Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) BReal válasza Tin (#1291) üzenetére


BReal
addikt

Értem, akkor ajánlom, hogy majd 4K-n nézd meg a minimum fps-eket i3-mal. Lehet nagyokat fogsz nézni. Pont ezt írom én is, a károgók miatt jobban tették volna, ha a kisebbek jönnek ki, mert most azt mantrázhatják, hogy FHD-n elveri a 7700K. Közben meg ugyanilyen speccel jön 93000 Ft körül egy 6 magos, és 73000 körül egy 4/8-as (bár ott a cache eltér majd, az nem tudom mennyit számít).

[ Szerkesztve ]

(#1302) bobalazs válasza BReal (#830) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Azért ajánlották mert jobb tuningot ért el mint 1800x 1700x, illetve jobb fps-t nyujtott a tesztelt játékokban.

(#1303) Tin válasza BReal (#1301) üzenetére


Tin
veterán

nézd, most tévedsz. szerinted én az elmúlt 1 évben hányszor sültem fel itt csúnyán? vagy 3x. nyomtam a fa.ágot, aztán végre jött valaki, akinek az üzenete eljutott hozzám, és rájöttem, hogy bizony elcsesztem. kénytelen voltam beismerni. arcvesztő, de van egy pont, amikor már felesleges hülyét csinálnia magából az embernek.

nem kritizálja senki a procit. az amd volt hülye, hogy nem az olcsó gamer procikkal jött ki először, vagy ezzel párhuzamosan.

szerk: na, látom, te is ugyanazt írtad hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#1304) b. válasza Tin (#1300) üzenetére


b.
félisten

Azért nem arra lőtt ,csak ezeket mutatták be először. Jön a többi családtag is, tehát van valami abban, amit ír.
Igazából, ha 1600x nem sikerül jól játékra ( vagy nem sikerül jó árra belőni) akkor lesznek gondba.( meg hát az Intel is jön az új generációval, bár lehet csak magok számában és pár százalékkal nő teljesítményben de valószínű ha ezt társítja egy kis árcsökkentéssel, akkor meg marad a piacvezető szerepe játékos vonalon )

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#1305) Tin válasza b. (#1304) üzenetére


Tin
veterán

értem de MIÉRT NEM JÖTT KI a 7700K-killer olcsó procival?

(#1306) #16729600 válasza BReal (#1301) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nincs a procival baj, de drágán lőtték be őket rossz pozicióba. 550€ - 360€-t igen kevesen fognak kiadni értük.

(#1307) BReal válasza Habugi (#1297) üzenetére


BReal
addikt

?
Én annyit állítottam, hogy
1. 200e Ft-os CPU-val nem 1080P-ben fog játszani az ember (merem feltételezni), 1440P-n és 4K-n pedig szépen összezárnak az i7-ek és a Ryze.
2. A Battlefield 1 DX11, Witcher 3, Crysis 3 FHD eredmények mutatják, hogy ha kellően ki van használva az összes mag, akkor nagyon közel vannak egymáshoz a CPU-k, a BF1 DX12 és Gears of War DX12 eredmények pedig mutatják, hogy pl. DX12 alatt nagyon nem okés jelenleg valami.

Ezekből melyik nem igaz?

(#1303) Tin: Ha szépen végigolvasod a károgók írásait, rájössz: már hogyne a CPU-t kritizálnák? Nem a CPU kiadás sorrendjét kérik számon, hanem a CPU teljesítményét. A bemutatón nem FHD-n fraps-szel mérve futtaták egy i7-7700K ellen, hanem 4K-n BF1-ben egy 6900K ellen és pár nem játékban.

Ennyi történt. Ha ebből valaki azt szűrte le, hogy egy 7700K-t szénné aláz, ők valóban csalódottak lehetnek. Én nem vagyok. És ha végignézed a teszteket, 9/10, 4,5 és 5 csillagos értékelések vannak. Szóval lehet ők is hülyék akkor.

