Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) Aprósólyom válasza bobalazs (#1350) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Az a vicces, ahogy előtte pár másodperccel GN Steve felemlíti az AMD PR kampány szövegét, az SMA kapcsán (és beilleszti az AMD Ryzen 5000 + RX 6000 diáját): "better together" ;]
Az AMD pénzügyi mutatóinak biztos jobb... :C

Jevons paradox

(#1352) bobalazs válasza Aprósólyom (#1351) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

AMD The Future is fusion.
Az hát. Van most már cpu meg gpu is, akár egybe is, és akkor jön ilyen malőr hogy a kettőt nem érdemes összerakni.

(#1353) RVR400 válasza Aprósólyom (#1351) üzenetére


RVR400
veterán

A felvetett problémakör még viccesebb annak fényében, hogy 15e Ft-ért lehet venni B550-es lapot...

Szóval, ha valaki vesz egy értelmes processzort, akkor talán eljut odáig, hogy ne a 13e Ft-os alaplapot vegye meg hozzá. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1354) Aprósólyom válasza RVR400 (#1353) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Én igényelnék egy kis magyarázatot, hogy valójában mire gondoltál. Nem értem hogy jön ide a lap kérdéskör... Pláne, hogy gaming alatti kb. 40-50-60 wattos igényt a legutolsó virsli lapnak is ki kell tekernie magából thermal throttling nélkül, ha nem egyenlítői éghajlati övben akar a tűző nap alatt fárkrájolni a kedves vásárló... :DDD

#1352 bobalazs: Ohhhh yeah... Fusion. Hogy besz*ptuk anno, hogy milyen király lesz.. Az első iGPU az Inteltől jött. Az első combosabb egy lapkára integrált CPU+GPU megint az inteltől jött és iróniukusan AMD GPU-val.
AMD legnagyobb dobásai pedig csak a Vega 7-tól 11-ig, emlékeim szerint.
Pedig vettem volna. Rengeteg 3400G és 5600G benchmarkot nyálaztam át a youtube-on. Nem rossz-nem rossz, de a teljesítménye eléggé bekorlátozza, hogy mely competetive játékokat lehet játszani.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#1355) RVR400 válasza Aprósólyom (#1354) üzenetére


RVR400
veterán

Mondjuk a PCIE 3.0 vs 4.0 kérdéssel jön ide.

(#1356) bobalazs válasza RVR400 (#1355) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

De épp ezen volt a hangsúly, hogy teljesen mindegy milyen alaplapot vesz alá.

r5 5500 az csak PCIe 3.0 tud.. mivel monolitikus mag, a g sorozatból hátramaradt, kinyert cpuk.Nagy visszalépés az egész. És éppen az árral (is) van gond.

[ Szerkesztve ]

(#1357) Aprósólyom válasza bobalazs (#1356) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Szerettem volna, hogy magától jöjjön rá, hiába tesz PCIe 4.0 alaplapot egy PCIe 3.0-s proci alá... Lehet sokan mások is csak a vásárlás után jönnek rá, hogy "mekkora jó" üzletet kötöttek.
Eléggé genyó az AMD nevezéktana. :((( szomorú

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#1358) Fücsök007 válasza Aprósólyom (#1357) üzenetére


Fücsök007
őstag

Sajnos így van, :( Intelnél legalább köztudott, hogy a Comet Lake széria nem tud PCI-E 4.0-t egyik Z590/H570/B560-as alaplapban sem. Az R5 5500-as és alatta bukta lesz szerintem, fölötte rendben vannak az újítások, de hónapokkal előbb kellett volna meglépniük.

(#1359) RVR400 válasza Aprósólyom (#1357) üzenetére


RVR400
veterán

Jogos, nem hittem volna, hogy ilyen szintre jut az AMD. Triviális lenne, hogy amit beleillesztenek mindenféle jelölés nélkül az 5000-es szériába, az tudja a 4.0-t, így nem is néztem utána, hogy fizikailag képtelen rá.

[ Szerkesztve ]

(#1360) XuChi válasza RVR400 (#1359) üzenetére


XuChi
addikt

Ugyan így megszívtam az 5600G-vel. Eszembe nem jutott hogy csak PCi-e 3-as :W

(#1361) RVR400 válasza XuChi (#1360) üzenetére


RVR400
veterán

Én most szembesültem vele, hogy az olcsóság ára, hogy a Steam Link sem megy a kártyával, pedig jól jönne.

