Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) schawo válasza D.Va (#1198) üzenetére


schawo
titán

A jövőt tervezni hülyeség. Ha van jósgömböd, akkor inkább foglalkozz a lottószámokkal, ha nincs, akkor úgyse jön be, amit elképzelsz.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1202) Pubszon válasza KAMELOT (#1183) üzenetére


Pubszon
veterán

Intelnél nem ez van? :D
Legalább is hasonló.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1203) RI/OS válasza D.Va (#1198) üzenetére


RI/OS
őstag

egy év múlva nézzük meg hogy mit tud egy mai termék? what?

(#1204) Remus389 válasza D.Va (#1198) üzenetére


Remus389
veterán

A 8 magos Ryzen nyers erőben kétségtelenül jobb választás mint a 4 magos 7700K

Csak azért nyer jelenleg a 7700K, mert nem használja ki a Ryzen 8 magját a jelenlegi játékok.

De egyébként is mindegy hisz a Ryzen is 150 FPS-eket produkál, észre se lehet venni hogy nem 155 fps.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#1205) Joshi válasza D.Va (#1198) üzenetére


Joshi
titán

"(szerintem... :U )"
Nem tudom, de egy több éves proci mint a 4790K játékoknál hozza azt amit megjelenésekor is. Ha most nem skálázódik jól egy proci akkor az később se fog. Ez nem VGA amin lehet javítani az idő elteltével. :F

ui.: esetleg el tudom képzelni hogy az alaplapi bios-ok még nem megfelelőek, vagy a Microsoft dob egy Ryzen frissítést. Nekunk végfelhasználóknak mindenképpen az lenne a jó, ha lenne árháború. Az AMD nyitó árakat elnézve inkább Kartel van. :O

[ Szerkesztve ]

(#1206) hobizoli válasza schawo (#1197) üzenetére


hobizoli
nagyúr

hm, lehet erosen sw fuggo ez :DDD
mar nem emlexem melyik volt :U

több drón kell ;P

(#1207) BReal válasza lacafaca (#1199) üzenetére


BReal
addikt

Ja értem tőzsdeügynök.

(#1208) schawo válasza Németh Péter (#1176) üzenetére


schawo
titán

Így is mutathattad volna (5 napos ábra), és akkor kiderülne, hogy semmi különös nem történt, a részvényárfolyam rendszeresen mozog ennyit össze-vissza, tervszerűtlenül. Csak akkor hiányzott volna a koncepció igazolása.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1209) devast válasza Remus389 (#1204) üzenetére


devast
addikt

Ami kihasználja ott se nyer ez a baj.
Ahol a 6900k megszivatja a 7700k-t a ryzen ott is elvérzik. [link]

(#1210) Iphone256 válasza D.Va (#1198) üzenetére


Iphone256
csendes tag

Nem kell szerintem 1 évet várni rá, max 2-3 hónapot, mire a Biosok is eljutnak egy vállalható stádiumba, nekem még nagyon Bétának tűnnek a tesztek, új architektúra, felkészítetlen szoftverek, Windows részéről is, játékok részéről pláne.. Ennél csak még jobb lehet.

(#1211) hobizoli válasza Remus389 (#1204) üzenetére


hobizoli
nagyúr

dee, majd a BF.... :DDD
aztan majd 2020 korul, amikorra mar 10th gen core procik jonnek ki socket 1152-s fogalalba DDR5-l meg talan mar a Ryzen2-k majd lehet a game-k 20%-a is kihasznalja vegre, hogy addigra mar idestova 15 eve lesznek desktopon 2+ core CPU-k

több drón kell ;P

(#1212) Vesa válasza BReal (#1137) üzenetére


Vesa
veterán

"Kaba tó, nem hűtők" ???

Ilyen helyről akkor sem vennék semmit, ha fegyverrel kényszerítene valaki...

A tudomány a valóság költészete!

