Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) -KP- válasza Smithy87 (#895) üzenetére


-KP-
addikt

Jó de a piacon még mindig kapni rengeteg olyan alaplapot/processzort újonnan, ami nem tud pcie 4.0-t és még mindig gyártásban van. Intel és Amd oldalon is.

(#902) Sundesz válasza Smithy87 (#895) üzenetére


Sundesz
őstag

A 12100F a legolcsóbb Intel, ami PCIe 4.0, csak ott az alaplap relatíve drága. A 11. genből az i3 nem kapott 4.0-at, ott a 60 ezer Ft-os 11400F a beugró ehhez. Tehát reálisan 80 ezer Ft a legolcsóbb belépő Intel vonalon a PCIe 4.0-ra. AMD vonalon még ennél is drágább.

Hörcsög Powa'

(#903) -KP- válasza Sundesz (#902) üzenetére


-KP-
addikt

Ezt magyarázom én is. Szerintem a piac 20-25%-t sem éri el a pcie 4.0-t tudó rendszerek aránya.

(#904) Smithy87 válasza Csupingo (#900) üzenetére


Smithy87
senior tag

Jogos ezt el néztem! :R

"Ezt magyarázom én is. Szerintem a piac 20-25%-t sem éri el a pcie 4.0-t tudó rendszerek aránya." nem de aki garisat akar az már szerinem arre felé megy.

[ Szerkesztve ]

(#905) Csupingo válasza Smithy87 (#904) üzenetére


Csupingo
veterán

Szerintem is kevés még a 4.0-ás lap. Biztos ezzel a lépéssel is előre akarják mozdítani a népet. :) Aki még a ryzen-ek megjelenésekor vett egy normálisabb alaplapot, az nem biztos hogy gyorsan cserélné, mert vagy 80 proci jó bele. Az intelesek gyakrabban cserélnek általában. :)

(#904) Smithy87: persze, aki most vásárol, az már nagy valószínűséggel 4.0-ást választ. Nem is nagyon van más.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#906) bobalazs válasza -KP- (#901) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Alza hogyan árul még Coffee Lake lapokat? Gyártásban vannak?

(#907) Smithy87 válasza Csupingo (#905) üzenetére


Smithy87
senior tag

No csak arra akartam kilyukadni, hogy ha vennék gépet nekem is negfelene egy i3 12gen olcsó lappal stb es akkor a tervezett áron a 6500xt is ergó van lét jogosultsága bár ettől nem lett jó termék. :U

(#908) Yutani válasza LK (#888) üzenetére


Yutani
nagyúr

Megjelent már az RTX 3050 itt a HA-n, közel van az ára az RX 6600-hoz. Jó kérdés, hogy melyiket venné az ember, én valszeg a 6600-ot venném a nagyobb raszter teljesítmény miatt (azonos áron, jelzem). Ha a 3050 annyival olcsóbb, amennyivel lassabb, akkor az is jó választás.

Ugyanakkor továbbra is nevetséges árak vannak, mindennek legalább a felébe kellene kerülnie. Sajnos hiába estek a kriptók, az ETH hashrate-je mégis nő, azaz a bányászok nem kezdték eladni a kártyáikat, hanem továbbiakat állítanak be csákányolni.

#tarcsad

(#909) -KP- válasza Yutani (#908) üzenetére


-KP-
addikt

Igen, és személy szerint nem vagyok biztos benne, ha nyáron megtörténik az ETH Pos átállás, hogy akkor hirtelen a piacra szabadulnak ezek a kártyák. Valamennyi biztos fog, de az arány számomra nagyon kérdéses. Valószínűleg jobban meg fogja érni megtartani őket és csákányolni mást az ETH után, mint nyomott áron eladni őket. De majd kiderül.