[ Szerkesztve ]

(#1308) Tin válasza BReal (#1307) üzenetére


Tin
veterán

mind igaz, de mire széles körben optimalizálnak az új ryzenekre, kijön egy újabb intel generáció.

(#1309) lacafaca válasza b. (#1304) üzenetére


lacafaca
őstag

Jelen szituban egy kanyit nem fog csökkenteni az árain...

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#1310) Recke válasza antikomcsi (#66) üzenetére


Recke
csendes tag

Két nap után mit vártál??? Komolyan!

Minden esetben a nagyobb fizikai erővel rendelkező ebnek van lehetősége a szaporodásra!

(#1311) Whysperer válasza darkhorse (#1264) üzenetére


Whysperer
addikt

*** Szar. add el . vegyél i3- meg GTX 1080 SLI-t told fel 12k-ra *** és az nyerél *** Sorry a cinizmusért ,d emár nemmerek sehov afeljönni vagy felmenni. végig bogaráztam a gépeiteket... csupa xar lagos FHD-be 1 fps. Ryzennel is csak szomorú lesz mindenki.

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#1312) Abu85 válasza atenza (#1295) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Sokkal jobb a minősége. Az AMD ReLive, az Intel QuickSync, vagy az NV ShadowPlay teljesítménycentrikus funkció. Az a céljuk, hogy apró többletterheléssel adjon elfogadható eredményt. A CPU-s kódolásnak viszont jobb a minősége. Ezért csináljak így azok, akik ezt tényleg komolyan gondolják.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1313) b. válasza Tin (#1305) üzenetére


b.
félisten

Most ha leírom a véleményem , akkor ki leszek csinálva itt is AMD haternek leszek kikiáltva. DE szerinted miért nem hozták ki a csúccsal mondjuk az 1600 X verziót?( Esetleg rontaná a launch imázsát?)

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#1314) Feriboy2 válasza Tin (#1305) üzenetére


Feriboy2
aktív tag

most fog kijönni a következő negyedévben a ryzen 5, az pont arra való lesz.
hogy miért éppen a ryzen 7-el kezdtek? tudja a tököm :) arról az amd főnököket kéne megkérdezni :)

[ Szerkesztve ]

(#1315) Habugi válasza BReal (#1307) üzenetére


Habugi
addikt

Kezdésnek például mindjárt az első, olvasd el mégegyszer amit írtam és lásd/értsd meg, hogy pont WQHD/4K mellé nem kell erős CPU (hacsak nem többkártyás rendszer ugye..). Ezügyben ajánlottam az FX-es teszteket is, míg 1080p-ban itt-ott látványosan elmaradnak nagyobb VGA társaságában az Intelektől addig WQHD-ban közel odaérnek, 4K-ban viszont rendre tök ugyan úgy teljesítenek. Értsd.., ahogyan emeled a felbontást, úgy csökken a CPU jelentősége.
Amint ezt sikerült asszimilálnod meg fogod érteni miért mindfuck az első pontod.
A második sem különb, megint csak FX-es párhuzammal élve, sok szálra értelmesen és jól optimalizált játékok az FX-eken is szépen futnak a mai napig, kvázi amit írsz annak jelentősége nincs, pláne hogy Ryzenekről beszélgetünk. Olyan mintha azt írnád nappal világos van, éjszaka pedig sötét.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#1316) Formaster válasza Tin (#1305) üzenetére


Formaster
addikt

Azért mert ilyen nem lesz :(

(#1317) Mákosmetélt válasza MK VII (#1251) üzenetére


Mákosmetélt
aktív tag

Sajnálom azokat, akik csak a játékbeli FPS alapján lehúznak egy új procit, architektúrát. Végül is másra nem is használnak az emberek x86 gépeket csak játékra :D LOL

Éljenek a nyulak!

