Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) schawo válasza Garfield.37 (#1530) üzenetére


schawo
titán

Pont olyan messze van a 6400-tól, mint a 7700K-tól. Ennyi erővel mondhattad volna, hogy de durva, egy 7700K teljesítményét hozza.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1552) SaGaIn válasza nonsen5e (#1524) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Érdekes hogy 4k-ban nincs számottevően lemaradva... Nem lehet hogy akkor mégis jó a proci csak programok/driverek nincsenek még optimalizálva ?
Ha igaz lenne amit állítasz, akkor 4k-ban is mérföldekkel kullogna az intel mögött.
Amúgy nem reális összehasonlítani egy évek óta a piacon levő kiforrott driverekkel optimalizált programokkal megtámogatott intelt egy frissen kiadott, még gyermekbetegségeivel küzdő Amd processzorral.
Ezt tesztet meg kel ismételni Augusztusban egy Vegával meg egy 1080Ti vel.
Akkor kiderül hogy 1080p ben mit tud igazán. Illetve hogy 4k ban mennyit tud még gyorsulni.
Nem azt kell nézni hogy 3-4 éves játékokkal mit tud, GTAV akkor jelent meg mikor ez processzor még a tervezőasztalon volt. Nyilván, ha valami max 4 magra illeteve 8 szálra intel architectúrára van optimalizálva akkor kétszer többel még lehet lassabb is.
Gyárthat az AMD kétszer gyorsabb processzort is, ha a kedves fejlesztők csak intelre optimalizálnak, illetve elintézik annyival, hogy ja az a program már nem támogatott... Hosszú Katinka sem nyerne olimpiát, ha az ő sávjában árral szemben kéne úsznia, a többiek meg állóvízben úsznának.

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#1553) Raymond válasza attila9988 (#1529) üzenetére


Raymond
félisten

Hahahahahahahahaha :))

Oh basszus, de jot rohogtem :) Te milyen alombeli vallalatnal latsz ilyet? Mert ez annyira messze van a valosagtol hogy csak na.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1554) #20655360


#20655360
törölt tag

Jó sok hsz! 90%-a ordas nagy f@szság, de itt van +1, gyűljön. :DDD

(#1555) hokuszpk


hokuszpk
nagyúr

szerintem jo cpu lett.
a bulldozerhez kepest megvan a 40% +ipc, ez volt a cel, pipa.
gondolom a windows utemezo optimalizalasa majd dob meg az ugyon, sajnos azt a w7 mar nem kapja meg.
engem eddigis a 4/8 vagy a 6/12 erdekelt, valoszinusitem azok magasabbra mennek orajelben, meg esetleg az xfr is jobban el lesz engedve, mint 100Mhz,
a fo tevekenysegi koromhoz tartozo putty futtatashoz kell az eroforras nagykanallal; meg is van az unlockolt magos phenom ii x3 utodja.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#1556) kisbalázs válasza gyurkikrisz (#1536) üzenetére


kisbalázs
tag

Johnny Mnemonic 2021:320gb-t töltött az agyába és majdnem meghalt, inkább pendrive a s?ggébe!

(#1557) 8th


8th
addikt

(#1558) ttt1


ttt1
őstag

Szeretem olvasni a PH mivel elméletileg ez egy szakmai fél-szakmai fórum. Azzal viszont nagyon nehezen tudok kibékülni, hogy mit nem lehet ezen a teszten megérteni. Igen játékban nem éri el azintelt ,mert nincs az adott játék optimalizálva és igen valós számolási tesztekben utoléri azintelt (a kétkedők meg erre azzal jönnek na de 2x ammyi maggal). Na és? Nézd meg már az árát!!! Mennyiért éri utol azintelt? Fele annyiért. Akkor a teljesítmény/dollár melyiknél jobb? Én lesz@om, hogy 38 mag van benne ha 100 dollár a cpu és alázza a 4 magos azintelt!
Ui:Azintel nem elírás direkt írtam így mielött valaki beszólna.
ui2:Csak 500 hsz olvastam el és kiakadtam, így ha írta már valaki akkor elnézést,csak 500 oldalon az volt ,hogy szar. Btw I7-3770-em van és mégis azt mondom igen jó lett ez a cpu.

