Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) Toninho13


Toninho13
aktív tag

Az indulás kiváló! Az i7 7700k ellen nem igazán jelentenek alternatívát, de az intel szerverfoglalatát sikerült megfogni. Arra leszek kíváncsi, hogy az alacsonyabban pozicionált procik teljesítményben (főleg játékokban) mennyivel lesznek gyengébbek. Ha a 4 magos 8 szálas procik fogni fogják az i5-öt, akkor az i7 7700k-n kívül elég jól le fogják fedni az intel palettáját.

(#1152) schawo válasza tom_tol (#1144) üzenetére


schawo
titán

Amikor vetted az X79-et, az akkori 4 VGA összesen is gyengébb volt, mint a mostani 1080(Ti)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1153) BReal válasza Fred23 (#1141) üzenetére


BReal
addikt

Ja értem. Tehát az nem lehet, hogy az i7 ÉS a Ryzen is drága itt, csak az i7. Oké.

(#1154) Remus389 válasza Euromail (#1142) üzenetére


Remus389
veterán

Minden bizonnyal. Biztos ők tervezték a Ryzen CPU-t. Ha te mondod.

De ha ők tervezték, akkor az elég ciki az intelnek, hogy még a 10 magosukat is lenyomja itt-ott a 8 magos :)

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#1155) schawo válasza Franklin (#1145) üzenetére


schawo
titán

És kellene erre a feladatra egy Ryzen? Vagy milyen következtetést szeretnél levonni a Ryzen ilyen körülmények közötti teljesítményéből?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1156) b. válasza Toninho13 (#1151) üzenetére


b.
félisten

Játékok terén nem hiszem, hogy fogni fogják. Sok játékban azért jelenleg a 7600K se sokkal marad le az 1800X től. de az I7 től sem saját házon belül.Itt az ár/ érték arány ami dominálhat a ryzennél. ha mondjuk 50 k Körül i5 közeli teljesítményt adnak az jó lenne.. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#1157) 7Heads Drago válasza Fred23 (#1124) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Már nem azért, de te csak procira képes vagy kiadni 100k-t, hogy játszhas? :)))

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#1158) VIPowER


VIPowER
senior tag

Hát ez elég gyenge teszt volt! L5420-asom benne sincs, ehh.

(#1159) oraihunter válasza ktamask (#23) üzenetére


oraihunter
aktív tag

"1800X 499 dodó
i7-6900K 1100 dodó
5%-al gyorsabb az 1800X, kevesebb, mint felepénzé'..."

Noh igen, ez rendesen át fogja rendezni a piacot! :R :C :C

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#1160) Fred23 válasza BReal (#1153) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nem tehetek arról, hogy az árukeresőn csak ez van. Biztosan lesz idővel több bolt is, de jelenleg csak ezt találta. Egyébként azonos áron én már az 1700-at venném. Nem kell tehát más, csak kábé 10k áreseés! Vagy hogy jöjjön az 1600X.

7Heads Drago: Sajnos jelenleg nincs rá lóvé, és ha lenne, azt is kénytelen lennék perpill másra költeni. Egyébként viszont simán. :D Ahogy lesz fölös pénzem, megy procira! :K

schawo (#1167): Kénytelen leszek többet is adni. Ígéretek vannak, amiket be kéne tartanom. Röviden nő van otthon. :D

[ Szerkesztve ]

(#1161) Tin válasza oraihunter (#1159) üzenetére


Tin
veterán

melyik piacot?

(#1162) troviko


troviko
senior tag

Egy picit csalódtam. Gondoltam, hogy az egy magos teljesítmény nem éri el az Intel szintjét, de az előzetes infók alapján sokkal közelebb gondoltam őket.
Úgy gondolom, hogy ez egy ígéretes kezdet, és hosszú évek óta először látom versenyképesnek az AMD-t, de ez még nem az igazi. A mai nappal dőlt el 100%-ra, hogy 7700K. Sorry...

https://www.oldtech.hu/

(#1163) FatMonster


FatMonster
tag

Köszönjük a tesztet, jó lett az idő rövidségét ismerve.
Ez az AMD! :C
Figyelem!!!!44!! Magán vélemény kisarkítva következik: ;]
Új (ismeretlen) gyártástechnológiával ekkorát gurítani??!?!?! :R A zintel évek óta reszelgeti, talán kezd kifulladni az architektúra már, de biztos nincs benne sok tartalék. A közeljövőben előnyt szerezhet az AMD, ha ügyesen reszelgeti tovább a ZEN-t. Tudom, az Intel sem alszik, keresik a varázsfiókot, amiben a quntum-processzor legyártott 10 millió példánya lapul. :P
AMD rulez, akkor is, ha áramzabáló lassú kazán :))

A hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#1164) rambustibi válasza Fred23 (#1160) üzenetére


rambustibi
őstag

Hardverkerben van 1700X ár és érkezési időpont.

