Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Fred23 válasza BReal (#734) üzenetére


Fred23
nagyúr

El kell ismerni, a minimum fps ott tényleg nagyon jó, és ez valóban sokat ér! De mint mondtam, nem is a DX11 az én problémám! :N Mi a baj a DX12-vel? Ezt nem mondta meg még senki.

(#752) Meridian


Meridian
senior tag

Amúgy a többi CPU (1600X 1500, 1400 stb)-k mikor érkeznek?

Továbbá, nem vagyok már képben, általában mennyi idő szokott eltelni a stepping-0 és a stepping-1 érkezése között?

(#753) #20691712 válasza Interceptor (#738) üzenetére


#20691712
törölt tag

Egy jatek elkeszitese alatt kurva sok melo van.
Es bazi maceras a tobbszalusitas.
Ha lehet nem teszik meg.
Es itt el is verzett sajnos az egesz elmeleted.

(#754) Jacek


Jacek
veterán

Ez a start személy szerinte nekem abban volt jó, hogy teljes nyugalommal várom az R5 1400/1600 combot:-)))
Lesz miből választani most így látatlanban teljesen reális lehet az AMD/AMD rendszer(ha jó lesz a vega)

(#755) Asbee válasza Gyuri27 (#742) üzenetére


Asbee
veterán

Erre a procira ne is legyen mert nem játékra való. ;] Nekem világos, van akinek nem. (Ott a szmájli)

(#756) schwartz


schwartz
addikt

Csak most olvasom mi megy itt... Gyorsan kernek egy tempbant magamnak, mileott nem kezdek el valaszolgatni egy-ket hsz-re... :DDD

If he dies, he dies.

(#757) CptAdamica válasza BReal (#650) üzenetére


CptAdamica
veterán

Igen, csak úgy van lemaradva 5-6%-al, hogy az 1800X egy 200k-s proci lesz, míg az i7-7700k egy 115k-s proci. Render munkákra biztos jó lesz, de jelenleg játék alatt alaposan felsült. Nincs rajta mit szépíteni.

Megyen!

(#758) kisza25 válasza Televan74 (#714) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

144Hz monitor?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#759) BReal válasza dergander (#725) üzenetére


BReal
addikt

Az ugye tiszta, hogy játékokban az 1800x=1700x=1700?

(#760) Feriboy2 válasza Meridian (#752) üzenetére


Feriboy2
aktív tag

2. negyedév, az lehet április-május-június. konkrétabbat nem hallottam

(#761) Baltazár123 válasza BReal (#749) üzenetére


Baltazár123
senior tag

De akkor is drágább az AMD, hiába magyarázod neki, mert ő kamionról leesett intelt tud venni :))

Ráadásul tényleg AMD bevezető árakat hasonlítunk sokszor dömpingárakhoz az intel részéről.

[ Szerkesztve ]

(#762) Jacek válasza #20691712 (#753) üzenetére


Jacek
veterán

Meglátjuk, vannek ezek az amd-s konzolok(tudom erős átfedés volt):-)

(#763) MK VII


MK VII
veterán

Csesszétek meg, nem tudom olyan gyorsan olvasni a hozzászólásokat mint ahogy írjátok őket. :D

(#764) smc válasza BReal (#759) üzenetére


smc
addikt

Ráadásul volt olyan teszt, ahol az 1700 OC lenyomta az 1800x OC-t! :Y

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#765) Cancer


Cancer
senior tag

Érdekes olvasgatni a topicot. A tesztet köszönjük, s várjuk a további nyúzás eredményeit.

De nagyon az az érzésem, hogy sokan olyanok dobálóznak itt a i7-6950 vs Ryzen 7 -1800X melyik job, melyik szarabb dologgal, akik még életükben nem kerestek annyi pénzt, mint bármelyik processzor fele! Persze jó dolog a hokedlin olyanról vitatkozni, hogy vajon a Lamborghini vagy a Ferrari-e a jobb autó...de nincs túl nagy értelme. Ezek csak érzelmek. Az pedig, hogy "játékra jobb az i7-xxx nem hiszem hogy váltok..." Persze babám, mert apád azt vette meg!!