[ Szerkesztve ]

(#1559) nubreed válasza gyurkikrisz (#1536) üzenetére


nubreed
veterán

Intel fanboy-e vagy?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#1560) #20655360 válasza kisbalázs (#1556) üzenetére


#20655360
törölt tag

:C

(#1561) Zoltn


Zoltn
senior tag

Emberek mi van itt? :D Nem győzök olvasni. :DD
Dolgozni az smafu? Mi lesz így a kis országunk GDP-jével? ;]

"Music is your only friend. Until the end!"

(#1562) #56573440 válasza Tin (#1535) üzenetére


#56573440
törölt tag

Látszik hogy nem tudod. Véletlenül se egy dell és társaitól veszik meg komplett megoldásként supporttal meg vonoval, az túl egyszerű lenne és megszokott.

Persze nem ma lesz a cégek nagy tobzodasa, ez tény, és kérdés ott mit mennek majd.

(#1563) VGNGR


VGNGR
senior tag

Köszi a tesztet, nagy menet volt! :R Tekintettel arra, hogy nem futtatok cinebenchet, és ritkán vágok videót, illetve renderelek, ellenben játszani gyakrabban szoktam, azt hiszem marad a 3770. ;)

(#1564) Németh Péter válasza ttt1 (#1558) üzenetére

Lisa Su is elismeri, hogy a memória késleltetés egy kicsit magasabb.

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/5x4hxu/...

[–]AMD_LisaSu CEO of AMD 156 points 14 hours ago
We give reviewers a full suite of benchmarks and games to test and we think it's important to test gaming performance across all resolutions including 4K, 1440p, and 1080p. We also like to focus on smooth gaming experience, and Ryzen does really well in this area. From a performance standpoint, we achieved >52% IPC improvement with Ryzen so we have definitely made significant improvements in the CPU architecture, we do see that our memory latency is a bit higher, for most games this is not a huge sensitivity, but we do see this as a place to improve going forward. Thanks.

[ Szerkesztve ]

(#1565) sakal83


sakal83
addikt

Huh, 1600hsz. Ez kemény.

Kicsit örülök, hogy nem alázta le porig az Intelt. AZ nem lett volna jó senkinek.

Az, hogy a 7700k-hoz hasonlítják itt sokan, az meg blődség. Ez nem gamer proci, hanem amatőr munkaproci, amiben TOP 1. olcsóbban. Játékokban nem az igazi (ahogy a CB is fogalmazta "abban herceg":) ), de az 1600 és társait lesz érdemes majdan összevetni a szokásos 7700/7600/6700/6600 és társaival.

Ami biztos, hogy megint amatőrködtek az AMD-nél, mint az RX szériánál is. Hogy lehetett úgy kiadni egy procit, hogy nagy valószínűséggel szoftverbugos az egész, mert nem szabadna ennyire hullámoznia a teljesítményeknek a játékokban. Amatőr egy banda. 3-4 hónap múlva meg hitetheti el, hogy sokkal jobbak, mint a kezdeti teszteknél. Csak az a baj, hogy a google a kezdeti teszteket adja ki találatként.

Az RX480/470-nek is adtak egy komoly hasba rúgást azzal, hogy tesztoldalak tesztcsomagjai a régi játékokra alapultak. Most már hiába magyarázza bárki is, hogy az RX480 beérte és megelőzte a 1060-at. A 1060 a középkat királya... (teszem hozzá, hogy érdemes nézni az új játékokban a 1060 és 1070 viszonyát egyre nő a különbség a régi játékokhoz képest...)

(#1566) User64476 válasza attila9988 (#1518) üzenetére


User64476
őstag

Szerintem nem ezt ígérte, hanem, hogy saját magánál 40%al több IPCt mutat fel. Mást nem ígért, a többit mi reméltük.

(#1567) Tigerclaw válasza Tin (#1535) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Üzletileg szerintem majd a ZEN alapú APU-k és a mobilszegmens startja hozhat majd szép számokat az AMD-nek, illetve a mainstream Ryzen modellek. A csúcs szegmensben akkor arathatnának, ha találnának olyan OEM gyártót, aki rájuk építene. Ezt viszont az Intel mindenféle legális és illegális eszközzel akadályozni fogja. Az AMD-nek nagyon nehéz lesz bekerülnie a vállalati szegmensbe, vagy a workstationok piacára. A DIY szegmensben sikeresebbek lesznek, de az sokkal kisebb szegmense a piacnak.

