Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) actival63 válasza #06658560 (#844) üzenetére


actival63
aktív tag

A GLOFO már egy éve megvette az IBM működő 7nm-es rendszerét a teljes tervező gárdával. Én jelenleg nem az intelre fogadnék pláne úgy, hogy megint halasztani kényszerültek a 7nm bevezetését 2021-re.

[ Szerkesztve ]

Phenom II X4 B97, 3200 MHz. ATI Radeon HD 4200

(#902) schawo válasza hokuszla (#881) üzenetére


schawo
titán

Az AMD 95W-os osztályú nyolcmagos procija 12W-tal többet eszik, mint az intel 91W-os osztályú négymagosa, és 23W-tal kevesebbet, mint az intel 140W-os osztályú nyolcmagosa.

ÉN meg is néztem a grafikont. Szóval mi is a gond a fogyasztással?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#903) datatomm


datatomm
tag

Ha teljesen objektívan nézzük, az AMD most nyert. Nyert létjogosúltságot ÚJRA. Nyert lehetőséget, hogy bizonyítson. Nyert, mert végre olyannal ált elő, amivel sokakat megnyer. Hiszem, hogy ez még csak a kezdet. Az hogy csak a 10 magos 6950 tudja hajszállal legyőzni, számomra azt jelenti, hogy visszajött az aranykori verseny. Ezzel pedíg mindenki nyer. :)

Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.

(#904) xtro válasza BReal (#890) üzenetére


xtro
aktív tag

Mert 7 év után sikerült valamit összedobniuk ami úgy ahogy felér az Intel szintjéhez?(2017ben)
De a vásárlók azt fogják latni egy szintetikus tesztben h ugyan olyan mint az Intel csúcs (asztali cpuja) és fele áru vagyis azt veszik és erre reagálni kell valamit.

(#905) User64476 válasza RexpecT (#799) üzenetére


User64476
őstag

Mantle.

(#906) komi77 válasza lezso6 (#891) üzenetére


komi77
senior tag

Külön köszönet a válaszokért. Kicsit elfogult vagyok - bár vak azért nem. Ezért mindenképpen várni fogok. Egyelőre a gondolata sem merült fel a gyártók közötti váltásnak. Csak kicsit fenntartásos a mostani helyzet és a kellő szakértelmem sincs meg a dolog megítéléséhez. Akkor majd nyáron...

Szegény ember kézzel nőz.

(#907) Sinisi válasza datatomm (#903) üzenetére


Sinisi
senior tag

A próféta szóljon belőled!

(#908) BReal válasza schawo (#868) üzenetére


BReal
addikt

Az, hogy többet fogyaszt a 8 magos Ryzen, mint a 4 magos 7700k. :(((

(#909) carl18


carl18
addikt

Az igen 2 játékot teszteltek egy HD 7970-el! XD 2 játék nem túl sok :DDD

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#910) Jack@l válasza #85552128 (#475) üzenetére


Jack@l
veterán

Nem kell ahhoz 4k, elég csak pár jó régi árkád játék meg egy 7970, hogy megdolgoztasa a procit. :)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#911) BReal válasza Jacek (#873) üzenetére


BReal
addikt

Kiválasztotta az épp neki tetsző grafikont, és beszúrta ide gyors.

(#912) Góliát válasza datatomm (#903) üzenetére


Góliát
senior tag

+1

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#914) Formaster válasza lezso6 (#872) üzenetére


Formaster
addikt

+1 ott kell villantsanak valamit, vélemenyem szerint 5Ghz körül és akkor senki se vesz intelt ;]

(#915) #16729600 válasza David75 (#888) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nincs igazán kultúrája az AMD vételnek felénk sem ( Ausztria ). A legnagyobb itteni aprón a 1215 cpu darabszámból, 264 az AMD.A az új termékek vételénél pedig talán még nagyobb a különbség. A PH! ilyen arányszámai teljesen kelet-európai unikumok ( és ebben most semmi bántás nincs )

[ Szerkesztve ]

(#916) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Sunáznám ezt a rájzent, de annyi pénz a világon sincs.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#917) komi77 válasza CMST2015 (#887) üzenetére


komi77
senior tag

Látom a trendet. Én minden esetre kimaradok a dagonyázásból. Már csak azért is mert nincs kellő tudásom egy szakmai vitához. :K

Szegény ember kézzel nőz.

