Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) jokeph válasza HUN_Sector (#599) üzenetére


jokeph
nagyúr

Az azt jelenti, hogy határon van a CPU, azaz az i5 helyére biggyesztve egy i7-4770-et sokat javulna az még, min/1%/0,1% FPS értékekben. :U
Amúgy nem rossz így sem még annyira. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#602) lo_jo válasza Chaser (#593) üzenetére


lo_jo
senior tag

Hát ez szerintem így nagyon nem igaz. A 1650 már most is kevés, ha meg el akarod később passzolni, akkor főleg kevés lesz egy 5-7 éves kártya. Egy 3060 vagy felette lévő meg pár év múlva fog oda jutni, mint most a 1650, úgyhogy jóval könnyebb lesz eladni annak, aki 3-5 éves lemaradásban követi a piacot. Ha ez nem szempont, akkor is igaz, mert 130-ért már most erős kompromisszumokat kell kötni, 300-ért legalább 1-2 évig ultra helyett high elég lesz, nem beszélve a DLSS/DLDSR lehetőségéről.

(#603) ddekany válasza bobalazs (#588) üzenetére


ddekany
veterán

"de ennyiért nem éri meg játszani ezekkel a játékokkal"

Jákokkal játszás általában 0 bevételt hoz, szóval mennyiért érné meg? :) Ezt nem lehet számszerűsíteni, a játék egy pszichés igény kielégítése. És sokaknak nem fáj annyira kiadni pár 100e-t néha szórakozásra, mert nem hónapról hónapra élnek.

(#604) bobalazs válasza ddekany (#603) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Egy átlagbérből élőnek megéri?
Mert ha az átlagnak okés, akkor nekem nagyon szar lehet.
De lehet hogy csak okosabb próbálok lenni mint amilyen vagyok , és a használt i5 + integrált kombón agyalok. 150ből 4 db i5 8400-at kapok. nem fair.

(#605) Aprósólyom válasza Scarletiel (#587) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ha nincs a boltban, abból még nem derül ki, hogy mennyien veszik, csak az hogy elfogyott a készlet. Kérdés, hogy mennyi volt a készlet. Nem gondolom, hogy ezt meg fogjuk tudni.
Ezt a karit azok számára látom alternatívának, akik sosem vesznek használt terméket, csak újat, boltból, garival. Így most talán tudnak relatíve olcsó VGA-t venni újonnan.

Jevons paradox

(#606) gejala válasza bobalazs (#604) üzenetére


gejala
őstag

Aki azt számolgatja, hogy megéri vagy nem éri meg, annak a játék nem hobbi, csak valami melléktevékenység. Hobbira senki nem racionálisan költ, mert a hobbi egy életre szóló függőség, amiről nem tud lemondani az ember, legfeljebb súlyos pszichés zavarok árán.
Van akinek pl. a tánc vagy valamilyen sport a hobbija. Neki ezt muszáj csinálnia egész életében valamilyen formában, mert ha abbahagyja, megzavarodik.

A játék is pont ilyen. Van aki utazásra költ sokat, van aki motorozik, van aki játszik. Én se számolom, hogy mennyit költök játékra, de olyan 200-250k lehet a szoftver része évente plusz két évente 200-250k hardverre. Nem fogok csődbe menni tőle és nem leszek boldogabb akkor se, ha kevesebbet költök rá. Csak elkönyvelem, hogy ez ennyi és játszom, amikor csak időm engedi.

[ Szerkesztve ]

(#607) bobalazs válasza gejala (#606) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ha annyit dolgoznál mellette mint amennyit nem, mivel játékkal töltöd az időd, akkor mindjárt nem érné meg.
Az átlag csóró magyar a 120 ezres gyári munkás fizetésével, na jó ezt itt be is fejezem. Nem értek egyet veled, meg nagyon sok mókussal ebből a topikból.
Költsetek, vegyetek, játszatok, nem érdekel.

(#608) gejala válasza bobalazs (#607) üzenetére


gejala
őstag

Kétszer-háromszor annyit dolgozom hetente, mint amennyit játszom, ritkán jön össze 12-15 óránál több egy héten. A szabi persze más, olyankor napi 6-8 óra játék van.

