Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) BReal válasza Jack@l (#1795) üzenetére


BReal
addikt

Általánosságban akartam írni. ;)

(#1802) smc válasza ->Raizen<- (#1797) üzenetére


smc
addikt

Mégis itt koptatod a billentyűket minden nap.. Szerencsénkre! :(((

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#1803) _cHAos_ válasza lacafaca (#1241) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

"Így van. Nem is értem ezt a mosdatást, mindenki azt várta, hogy játékokban fog domborítani...mert ugye nem sokan vannak, akik a bencsekre merevednek...szóval itt bevétel csak a játékos szekcióból jött volna dögivel, kár is ezt magyarázni. Nem éppen életszerű, hogy cégek fognak rohanni a boltokba kivágni az Inteles gépeket, mert -4s egy zip csomagolás...nem alternatíva a váltás, csak a fanatikusoknak."

Ezek szerint egy CPU összes feladta a játék és bencs (amire nem sokan merevednek sic!) :DDD
Gondolom minden mást Igor intéz fejben esetleg a reptiliánok besegítenek pár feladatban :Y

Az megvan, hogy ez úgy működik, hogy van van "x" keret, költésgvetés "y" számú gép beszerzésére, amit legfőképpen "z" számú gépek előre tervezett leselejtézése miatt be kell, hogy szerezzenek :DD . Nyilván a szomszéd gamer vérpistike nagyobb szegmense a piacnak. Oh wait!. ;]

[ Szerkesztve ]

(#1804) #95462144 válasza Interceptor (#1780) üzenetére


#95462144
törölt tag

Úgy van ahogyan leírtad viszont sajnos a BF csak 8 szálat dolgoztat...

(#1805) BReal válasza _cHAos_ (#1803) üzenetére


BReal
addikt

Ha jól emlékszem, ő (is) írta, hogy i3 is elég mindenféle játékra (ha nem így van, majd kijavít). Innentől nincs kérdésem.

(#1806) Raymond válasza BReal (#1786) üzenetére


Raymond
félisten

"Viszont olyan szempontból nem változott a kérdésem, hogy az mennyire életszerű, hogy egy jól tuningolható i7-7700K-t B-s alaplapba rak a tulaja?"

Nem jellemzo mert a gep ara mellett nem lenyeges a Z170 felar, de nem eletszerutlen, mivel 7700 = 3.6Ghz base es 4.2Ghz Turbo a 7700K pedig 4.2Ghz base es 4.5Ghz turbo (17% elony) az arkulombseg a ket proci kozott pedig minimalis mar most is (12%) ez a 6700 vs 6700K aranyokbol itelve meg kevesebb lesz par het/honap mulva, ezekbol a nem-K-t nagyon kevesen veszik.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1807) wwenigma válasza #16729600 (#1799) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

CB-vel direkt sosem peldaloztam pont ezért, csak real life felhasznalassal. :) Illetve nincs "Ti", nem vagyok fan aki túlpörögte a dolgokat ellentétben Veletek, akik kicsit (vagy nagyon) folyamatosan csak báncsák! Megmondalakanyukámnakbrühühü. ;]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1808) #74018560


#74018560
törölt tag

Kedves szerkesztők,

ha csináltok játék tesztet, jó lenne 4K-n tesztelni! :U

Nem túl életszerű az alacsony felbontáson való tesztelés, mert senki nem használja ezt. Értem, hogy el akarjátok kerülni a GPU limitet, de akkor inkább rakjatok 2db 1080-at SLI-ben a gépbe! Elvégre aki játékra veszi ezt a processzort, nem azért költ rá + 100.000-eket, hogy utána sima fullHD-n használja őket, amit megtehetne egy sokkal gazdaságosabb gépösszeállításból is.

Köszönöm ;)

[ Szerkesztve ]

(#1809) #95462144 válasza ->Raizen<- (#1797) üzenetére


#95462144
törölt tag

Írd már le kérlek, hogy milyen architechtúrád van, mert ma még nem tetted és teljesen hiányérzetem van. 😁 Gondolom keveset aludtál a bemutató óta, mert még most is vergődsz, de mintha fáradnál. 😁😀

(#1810) Góliát válasza #95462144 (#1804) üzenetére


Góliát
senior tag

Azthiszem, hogy láttam egy bf1 gameplayt, ahol 16 szálat dolgoztatott.
[link]

[ Szerkesztve ]

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#1811) ->Raizen<- válasza #74018560 (#1808) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Micsoda? A fhd nem életszerű? Az userek nagy százaléka ezen a felbontáson tolja. :D Sli? Minek? Hány mai játék/12/vulcan port használja normálisan a multi gpu-t? Nem sok.