(#918) devast válasza David75 (#888) üzenetére


devast
addikt

OEM-eknek kéne szórni, érdekli is őket de az raven ridge terület lesz leginkább. Mintha csak azért csinálták volna ezt a launch-ot, hogy az early adopterekkel kiteszteljék rendesen az arch jelenlegi korlátait, és tovább tudják fejleszteni.
Fogalmazhatunk úgy is, hogy a ma kiadott ryzen a minimum viable product.

[ Szerkesztve ]

(#920) Baltazár123 válasza David75 (#888) üzenetére


Baltazár123
senior tag

A WoT nevű játékot gondolom ismered. Azért egy jó játék, mert nemzetközi, nagyon sok játékos van és elég jó képet ad a jelenlegi HW helyzetről. A cég egyértelműen gyűjti a HW adatokat, szerintem nekik van a világon a legátfogóbb HW adatbázisuk, egy kincs lenne ha közzé tennék :)

Igaz, főleg az orosz játékosok miatt, de egyáltalán nem csak miattuk, még a többszálas támogatás is elb.szott módon, nagyon későn jelent meg, mondván, hogy nincs rá igény.

Csak azt akarom mondani, hogy otthonra laptop, pistikének jáccani meg az i7 lehet, hogy szép elképzelés, de egészen biztosan sokkal gyengébb hardverrel tolja a játékosok nagy része. Mert arra van pénze, amire.

Pontosan, hogy ők egy hatalmas célréteg, akiknek a Ryzen már bőven elfogadható játék szintet hoz, de ha a fater meg akarja nézni a csajokat a zinterneten, akkor lerúgja a gyereket a gépről addig.

Jó, tudom, hogy ez magas labda, hogy akinek nincs pénze intelre az vesz AMD-t, de a valóság az, hogy a legtöbb vásárló egy konkrét keretösszegből akar kihozni a lehető legtöbbet, aminek része a játék, de része más is, akár munkának tekinthető dolog is (mondjuk a családi videók vágása, konvertálása stb).

A közhiedelemmel ellentétben még nyugaton sem alapvető dolog, hogy i7 processzoros gépet kell venni a gyereknek, ha játszani akar. Meg i5 laptopot a szűlőknek internetezni meg fészbukozni.

[ Szerkesztve ]

(#921) Olajka02


Olajka02
aktív tag

Én csak gratulálni tudok az AMD-nek.
A tesztekben az én olvasatom szerint maximálisan jól helytállt.
Ki lehet ebből olvasni bármit és el lehet ferdíteni bárhogyan...
Jó lett és végre (remélem) lesz egy kis árverseny procik terén.

Fognak ezeken még optimalizálni bőven, és akkor még kiegyensúlyozottabb lesz a működésük.
Azt ne feledjük el, hogy ez egy teljesen új platform (bármennyire is a régi gyökerekhez nyúl vissza) míg az intel kb 6 éve ugyan azt adja el nekünk, csak egy kicsit másképpen becsomagolva - ami valljuk be - jóval kevesebb optimalizálási problémát okozott, okozhatott eddig.
Én emlékszem, hogy a 6700K megjelenésekor szintén voltak kisebb, nagyobb problémák.
Gondolom azért mert ott a DDR4-re váltás több buktatót hordozott magában, mint azt várták.

Egy szó, mint száz, örülök, hogy az AMD-nek sikerült egy jó terméket összehozni.
Reméljük idővel jól is árazzák majd...

(#922) Zeratul válasza Baltazár123 (#920) üzenetére


Zeratul
addikt

Gyerek kap Xbox One vagy PS4/pro-t oszt jó van.