Az a 120 ezer fizetés meg hogy jön ki, amikor br. 260 a minimum, ha van bármiféle szakmád? Egy sima targoncás, villanyszerelős vagy szakács melóért is fizetnek min. 300-350 nettót ma már, ha nem full pályakezdő valaki.

[ Szerkesztve ]

(#609) ddekany válasza bobalazs (#604) üzenetére


ddekany
veterán

"Egy átlagbérből élőnek megéri?"

Valószínűleg nem. Viszont csak kevés áll rendelkezésre, arra meg jut bőven elég nem-átlag-magyar vevő, a jelek szerint.

(#610) Kansas válasza bobalazs (#607) üzenetére


Kansas
addikt

Nincs ezen mok vitatkozni való, a PC gaming, ha az ember tartani akarja a lépést a legújabb hardverekkel és játékokkal, luxushobbi. Akinek van rá, költ, akinek nincs, az nem költ, vagy úgy dönt, hogy nem tartja a lépést, mert akármiért. Az hogy kinek mi éri meg az vér szubjektív, nekem van "120 ezres gyári munkás" barátom aki sokkal többet játszik, mint én, sokkal gyengébb vason.
A mostani piaci viszonyokkal elsődlegesen az a gond, hogy sok olyan embernek nincs rá elég ilyen árak mellett, akinek a normál piaci viszonyok mellett volt, és ők nehezen mondanak le az eddigi vásárlási szokásaikról, nekik fáj a helyzet a legjobban. Akinek eddig se volt, vagy eddig se szánt rá, annak kevésbé problematikus az ügy, akinek meg annyi van, hogy a mai árak mellett is belefér, annak megint csak kevésbé fáj, mint annak, aki épp átbillent a határon.
Máshonnan nézve: én pl. nem költök többet hardverre havi átlagban, mint nyugdíjas nagyapám cigire... kinek mi a szenvedélye, arra költ.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#611) Kansas válasza gejala (#608) üzenetére


Kansas
addikt

Szerintem minimálbér környékén kereső betanított munkással számol, akinek semmi szakmája, max jó esetben egy érettségije - kb ők keresnek ennyit.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#612) bobalazs válasza ddekany (#609) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Na jó látom nekem adsz igazat, vagy én neked, nem is tudom már, de a meglátás kézenfekvő, hogy kevés a supply/demand.
Maradjunk annyiba nem keresek 300at na. Ahol dolgozom ott az irodisták keresnek akörül. És ezzel le zártam végleg, mert nem tartozik senkire, azért hoztam fel, hogy mindenki megsajnáljon és küldjön pénzt. Ja nem. ;]
Néha rádöbbenek rossz fórumra járok mert itt mindenhonnan kilógok a sorból, olyan pénzekkel dobálóznak.
Meséltem egy haverral azt mondta a meló mellett nincs ideje számítógépezni, ő még a 80 ezret is sajnálja egy (komplett) gépre. Szóval erről is van szó.

[ Szerkesztve ]

(#613) Kansas válasza bobalazs (#612) üzenetére


Kansas
addikt

No de akinek ideje sincs játékra és sajnál 80e-t egy komplett gépre, az ballisztikus ívben tesz rá, mennyibe kerülnek az új hardverek, vagy nem?

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#614) bobalazs válasza Kansas (#613) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

De érdekelte. A meglévő megszokott böngészős játékát nem tudta valami miatt játszani, a boltban javasoltak neki videokártyát, ami a legolcsóbb, szintén 80 ezer forint volt. Annyit nem ér meg az egész.
Régi hardvert meg nem árulnak boltban.

(#615) Create. válasza gejala (#608) üzenetére


Create.
addikt

Keleti részen, még Debrecenben sem fizetnek egy targoncásnak annyit, vagy ha igen, az 3műszakkal, pótlékkal, hétvégi munkával ha kijön annyira. Óriási különbség van fizetésben a nyugati és keleti rész között, az árak meg ugyanazok (lassan az albérlet se olcsóbb).

De abban igazat adok, hogy netto 120-tól bejelentett 8órás munkaviszonyban már többet kell keresni (netto 133 a minimálbér).

