Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) #95462144 válasza ->Raizen<- (#492) üzenetére


#95462144
törölt tag

4K-rol volt szó, sajnos olyat nem találtál. Takargasd be az inteledet és további jó vetítést. 😁

(#502) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Ezt vajon hogy hoztak ossze? Ekkora elteres ket teszt kozott

[ Szerkesztve ]

(#503) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Köszönöm a tesztet.Részemről megtudtam amit akartam.Nem humbug mint a bull volt.Év végére sokat finomodik még minden.Akkor vagy jövőre normalizálódnak az árak és érdemes lesz elgondolkodni a váltáson.

Az Inteles fújolók örülhetnének a legjobban,hisz már hatással van az árakra,később még jobban járnak.

Nekem 4690-ről nem valószínű hogy megéri majd váltani.Bár ki tudja?

Az állandó köpködés is egy Hungarikum. :(

[ Szerkesztve ]

Wasabi...

(#504) BReal válasza Breeze (#498) üzenetére


BReal
addikt

De, sajnos erőltetni kell, mert az ilyen dezinformáló tagok miatt abból indulnak ki, hogy de bizony ez az 500$-os CPU 1080p játékra való. :(

(#505) Televan74 válasza Milka 78 (#477) üzenetére


Televan74
nagyúr

Miért a 95min/125avg fps nem elég a játékokban.Milyen szörnyű rémálmaim lesznek. :U

Amondó vagyok meg várom az 1600X teszteket,ha hozzák 40-70 fps -t fullhd -n,akkor megveszem. :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#506) E.Kaufmann válasza hackeeeee (#488) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Van. Majd várjuk ki az új BIOS-t, mikrokódokat és Windows 10 Ryzen optimalizációját és meglátjuk, mindenesetre elsőre nem rosz ez.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#507) Asbee válasza Malibutomi (#502) üzenetére


Asbee
veterán

FXAA-MSAA, így hirtelen.

[ Szerkesztve ]

(#508) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Nem csak elsők akartunk lenni itt PH-n a tesztelésbe? Mert tényleg, régi játék/kevés vga.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#509) Breeze válasza BReal (#504) üzenetére


Breeze
aktív tag

:C :DD :D :)) :)

(#510) -FLY-> válasza Milka 78 (#477) üzenetére


-FLY->
őstag

Én úgy gondolom, hogy ez teljesen jó lenne, ha a kisebb érték lenne a gyorsabb. Sőt! Akkor az azt jelentené, hogy az fx jobb választás. :C

(#511) Formaster válasza attila9988 (#354) üzenetére


Formaster
addikt

Igen, jóval olcsóbb a 7700K!!! Nem tudom otthon hogy skálázódnak az árak, de ezek a nemzetközi árak nagyjából.

(#513) Malibutomi válasza Asbee (#507) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nem hinnem hogy a tobb eroforrast igenylo MSAA-ra valtva lett hirtelen majd +40FPS

Egyebkent szerintem itt elszurta az AMD nagyon, hogy egy tok uj platformra alig adott idot a tesztelesre az oldalaknak. Siman el tudom kepzelni, hogy mivel tok uj meg nem igazan sikerultek a beallitasok sokaknak. Plusz ahogy kozbenjottek a hirek a lapgyartok is napi szinten kalapaltak a biososkat mert instabilak voltak stb.

(#511) euzsolt
1700X meg az 1700 ugyanazt tudja, es nem igazan dragabbak mint a 7700K

[ Szerkesztve ]

(#514) Daffchy


Daffchy
őstag

Vártam mint a Messiást, gondoltam milyen jó lenne rá váltani, ha tényleg odateszik... :(

Igaz alap dolgok mellett nekem csak játékra kellene, de végignézve a belinkelgetett játékteszteket teljesen felesleges a 3770K-t cserélni, nemhogy az 1700-ra, de még az 1800X-re sem... :(((

(#515) BReal válasza Daffchy (#514) üzenetére


BReal
addikt

Erről egy jól értesült ember nyilatkozna?

(#516) ollie válasza Milka 78 (#477) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Akkor reméljük, hogy majd optimalizálnak.

***

(#517) -szabi-


-szabi-
őstag

Az első oldal magyarázkodással kezdődött azt hittem újabb nagy blama.
Megkövetek amiatt mit korábban mondtam.
Rendben van a proci.

(#518) Eclips21


Eclips21
őstag

Erdekes de sajnos az ara... de azert meg neztem volna 2 letiltott mag(6/12kent)

[ Szerkesztve ]

(#519) ->Raizen<- válasza Daffchy (#514) üzenetére


->Raizen<-
veterán

A gond hogy a lemaradást oc-val se lehet behozni. Cégeken kívül kinek éri így meg? A cs go is csak 3xx fps 500 helyett most mi lesz? :D

[ Szerkesztve ]

(#520) nyakdam válasza DonDennis (#264) üzenetére


nyakdam
aktív tag

Legelső értelmes hsz.