(#923) hobizoli


hobizoli
nagyúr

egyebkent akiknek a minnel tobb core kell, azoknak az AMD osszedobhatna egy csokkentett Vcore-s "T" X2-s valtozatot is, pl 2.4-2.5GHz-s orajel, de 16c/32t, mert az kisebb diszipacioval menne egy mostani 8/16-s egyseg benne

es akkor "csak" 2/3 annyira gyors lene egy-egy core, de 2x annyi van belole a fedelzeten :DDD
Ciinebench futna is egy 25-26pontos eredmenyt rajta kb

de amugy az latszik, hogy nagyon kene egy 2-4core verzio is 4.2-4.5GHz koruli alaporajelen, ert a nem game felhasznalas kozben ez lofutty 150-160rudiert

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#924) KAMELOT


KAMELOT
titán

Most ez itt egy komoly teszt 2017-ben???
7970-el FHD-ben tesztelni egy procit? Elmegy az agyam!!
4K tesztek RX kártyákkal és GTX-el??

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#925) MK VII


MK VII
veterán

A lényeg, hogy a Zen öleli körbe a lelkem ilyenkor mikor a tesztből látom, hogy, ha 1 év múlva cserélem az i5-öt egy i7 4790K-ra, még akkor is legalább 2-3 évig Zendülhetek nyugodtan...
A Zen legyen veletek barátaim. Szúszá... ;)

(#926) actival63


actival63
aktív tag

Különben is mindenről a Mantle tehet, hogy a villám csapjon bele!

Phenom II X4 B97, 3200 MHz. ATI Radeon HD 4200

(#927) sb válasza lezso6 (#706) üzenetére


sb
veterán

Kösz!
Nem volt kedvem végigolvasni, jól jött.
Még azt írd meg melyik kazán és már itt se vagyok. :DDD

(#929) User64476 válasza távcsőves (#919) üzenetére


User64476
őstag

Nagyon durva, minden témában :)

(#930) Formaster válasza MK VII (#925) üzenetére


Formaster
addikt

Én is arra várok h a haswell árak lemenjenek :C

(#931) Ric4m0nd


Ric4m0nd
aktív tag

Köszönöm a tesztet és a munkátokat!

A jövőben olyan tesztet szeretnék látni, ahol az 1800X

- saját kategóriában (i7-6900K & i7-6950X) versenyez (szintetikus/játék egyaránt)
- játékoknál, kizárólag DX12-es játékok szerepelnek a megmérettetésben
- azok közül is a többszálas skálázást támogató AAA kategóriás nagy teljesítményigényű címek, melyek az első optimalizált patcheket is megkapták a Ryzen érkezése után(!)
- Windows 10 N 64bit Redstone 2-es 2017 tavaszi kiadásával (talán RYZEN optimalizáció is lesz benne)
- tisztességes VGA kártya legyen mellettük mindkét táborból 1070/1080/Ti és VEGA új csúcsmodelljei (legfrissebb driver-el/firmware-el)
- 4K UHD és WQHD (legmagasabb felbontás. minimum FPS-e a mérvadó, köszi @Abu85)
- 1800X második (vagy további újabb) steppingjével
- NVMe M.2-es SSD-vel (1000Mb/sec feletti írás, 1500Mb/sec feletti olvasás)
- ilyen CPU-k mellé a komolyabb chipset-el felszerelt alaplapok illenek
- legyen benne clock-to-clock mérés

BOINC CPU intenzív projektjeiről is lehetne egy felmérést készíteni! Nálam az i7-es CPU-k is ezeken dolgoztak, és a Ryzen-nek is ilyen munkát szánok.

[ Szerkesztve ]

(#932) BReal válasza xtro (#889) üzenetére


BReal
addikt

Oké. Akkor én rosszul értettem a bemutatójukat.

(#933) actival63 válasza hobizoli (#923) üzenetére


actival63
aktív tag

Lehet hamarabb tejesül a vágyad mint képzelnéd.