(#1318) DeltaPower válasza aboriginal74 (#1133) üzenetére


DeltaPower
őstag

GW2 pont nem jó példa, régi engine (állítólag még DX9 alapú ez alapján, ami valljuk be elég szánalmas), szarul skálázódik, nem használ elég szálat és inkább a kevés, de gyorsabb magot szereti. Továbbá a DX12 klienst egyelőre nem is tervezik.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#1319) Tin válasza b. (#1313) üzenetére


Tin
veterán

hát igen... logikusan ez következik belőle. de azért reménykedjünk... én szeretném, ha 2 év múlva is lenne ryzen, és versenyt generálna, nem bedőlést.

(#1320) b. válasza lacafaca (#1309) üzenetére


b.
félisten

Hát ha a csúcs procikat meghagyják ilyen áron akkor nagy bukta lesz nekik. 1800x azért baromira elverte őket szinte minden fontosabb tényezőben.
Ezen a téren azért feladta leckét AMD, gratula nekik..

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#1321) Pubszon válasza Abu85 (#1312) üzenetére


Pubszon
veterán

Ideje már hogy be csatlakoztál.
Mert itt az a nagy gond, hogy csak annyit tud játék alatt mint a fél milliós Intel proci. :DDD

Egyébként szerinted mi lehet a szűk keresztmetszet? API? Driver? Játék motor? CPU? Windows?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1322) Tin válasza b. (#1320) üzenetére


Tin
veterán

és el is kezdik majd venni őket a cégek kisebb szervereknek, meg talán az apple is rábukik a macekhez, mert az a legerősebb, és olcsóbb is. de nem most: most kivárnak, hogy reagál a piac, mennyire stabil az új proci, milyen optimalizálások következnek stb.
az amd-nek most sok vásárló, jó review-k kellenének. ezek csak részben fognak teljesülni.

(#1323) op9


op9
aktív tag

Miért a régi Cinebench-hel lett letesztelve, és miért nem az újjal?
Valamint azt a 11.5-ös eredményt is felülvizsgálnám, mert a 6950X máshol, meg máshol is picit többet megy.
A kérdés költői, tudom a választ. Csak nem értem, hogy miért kell részrehajlóan táblázatozni.
De már nem oszt, nem szoroz... sajnos már régóta nem a PH! teszteket veszem alapul.

How Bad Do You Want It?

(#1324) Recke válasza lemusz (#96) üzenetére


Recke
csendes tag

Legszebb élményem, amikor a fiammal LAN-ban cséztünk 1024x768-ban!

Minden esetben a nagyobb fizikai erővel rendelkező ebnek van lehetősége a szaporodásra!

(#1325) lacafaca válasza b. (#1320) üzenetére


lacafaca
őstag

Talán ott fönt igen (bár amilyen pökhendiek..), de 7700k-tól lefele semmi okuk rá.

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#1326) Dare2Live válasza b. (#1313) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

pl lehet profitmaximalizálás egyik módja.
NV is először hozza 1070/1080at maaaajd 1060at.
de ezen felűl is sok oka lehet.

Ha ilyen beképzeled dolgaid vannak sztem menj el orvoshoz....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1327) BReal válasza Tin (#1308) üzenetére


BReal
addikt

Igen, és mi lesz az új Intel generációval? Megint jön a +1-2% extra fps játékokban az előző modellhez képest?

(#1328) Zoltn válasza @aMoRF (#1095) üzenetére


Zoltn
senior tag

Köszi, pont ezeket akartam leirni. Itt azert ahogy latom elég sok a hárdkórgémer, és nem lát messzebb a frame per sec-nel.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#1329) Tin válasza BReal (#1327) üzenetére


Tin
veterán

hát ez majd kiderül. sokáig csepegtettek, sok pénzt húztak le rólunk, ki tudja, a háttérben mit fejlesztettek titokban.

