Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) KROK640 válasza HUN_Sector (#1047) üzenetére


KROK640
veterán

Full HD alatt (1680×1050 ) játszok. néha oda is kevés :(

[ Szerkesztve ]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#1052) HUN_Sector válasza KROK640 (#1051) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

1920*1280-ra gondoltál nem?
Elég kevés program izzaszt meg ott egy normális, belépőszintű kártyát. A részletességgel is jól tudsz játszani.
(Normális alatt ne a 1030 meg rx550 4 gb-os szörnyszülötteket értsd, mert azokon dísznek van csak a ram)

(#1053) Smithy87 válasza HUN_Sector (#1052) üzenetére


Smithy87
senior tag

Igen egyet értek veled most már meg kérdezem KROK640-től, hogy ugyan definiálja már a kevés fogalmát. És mutassa már meg hogy hol lassabb egy 1050 iterációnál. :DD

(#1054) Create. válasza HUN_Sector (#1052) üzenetére


Create.
addikt

Úgy érti, hogy kisebb felbontáson, mint fhd is kevés.

(#1056) GypsFulvus2 válasza Kansas (#1050) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Pedig a kereslet egy része bizony megszűnik. Mint az én esetemben. Soha nem volt konzolom. A konzolosokra mindig egy kis derűs lenézéssel tekintettem. Mostanáig. Most már megvettem a kekszboxot és megrendeltem a PS 5-öt. A kettő együtt tesz ki egy 3070 árát...
A '90-es évek vége óta magam építettem a DIY konfigomat. A jelenlegi az utolsó, amit valaha összeraktam. Erről mennek FHD-ban a GOG-os játékok, a régi címek és az indie címek, amelyek alá nem kell teljesítmény, és amúgy sincsen 4K verziójuk. Minden másra pedig ott a konzol. Én tehát feladtam, kiszálltam. Ha a jelenlegi konfig egyik összetevője meghibásodik, akkor is csak a lehető legolcsóbb ekvivalenst szerzem be, szigorúan a használt piacról . Az én keresletem tehát nem konzerválódik, nem lecsökkent, hanem megszűnt. Ezt érték el a mérhetetlen mohósággal és a piaci manipulációkkal. És nem vagyok egyedül.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#1057) Stauffenberg válasza GypsFulvus2 (#1056) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

;]

(#1058) koko52 válasza GypsFulvus2 (#1056) üzenetére


koko52
veterán

Aztán egyszer ha mégiscsak beesik és kilóra vehetsz 3090-et ahogy sokan hiszik majd visszacsábulsz. :K

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1059) GypsFulvus2 válasza koko52 (#1058) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Úgy látom, az akkor lesz, ha majd a fehér holló a kolbászból épített kerítésről nézi a piros hó hullását. :D

Stauffenberg : :R

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#1060) Chaser válasza GypsFulvus2 (#1059) üzenetére


Chaser
titán

a-a
ez már most is van!
egy a bibi, qrva drága a kiloja a 3090-nek ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1062) Chaser válasza #32839680 (#1061) üzenetére


Chaser
titán

6900xt-t, nem? :P
sokan azért veszik a 3090-et mert kicsákányolja mellékesként az árát viszonylag gyorsan

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1063) Aprósólyom válasza GypsFulvus2 (#1059) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Vigyázz mit kívánsz... ;]
"Piros" hó létezik. A Szahara homokját kontinensről-kontinensre viszik a légáramlatok, ezért nagy ritkán előfordul, hogy a hóeséssel nagyobb mennyiség keveredik. Gondolom innen jön a mondás is. Saharan dust: Orange skies and sandy snow in southern Europe - BBC News
Albínó holló is létezik.
A kolbászból épített kerítés is megoldható... :))

Jevons paradox

(#1064) komi77


komi77
senior tag

Bányászatra majdnem baba ez a kártya. Nem is fogyaszt - persze be sem kell dugni hozzá - és ha óvatosan ütögeted az iszapszén-réteget, viszonylag nagy darabokat le lehet vele vájárkodni. Igaz ez sem tart sokáig, de legalább zölden lehet bányászni vele iszapszenet. :C Micsoda piaci rést tömtek ki/be ezzel a karival. Pl. akik nem akarnak teljesítményt növelni, és kisebb fogyasztással akarnak rx480-ról, ugyanakkora teljesítményre váltani. Hihhetettlenn :D . Még az ötlet puszta felvállalása is lenyűgöző :Y

[ Szerkesztve ]

Szegény ember kézzel nőz.

