Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) Praston válasza wwenigma (#3000) üzenetére


Praston
tag

Hosszabb távon, multi-tasking, stb esetén nyerő a Ryzen, teljesen jó az árazás is, nem is értem a hőzöngést, viszont aki 144+ hz-en játszik (játszik, nem dolgozik a géppel) és most kell neki, annak még az intel maradt, bele lehet kötni bios driver stb ryzen esetén, de játékoknál a minnél magasabb freki jobban profitál jelen pillanatban, de ez csak 144+ hz esetén aki kicsit komolyabban játszik. Egyik céget sem kell védeni.
OBS-t illetően pedig nem csak x264 létezik és stream esetén nem sokkal marad el, ráadásul szépen lehet állítgatni és a cpu terheltség is nagyban változik.

[ Szerkesztve ]

i9-9900k , rtx 3090 , 32 gb

(#3002) wwenigma válasza Praston (#3001) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nem nagyon láttam olyan tesztet, ahol az egyik hozta volna a minimum 144fps-t, míg a másik nem, persze biztos lehet a beállításokkal játszani hogy megtaláljuk az aranylövést. Komolyabban meg lehet játszani alacsonyabb frekin is, ha normális motor van a játék alá pakolva, 90+ felett nincs ertelme....

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#3003) BReal válasza b. (#2998) üzenetére


BReal
addikt

Tessék. Valaki szintén kétkedik azzal kapcsolatban, hogy egy 4,5 GHz-es 6700K hogy nem bírja a DOTA 2 streamelést. Ott elmondja 2-3 ember, hogy valószínű a CPU streameli, nem pedig a VGA. Szóval...

(#3004) b. válasza wwenigma (#3000) üzenetére


b.
félisten

olvasd vissza a hozzászólásaimat , és szólj, ha látsz olyat amiben nem a Ryzen mellett álltam, vagy Intelt istenítettem.Nem védtem én be Intelt sem.
Ez egy barom, jó proci, csak nem kellene átesni aló másik oldalára.
Az, hogy valaki korrekt próbál lenni mindkét féllel szemben szerintem nem azt jelenti, hogy pártolja vagy isteníti a másik felet.
Akik itt harcolnak az 1800x mellett azoknak - és neked is.- tudomásul kell venned , hogy az 1800 x nem a hétköznapi játékosok processzora lesz( az ára miatt). és a 4 magos ryzen is megfekszik ugyan így majd 8 szállal mint most tette az I7 ezzel a demóval.
Ezer beállítás van OBS en belül, amivel ki lehet ezt küszöbölni.
Az 1800x 16 szállal persze hogy szuperul elboldogul egy alapból 8 szálat használó program futtatásával, és az mellett marad további 8 szál a Streamre , ami baromi jó dolog, de a játékosoknak a 4/4 - 4 / 8 lesz a mérvadó lényegesen olcsóbban. Ott ugyan így meg fog szenvedni ezzel a demoval a ryzen is mint most az intel. Aki streamel már régóta, az kitapasztalja milyen beállításokkal, késleltetéssel tudja megoldani a CPU limitet. Én most egy i5 procival FHD streamet tolok már ősz óta.50- 60 % terheltséggel, igaz ebben segít NVenc is.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#3005) b. válasza BReal (#3003) üzenetére


b.
félisten

Tessék [link] élő FHD stream Dota 2 stream hardver nélkül, I5-6600K- GTX 970.
beállítás kérdése és tapasztalaté az egész. NV kártya egyébként tud segítség lenni NVenc -el.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#3006) wwenigma válasza b. (#3004) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

1700 egy árban van vele és semmi perc alatt 1800x-re pattinthato, ne gyere 4 magos Ryzennel ami jóval olcsóbb lesz mint a 7700k. Így akarsz korrekt lenni? :N Majd akkor is ezt szeretném olvasni, hogy ugyanúgy fexik meg 60k-ert mint ez 110k-ért. ;)

Senki nem "harcol" a Ryzen mellett, pusztán tényeket kell leírni...