Persze preferencia kérdése. Én Planetside 2 - 1650 ultra low. A hybrid crossfire óta már nem csak 20, hanem stabil 30-35 fps-sel. Viccből feltettem Ultra high-ra. Egy komolyabb csatában 17 volt a maximum, de inkább csak 10-12. Persze szép volt meg minden...de alapvetően lehetne egy olyan határt húzni, hogy 80-100 fps. Hiszen lényegében teljesen értelmetlen olyanról vitázni, hogy 272 vs 281 fps-t tud. Akinek a min. 50-60 fps felett nincs meg a játékélmény, annak 100 fölött sem lesz meg.

Másrészről szerintem sokkal relevánsabbak azok a vélemények, melyeket a keresők írnak. Akik megdolgoznak azért, hogy kiadjanak 130-170e-et csak procira.

S akkor a tesztelőknek. Én tudjátok milyen tesztet olvasnék? Ryzen 3-5 vs A8-6600k + HD6790. Hogy érdemes-e váltanom. ;-)

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#766) BReal válasza kolopele (#726) üzenetére


BReal
addikt

És jobban is megy AMD-n. Mi a probléma? Ebből miért gondoltad, hogy kijön egy 1070-1080 akkor szintű VGA akkor, amikor a 470-480?

(#767) Jacek válasza Baltazár123 (#761) üzenetére


Jacek
veterán

:DD

(#768) #16729600 válasza BReal (#724) üzenetére


#16729600
törölt tag

Ez tény. Nem lett rossz az új AMD cucc, szerintem viszont túlárazott lett a 1800X, kb.200€-val drágább, mint amilyen szint kellene a tömeges vételhez. Nem tündököl a proci a német piacon sem, elég trék az eladási adatok a hatalmas nagy hype ellenére. Sokkal több szokott fogyni az újdonságokból a debüt napon.[link]. Pedig vagy Caseking, vagy Amazon, vagy a linkelt helyen vásárol a fritzeken kívül fél Svájc és Ausztria is.

(#769) szami777 válasza MK VII (#763) üzenetére


szami777
addikt

Pont ezt akartam írni én is, rég volt ilyen cikk, ami ennyi hsz-t generált volna. :DDD

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#770) schawo válasza Gyuri27 (#742) üzenetére


schawo
titán

1280-ban szénné alázza egy i3, egy olyan vgával, amire (te állításod szerint) szintúgy nincs pénzed. Olyan vgával, amire pénzed van is, azzal a Ryzen is jól megy. Ráadásul egy olyan procit aláz szénné az i3, amire szintúgy nincs pénzed. Mit szeretnél TE a Ryzentől?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#771) #19617792


#19617792
törölt tag

"Ugyanakkor az eredmények láttán mindenképpen bizakodóak lehetünk, és ne felejtsük el a kedvezőbb árat sem: az 1800X "mindössze" 499 dollárba kerül, amihez legközelebb árban az i7-6800K van a maga 440 dolláros árával, viszont annál jóval magasabb, az 1100 dollárba kerülő i7-6900K-val összemérhető, pontosabban azt meghaladó teljesítményt kapunk"

Ez a félháromnegyed mondat elmond mindent. Kiváló ár/teljesítmény arányú HEDT proci, munkára nagyszerű, játékra talán középszerű, de most CPU limites környezetben 200+ fps-nek hol az értelme, amikor egy Gsync, Freesync monitor általában legfeljebb 140 Hz, vagy képtöréssel lehet csak játszani 666 fps-en, mert mindenki profi CSGOs? ;] (a játékok egyébként sem híresek a jó CPU optimalizáltságról...) WQHD-n, 4K-ban remekül viszi a játékokat, ahol amúgyis a VGA számít, hol a gond?

Aztán, valahol írva is lett, hogy FORRASZTOTT CPU a Ryzen, nem pedig tehéntrágyával pasztázott, mint a mostani consumer Intel megoldások. Akármennyire is jók az Intel termékek, de ez elég antipatikus megoldás a részükről. És emellett már most elég jó teljesítményt mutat fel, hogy ez újszülött architektúra / termékcsalád a Ryzen széria, új stepping, optimalizált BIOS-ok csak javíthatnak majd rajta.

Úgy hogy mindenki nyugodjon le szépen, tessék kivárni, egyrészt amíg az árak rendeződnek, másrészt amíg a kezdeti hibákat nem orvosolják, utána lehet fejest ugrani.