(#1330) Robert_F


Robert_F
tag

Én nem tudom mások mit látnak de szerintem az AMD hatalmasat gurított ár/érték arányban. (Megint. Az Athlon X2 éra analógia teljesen jogos.) Azt kell megérteni, hogy végre van valós opció a botrány túlárazott Intelek hadával szemben. Mindenki a részleteket cincálja, de az összegzésböl nekem egyértelmü, hogy szuper kis procik ezek megfelelö teljesítménnyel az Intelekhez képest dömpingáron. Szerintem ez a lényeg. : ) (Optimalizálás tekintetében szintén bizakodó vagyok: fogadjunk, hogy 6 hónapon belül - némi reszelés után és alacsonyabb árak melletted - még ütöképesebb lesz [gamer fronton is!].)

[ Szerkesztve ]

... minden reggel jusson eszedbe: ... ma van hátralévö életed elsö napja ... anonymous

(#1331) #16729600 válasza Robert_F (#1330) üzenetére


#16729600
törölt tag

Dömpingáron :F Kíváncsi leszek pár hónap múlva az eladási adatokra...

(#1332) Malachi válasza b. (#1313) üzenetére


Malachi
addikt

az 1600X valószínűleg nagyon kevéssel marad el FHD-ban játékok alatt a mostai csúcstól, (1700X, 1800X) és ezekből is szeretnének eladni néhányat addig. nem tudom egyébként.

az 1000+ hsz. között (velem együtt) talán öten írták, hogy az lesz majd a fontos próba, az 1600X és társai. én azt látom, hogy az architektúra elég jól sikerült, nagyon jó az alap, ebből még nagyon jó dolgok sülhetnek ki. nem kell, hogy megverje az Intelt. nem kell megvernie senkit és semmit. arányosan olcsóbban adjon az Intel megoldásával megegyező teljesítményt. aki azt mondja a mostani tesztek alapján, hogy ez esélytelen és bukta az egész Ryzen vonal, az szerintem téved.

ha ez a nap bolondokháza volt, figyeld meg mi lesz, amikor kijön az 1600X szegmens. világvége. fogadni mernék rá.

(#1333) lacafaca válasza #16729600 (#1331) üzenetére


lacafaca
őstag

:Y :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#1334) b. válasza Dare2Live (#1326) üzenetére


b.
félisten

Én azt gondolom, hogy azért mert ez az a kategória , ahol valóban brutálisan túlárazott az Intel és a leglátványosabb launchot lehetett így csinálni. Valószínűleg ahogy megyünk lefele, ez a Ryzen előny elolvad..persze ha jó áron lesz akkor ez mindegy is.
Ez egy hatalmas marketing fogás én úgy gondolom. Tudták, hogy jó lesz a proci többszálas teljesítményben, és azt is hogy ennél nagyobb marketing nem kell, mint hogy hozza a csúcsot féláron.(most milyen lett volna, hogy 80 ezerért hozza a 100 ezres proci teljesítményét, mindenki csak örült volna meg tapsikolt volna egy kicsit, Intel 2 hét alatt leviszi az árakat azt jól van. Most meg erről beszél az egész sajtó a világon , itt is rekord kattintás meg komment stb.
Igazából az Intelt a saját lapátjával verték képen, de nagyon. Zseniális húzás volt ez mind marketing, mind pedig hype téren, nagyot nőtt a szememben az AMD.

Az orvosos mondatodat nem értem., de mindegy is , nincs kedvem személyeskedni.valószínűleg te se tudod az okát, ezért kb ez az én teóriám és az előzetes leaked diák az 1600x ről ezt igazolják.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#1335) fanti


fanti
addikt

Én, mint i5-7600 tulaj mondom azt, hogy nagyon jó lett ez a Ryzen.

Ja, hogy játékok alatt nem az első....?!
És ki nem sz@rja le a játékokat? Ez munkagép, arra tökéletes, hozza a nagy Intel szintet féláron.
Ha meg a kedves tulajnak játszani támad kedve, ott talán elvérzik a Ryzen? Nem, nem vérzik el. Tény, hogy valamivel gyengébben teljesít játékok alatt mint egy i7-7700k, mondjuk olyan 15%-al, na és?
Viszont renderelésben körberöhögi az i7-7700k-t, agyonveri, letiporja, és nem 15%-al, az biztos!