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#1165) oraihunter válasza Fred23 (#1124) üzenetére


oraihunter
aktív tag

Lesz az még sokkal olcsóbb is. :DDD Főleg ha javulnak a BIOS -ok, és az opimalizálás.

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#1166) janosicsongo


janosicsongo
csendes tag

Minden kötekedés nélkül kérdem,szeintetek,lehet játékteljesítményt nyerni későbbi optimalizálással?

(#1167) schawo válasza Fred23 (#1160) üzenetére


schawo
titán

Pont az előbb linkelt valaki 115-ért. A megjelenés első napján, úgy, hogy jelenleg nincs hivatalos forgalmazás Magyarországon, csak vastagon túlárazott szürkeimport érhető el. Adj nek 3 hetet.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1168) Joshi válasza Remus389 (#1154) üzenetére


Joshi
titán

Korábban írtam hogy kit érdekel a Winrar és hasonló Benchmark eredmény. Az AMD-nek egyértelműen a játékokra kellett volna koncentrálnia, ennek ellenére a fölösleges Bench eredményekben jó. Hozzáteszem most mondhatjuk el hogy az AMD beérte az Intelt némi túlzással. Az Intel most is gőzerővel fejleszt, mindig fejleszt igaz sokkal tehetősebb cég.

(#1169) schawo válasza troviko (#1162) üzenetére


schawo
titán

Ha a játékon kívül semmi másra nem kell a számítógép, akkor konzolt kell venni a 7k7k akár egy jó választás is lehet, csak túl van árzava.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1170) tom_tol válasza schawo (#1152) üzenetére


tom_tol
addikt

Ez hol válasz arra amit írtam ? Ha játékokról van szó, akkor a 7700K az ellenfél. Ami igaz, Intel k@rva drágán méri a plusz PCI E és memória csatornákat, de ez van. A Ryzen kompromisszum bizonyos szempontok szerint, még akkor is ha mindent meg lehet magyarázni.

(#1171) b. válasza FatMonster (#1163) üzenetére


b.
félisten

"Új (ismeretlen) gyártástechnológiával ekkorát gurítani"

Miről beszélsz?Épp erről szól a cikk eleje. Ez a kitaposott ösvény évek óta...

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#1172) Formaster válasza troviko (#1162) üzenetére


Formaster
addikt

Ez Hedt kategórai, a 6950et is veri egy magra a 7700k. A kérdés h ami oda lesz pozicionálva az kevesebb maggal és magasabb órajelen lesz-e. Ha egy 6 magos kockával meghaladnák a 4.5Ghz-et máris kajálná a 7700k-t és ez lenne nekem a favorit proci. Ugyanis nekem a 7700K teljesítménye kéne 1 magon gameben, de ugyanakkor videó renderelésnél jól jönne a sok szál. Ha ezt megugorja az amd lehet h piros leszek. Hajrá ryzen 5, visszaszámlálás kezdődik :DD

(#1173) Ragnar_ válasza KAMELOT (#1028) üzenetére


Ragnar_
addikt

Ezen ne csodálkozz a GPU-kat 4K-ra gyártják, a procikat meg FHDre.. :DDD ( jó, van FHD 200HZ is)

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#1174) Marcikapap


Marcikapap
tag

Ez igen egy délután többmint 1000 bejegyzés mire ezt végig rágom.
Kis segítség a hozzá értőkhöz.
A teszet megnéztem de nem tudok dönteni.
A kérdésem volna hogy vegyek R91800X vagy maradjon a játék gépbe a I75820k

Marcika

(#1175) kaszas19


kaszas19
senior tag

Hááááát annyira bíztam benne hogy tényleg fel jön a zen, hát fel is meg nem is. Nekem főleg játékra kel ezért biztos nem váltok intelről, csak feljebb és maradok a seggemen. Kicsit csalódtam megint.
Nekem mondhatják hogy friss meg minden azért teljesít ilyen gyengén játékok terén. Kicsit bulldozer 2.0.