Mondjuk én valószínű továbbra is Intel platformot vásárolnék, használt 1-2 CPU-s Workstation formájában, mert számomra jobb ár/érték arányúnak tűnnek, illetve mert NINCS GÉMER RGB LED marhulás ott. (még)

(#773) Jacek válasza #16729600 (#768) üzenetére


Jacek
veterán

Lenne egy kérdésem ha a ryzen tulárazott 200 juróval akkor a 6-8-10 magos intelekkel mi van?:DDD

(#774) NomadND1 válasza schawo (#770) üzenetére


NomadND1
senior tag

:DD

(#775) Aceusz


Aceusz
csendes tag

Hát Bech-be tényleg jó volt az AMD a gameknél nem nagyon hozza azt a szintett amit mondtak. Azért 8 mag és 16 szálal az Intel 4 magos 8 szálas procia alatt teljesiteni vagy közel azonos szinten szerintem elég sz*r eredmény. [link] [link]

(#776) Góliát válasza CptAdamica (#757) üzenetére


Góliát
senior tag

Igen, ez borítékolható!

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#777) Gyuri27 válasza Asbee (#755) üzenetére


Gyuri27
félisten

Na de ha mondjuk gémelni is akar.
Nehezen tudom elképzelni, hogy valaki megveszi ezt a procit. Aztán hirtelen spórolunk. Használt csöves monitor, vargáné táp, 800-s felbontás. Oszt a csillagokat lesírjuk az égről, hogy mi az az fps gta5-ben.
Bakker fele áron van egy 4k-t tudó proci. Ami ha maxban el is marad a játékokban. Minben nem nagyon marad le. Meg még dolgozni, pénzt keresni is lehet vele mert marha erős. Mondom. Fél áron.
Arról ne is beszéljünk, hogy jön majd még bios, driver és csökken az ára is.

schawo: én? Azt, hogy legyen. Legyen rá pénzem. Nézd az aláírásom koma! ;)

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#778) BReal válasza Fred23 (#751) üzenetére


BReal
addikt

Néztem DX12 teszteket, pl Deus Exben nincs vele gond, máshol igen. Gondolom majd jönnek az ilyen olyan javítások, feltételezem.

(#779) lezso6 válasza Jacek (#773) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A legtöbb ember azt se tudja, hogy olyanok léteznek. A HEDT egy fehér folt számukra. Csak a dekstop csúcs i7-et ismerik meg a játékokat, s ahhoz a 8 magos Ryzen drága is meg szar is. Ennyi. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#780) errorcode06 válasza schawo (#770) üzenetére


errorcode06
őstag

Előfordulhat hogy tévedek, de szerintem az iróniadetektorod most nem működik megfelelően.

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#781) Milka 78 válasza #16729600 (#768) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Mert mind félnótások,nem kell neki a jó csak a kamionról leesett Zintel! :DDD

(#782) #20691712 válasza #16729600 (#768) üzenetére


#20691712
törölt tag

Az egész mögött a gyíkemberek által vezetett intel áll.
;]

De komolyan.
Szerintem mindenki kivárt, hogy mit alakítanak.
Évek óta csak a maszatolás ment és sokan nem biztak bennük.

(#783) Interceptor válasza #20691712 (#753) üzenetére


Interceptor
addikt

Aha értem, és milyen elméletem vérzett is el?

(#757) san01 : Elöbb írtad, hogy sz@rnak a több szálra való optimalizálásra a játékfejlesztők szóval nem értelek milyen felsüléséről beszélsz. Az órejel számít a legtöbb játéknál, mivel nem használják ki a 8/16-ot. Ilyen alapon a 6900K is felsült.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#784) lezso6 válasza errorcode06 (#780) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A mai világban sajnos nehéz megkülönböztetni a hülyeséget az iróniától. :DD

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#785) RPZ


RPZ
tag

Ok, akkor összefoglalva.
MOST SZARABB A RYZEN.
MOST DRÁGÁBB A RYZEN.
Mit nem lehet ezen érteni?
Grafikonban is lerajzoltam a vizuális típusoknak.
Lehet reménykedni, hogy az amd javít majd a teljesítményen a firmware-ekkel, dirverekkel, illtve abban, hogy majdan egy 1700 olcsóbb lesz, mint egy 7700k. Még mindig gamingről beszélünk.