(#1362) Aprósólyom válasza XuChi (#1360) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Kis genyó az AMD. Mi "öregek" is belefutunk ebbe, pedig már azt gondolnánk, hogy mindenre is gondolunk... Hát jól átbax minket az AMD. Ráadásul úgy vezet meg minket, hogy már tudjuk egy ideje, hogy ezek a Vegás G-s procik PCIe 3.0-k, de hogy még az 5***G és még az iGPU nélküli 5500 is...
Mindenki képzelhet ide tetszőleges, keresetlen szavakat: *** *** *** *** !!!!

Jevons paradox

(#1363) Yutani válasza Aprósólyom (#1362) üzenetére


Yutani
nagyúr

Tehát az AMD a hibás, mert nem nézel utána a terméknek, amit megvásárolsz? :D

#tarcsad

(#1364) Fücsök007 válasza Yutani (#1363) üzenetére


Fücsök007
őstag

Nyilván nem, de akkor is félrevezető a számozás. Mostanság sokak jóindulatát vesztette el a cég (globálisan is) ezekkel a húzásokkal.

(#1365) RVR400 válasza RVR400 (#1361) üzenetére


RVR400
veterán

Megy az, csak ki kell kapcsolni a hardveres gyorsítást. Mondjuk az AMD Link viszont tényleg nem megy.

(#1366) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

5600g amúgy is az apu feeling miatt kell, hogy legyen használva, egy fain kis itx konfigban.

(#1367) Yutani válasza Fücsök007 (#1364) üzenetére


Yutani
nagyúr

Egyébként abban igazatok van, hogy ez a vegyesfelvágott lineup kifogásolható, mert a neve alapján egy generációban többféle technikai képességű terméket árul az AMD.

#tarcsad

(#1368) Aprósólyom válasza Yutani (#1367) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Megtévesztő, félrevezető üzleti magatartás. Ugyan ez volt korábban, mikor megjelentek a Ryzen 2000 és 3000 sorozatban az iGPU variánsok, ami után ígéretet tett az AMD, hogy korrigálja kicsit a katyvaszt... Hát?! Szerintem szándékoltan csinálja. Hát még a PCX is olyan videót csinált vele, hogy tök jó, olyna mint az 5600X, kicsit gyengébb, kicsit olcsóbb olcsóbb de van benne iGPU... Mindenki rájátszik erre, akinek az eladás az érdeke.
Én az a fajta vásárló vagyok, aki dolgozott eleget értékesítésben, úgyhogy én kifejezetten abban hiszek, hogy "mindig a vásárlónak van igaza". Ha éppen nincs igaza, akkor az kivétel, de a kereskedői szemlélet alapja az előző kell legyen, különben előbb vagy utóbb gajra megy az üzleti kapcsolat. Ha az AMD-nek, jó csinálja... benne hagyja a rossz szájízt a pórul járt vásárlókban, akkor lehet a kövi és utána levő generációt nem tőle veszik majd. Ennyi, nem több.

Jevons paradox

(#1369) Gyuri27 válasza Aprósólyom (#1368) üzenetére


Gyuri27
félisten

Persze mikor "alul szâmozott" portékát kap az ember akkor nem panaszkodik senki. Aki szám alapján vesz pl procit annak kb mindegy. Akinek nem mindegy az neg veszi a fáradtságot és megnézi mi van a szám mögött. Pl nézzük a telefonokat. Ott sokkal nagyobb a rumli számozás terén. De nem olyan megeröltetö a spec-t megnézni szerintem.

Amd - Radeon - Ryzen

(#1370) Aprósólyom válasza Gyuri27 (#1369) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Nyilván nincs számunk arról hányan vannak félrevezetve és ez a fórum sem ad reális képet erről, hiszen nem ide tömörül az új nemzedék jelentős része.
De összehozott már a sors itt valakivel, aki a the vr forumról jött át kérdezni.... megnéztem a vr fórum eredeti topik kérdés-válaszokat... Azokhoz a válaszokhoz képest az itt aktív fórumozók géniuszok veterános tapasztalattal. Szóval én azt mondom, hogy ne magunkból induljunk ki. Nagyon sokan leszarják mi van a vasban, csak menjen jól. Nem érdekli őket a hardver részletesebben, legfeljebb az, hogy Intel/AMD, Radeon vagy GeForce.
Engem sem érdekel a kocsim belseje, működése, pedig sok mindent megcsinálhatnék rajta magam is, de egyszerűen nem érdekel. És jól van ez így. :B