(#1176) Németh Péter

A piac így reagált a tesztekre ma:

(#1177) Remus389 válasza Joshi (#1168) üzenetére


Remus389
veterán

Ez mutatja a benne lakozó számítási kapacitást.

Egyébként pedig: [link]

Játszunk olyat, hogy kikapcsoljuk az FPS mérőt, és neked el kell találnod, melyik az Inteles gép ;)

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#1178) Raymond válasza DonDennis (#1150) üzenetére


Raymond
félisten

En nem ertem? :U Erted egyaltalan mi az hogy bottleneck es hogy mit jelentenek az eredmenyek?

Igen, full GPU bottleneck az a 970 es 1070 minimum, a 1080-at nem tudod megmondani mert nincs mellette egy meg gyorsabb (Titan X) hogy lasd megy-e feljebb es FPS, de a szamokbol itelve igen, meg a 1080-is, hiaba lenne alatta megy egy erosebb CPU, akkor se lenne tobb FPS. Az hogy a GPU kozel 100%-on jar azt jelenti ott a vege, nem megy tovabb, ergo bottleneck.

Megprobalom mashogy - ott az a 970-es For Honor eredmeny, azt irja a gyerek 6700K van alatta, eleg alacsony kihasznaltsag mellett, tehat a CPU-nak van ideje ucsorogni es varni amig a GPU ujra ker valamit mert vegzett az elozo munkaval. Ez egy 4Ghz 4mag 8thread CPU-val. Ha ala raknal egy 5Ghz-es 7700K-t akkor se kapnal tobb FPS-t mert a kartya ennyit tud - bottleneck.

Erted mar?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1179) schawo válasza Marcikapap (#1174) üzenetére


schawo
titán

Mire? Ha elég a nyers teljesítménye (nem kell a nyolc erős mag), akkor én biztos nem cserélnék. Az egy kiváló proci, és az árát is jól mérték annó. Az volt az intel valaha készült legjobb ár-érték arányú procija.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1180) b. válasza Marcikapap (#1174) üzenetére


b.
félisten

Ha játékra kell akkor maradjon...., da amúgy is az egyik legbaróbb proci intel fronton. Nem cserélném le.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#1181) aragorn1000


aragorn1000
csendes tag

Első fecske. Új BIOS Asrock x370-hez.
[link]

(#1182) schawo válasza Raymond (#1178) üzenetére


schawo
titán

Nem, ezt vegyes limitnek hívják. Kicsit többet kapnál. 5-10%-ot.

De mit szeretnél CPU limitet? Akkor vegyél FX-et :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1183) KAMELOT válasza b. (#1156) üzenetére


KAMELOT
titán

AMD-ben ez a nagy vicc
1800X...3,6GHz...550 euro
1700X...3,4Ghz...440 euro

Most ezt nem értem? +0,2Ghz képes valaki fizetni 110 eurot? Valójában a semmiért! :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1184) Tanisz


Tanisz
senior tag

Köszönöm a cikket :)
Holnap még egyszer átolvasom, mert mostanra már nagyon elfáradtam.

Remek processzor lett.

Azt hiszem elkezdem tervezni a jelenlegi konfigom cseréjét.
Tökéletes lesz nekem ez a proci. Munkára főleg :)
Amennyit meg játszok arra is, ami úgyis javulni fog ha orvosolják az hibákat.

Kb mennyi lehet most egy Ryzenes lap+proci+ram kombó?
A többi komponenst nem kell cserélni, hál Istennek :)

[ Szerkesztve ]

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#1185) Raymond válasza schawo (#1182) üzenetére


Raymond
félisten

Fejtsd mar ki mitol, mondjuk kezd azzal hogy melyik kartyat fogja vissza a CPU abbol a 970/1070/1080 triobol?

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1186) BReal válasza Fred23 (#1160) üzenetére


BReal
addikt

Ja ok. Egy bolt. Lesz több, ahogy írtad.

