Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

Amint látom az 1.000 hsz.-ig nem fog sok idő eltelni :DDD

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#152) Televan74


Televan74
nagyúr

Engem meggyőzött a teszt.Majd a játékok alatt is lesz változás,remélem! Nyáron váltás lesz R5 1600X -re.Köszönöm! :R

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#153) pulutodurumo válasza Bsbsport (#133) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Jaja. Egy 4/8-as 1400X nálam is elférne majd.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#154) Hunpriest


Hunpriest
senior tag

Na ez király eredmény és jó az agresszív árazás is. Kíváncsi vagyok milyen lesz a közép mezőnyben.

(#155) #41133696 válasza velizare (#145) üzenetére


#41133696
törölt tag

Mert 4K-ra állok át :D De oké, akkor ez is egy magyarázat :)

(#156) hackeeeee válasza Televan74 (#152) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Csak tesztekre, encoding-ra, és tömörítésre szeretnél gépet venni? Arra ideális választás. Többet nem tudunk meg.

Ez így kevés. :( Én többet vártam volna, főként játékok terén.

Tudom, idő, stb..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#157) tha_answer válasza kisbancsa (#34) üzenetére


tha_answer
őstag

"As stated, game performance is not yet where it needs to be in 1080P. This is something that might be fixed with firmware and software updates as the per core performance that Ryzen offers simply can do it. This is the only real nag that we stumbled into, we'll keep you updated once AMD has solved this."

[link]

(#158) Egzee


Egzee
őstag

OK Intel, nyertél. 17 év után Inteles leszek. Ez valami szánalmas...

(#159) ZuluMASTER


ZuluMASTER
csendes tag

Gyermekeim az úrban... :D Vannak tesztek(nem csak a PH tesztjeiben) ahol még a 6950X-et üti,ha nem is sokkal. Az pedig nem 100k-s proci,javítsatok ki ha tévedek :DD Nem kell fikázni,tudja amit tud. Attól,hogy most az AMD igencsak odatette magát(amit szerintem mindenki bátran kimondhat) nem lesz kevésbé gyengébb a vasad.. Ahogyan nekem sem. Ez van és kész.

Minden publicitás jó, kivéve a nekrológot.

(#160) #65193216


#65193216
törölt tag

hát ez állat. atyagatya. nem vártam ilyen durván erősre. le a kalappal AMD, pacsi. akik panaszkodnak a játékok alatt nyújtott teljesítményre, vajon megnézték az 1080p kimaxolt eredményeket is? persze nem az én dolgom, lehet valaki lowon szeret játszani egy csúcsgéppel. (megnézek már pár külföldi tesztet is, hátha azokra alapozva jogos a panaszkodás, de erősen kétlem)

(#161) pulutodurumo válasza hackeeeee (#156) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Azaz munkára. Egyesek használják arra is játék mellett. :P

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#162) BReal válasza #41133696 (#134) üzenetére


BReal
addikt

Mert egyrészt oda a 7970 nagyon kevés lenne, másrészt ha nézel külföldön tesztet, raktak mellé egy Titan X-et, és gyakorlatilag az i7-ekkel együtt egyenlő fps-eket produkált.

(#163) tha_answer válasza hackeeeee (#149) üzenetére


tha_answer
őstag

"As stated, game performance is not yet where it needs to be in 1080P. This is something that might be fixed with firmware and software updates as the per core performance that Ryzen offers simply can do it. This is the only real nag that we stumbled into, we'll keep you updated once AMD has solved this. "

http://www.guru3d.com/articles-pages/amd-ryzen-7-1800x-processor-review,24.html

(#164) Asbee válasza Varoz (#148) üzenetére


Asbee
veterán

Pedig a szenzorok ezrei közül, csak figyeli valamelyik.

(#165) Zsoo80


Zsoo80
tag

Köszönjük a tesztet, jó lett! :R

-Nem hold ez - sóhajtott halkan Kenobi. - Hanem űrállomás.

(#166) Lacccca87 válasza Pug (#80) üzenetére


Lacccca87
őstag

Most komolyan ne menjen már itt a fürdetés meg hogy mekkora mártírok :(((
Ez a munájuk? Igen! Akkor csinálják meg.

Nem 3 napjuk lett volna rá hanem még mielőtt megkapják a csomagot előre lenyomják a másik 20 CPU-t.
Nem tudom mennyi időt emészt fel pontosan 1 teszt 1 cpu -val de még ha a szerelgetést is belszámolom nem lehet több mint 1,5 óra és akkor leglaább 4-5-6 game is megvan ami friss. 8 órás munkanapra lebontva kb 3-4 nap alatt megvan.

Érdekes karácsonykor nem véditek a futárcégeket/postát amikor osk meló van, itt sem kellene.

