Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) lo_jo válasza Gave (#1200) üzenetére


lo_jo
senior tag

Felül olvasd el a Special Queue 3.0 és a Special EVGA 30 Series boxokat. Ha ráhúzod a kurzort, kinyílik. Sok reményt egyébként ne fűzz hozzá, én is azzal kezdtem annak idején, hogy sorba álltam 3070 FTW3 Ultráért, aztán 2 nappal később megvettem Alzán. 2020. decemberi feliratkozásról 2021 júniusban értesítettek. Pedig akkor még nem is volt annyira szar a helyzet, mint utána.

(#1202) Chaser válasza Gave (#1194) üzenetére


Chaser
titán

én 100 eur-ért is tudok hozni
csak győzze kivárni aki rendeli ;]
azok az árak pont annyit érnek mint egy lóPh@sz...bár mondjuk az legalább egy lónak ér valamit

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1203) LK válasza Sundesz (#1190) üzenetére


LK
addikt

Visszaesett az ára. Az árukeresőn TOP2 a Sapphire 6500xt. Ha megnézed az árdiagramját, megint megy lefelé. Veszik,mert ennyiért nincs más.

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#1204) Aprósólyom válasza LK (#1203) üzenetére


Aprósólyom
addikt

És mit jelent az arukereso alapértelmezett rendezése? Kattintás? Hány percet töltenek el az termék nézegetésével? Az árukereső a vásárlásokat igazolni csak töredék részben és közvetetten tudja csak, szóval kizártnak tartom, hogy az alapértelmezett az vásárlások utáni TOP kategória. Másrészt, bizonyos termékcsoportnál tapasztalt TOP 1-10 termékekről szintén nem tudom elképzelni, hogy a vásárlások számát jelenti.
Én gyanítom, hogy ez a TOP 10 inkább fizetett PR.
Tessék: erősen gyanús a link alapján, de a tapasztalatom is ez a gyanút támasztja alá: Különleges megjelenési lehetőségek - Leaderboard (arukereso.hu)
Úgyhogy inkább hirdetik, hogy vigyétek már-vigyétek már, mert a kutya sem veszi. :U

Jevons paradox

(#1205) Chaser válasza Aprósólyom (#1204) üzenetére


Chaser
titán

szerintem az a bótokra' vonatkozik, nem termékekre
eleve ki fizetné egy adott termék top listába helyezesét?
nyilván viszik a kártyát, akinek van pcie4 lapja jobb választás mint a 1650
csoda hogy van ennyiért is, meg némileg talán tolt a 1650-ek árán pluszban

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1206) LK válasza Aprósólyom (#1204) üzenetére


LK
addikt

A top10 nem ezt jelenti. Nézd meg pl. a monitorok csoportot és rájössz talán magadtól.

Chaser: ennyi

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#1207) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Az a leaderboard tényleg másnak néz ki, megtévesztett az elnevezés. :B

Jevons paradox

(#1208) Armagedown


Armagedown
őstag

Valaki a PCXen egy ilyen kártyával szerelt gépet rendelt :)
Mondjuk én két hibát is látok a konfigban.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#1209) jokeph válasza Armagedown (#1208) üzenetére


jokeph
nagyúr

Kapásból nem foglalkoztam volna 9.gen-el. :D
Az ára miatt (10/11 gen-hez mérve), meg mert csak pci-e 3.0 van.

#1210nyunyu: :K
Egy jobb topflow hűtés többet ért volna.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#1210) nyunyu válasza Armagedown (#1208) üzenetére


nyunyu
félisten

Tippelhetek?
- PCI-E 3.0 alaplapba tette a 6500XT-t.
- az a vízhűtés maximum dekorációs célokat szolgál
- DDR4-2400???
- 12k-ért 650W táp???