Jevons paradox

(#1371) kisza25 válasza Yutani (#1363) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Mert aki számítógépet használ és vesz, annak ilyen szinten érteni kell hozzá, hogy szérián belül is van ilyen is meg olyan is :U

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1372) Yutani válasza kisza25 (#1371) üzenetére


Yutani
nagyúr

Mert aki egy szakmai fórumon írogat, annak ilyen szinten érteni kell hozzá, hogy szérián belül is van ilyen is meg olyan is :P

Egyébként egyetértek azzal, hogy az egyszeri felhasználót ezzel simán megtéveszti az AMD. De kérdés, hogy az egyszeri felhasználó tudja-e egyáltalán, miben is van megtévesztve. A power user meg nézzen utána, mit vásárol.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#1373) gbors válasza Yutani (#1372) üzenetére


gbors
nagyúr

A power usernek is van jobb dolga annál, minthogy minden részletnek utánamenjen egyenként.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1374) Yutani válasza gbors (#1373) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ne tegyünk már úgy, mintha a tájékozódás nélküli vásárlás a gyártó hibája lenne. Ott van fehéren feketével a terméklapon a specifikáció. Ha valaki nem néz utána, IJ.

#tarcsad

(#1375) RVR400 válasza Yutani (#1374) üzenetére


RVR400
veterán

Végülis így is hozzá lehet állni, de egy low cost gépnél ilyen beharangozás után simán megveszi a felhasználók nagy része a Ryzen 5500-at egy RX 6500-zal, mindezt úgy, hogy még valamennyire utána is nézett előtte...

(#1376) gbors válasza Yutani (#1374) üzenetére


gbors
nagyúr

Nyilván mindent rá lehet fogni a vásárlóra - jogilag. A valódi világban pedig ez a történet a gyártó és a vásárló közös felelőssége - a vásárlóé annyiban, hogy áttekintőleg tisztában legyen azzal, mit vásárol, a gyártóé pedig annyiban, hogy átlátható, drasztikus meglepetésektől mentes termékeket kínáljon. Az AMD ez utóbbi elvet szegte meg, méghozzá a két termék kombinációjának esetén valami elképesztően fakezű módon.

A félreértések elkerülése végett - a power user is vásárló. A gyártó helyett nem ő lesz a hülye csak azért, mert lehetősége lett volna megtalálni egy olyan problémát, amit a gyártó feladata lett volna átláthatóan kommunikálni.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1377) Yutani válasza gbors (#1376) üzenetére


Yutani
nagyúr

Az AMD hibája kétség kívül az, hogy egy termék lineup alatt eltérő képességű termékeket hoz forgalomba, és ezzel könnyen megtéveszti a tájékozatlan vásárlókat. Ebben nincs vita, egyetértünk. A vásárlói tájékozódás egy másik kérdés.

#tarcsad

(#1378) gbors válasza Yutani (#1377) üzenetére


gbors
nagyúr

A vásárlói tájékozódás egyre inkább idő függvénye. Ha minden műszaki cikk vásárlása annyi utánajárást igényelne, mint ami ahhoz szükséges, hogy egy ilyen stiklit kideríts, akkor túl sok mindent nem csinálnál ébren töltött óráidban.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1379) Sz.L. válasza gbors (#1376) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Érdekes felvetésnek tartom, amit írtál.

- Ha a gyártó szemszögéből nézem, akkor nyilvánosan és áttekinthetően jelöli a processzor tulajdonságait. Nem gondolom, hogy szükséges lenne neki kiemelni bármit is, ami esetlegesen az értékesítést hátráltatná a konkurens gyártó processzoraival szemben. A gyártó kínál egy terméket, melynek adottak a paraméterei.

- "power user", mint vevő: erősen ajánlott neki maximális részletességgel meghatározni az igényeit. Ha netről vásárol, nézze végig a vásárolni kívánt termékek adatlapjait és vesse össze a saját kritériumaival! pl. nincs PCIe 4.0, nincs DDR5 támogatás (mert ugye a DDR5-öt sem támogatja a jelölt proci, stb.).

- Az átlagos vásárló, pedig vegye igénybe a kereskedő segítségét, aki ért hozzá és képes értelmezni az adatlapokat. Ha a vásárló nem ért hozzá, és nem is kér kereskedői segítséget, akkor az már az ő saját felelőssége.