Igen, ebben reménykedünk.
Da ma még szopóroller van.

(#786) kisza25 válasza MK VII (#763) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

+1 xd, nem hogy még reagálni is:P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#787) BReal válasza CptAdamica (#757) üzenetére


BReal
addikt

Mint írtam, 12%-kal gyorsabb a dupla annyiba kerülő 6900K, amit nem játék programokban általában előz vagy egál teljesítményt nyújt. Két oldalról lehet nézni. Ez egy vegyes felhasználásra készült CPU, akár tetszik valakinek, akár nem.

(#788) #16729600 válasza Jacek (#773) üzenetére


#16729600
törölt tag

Ez is tény, de az AMD nek valamikor mostanában kellene felfelé indulnia a gödörből, míg az Intel-Nvidia páros évek óta nyugiban szívja a kedvenc Cohiba szivarját és ráhamuz az AMD cipőjére ( anyagi értelemben, mindenképpen )

(#789) Jacek válasza lezso6 (#779) üzenetére


Jacek
veterán

Köcsög AMD meg lehozta mainstreamba és össze zavarta öket így nagyhirtelen:DDDDDDD

(#790) bobalazs válasza BReal (#493) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Épp hogy ez miatt sok a kérdés!
Bár sok helyen ajánlott az 1800x van hol az 1700 jobban tuningolható és viszi a pálmát!?
Ma 4-5 tesztet néztem, és teljesen eltérőek az eredmények.

(#791) Góliát válasza #20691712 (#782) üzenetére


Góliát
senior tag

Miféle gyíkemberek?

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#792) BReal válasza kisza25 (#758) üzenetére


BReal
addikt

Igen, biztos vagyok benne, hogy az i7-1080 tulajok jelentős hányada nem 1440p-4k monitort, hanem 144 hz-es fhd-t használ. :K

(#793) freeapro


freeapro
senior tag

Jó újra AMD procit látni egy CPU tesz élén. :)

(#794) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

AMD Ryzen 7 1800X & 1700X Review: Live Up to The Hype?

Úgy néz ki BIOS és egyéb verziók és állapottól függően egész nagy szórás lehet a benchmark eredmények között... meh.

Azért ennyi időhúzás után azt hittem jobban ki lesz taposva már a dolog... mi az istent csináltak eddig az AMD-nél? :D :(

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#795) Jacek válasza #16729600 (#788) üzenetére


Jacek
veterán

Ez így van sajna:) De ilyenek az emberek.

(#796) schawo válasza RPZ (#785) üzenetére


schawo
titán

profi vagy

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#797) Malachi válasza szami777 (#769) üzenetére


Malachi
addikt

hja, régi szép időkben meg kb. fél évente ment ez, ahogy jöttek az új AMD/Intel, és Ati/nVidia cuccok - még le sem csengett az előző hirig, de már kezdődhetett az új. mára már úgy elkényelmesedtek az emberek, hogy ha jól látom még bant se kapott senki, lassan 800 hsz alatt. botrány, puhányok. ;] :DDD

(#798) BReal válasza #16729600 (#768) üzenetére


BReal
addikt

De ezt értsük már meg, hogy amit tud a játékokon kívül, az egy 1000$-os CPU szintjével ér fel. Ez van benne az árában.

Azzal pedig ugye tisztában vagy, hogy hány %-át birtokolja a CPU piacnak az Intel és hány %-át az AMD? Ahhoz hasonlítsd az előrendeléseket.

[ Szerkesztve ]

(#799) RexpecT


RexpecT
addikt

AMD responds to 1080p gaming tests on Ryzen

“Oxide games is incredibly excited with what we are seeing from the Ryzen CPU. Using our Nitrous game engine, we are working to scale our existing and future game title performance to take full advantage of Ryzen and its 8-core, 16-thread architecture, and the results thus far are impressive. These optimizations are not yet available for Ryzen benchmarking. However, expect updates soon to enhance the performance of games like Ashes of the Singularity on Ryzen CPUs, as well as our future game releases.” - Brad Wardell, CEO Stardock and Oxide

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.