(#910) Petykemano válasza Yutani (#908) üzenetére


Petykemano
veterán

0.0363 USD/Day for 1 MHash/s
[link]
Ez ilyen $3-3.5 egy 3080-ra.
Amcsiban vmi 30c egy kWh. Egy nap alatt 4-6kWh -t ehet. Tehát ez még mindig napi $1.5-2.
Ha olcsóbb az áram, mert mondjuk saját a szénerőmű, akkor lufit jobb is. Ezért még nem feltétlenül kell túladni a már meglevő hardveren, még leállítani se.

A 3050-re mondta Steve, hogy $500-os ár esetén 2 éves megtérülés. Ez még nem az a szint szerintem, ami miatt elkezdenék visszamondani a megrendeléseket. Átveszik, üzembe helyezik.
Talán új szállítmányt kevesebben rendelnek.

Szerintem a mining rigek nem azért vannak piacra dobva, mert mindenképp szabadulni akar tőle, mielőtt rárohad,hanem hogy ha sikerül rajta túladni egy vállalkozó kedvű befektetőnek, akkor még úgy is busásan keres rajta. (Tudod, hasonlóan ahhoz, amikor a részvény vagy kötvény osztalék vagy kamatfizetés felé többet ér a névértéknél, mert bele van számolva, hogy mindjárt fizet)

Azt nem tudom, hogy a tranzakciós díjra van-e ráhatása a bányásznak? Ő mondja meg, hogy mennyi a minimum, amiért hajlandóak hajtani a gépet, vagy a tranzakciót végrehajtó licitál és a legmagasabb díjat fizető élvez elsőséget. Utóbbi tűnik reálisnak, amely esetben ha a hálózat használatban marad, akkor egész alacsony ETH árak mellett is még megérheti a bányászat.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#911) gbors válasza Smithy87 (#907) üzenetére


gbors
nagyúr

Ezért van most az a sajátos helyzet, hogy van olyan réteg, akinek ez a kártya megfelelhet (bár a 4 lane PCIE 4.0 mellett sem életbiztosítás, de talán vállalható kompromisszum), és van olyan, akinek teljesen szar. Ilyen típusú és mértékű szegregációra nemigen emlékszem az elmúlt 10 évből (az 5500 messze nem volt ennyire sarkos), úgyhogy ez most mindenkinek új :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#912) LK válasza Yutani (#908) üzenetére


LK
addikt

Megtaláltam HA-n amiről beszélsz, szerintem még nem állt be az ára, ráadásul 1 nap alatt elfogytak mindenhol. Tartok tőle, hogy azokat a reggeli 110e-ért elkapkodott kártyákat dobta fel vki. 188-ért. Szerintem ennek köze sem lesz a későbbi már beállt árakhoz. A mostani helyzetben 200e. körülre saccolom. Ha nem lesz belőle, többre.
A 6600 sem rossz kártya a teszt alapján egyébként, így van. Tudom nem szempont, de hogy a fogyasztásra 100W-ot mértek, azon csodálkoztam. Néztem egy másik tesztet ahol azt írták, hogy nem lesz időtálló a 6600. Nehéz kérdés, hogy melyiket,de egy biztos, hogy ennyiért nem kellenek.

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#913) nyunyu válasza Stauffenberg (#879) üzenetére


nyunyu
félisten

Ismerem én is azt az életszerű felvetést a járvány elejéről, hogy ha a munkaadó az eszközöket csak munkavégzésre adja, akkor a foglalkoztatott alakítson ki egy elkülönített munkasarkot az otthonában és oda csak munkavégzés céljával a munkavégzés időtartama alatt léphet be... de azért na, ez már kissé Monty Python.

Kaptam már olyan adózási tippet is, hogy adjam bérbe az egyik szobámat a kft-mnek, ha már a lakásom a cég székhelye, meg úgyis onnan dolgozom.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#914) Petykemano válasza Yutani (#908) üzenetére


Petykemano
veterán

A spanyol hatóságok rajtaütöttek egy helyen, ahol a várakozásokkal ellentétben nem marihuána termesztést, hanem bányászati tevékenységet találtak.

