Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) gbors válasza LK (#700) üzenetére


gbors
nagyúr

Már van 140-ért kiskerben, de PCIE 3.0-ba én sem venném. 100-ért sem.

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#702) Ghost0510 válasza LK (#700) üzenetére


Ghost0510
csendes tag

150k most az ára, 4 nappal ezelőtt valóban 200k volt. Az majd kiderül hogy 1 hét múlva mennyiért dobálják a boltok.

(#703) Smithy87 válasza LK (#700) üzenetére


Smithy87
senior tag

Te ragaszkodsz ahhoz hogy lassabb én néztem teszteket szerintem nem lasabb legaábbis amit láttam kb mérési hibán belül van.

Én azt mondom, hogy ha beáll msrp re ami 200 USd/ojró vagyis 70-80K az úgy igen is értelmezhető.

És valóban 180-200-150K ért NEM jó vétel. De ha most építesz gen4 alapokra akkor 150 ért is é értelmes vétel.

Bár nekem a google itthoni boltot ki sem dob ha rá keresek az "rx 6500 xt ár" kombóra. :DD

És eszerint a teszt szerint nem is siralmas [link] bár azt kiemelem, hogy a JÓ NEM ILYEN :D

[ Szerkesztve ]

(#704) Ghost0510 válasza Smithy87 (#703) üzenetére


Ghost0510
csendes tag

Ipon keresőbe ajánlom, máshol még nem listázza.
"6500 xt"

[ Szerkesztve ]

(#705) LK válasza Smithy87 (#703) üzenetére


LK
addikt

Hát a próféta szóljon belőled! Kisebb csodának tartanám, ha ez kapható lenne 70-80k-ért a közeljövőben, de akkor már rádobok keveset és veszek egy olyan kártyát, ami észrevehető javulást, gyorsulást hoz. A fogyasztása nagyon szimpatikus,de a többihez kompromisszum szükséges.
Látom megy le az ára és ez jó. Meglátjuk mit lépnek erre a sith-ek :DDD . Remélem nem kell átállnom a sötét oldalhoz :D . Sosem lehet tudni. (RTX 3050 150-ért, már elgondolkodnék)

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#706) Smithy87 válasza LK (#705) üzenetére


Smithy87
senior tag

Az egy nagyon jó kártya. Nekem ennyit megy a mobil változata:

De ha most építenék nulláról kis játszós szart akkor akár meg is venném még a 6500-at is mert azt már új alapra építeném ami gen 4 es ott meg nem vész.

(#707) syberia


syberia
veterán


🤡

https://howbad.info/

(#708) LK válasza Smithy87 (#706) üzenetére


LK
addikt

Hát igen.

Syberia: én is így éreztem magam amikor a NV már harmadszor más-más néven adta ki a 8800gt és 9600gt kártyákat csaknem változatlan formában. ;]

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#709) GodGamer5 válasza Kansas (#653) üzenetére


GodGamer5
addikt

Érvényes a konfigom, viszont ez a kártya 2022-ben akkor is felháborítóan semmirevaló cucc lett.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#710) Kansas válasza GodGamer5 (#709) üzenetére


Kansas
addikt

Én e tekintetben nem veled értek egyet, hanem #698 Smithy87-vel, meg a GN-al.
Fikázni a legkönnyebb, különösen ha egy olyan termékről van szó, ami nem a te igényeidre készült.
Értem én, hogy optimálisan legalább 6800XT/3080TI, de még inkább 6900XT/3090 kéne, lehetőleg 1650 áron, de nem kívánságműsor.
A sok fikázás meg a kripto áresés annyit elért, hogy megindult lefele az ára, előbb-utóbb tán átlépi a 100e-s "mágikus" határt is és meg fogja érni a célközönségnek.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#711) koko52 válasza LK (#708) üzenetére


koko52
veterán

És még mindig 6900XT a TOP1 kártya, ráadásul olcsóbban :U . A részvény piacon NV ugyan úgy bukóban van, gondolom a kripto para miatt megálltak az eladások. Szóval az a mém, khm...