[ Szerkesztve ]

(#616) Kansas válasza bobalazs (#614) üzenetére


Kansas
addikt

"Régi hardvert meg nem árulnak boltban".
De, árulnak. Több helyen is, pl. PC-MAX, PC Aréna, de vidéken is itt-ott előfordulnak használtvas-boltok, csak az nem talál aki nem keres. Meg hát itt a HardverApró is...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#617) bobalazs válasza Kansas (#616) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Kösz. :R

(#618) Kansas válasza bobalazs (#617) üzenetére


Kansas
addikt

Ne csinálj úgy, mintha újat mondtam volna... ;]
Csak néha a nagy érvelésben az ember elfelejti hogy nem feltétlen minden úgy van ahogy írja, nem árt időnként egy kis emlékeztető... :D

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#619) Scarletiel válasza Kansas (#610) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Istenem de szépen megfogalmaztad amit nekem eddig nem sikerült :R

(#620) jokeph válasza bobalazs (#604) üzenetére


jokeph
nagyúr

i5-8400 ? :U
A 7600K-t nem adnám érte, hiába -2 mag. :D

#606gejala: :K
Én sosem számolom, mert hobbi a PC építés (gaming talán 10% az egészből) és nem érdekel, az effektíve "mennyit bukok rajta" meg pláne hidegen hagy, mivel ez nekem hobbi és az nem erről szól. :))
Ezt a zsét akár el is ihatnám, utazhatnám, stb ahogy írod. ;]
A vasaim 3/4-e haszált cucc, többnyire mélyen jó áron jöttek az évek alatt.

#610Kansas: hasonló indítattások mentén inkább megyek a régebbi gémek felé, csakis a VGA miatt.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#621) ddekany válasza bobalazs (#614) üzenetére


ddekany
veterán

Tehát előzőleg játszott vele, és akkor még ment... vagy átállt egy még gyengébb gépre azóta, vagy csak a szoftveresen döglött be vmi. A másik, hogy böngészős játék jellemzően olyan, hogy menjen IGP-n is. OK, nem-kifejezetten-ősi IGP-n. Ha ősi IGP a gond, akkor egy GT 730 azt lekörözi, és az "csak" 30e újonnan, nem 80e, szóval a boltban is szívatják. (És persze, nem kötelező újonnan venni.)

(#622) bobalazs válasza ddekany (#621) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Mindegy, nem láttam nem tudom a gép nyűgjeit. Hiába mondom hogy átbaszták, ezzel ő nem tud mit kezdeni. Inkább akkor no gép számára és kész. Csak beszéltünk róla.
A két bolt linkje, ha megbízható, jó lesz, látok ott két 2 gigás vgat 20k-ért ami épp jó lesz. (valami quadrok:) majd említem neki.

(#623) Scarletiel


Scarletiel
senior tag

Amúgy megoldás lehet valóban az is, hogy az ember vesz egy szerényebb vga-t vagy nem cseréli le a mostanit és kipörgeti az évek alatt halomra vásárolt akciós steam könyvtárát. Mert nyugtassatok meg nem csak nekem van vagy 70 játékom amit megvettem mert kellett meg akciós volt, de pakoltam bele össz vissz 2 órát mondván, hogy folytatom majd.

(#624) Kansas válasza Scarletiel (#623) üzenetére


Kansas
addikt

Megnyugtatlak, nekem is...
Meg Origin-en, meg GOG-on, Ubi-n, meg legújabban egy csomó ingyenes cucc Epic-en... :D
Illetve még a PS4-es játékaimat se toltam ki mindet, még jó, hogy a PS5-ön is mennek - szóval ha mostantól 2 évig a meghibásodott hardverek cseréjén kívül 0 forintot fordítanék játék/hardver vásárlásra, esélyesen akkor is lenne mit tolnom, és az se biztos, hogy a végére jutnék... pedig általában 3-4 játékot tolok párhuzamosan(mármint TDM-ben, persze).

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#625) ddekany válasza bobalazs (#622) üzenetére


ddekany
veterán

Én félnék az ilyen kis vacak ventilátorok hangjától, ami azokon lenni szokott... Meg alsó kategóriás kártyákból van passzív is.

(#626) ddekany válasza Scarletiel (#623) üzenetére


ddekany
veterán

Hogy annyit akcióznak Steam-en, arra utal, hogy más is ezt csinálja... Nekik előállítási költség 0, szóval miért ne adják negyed áron, ha te attól 10x annyit vásárolsz. Amúgy, annyi játék van ma már, hogy IGP-n elfutókkal is el lehetne az ember élete végéig. Persze, arra hergelik fel mindig az embereket, ami nem olyan... ;]

(#627) lo_jo válasza ddekany (#626) üzenetére


lo_jo
senior tag

Vagy nem sikerült írásban átadni, amire gondoltál, vagy nagyon nem vagy vele tisztában, hogy hogyan működik a Steam, mind üzleti, mind technikai oldalról.

