Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) DeSanto válasza fanti (#1097) üzenetére


DeSanto
őstag

Látom, vannak még ép ésszel gondolkozó emberek is a fórumon! :R

(#1102) Simi37 válasza távcsőves (#919) üzenetére


Simi37
őstag

Ezen hangosan felröhögtem :DD :DD Köszi ;]

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#1103) gyurkikrisz


gyurkikrisz
őstag

Sokáig nem értettem, hogy miért ennyire pozitívak az emberek a Ryzennel kapcsolatban. Aztán rájöttem: halottról vagy jót, vagy semmit.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#1104) Tin válasza @aMoRF (#1095) üzenetére


Tin
veterán

Azok akik az Ryzen játékokban mutatott teljesítményét becsmérlik jól tennék

nem ez a gond, hanem hogy miért álltak ki így? miért nem bírtak legalább 1-2 játékfejlesztővel megegyezni, hogy optimalizáljanak, és utána bemutatni a terméket?

ez csak táptalaj arra, hogy mégse sikerült olyan jól a ryzen. pedig látszik, hogy de, most végre sikerült igazi versenyképes terméket előállítaniuk, de közben ami az erőssége, az a 90%-át nem érdekli a pc vásárlóknak, mert nem videót editál vagy fotosoppol napi 16 órában.

jobb lesz, épp úgy, ahogy a radeon rx. csak jobb lett volna, ha ez nem fél év múlva következik be, mert addigra az intel is előrukkol valamivel, aztán megint lemarad az amd...

(#1105) schawo válasza gyurkikrisz (#1103) üzenetére


schawo
titán

meglátjuk, hogy meghalt-e
:N

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1106) Sanya válasza gyurkikrisz (#1103) üzenetére


Sanya
nagyúr

Jah, a pc piac halott. RIP Intel...

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#1107) gege547 válasza Tin (#993) üzenetére


gege547
tag

A játékfejlesztőket nem tudom de szerintem az MS most el van foglalva hogy a Creators updatet jövő hónapban vállalható formában tudja publikálni :D

De hogy a cikkhez is szóljak. Kb az lett amit vártam. A játék tesztek kicsit érdekesek de ez van majd később ránézek még javultak e a dolgok. Engem személy szerint a 1600X érdekel. Ha hozza majd az i5 körüli szintet egyszálasban (nálam -10% belefér) és 50-70 ezer pénzben meg fog állni esélyes lesz. Úgysem esz 1060 nál erősebb (vagyis inkább drágább) kártya mellépakolva. Azzal meg jól ellesz.
Az egyszálas meg nekem azért fontos mert én veszem a játékokat és nincs pénzem a legújabbakra. Úgyhogy 1-2-3 éve játékokkal játszok azok meg nem optimalizáltak többmagra.

(#1108) wwenigma válasza gyurkikrisz (#1103) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nem válaszoltál. Szar a 6950x 1000$-ert mert veri a 7700k?!?

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1109) Raymond válasza schawo (#1099) üzenetére


Raymond
félisten

Igen, irtam hogy nincs? Egyebkent a "végig maxon van a gpu kihasználtság" egy jo mondat a GPU bottleneck leirasara...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1110) M5Norbi válasza fanti (#1097) üzenetére


M5Norbi
őstag

Egyetértek.

Jó lesz ez. Kell némi idő még kiforrja magát de ígéretes.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#1111) CsigaGyilkos válasza schawo (#1080) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

Értem. Igen látszik is szegény Fx8350 nem is bírta már a strapát a teszt videóban. :( Ami még érdekes lehet az olcsóbb Ryzen 5 1400x 4 mag/8 szál 3900Mhz és 200 dolláros áron. Szvsz simán hozni fogja az i5/i7 szintet játékokban max. 60K-s áron. De majd meglátjuk.

(#1091) BReal: Hagyjad... Sokan el sem olvassák a tesztet. Legalább azt megnéznék mi a két cím (milyen felbontás) ami alatt tesztelték, de szerintem még azt se. Grafikon, áhá, szóval Intel előrébb van, write only üzemmód és kb. annyi. Ez jön le sok hsz-ból.

[ Szerkesztve ]

Visca el Barcelona!

(#1112) smc válasza hokuszla (#854) üzenetére


smc
addikt

Az rossz teszt, mert az intelek nem fullon mentek. Asszem.

Ja látom már szóltak hogy nem tudsz olvasni.

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#1113) sb válasza schawo (#1069) üzenetére


sb
veterán

A chipsetről is azt írták, hogy nem fog annyit kajálni. Én mernék is rá pár forintot tenni, hogy nem az eszi meg a plusszt. 30-40W ram+chipset? Eeee...