A kulcs az OEM gyártók megnyerése, amiben ők is érdekeltek, hiszen egy monopol beszállítói piacon ők is rosszul járnak, nem csak a vásárlók, mert erősen csökkennek az eladásaik, miközben a nyereség nagy része az Intelnél marad.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#1568) ivana válasza Malibutomi (#1537) üzenetére


ivana
Ármester

A kraft benne van az biztos, mert ebbben a tesztben például elég jól szerepelt. A játékoknál szerintem az lehet a gond, hogy a scheduler nem tudja melyik az SMT és melyik a rendes mag, így lehet, hogy egy két szálon futó játék 1mag+smt-n fut. Az, hogy nem elég erős ez a proci egy vicc, brutális főleg ennyiért, kb. mindenre jó, android rom fordítás, 4K vágás stb. A játszani nem $500-os procival szokás...
A másik ezekkel a tesztekkel, ha egy játékban hoz 100+ fps-t akkor nem rohadtul mindegy mennyi az annyi? Az bőven elég, az, hogy 120 vagy 150 észrevehetetlen.

(#1569) Kroni1 válasza schawo (#1455) üzenetére


Kroni1
veterán

Én több tesztet is olvastam, az alapján ez jott le, h a fogyi nem kevesebb inkább több. Például:

De a hőfokok is furák nekem kicsit.. ipon tesztpéldánya idle +15C, load +11C

Jacek:

Nekem a te hsz-edre, hanem asszem rambustibiére gondoltam. És nem is a tuningra gondoltam, hanem alapból. Ha ugyanugy számitana a TDP akkor a ryzennél alacsonyabb értékek kéne h legyenek...

[ Szerkesztve ]

(#1570) hemaka válasza VGNGR (#1563) üzenetére


hemaka
nagyúr

Az a proci egy ideig elég is lesz mindenre amilyen ütemben fejleszt az intel...

(#1571) vaakuum válasza schawo (#1448) üzenetére


vaakuum
addikt

Azon egér+bill kombóval lehet ténykedni rendesen? Mert akkor lehet elkezdek agyalni rajta. Kontroller az nekem nembejövős :(

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#1572) MaUser


MaUser
addikt

Hát ami a legfontosabb, hogy úgy néz ki kap az ember elérhető áron egy normális munkaeszközt. Aki dolgozik többszálon futtatható programmal, annak a 8 emberi áron elérhető, viszonlyag gyors szál (mert pl. az fx8xxx olyan gyatra volt 8 "magon" is, hogy négy szállal egy 2500k körberöhögte matlab alatt...) azonnal kétszeres gyorsulást hoz. Eddig egy ws-ben (hacsak nem ment horror árú xeon-ok felé az ember) erre nem volt mód. Most meg 2t$-os gépekben lesz olyan számítási kapacitás végre, amihez korábban 8t$-t kellett lerakni. Végre lesz értelme kidobni a 2500k-t.

Sokat szidom az AMD-t, de ez most kivételesen jó lett. :)

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#1573) schawo válasza sakal83 (#1565) üzenetére


schawo
titán

Mivel 2-3 majd 4-6 hónap múlva is lesz egy újabb Ryzen rajt, rengeteg új teszt lesz akkor is. Ha tényleg lesz javulás, látható lesz.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1574) sakal83 válasza schawo (#1573) üzenetére


sakal83
addikt

Ebben van valami, de a negatív hír nem jó ebben az üzletágban sajnos. Rögzül az ember agyában és ennyi volt.

Szerintem egy 6700-at az 1600 hozni fog játékban olcsóbban és több maggal, ami jó! (De le ne előzze, mert akkor sokat bukok a 6700-emmel :DDD )

(#1575) Góliát


Góliát
senior tag

Te jó ég, több mint ezerötszáz hozzászólás tegnap este óta.