Ez persze önmagában még csak a spanyol hatóságok bugyutaságáról mondana valamit. Viszont a cikkben leírják, hogy a helyiség illegálisan volt rákapcsolva az elektromos hálózatra.

Vajon hány ilyen lehet még világszerte? Korábban b-vel lamentáltunk Azon, hogy a bányászat nem független üzleti tevékenység. Ha a a folyamatosan zümmögő gépek felhajtják az áram árát, akkor bizony nagymami is meg fogja fizetni az árát, hiába nincs semmi köze a gpukhoz.
És most kiderül, hogy lehet, hogy nem nagymami IS, hanem sok esetben kizárólag nagymami fizeti meg a növekvő energiafogyasztás árát?

Még egy dolog: a kommentszekcióban írja valaki, hogy hát ez egy kishal volt és bedobott egy gépet, hogy hogy néz ki egy valódi farm (raktárház 4-5 méteres polcokkal)
Megemlíti, hogy léteznek bérbe vehető farmok is.
Ezt most csak azért mondom, mert eddig én azt feltételeztem hogy a bányászok és a kriptovaluta tulajdonosok, spekulánsok, egészen más emberek. (Cégek ) de abban lehet valami, hogy aki pl ethereumot tulajdonol, vagy azzal kereskedik, annak érdeke lehet számítási kapacitást bérelni, hogy az elvégzett tranzakciók után jutalékot és jutalmat is ő kaphassa. És ami még fontosabb lehet, hogy az elvégzett tranzakciókat biztosan legyen aki végrehajtsa.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#915) Aprósólyom válasza aujjobba (#899) üzenetére


Aprósólyom
addikt

A konzol nem univerzális. A konzol mellé is kell gép. Ma már lassan egy óvodásnak is kell. Na jó nekik nem, de egy kisiskolásnak már kellhet a H.F.-hoz. Mit csinál a konzollal?
PC-re végtelen+1 játék van, mert még a régebbi konzolos játékokat is tudod futtatni emulátorban és még lehetne ragozni. (pl, képek tárolása, szerkesztése, sulis anyagok, stb..)
Én azokat nem értem, akik konzolra adnak ki pénzt. Egy szűk célra alkalmas csak, ami mellé úgy is kell egy PC legyen az asztali vagy notesz, mindegy.
Ha kiszámolod mennyi egy konzolt és egy PC-t összesen, akkor abból az összegből a mai szar árak mellett is lehet használhatót játszós gépet építeni, ha hajlandó vagy kompromisszumokra. szvsz.

Jevons paradox

(#916) Chaser válasza nyunyu (#913) üzenetére


Chaser
titán

az tuti menne?
az én könyvelőm azt mondta necces, ha megállapítják hogy egyébként is ott élsz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#917) Aprósólyom válasza Csupingo (#900) üzenetére


Aprósólyom
addikt

ááá.. Alzán 45k körüli az i3-12100F + 35-ért már vehetsz H610-t, de 45k körül is kapni már B660-t. A 12. gennél, már 3200-as RAM-ok a támogatottak, ha csak H610 lapot tenne az i3 mellé valaki. Azzal is már egész jól hasít a kis i3.

Jevons paradox

(#918) syberia


syberia
veterán

(#919) Aprósólyom válasza Sundesz (#902) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Nincs 11. gen i3. Asztaliba biztos, mobilt nem tudom.
Pont ezért a frissített i3 az i3-10105 nevet kapta meg. Az 10***, mert valójában 10. gen architektúra.
Talán nincs is más különbség i3-10100 és i3-10105 között, csak 100MHz.

Jevons paradox

(#920) Csupingo válasza Aprósólyom (#917) üzenetére


Csupingo
veterán

Tényleg. Árukeresőn néztem, ott nem dobta be ezeket. (Inkább csak arra reagáltam, hogy azért 54-ből nem jön ki az alaplap és a proci, valamint jelenleg még sok embernek nincs ennyire modern gépe.)