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#712) Dvix


Dvix
senior tag

A föntebbi konzol összehasonlítós dolgokra reagálva eszembe jutott egy "nagytudású" aki Facebookon egyszer beszólt nekem:"hogy tudom e egyáltalán mi az hogy RAm meg CPU?! Meg hogy a konzol valójában egy számítógép? De takarodjak a hozzászólásommal mert neki van igaza és fáj a hülyeségem!" :D én csak annyit mondtam hogy a konzol nem PC. :U ;]

(#713) carl18 válasza syberia (#707) üzenetére


carl18
addikt

110 dolláron az árfolyamuk! :D Megérdemlik. a 6500XT után elásta magát a cég. Január 3.-án 150 dollár volt, durván csökken.
Majd lehet most észbe kap az AMD hogy a vásárlókat se szabad figyelmen kívül hagynia. És ne gyártson ípari hulladékot (E-Szemét) :U

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#714) koko52 válasza carl18 (#713) üzenetére


koko52
veterán

AMD és NV egyformán esik.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#715) Smithy87 válasza carl18 (#713) üzenetére


Smithy87
senior tag

Egyértelműen nem te vagy a cél közönség. Szerintem a kártya nem rossz. :R

(#716) carl18 válasza Smithy87 (#715) üzenetére


carl18
addikt

Tudod mit, megérdemli mindegyik a sorát aki ezt megveszi.
Szar és még drága is, kell? Persze!

RX 570 tulajként meg ja még vissza lépés is volna számomra! :)
Hogy a retekbe venném meg ezt....

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#717) Aprósólyom válasza carl18 (#716) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ennyire nem lehetsz szőrős szívű, mert van a célközönség, akinek nem annyira szar: pl. akinek már van PCIe 4.0 platformja és amúgy meg sosem vesz használt cuccot, viszont elég neki csak egy belépő kártya. Ilyeneknek nem nagyon van alternatívájuk. Mondjuk ettől függően a 4GB 2022 újonnan kicsit ingoványos talaj...
Egyik main játékom low textúrán 3200-3600MB VRAM-t eszik pályától függően. :O

Jevons paradox

(#718) carl18 válasza Aprósólyom (#717) üzenetére


carl18
addikt

Na jó a 4.0 mellet már egész elfogadhatóan működik, de a 3.0 mellé nem erőltetném. Bár igaz jobb mint egy 1050Ti túlárazottan.
De azért megváltást se kell tőle váltani, mert csak a 4.0 mellet nyújt elfogadható teljesítményt.

Akinek szűksége van kártyára az lehet megveszi. De akinek már van egy RX 570 kategóriáju kártyája annak nem lesz oka cserélni. :R

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#719) Smithy87 válasza carl18 (#718) üzenetére


Smithy87
senior tag

Ahohy írtam is nem te vagy a célközönség. :R

(#720) Aprósólyom válasza carl18 (#718) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Igaz, de ezt a youtube reviewerek már elmondták Amerikától Új-Zélandig mindenhol.
Egyedül az influenszerek azok, akik védik a mundér becsületét. De ők biztos kapnak érte honoráriumot is.

Jevons paradox

(#721) KROK640 válasza Kansas (#441) üzenetére


KROK640
veterán

Vagyis 3 éve 30 ezer volt ez a teljesítményszint. Vagy 2 éve... mindegy, nem itt kéne tartani.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#722) KROK640 válasza 1dude (#444) üzenetére


KROK640
veterán

Csak potom 1,5 havi fizetés MO-n. :C

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#723) KROK640 válasza Chaser (#446) üzenetére


KROK640
veterán

Következő generáció??? Minek? Ebből sem tudnak eleget gyártani. Még fejleszteni sem kell, mert ígyis van haszon bőven. Hülye lenne új generációt kihozni...
2 éve nem láttunk érdemi fejlesztést... Az RTX4XXX-es generációról még pletykákat sem olvastam.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#724) jocobacsi30


jocobacsi30
csendes tag

Csak, hogy borzoljam az idegeket...
(Nem rudom mikori az ár, de nem mai!)

https://edigital.hu/nvidia/gigabyte-pcie-nvidia-gtx-1650-4gb-gddr5-geforce-gtx-1650-oc-4g-gamer-videokartya-p734869

(#725) HUN_Sector válasza jocobacsi30 (#724) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Gddr5-ös. Ne sajnáld.
Gddr6-ost, ami kb 15%-al gyorsabb, kapni 86-ért most is.

(#726) Sundesz válasza HUN_Sector (#725) üzenetére


Sundesz
őstag

Hol kapni annyiért?

Hörcsög Powa'

(#727) HUN_Sector válasza Sundesz (#726) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Itt: [link]

Árukeresőn is fent van a cég, én is többször vásároltam tőlük már. Most perpill 85. Viszont gddr5, a memóriájára rosszul emlékeztem.