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#1576) irhejja


irhejja
tag

Ajjj, hát nem gondoltam volna tavaly, hogy egy év után csere éretté válik a 6700K-m...:W

Asszony örülni fog :DDD

(#1577) MK VII válasza irhejja (#1576) üzenetére


MK VII
veterán

Mész 7700K-ra? :D

[ Szerkesztve ]

(#1578) smc válasza Kroni1 (#1569) üzenetére


smc
addikt

Olvasni olvasni olvasni! Letiltam az első 3 hétben a képeket a tesztekben, hogy az emberek el is olvassák azokat és ne csak a képeket nézzék. ;]

"For some reason, the Ryzen processors consume maximum power in Excel test whereas the Intel processors don't. Therefore, comparing power consumption using Prime95 gives more balanced results and makes the 1700X and 1800X look considerably more efficient. Here the stock 1800X consumed slightly less power than the 6900K while the 1700X was similar to that of the 6800K and older 4790K."

De akkor tessék képen, így olvasni sem kell.. :U

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#1579) nubreed válasza smc (#1578) üzenetére


nubreed
veterán

Az sokaknak nem megy, pontosabban az értelmezés...

Pont tegnap olvastam, hogy aszem valami norvég lap, 3 kérdést feltesz a cikkel kapcsolatban, amire válazsolni kell helyesen, mi előtt oda engedik a kommenthez az embert. Nagyon helyes! Ezt beveztném itt is!

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#1580) irhejja válasza MK VII (#1577) üzenetére


irhejja
tag

Hát annak nem sok értelme lenne, de egy ilyen 1800X kell nekem :DD

(#1581) #16729600 válasza irhejja (#1576) üzenetére


#16729600
törölt tag

Szintén munkaállomás a cél ? :)

(#1583) Jacek válasza Kroni1 (#1569) üzenetére


Jacek
veterán

Schawo linkelt tobb helyrol fogyit, teljesen renben van 6900 pl tobbet eszik, ez a resze renben van. De alapvetoen a 7700k 5.2-on delid nelkul egy kazan abbol indult a story:D

(#1584) shteer válasza smc (#1578) üzenetére


shteer
titán

Írni írni írni!

..szerintem jónak tűnik

(#1585) schawo válasza Kroni1 (#1569) üzenetére


schawo
titán

+smc

Ezt meg melyik balf. banda mérte? Teljesen ellentmond az összes többi mérésnek. Amit ezek írnak, mind tekintsd baromságnak. Telefonáltak intelnek?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1586) schawo válasza vaakuum (#1571) üzenetére


schawo
titán

Igen, már lehet.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1587) hokuszpk válasza Kroni1 (#1569) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

hm. az vajon hogy jott ki, hogy a 28nm -es 8370fx -nel tobbet eszik ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#1588) Jack@l válasza BReal (#1404) üzenetére


Jack@l
veterán

Benézted a grafikont, az smt0 meg 1 a ki-bekapcsolt HT-t jelenti, azokat nézd össze...

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1589) scott_free


scott_free
senior tag

én csak azt nem értem, hogy miért nem örülnek az intelesek, hogy 1. olcsóbbak lesznek az intel procik, 2. végre az intel is rákényszerül, hogy valódi fejlesztéseket csináljon?

úgy tűnik, hogy itt nagyon sok embernek komoly önértékelési problémái vannak... :U

(#1590) irhejja válasza #16729600 (#1581) üzenetére


irhejja
tag

Nem mondanám, hogy munkaállomás, Játék/YouTube/Stream gép lenne.

(#1591) DithenS


DithenS
senior tag

Azta hova jöttem én :D Fidesz csoda hogy nem került elő ;)

(#1592) #16729600 válasza scott_free (#1589) üzenetére


#16729600
törölt tag

Azért itt szinte mindenki elismeri, hogy jó lett a Ryzen. Csak annyi a baj, hogy a most kijött felső szegmens ( munkaállomás :D ) roppant kevés otthoni felhasználó fantáziáját mozgatja meg.