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1211) Milka 78 válasza Armagedown (#1208) üzenetére


Milka 78
nagyúr

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#1212) Armagedown válasza nyunyu (#1210) üzenetére


Armagedown
őstag

A gagyi vízhűtést észre sem vettem az Inter-Tech táp és a régi alaplap mellett.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#1213) Kansas válasza nyunyu (#1210) üzenetére


Kansas
addikt

Tökéletes a lista :R
Talán a két leggázabb pont az első és az utolsó, nálam kicsit a táp felé hajlik a mérleg, mint fő gáz pont, ennyiért egy minőségibb 400-450W-os táp jobb választás lett volna, Chieftec vagy FSP színekben, de ha csak 19e-ig el bírt volna menni(+7e egy 350e-s konfignál szvsz nem tétel tápra), már 500W-os Seasonic-ot kapott volna, ami azért más kávéház, még ha a gyártó belépőszintje is, de 80+ Bronz plecsnije már legalább van(bár itt is "csalnak" a Seasonic gyári garival, 5 évből csak egyet adnak tovább a vevőnek) nem beszélve a minőségibb, megbízhatóbb belsőről.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1214) Aprósólyom válasza Armagedown (#1208) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Olyan "ki kell szórni a raktárból ezeket a cuccokat" típusú PC-nek érzem... :DDD

Jevons paradox

(#1215) nyunyu válasza Kansas (#1213) üzenetére


nyunyu
félisten

Nézegetem ezt a csodatápot, ez is max annyira 650W, mint amennyire a Codegenek tudták a 300W-ot 20 éve.
750W-os nagytesójára már 1 helyett 2 VGA tápcsatit mertek rátenni!

(S12-III 500-on 2 VGA tápcsati van, meg arról elhiszem, hogy le bírja adni a 480W-ot 12V-n.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1216) villamos


villamos
őstag

Nagyjából össze lehetne írni, hogy ilyen "budget" kategóriában mégis milyen komponensek illenek ehhez a kártyához igazából? Miből érdemes kiindulni? Mondjuk néhány cpu-alaplap páros... Jól gondolom hogy ezt a 4.0PCI -t mind az alaplapnak mind pedig a cpu -nak tudnia kell? :U
Már csak azért se, hogy a jószándékú kereskedő ne a raktár mélyéről összelegózott akármiket akarja rásózni olyasvalakire, aki mondjuk 4-5 évente vásárol csak egy-egy masinát magának, és nem követi napról-napra az aktuális trendeket...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1217) villamos


villamos
őstag

Gyorsan összedobtam egyet csak így unalmamban... Nemtom jóe neme? Próbáltam legjobban bennemaradni a videóban látott anyagi keretben...

INTEL Core i5-12400 2.50GHz LGA-1700 BOX
ASROCK H610M-HDV/M.2
COOLERMASTER Elite 500 ODD
ASROCK Radeon RX 6500 XT 4GB GDDR6 Challenger ITX PCIE
Kingston Fury 16GB Beast DDR4 3200MHz CL16 KIT
FSP Hyper 80+ Pro 550W OEM
SAMSUNG 500GB 860 EVO M.2 SATA M.2 2280

Ez felfelé kerekítve 324k

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1218) Aprósólyom válasza villamos (#1217) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Nem gondolom, hogy sok értelme van 6/12 prociban gondolkodni ennél a kártyánál, hacsak nincs szándékodban 1 év múlva lecserélned egy erősebb VGA-ra.

Jevons paradox

(#1219) villamos válasza Aprósólyom (#1218) üzenetére


villamos
őstag

Ez a legolcsóbb, értelmes 4.0 -PCIE -vel rendelkező CPU az általam kiválasztott bolt kínálatában. Van ezen kívül még kétmagos cerka 20 -ért, meg lehetne még a 11.gen, de az is ugyanennyibe kerül kb...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1220) Chaser válasza villamos (#1217) üzenetére


Chaser
titán

ha jól tudom a h610 lapok nem tudnak pcie4-et, sztem nézz utána

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1221) Mans20 válasza villamos (#1217) üzenetére


Mans20
addikt

Abba a legalja lapba nem tennék i5-öt.