Mobil i3 van bőven.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#921) aujjobba válasza Aprósólyom (#915) üzenetére


aujjobba
addikt

Általános célú gépbe nem kell erős GPU, az enyémben is csak a processzorba integrált IGP van.
Amennyiért veszel a sulis dolgok, képek tárolása, stb mellett játékra egy normális kártyát, annyiból kijön a külön céleszköz (konzol).

(#922) Aprósólyom válasza aujjobba (#921) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Nem akarok belemenni, mert ahány ember, annyi preferencia. Úgyhogy ne nyissál ebből vitát, mert nem kettőnk között kell megállapodni, hogy milyen univerzális megoldást adjunk a maradék ~ 8mrd embernek, mert ilyen nincs. Mindenki megveszi magának azt ami neki megfelelő vagy amit úgy érez, hogy megfelelő (lévén fogyasztói társadalomban élünk), legfeljebb kiderül, hogy tévedett.
Én annyi mindenre használom a gépet és nem veszek bele túl drága VGA-t, hogy nem éri meg a PC+konzol, nekem. Nekem. Másnak lehet. Én számtalan opciót megnéztem: milyen játékok elérhetőek az új XBOX-ra (mert itt van csak úgy tudom bill+egér támogatás), melyek a multi címek, melyek az ingyenes címek, mit lehet még a konzollal csinálni gamingen kívül, stb... Akinek más a jó csinálja, vegye. Legfeljebb direktbe próbálja ki, hogy jól mérte-e fel az igényeit vagy nem és ha nem, még mindig eladhatja. Én elméletben végigmatekoltam miden opciót. Amúgy is csak XBOX Series X-szel lennék kibékülve az optikai meghajtója miatt, Series S-szel meg nem lehet adni-venni használt gémeket. De már a PC+Series S sem adta ki. Pláne, hogy az egyik nagy kedvenc játékom semmilyen konzolra nem érhető el. Még azt is lenyeltem volna valahogy, de úgy sem...

Jevons paradox

(#923) -KP- válasza aujjobba (#921) üzenetére


-KP-
addikt

Persze, fantasztikus élmény lehet konzolról rtsezni, vagy fpsezni. Nekem nem kell konzol, és ez nem árfüggő. A mostani ár felére is lemehet, akkor se fog kelleni.

(#924) Stauffenberg válasza Aprósólyom (#915) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A konzol tulajdonosok is tisztában vannak vele, hogy a konzol mellé attól még kell egy számítógép. Ahogy azzal is, hogy ha konzolon játszanak, akkor a számítógépnek nem kell erre is alkalmasnak lennie, ezen pedig rengeteg pénz megfogható.

Szerintem is vegyen mindenki azt, amit akar, nálam a PC és a konzol is jól megfér egymás mellett (sőt, ugyanazon az íróasztalon vannak, nem csinálok ebből hitvallási kérdést), csak ez a "konzol nem univerzális" egy elég gyenge érv ellenük, mert a PC-vel nem zárják ki egymást, akár úgy sem, hogy végül pont így legyen olcsóbb.

Te a kompromisszumos PC-n játszásról beszélsz, de másnak meg ez a jobb kompromisszum. Főleg ha nem a low end specifikációkat akarja megcélozni, hanem akár egy korrekt 4K teljesítményt.

(#925) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Pcx el'szabta a 3050 árazasát
https://www.pcx.hu/kereses/Rtx%203050

(#926) Smithy87 válasza HUN_Sector (#925) üzenetére


Smithy87
senior tag

Mindjárt nem tűnik nálluk annyira szar vételnek az rx 6500 xt egy 100assal olcsóbban :))

(#927) pecccccccca válasza HUN_Sector (#925) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Szia.
Ha linkelsz használd kérlek!


A PCX meg menjen a sóhivatalba. :(((

Humorban nincs helye tréfának!