(#1593) BReal válasza , (#1433) üzenetére


BReal
addikt

Azt látom a grafikonon, hogy az i3-aknak jelentősen kisebb a minimum fps-e. De mutatok még 2 másik BF1 eredményt:

Anélkül, hogy a 3-ból 2-n fel lenne tüntetve, milyen teszt is volt ez, vélhetően a 2 meg nem nevezett single player lehetett, míg a német teszt jelzi, hogy multi, ami imádja a sok magot (i5+1060 pároson a homokos pályán nincs meg fix 60 fps FHD-n).

Hogy milyen lesz? Én annyit látok, hogy specifikációkban ugyanolyan az 1600X, mint az 1800X, 2-vel kevesebb maggal. Ez számomra azt jelenti, hogy teljesítményben a legtöbb játékban nem lesz lassabb (vagy minimálisan), és az okosabbak azt mondták, hogy vélhetően annak magasabbra lehet húzni az órajeleit (ezzel kapcsolatban nem foglalok állást), ellenben árban a 7700K-nál kb. 15000 Ft-tal lesz olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#1594) nubreed válasza #16729600 (#1592) üzenetére


nubreed
veterán

Hát amíg idehaza a túlnyomó többség nem képes/nem akar a max 120k-s laptopokon kívűl gondolkozni addig ez így is lesz sajna.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#1595) MK VII válasza irhejja (#1590) üzenetére


MK VII
veterán

Akkor miért is váltanál? Próbálom megérteni, de nem tudom...
Elolvastad egyáltalán a cikket? Olvastál külföldi cikkeket amik egy kicsit jobban letesztelték a cpu-t?
Lapozz itt bele a játékok részhez és, ha még utána is azt mondod, hogy a játék miatt cserélnél akkor neked rohadt sok pénzed van amit nem tudsz hova tenni és el kell költened.. Más oka nem lehet a váltásnak egy 6700K-ról...

(#1596) tothja válasza MaUser (#1572) üzenetére


tothja
kezdő

"Végre lesz értelme kidobni a 2500k-t."

Hova dobod ki és mikor? :)

(#1597) nubreed válasza RexpecT (#1582) üzenetére


nubreed
veterán

Köszönöm, ez a lényeg és nagyon sok mindent megmagyaráz.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#1598) wwenigma válasza MK VII (#1595) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Mert mondjuk ezzel bukik 5-10 fps-t a jatekban de dedikalt mag lesz streameleshez. Több is ha kell. A jelenlegi allapotaban is szamara megfelelo lehet, még mielott egyaltalan barmilyen szoftveres optimalizaciot kapna oprendszer/driver/jatek/bios szinten.

headhunter: azt olvastam, siman bevezetném az 5kérdésest. Minden hsz-hez.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1599) headhunter válasza wwenigma (#1531) üzenetére


headhunter
addikt

Amugy ideje lenne vegre elkezdeni moderalni ezeket, ezt csak igy a végére.

---------------------------------------------------------------------------------------------

Ezt bevezetné a prohardver, lenne 150-200 hozzászólás 1500 helyett és "Troll mentes övezet "...

...A felhasználók egyébként üdvözölték az újítást, és egyesek szerint érdemes lenne három helyett rögtön öt kérdéssel szűrni azokat, akik előbb szövegelnek, mint olvasnának...

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1600) BReal válasza MK VII (#1595) üzenetére


BReal
addikt

Anélkül, hogy én életemben streameltem volna, az AMD bemutatón DOTA streamelés volt 3 gépen. A 7700K-n konkrétan akadt, a 6900K és az 1800X gond nélkül vitte.

(#1442) Euromail: Szívesen leírom újra, nagyjából eddig csak 3-4-szer sikerült: Nézd meg azokat a teszteket, amik nem csak az 1800X-et tesztelték, hanem mellette az 1700X-et és 1700-at is. Játékok alatt 1800X=1700X=1700.

(#1443) hobizoli: Azért az megvan mellé, hogy a 6900K kétszer annyiba kerül, mint az 1800X? Persze tudom, az lényegtelen. 65000 Ft-os i3-at a gémernépnek. Ez lesz az új szállóige.

(#1445) dergander: Az ugye megvan, hogy a BF1 multi zabálja a magokat? Tök mindegy milyen körülményt nézel multiban, ott kell a sok mag. Ahogy BF4-ben is kellett.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.