(#1213) proci985 válasza schawo (#1152) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

x79em van, pure GPUlimitnel (Crysis 3 4K pl) hozza a 2GPUs alrendszer a jelzett GPUkat.

szoval igen, nekem emiatt is lett HEDTm, igaz akkorban meg nem kerult 600 euroba a 40lane.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1214) #41133696 válasza devast (#1209) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nem bántam meg én sem, hogy nem vártam rá :)

(#1215) Raymond válasza schawo (#1189) üzenetére


Raymond
félisten

Nem tudom mit nezel, de nem fogja vissza egyiket sem. Meg a 1080-nal se megy fel a CPU kihasznaltsag 50% fole a kartyak meg a maximumon jarnak. Ez nem vegyes limit, ez a video iskolapeldaja a GPU limitnek.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1216) schwartz válasza KAMELOT (#1183) üzenetére


schwartz
addikt

Nem tudom mit ertetlenkedsz...zinteles letedre mar hozza lehetsz ehhez szokva... ;] :DDD

If he dies, he dies.

(#1217) schawo válasza proci985 (#1213) üzenetére


schawo
titán

De a jelenlegi GPU-kat nem az újonnan vett X79-cel együtt (egy időben) szerezted be ;)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1218) actival63


actival63
aktív tag

Mai hír, hogy az Intel nem tudja bevezetni 2021 előtt a 7nm-t mert nem tudják megoldani a gyártási problémákat
Ugyan reaktiválták az egyik régi üzemüket de mire az elkezd 7nm-en termelni az már késő lesz.A folyamatos leépítések az évi 10%-os visszaesés a PC üzletágban a konkurencia erősödése a mesterségesen magasan tartott árak, nem az Intelnek kedveznek.Az az AMD választ egy bérgyártót 2019-ben és a Ryzen 2 procival 7nm.-en megadja az Intelnek a kegyelem döfést.

Phenom II X4 B97, 3200 MHz. ATI Radeon HD 4200

(#1219) schawo válasza Raymond (#1215) üzenetére


schawo
titán

Tehát az állítod, hogy a 1080 FullHD-n minden játékban túl gyenge a Ryzenhez? Vagy? (Mert egyébként így van. Csak tudnám, hogy akkor mi a baj a Ryzennel?)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1220) Tin válasza actival63 (#1218) üzenetére


Tin
veterán

:D

ez tetszett:)

(#1221) zseko válasza RPZ (#690) üzenetére


zseko
veterán

Én valahogy nem azt látom:

A közel 1GHz órajelkülönbséget pedig szerintem csak egy hülye hagyja figyelmen kívül (pláne egy szálas teljesítménynél).

HR24.hu

(#1222) hugi0


hugi0
őstag

Remelem jo sokan vesznek Ryzen-t.

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#1223) tixem


tixem
addikt

"Ugyanakkor az eredmények láttán mindenképpen bizakodóak lehetünk, és ne felejtsük el a kedvezőbb árat sem: az 1800X "mindössze" 499 dollárba kerül, amihez legközelebb árban az i7-6800K van a maga 440 dolláros árával, viszont annál jóval magasabb, az 1100 dollárba kerülő i7-6900K-val összemérhető, pontosabban azt meghaladó teljesítményt kapunk"

Ez itt a lényeg, semmi más. Végre felzárkóztak és képesek épkézláb konkurenciát letenni az aztalra az intel ellenében. A játékokon picsogók meg vegyenek mást. Komolyan egyeseknek még a sz*r is keserű, nem elég az, hogy ennyi idő után végre kialakulhat valamiféle árverseny a piacon amiből nem csak az AMD, hanem az Intel tábora is nem keveset foghat meg a költségeken? :U Hihetetlen basszus.

AMD előtt meg le a kalappal, kíváncsi leszek az olcsóbb darabok hogyan fog viszonyulni az i3-i5 vonalhoz. Azok lesznek az igazán mérvadó termékek. Végre lesz mire leváltani a jóöreg FX-et :)

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#1225) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Amúgy a bejelentett Ryzen család hány konkrét gyártási modellből áll?

Gondolom nem mind ugyanabból a 8 magos csúcsmodellből származnak.
Egy 8/16 -os helyett még el tudok képzelni egy 6/12-t magletiltással, de a 4/8-as vagy 4/4-es modellek csak nem a nagy testvérből készülnek. Erről van valami info?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#1226) Tin válasza tixem (#1223) üzenetére


Tin
veterán

A játékokon picsogók meg vegyenek mást. Komolyan egyeseknek még a sz*r is keserű

így van, dögöljön meg mindenki, aki nem vesz amd-t, mert az kétszázezerért hozza, amit az intel fél millióért.

szerinted mégis a pc tulajdonosok mekkora része vesz ilyen procikat, és szerinted mégis a legtöbbet költő pc tulajdonosok mire veszik a gépeiket, ha nem játékra?

a többivel egyetértek.