(#628) ddekany válasza lo_jo (#627) üzenetére


ddekany
veterán

Nem gépeltem el. Szóval ennél többre lesz szükség.

(#629) Chaser válasza Scarletiel (#623) üzenetére


Chaser
titán

én sajnos nem tudlak megnyugtatni, amennyi játékot én vettem attól éhen halnának a gyártók ( : - és nem warezoltam -
gp-ből is csak azokat néztem meg amik úgy tűntek valamennyire érdekelnek, szinte mind 10 perc után kuka volt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#630) M@cika válasza lo_jo (#627) üzenetére


M@cika
őstag

Én már egy vén medve vagyok, az ilyen Steam meg hasonló gyökérségek hidegen hagynak. Nekem csak olyan játék jöhet szóba, ami feltelepít (akár CD/DVD-ről) és offline megy.

Nasit a kis fehér medvének!

(#631) XuChi


XuChi
addikt

Sajnálom, hogy számomra véget ért a PC gaming. Én ilyen árak mellett egy forintot nem költök többet a gépemre. Szépen eladtam a VGA-mat, CPU-mat, és vettem egy 5600G-t. Ennek az iGPU-ján elfutnak az indie címek és egyéb régebbi játékok. Vettem Series S-t és egy PS5-t a VGA-m árából, és a PC nekem irodai eszközzé alakul majd át szépen lassan. Konzolon csak a 30K-s day one árak azok mik kicsit zavarnak. :U Bár a Game Pass Xbox-on nagyon jó áron van. Remélem a Sony is hozza a saját ilyen szolgáltatását végre.

[ Szerkesztve ]

(#632) Petykemano válasza XuChi (#631) üzenetére


Petykemano
veterán

A MS és a Sony is kétpofára vásárolják fel a kiadókat és a stúdiókat. Én tartok tőle, hogy néhány éven belül a független PC játéknak nem csak hardver, hanem szoftver oldalról is vége lenne. A steam, meg a gog szerintem nem tudna annak ellentartani, ha nincs olcsó hardver és a nagy címek nem, vagy késve jelennek csak meg xboxon és/vagy Ps-en kívül. A második lépés az, hogy be fogják húzni a játékok nagy részét a felhőbe és vagy fizetsz érte havi 10-30-t, vagy viszlát. Indokolni persze azzal fogják, hogy fusson tévén is, ne kelljen neked azért drága hardvert venned.

Valójában a PC gaming fenntartásában az az AMD, nvidia és Intel érdekelt, akik a felhő és az adatközpontok seggét nyalják és a konzumer piacot szemétlerakónak használják.
Mert ha ez a piac elsorvad, akkor nekik csak a nagy cégek adatközponti megrendelései maradnak, de lényegesen nagyobb mértékben kiszolgáltatva nekik.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#633) ddekany válasza Petykemano (#632) üzenetére


ddekany
veterán

Vagy, amíg úgy is kell PC másra (már akinek, de azért nem kevés olyan ember van), PC-n maradnak az "indie" címek, amiket immár direkt IGP-re írnak. Valakik ezt a rétegigényt is ki fogják aknázni, és ezek egyike talán a Steam lesz.

A másik, hogy a jelenlegi helyez, a bányászati és gyártási gondokkal, nem marad örökké meg. Persze kérdéses, hogy a jó pár év ínség után visszaépül-e ami volt, vagy már beáll túlságosan addigra konzolra a világ.

(#634) fatpingvin válasza Petykemano (#632) üzenetére


fatpingvin
őstag

ja, mert most akkora a szoftveres függetlenség, nagyjából mindennél az a default hogy windows only, gyakran DRM-el súlyosbítva. egy az egyben ugyanaz mint a konzolok esetében, csak a platformot is neked kell összeraknod.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#635) carl18 válasza XuChi (#631) üzenetére


carl18
addikt

Lehet kell neki 2-3 év is mire valóban beállnak az árak MSRP közelébe! :) Hát sajnos ez egy ilyen rossz időszak.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#636) Aprósólyom válasza XuChi (#631) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Nekem ez így csederből vederbe érződik. 5600G+Series S+PS5 össz ktg.-ből a mai árak mellett is jó gépet lehet építeni.
Mi az az indok, ami ésszerűbbé tette számodra ezt a kombót? Mert nekem ez így nagyon nem egyértelmű.