(#1187) carl18


carl18
addikt

HD 7970 helyére kellet volna legalább a GTX 1070 :))

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#1188) Remus389 válasza KAMELOT (#1183) üzenetére


Remus389
veterán

Most ezt nem értem? +0,2Ghz képes valaki fizetni 110 eurot? Valójában a semmiért!

Nem egészen, hisz egy kicsit jobb az. Meg van olyan, aki a legjobbat akarja(az adott termékcsoortból). ;)

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#1189) schawo válasza Raymond (#1185) üzenetére


schawo
titán

Nem értem mit szeretnél kérdezni. Szívesen válaszolok, de legalább megpróbálok.

Ja értem. Midegyiket valamennyire visszafogja, ezt hívják vegyes limitnek. Attól függ, hogy milyen felbontáson próbálod.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1190) hobizoli válasza schawo (#1182) üzenetére


hobizoli
nagyúr

arkategoriajaban nezve nem limit az se

vmi VGA kartyanal neztem it a PH-n par hete, hogy 1920-ban 4-5fps-l volt csak lasabb 3x annyiba kerulo 7700-nal

több drón kell ;P

(#1191) Ragnar_ válasza kaszas19 (#1175) üzenetére


Ragnar_
addikt

dx 12-vel van gond gyakorlatilag, mármit a dx 12 játékok futnak 25%-al lassaban, mint dx 11 módban.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#1192) távcsőves válasza b. (#1171) üzenetére


távcsőves
senior tag

A gyártástechnológiáról írt, te meg a processzor felépítéséről. Elbeszéltek egymás mellett. 14nm kitaposva évek óta? AMD-nél biztos nem, ott friss az élmény.

[ Szerkesztve ]

(#1193) RI/OS válasza Németh Péter (#1176) üzenetére


RI/OS
őstag

ők se tudják hogy ez workstation proci.. :)

(#1194) wwenigma válasza tom_tol (#1144) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Most teszteltek Ryzen azzal van pariban. Azt mondod nem szar. A Ryzen meg az. Akkor dontsuk már el bakker!

Ha szerinted nem rossz a 6950x akkor a Ryzen 1800x-et sincs jogos szarozni. Mert ott van a nyakán... Ismét mondom, a 6950x-szel van pariban nem a 7700k-val.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1195) Marcikapap válasza b. (#1180) üzenetére


Marcikapap
tag

Köszi akkor még marad .

[ Szerkesztve ]

Marcika

(#1196) BReal válasza Németh Péter (#1176) üzenetére


BReal
addikt

A tesztek alapján felfele kellett volna mennie, mivel gyakorlatilag mindegyik dicsérte. Ez maximum a "há a 7700k-t nem veri meg játékokban" szintű felhasználók hozzászólásainak szólt.

(#1197) schawo válasza hobizoli (#1190) üzenetére


schawo
titán

Melyik teszre gondolsz?

Amit én láttam, hogy a 4790k-val szemben eléggé elmaradt vegyeslimitnél is 15-50%-ban, pedig a 7k7k jóval erősebb a 4970k-nál, vegyeslimiten legalább 5% a Lake előnye a magas órajel miatt.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1198) D.Va


D.Va
senior tag

Na végigolvastam a cikket. Grat. :K
(Más teszteket még nem néztem)
Mostmár megvan végre a Phenom II-m utódja... :R

Én azt nem értem hogy itt kb mindenki amiatt sír hogy játékban nem sokkal jobb, illetve gyengébb mint sok intel. (Bár az 1920-as beállításnál nem így látom mert ott mindkét játéknál a Ryzen a legjobb...)

De arra nem gondol senki hogy a mai játékok többsége abszolút nem hozza ki a proci tudását? Majd 1 év múlva megjelenő (jól optimalizált - nem összetákolt bugos) játékkal nézzétek meg hogy mit tud a Ryzen egy 3/4/5-ik generációs Intel procival szemben... (szerintem... :U )

(#1199) lacafaca válasza BReal (#1196) üzenetére


lacafaca
őstag

Nem, a piac beárazta, hogy pár napja még Intelesek hada akart rohanni a boltokba, ma meg kb már senki...

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#1200) lotuska


lotuska
tag

Azt hiszem i5 2500k-m, amig ki nem pusztul jo lesz nekem :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.