Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) XeeN


XeeN
senior tag

Sajnos játékos szemmel ez a teszt egy nagy kalap... Remélem később pótolva lesz ez a nem kicsi hiányosság.

(#102) Feriboy2


Feriboy2
aktív tag

külföldi tesztek alapján a sima 1700 lesz a legjobb vétel, egy kis 4 Ghz körüli tuninggal kb ugyanazt hozza mint az 1800x. nagyon baba eddig ;)
ja és 1440p-ben jobban teljesítenek a procik mint 1080p-ben. 1440p-ben nincsenek lemaradva az inteltől (1080p-ben se nagyon) érdekes nagyon.

(#103) subaruwrc


subaruwrc
félisten

na most akkor hány órakor volt az nda vége ?

(#104) Melorin


Melorin
addikt

Videokártya: AMD Radeon HD 7970 GHz Edition :U :W

(#105) Góliát


Góliát
senior tag

Mégegyszer köszi a tesztet, jó volt olvasni és böngészni az infót!

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#106) lezso6 válasza subaruwrc (#103) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

magyar idő szerint 15:27 ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#107) deicide válasza imi123 (#75) üzenetére


deicide
veterán

A mostani nagyon sok várakozó szerintem ki fog várni a kisebb procik megjelenéséig, mert azért valljuk meg, a legtöbben, akik várták, azt várták, hogy az aktuális "mainstream" i7-nek fog odavágni (6700K/7700K) játékokban és ez nem történt meg. Ezeknél viszont jóval drágább lesz a tesztben szereplő 1800X, de még az 1700X, egyedül a sima 1700 lesz olcsóbb a 7700K-nál.

#93 pengwin, azért a 1800X és az i7 7700K ára közel sem azonos, dollárban van köztük 200...

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#108) woros


woros
őstag

Köszi a tesztet, de miért csak 2 régi játék került bele?

(#109) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Ha most kéne gépet építenem, lehet bevállalnám :)

De 5 éve nem nyúltam alapokhoz (i7 3930K@4,6GHz // X79 Fatal1ty Pro, 4x4GB Corsair 2133MHz), és most sem érzem szükségét.

Kíváncsi lennék hogy mit tudna a Ryzen 4.1-en az 5 éves Intel procim ellen. Nem flame-nek szánom, tényleg érdekelne.

Na, majd tolok egy cinebencset :D

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#110) Fecogame


Fecogame
veterán

...és ne felejtsük el a kedvezőbb árat sem: az 1800X "mindössze" 499 dollárba kerül, amihez legközelebb árban az i7-6800K van a maga 440 dolláros árával, viszont annál jóval magasabb, az 1100 dollárba kerülő i7-6900K-val összemérhető, pontosabban azt meghaladó teljesítményt kapunk...

Ez itt a kemény. Tehát fele annyi pénzért kapsz ugyanakkora teljesítményt. Nem mindegy :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#111) Asbee válasza Pug (#80) üzenetére


Asbee
veterán

Miért 3 nap alatt? Nem lehetett volna előbb rákészülni addig a többivel? A szembeköpés túlzás, de ezt így lehet érdemesebb lett volna kihagyni és később pótolni. Főleg azután mennyit lett emlegetve ez a téma...

[ Szerkesztve ]

(#112) HaZsolt válasza subaruwrc (#103) üzenetére


HaZsolt
őstag

úgy tudom, hogy 15:00

(#113) Fred23 válasza deicide (#107) üzenetére


Fred23
nagyúr

1600X lesz a best buy játékra -vagy egy leárazott i7. :D

Bici: Azóta olvastam Abu85-öt, amúgy meg valóban tetszettek a jó minimum fps-ek!

[ Szerkesztve ]

(#114) gainwardgs


gainwardgs
addikt

Az a "csúcs" vga.....

(#115) Bici válasza Fred23 (#95) üzenetére


Bici
félisten

Gondolom, 2013-ban még nem voltak felkészülve a Ryzen érkezésére.
Persze, lehet, hogy a Win8, vagy az 14.4-es Catalyst nem úgy műxik vele, ahogy kellene.

más: Azt viszont nem értem, hogy mi alapján jött ki a 6900X-nél rosszabb telj/fogyasztás arány, ha a fogyasztásos résznél, összesen egy esetben (CB) fogyaszt többet. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#116) deja vu


deja vu
addikt

Megnéztem amiket írtatok játékos teszteket, és ott nagyon gyenge a Ryzen, miért? Játékra ez ilyen gyenge marad?

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#117) -FLY->


-FLY->
őstag

Belepörgettem a guru tesztbe, de most komolyan ez nem tud mit kezdeni egy 1080-al? :DDD Gagyigéjmernek meg drága azért.