(#1227) #16729600


#16729600
törölt tag

Ekwb gyorsan le is árazta az AM4-es cpu blokkjait, pedig kijövetelkor nem szokásuk a leárazás [link]. :)

(#1228) hobizoli válasza actival63 (#1218) üzenetére


hobizoli
nagyúr

uhm
ez igy azert meredek lenne :DDD

de a profeta beszeljen beloled ;]

több drón kell ;P

(#1229) tzlaci válasza devast (#1209) üzenetére


tzlaci
csendes tag

6900 k 1000$ körül van ha nemtevedek.... Nem vagyok nagy szaki de nincs köztük 500$ nyi különbség

(#1230) devast válasza Tigerclaw (#1225) üzenetére


devast
addikt

Nincs infó róla, de ha tippelnem kéne csak egy lesz. Raven Ridge apu lesz fizikailag 4magos talán.

(#1231) griffhun


griffhun
csendes tag

Nem tudom, hogy valaki linkelte már előttem a cikket, de itt egész egyszerűen szoftveres optimalizáció hiányáról írnak: https://www.pcper.com/news/Processors/AMD-responds-1080p-gaming-tests-Ryzen
Ez idővel valószínűleg megoldódik, csak elég belegondolni, hogy hány játék jön amd logóval.

(#1232) schawo válasza Tigerclaw (#1225) üzenetére


schawo
titán

Gondolom nem mind ugyanabból a 8 magos csúcsmodellből származnak.

Egyelőre de, bár a kisebbeket még nem mutatták be, de azok is a 8/16 letiltásából jönnek létre. Nyilván egy idő múlva a 4/8-at leválasztják, a belső felépítés ezt lehetővé teszi, de az kicsit később várható.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1233) proci985 válasza schawo (#1217) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

így igaz, aszinkronban szoktam váltani. de előtte is multiGPUm volt (7850 OC 2GB CF) és a következő platformnál se adtam még teljesen fel a reményt, hogy multiGPUm maradjon.

bár 5760ra lassan végre elég lesz egy is.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1234) Depression


Depression
veterán

" A problémát jeleztük a fejlesztők felé is, akik megígérték, hogy utána fognak járni ennek, de javítást már biztosan nem fognak kiadni."
Tehát majd utána járnak, hogy egy történelmi videókártya eredmènyeinek utánajárnak? Vagy csak röhögnek magukban, hogy tényleg létezik olyan teszt, ahol 7970-et használnak?

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#1235) 7Heads Drago válasza lacafaca (#1199) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Így lesz kapható majd. Különben hiánycikk lenne.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#1236) devast válasza tzlaci (#1229) üzenetére


devast
addikt

Mi? Megnézted a tesztet ? Az i5 7600k meg $240 és azon a szinten van az $500-os ryzen játékokban.
Senki nem mondta, hogy ahhoz hasonlítom. Csak azt meg lehet nézni, hogy azok a játékok már kihasználják a 16 szálat, mert a 6900k(8/16) elveri az 5ghz-re húzott 7700k(4/8)-t.

[ Szerkesztve ]

(#1237) BReal válasza Vesa (#1212) üzenetére


BReal
addikt

Édes istenem, kötözködjünk. :U Akkor linkelek egy magyar boltot:

Ryzen 1700X 144000 Ft(Alza-n 147000 Ft)
i7-7700K 118000 Ft
Ugye Alza-n a Ryzen 1700 120000 Ft.

[ Szerkesztve ]

(#1238) schawo válasza Depression (#1234) üzenetére


schawo
titán

Szerintem is annak járnak utána, hogy "Úúúr isten, ki tesztelt 7950-nel 2017-ben? :Y "

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1239) schawo válasza devast (#1236) üzenetére


schawo
titán

.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1240) Depression válasza BReal (#1237) üzenetére


Depression
veterán

Ez a nagyban árcsökkentésnek hírdetett ár? :)
Shawo: javítottam 7970-re, bár a röhögès tárgya nagyon nem változik.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#1241) lacafaca válasza Tin (#1226) üzenetére


lacafaca
őstag

Így van. Nem is értem ezt a mosdatást, mindenki azt várta, hogy játékokban fog domborítani...mert ugye nem sokan vannak, akik a bencsekre merevednek...szóval itt bevétel csak a játékos szekcióból jött volna dögivel, kár is ezt magyarázni. Nem éppen életszerű, hogy cégek fognak rohanni a boltokba kivágni az Inteles gépeket, mert -4s egy zip csomagolás...nem alternatíva a váltás, csak a fanatikusoknak.