(#1809) Rocket6 Egy mezei sz@r 4 magvas intel integrált szotyi törővel, és egy gétéix vga karim van csonka buta vágott 3,5 gb vramos *** talicska 970. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1812) #16729600 válasza wwenigma (#1807) üzenetére


#16729600
törölt tag

Hehe, ezt tényleg nem szeretném, ha segít pár sör a bánatodon, gyere ugorj át hozzám. :D

(#1813) BReal válasza Raymond (#1806) üzenetére


BReal
addikt

Oké, de akkor a (#1771)-ben felvetett 1700 tuninghoz szükséges alaplap árra is igaz, hogy a gépár mellett az X lap felára nem lényeges. Tehát ugyanott vagyunk, ahol kiindultunk.

(#1811) ->Raizen<-: Az oké, hogy az össz felhasználók nagy része FHD-n tolja, de a kérdés, hogy az i7-et használók közül milyen ez az arány. :U De írtam már, ha az lenne a cél, hogy CS:GO 1080p-ben 310 fps helyett 480 fps legyen, akkor mindenképp a 7700k-t választanám!

[ Szerkesztve ]

(#1814) Raymond válasza #74018560 (#1808) üzenetére


Raymond
félisten

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1816) // Chaka //


// Chaka //
tag

Nekem tetszetős ez a proci. Soha nem lesz szükségem ilyen erőműre, de hátha (egyszer csak) lejjebb szorítja a kisebb procik árait. Ha az AMD egyszer feldobja a talpát, akkor az Intel mindent visz, ami az ilyen énféle lúzereknek nem lenne jó hír. Szóval hajrá!

Több ezer telefonszámot tudok fejből, csak azt nem tudom, hogy melyik kié.

(#1818) Interceptor válasza ->Raizen<- (#1811) üzenetére


Interceptor
addikt

Igen, de nem 8/16-os procival tolja a többség a hozzávaló minimum GTX1080-al megtámogatva. Ami nekem van konfig is bőven túlmutat az átlagon. Komolyan menő manapság stupidnak tettetnie magát az embernek, vagy ezek a megjegyzések halál komolyak tőled? :DDD Egyre több ilyen "gondolkodású" emberrel találkozni, ez komolyan kik*rja az agyam időnként sorry.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#1821) Jack@l válasza Interceptor (#1818) üzenetére


Jack@l
veterán

Ne mértem mi bajod van azzal ha valaki azt mondja hogy fullhd-t használ a nagy átlag. Sztem a többség az 1070-1080 topikban is azzal tolja. Értelmes QHD monitor már 120 felett van...

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1823) Interceptor válasza Jack@l (#1821) üzenetére


Interceptor
addikt

Olvasd el figyelmesen a 1808-as hozzászólást, hogy mivel kapcsolatba írta a panaszát hozzászólásban, az utolsó mondatban van a lényeg.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#1824) Jack@l válasza Interceptor (#1823) üzenetére


Jack@l
veterán

Fáradt vagyok már. Akkor egyről beszélünk.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1827) FollowTheORI válasza Raymond (#1814) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem ezért baj a kérés, hanem azért mert akkora GPU limit van, mint a huzat... kb az i3 is ugyanazt hozná ki még TXP mellett is, erős túlzással. :D

Mondjuk egy TXP SLI-nél, már talán lehet jogosabb a kérdés.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#1828) BReal válasza Jack@l (#1821) üzenetére


BReal
addikt

Írod ezt úgy, hogy 110e Ft-os CPU-ról és eredetileg 250e Ft-os VGA-ról beszélünk. Nyilván a monitoron spórolnak akkor.

(#1831) Raymond válasza FollowTheORI (#1827) üzenetére


Raymond
félisten

Az egy masik dolog, a kollega hozzaszolasaban konkretan ez volt az amire a tablazat ment:

"Nem túl életszerű az alacsony felbontáson való tesztelés, mert senki nem használja ezt."

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1833) SLYM válasza wwenigma (#1767) üzenetére


SLYM
veterán

50 környékén fog érkezni új AMD mostanában? :D

[ Szerkesztve ]

(#1836) BReal válasza Raymond (#1831) üzenetére


BReal
addikt

Akkor most lehet jönni azzal, hogy valaki írta előbb, hogy "de hát BF1-ben az i3 minimumja 60 fps, az ne lenne elég?". Szóval nyugodtan vegyen mindenki i3+GTX 1080Ti-t, mert BF1-ben is megvan a minimum 60 fps!

(#1837) mcs válasza hobizoli (#1441) üzenetére


mcs
veterán

Önmagában annyi fps nem diavetítés, de a nagyobb ingadozásokra olyan szinten érzékenyek a grafikus motorok, hogy az egér késleltetése is hajlamos megbolondulni. Általában érezhető a 70es minimum a 100hoz képest.