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#3007) BReal válasza b. (#3005) üzenetére


BReal
addikt

Ezért írtam azt, amit... A bemutatón csak a CPU-ról beszéltek, semmit a VGA-ról, ezért is logikus, hogy ezt CPU terheléssel streamelték. Így igen, CPU terheléssel egy 6700K, 7700K kifulladna ha streamelni is annak kéne. Mellesleg ha nem DOTA, hanem valami komolyabb VGA zabáló játék menne, akkor gondolom a 970 nem lenne elég, akkor meg már megint ott vagyunk, hogy drága VGA mellé miért is lenne olcsóbb CPU.

Lehet ezt a végtelenségig ragozni, ez a CPU család egyelőre jól sikerült, nagyon jó mix eredményekkel. Aki csak játszik, annak semmi sem szól mellette, különösen úgy, ha nem régen cserélt platformot. Aki viszont egy i7 7700K-ban gondolkodik, annak egy r7 1700 teljesen reális alternatíva, míg ha minden másodperc számít a pénztárca visszafogása mellett, akkor egy 1800X a több magos i7-ekkel szemben. Ez lehet fáj egyeseknek, ettől még tény marad.

[ Szerkesztve ]

(#3008) schawo válasza b. (#3005) üzenetére


schawo
titán

Jó-jó a vga stream, mert működik, de képminőségben körében sincs az x264-nek.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3009) b. válasza schawo (#3008) üzenetére


b.
félisten

A képminőséget te állítod be.amilyenre akarod. Miről beszélsz? Az x264 kódolással is tudsz fost csinálni, csak úgy mint jót.Internet sávszéltől függően. NV enc egy alternatív lehetőség.3000 CBR mellett fut NV enc is és jó esetben x264 is FHD streamnél..
Én nem azt használom, mert kb 164 FPS rtől leesik 130 körülre DB alatt .
X 264 van beállítva a legtöbb Streamernek, meg tudod nézni adatlapjukat. Egyszerűen be kell állítani, hogy a OBS hány szálra élvezzen prioritást. Egy 8 szálas porcinál ez lehet 2-4 szál és akkor ahhoz nem nyúl hozzá játék alatt a Winfos, csak ha szabad az erőforrás,

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#3010) b. válasza wwenigma (#3006) üzenetére


b.
félisten

Igazából tökre átjött neked amit írtam.,( ja nem) csak a vörös ködtől nem tudod értelmezni.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#3011) wwenigma válasza b. (#3010) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Igazából inkább itt az derül ki , ki próbál kék ködöt leplezni...Minden áron...

Szóval mostmár inkább a 4 magos Ryzennel hasonlítjuk a 7700k-t, az ár nem számít! Tudod, korrektség...

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#3012) b. válasza wwenigma (#3011) üzenetére


b.
félisten

Arról beszéltem fentebb, hogy tök mindegy milyen processzor, AMD vagy Intel, 4 mag 4 szál vagy 8 mag 8 szál, bármelyiket meg lehet fektetni, és bármelyikkel lehet streamelni.7700 K honnan jött ide? vagy hogy került bele a társalgásba?Én nem beszéltem róla egy szót sem. Én is 1700 procit vennék helyette, ha tellene rá.

Gamerek népprocesszora az I5, ez a legelterjedtebb és legolcsóbb alternatíva játékra. Ott kell majd a kisebb ryzeneknek hoznia a kötelezőt és tarolhatnak.
Fogalmam sincs honnan jött nektek ez a szar üldözési mániás agymenés, hogy ha valaki rávilágít valamire, ami nem úgy van akkor az ellenség és bántja a kicsi Ryzent.
A kisebbekkel se lehet akkor streamelni, mert csak 4 / 8 vagy 4 / 4 szálasok lesznek?Erre utaltam ezzel a demóval, amit most itt AMD mutogat.
Dehogynem lehet, csak most megy a terelés a gamer néphez, hogy ne várják a kisebb Ryzeneket, hanem rohanjanak megvenni a 100 K + procikat belőle.
Én várom a legjobban a 6 magost, pont a 3Dstudio max miatt, majd ha kijön és hozza a kötelezőt, ami azt jelenti, hogy a mostani I5 procimat lecserélhetem rá, akkor majd írok neked a ködösítésről.
Egyszerűen a Stream nem így működik, ahogy azt a fenti videón demózták, a hétköznapi életben, mert egy 4 magos 4 szálas procin is tudsz élvezhető sebességet produkálni ( lehet az éppen Phenom 2 is) és jó minőséget, csupán beállítás kérdése.
BF1 ( ami támogat 8 szálat is) stream is rengeteg van fent, kiváló minőségben, I5 procival,segéd hardver nélkül. Mivel már pár éve streamelek van benne tapasztalatom. Egyébként Nem OBS-t használok legtöbbször Streamre, de ez már egy másik téma.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#3013) devast válasza b. (#3012) üzenetére