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#1242) Tin válasza BReal (#1237) üzenetére


Tin
veterán

jajmár alza nyilván azért kapott készletet, hogy árazza fel kicsit az intelt.

(#1243) DonDennis válasza #16729600 (#1227) üzenetére


DonDennis
senior tag

AMD ryzen week van, ez olyan mint a nyitási akció, szerintem ez inkább pozitív mint negatív, illetve mivel egyre több és jobb aio van így nem árt "kedveskedni" a tradicionális vizes dolgokkal, hogy megtartson vagy új vásárlókat szerezzen.

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#1244) lacafaca válasza 7Heads Drago (#1235) üzenetére


lacafaca
őstag

:D

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#1245) N@idia


N@idia
őstag

Köszönöm a tesztet! Nekem nagyon tetszik ez a ryzen a tesztek alapján elgondolkodtam azon, hogy pár hónap múlva az i7 3770-et lecserélem majd egy 1700/X-re, de ahhoz még kivárok pár játék tesztet és remélhetőleg pár hónap múlva már lesz elég jó támogatottsága is bios fronton a ryzen cpu-nak :) :K

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#1246) DonDennis válasza BReal (#1237) üzenetére


DonDennis
senior tag

De ezek még a beszürkézett termékek, majd ha lesz minden boltba ipon aqua stb akkor leszek kíváncsi árakra.

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#1247) Tin válasza lacafaca (#1241) üzenetére


Tin
veterán

dehogynem alternatíva a váltás, csak nem most. teljesen optimalizálatlan még az egész, sokkal kockázatosabb beleugraniuk most, amikor nem is ismerik a terméket, mint kivárni fél-1 évet, és ha tényleg beválik, akkor bevásárolni belőle. mert hogyne lenne alternatíva, ha féláron megkapja azt a teljesítményt.

ha az amd tudja tartani a lépést és nem derülnek ki gázos dolgok, és ha az MS is rendesen támogatja a procit, meg az alkalmazásfejlesztők is, akkor ez tényleges alternatíva. de itt fél-1 évről beszélünk, addig az intel sem fog ölbe tett kézzel ülni.

(#1248) carl18


carl18
addikt

Renderelés, cinebenchbe a zen hatalmas tudása van! :) Azért Már csak erre is megéri megvenni! Gondoljunk csak bele cinebench tesztbe verte a 6950X-et is!
Például adobe after effects cc-ban eggálba volt a legnagyobb 1600 dolláros intelel és ez csak 500 dollár! :DD
Játékok tesztje meg valahogy olyan furcsa nekem, esetleg van valami bios probléma. De olyan játékokat kéne tesztelni mint a Crysis 3 :)

Munkára tuti jó választás, és hát 500 dollárért nem is igen szoktam játékos procit venni átlagba. :))

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#1249) #16729600 válasza DonDennis (#1243) üzenetére


#16729600
törölt tag

Hát ha lenne ilyen gyakorlatuk, akkor azt mondnám rendben is van, de ők pld. évente kb. 2X szoktak ingyenes szállítási akciót tartani ( szigorúan 200€ feletti vásárlás esetén ) Az újdonságokért nagyon kaszálni szoktak. :K
Nem volt elég preorder / rendelés....

[ Szerkesztve ]

(#1250) ughhh


ughhh
senior tag

Végre valami változatosság :) Az AMD csinált egy versenyképes jó procit.
A fikázó trollok 90%-ának pentium g lefosott processzoruk van de azért okoskodnak illetve regelnek egy lefosott hsz-ért.
6600-at vettem, mert kicsit drága és OP otthoni felhasználásra az 1800X, de ettől függetlenül melóra nagyon jó az eredményeket látva.

a topik zárható

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.