(#1065) Mekiúr válasza Chaser (#1062) üzenetére


Mekiúr
tag

4$/nap... [link]

(#1067) koko52 válasza #32839680 (#1066) üzenetére


koko52
veterán

6900XT best buy, én akármelyik 3080-as kártyámat cserélném érte valakivel.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1068) kisza25 válasza komi77 (#1064) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk aki most rakna össze játékra gépet és nincs kártyája, ráadásul egyből 2gép kellene neki🤔
És amúgy egy rx 570-580 is elég lenne neki
Én pont ebben a szituban vagyok

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1069) 19ati93


19ati93
senior tag

ez egy nagy lapát fos :DD

(#1070) Chaser válasza Mekiúr (#1065) üzenetére


Chaser
titán

gondolom volt már annál több is

morgyi
először azt hittem kijött valami új rtx ( :

kisza25
pár helyen van - még - 110-112e-ért zafír pulse, hajrá

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1071) kisza25 válasza Chaser (#1070) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Az a bajom, hogy a gépek meg vannak, de nem pcie 4.0 alaplappal, ezért is kérdeztem korábban, hogy ezek csak azzal mennek?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1072) Chaser válasza kisza25 (#1071) üzenetére


Chaser
titán

megy alatta is, csak esetenként nem sok értelme van

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1073) ETOM válasza kisza25 (#1071) üzenetére


ETOM
addikt

Elnézve egykét tesztet én 3.0-val hanyagolnám. Megy, de hogy..

(#1074) -KP- válasza kisza25 (#1071) üzenetére


-KP-
addikt

Megy hát, sokszor majdnem fele olyan sebességgel mint pcie 4.0 alatt. Youtubeon láthatsz teszteket ha rákeresel.

(#1075) kisza25 válasza -KP- (#1074) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Na akkor ez kuka, mert az alapgépeket nem fogom cserélni :R

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1076) -KP- válasza kisza25 (#1075) üzenetére


-KP-
addikt

Sajna nem alaptalanul - pont ezért - kap jelentős kritikákat ez a modell.

(#1077) kisza25 válasza -KP- (#1076) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Azt nézem 1650 100 alatt van már, de esetenként 20-30%al lassabb

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1078) kisza25 válasza kisza25 (#1077) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Rtx 3050 110ért az megéri? :R

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1079) Kansas válasza kisza25 (#1078) üzenetére


Kansas
addikt

Ha tudsz venni annyiért, akkor ezen a piacon "megéri".
Kb. GTX1660S szint, az RTX2060-nál valamivel gyengébb.
Csak arra figyelj, hogy pár helyen az 1 ventis "ITX" modellt adják annyiért, nem valami rendes 2 ventis cuccot... a 3 venti meg már overkill rá.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1080) Chaser válasza kisza25 (#1078) üzenetére


Chaser
titán

az jelen helyzetben bestbuy...lenne, tekinthető egy 8gb-os 1660s-nek rtx-szel
de esélyesen nem lesz annyiért mostanában
iponról néhányan kaptak, alzán meg leütöttünk páran kártyát, de úgy néz ki még senki nem kapott
egy ventistől sem kell félni, 130w max, ha normális hűtés van alatta simán megoldja halkan is
ha meg nincs értelmes hűtés akkor a két ventis is hangos és forró

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1081) Stauffenberg válasza kisza25 (#1078) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az RTX 3050 igazi best buy lenne 110 ezerért, de nem fogod annyiért megvenni. Az első szállítmányokból lehetett ennyiért behúzni, de a többségüket elvitték olyanok, akik rögtön a GLS futár után már Hardveraprón hirdetik 180-200 ezerért. Ahol raktárról lehet venni, ott is kb ennyibe kerül már. Ahol 110k az ára, ott meg "out of stock", ha lesz megint ennyiért, akkor van rá 60-90 másodperced, hogy lecsapj rá.