(#118) Samott


Samott
addikt

"Újra a P6-ot másolja mindenki" - sok-sok evvel ezelott, amikor uj dolog volt a pentium pro, en eppen kozepiskolaba jartam (umszki), az egyik legjobb tanar akivel valaha talalkoztam, Horváthné Tőkei Zsuzsanna, azt mondta rola hogy: gyerekek ez valami csoda... addigra mar tanultunk mindenrol, a tranzisztortol kezdve az sram cellan at a Pentiumig. De mar akkor latszott, hogy milyen nagyot huzott ezzel az intel.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#119) BoC1ka


BoC1ka
senior tag

Tetszik, fogyasztáson van még mit csiszolni

YNWA

(#120) KevinMulder


KevinMulder
tag

Engem csak az érdekelne, hogy lesz ebből multi-processzoros alaplap?

(#121) Motion_Blur válasza Fecogame (#110) üzenetére


Motion_Blur
félisten

És mi a helyzet a 7700K-val?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#122) BReal válasza HoReSz1975 (#86) üzenetére


BReal
addikt

Senki nem mondta, hogy ájulj el. 1440p-n és 4K-n hozza az összes i7 teljesítményét. Nyilván GPU bottleneck, viszont miért vennél egy 180e Ft-os CPU-t GTX 1060-nal FHD-ra? Emellett alkalmazásokban veri a legdrágább i7-eket. Mire számítottál?

(#123) Addel válasza HaZsolt (#112) üzenetére


Addel
senior tag

Jó lett a Ryzen, ha most építenék gépet belevágnék. De mivel tavaly újítottam skylake-re így csak proci upgrade jöhet szóba, és abban bízok, hogy intel vonal olcsóbb lesz a versenytől.
Good job AMD. :C

(#124) RI/OS válasza deicide (#107) üzenetére


RI/OS
őstag

Na, hát ez az.

Tök jó, hogy játék alatt alig van lemaradva az 1800x a 7700k-tól, csak az 1800x 200e ft, a 7700k meg 110.
Persze, munkára tök jó az 1800x és megvágja a 2x ilyen áru intelt is..

(#125) szami777


szami777
addikt

Köszönjük a részletes tesztet, és azt is, hogy ilyen hamar elkészült. :R

Indulhat az árverseny. :))

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#126) BReal válasza Fred23 (#113) üzenetére


BReal
addikt

"1600X lesz a best buy játékra -vagy egy leárazott i7"

+1

(#127) x_o_n


x_o_n
veterán

Nem semmi,egyenlőre befutó....érdekes néztem más teszt pakkot is a neten és más alaplapot kaptak tesztelésre,azt gondoltam volna hogy mindenhova ugyanaz pakk kerül

(#128) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Örülök, hogy végre az Amd ismét konkurencia lehet az Intel számára. Jó az árazás, kíváncsian várom mit hoz a jövő. Örülnék egy egészséges versenynek.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#129) Ragnar_


Ragnar_
addikt

Jó teszt lett, és szerintem mondhatjuk, hogy a Ryzen hozta az elvárásokat. Részemről kíváncsian várom az R5 szériát..

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#130) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Egész jó, de lesz még jobb is, reméljük azért még maradt az Amd-ben plusz

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#131) Euromail válasza Crytek (#42) üzenetére


Euromail
aktív tag

Á azért ez többet jelent bár nem tudom mennyi lesz egy 1700 de szerintem 120körül majd valamikor biztos lehet kapni az meg nagyon jó mert tuningolva hozza majdnem egy 300.000ft-os intel proci teljesítményét nem rossz eredmény és lehet csábító aki most akar összerakni egy új konfigot.

Legyen még ilyen harc jövőre is és akkor mindenki jól jár.

Meg azért ez nem a bulldozer szintű beégés lett amikor saját magukat buldózerelték le a piacról :DDD

Persze megszokott ez a félár az amd-nél ott van (bár egyedül) az fx 8350 ami 50e ft körül hozza majdnem a 100ezres i7 szinjét(bolti árak) szóval annyira nem is újdonság de fx-et nem vennék jobb egy i7 4770 olcsón használtan :DDD

Intel i7-4770, MSI GTX 1060 GAMING X 3G, Chieftec A80 750w, Coolermaster Hyper 212+ 76.8 CFM! LG 24" 1920x1200

(#132) - = Zk = - válasza .LnB (#128) üzenetére


- = Zk = -
félisten

jelentem, ezzel én is így vagyok....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#133) Bsbsport


Bsbsport
tag

Végre.
Várjuk az olcsóbb verziókat is ! :R

Minden napra van egy.....

(#134) #41133696


#41133696
törölt tag

4K-ban miért nem lett tesztelve?

(#135) attila9988 válasza pengwin (#93) üzenetére


attila9988
őstag

Szerintem a játékok esete egyénként majdnem tök mindegy. Mármint... Ilyen kategóriában már minden elmegy mindegyik cpu -n olyan magas fps -el, hogy ha szemmel képes vagy detektálni a különbséget, akkor világszám leszel a legközelebbi cirkuszban... (a jelentős különbségeket meg úgyis a vga fogja produkálni..)