Visszatérve a CPU-hoz, szerencsére hozta a szintet amit kellett, de nekem ez így elég kevés illetve dezsavű hogy programokba jó tud lenni de ami meg adott esetben pénzt termelhet ( szerver + gaming ) ott meg harmatfütty a teljesítménye. Szóval számomra felemás a végeredmény.
Az pedig megint nem megoldás hogy majd optimalizálva lessz rá mert nem lesz.

(#167) lezso6 válasza Egzee (#158) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hiányoltam már az ilyeneket, de a baj, hogy nem tudom komolyan venni. :DD

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#168) hokuszla válasza hackeeeee (#136) üzenetére


hokuszla
aktív tag

Játékokban normális VGA-val még a régebbi i5-krl sem veszi fel a versenyt.
A fogyasztás.... siralmas

10400 16GB 1660s 4.5TB

(#169) antikomcsi válasza Pug (#80) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Idézőjelbe volt, de amúgy a kérdések, és ígérgetések utána az.

Értem, tehát 3 napja kapták meg a többi processzort is, nem volt lehetőség egész februárban 4-5-6 új játékot letesztelni. Nincs lehetőség egy 7970 helyett egy új kártyát használni.

Vajon hányan fognak videózásra, és komolyabb munkára venni processzort, és hányan csak általánosan játékra, és vegyesen mindenfélére?

Pistike mikor megveszi a 200K-s 1800X-et, és megy menőzni a szomszédba Zolikához, sírva fog fakadni, amikor meglátja, hogyan megy ott Zolika 7700K procija.

Ez a teszt így nagyon egy oldalú, és ezáltal félrevezető lehet sokak számára.

(#170) deja vu válasza Egzee (#158) üzenetére


deja vu
addikt

Mi szánalmas? Munkára nagyon jó, játékokra már kevésbé.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#171) smc válasza sakal83 (#139) üzenetére


smc
addikt

+1 :D

(#143) balhmm: Legyen annyi! :R

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#172) attila9988 válasza Egzee (#158) üzenetére


attila9988
őstag

Egészen pontosan mire gondolsz? Mert én igen jó ár/érték arányt, és brutális teljesítményt olvasok mindenhol....
Te mit olvastál?

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#173) - = Zk = - válasza hackeeeee (#156) üzenetére


- = Zk = -
félisten

pöppet....
DE! legalább már látjuk a fényt a cső végén :)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#174) _cHAos_ válasza sakal83 (#139) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

+1
Van egy olyan sejtésem, hogy az új Ryzen steppingre az Intel nem fog tudni időben lépni.

Ugyanitt Intel gear eladó, na jó mégsem. :DDD

(#175) DonDennis


DonDennis
senior tag

Játékra nem ajánlott, de videó vágásra és dolgozni nagyon jó proci ilyen áron. De igazából minden teszt ezt emeli ki, csak sajnos a legtöbb ember azt nézni oké hol a játék teszt úgy is az a mérvadó húúú hát ez tök szar nem kell... Lehet idővel updatekel jobb lesz a játék eredmény is, ami nagy kár hogy a startnal már nem volt megoldva mert így sok embernek negatív lehet az egész proci pusztán a játékok miatt, ami pedig butaság lenne mert ilyen áron munka teljesítménybe elég jó ez a proci.

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#176) Varoz válasza Egzee (#158) üzenetére


Varoz
őstag

Be vagy lőve? :U


Asbee

Ezért is csodálkozok, hogy miért maradt le, csak ki kell olvasni. :D

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#177) varmi2


varmi2
nagyúr

Remek cpu a ryzen. Én ilyet veszek, de nem ezt, hanem a legerősebb 4 magost, vagy a gyengébbik 6 magost pár hónap múlva.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#178) Asbee válasza Lacccca87 (#166) üzenetére


Asbee
veterán

Nagy +1. Lehet itt 3 nappal dobálózni, csak a többi platform tesztre nem 3 nap volt.

(#179) Ragnar_ válasza #41133696 (#134) üzenetére


Ragnar_
addikt

Mert azon a felbontáson már mindegy, csak proci legyen :) a 720p-nél van jelentősebb különbség, de azt meg manapság senki nem használja.....

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#180) Goldberg03


Goldberg03
tag

Köszi a tesztet. :R
Ez jobb lett mint gondoltam. :)

(#181) BReal válasza hackeeeee (#149) üzenetére


BReal
addikt

Valóban nagyon szomorú, hogy FHD-ben elveri akár egy 3770 is. Pedig pont FHD játékra terveztem venni egy közel 200e Ft-os CPU-t. :C

(#182) hackeeeee válasza tha_answer (#163) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mint amire számítottam is, köszi! :R

Csak így viszont, ez nem mérvadó így.. :(

Véleményem szubjektív...

(#183) Cifu válasza DonDennis (#175) üzenetére


Cifu
nagyúr

Apró probléma, hogy ma egy Sandy / Ivy Bridge i5-ös vagy pláne i7-es is tökéletesen elég játékra. Innen nézve tehát a Ryzen-re se éri meg váltani. Meg úgy semmi másra se.