De tök mindegy, ez volt a duma eddig is az APU-knál... a lényeg, hogy deltában is mindig +20-30W-ot kérnek a hivatalos TDP-nél a platform mérések, Intelnél meg nem (kivéve Haswell). Pedig ott ugye hivatalosan is van short TDP, ami magasabb. Ezt így a hajunkra kenhetjük.

(#1114) cheatergs


cheatergs
senior tag

Mély szippantás a korai K7-es idők szellőjéből, amikor a prociban ott volt a potenciál, csak a kiforratlan lapok visszahúzták.

Jobb lett, mint vártam, mert Haswell-szint helyett úgy nézem ctc kopasztja a Broad-E-t. Remélhetőleg jól skálázódik lefelé, mert akk a Kaby Lake is múlt idő lesz.

Mindig minden mindegy

(#1115) mcs válasza @aMoRF (#1095) üzenetére


mcs
veterán

,,Azért szerintem sokat dobott rajtuk többek között a Sony-val kötött szerződés is a PS4-es APU-k kapcsán."

A Ryzennek hála óriási lehetősége van a jövő konzoljainak is felzárkózniuk a pc-hez minőségben. Bőven lesznek álmatlan éjszakái az Intelnek, és az egész pc iparnak is. :)

[ Szerkesztve ]

(#1116) sb válasza arn (#1036) üzenetére


sb
veterán

CB? König in...
Játékban meg alig van gap az ő méréseikben a procik között.

[ Szerkesztve ]

(#1117) Sanya válasza Tin (#993) üzenetére


Sanya
nagyúr

A logikád kikezdhetetlen.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#1118) h1mpi válasza rambustibi (#1098) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Szeretnél Te ezen a szinten lenni, de az még álom Neked :DDD

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#1119) Armagedown


Armagedown
őstag

Észrevettétek már, hogy az Fatal1ty X370 Professional Gaming alaplaphoz vannak Windows 7hez való driverek is?Akkor most van támogatás vagy nincs ? :)

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#1120) BReal válasza Raymond (#1094) üzenetére


BReal
addikt

Én annyit láttam a videóban, hogy GTX 1080 van tesztelve FHD-n.

(#1121) Šolaire


Šolaire
veterán

Köszönöm a tesztet lesz mit olvasni. Egy darabig még marad nekem az fx de jó látni hogy most az amd talán jó úton halad.

“Praise The Sun” \[T]/

(#1122) Goldberg03 válasza fanti (#1097) üzenetére


Goldberg03
tag

+1

(#1124) Fred23 válasza schawo (#1080) üzenetére


Fred23
nagyúr

Viszont most 109k-ért adják az i7-7700k-t! Akinek legfőbb szempont a játék, annak a most tesztelt procik ár-érték aránya vacak.

Az R5 1600X tesztje lesz játékos szemmel nézve a döntő, nem ez a mostani, és a háttérben mindig ott fog állni az i7-7700k. Most 109k.

[ Szerkesztve ]

(#1125) Malachi válasza xtro (#1088) üzenetére


Malachi
addikt

Höhö :D

(#1126) Joshi


Joshi
titán

AMD-t csak bottal piszkálnám, na jó csak a procit. ;]

(#1128) Vesa


Vesa
veterán

Mondtam én (is), hogy a tesztekig minden előzetes szájtépés, rajongás, álmodozás felesleges!
Ennyi! ;)

A tudomány a valóság költészete!

(#1130) #95462144 válasza arn (#1073) üzenetére


#95462144
törölt tag

Melyik erőforrásigényesebb az FHD vagy a 4k? A 4k-ban partyban van. A tesztekből egyértelműen tükröződik, hogy az erő megvan itt szoftveresen van lemaradás, ami orvosolható idővel.

(#1131) gulupeti


gulupeti
senior tag

Köszönjük a tesztet! Olybá tűnik, hogy az AMD ismét nyeregben. :)

(#1132) wwenigma válasza Vesa (#1128) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Mi a véleményed a 6950x-rol, 1000$ 10mag20szál és állva hagyja a 7700k. Rossz proci?

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1133) aboriginal74


aboriginal74
aktív tag

Köszi a tesztet! "szép munka, Frank"

Kérnénk további új játékok tesztjeit is, legyen már egy kis változatosság :R

pl: witcher 3, Guild Wars 2 csak két példa amik szeretik ha van megfelelő erőforrás alattuk :R

i don't know, but i need energy

(#1134) Sanya válasza Fred23 (#1124) üzenetére


Sanya
nagyúr

Szórják ki a hulladékot...

Egyébként lesz még olcsóbb is...