(#1082) hokuszpk válasza Scarletiel (#1006) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

azert az AMDnek lehet fajni fog, hogy nemlehet draga cput eladni, mert nemtudsz melle normalis VGA -t tenni.
most nemfaj, mert szukos a gyartokapacitas es elmegy az osszes cpu ilyen szuperkomputerekbe jodragan, a hulladek meg csak siman dragan, de ha az Intel magahozter, akkor majd fog. Nagyon.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#1083) carl18 válasza Stauffenberg (#1081) üzenetére


carl18
addikt

+1 Igen, szerintem se fog senki manapság 110E-ért RTX 3050-et kapni.
Sajnos a scalperek talán botokkal figyelik és ha van készlet rögtön megveszik.

Igazság szerint, néha-néha tud a 6500XT elfogadható teljesítményt is nyújtani.
De a 4.0 fontos hogy meglegyen. :U a 3.0 elég sokat tud rontani a helyzeten.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#1085) Chaser válasza hokuszpk (#1082) üzenetére


Chaser
titán

akkor gyártanak több konzol soc-ot pl, vagy serverbe cpu-t
vagy újra "feltalálják" a lowend és közép szegmenst, mert az már nem létezik náluk - 7nm-en biztos nem -
esetleg adnak cpu+vga kombós dealeket
nem kell őket félteni, sok lábon állnak már és stabilan

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1086) carl18 válasza Chaser (#1085) üzenetére


carl18
addikt

Elméletileg majd lehet jön idővel a Renoir X

AMD Renoir-X Ryzen 4000 CPUs Alleged Specifications Detailed: Ryzen 7 4700 With 8 Cores, Ryzen 5 4600 With 6 Cores, Ryzen 3 4300 With 4 Cores
Egy Cache vágott zen 2 lesz tudtommal.

Szerintem még ha idén a Zen 4 piacra kerül 5 nanométeren, még gyártásban marad a Zen 3 is. Mert az AM4 Platformot ki lehet majd vele maxolni, de a kérdés az AMD fog-e árat csökkenteni?
Úgy látszik ameddig a kereslet nagyobb mint a kínálat, addig árcsökkenésre nem szabad számítani. :U

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#1087) Kansas válasza carl18 (#1086) üzenetére


Kansas
addikt

Ezek a Renoir X-ek nekem nem is annyira Cache-vágott Zen 2(Ryzen 3xxx)-nek tűnnek, mint inkább IGP-vágott Renoir APU-knak, ahogy a tippelt Gen3 PCIe sávok is árulkodnak róla. A cache-t és PCIe sávokat már az APU miatt "megvágták"(design-ban, nem binning-ben), ahhoz képest csak az IGP hiányzik belőlük, meg kicsit mókoltak az órajeleiken.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1088) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Hírek [link]

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#1089) Robitrix válasza Kansas (#1079) üzenetére


Robitrix
senior tag

ez a kártya lejebb van jóval teljesítményben, mint a GTX 1660S valahol inkább egy GTX 1060 6GB szintje. A sima GTX 1650 gyengébb, de a GTX 1650S meg már erősebb mondjuk. Radeon kártyában meg valahol a RX570/580 körüli szint. Vagyis mai szemmel már csak a belépő szintet hozza a játékokhoz. Mai játékokban nagyjából az FHD közepes szint kb.

(#1090) Kansas válasza Robitrix (#1089) üzenetére


Kansas
addikt

Én az RTX3050-ről beszéltem, te is?

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1091) Smithy87 válasza Robitrix (#1089) üzenetére


Smithy87
senior tag

AZ atóól függ milyen tesztet néztél. Mindíg is volt ami jobban fekütt a zöldeknek vagy a pirosaknak. Szerintem nagy általánosságban párban van. És kis fine tunninggal használható még egy darabig. Szerencsére ma nincs egetrengető vizuális hatása a mediumnak a többihez képest.(ez magán vélemény).

(#1092) villamos válasza fLeSs (#1088) üzenetére


villamos
őstag

Néhány mondatban össze lehetne ezt foglalni? :B

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1093) Gave válasza carl18 (#1083) üzenetére


Gave
addikt

Ez a bot skalpolás amivel még ki lehet hozni az elememből, tudván pontosan, hogy mennyire triviálisan egyszerű fejlesztés legalább a bot felvásárlás 95%-át szűrni. Az, hogy ezen is spórolnak és kapitalizálnak a boltok, kb a legalja. Rohadjanak meg komolyan. Az itt sokat emlegetett shopoktól már szerintem nem is nagyon rendelek hardvert, pedig több teljes DIY konfigom is van tőlük az elmúlt 20 évből.