- A kereskedő feladata, hogy értsen műszakilag az eladni kívánt termékekhez (de legalábbis a gyártó általi információkat nézze meg és tudja is értelmezni) és segítse a vásárlót, hogy számára, az igényeinek megfelelő terméket tudjon értékesíteni. pl: Jelezze a vásárolnak, hogy nem ajánlott ebbe a konfigba ezt a procit és az RX 6500 XT-t kérni (és DDR5-ös memóriát sem, hiába hallotta valahol, hogy az újabb, mint a DDR4 :) ).

(A fentiek, csak a szubjektív véleményemet tükrözik.)

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#1380) gbors válasza Sz.L. (#1379) üzenetére


gbors
nagyúr

- Az első pontoddal totálisan nem értek egyet. Jogilag természetesen megáll, de ha nekem el akarsz adni egy terméket, akkor vedd már figyelembe, hogy nem érek rá az adatlapjaidat tucatjával olvasgatni, és ha az 5000-es generációdat PCIE4-gyel hirdeted, akkor ne nekem kelljen kiderítenem, hogy belecsempésztél egy olyan SKU-t, ami ezt nem tudja. Simplicity alapelv. A befektetett "globális" munkamennyiségről nem is beszélve - tényleg az a jobb megoldás, hogy többmillió felhasználó órákat tölt a CPU-adatlapok bogarászásával, ahelyett, hogy a gyártó egyértelműen jelölné, hogy az adott CPU kakukktojás? Nem már...
- A második pontban sztem keveredik a power userség két attribútuma - az egyik, hogy megfelelő hozzáértéssel rendelkezik, a másik, hogy a termék specifikus tulajdonságaiban érdekelt és ki akarja használni maximálisan. Eddig inkább az elsőről volt szó - a második viszont visszavezet az első pontra. Ha én egy 5000-es CPU-t akarok venni specifikus célokkal, akkor valószínűleg első körben végignézem az 5000-es széria bemutatását, architektúrát, whatever. Ha ezt elég alaposan megtettem, akkor benne van, hogy a konkrét SKU adatlapját külön nem bogarászom át PCIE-sávszélesség után kutatva.
- A hármas meg a négyes pontban van logika, az más kérdés, hogy lassan mindenki elsősorban webshop - bár segítséget ott is lehet kérni.

Nem akarom tovább szaporítani, a szar nevezéktanból adódó problémákat nem tartom fairnek a vásárló nyakába varrni. Ez meg az én szubjektív véleményem :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1381) Yutani válasza gbors (#1378) üzenetére


Yutani
nagyúr

Pont most hivatkozol az időre, amikor minden is elérhető a neten, egy-két kattintással megtekinthető a termék adatlapja? :)

Általában egyet szoktam érteni veled, de abban, hogy a vásárlónak nincs felelőssége azzal kapcsolatban, hogy utánanézzen, mit is akar vásárolni, abban nagyon nem. Mintha azt mondanád, hogy a törvény nem ismerete felment a hatálya alól. (Ez lehet, kicsit sarkos példa, de remélem, érted.)

Vagy egyszerűbb példa: feleségeddel elmész wellness-elni, foglalsz valahol egy szobát anélkül, hogy utánanéznél. Odamész, nem tetszik a hely, nem felel meg az igényednek. Ekkor a szálloda a hibás, mert nem olyan, amit elképzeltél, vagy te, mert nem néztél utána?

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#1382) RVR400 válasza Yutani (#1381) üzenetére


RVR400
veterán

Azért egy wellness és egy processzor között párhuzamot vonni elég meredek.

A legegyszerűbb példa az, hogy kijön a Ryzen 5000-es széria PCIE 4.0-val ALAPHANGON, be is reklámozzák, hogy milyen jó az RX 6000-es szériával, mert PCIE 4.0-val minden szép, minden jó, és erre beleb*sznak UTÓLAG egy 5500-ast. Mert azzal még meg is békél az ember, hogy a G-s procik a grafikus vezérlő miatt legyenek csak 3.0-sak, de egy ilyet meglépni mindenféle megkülönböztető jelölés nélkül azért eléggé átverés szagú. Sőt, még akár Ryzen 5 5600LE néven is 10-szer korrektebb lenne az elnevezés, mert akkor bizony gyanakodna az ember.