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#1135) MK VII válasza rambustibi (#1098) üzenetére


MK VII
veterán

Nincs igazad...
Ezt az értelmet, 2 dupla Hofmann, 4gr speed meg 10-15 whiskey kóla hozza ki... A Pólója már csak hab a tortán. :D

[ Szerkesztve ]

(#1137) BReal válasza Fred23 (#1124) üzenetére


BReal
addikt

(#1138) QwErTy42 válasza Sanya (#1136) üzenetére


QwErTy42
addikt

Ezért az egy oltásért érdemes volt olvasni a fórumot. :DD

(#1137) BReal Ezen az oldalon csak a google fordítóját használták? o.O Fáj olvasni a leírást.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#1140) hobizoli válasza Varoz (#1092) üzenetére


hobizoli
nagyúr

De nem jarnak egy orajelen....

több drón kell ;P

(#1141) Fred23 válasza BReal (#1137) üzenetére


Fred23
nagyúr

Az i7-et miért a majdnem legdrágább helyen vennéd, ha megkaphatod sokkal olcsóbban is? :U

(#1143) schawo válasza Raymond (#1109) üzenetére


schawo
titán

Mi a cpu feladata? Hogy képes legyen 100%-on járatni a VGÁ-t, és közben a lehető legtöbb fps-t kisajtolni. Vagy tévedek? Ha 100%-on járatja, és úgy megfelelő FPS-t ér el, az rossz? Vagy mit szeretnél? Ha a VGA 90% alatt futna? Abból milyen információt lehetne levonni, azon kívül, hogy az adott CPU a feladatra alkalmatlan?

Pont ezt magyarázom, hogy vegyeslimites szituációkban, ami a normál, hétköznapi felhasználás, a Ryzen egy kiváló proci. Az eddigi AMD-k erre képtelenek voltak. Vegyeslimit mellett is 20-50%-ot buktak fps-ben, mindegy, hogy mit hova tekertél.

Mindenkinél otthon vegyeslimit van, ha nem, akkor rossz a VGA-ja, vagy rossz a monitorja, és nem CPU-t, hanem VGÁ-t vagy monitort kell cserélni. A Ryzen jó VGA alá, és mindeközben jó munkára is. Jelenleg a legjobban használható proci megfizethető kategóriában. A HEDT intel procik is jók, csak drágák. A 7k7k meg csak játékra jó, amúgy egy ordenáré átverés, hogy intel egy árban adja a saját 6 magosával.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1144) tom_tol válasza wwenigma (#1132) üzenetére


tom_tol
addikt

Ki a rák rak 6950X-t egy vga alá? Azért hasonlítják a 7700K-hoz, mert Ryzen-ben is 24 PCI E van. Amikor vettem az X79-t, akkor négy vga zümmögött a gépben.

(#1145) Franklin válasza ZuluMASTER (#231) üzenetére


Franklin
addikt

"Elmesélné nekem valaki,hogy ki játszik 1024X768-ban,illetve ultra low graph beállítások mellett?"

Hidd el, rengetegen. Főleg CS GO és Quake 3/Quake Live játékosok, akiknek a magas, stabil fps és a letisztult, effekt-mentes látvány a fontos.

Én is így tolom a CS-t. Problem? ;]

(#1146) Tin válasza schawo (#1143) üzenetére


Tin
veterán

Jelenleg a legjobban használható proci megfizethető kategóriában.

egyetértek, de a kaby 5 fps-el többet tud! és szerinted 10-ből 9 embernek nem ez a lényeg?

(#1147) Joshi válasza Euromail (#1142) üzenetére


Joshi
titán

Sz@rrá röhögtem magam, kb most ez van akármilyen kínos is a dolog. ;] :DDD

Egyébként sokan nem tudják hogy az AMD sokkal, de sokkal kisebb büdzséből gazdálkodik mint az Intel. :U

(#1148) lorincmate


lorincmate
tag

Nos engem meggyőzött, kíváncsi vagyok mit fog lépni az Intel :D

F4 modul

(#1149) Góliát válasza Euromail (#1129) üzenetére


Góliát
senior tag

Te jó ég, hogy tudsz ilyet megosztani?

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#1150) DonDennis válasza Raymond (#1109) üzenetére


DonDennis
senior tag

Nem értelek, hát elmondja a videóba direkt hogy V-Sync OFF játszik, tehát nincs vissza fogva a kártya így tudja pörgetni magát 96-99% között. Egy GTX1080 pedig 1080p-be nem tud bottleneckelni.

Akkor szerinted itt is bottleneckel a Honor alatt a 970 1070 meg a 1080 is? Itt is bf1 alatt a 980 980ti 1060 1070 1080? Csak mert ezekbe a videókban is végig 95-99% között van a gpu.

#1143) schawo
Hiába mondjuk neki szerintem nem érti...

[ Szerkesztve ]

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.