(#1094) Rebcs


Rebcs
csendes újonc

Valljuk be azért részben tényleg elhozta az olcsó game kártyát hiszen elég jól lement az ára kezdés után :) és 1650 és 1660 is lement az ára :D szóval van sikere neki :))

(#1095) carl18 válasza Gave (#1093) üzenetére


carl18
addikt

Főleg idehaza biztos hogy nem szűrik a boltók a botokat, mert nekik tök mindegy ki veszi meg, a pénz pénz. Bár szerintem a fő probléma ott kezdődik hogy az emberek megveszik a scalperek által felvásárólt kártyákat. Ha dupla áron el adja, de tegyen rá csak 60%-ot már jól jár. És ennek addig soha nem lesz vége ameddig lesz aki mindig megveszi a portékát.

Akik mostanság így kereskednek azok nyilván a GPU hiánya ota csinálják.
És ameddig van kereslet lesz kínálat is, szóval mondhatni az egyik dolog amivel ki lehet ezt védeni. Nem vásáról az ember túlárazott kártyát, se boltból se scalpertől.

RTX 3050 110E-ért még én is berendeltem volna, de hát túl szép ahoz hogy ígaz legyen.

Sajnos még lehet jó darabig nem térünk vissza a MSRP árazáshoz. :U

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#1096) KROK640 válasza HUN_Sector (#1052) üzenetére


KROK640
veterán

NEM. 1680×1050-re gondoltam a Full HD "alatt" úgy értettem, hogy azon felbontás alatt, annál is kevesebbel. (de mondjuk igazad van, félreérthető amit írtam). Egyébként a Full HD 1920x1080 nem pedig 1920x1280, ahogy írtad.

A kevés pedig konkrétan egy GTX950 2GB -os kártya. Egy rakás cím nem indul el már vele (Serious Sam4, Halo) a Farcry 6-ot és a Forza 5-öt ezekután meg sem nagyon merem próbálni (főleg h már a 4-el is gondjai voltak) , egy rakás (olykor több éves címek, pl akár AC : Unity, ami nem egy mai játék) már lesoványítva játszhatóak csak. RDR2, az újabb AC-k pedig leginkább játszhatatlanok / el sem indulnak még 10400F mellett sem (bár a procinak a VRAM mennyiségnél nem sok szerep jut).

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#1097) KROK640 válasza GypsFulvus2 (#1056) üzenetére


KROK640
veterán

Egyébként ez hosszútávon szomorú, mert ha sokan döntenek így, akkor a drágulásnak még a kereslet esése is lehet az oka, mondván nem éri meg ennyi vagy annyi kis szériára gyártani.
Szintén a A konzolosokra mindig egy kis derűs lenézéssel tekintettem, (bár nekem volt XBox -om, sőt egy ideig kinectes PS-em is pár hétig, mégis valahogy egyik sem tudott meggyőzni, hogy feladjam a PC-t és ne az legyen a fő platform). 1997 óta PC-zek, 2000 óta mind DIY... (A C64 is csak 2005 körül kopott ki teljesen)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#1098) KROK640 válasza koko52 (#1058) üzenetére


KROK640
veterán

csak járnánk már ott :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#1099) KROK640 válasza GypsFulvus2 (#1059) üzenetére


KROK640
veterán

Nehogy azt hidd... ha végre jönnek újabb és újabb generációs kártyák, a bányászok előbb utóbb elárasztják majd ezekkel a piacot, mert lesznek újabbak, jobbak és hatékonyabbak. Nem az a kérdés, hogy ez bekövetkezik-e? Ha nem az, hogy hány évet kell erre várni?
vagy a cripto összeomlására / bányászat tiltására, kivezetésére, ami nyilván mind rövid, közép és hosszútávon is nyilván sokkal jobb lenne.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#1100) KROK640 válasza kisza25 (#1068) üzenetére


KROK640
veterán

Elég érdekes szituba vagy, nem irigyellek.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.