Ahogy én is megreklamáltam, hogy akkor 550-es lapot kell hozzá venni, mivel az összes előzmény ismeretében teljesen triviális volt számomra, hogy tudnia kell a PCIE 4.0-t.

(#1383) bobalazs válasza RVR400 (#1382) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ezzel a megfogalmazással egyet értek. "Átverés szagú."
Konkrétan átverés, úgy ahogy sok más cég különféle költségcsökkentés nevén elkönyvelt, vásárlót sérelmező módon végrehajtott eljárások. Néha azért ilyenért tasli jár, vagy jogi következmény.

(#1384) gbors válasza Yutani (#1381) üzenetére


gbors
nagyúr

Gondolj bele, hogy pontosan mit mondasz ezzel. Nem arról van szó, hogy meg kell nézni az 5500-ast, hogy milyen PCIE-tudással rendelkezik - hanem arról, hogy az összes kinézett processzor adatlapját végig kell bogaarászni, hogy vajon milyen hülye részlettel akarnak átb***ni. A vásárló felelőssége szerintem addig tart, amilyen szintig reális elvárni, hogy képben legyen.

A wellness-es analógia úgy állna, ha elmegyek egy szállodába, amelynek az anyalánca finn szaunák meghonosítójaként promotálja magát a reklámokban - aztán a szállodában csak egy nyomorult infraszauna van. Te nem lennél dühös? Én állatira.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1385) Sz.L. válasza gbors (#1380) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Azért más a nézőpontunk, mert én eltérő szemszögből közelítem meg ezt az ügyet.

Megítélésem szerint a „power user”: Olyan személy, aki rendelkezik a megfelelő műszaki ismerettel és saját maga szándékozik előállítani egy félkész/készterméket, jelen esetben egy számítógép konfigurációt. (Ha erre nem képes, akkor nálam az átlagos vásárló kategóriába esik, lsd.#1379-ben részletezve.)
Késztermék előállításnál, a beépülő alkatrészek adatlapjait (műszaki specifikációit), valamint a szerelési utasítást el kell olvasni! (Ebből kifolyólag, erősen ajánlott mindezt még a vásárlás előtt megtenni.) Megszokásból, reklámok alapján, csillagképekből, vagy kávézaccból jósolva stb. én nem választok és nem is szerelek semmit.
Ehhez kapcsolódóan, nem szükséges az összes processzor adatlapját elolvasnom, csak néhány modellét, melyek a legjobban passzolnak a priorizált igényeimhez. Pl.: 1. ár, 2. órajel, 3. gyártó stb. (Tehát szűkítem a kört 1-2 processzorra.)

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#1386) kisza25 válasza Yutani (#1372) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

eddig kb nem volt jelentősége VGA-nál, hogy pci-e 1.0-4.0,
(emlékszem a nagy AGP-s átállásra, évekig ment a vita, hogy van-e értelme :D)
Szóval kb minden paraméterét tudom a gépemnek, de azt, hogy a proci tud pcie 3.0 vs 4.0-át ezt eddig a VGA-ig nem néztem és nem is kellett

Ne tegyünk már úgy, mintha a tájékozódás nélküli vásárlás a gyártó hibája lenne. Ott van fehéren feketével a terméklapon a specifikáció. Ha valaki nem néz utána, IJ.
ezzel szokott a gyártó vissza élni, hogy DDR2, vagy 3 és hasonló, rádobott 4GB DDR2 RAM-ot, a 2GB meg DDR3 volt, a juser meg megvette a nagyobb RAM-ot mert az több :(
Vaternak fél napot magyaráznám akkor sem értené, hogy mitől gyorsabb a kisebb

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1387) HUN_Sector válasza kisza25 (#1386) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Elvileg az 1.0 az a mai kártyákkal iszonyatosan lefojtja a vga teljesítményét. A 2.0 szintén visszavesz az adatáramlasból, de annyira mar nem problémás. A 3.0 nincs kihasználva, s közben itt a 4.0.
Pont minap olvasgattam ezt, midőn a régi 1150-es socketes 2.0-ás Intel alaplapomat izzítom be a gyereknek játékra.

(#1388) Aprósólyom válasza HUN_Sector (#1387) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Mármint akkor igaz, ha a kártyán ott van mind a 16x csatorna, nem?
Az ájemdé, meg most megint különutasozik, amit pont hogy néha szeretünk. Máskor pedig épp nem a legjobb döntés...