[ Szerkesztve ]

(#728) Sundesz válasza HUN_Sector (#727) üzenetére


Sundesz
őstag

Ez egy GTX 1050 Ti. :F

Hörcsög Powa'

(#729) Mans20


Mans20
addikt

[link] PCX-ben van 141-ért 6500, inkább megvárom a 3050-et.

(#730) HUN_Sector válasza Sundesz (#728) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Oh bocsánat, elnéztem hogy 1650-est írt. Túl sok forralt bort öntöttem már le a torkomon ma este. A 1650 gddr6 109000 ugyanott

(#731) Sundesz válasza HUN_Sector (#730) üzenetére


Sundesz
őstag

95 ezerért Foramaxban is van most. Meg 223 a 6600 XT, elég jó árak a hazai piacon.

Hörcsög Powa'

(#732) jocobacsi30 válasza HUN_Sector (#727) üzenetére


jocobacsi30
csendes tag

Érdekes ez a cég:
"Az AMD Radeon RX 6000 szériát és az NVIDIA GEFORCE RTX 3000 szériát, csak cégeknek vagy jogi személyeknek tudjuk értékesíteni. Köszönjük a megértést!"
A tippem a miértre, hogy (mivel azok nem fogyasztók) cégek felé elég 1 év garanciát adniuk, vagy méginkább nincs 15 napon belüli "hát ez inkább még sem kell" helyzet (persze tévedhetek).

[ Szerkesztve ]

(#733) HUN_Sector válasza jocobacsi30 (#732) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Rákérdeztem náluk erre amikor bent voltam. Lehet rendelni simán - emailben egyeztetve, ezt csak azért írtak ki, mert számtalan át nem vett rendelésük volt ezekből a kártyákból.

[ Szerkesztve ]

(#734) Dvix


Dvix
senior tag

Eléggé mennek le az árak fiúk az arukereso szerint! :C várjatok még a vásárlással. :B

(#735) jocobacsi30 válasza HUN_Sector (#733) üzenetére


jocobacsi30
csendes tag

Akkor a garanciával tévedtem!
De a "mégsem kell", úgy érzem betalált.
...és persze érthető védekezés a részükről -- én sem szeretném, hogy ilyen "lufi piaci termék" ücsörögne a raktáramban..

[ Szerkesztve ]

(#736) Aprósólyom válasza Dvix (#734) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Mármint hol? Linkeljél pls. mert én nem látom.
A tegnap olvasott/hallgatott pletykák is csak lassú csökkenést várnak, miközben 3050-ből sem várhatunk nagy készleteket, szóval az sem fog hozni nagy megváltást.

Jevons paradox

(#737) Dvix válasza Aprósólyom (#736) üzenetére


Dvix
senior tag

Írd be a keresőbe amilyen kártyát keresel. Pl ez [link]
És látod már ki is adja :C
Vagy nézd meg ezt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#738) Aprósólyom válasza Dvix (#737) üzenetére


Aprósólyom
addikt

223k még mindig semmi különös... Megjelenéskor kb. 190k HUF-ért lehetett volna magyar címre, magyar ÁFA-s számlával rendelni német webshopból, amiben már benne volt a relatíve drága, kb. 6000 forintnak megfelelő futár ktg.
de ha mutatsz egy árat, amire elismerően hümmögök, akkor tegyük fel, elhiszem neked, hogy történik valami... :DDD
Annyit látni, hogy megy lefelé tartósan az ETH, BTC. Ha így is marad tartósan, akkor is csak hónapok, mire valós, érezhető piacváltozás lesz nem pedig csak ici-pici árcsökkenés. Már sok éve tart ez a hercehurca... Az ilyen dolgok nem fordulnak vissza csak úgy pikk-pakk...
Vagy nem tudom hogy értelmezed az "eléggé mennek le az árak"-at, de a véleményem szerint ez semmi. A 223e HUF még mindig kb. 2x ár erős közelítéssel az eredeti MSRP-hoz képest.

Jevons paradox

(#739) lo_jo válasza Aprósólyom (#738) üzenetére


lo_jo
senior tag

Az a "kb 2x ár" éppen 1,5x lenne, de nem annyi, mert az AMD ref kártyára vonatkozik csak. AIB partner annyiért adja, amennyiért akarja, ez az ASUS dual 443 bruttó font (~190k) vagy 450 nettó dollár (~180k bruttó) az ASUS saját shopjaiban. Ezekhez képest főleg nem vészes 223-ért és a megjelenéskori 190 is azt mutatja, hogy az első szállítmány ebből is normál áron ment, mint sok másik kártyából is.