(#928) gbors válasza HUN_Sector (#925) üzenetére


gbors
nagyúr

GTX 1660S van most 1-2 helyen 170 körül, annak jelen pillanatban több értelme van, mint a két újnak. Különösen PCIE 3.0-s lapba.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#929) Sundesz


Sundesz
őstag

Sapphire 6500 XT 123 ezer forint az iponban.

Hörcsög Powa'

(#930) Smithy87 válasza Sundesz (#929) üzenetére


Smithy87
senior tag

Bár rendre elfelejtjük az image sclating megoldásokat, az még segíthet. láttam ahogy egy T600 -assal játszanak god of wart 1080 ban azt hiszem high beállításon. Pedig az nem egy erő gép. :DD

(#931) Scarletiel válasza -KP- (#923) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Ez természetesen mindenkinek saját döntése. Kérdés az, hogy előbb utóbb egy adott fps vagy rts vagy mmorpg játék megér-e 200-300 ezer ft-okat. Amúgy meg ahogy #Stauffenberg is írta a kettő megfér egymás mellett, csak adott esetben ha van egy konzolod amin a számodra kedves játékaid elérhetőek normálisan, akkor a PC jelentősen olcsóbban fentartható, mert elég lehet akár egy IGP vagy egy X éves belépő VGA 20-60 Mátyásért.
Nyilván nálam is most még megérte, hogy a kedvenc mmorpg-m és a jövőbeni mmo, moba játékok miatt beruháztam egy VGA-ra, de később nem biztos, hogy így lesz. Majd az idő eldönti. Nem kell egyik vagy másik tábort elítélni, megkövezni. Vannak akik bizony szeretnek konzolról is fps-ezni vagy rts-ezni. :R

(#932) XuChi válasza Sundesz (#929) üzenetére


XuChi
addikt

Egy forintot nem ér! Nem hogy ennyit! :W

(#933) Stauffenberg válasza Scarletiel (#931) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Szerintem mindig az a legolcsóbb, amikor pontosan tudod mit akarsz, mert akkor nem lövöd túl az igényeidet. Simán van, hogy valakinek a PC és csakis PC olcsóbb lesz a végén. Nekem is az lenne, ezért nem magammal példálózom, én csak szeretek konzolon játszani. Ha nem lenne a fotózás/videózás, akkor a konzol mellé elég lenne egy netezős/multimédiázós laptop vagy egy olcsó PC mindössze egy jó IGP-vel és viszontlátásra, nem járnék ide se szájkaratézni. :)

(#934) Ciccuka válasza HUN_Sector (#925) üzenetére


Ciccuka
veterán

Megérkezett a friss, ropogós RTX 3050. :N

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#935) Chaser válasza XuChi (#932) üzenetére


Chaser
titán

azért ne ragatassuk már el magunkat
normál időben a gt1030 értelmesebje nem volt 20e alatt, és az már nem most volt
most leginkább az a kategória 40-50e ft
az ilyen alapon mennyit ér a te matekod szerint?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#936) Stauffenberg válasza Ciccuka (#934) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Aztán be is árazták 230 ezerre. Azt hiszem ennyi volt az MSRP áras RTX 3050-ekből, itt a fórumon is jutott egy-két embernek és ennyi volt.

MagiComp-nál amúgy van 160k-ért Palit StormX verzió, de csak gépösszerakóban választható, többi ott is 200k felett megy.

(#937) Kansas válasza Stauffenberg (#936) üzenetére


Kansas
addikt

És én naivan azt hittem, hogy a 6500xt-hez képest 25%-os MSRP különbségből "csak" 50%-os végfelhasználói ár különbség lesz... ehhez képest majdnem dupla áron mennek a 3050-ek...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#938) aujjobba válasza Kansas (#937) üzenetére


aujjobba
addikt

Gondolom azért, mert 8GB memóriával az alkalmas a bányászatra.