devast
addikt

Én ha csak játékra kéne, és most kéne vennem, a 7700k-t választanám az 1700-al szemben. Ebben nem tudom mi a meglepő különben, mindenféle szemüveg nélkül. Ha egész nap videót kódolnék, vagy cpu-val renderelnék akkor meg r7-et. Egyik felhasználásra pocsék az ár/érték aránya, másikra meg kimagasló. (ps: a 7700k ár/érték aránya is pocsék játékra, csak kevésbé). Nem lett rossz gurítás a ryzen, de ennek is nagyobb a füstje mint a lángja. Q2-es eladási adatokra kíváncsi leszek :)

(#3014) tranceplanet válasza fejesprf (#2950) üzenetére


tranceplanet
addikt

Miért, attól lesz egy gép "gémer", hogy új. Szerintem te ilyen megmondóember féle vagy, szakmai háttér nélkül. Ha érdemben nem tudsz hozzászólni a témához, akkor szerintem felesleges itt rontani a légkört. Foggal-körömmel ragaszkodsz az igazadhoz, többen leírták itt az ellenvéleményüket. Képes vagy önvizsgálatra, mert akik nem, azok szoktak így kommentelgetni?

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#3015) wsanyi


wsanyi
aktív tag

Az eddigek alapján játékra inkább intel, de egy dolgot ne felejtsünk el. Elkezdik a játékokat 6-8- magra írni. Na most akkor mi is fog történni? Az is kérdés, hogy 1-2 játékban az a néhány fps - kb 5-8% lemaradás tényleg olyan zavaró-e. Másik dolog, hogy egy amerikai tech oldal kinagyította az inteles gép képét, és kiderült, hogy nem olyan pontosan jeleníti meg a részleteket, mint az AMD. Ergo az FPS érdekében csúsztatást vélt felfedezni. Ezt szabad szemmel nem lehet látni ilyen pixelméreteknél... Érdekes. Azért is érdekes, mert fura, hogy munka terén - renderelés, tömörítés - ha ki is használja az adott program az összes szálat - lényegesen erősebb lett az AMD, akár 10%-kal. Ez 10 órát feltételezve 1 órával kevesebb időt jelent. Így a fogyasztás is érdekes lesz, hiszen 1 órával rövidebb ideig megy a rendszer... Szóval túl azon, hogy jelenleg a 22 magos XEON a világ legerősebb X86 alakú processzora, lesznek még meglepetések mind PC, mind Szerver fronton.

Ami érdekes, az az R5 1600x, ami 6 mag/12szál, és megegyező L3 cache, mint a 8/16-ban. Arra nagyon kíváncsi leszek, mert elvileg az 1700X órajeleit fogja hozni, és ha ez igaz, a kicsivel több L3 cache hozhat még meglepetéseket 4 magon is, ugynais ott a 4 mag nem 1 lapka 4 magjaként fog működni, hanem 2 lapka 2-2, vagy 3-1 felosztásban (sajnos erről nincs infóm), az ára viszont érdekesebb, mert 299 USD körül fog alakulni, ami bőven az i7 4C/8T alatt van, persze egy nagyon jó lap drágább hozzá, viszont időtállóbb is. És amint a játékok 6 szálat fognak használni, máris változni fog a helyzet. Tehát abba is érdemes belegondolni, hogfy akkor nagyot fog veszíteni az értékéből az i5/i7-es konfig sajnos.