(#1222) villamos válasza Chaser (#1220) üzenetére


villamos
őstag

Az Asrock szerint igen: [link]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1223) Aprósólyom válasza Chaser (#1220) üzenetére


Aprósólyom
addikt

A chipset nem támogatja PCI1 4.0-t, de a VGA nem a chipkészletbe van bedrótozva, sőt 1db M.2 PCIe csatoló sem, amibe teheted az Optane-t vagy csak egy sima SSD-t, szóval a belépő igényeket i3-al simán kiszolgálja. Sőt, egy kis szódával elmegy egy 12400(F)-vel is. ;] Én legalább is elviselném. Jól teljesít az 3200-es RAM-okkal is. :B

#1221 Mans20: +1 (Mielőtt valaki félreérti a kommentemet. Maga a H610 chispet nagyjából OK, HA ismerjük a korlátjait, de abba az ASROCK H610M-HDV/M.2 alaplapba én sem tennék i3-nál erősebbet. Szinte biztos, hogy nem alkalmas annál erősebbre a VRM, ha ki akarjuk hajtani a procit és nem akarjuk, hogy csak egy 65W TDP-n "szüttyögjön" az i5.)

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#1224) villamos válasza Aprósólyom (#1223) üzenetére


villamos
őstag

Milyen jellegű alaplap (chipset) lenne akkor a megfelelő megoldás? :B

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1225) Aprósólyom válasza villamos (#1224) üzenetére


Aprósólyom
addikt

6500 XT mellé a ma elérhető legolcsóbb PCIe 4.0 alternatívát venném, hiszen egy belépő VGA igencsak hektikus teljesítménnyel, emiatt nem látom értelmét mellépakolni a középkategóriás CPU-t. H610+i3-12100F+3200MHz DDR4. Ez megvan 80K-ból egy közismert üzletben. De ez csak egyetlen egy egyéni és általános vélemény. Speckó igényekre könnyen más választ adnék.
H610 lapok közül, így tesztek nélkül, puszták a stock képek alapján megvizslatva a VRM-eket, csak a GIGABYTE H610M S2H DDR4 lapot merném bevállalni, mert ott legalább dupla mosfet van minden fázisnál. Ahogy elnézem az Asus és Asrock kínálatát, azokban kevésbé bíznék.
i5 mellé, már inkább egy B660 lapot néznék. Gyanítom hogy Asrock B660M Pro RS vagy GIGABYTE B660M DS3H (AX), MSI PRO B660M-B DDR4, ASUS PRIME B660M-A D4 lenne a minimum, ami bevállalható i5 mellé. De inkább megvárnám a Hardware unboxed csatorna tesztjét, mert ha minden jól megy pár nap kérdése...

Jevons paradox

(#1226) Create. válasza Aprósólyom (#1225) üzenetére


Create.
addikt

Akkor inkább b560 + 11400f és megmarad a 6mag 12szál. 100-ból ez is kivan és az alaplap is elbír i7-et is később. 6500xt-hez én biztos ezt tenném.

[ Szerkesztve ]

(#1227) Vigneau válasza Create. (#1226) üzenetére


Vigneau
félisten

+1 a részemről is. :K

Közel hasonló konfig várja nálam is idővel az új jövevényt. (ASRock B560M Pro4 és i5-10400)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1228) villamos válasza Aprósólyom (#1225) üzenetére


villamos
őstag

Nem ugyanabban a "közismert üzletben" nézzük a termékeket sajnos... :( Persze bőven elég lenne az i3 -as de nem igazán elérhető...
Viszont a 11. gen valóban jobb opciónak tűnik, nagyobb hozzá a választék alaplap terén...

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1229) Zöld Róka


Zöld Róka
kezdő

Mindenki szidja ezerrel a kártyát. Közben meg ennyi pénzért jobb új kártyát nem tud venni az ember....

(#1230) Create. válasza Vigneau (#1227) üzenetére


Create.
addikt

A 10400-al nem fog tudni pci-e 4.0-át, nem? Nekem az rémlik, hogy csak a 11-gentől van.