(#939) Sundesz válasza Kansas (#937) üzenetére


Sundesz
őstag

Ne felejtsük el, hogy a 6500 XT első példanya 200 ezer volt, az átlagár meg 140 ezer forint. Várjuk meg mi lesz az RTX 3050-el, addig amíg az 1660 Supernél drágább nem érdemes vele foglalkozni.

A Hardware Unboxed egyik új videójában azt ecsetelek, hogy inkább hasonlít egy 3 GB-os kártyára a viselkedése, mintsem egy normál 4 GB-oshoz. És azok a "kamu gamerek miatt történt" csonkítások túl sok áldozattal járnak (2 videokiement, 64 bit, x4 PCIe, no encoder). Hozzáteszik, hogy msrp áron jelenleg jó lenne, de sajnos a 64 bit 4 GB x4 PCIe miatt akkor sem jövőbiztos.

Hörcsög Powa'

(#940) Stauffenberg válasza Kansas (#937) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem kell aggódni, mert a nepperek és a kereskedők már szépen leosztották egymás között a piacot. A bányászoknak kell a számla, ők megvehetik 230 ezerért boltból, játékosoknak meg van 190 ezerért apróról "nagykerből van, amennyit csak kérsz" hirdetés.

Amíg az nVidia ennyire puha farokkal legyezi a disztribúciós láncolat tagjait, addig nem lesz itt semmi változás. A Sony például nem engedi, hogy a hivatalos viszonteladói árat emeljenek, hanem várólista van és a készletkiszolgálásban is a hivatalos viszonteladókat priorizálja.

Megnézném a dögevő keselyűk pofáját, mikor a VGA gyártók lépnének ilyet. Nem szűnne meg a nepper jelenség, de most szinte csak és kizárólag nepper áron lehet bármit megvenni.

(#941) -KP- válasza Scarletiel (#931) üzenetére


-KP-
addikt

Ki ítél el, vagy kövez meg bárkit? :F Én elfogadom, hogy sokaknak megfelelő egy konzol, de mégis mindig belefutok olyan konzolosokba, akik képtelenek megérteni/elfogadni az ellenkezőjét.

Single player játékokat egyáltalán nem játszom már nagyon régóta. Ez alól egyedül a Deus Ex és a Mass Effect széria a kivétel,de itt ugye nagyon régóta nem adtak kis semmit. BF3,BF4,BF1 játszom, ezenkívül Unreal Tournament különböző verzióival, csak multiban. Néha egy kis RTS mint pl. Starcraft1/2. Ezeket a játékokat pedig nem vagyok hajlandó kontrollerről játszani. Starcraftot meg nem is lehet. 240hz-es monitorom van, 1000hz-es egérrel és billentyűzettel olyan szinten vaj sima az élmény és olyan szinten reszponzív minden, hogy minden pillanat egy élmény. Ezt pedig nem kapom meg konzolon. Még lehet megveszem a BF V-t és a Halo Infinite-t szintén kizárólag multi miatt. Úgyhogy befigyel majd egy kis upgrade, mert ehhez már kevés a mostani konfig. De ha ésszel csinálom, nem lesz vészes összeg ez se. Nézd meg a konfigom. Ryzen 1400 3,8-on járatva és egy GTX1060. Ezt használom 4 éve. Abszolút nem egy high end masina. 4 éve használom ezt, és akkor se költöttem rá sokat, mert majdnem egy az egybe tudtam cserélni a Sandy Bridge konfigomról, egyedül a ddr4 felára volt, de az se sok. Pontosan ahogy Stauffenberg írta,tudom mire kell, és arra lőttem be. Ha most a Ryzen 1400-at lecserélem egy használt 3700X-re és a 1060-at egy RX6600XT-re, kb. 130-140k kellene ráfizetnem és ez elég szépen vinné a BFV / Halo Infinite multit is. Ez pont egy Xbox series S ára. Ezzel a konfiggal utána pedig megint elvagyok évekig.

