el.
Jól feldobták a cégnevet az egekbe, az Athlon 64 idelyében 55%-os részesedésről beszélünk, ehez képest most. :(

Bár valóban jauvlni fog a teljesítmény, és jön a 4 mag / 8 szálas, játékra jó lesz, az ki lesz használva minden játékban, és olcsó is lesz, mindenesetre várjuk. :)

A probléma az volt, hogy a kiadást 2-3 héttel el kellett volna tolni, hogy javítsák a BIOS-t, és, hogy stabilizálják az órajelek, meg kijavíthassák a többi hibát.

Sipi

(#1889) BReal


BReal
addikt

Azért az a 2 Arma III benchmark brutális: ugyanolyan VGA-val, ugyanolyan CPU-val egyiknél 45, másiknál 80 fps. :D Függetlenül attól, hogy ez most egy ingame benchmark vagy egy adott helyen lemért eredmény, megmagyarázhatatlanul eltérő.

(#1886) Gertrius: Magyarázd meg: ugyanolyan specekkel, -2 maggal (6 maggal) miért lenne jobban lemaradva játékokban, ha a 4 mag elég? Paraszti logikával.

[ Szerkesztve ]

(#1890) Gyuri27 válasza nonsen5e (#1886) üzenetére


Gyuri27
félisten

Elolvasod a teszted. Szerinted szar. Minek irogatsz ide?
Unatkozol? Kell a hsz? Sajnáljunk, hogy az amd 10x átvert már? Komolyan kérdem. Nem csak töled hanem az összes értetlen hsz gyűjtős zsákostól?

Engem pl mikor látsz egy inteles, nv hír alatt fikázni, trolkodni?

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#1891) _cHAos_ válasza Malachi (#1377) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

Van egy ötösöm rá, hogy fizetett kommentelőkre gondoltál, és a háttérben kivételesen nem a gyíkemberek, hanem üzleti érdekek állnak.

(szvsz nem jársz messze az igazságtól, ismerek is olyat, akinek ez benne van a munkakörében)

(#1892) Raymond válasza BReal (#1889) üzenetére


Raymond
félisten

Lattal mar AMRA III-at? Ezek mas-mas tesztek. Az aranyokat nezd a CPU-k kozott ugyanabban a tesztben ne a ket tesztet hasonlitsd egymashoz :U

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1893) Malibutomi válasza nonsen5e (#1886) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Azt felejted el hogy a szoftveres gondok kisimitasa, es a gyorsulas nem igeret, hanem teljesen normalis folyamat egy totalisan uj platform/architektura eseteben.
Skylake launch bug? Elso i7-ek startja a sok problemaval? NV GTX 780 start mikor ket honapig nem volt ra normalis driver? Ezek ismerosek, emlekszel rajuk?

[ Szerkesztve ]

(#1894) nonsen5e válasza Gyuri27 (#1890) üzenetére


nonsen5e
addikt

Kérdeztem: mindent csak dícsérni kellene?
A "hozzászólásgyűjtögetés" ugyanúgy Rád is vonatkozik, mert valamiért mégiscsak válaszolgatsz nekem, ahelyett, hogy csendben figyelmen kívül hagynál és átugornád a hozzászólásaim. :U

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#1895) Crytek válasza AxBattler (#1879) üzenetére


Crytek
veterán

Köszönöm. Bár szerintem ez nem csont max mert nem hinném hogy az 1080 3x erősebb lenne mint a 980Ti.

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#1896) BReal válasza Raymond (#1892) üzenetére


BReal
addikt

Az egyik tesztben az 1800X 4 fps-sel lassabb a 6800K-nál, a másikban 7 fps-sel gyorsabb. Teljesen reális.

(#1884) hobizoli: Az 1600X ugyanolyan órajelen megy, mint az 1800X (3,6 és 4 GHz). A különbség, hogy az 1600X 93000 Ft körül lesz, Tehát ~25000 Ft-tal a 7700K alatt.

[ Szerkesztve ]

(#1897) smc válasza nonsen5e (#1894) üzenetére


smc
addikt

Lehet fikázni persze. Viszont adjunk neki egy hónapot és nézzük meg újra. Jó?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#1898) Chaser válasza Gyuri27 (#1890) üzenetére


Chaser
titán

mért foglalkozol vele?:)
nem gamer cpu, jaj, ettől független majd az only 4 magos simán jó lesz játékra i3 árában, vagy azt kell csökkentenie intelnek, bár oda már ott a kis pentium
de a 4-8 és 6-12 megoldások jelenleg i5 és 7 áránál messze olcsóbbak lesznek, 4 magost biztos tuningolni is jól lehet majd, de alapórajelben is lehet sokkal fentebb 4 magosnál, és ahogy mondtam sztem nem véletlen vártak a kiadásukkal, a tömeg cpu az lesz, csiszolnak egy kicsit rajta a következő steppingre
jó lesz ez csak kell neki egy kis idő még, aki meg melóra keres most cpu-t nagyon örül, intelhez képest fél áron kapja, gyanítom amd lap is feleannyiba kerül
ami most még nem az igazi, nincs olcsó amd lap, de mivel még cpi sincs kb mind1
kár jönni azzal hogyazihét' 5ghz-en is tud menni, jah, drága lapban, hozzáértéssel és nagy szerencsével, ráadásul le kell hozzá műteni a kupakot
én személy szerint kíváncsian várom a kisebb megoldásokat

szerk: arról nem beszélve, egyre több game használ 4-nél több magot - multinál meg eleve alap a 4 mag aki komolyan gondolja - és általában nem is csúcsra járatja őket, szóval egy 6 magos amd jóval i7 ára alatt hát nem lesz rossz, valószínűleg ezért érezhetik folyamatosabbnak intellel szemben a játékot, hiába jár magasabb órajelen ha az ipc azonos vagy jobb talán

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1899) Formaster válasza Chaser (#1898) üzenetére


Formaster
addikt

Ez mindenhol így van, autóiparban is először a koncepció, majd a luxus kategória és csak aztán jön a középkategória. :R

(#1900) smc válasza Chaser (#1898) üzenetére


smc
addikt

Én pedig az intel lépéseit! Ha kikupálják ezeket a procikat, akkor a kékeknek is muszáj lesz lépni és több magot/szálat pakolni a mostaniak alá.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.