(#1231) 1dude válasza Zöld Róka (#1229) üzenetére


1dude
aktív tag

Igy van. Jobbat nem tudok, rosszat meg nem veszek ;]

(#1232) Scarletiel válasza Zöld Róka (#1229) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Ne keverd össze a kényszervásárlást azzal, hogy valami népkártya és azért veszik. Ez egy híg f*s kártya teljesen kiherélve, 7 évvel ezelőtti teljesítménnyel (akkor sem a csúcs volt) és most ezt adják el 100+ ezerért. :R

(#1233) Sundesz válasza Create. (#1230) üzenetére


Sundesz
őstag

Igen oda 11400F a legolcsóbb belépő, 10. gen csak 3.0-t tud. Ha az AMD rendesen tudna gyártani és lenne 3100 és 3300X a piacon, akkor sokkal elérhetőb lenne a PCIe 4.0.

Hörcsög Powa'

(#1234) Zöld Róka válasza Scarletiel (#1232) üzenetére


Zöld Róka
kezdő

Vágom hogy nem egy erős kártya, de van ennyiért jobb új kártya? Ha nincs, akkor? Mert én nem látok olcsóbb újat ami jobb lenne...

(#1235) Vigneau válasza Create. (#1230) üzenetére


Vigneau
félisten

Jobban utána nézve igazad van. :R

Ebben az esetben egyszerűbb lett a cserém, mint azt gondoltam. Jobb híján akkor kivárom a 4GB-s RTX 3050-et, hátha nem lesz olyan rossz árfekvésű.

Ha jól emlékszem, a 8GB-s verziónál nem láttam olyan mértékben függést a PCIe-től, mint az RX 6500 XT-nél.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1236) Sundesz válasza Zöld Róka (#1234) üzenetére


Sundesz
őstag

Nincs jobb kártya újonnan ennyiért. De PCIe 3.0 alatt bizonyos játékokban akkora szívás van függetlenül a beállításoktól, hogy 1650 szintet hoz. Pl. F1 2021.

Hörcsög Powa'

(#1237) villamos


villamos
őstag

Csapókettő:

INTEL Core i5-11400 2.60GHz LGA-1200 BOX
ASROCK B560M - HDV
COOLERMASTER Elite 500 ODD
ASROCK Radeon RX 6500 XT 4GB GDDR6 Challenger ITX PCIE
PATRIOT 16GB Viper Elite II DDR4 3600MHz CL20 KIT
FSP Hyper 80+ Pro 550W OEM
SAMSUNG 500GB 860 EVO M.2 SATA M.2 2280

Szumma 313k

Tudom erre van külön topik, de most kifejezetten ehhez az adott kártyához keresem a legoptimálisabban elérhető konfigot...

Közbe nézem, hogy nem 320k hanem 350k... Mindegy, ez is alatta van... ;]

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1238) Smithy87 válasza Sundesz (#1236) üzenetére


Smithy87
senior tag

Igen meg kell nézni mihez veszed ha sosem nyomsz f1 et irreleváns az eredménye számodra. :D

12100f alapon 250 körűl 0-ról meg van a gép 6500xt vel.

[ Szerkesztve ]

(#1239) lo_jo válasza Zöld Róka (#1234) üzenetére


lo_jo
senior tag

De pont az a baj vele, hogy nem csak gyenge, ki is van mellé herélve. Átmeneti kártyának oké, de amikor feljebb akar váltani róla a user, akkor senkinek nem fog kelleni, mert még htpc-be sem jó. Egy használt ugyanilyen erős kártya legalább jó lesz a netezős gépbe yt, netflix, stb mellé levett órajellel, félpasszívban, a TDP harmadából. Vagy mondjuk egy hasonló erejű NV kártyát megvesz egy 2 gépes setupra váltó streamer a második gépbe, 1060 felett kb. bármi megteszi oda. Tudom, nem bolti új, nincs rá garancia, de nálam az ilyen szintű vágottság nagyobb hátrány, mint a garancia hiánya. Előbb adnék pénzt egy 580-ért vagy 1060-ért, mint ezért.

(#1240) Sundesz válasza villamos (#1237) üzenetére


Sundesz
őstag

Pont a heti hardverajánlóban van Foramaxos konfig RTX 3050-el, i3 12100F-el 320 ezer Forintért. A két vga ég és föld.