Amúgy köszi a tesztet. :R :R :R

Elég jónak tünik, a 4/8 illetve 6/12 - esek lesznek leginkább érdekesek a játékosoknak. Úgy érzem a 4/8-asok nem lesznek sokkal gyengébbek játék terén mint ezek a 8 magos dinnyék, de árban királyok lesznek.

Várjuk a folytatást. Ilyen teljesítménnyel az APU-k sem csak az i3/ Pentium vonallal versenyeznek majd, remélhetőleg jelentős IGP előrelépés is lessz.

[ Szerkesztve ]

(#521) ukornel válasza Abu85 (#242) üzenetére


ukornel
aktív tag

Szia Abu, az unboxing videón egy EK vizesblokk is kiesett a küldeményből. Gondolom, nem véletlenül küldte az AMD, hiszen az XFR-rel kapcsolatban az volt a mondás, hogy meghálálja a minél jobb hűtést. Nem volt időtök tesztelni vele?

(#522) alevan


alevan
őstag

Kössz a tesztet. Szép eredmény, mondjuk én inkább a noti teszteket várom (még fél év minimum :O ).

lezso6 Hogy szuperál az új szerver ha szabad kérdeznem? Gondolom most van terhelés :D

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#523) adamssss


adamssss
veterán

A két játék alapján FHD felbontásban, ami ma a legelterjedtebb, a Ryzen egyértelműen győztes. Így nem értem a károgókat.

Más: Pont egy ilyen új architektúránál, nem jelentene nagy előnyt ha Win10-en teszteltek? Nyílván az AMD is arra optimalizált.

Összességében korrekt volt a teszt, és még korrektebb a proci. Szerintem még egy különösen ajánlott plecsnit is bőven megérdemelne, ha másért nem hát egy kis biztatásért. :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#524) Daffchy válasza ->Raizen<- (#519) üzenetére


Daffchy
őstag

Azt OC-nak sem nevezném... :(((
Azt hittem, hogy majd 5Ghz-ekről lesz szó tuningnál, erre... :F

Gondolom az alacsony órajeleknek köszönhetően marad ennyire le játéktesztekben, plusz nem sok játék használ ki ennyi magot, de a freki akkor is alacsony lenne valószínűleg.

Munkára biztos megéri egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#525) Garfield.37


Garfield.37
tag

Az I7 7700 350 dollár és jobb mint az AMD 1800X.

Ez megint nem jött össze az AMD -nek. Sajnos.

Üdv : Garfield.37

(#526) Xaels


Xaels
félisten

Köszönöm a tesztet.

Vártam az AM4 platformot és tény, hogy úgy néz ki ütőképes ajánlat lett. Még driverek és optimalizálás tekintetében bizonyosan van még javulni valója. Ez az 1800X nem népCPU és nem is játékra való, nincs sok játék ami igazán kihasználja az összes szálat. Engem is inkább az R5-ösök érdekelnek, de mivel főként játék lenne ami kihasználná ezért racionálisan gondolkozva kimarad még egy darabig mert még ez is "luxus" lenne.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#527) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

:R főleg köszönöm a vizes tesztet.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#528) kalmani


kalmani
tag

Jó lenne tudni melyik oldalnak küldtétek tovább a pack-ot.
Talán ott raknak mellé egy 1080-at, hogy kiderüljön mit tud a 1800X játékok alatt.

(#529) EVL2


EVL2
aktív tag

Elképzelem előre hogy ezek után amikor kijön a vega milyen komoly érveléssel lesznek egyesek ha játék tesztek alatt nem lesz az igazi. PL: Mindenki tudhatta előre hogy a Vega nem a játékos szegmenst célozta meg hanem a videó vágó tömegeket. ;] Ez csak spekuláció de tény ha szarul fog szerepelni akkor is akad majd akinek maga a csúcs videóvágó eszköz lesz, mivel azt csinálja mindenki otthon szabadidejében ha kell, ha nem.

[ Szerkesztve ]

(#530) BReal válasza Daffchy (#524) üzenetére


BReal
addikt

Igen? Ezt miből gondoltad? Lisa Su mondta neked?

(#531) rambustibi


rambustibi
őstag

Ez a lényeg: :DDD ;] :C

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#532) csako válasza Malibutomi (#502) üzenetére


csako
veterán

Az egyik képeden GTA V van, a másikon RotTR :F

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#533) Jacek válasza Garfield.37 (#525) üzenetére


Jacek
veterán

Tehát minden intel cucc ami 350 dodonál drágább az sem jött össze:)))))

(#534) h1mpi válasza rambustibi (#494) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Vegyél vagy 3-at csak vigyázz, hogy kihajcsaaaeee :DDD

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#535) BReal válasza Garfield.37 (#525) üzenetére


BReal
addikt

Az R7 1700 330 dollár és tessék. Akkor most mizu? :B

[ Szerkesztve ]

(#536) Scholes9 válasza rambustibi (#531) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Az se százas, aki ilyet tesz ;] :D

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#537) Malibutomi válasza Daffchy (#524) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

8magos procinal 5ghz-et varni nagy butasag volt.