Ami izgalmas lesz még, az az i3 ellen küldendő 2 db 4/4-es megoldás. Még az APU-kat várom. 28 nanon már gyártottak le az új architektúrával rendelkező kombit, és ott is jelentős volt a változás. Hogy azokat mikor gyártják le 14 nanon, nem tudni, de ha így lesz, az alsó szemgmensben a DDR4 miatt nem nagyon lesz értelme a dedikált videokártyának, és akkor érdekes dolgok fognak történni. Tehát AM4-es lapba fektetni most tényleg megérheti, akár még mikor ATX-esbe is, főleg, ha valakinek szűkebb a pénztárcája. Aki viszont most akarja a legtöbbet kihozni a játékokból, annak jelenelg az intel nyújtja a legjobb megoldás, efelől nincs kétség. A kérdés inkább az, hogy átmenetileg néhány fps-ről le tud-e mondnai valaki a későbbi pozitív változás reményéért. Aki pedig sokat vág video-kat, vagy multitasking feladatokat végez, esteleg munka közben filmet néz, vagy renderelés közben játszik, ott egészen más lehet a helyzet. Itt most nem arról van szó, melyik processzor jobb, vagy erősebbb, sokkal inkább az időtállóságról, és a telejseménypotenciálbeli többletről. Az intelnél már érik egy Socketcsere a Desktop vonalon is. És ezek után biztosan lépni fognak. Sőt, abban is biztos vagyok, hogy van a tarsolyukban megoldás, mert biztos, hogy nem akarnak nagy piacot veszíteni. Tehát emiatt is érdemes elgondolkodni azon, mibe fektetjük a pénzünket. A régi Q6600-as 4 magos CPU ára 2 év alatt feleződött. Igaz, az csak 6 e Ft-ot jelent, viszont 40-60-80-100 ezer Ft-nál ez már nagyobb tétel...

Ami előre várható, hogy 2 éven belül a 2 magos processzorok mind 10 ezer Ft alá fognak esni a használt piacon, az i3 szintén óriási áresésnek néz elébe ezek alapján. Mivel a név intel, biztos, hogy drágább lesz az AMD processzoroknál, viszont a fura, hogy már most is találhatunk olyan APU-s megoldást, amely jobban megérheti egy i3-as konfigurációnál. Ráadásul 65W TDP egy apu-s processzornak nem is rossz. Mindezt DDR4 3200-zal megspékelve, ami bár drága megoldás, a teljes rendszerre pozitív hatással van, így amikor nem játszik az illető, a munkánál is lényegesen jobb eredményekre számíthat.

Már csak arra vagyok kíváncsi, hogy az elvileg 2020-ra várható DDR5-tel mi fog történni. Állítólag jövőre teszik közzé a hivatalos specifikációkat.Ez feltételezi, hogy a 3. generációs Zen megkaphatja a DDR5-ös vezérlőt is, bár mivel már tervezik, ennek kicsi esélyét látom. Az viszont alaplapcserével fog járni. Mit jelent ez? 3-5 év múlva a RAM-ok sebessége elvileg bőven el fogja érni a jelenlegi videokártyák memóriasebességét, sőt, meg is haladhatja azokét.

A jelenlegi hovatalos sebességekről itt olvashatunk:

https://en.wikipedia.org/wiki/DDR4_SDRAM

Ez csak azért furcsa, mert a 3-3,2 GHz-es RAM modulok egyáltalán nem ritkák.

Esetleg bevezetik az L4 cache-t később, ami a Rndszermemóriából foglal ki egy részt?

Ki tudja? De nem lenne rossz. ;-)

Szép napot mindenkinek! :-)

[ Szerkesztve ]

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#3016) wsanyi válasza BReal (#3003) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Tényleg igaz a hír, miszerint 2 hét alatt elfogyott 1 millió darab a Ryzen 7-ből összesen? Ha igaz, az kemény, mert átlag 399 USD-vel számolva, az 399 millió USD bevétel. És még itt sincsen az R5 és R3, amik bár olcsóbbak lesznek, de a fogyasztásuk miatt biztosan kelendőek is. Főleg, hogy könnyen lehet majd róluk 1-2 év múlva váltani felfelé, amikor a másodlagos piacra kerülnek a mostani új CPU-k a 2. generáció megjelenése után.