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#1241) Kansas válasza villamos (#1237) üzenetére


Kansas
addikt

Az a 30e különbözet valszleg elmegy a +16GB RAM-ra, amit te kispóroltál... ;)

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1242) Create. válasza villamos (#1237) üzenetére


Create.
addikt

Asus tuf b560m plusz (ez a lap elég jól felszerelt)~40eft
11400f (ha már úgyis veszel vga-t, akkor minek az igp bele) ~ 58eft
Kingstone 2*8gb fury beast 3200mhz cl16 (cl20-as ramot felejtsd el, a 3600mhz ebből is ki fog jönni, ha nem is cl16-on)~28eft
Intel 660p 512gb ssd (olcsó, gyorsabb mint a satas és 5év garis) ~19eft

[ Szerkesztve ]

(#1243) Kansas válasza Create. (#1242) üzenetére


Kansas
addikt

"ha már úgyis veszel vga-t, akkor minek az igp bele"
Hát a videó ki-bekódolásra...!
Nem hallod minden RX6500XT-t fikázó review-ben, hogy az mekkora dealbreaker...? ;)

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1244) Create. válasza Kansas (#1243) üzenetére


Create.
addikt

Akkor vehet 11400-at is, ha fontos neki az általad leírt. Ha nem, akkor ~8eft-t spórol rajta.

[ Szerkesztve ]

(#1245) villamos válasza Create. (#1242) üzenetére


villamos
őstag

Összekavarta a konfigot webshop én meg nem figyeltem, csak kontrolcékontrolvé...
Természetesen csak a deszka, és a cpu változik, a többi marad az 1. verzió...

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1246) villamos


villamos
őstag

Annyi mindenesetre nagyjából kirajzolódik, hogy ennek a kártyának a rákfenéje a korlátozott RAM és a különféle egyéb korlátok mellett a PCI-E 4.0 "megkövetelése" is. Belépő szinten nem nagyon van hozzá elérhető alkatrész gép építéséhez. Egyszerűen nem lehet vele elég olcsó gépet épteni, hogy megérje. :U Leginkább i3 -as, vagy valamilyen Athlon illene hozzá, de ilyenek nincsenek...
Ugyanezek miatt régebbi gépbe sem nagyon éri meg belerakni szerintem...
Tulajdonképpen légüres térbe érkezett ez a kártya.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1247) 1dude válasza villamos (#1246) üzenetére


1dude
aktív tag

Erről van szó.

(#1248) gbors válasza 1dude (#1247) üzenetére


gbors
nagyúr

Klasszikus AMD termék, 2 évvel megelőzte a korát ;] PCIE 4.0 mellé elmegy, és az új gépek többnyire már úgy "épülnek", 2-3 év múlva drop-in upgrade-ként is jó lesz egy csomó helyre. A 4GB RAM nem túl nagy probléma, ha a textúraminőségben kompromisszumkész valaki - persze ha lenne elég PCIE-lane, akkor túl nagy kompromisszum ott sem kellene, ahogy az 1650S-nek sem kell.
Szerintem teljesen jó, hogy van egy ilyen opció 110k-ért, nem kötelező megvenni, ha nem felel meg a céljainknak. Emellett érdeme van abban is, hogy 1660S / 1660Ti 160-180 között kapható, a korábbi 200+ helyett.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1249) Kansas válasza villamos (#1246) üzenetére


Kansas
addikt

Tulajdonoképpen baromira hiányzik pár Zen2/Zen3-as Athlon a piacról, vagy 11/12 Gen Pentiumok, amikre lehetne olcsó HTPC és netezős gépeket építeni, úgy 15-35e Ft árban (mármint a proci)...
Hogy ki az a barom az AMD-nél, aki azt gondolta hogy százezres full méretes kártyákat bárki HTPC-be akarna venni... gondolom senki, csak nem akarták első körben bevallani, hogy laptop GPU-t tettek rá...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1250) 1dude válasza gbors (#1248) üzenetére


1dude
aktív tag

Lehet, hogy a pixel art játékokhoz készült. Úgyis azok élik virágkorukat :DDD

Már csak arra leszek kiváncsi, mi lesz a helyzet az új generációval.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.