Ja, és teszi mindezt majdhogynem bétás állapotban, bétás csipszetekkel körítve, amik csak fejlődni fognak, gyorsulni, javulni.

A tény az, hogy az AMD hatalmasat javult az előző generációjához képest, pl. Bulldozer.
Újratervezett, odafigyelt mindenre, és sikerült neki nagyot alkotni.

És az Intel?
a Netburst és a C2D váltásnál tudott ekkorát domborítani, azótasem.....
Elég csak megnézni a nagy tick-tock stratégiáját, aminél nálam az a ticktock (titok) hogy a csikszélességen kívül mi a frász fejlődött, kb. hogy semmi.
Elég csak megfigyelni a SkyLake és a KabyLake közti "hatalmas" előrelépést.
Persze nézhetjük a SandyBridge-KabyLake közti "egetrengető" különséget is akár, ami azért jó pár évet ölel fel.

Pont itt volt az idő, hogy Inteléket jól megfingassák a pirosak, és ez biza tagadhatatlanul sikerült is nekik. Én bízom a Ryzen diadalmenetében, mert megérdemli nagyon!

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#1336) BReal válasza Habugi (#1315) üzenetére


BReal
addikt

Oké. Akkor átfogalmazom: ha 4k alá elég az i3-fx, akkor végül is mit vártak itt páran? Hogy egy 1800x+Titan X megver egy 7700K-t 30%-kal, és így 150 helyett 195 fps-e lesz? És ha ezt meglátja, akkor elmegy megvenni az 1800X-et? Próbálom elképzelni, de nem sikerül.

[ Szerkesztve ]

(#1337) Ragnar_ válasza Abu85 (#1312) üzenetére


Ragnar_
addikt

Arra vajon van reális esély, hogy az R5 6c/12t 3.6GHz/4GHzes procit magasabb órajelekre lehet majd tuningolni ? Vagy a kevesebb mag nem feltétlenül jelenti, hogy nagyobb a tuningpotenciálja az adott procinak ? (Elvileg , ha ugye a magszám nagyon nem számít 8 mag fölött, akkor magasabb órajellel akár a 4/8-asok is jók lehetnek játékra ár/értékben, hiszen a 7700k is 4/8, magas órajellel..)

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#1338) #16729600 válasza fanti (#1335) üzenetére


#16729600
törölt tag

Hirtelen milyen fontos lett ez a munkagép ultimate önigazoló indok. ( mivel más nem igazán maradt ) A gempa a játékosoktól kellene, hogy guruljon befelé az AMD-s kasszákba, de onnan pont, hogy nem nagyon fog.

(#1339) Dare2Live válasza Tin (#1300) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"dehogy válik, de az más kategória. szerverprocit mégis ki vesz játékra?"

Értem én nem értesz hozzá, csak nyomod. Segítek: A 6900K HEDT. Nem serverproci. Intelnél servervonal a xeon. Nem 6900/6950 nem xeon.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1340) Jack@l válasza Robert_F (#1330) üzenetére


Jack@l
veterán

Ha kiveszed a cinebench-et a kalapból és megnézel pár külföldi tesztet 7700k vs 1800x, akkor is jó ár értéket mondassz majd(még a szarul futó játékokat se kell nézned, csak munka)?

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1342) fanti válasza #16729600 (#1338) üzenetére


fanti
addikt

Igen, a munkagép mint olyan fontos.
Szerinted nem?
Vagy téged a Hitman 2016-os 3-5%-os előnyén kívül nem érdekel más?
Mondjuk lehet hogy mást meg igen.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#1343) b. válasza Malachi (#1332) üzenetére


b.
félisten

Egyetértek. Az ár a kulcs és ahhoz egy megfelelő teljesítmény. szerintem is jó az Architektúra és minden adott, hogy legyen választása az embereknek.1700 is kicsit túlárazott de ha levinnék 15-20 % kal, nem sokan választanák szerintem 7700K-t.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#1344) BReal válasza #16729600 (#1338) üzenetére


BReal
addikt

Tehát szerinted ez önigazoló dolog azok után, hogy a bemutatón a gaming rész kimerült annyiban, hogy egy 4K-s BF1 összehasonlítás volt a 6900K-val, illetve a show végén volt egy 4k Battlefront gameplay? Számomra úgy, hogy ő egy i5 tulaj, nem annak tűnik.
Végülis Te most az AMD pénzügyi helyzete miatt aggódsz?