Viszont a többi.... Na az már valami. Azon csodálkozom, hogy az ffmpeg sosem került be a tesztek közé, holott a videós oldalak, és software megoldások jelentős része ezt használja. Egy frissen forgatott változat, x264 -el, x265 -el, opus -al, mindennel.... (esetleg normális operációs rendszeren is, ne csak windows -on... )

Talán majd egyszer.... :)

[ Szerkesztve ]

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#136) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Több játékkal is várható teszt?

Csak ezért kérdezem..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#137) Sipike19 válasza xtro (#5) üzenetére


Sipike19
tag

Ezt a következtetést miből sikerült levonni?
Talán egy 102 éves játékprotban 1 szálon nemtudta megverni a magasabb órajelű procikat?

#107 deicide

De, eltudja verni a mainstream Intel procikat is, nézz mondjuk Battlefield teszteket, vagy DOOM teszteket.
Sőt a Watch Dogs 2-ben sem mondható rossznak az eredmény.

Az a baj, hogy ez a 2 játék, nagyon régi, és ócska port.

[ Szerkesztve ]

Sipi

(#138) ukornel válasza antikomcsi (#66) üzenetére


ukornel
aktív tag

"Ez a teszt így egy vicc!
Nagyobb csalódás, mint a 7700K tesztje.
7970 3Giga, két ilyen játékkal?
Ez a fórumozók "szembeköpése" a múltkori kérések után.
"

Gondolom nem csak én láttam az unboxing videót, ahol Daywalker kolléga egyedül (!) volt a szerkesztőségben, amikor megérkezett végre a tesztpakk.
Azután az is kiderült, hogy a pakkot tovább kellett küldeni a következő médiumnak, mert csak ez az egy érkezett hazánkba.
Az én nézőpontom az, hogy egy új (!) tesztplatformon ez a teszt is igen nagy erőfeszítés lehetett és nagy tiszteletet érdemel, pláne, hogy 48 órába több különböző lap tesztjének + a futáridőnek is bele kellett férni.
:R
Ha te ezt szembeköpésnek érzed, akkor talán túlpörögtél a várakozás izgalmában. Tudod mit, adományozz egy TitanX-et a PH!-nak és akkor talán nem "köpnek szembe" minket legközelebb... :U

[ Szerkesztve ]

(#139) sakal83


sakal83
addikt

Nagyon találó lett a computerbase cikkének neve:

"König in Anwendungen, Prinz in Spielen"

Egy mondatban leírja a lényeget a prociról :DDD

(#140) kromatika


kromatika
veterán

Számomra a lényeg 1800X 499 dollár
i7-6900K 1100 dollár.Kell ennél szebb.Fél ár alatt jobb teljesítmény. Bravo AMD.

(#141) pengwin válasza Feruendios (#88) üzenetére


pengwin
addikt

Az Apache teszt úgy tudom egy rakat Intel-optimalizálást tartalmaz.

Üdv, pengwin

(#142) bastya2100


bastya2100
tag

Most nem olvasom végig a hsz.ket :$ de komolyan ennyi a játékos teszt? Szerintetem az olvasóitok legalább 90 %-a csak a játékra volt kíváncsi, főleg mert eddig játék téren maradt el az amd legcsúnyábban :$ de ahogy látom nem sokat változott a helyzet :$

(#143) balhmm


balhmm
tag

Árak (bocsi, ha volt már):

1800x = 128+áfa
1700x = 100+áfa
1700 = 83+áfa

(#144) Feriboy2 válasza Euromail (#131) üzenetére


Feriboy2
aktív tag

eltaláltad tényleg 120 lesz a sima 1700 [link]
itt [link] 140 ezer 1700x szóval 120 ezer lesz a teljesen magyar websjopokban is a sima 1700

(#145) velizare válasza #41133696 (#134) üzenetére


velizare
nagyúr

minek? a legtöbb játék már fhdban is gpu-limites.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#146) papi77


papi77
addikt

Húúúúdekiráááály!
Indulhat az olvasás :)

Az első: NOKIA 1611

(#147) Simi37 válasza Crytek (#6) üzenetére


Simi37
őstag

Akkor vegyél i7 4790K-t, viszlát! :U

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#148) Varoz


Varoz
őstag

Hőfokokkal mi újság? Az miért nem került bele, nem volt már rá idő? :)

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#149) hackeeeee válasza velizare (#145) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Csak a legtöbb játékról nem tudtunk meg semmit..

Vagyis de, máshol, ami nem épp kecsegtető. :(

Véleményem szubjektív...

(#150) komi77 válasza kromatika (#140) üzenetére


komi77
senior tag

Úgy-úgy :C

Szegény ember kézzel nőz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.