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#3017) devast válasza wsanyi (#3015) üzenetére


devast
addikt

amerikai tech oldal kinagyította az inteles gép képét, és kiderült, hogy nem olyan pontosan jeleníti meg a részleteket, mint az AMD
Ezt szerintem nem kell kommentálnom. Térjünk vissza a földre... Mi lesz a következő? Brit tudósok megállapították, hogy a piros szín jótékonyan hat az örökítőanyag képzésre, a kék meg nem ? :DDD

(#3018) opr válasza devast (#3017) üzenetére


opr
veterán

Sok esetben hat jotekonyan a piros szin az orokitoanyag kepzesere, ha mas nem a kepzett es eltarolt orokitoanyag mennyisegere, bar azok a hetek altalaban a ferfiak szamara se kellemesek. :DDD ;]

A hozzaszolasara visszaterve: Az elejetol kezdve egy eleg khm unortodox agymenesnek tunik, de en konkretan itt estem le a szekrol:
"Esetleg bevezetik az L4 cache-t később, ami a Rndszermemóriából foglal ki egy részt?" :(

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#3019) MZperX75 válasza devast (#3017) üzenetére


MZperX75
addikt

A kék van jótékony hatással a nem a piros ,piros gyulladást okoz :B :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3020) hobizoli válasza wsanyi (#3015) üzenetére


hobizoli
nagyúr

en azt nem ertem csak, hogy ok hogy lesz 16/32-s CPU is lassan, de a frutti dual channel DDR4 ala fogja ellatni adattal? vagy majd "var"? akkor nem fog jól skalazodni a rendszer, hiaba lesz lassan dinnyemagszamu CPU a gépben

több drón kell ;P

(#3021) BReal válasza wsanyi (#3016) üzenetére


BReal
addikt

Nem olvastam ilyet. Amúgy nem tudom hol olvastad, meg CPU eladási adatokat se tudok korábbról, de az soknak tűnik. :D

[ Szerkesztve ]

(#3022) opr válasza hobizoli (#3020) üzenetére


opr
veterán

Elvileg a 16/32es ket ryzen osszecuppantasa, ilyen modon a memoriacsatornak szama (is) duplazodik, illetve amennyire tudom, ilyen csak serverbe lesz, tehat am4 nem fogja megenni.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#3023) nubreed válasza wsanyi (#3016) üzenetére


nubreed
veterán

1 millió? :Y Ha ez igaz... Erről van valami hír, link?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#3024) hobizoli válasza opr (#3022) üzenetére


hobizoli
nagyúr

na az lehet
de szerintem mar a 8/16 is eleg karcos lehet etetni, ha 100%-n jar
eleve egy desktop gépben a HDD/SSD tud annyit tolni neki, ami atszaladna rajta?

multkor 24core Xeon-t is neztem, 300k az Ebay-n egy olyan CPU/db :DDD

több drón kell ;P

(#3025) opr válasza hobizoli (#3024) üzenetére


opr
veterán

"eleve egy desktop gépben a HDD/SSD tud annyit tolni neki, ami atszaladna rajta?"

Hat, sajnos erre a kerdesre nincs egyszeru valasz, hacsak az nem, hogy letre lehet hozni olyan helyzetet, amikor a bottleneck a memsavszel lesz. Persze ezt barmilyen architekturan letre lehet hozni, kerdes, hogy van-e olyan valos felhasznalas, ami eleri ezt a hatart.
Erthetobben fogalmazva: gyak minden olyan program, ami memoriabenchmarkot csinal, ugy van megirva, hogy a memoriasavszel (vagy eppen amit mer) legyen a bottleneck.

A masik, hogy ez nem igazan a hdd/ssd fuggvenye, 30p alatt irok neked olyan kodot, aminek a teljes merete 100kb, nem eszik osszesen tobbet, mint par kbyte ram, es 100%ra terhel akarhany magot (akar parameterezheto mennyisegu magot). Persze, haszna semmi nem lesz, es valojaban nem fogja a magok minden reszegyseget leterhelni, de attol meg Te, mint user csak azt fogod latni/erezni, hogy szarra lett terhelve a geped.
Amire ki akarok lyukadni: az, hogy mennyi adat jon at a hdd/ssd-rol, az egy dolog, az a programok/fileok memoriaba toltesi sebesseget befolyasolja.
Az, hogy ezutan a cpu-mem kozott mi tortenik, na ott jon be a kepbe a memsavszel, meg meg egy csomo masik dolog.