Jevons paradox

(#637) Kansas válasza fatpingvin (#634) üzenetére


Kansas
addikt

Elvileg ezen segíthet valamennyit a Valve, ha kihozzák a saját, játék-orientált Steames disztrójuk következő generációját a megfelelő segédprogramokkal(Proton, stb) és profi supporttal. Attól eltekintve komolyan vehető Linux gaming jelenleg csak Playstation-ön van...

Nem véletlenül a Windows a default, a Microsoft a marketing és sales tevékenységén kívül jelentős mennyiségű mérnökórát is fordít arra, hogy az oprendszere alkalmas legyen közös futtatási platformnak(és nem csak játékok számára).

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#638) gejala válasza Petykemano (#632) üzenetére


gejala
őstag

Xbox exkluzívok nincsenek, minden jön PC-re is, ez hivatalos álláspont MS részéről. És Sony is erősen nyit PC felé, meglátjuk PS5 címekkel mi lesz.

A felhő meg nem opció, mert legalább 100 mbites net kell, ha olyan minőséget akarsz, amit egy konzol ad. Plusz nem árt közel lenni a szerverhez, különben nem lesz meg a <16 ms input lag.

Steam meg lassan már hetente dönti az eladási/játékos szám rekordokat. Senki nem ellensége a pénzének, hogy ennyi embernek ne akarja eladni a játékát.

[ Szerkesztve ]

(#639) Kansas válasza gejala (#638) üzenetére


Kansas
addikt

A Sony címek elvileg 3 évvel a megjelenésük után jönnek csak ki PC-re, azalatt behozzák az árukat konzolon, a PC-s eladások csak hab lesznek a tortán - különösen, hogy teljes ár környékén adják ki őket, ahogy pl. a God of War esetében is látszik...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#640) XuChi válasza Aprósólyom (#636) üzenetére


XuChi
addikt

Az hogy a VGA-m árából megvolt a két konzol. A CPU árából meg +50K volt és meglett az 5600G.

(#641) fatpingvin válasza Kansas (#637) üzenetére


fatpingvin
őstag

"Attól eltekintve komolyan vehető Linux gaming jelenleg csak Playstation-ön van..."

hogy mi? miről nem tudok?

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#642) pecccccccca válasza XuChi (#631) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Hogy mi van????
Valami nem klappol ezzel a történettel. Vagy csak túlzóan írtál, mert haragszol a VGA piacra és minél drasztikusabban akarod egy kitalált történettel előadni a mai “siralmas” állapotokat vagy csak gyermeteg hiszti a részedről…
Temeted a PC gaminget ilyen VGA árak mellett, de azért volt egy olyan VGA-d aminek az árából simán vettél egy Xbox-ot egy PS5-öt meg egy APU-s procit….
PC-n szeretsz játszani ami mellé volt egy ~ fél millás VGA-d, de eladtad, mert pfujj pfujj VGA piac és megsiratod a PC gaminget…

Hol a kandi kamera????

[ Szerkesztve ]

Humorban nincs helye tréfának!

(#643) paljani válasza Aprósólyom (#636) üzenetére


paljani
aktív tag

Nekem is ez ugrott be. Fórumtárs eladott 4 de inkább 5 kilónyi hardvert, majd egy az egyben elköltötte de konzolokra miután/mialatt (?) rájöhetett (?), hogy hiába adta a használt vga-ját 2-3x áron, az újak meg még drágábbak. Aztán így a PC gaming meghalt számára. Tényleg sad story.

(#644) Aprósólyom válasza XuChi (#640) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Most leírtad ugyanaz azt, kicsit másként, de mi az indok? PS5 exkluzív címmel akarsz játszani, mert erre vágytál?
Árakra panaszkodtál és most többet költöttél. Ezért nem értem. Akkor az ár mellett kell legyen más is az indokok között. Az érdekel.