(#532) csako

Elszabtam. :U

Szoval

Ekkora elteres lenne ha mas VGA van mellette? Ryzennel kevesebb az FPS a kitgurunal pedig ott TX volt a tesztkartya, mig Eteknix-nel 980ti. A tobbi proci gyorsabb ahogy az varhato egy gyorsabb VGA-val

[ Szerkesztve ]

(#538) rambustibi válasza h1mpi (#534) üzenetére


rambustibi
őstag

Nem hogy kihajcsaje, hanem túlhajcsa ;) :)

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#539) h1mpi válasza rambustibi (#531) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Most épp a Ryzent kellene a kukába dobni a nagyszerű teljesítménye miatt, de igen égesd még magad tovább ezzel, hisz ehhez szoktunk Tőled :DDD

Szerintem az Amazonos pre-orderesek épp most mondják vissza az összes megrendelést és veszik le apróról a 4770K cpu-kat ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#540) Daffchy válasza BReal (#530) üzenetére


Daffchy
őstag

Mármint melyik gondolatom nem tetszik?

Malibutomi: Igen, a túlzó elvárások... :D
Igen, valószínűleg csak az AMD-hez való hozzáállásom miatt szerettem volna, ha ilyen mesébe illő dolgok lettek volna a tesztekben. :)
De ezek az órajelek szerintem akkor is elég alacsonyak.

BReal: Ahogy Malibutomi kollégának is írtam, csak ilyeneket szerettem volna látni, mert drukkolok évek óta az AMD-nek. VGA megjelenésekkor is várom a nagy áttörést. :))

[ Szerkesztve ]

(#541) lezso6 válasza alevan (#522) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Meg se érzi. :D Kb 10xekkora terhelésnél adódnának talán gondok. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#542) ScrapUnit


ScrapUnit
aktív tag

AMD4Ever! :DD :C

::::::Xiaomi Mi11i SnapDragon Powered::::::pü-t hamarabb észreveszem! Ha nem veszem fel a telefont, írj pü-t! {30/912-7553}

(#543) Kabala válasza BReal (#493) üzenetére


Kabala
csendes tag

vga limites kamu teszt.

Ha renderben is szar lenne, mit mondanál mire való egy 500 dolláros cpu? A 7700K olcsóbb is mindkettőre jó. Játékra sokkal jobb, renderre kicsit kevésbe. Akkor most mi van?

(#544) BReal válasza Daffchy (#540) üzenetére


BReal
addikt

Nekem az összes gondolatod tetszik, csak azt kérdezem, miből gondoltad, hogy 5 GHz-re lehet húzni a CPU-t? Ki súgta ezt neked?

(#545) Fred23 válasza Milka 78 (#477) üzenetére


Fred23
nagyúr

Csupa ilyesmit találok én is. Tudna valaki mutatni EGYETLEN olyan dx12-es játékot, ahol jól szerepel az 1800X? Még az olyan játékban is elvérzik, ami állítólag 16 szálat is kihasznál, ráadásul úgy, hogy a Broadwell-E meg profitálni tud a dx12-ből! Abu85?

Viszont találtam egy szép eredményt is, HSM biztosan örülni fog neki:

[ Szerkesztve ]

(#546) Varoz válasza Asbee (#462) üzenetére


Varoz
őstag

Tényleg ennyire nem megy?
BF1 DX12. Mit is látsz? Hozza a mezőnyátlagot. Hol nem hozza annyira? DX11. Tehát ami b*szik kihasználni a procit. Oda ágyúval verébre. Pont engem igazolsz és a példámat, de ne zavarjon! ;)
Játékra még mindig nem ez a proci kell, hanem majd a 4 magos, akár magasabb órajellel! Meg ugye addig optimalizálnak, plusz jöhet új stepping is. Ezért írtam, hogy amíg ennyit se látsz, addig felesleges az egész, mert hiába mondom a vaknak, hogy virrad! :U

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#547) Formaster válasza Malibutomi (#513) üzenetére


Formaster
addikt

Ezzel csak az a baj h a ryzen 1800x is csak i5 szintet hoz a gamekben...

(#548) Jacek válasza h1mpi (#539) üzenetére


Jacek
veterán

Oszkár bácsi meg nemgyün...

(#549) #35434496


#35434496
törölt tag

Juj :DDD

[ Szerkesztve ]

(#550) BReal válasza Kabala (#543) üzenetére


BReal
addikt

Nem tudtam, hogy a GTX 1080 VGA limitbe ütközik 1080p-n.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.