Ezt persze most sikerult nagyon (tul) egyszerusitenem, de a lenyeg azert benne van, remelhetoleg a sok rizsa kozott valahol erthetoen. :K

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#3026) wsanyi válasza hobizoli (#3024) üzenetére


wsanyi
aktív tag

24 Core Xeon?

Van olyan? Melyik az? Nem inkább 12 mag/24 Thread? Az is szupi jó, de a 22 magos ára 4400 USD, az kb. 1,5 millió Ft, ha jól számolom. Használtan mondjuk1,2 m.

Én a 32 magos intel XEONt várom. Kíváncsi vagyok, milyen lesz. Tény, hogy beindult a verseny... ;-)

Ami viszont furcsa nekem, hogy régen az intelnek létezett 12 MB L2-vel 4 magos procija. Most meg még mindig csak 8 MB L3 van a 4 maghoz kb. 256 k L1 és 1 MB L2 mellé. Ezen azért lehet tolni felfelé...

[ Szerkesztve ]

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#3027) Gdi válasza wsanyi (#3015) üzenetére


Gdi
senior tag

"Esetleg bevezetik az L4 cache-t később, ami a Rndszermemóriából foglal ki egy részt?"

höhö. höö

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#3028) hobizoli válasza wsanyi (#3026) üzenetére


hobizoli
nagyúr

[link]

"ES" E5 24core-t az Ebay-n lattam 2 hete

a 22core is az igazabol, csak abban 2 core le van tiltva

a csirabb E5-s Xeon-kat amúgy kapni fruttiert most is mar

több drón kell ;P

(#3029) hobizoli válasza wsanyi (#3026) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nezz korul ebay-n, ott 1000USD alatt is van :DDD

több drón kell ;P

(#3030) hobizoli válasza opr (#3025) üzenetére


hobizoli
nagyúr

azt ernenek mar meg végre, hogy sw fejlesztok tomegesen irnanak olyan sw-ket, ami nem 2core-n fut, ha van desktopban 10 eve tobb is ennel

1-2 sw nem csinal nyarat, hiaba van 16-32thread-re lehetoseg is akar mar

több drón kell ;P

(#3031) dergander válasza wwenigma (#3000) üzenetére


dergander
addikt

Én mindenesetre várom a "bug"-ok javítását,hogy változik-e majd valamit a teljesítmény vagy csak megint parasztvakítás elébe nézünk. Eddig nem túl rózsás a helyzet és ugye, még mindig jönnek a mentőövek hogy majd jó lesz. Persze még van remény hogy javulhat,kérdés mennyit? De eddig nem győzött meg hogy most váltsak,amit Lisa Su mondott ahhoz képest nem az van. Mielőtt belefutnánk megint a Fanboyozás dologba elmondom én szeretem az AMD-t de én játékra veszek gépet,nekem ezen a téren kell "jót" mutatni nem pedig benchmarkok alatt. Mert senki nem fog benchekkel játszani.

(#3032) MZperX75 válasza dergander (#3031) üzenetére


MZperX75
addikt

Pár éve meg az ment,hogy ááááá AMD-t csak játékra,most meg minden másra jó ,de Intelt játékra,most akkor döntsétek már mi mire is kell!
Ha meg jó elvagy ,a mostani konfiggel,vagy a szeretett márkáddal ,akkor meg nem értem a logikát a kommentekre,tévedek?
"benchmarkok alatt. Mert senki nem fog benchekkel játszani."
Na ez is pont ugyan az.... :DDD
(Ha régi 5-6-7 éves vasat kell cserélni,annak szerintem szinte mindegy melyiket választja)Az AMD feljön ,az mindenkinek jó,legalább is felhasználó szintem,vegyen magának bármelyik gyártótól....