Értsd: én is gondolkodtam hasonlón. Osztottam szoroztam, figyelembe vettem hogy milyen játékok érdekelnek, mire használok egy PC-t, milyen PC+konzol kombóval tudom kielégíteni az igényeimet és én pont ezért maradtam a PC-nél.
Szóval csak szimplán kíváncsi vagyok a preferenciákra, ami alapján más aspektusból jobban megérte a te kombód.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#645) slmSIG


slmSIG
tag

Üdv!

A cikk megjelenése óta olvasom-olvasgatom ezt a fórumot...
A kártyához és az árához nem sokat fűznék...: Tragikomédia.

Szintén úgy vagyok vele, hogy a PC gaming, a helyzetet tekintve, szép lassan be fog végeztetni és konzolra fog terelődni.
Én is erősen gondolkodom egy ideje egy XBOX-Serises-S gépen.
(...részemről mindenképp xbox, a ps5 nem érdekel, mert drága, annyit már nem ér az egész, exclusive cím meg ami esetleg-'talán' érdekelne, már nem nagyon lesz 2db saját stúdióval...)

A döntés előtt viszont, jó volna összeszedni pár tudnivalót:
Melyik VGA -val egyenlő az új X-S grafikai képessége, esetleg mennyivel erősebb
az új Series X. -ez lehet akár 5éves hardver is, kit érdekel, ha ugyanazt tudja.
Ebben az esetben, jó ár-értékkel és egy Ultimate-Gamepassal PC -re jön ki legjobban az ember. Szóval engem inkább az izgat jelenleg, miként éri meg a fentiek alapján, a legjobban.

(#646) kriszpontaz válasza fatpingvin (#641) üzenetére


kriszpontaz
veterán

FreeBSD12-re gondol (Orbis OS) - gondolom :D.
Maga a PS oprendszere. Nem igazán lehet egy SteamOS 3.0-val vagy egyéb Linux gaminggel összehasonlítani, Steam Deck ide vagy oda.

[ Szerkesztve ]

(#647) Smithy87 válasza slmSIG (#645) üzenetére


Smithy87
senior tag

"A kártyához és az árához nem sokat fűznék...: Tragikomédia."

Egyre több tesztet nézekés ez a kártya értelmezhető azoknak akiknekegy 4-5-6 éves 580-1060 van a gépében még 140 körül is értelmes kártya ha az egyébként elég. Ez új van rajta gari és a teljesítménye sem vészes. Azért elég sok konfigban ketyeghet az ADM 3xxx-res rizsa ami meg már PCE gen4 ott meg egész elfogadhatóa teljesítmény.

(#648) Aprósólyom válasza slmSIG (#645) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Tiszta Microsoft reklám. :C Nem vagytok ti depisek?
Mintha csak a legújabb AAA címek lennének "A Játékok". Kijátszottátok a játéktörténelmet már vagy mi? :U Akinek nincs pénze izmos hardverre az is talál jó játékot PC-re. Ráadásnak ott vannak az emulátorok.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#649) Kansas válasza kriszpontaz (#646) üzenetére


Kansas
addikt

Az Orbis az a PS4-en van, a PS5-ének nincs külön neve tudtommal, de igen, arra gondoltam.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#650) slmSIG válasza Aprósólyom (#648) üzenetére


slmSIG
tag

Neked vannak súlyos olvasás-értési problémáid...
-akkor miért engem kérdezel a depiségről?

Amit írtál, az is totálisan nonsence....
Próbáld értelmezni az egész hsz.-t ne csak egy-két betűt, vagy néhány szót!
Oda van írva, értelmesen PL. a kövi mondat IS:
"-ez lehet akár 5éves hardver is, kit érdekel, ha ugyanazt tudja."
vagy...:
"...Én is erősen gondolkodom egy ideje egy XBOX-Serises-S gépen.
(...részemről mindenképp xbox..."


Ez alapján, hogy is sikerült levonni az ökörségedet? Nem értem...
-segítek...
Melyik az a konzol, amin akár régi címek IS játszhatóak az újak mellett PC -hez hasonlóan?
...
Nincs is több kérdésem, de válaszom se lesz...
Gondoltam szólok előre, sajnos nekem nincs türelmem az agyhalottakhoz.
Tanulj meg olvasni mielőbb, mert hasznos!
-segíti, megkönnyíti a tanulást és az egész életedben nagyon fontos!
További kellemes vergődést! :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.