Phenom II X4 B97, 3200 MHz. ATI Radeon HD 4200

(#934) David75 válasza Baltazár123 (#920) üzenetére


David75
őstag

Az utolsó bekezdéssel egyetértek, viszont az én tapasztalatom, hogy ehhez azt is hozzá kell tenni, hogy gépet összerakatanak a pc boltban, illetve 10-ből nem biztos hogy lenne egy ember aki tudná mi az, hogy amd proci. Amúgy ismerőseim nagyrészének i5-ös laptopja van, a többinek i7 vagy desktop de nem ismerek egyetlen embert se aki amd procit használ. Ez az angliai tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#935) Sinisi válasza Formaster (#930) üzenetére


Sinisi
senior tag

Akkor vagyunk így egy páran ; )

(#937) daveoff válasza Ric4m0nd (#931) üzenetére


daveoff
veterán

Vannak ilyen tesztek a neten, csak keresni kell. Mire itt esetlegesen újra mérik, addigra már senkit nem érdekel. Az első benyomás a fontos.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#938) Szpilu__25 válasza datatomm (#903) üzenetére


Szpilu__25
tag

True,Jajj ne is mondd én ennek nagyon örülök ezeknek a teszteknek. :D

(#939) Whysperer válasza Ric4m0nd (#931) üzenetére


Whysperer
addikt

Munkár akartam venni ryzen-t,de egyik tesztben sincsen rendes teszt hozzá... szóval nem tudom merjem-e!!

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#940) Fred23 válasza KAMELOT (#924) üzenetére


Fred23
nagyúr

Procit mérni alacsony felbontásban érdemes, nem akarunk VGA limitet! :N A 7970 meg az összevethetőség miatt indokolt. Sajnos ez van; vagy több tesztet kell csinálni, amire meg több ember kéne!

Én egyébként dobtam volna az összevethetőséget, és inkább behoztam volna két Intel-es konfigot versenytársnak. Meg rengeteg játékkal teszteltem volna; viszont ez most nem egy játékra kihegyezett teszt volt, ha a többség annak is örült volna jobban. (Tippre 60-40 arányban a PH! olvasóit a proci játékos teljesítménye izgatta jobban.)

[ Szerkesztve ]

(#941) schawo válasza Ric4m0nd (#931) üzenetére


schawo
titán

Valóban így kéne kinézni egy 1800X tesztnek.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#942) BReal válasza xtro (#904) üzenetére


BReal
addikt

Tehát amiért ilyen olyan nem játék programokban veri az Intelt, ezért játékra azt vesznek? Ilyen érvelést vazze.

(#943) wd.taz válasza EVL2 (#893) üzenetére


wd.taz
aktív tag

+1 :DDD

Well, á sün apró Enimel.../ „if it’s not a Boeing, I am not going" /

(#944) Zeratul válasza Whysperer (#939) üzenetére


Zeratul
addikt

Várj szvsz egy amíg rend bios és oprendszer szintű támogatás is lesz hozzá.

(#947) schawo válasza Fred23 (#940) üzenetére


schawo
titán

A vad procilimites játéktesztből milyen információ szűrhető le a használatra vonatkozóan?

Vegyeslimites méréseknél direkt jól teljesít a Ryzen.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#948) David75 válasza Ric4m0nd (#931) üzenetére


David75
őstag

Ez mire jó azon kivül, hogy kevésbé tükrözi a való életet? Már nem játszhatok gt5-öt?

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#949) Praston


Praston
tag

Játék tesztek (global) elég érdekesek, kimondottan furán viselkedik a cpu. :F Itt biztos, hogy lesz update minden oldalról. De munkakörnyezetben egyáltalán nem lett rossz.

i9-9900k , rtx 3090 , 32 gb

(#950) sagem válasza kisza25 (#851) üzenetére


sagem
addikt

Ja hát ez ok, te komolyabban nyomod az átlagnál, ezt mondom, hogy neked hasznos lehet, azokra értettem akik megtehetnék, hogy 2K/4K-ban játsszanak, de nem, inkább földig butítják, mert úgy nyomják a profik is :D

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.