Azzal se 100%-ig értek egyet,ha van konzol, akkor a PC olcsóbban fenntartható. A konzol és a PC együttes árát kell nézni, a gamer pc-vel szemben. Akkor meg kb. ugyanott vagy, vagy nem sokkal kevesebb. Azt a felárat meg rászánom. De ha nagyobb a felár, azt is rászánom. Ha egyszer számomra ez bír élvezeti és használati értékkel és napi szinten használom. Sőt, ahogy írtad, "X éves belépő VGA 20-60 ezerért" plusz a konzol ára. Így már nem csak a konzol árát kell a graf kártya ellenében venni, hanem még a "20-60 ezres belépő kártya" árát is.

Na peace :R

[ Szerkesztve ]

(#942) Stauffenberg válasza Sundesz (#939) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

MagiCompnál a Palit RTX 3050 StormX vihető 157 ezerért, de csak gépösszerakóban (rafkós kis dögevők ezek is). Mivel a többi példánynak amit 230 ezerért adnak szintén ugyanannyi a listaára, gyanítom nem arról van szó, hogy ennek ennyivel lejjebb van a beker ára és "sajnos" a többit nem tudják olcsóbban adni, mert kell a pénz kenyérre.

(#943) Sundesz válasza Stauffenberg (#942) üzenetére


Sundesz
őstag

Iponon ugyan ezzel a manőverrel 112 ezer forint volt.

Hörcsög Powa'

(#944) fatpingvin válasza Stauffenberg (#942) üzenetére


fatpingvin
őstag

mondjuk ezt érdekelne mennyire lehet megkerülni azzal hogy összerakod a létező legolcsóbb konfigot, aztán 14 napon belül visszaviszed a kártya nélkül. gépösszerakóban is tételes számlát kapsz, nem? ha nem az elég gáz mert akkor a garanciát nem tudod normálisan érvényesíteni csak a kereskedőn keresztül.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#945) Stauffenberg válasza Sundesz (#943) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Erről jó lett volna értesülnöm, mert én a terméklappal belistázott kártyák között nézegettem Iponon és egy darab sincs fent még most sem, én meg elkönyveltem, hogy az Ipon még nem árulja. Azért is kúr fel, mert amúgy annyi alkatrészt cserélnék, hogy gépösszerakóval simán megoldottam volna és egyébként is jó eséllyel innen rendeltem volna. Mire mások is mondták, már elszállt a lehetőség.

A MagiComp-os ajánlattal is tudnék élni, csak pont ezt a verziót nem szeretném, mert ez az egyik legforróbb, simán üti a 80 fokot terhelés alatt. Valami kétventissel jobban kibékülnék.

(#946) LK


LK
addikt

Pontosan ekkora árkülönbözetet tippeltem 2 napja, de azt hittem kell néhány hét,hogy teljesüljön :)
Aki kicsit is végiggondolta, eldobva a fanboy szemüveget ugyanerre a következtetésre juthatott. Megannyi felesleges hsz..... optimizmus vs. realizmus

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#947) Sundesz válasza Stauffenberg (#945) üzenetére


Sundesz
őstag

Írtam korábban is erről. Én berendeltem csak proci, lap, vga és ház kombót, de aztán lehet eladom (kb 130 ezerért, annyiba jönne ki csak a kártya, ha eladok mindent). Gondolkozom downgraden.

Hörcsög Powa'

(#948) syberia


syberia
veterán

🤣
[kép]

(#940): Elég komoly kínálat kezd kialakulni a használt kártyák piacán, és nincs tolongás értük. Kíváncsi lennék mennyire csappant meg a tavalyi év alatt a Pc játékosok tábora, ők adnák ugye a kereslet javát.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#949) bobalazs válasza syberia (#948) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

K jó!

(#950) jokeph válasza syberia (#948) üzenetére


jokeph
nagyúr

Zseniális ! ;]

Használt VGA piac: simán meg bírom várni a számomra jó árakat. :))

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.