(persze kiemelve,hogy szerintem) ;)

[ Szerkesztve ]

(#3033) Jack@l válasza dergander (#3031) üzenetére


Jack@l
veterán

Egy már kész
https://www.techpowerup.com/231472/amd-says-the-windows-thread-scheduler-is-operating-properly-for-ryzen

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#3034) BReal válasza dergander (#3031) üzenetére


BReal
addikt

Mondd meg kérlek, teljesítmény szempontjából mi nem rózsás?

Lisa Su mit mondott?

[ Szerkesztve ]

(#3035) #16729600 válasza MZperX75 (#3032) üzenetére


#16729600
törölt tag

Rengeteg egyéni agylövés lehet, ami vagy megakadályozza, vagy elősegíti egy adott platform vételét. :K
Nálam nagyon sokat levon az MSI mystic light sync támogatás [link] hiánya, vagy az AMD 300-as sorozatának G.Skill RGB korlátozott kompatibilitása. [link] :D Néha egészen kis ( másnak ) apróságokon múlhat a vétel, vagy nem vétel.

[ Szerkesztve ]

(#3036) wwenigma válasza dergander (#3031) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Én játék szempontból is inteles fanboy parasztvakitasnak tekintem marginális fps differenciak súlyos hibaként való beállítását. Persze ha te egy kifejezett játékra veszed ami egyiken kiemelkedően jól fut, abban az egy esetben igazat tudok adni neked.

Ugyancsak hasonló dolog a bencsmárkozas, mert nem csak abban jobb, hanem minden másban azon az áron.

Jack@l: kár hogy tévedés, eredeti fórumban 10hsz-en belül cáfolták. Lehet nekik már kiment az update ami nekünk februárban elmaradt ugye, de a két CCX között atugrasztott programszal mindenféleképpen lassulást okoz a cache elérés miatt.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#3037) opr válasza hobizoli (#3030) üzenetére


opr
veterán

Szerintem meg azt ernenk meg vegre, hogy az emberek megertik, hogy nem lehet mindent varazsutesre parhuzamositani. :DDD

De kifejtem egy kicsit jobban:
Sot, konkretan van, amikor egy adott feladat tobb szalon konkretan lassabb. Sot, hogy meg durvabbat mondjak, a feladatok nagyon nagy resze ilyen.

De mashogy fogalmazok. Egy uj szalat inditani konkretan ennyi:
std::thread myThread (function);
Ahol a myThread a szal neve, a function pedig a fuggveny/feladat/ojjektum/akarmi, amit szeretnel masik szalon csinalni. Hidd el, nem azert nem tobbszaluak a programok, mert a programozok pont nem figyeltek, amikor errol az egy sorrol beszeltek a kollegak/tanarok/akarmik. Hanem azert, mert sok esetben nem lehet/nem ertelmes dolog masik szalra tenni dolgokat. :(

A sokszalas procik lenyege nem az, hogy kikenyszeritse a fejlesztokbol, hogy marpedig akkor is husz szalra irod a fosodat, ha ertelmetlen, hanem az, hogy sok, egymastol kulonallo programot/feladatot tudj futtatni parhuzamosan.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#3038) MZperX75 válasza #16729600 (#3035) üzenetére


MZperX75
addikt

"Ha régi 5-6-7 éves vasat kell cserélni,annak szerintem szinte mindegy melyiket választja)Az AMD feljön ,az mindenkinek jó,legalább is felhasználó szintem,vegyen magának bármelyik gyártótól...."

Neked kapufa és?
Van választásod!
Szerintem néhány hónapon belül,sokkal olcsóbban....és ez a lényeg!

[ Szerkesztve ]

(#3039) #16729600 válasza MZperX75 (#3038) üzenetére


#16729600
törölt tag

Egyetértek, hogy az AMD erősödése közérdek. :K Kár, hogy most nem igazán akar jelentkezni ez a hatás az Intel áraiban. Hogy majd néhány hónap múlva lesz árhatása? Lehet. De azt még meg is kell élni / kivárni. :)

(#3040) MZperX75 válasza #16729600 (#3039) üzenetére


MZperX75
addikt

Lapok ára persze nem változik,sajna a Ramok-é sem,viszont ahogy néztem 1.5 hónapja 6900K 390-402ezer HUft volt,2-3 hete a 7700K 137-142ezer Ft volt,most nem annyi.