Lehet várni egy évet, és ha letisztul valamennyire a piac, meg orvosolják a gyerekbetegségeket, akkor majd váltani...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#184) sasNAXO


sasNAXO
aktív tag

Isten hozta! Így elsőre határozottan nem rossz. :C
Lassan érik a váltás az i5 2500K-ról...

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#185) AxBattler válasza Egzee (#158) üzenetére


AxBattler
félisten

Kifejtenéd? :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#186) count_zero


count_zero
tag

Érdekes lett, elismerésem az AMD-nek, de így sokkal inkább a HEDT konfigurációk ellenfele, mint a játékosok választása. Ez viszont elég szűk piac, a profiknak meg ott a Xeon. Nem rossz, de nem vagyok biztos a célközönségében.

[ Szerkesztve ]

There are many secrets in District 9

(#187) CMST2015 válasza DonDennis (#175) üzenetére


CMST2015
tag

Nem rossz ahoz képest amit vártam :D

(#188) velizare válasza hackeeeee (#149) üzenetére


velizare
nagyúr

ez van. én elhiszem, hogy most ilyen körülmények között ennyire volt idő.

ami a procit illeti, nagyon sokan panaszkodnak bugokra, ráadásul ezek eltérőek is a kapott alaplap függvényében.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#189) -FLY-> válasza hackeeeee (#136) üzenetére


-FLY->
őstag

Ne fokozd a pánik hangulatot. :DDD Reggel azzal az érzéssel ébredtem, hogy ma este szotyi pénzért tudok majd venni szinte új 7700k-t, erről ennyit. :O

(#190) Maximus43 válasza hackeeeee (#156) üzenetére


Maximus43
tag

Optimalizáció.
Mit vártál? + 30% előrelépést az intelhez képest?
Optimalizálás nélkül úgymond nyers önmagában szép teljesítmény. Ár \ Érték arányban pedig igen csak komoly előrelépés.
Grat nekik!
Részemről beért a váltás a parasztvakító, bevétel orientált kékről.

Egy 4770K-s;)

ツ 12 éve tag

(#191) hackeeeee válasza velizare (#188) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én abban bízom, hogy pár bios/driver update, és helyreáll a rend.

Véleményem szubjektív...

(#192) pengwin válasza deicide (#107) üzenetére


pengwin
addikt

Csak gúnyolódtam, mert olyan nevetségesnek éreztem a fórumtárs panaszát...
De mint látom lesz kb. azonos teljesítményű Ryzen 1700 az i7-7700K árában, szóval nem is lett akkora lódítás.

Üdv, pengwin

(#193) Duree


Duree
veterán

Nagyszerü kezdet a továbbiak még jobbak lehetnek.valóban van oka félni az Intelnek.Bravó AMD.

duree54

(#194) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Játékok alatt mutatott teljesítménye elég hurka ez így még egy 6600k ellen is kevés. Oc tartalék is konvergál a nullához. Sajnálom. Jól tettem hogy nem vártam meg a ryzent és egy skylake platformot vettem fél éve.

[ Szerkesztve ]

(#195) - = Zk = - válasza -FLY-> (#189) üzenetére


- = Zk = -
félisten

csókolom, én egy 4790K-át keresek, ha már.... ;]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#196) hackeeeee válasza Maximus43 (#190) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem, hanem azt, hogy akkor ha már arról szólt a marketing, hogy HEDT szintet hozunk, akkor ezt tartsuk játékok alatt is, ehhez képest egy 7700K-val támogatott konfiguráció elkalapjálja játékok alatt, és néhol nem is kevéssel..

Igen, tesztek alatt megvan a HEDT szint, ehhez képest a 3D teljesítmény elég harmat a konkurenciához képest.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#197) Sipike19


Sipike19
tag

(#198) hobizoli


hobizoli
nagyúr

több drón kell ;P

(#199) DeltaPower válasza antikomcsi (#169) üzenetére


DeltaPower
őstag

Most úgy komolyan, szerinted ott áll nekik raktáron a szerkesztőségben a tizenvalahány féle intel proci (amelyikből bőven akadnak több ezer dolláros értékűek), mellé még 5-6 féle amd, alaplappal együtt, hogy fogják és újrateszteljék újabb játékokkal? :U
Segítek:

Az Intel Core i7-7700K processzort az MSI bocsátotta rendelkezésünkre, míg a Core i5-7600K processzort és az ASUS Maximus IX Formula alaplapot az ASUS hazai képviseletétől kaptuk kölcsön.
Az Intel Core i7-6950X processzort az Intel bocsátotta rendelkezésünkre, míg a Core i7-6900K processzort és az ASUS ROG Strix X99 Gaming alaplapot az ASUS hazai képviseletétől kaptuk kölcsön.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#200) attila9988 válasza count_zero (#186) üzenetére


attila9988
őstag

Nem értem igazán a nyafogást... játékra eddig sem vett senki 8 magos xeon -t sem, mert minek.... És még jön egy rakás modell....

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.