(#1343) b. : Az 1600x 260$ lesz, kb. 94000 Ft. Minden specben megegyezik az 1800x-szel, annyi, hogy 8 helyett 6 magos. Ez szerintem semmiben nem befolyásolhatja a teljesítményét játékokban. Az 1400X lesz a klasszikus 4/8 i7 felállással, 200$ lesz, 73000 Ft. 100 MHz-cel lesz alacsonyabb órajelű, viszont a cache mérete eltér, az nem tudom, mennyire befolyásolhatja a játék teljesítményt. Illetve lesz egy 1500X, 230 és 260$ között, -100 MHz alap, -200 MHz Turboval az 1800X-hez képest, cache ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#1345) #20691712 válasza sb (#954) üzenetére


#20691712
törölt tag

Na azokat aztan egy i5 is kettecsapja majd.
Az eddig latottak alapjan a 4/4-es egy 2/4-es i3-al lesz partiban.

(#1346) #16729600 válasza fanti (#1342) üzenetére


#16729600
törölt tag

Biztosan sokakat érdekel munkára is.Ellenben nagyságrendekkel többeket játékra, ők adják a piac nagy részét.
Hitman nem érdekel ( nincs is ), de Sony Vegas-al megvágok, renderelek évi 5-6 óra vidit a nyaralásokról, szóval nekem valóban kiesik a munkagép. :)

(#1344) BReal Nincs bajom az AMD-vel, erősödjenek csak. :K Mindössze itt van a fiókomba egy kis lé, és megvárva a Ryzent, most nem találok indokot, hogy miért váltanék rájuk. Ebben tanácsot is elfogadnék szívesen.:)

[ Szerkesztve ]

(#1347) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Na munkából megérkezve átnyálaztam a tesztet.

A több, mint 1300 hsz-t nem olvastam végig, biztos már sokan leírták, hogy örülni kell, hogy végre ennyi idő után gurítottak vmit és nem csak az ígérgetés megy. Leginkább az árakra lesz hatással remélem, mármint Inteléknél. Nem bánnám, ha az i7 árakat kicsit lefaragná.

Kíváncsi leszek, hogy a 4 meg 6 magosok mit fognak tudni game-ben, persze nem egy 7970 mellett..

Akinek csak a munka számít az jól jár ezzel a csúcsverzióval az biztos.

(#1348) Robert_F


Robert_F
tag

Malachi, fanti: abszolút egyetértek. "arányosan olcsóbban adjon az Intel megoldásával megegyező teljesítményt." Ez itt a lényeg! Emberek! (Nem veri meg, nem a legjobb, -5 fps. Na ezek az arcok önmagukat minösítik.)

... minden reggel jusson eszedbe: ... ma van hátralévö életed elsö napja ... anonymous

(#1349) Feriboy2 válasza b. (#1343) üzenetére


Feriboy2
aktív tag

majd jönnek a ryzen 5-ösök , igaz kevesebb maggal de 200-300 mhz-cel magasabb órajelen mint az r7 1700, a 7700k árának a 60-65%-ért. szerintem azok lesznek játékra a best buy procik.
játékokban simán hozni fogják a 7700k teljesítményét sokkal olcsóbban.

(#1350) Mákosmetélt válasza Jack@l (#1340) üzenetére


Mákosmetélt
aktív tag

Akkor ennyi erővel az i7-6900K is összehasonlíthatod a 7700k-val, mert az utóbbi gyakran elveri a 6900K-t, amit valamiért mégis 3x áron ad az Intel. Ennyit a házon belüli ár-érték arányról :)

Éljenek a nyulak!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.