Azt azért hozzáteszem,most nem vennék semmilyen konfiget Ram árak és a CPU árak az egekben,majd ha lesz jó ajánlat.

Régen volt már Duron 650,Athlon XP1600+,vagy Celeron 300A

[ Szerkesztve ]

(#3041) wwenigma válasza #16729600 (#3039) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Egyelőre presztízs miatt nem csökkenti, majd 1-2 hónapon belül más indok miatt várható, bejelent valami osszedrotozottat (volt már rá példa) pl. Egyelőre nincs új architektúra a láthatáron... Én egy -30at elképzelhetőnek tartok.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#3042) b. válasza #16729600 (#3039) üzenetére


b.
félisten

Kérdés az érkező új szériák árazása, kialakítása lesz. Szerintem azzal próbál majd operálni Intel. 10-8-6-4 magos modellek jönnek, ami jó hír, mert ezt Ryzennek köszönhetjük., hogy történik valami fejlődés.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#3043) MZperX75 válasza b. (#3042) üzenetére


MZperX75
addikt

Állóvíz felkeverése jó lenne,csak gyanús ,hogy rohadt hal is feljön a felszínre,az büdös :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3044) b. válasza MZperX75 (#3043) üzenetére


b.
félisten

Hát egy 6 magos I5 HT vel mindenképpen értékelendő húzás lenne 100 K( 90 K ? ) alatt, tekintve hogy az 1600x is ezt célozza meg kb ezen az áron.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#3045) MZperX75 válasza b. (#3044) üzenetére


MZperX75
addikt

Valami történni fog,az biztos ,nekem időm ,mint a tenger .
2-3 évig nem váltok,de ha jön valami jó ,akkor gyerünk :K

Jól van ,nálad is csökken (90K) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3046) b. válasza MZperX75 (#3045) üzenetére


b.
félisten

Én váltok valamire, év végére. 3D Arts-sal kezdtem komolyabban foglalkozni. 6 magot céloztam meg, ha lehet 12 szállal..Szerintem 1600 x lesz, de megvárom Augusztust, mit jelent be Intel,hátha nem kell új deszka az új jövevények alá és akkor annyival beljebb leszek árban.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#3047) hokuszpk válasza devast (#3017) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

Mi lesz a következő? Brit tudósok megállapították, hogy a piros szín jótékonyan hat az örökítőanyag képzésre, a kék meg nem ? :DDD

azt mar tobbezer eve tudjuk. a torreador nem veletlen piros kendot lenget a bika elott :D

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#3048) schawo válasza hokuszpk (#3047) üzenetére


schawo
titán

Az a kendő nincs jó hatással a bika örökítőanyagára, az a tányéron végzi estére. :DDD

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3049) MZperX75 válasza b. (#3046) üzenetére


MZperX75
addikt

Váltáskor,soha nem a legújabbat veszem ,hanem 1-2 éveset, annak beállt az ára,és kiforrottabb szoftveresen és(bios)stb...Játék nem szempont(mivel már nem játszom,ingerenciám sincs)
Bár néha megszáll az ihlet ,visszamegyek a régi rendszerre nyomni egy GTA4-et :DDD legutóbb karácsonykor toltam 1 órát projektoron
.

2011-es vason(ami 2009-es kiadású)nyomom,bár nekem felhasználói szinten ez gép is teljesen jó ,talán 5x volt kikapcsolva vagy újra indítva a win7 azóta 24/7-ben megy,meg is néztem alul feszelve 1.6Ghz-en(2014-ben új rendszer került alá ,mert vettem SSD-t) a régi is megmaradt a HDD-n.
Photoshop-on kívül,net torrent,film,1-2-3 kijelző amire kell.....

Sry hosszúra nyúlt ,de már elment a komment,azóta megbántam :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3050) Jack@l válasza wwenigma (#3036) üzenetére


Jack@l
veterán

Most erre mit mondjak, ha ez a hivatalos AMD-s álláspont...
A lényeg hogy nem lesz patch (mostanában biztos).

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.