(#1839) Raymond válasza BReal (#1836) üzenetére


Raymond
félisten

Lehet aludnod kene mert felrebeszelsz. Mi koze van ennek ahhoz hogy alig hasznalnak 4K-t az emberek azzal ellentetbe amit a kollega allitott?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1842) BReal válasza Raymond (#1839) üzenetére


BReal
addikt

Köszönöm, hogy aggódsz, de aludtam. Annyi köze van, hogy miért életszerű az, hogy 110e Ft-os vagy drágább CPU-t vesz valaki FHD-ra, ha elég a gyengébb.. Ennyi, nem több, nem kevesebb.

Nem tudom volt-e, de jöttek infók a kisebb CPU-król.
R5-ök április-júniusban jönnek 300$ alatt
(#1833) SLYM-nek: R3-ak 2017 második felében jönnek 200$ alatt

[ Szerkesztve ]

(#1846) SaGaIn


SaGaIn
senior tag

Látom sok hozzászóló megragadt: " A medve nem játék az AMD meg nem processor vonalon" :D

Bár abban van egy kis igazság hogy, ha valaki biztosra akar menni hogy 10-15 éve írt józsbácsi edition "NEM LOPOTT" szakmai program is fusson az irodai gépeken vagy az előkapott 5 éves játéka maxon fusson akkor csak intel...

Amíg AMDre nem optimalizálnak (mert miért is tennék) addig legalább másfélszeres raw teljesítmény kell AMD részről hogy beérje az intelt egyes programokban.

Fél év múlva kiderül hogy mennyit sikerül csiszolni. De az intel is dönthet úgy bármikor hogy kihoz egy 6 magosat a konzumer platformra... (bár ezt féléven belül nem tudja megtenni de 1-2 éven belül igen)

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#1847) Achill3uS válasza nesh_019 (#1726) üzenetére


Achill3uS
veterán

ebben a tesztben az X-es proci van ami 95W.
szóval ennél a sima 1700 biztosan jóval kevesebb lenne fogyasztásmérővel kimérve.
de ha az Intelnél az IGP fogyasztását levonjuk (amint feljebb írta is a kolléga) szerintem elhanyagolható lesz a valós fogyasztásbeli különbség a 2 cpu között. legalábbis nekem ez a náhány watt a szőrszálhasogatás kategória, pár ledes izzóval többet fogsz a villanyszámlán. aki pedig 100k-s procit vesz ne legyen ennyire skót :D

a másik amit most vettem észre, az általad linkelt teszten:
Ryzen 1700 vs i7 7700K | An Unbiased Look at Benchmarks
This video shows raw benchmarks captured with the AMD Ryzen 1700 (3.9GHz) CPU versus the i7 7700K (5GHz) from Intel.

ahhoz képest, hogy 1+ghz hátrányban van a Ryzen, baromi jól tartja magát. és mindezt ugyan annyi pénzért kapod a németeknél:

AMD Ryzen 7 1700, 8x 3.00GHz, boxed mit Wraith Spire (YD1700BBAEBOX) ab € 359,--

Intel Core i7-7700K, 4x 4.20GHz, boxed ohne Kühler (BX80677I77700K) ab € 348,59 (az első shopot kivéve ahol nem is kapni a 7700k-t a második ár már 359,0 EUR)

szóval lehet mondani, hogy kishazánkban a szürke 7700k már 110 ezer körül van és mennyivel drágább lesz a ryzen, majd ha lesz szürke ryzen itthon is egy árban lesznek, sajnos ez Mo.

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#1848) Malibutomi válasza ->Raizen<- (#1785) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ha beeri az optimalizalassal a 7700-at ahogy te tippeled, akkor miert kellene csodat varni, a kevesebb magos kb ugyanugy fog szerepelni leven a 8 mag keves helyen elony a jatekokban, ergo a 4/8-6/12 is ott lesz kb azon a szinten jatekokban ahol a 8/16
Akkor meg minek vennek 7700K-t 1.5X annyiert?
Csak levezettem a te gondolatmenetedet logikusan. Ha nem csak smiley hegyekkel ontanad az ertelmetlen posztokat hanem vegigondolnad mit irsz neked is tobb logika lenne benne.

(#1849) BReal válasza Malibutomi (#1848) üzenetére


BReal
addikt

+1

(#1850) nonsen5e válasza SaGaIn (#1552) üzenetére


nonsen5e
addikt

Azért nincs lemaradva 4K-ban, mert az továbbra is abszolút VGA limites.

Lehet, hogy azért rossz, mert a játékokat Intelre optimalizálták, de a miért abszolút hidegen hagyja a végfelhasználót. Az a számokat nézi, és amelyik jobb, azt megveszi.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.