Jevons paradox

(#1389) HUN_Sector válasza Aprósólyom (#1388) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Igen, x16 esetén

(#1390) kisza25 válasza HUN_Sector (#1387) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Arra gondoltam, hogy mikor éppen aktuálisak voltak és átállás volt, egyik sem fogott vissza semmit.
Most még a 4.0 azért nem általános, most raktam össze 3db új amd gépet és egyik sem tud 4.0-át, ha ez a kártya nem lenne ennyire megvágva most sem lenne semmi baj a 3.0 teljesítményével :)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1391) gbors válasza HUN_Sector (#1389) üzenetére


gbors
nagyúr

Hát ez az. 3.0 4 lane-nel = 1.0 16 lane-nel.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1392) Yutani válasza kisza25 (#1386) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ennek az egésznek akkor van fontossága, ha B550 vagy X570 chipestes lapba teszed az 5500-es procit és a szar budget király 6500XT-t. Amint A520, 4-es vagy 3-as chipsetes lapba kerül bármelyik, okafogyottá válik a dolog, mert azok csak PCIe 3.0-t tudnak. És hát budget gépbe mi kerül? Használt 3/4-es chipsetes, vagy A520-as alaplap. Aztán lehet keresni az elmaradó teljesítményt. Egyébként nem olyan vészes a 3.0 vs 4.0 különbség, ha nem csuklik össze egyébként a kártya, játszható sebességet hoz.

16x PCIe esetén lényegtelen, hogy 3.0 vagy 4.0, nem limitál. Még a 6600XT-t sem limitálja a 3.0 8 sáv esetén.

#tarcsad

(#1393) jokeph válasza Yutani (#1392) üzenetére


jokeph
nagyúr

Az R5 5500-at (kakukktojás!) hót mindegy mibe rakod, ugyanúgy mint a "G" jelűeknél csak pcie-e 3.0 lesz. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#1394) Yutani válasza jokeph (#1393) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ezt mondom! Ez a budget processzor inkább A520/4-series/3-series alaplapokba kerül, amelyek egyébként is PCIe 3.0 képesek, tehát eleve mindegy. A B550 és X570 lapok meg olyan drágák, hogy aki azokat megengedheti magának, az nem Ryzen 5500-et fog venni. Ráadásul a budget gépekbe kerül a budget király 6500XT (meg most már 6400), így eleve 3.0-ra lesz korlátozva.

#tarcsad

(#1395) Fücsök007 válasza Yutani (#1394) üzenetére


Fücsök007
őstag

Azért én kíváncsi vagyok ki lesz az első aki Sandy Bridge 2500K/2600K procival is leteszteli? :DD (De jöhet felőlem S775 X48-as platform is. :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#1396) Viktor77 válasza Yutani (#1394) üzenetére


Viktor77
titán

14K a legolcsóbb B550-es lap, míg 12K a legolcsóbb A520-as.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1397) jokeph válasza Yutani (#1394) üzenetére


jokeph
nagyúr

:K
Amúgy véleményem szerint a pci-e 4.0 a nem X570/B550-es lapok esetén mint lehetőség pusztán egy BIOS kacsolóval van tiltva.
Régebbi BIOS ver.-nél (talán AGESA 1.0.0.3 lehetett) elérhető volt a pci-e 4.0-ás opció X370-es Asus lapoknál biztosan, azóta kivették, és nem került vissza az AGESA Combo V2-vel sem.
Sajnos anno nem volt pci-e 4.0-ás eszközöm, hogy valid volt e az opció. :U

#1395Fücsök007: legyen inkább s775 G31/41 vagy nForce 4. ;]

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#1398) Fücsök007 válasza jokeph (#1397) üzenetére


Fücsök007
őstag


:B

(#1399) jokeph válasza Fücsök007 (#1398) üzenetére


jokeph
nagyúr

:C

Csendélet, majd beépítve a retro vas:


:U
Nagyon hybrid lap, DDR1/DDR2 és AGP8x/pci-e 1.0/x4. :D
Na ebbe mit virítana, Pentium Dual-Core E5200 a CPU és 2*1 GB DDR2 800-as ram van benne.
A felső VGA az AGP-s HD3850, az alsó meg egy pci-e HD4870. :))

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#1400) Fücsök007 válasza jokeph (#1399) üzenetére


Fücsök007
őstag

Gondolom dual boot-os a konfig? :))
Egyébként XP alá a legerősebb kártya a GTX 560 Ti, de annak kell minimum 8 sáv ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.