Ugyanez volt pl. az EVGA shopban is. Hiába mondta az NV, hogy a 3070 MSRP $500, az csak és kizárólag az általa forgalmazott FE kártyára vonatkozik, a partner kis túlzással annyiért adja, amennyiért akarja. Így a legalapabb EVGA 3070 $610, de tény, hogy a gyártók nagy része már egy éve emelt árat a megjelenéshez képest. De sosem volt náluk $500 egy 3070.

[ Szerkesztve ]

(#740) Aprósólyom válasza lo_jo (#739) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Az az épp 1.5x ár majdnem 2x.... Úgy ám. Ezért írtam, hogy kb. :K

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#741) fLeSs válasza Aprósólyom (#738) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Pedig ez az ár nagyon jónak számít itthon XT-ért. Kijövetelkor a sima 6600 volt 340e körül (csak azért tudom, mert rendszeresen figyelem). Ennyiért a többi boltban most a sima 6600-at adják.
Persze, még mindig sokkal több mint az MSRP, de sokat esett.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#742) Fücsök007 válasza fLeSs (#741) üzenetére


Fücsök007
őstag

Ami várható volt. Most a héten volt hír, hogy "véletlenül" ;] találtak 240000db GPU-t Nvidia-nál, nem kell már a bányászoknak. :C Gigabyte-tól visszaküldött chipekről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#743) Sundesz válasza fLeSs (#741) üzenetére


Sundesz
őstag

Megjelenés napján pár óráig lehetett 160 ezer t-ért Sapphire 6600 XT-t venni itthon. Ha van induló készlet, az általában MSRP áron megy az Alza.hu-n. 6500 XT-ből nem volt és most sincs semmi.

Jól emlékszem, hogy régen te csináltad a teszteket? :)

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#744) tomic


tomic
addikt

Sajna nem úgy sikerült ez a kártya illetve az ára ahogy vártam.
Kártyát viszont szeretnék lassan venni de hát ugye a mai helyzetben ez nem egyszerű. Az Igp-vel meg hát nagyon kompromisszumos a játék(WOT), viszont filmezni bőven elég.
Nem követtem rég óta mi mit érhet.
Viszont ma belebotlottam ebbe. [link]
Szerintetek ez ez jó árnak számit? Mi volt ennek a bányaláz előtt az ára?

(#745) Kansas válasza tomic (#744) üzenetére


Kansas
addikt

A magyar árakhoz képest nem rossz az ára, de csak akkor venném meg a helyedben, ha nem gond németben gariztatni szükség esetén. Illetve esélyesen lesz az még olcsóbban is, ha tudsz várni...
Az aktuális AMD és NVidia generációnak nem volt bányászláz előtti ára, mert a bányászláz kellős közepén jelentek meg...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#746) tomic válasza Kansas (#745) üzenetére


tomic
addikt

Gariztatás nem gond. Inkább még sokallom mindig az árát. Miből gondolod,hogy megy majd lefelé az ára? És mikorra várható az áresés?

[ Szerkesztve ]

(#747) Fücsök007 válasza tomic (#746) üzenetére


Fücsök007
őstag

Nyár elejére várható nagyobb árkorrekció, addigra a jobb ellátás és az alacsony ETH hozam mindenképpen begyűrűzik világszinten. ;)

(#748) vakablak93 válasza tomic (#746) üzenetére


vakablak93
őstag

Már ez is árcsökkenés amit talaltál, ez eddig 550 volt. :)

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#749) koko52 válasza Fücsök007 (#747) üzenetére


koko52
veterán

Az ETH árát ki mondja meg nyár elejére?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#750) MasterDeeJay válasza fatpingvin (#680) üzenetére

Felraktam a cikket de még nincs teljesen kész, viszont ha valaki másnak is van m40-ese akkor jó lenne ha megosztaná az infókat a topikban, elsősorban a hűtés lenne érdekes.
Vicces de még akár népkártya is lehetne belőle hiszen 80eft körül nem igen kapni GTX1070 szintű kártyát.
Nvidia Tesla M40 12/24gb moddolása játékhoz (TitanX szint)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.