Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) gbors válasza 1dude (#1250) üzenetére


gbors
nagyúr

Introducing the GT 1030, your all-around solution for pixel art games ;]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1252) Scarletiel válasza Zöld Róka (#1234) üzenetére


Scarletiel
senior tag

És akkor most örüljek neki és bíztassak embereket, hogy lehet egy vacak semmirekellő kártyát venni ideiglenesen 100k-ért? Ez már inkább az a kategória, hogy vagy vennék egy használt RX580-at, RX5500XT-t. GTX1060-at, GTX1660-at, RTX3050-et akár kicsit drágábban is, de ezt a kártyát messziről kerülje mindenki. Aki meg PCI-e 4.0-ás lapot vesz hozzá való processzorral meg sok rammal, az valszeg nem a VGA-n fog spórolni vagy legalábbis a nagy többség nem azért akar friss up to date technológiát venni, hogy utána az egyik komponens egy kiherélt vacak legyen. Ez a kártya nem jó, nem is lesz jó és csak sajnos azok fogják megvenni 90% akik rá vannak kényszerülve. :(

(#1253) Kansas válasza gbors (#1251) üzenetére


Kansas
addikt

Az lesz majd a GT3010... ;]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1254) KROK640 válasza Aprósólyom (#1154) üzenetére


KROK640
veterán

Persze, hogy jó a 12th gen I3 , hisz ezek nemrég (8th genig) még az I7-esek voltak :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#1255) KROK640 válasza Scarletiel (#1252) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, ez a baj ezzel a kártyával, hogy csak drága lap + proci kombó mellett futja ki magát, és emiatt pont a célközönségének (az ár érzékenyeknek) nem lenne jó. :(

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#1256) Aprósólyom válasza Create. (#1230) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Izlések és pofonok. Alder Lake P core jelentőset lépet előre IPC-ben + Úgy vélem, hogy jó ideig nem a 4/8 szál lesz a szűk keresztmetszet belépő és középkategóriás VGA-nal. Legalább is a 6500 XT-t minden kétséget kizáróan ki fogja szolgálni az életciklusa idejéig.
Aki meg munkára vesz elsősorban, azoknál eleve jobban megéri az AMD még mindig, mert a CPU terhelés jelentős növelésével sokkal jobban skálázódik a teljesítmény/fogyasztás mutató.Én már csak nosztalgiából vennék 11 genes platformot, ha már új gépben gondolkozunk.. Vagy esetleg használtan 10 gent még olcsóbban, ha számít az ár és vennék egy GTX 1660 valamit az RX 6500 XT helyett. :C

Itt egy kisebb listára szerkesztett ábra (hogy ne legyenek benne a leggyengébbek és a legerősebbek) a techspotról, hogy lássuk, hova érdemes elhelyezni a "kis" i3-t. Jóformán legalább i5-12400/R5 5600X procikban kell gondolkoznunk, ha jobbat akarnánk tőle, miközben jóval kisebb teljesítményfelvételből megoldja a feladatot, mint a korábbi genek. Legyen az akár i5 vagy bármi más.

Jevons paradox

(#1257) Aprósólyom válasza KROK640 (#1254) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ne tettesd, hogy az az AMD fanboy vagy, aki olyan véleménybuborékban él, hogy még mindig az i5-2500K a best buy, mert azóta nem lépett előre az Intel az AMD meg már a horizonton is eltűnt... :P Tudom, hogy nem vagy az. :B

#1255 KROK640: Na hát igen, kapitalizmus: pörgetni kell a gazdaságot, vegyél újat! 80k a legolcsóbb szett, mindegy hogy i5-11400-ról beszélünk vagy i3-12100-ról. ;] Tényleg nem a legolcsóbb, de hát eléggé elcseszett időszakot élünk... :(((

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#1258) Vigneau válasza Aprósólyom (#1256) üzenetére


Vigneau
félisten

Hasonlóan gondolkodunk a PCIe 4.0 "rádöbbenésem" óta. Annyi különbséggel, hogy én a már meglévő Gen10 Intelem mellé GTX 1650 Super után kezdtem nézelődni. Bár néha igen közel van árban hozzá a sima GTX 1660. :K

A sors iróniája, hogy az RX 6500 XT konkrét publikált tesztjei előtt nem sokkal vettem az i5-10400-am. :B :DDD

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1259) Aprósólyom válasza Vigneau (#1258) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Véleményem szerint általában nincs jó ár/érték arányuk a GTX 16** sorozatú kártyáknak a használtpiacon. De vannak olyan tényezők, amik kivételet képeznek (1-1 játék, ki lehet fogni még garis példányokat, kisebb fogyasztás)
1650 Super használt 110-től indul felfelé és csak 4GB ennyi pénzé'... ;]
90k körül már kapni 1060 6GB-t.
Vagy 4GB-os 470/480/570/580-t néznék méginkább egy megbízhatóbb tagtól, amit vagy ő maga már kitakarított tesztelt, vagy bontatlant és te magad takarítod ki. 60-80 között találni számtalan kártyát. Undervoltolva, kb. 2-5% teljesítményvesztést szenvedhetsz el a gyári boost órajelekhez mérten, miközben jelentősen lecsökkenthető a fogyasztása. Pár hónapja adtam el egy 580 4Gb-t és nálam volt közel 1 évet, egész jó tapasztalatokat szereztem vele.

Jevons paradox

(#1260) Create. válasza Aprósólyom (#1256) üzenetére


Create.
addikt

Jó, de egy kicsit értelmesebb alaplap, amin van fejlesztési lehetőséged is a későbbiekben az 55-60ezer, ugyanez 11-gennél 40 alatt is van (bár a cpu elvesz ott kb 10ezret, szóval kb egál árban, de a 12szál még mindig időtállóbb). Amd meg ezekhez képest sokkal drágább (kb 1.5x). Én továbbra is értelmesebb döntésnek tartok egy b560+11400f-et. De nyílván kinek mi.

(#1261) Aprósólyom válasza Create. (#1260) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Asrock B660M Pro RS "csak" :DDD 45K, aminek a VRM-e esélyes, hogy elvisz akár egy i5-12400(F)-t is. Viszont hogy ez kiderüljön, jöhetne már a HU teszt.

Azért gondolom, mert ránézésre, erősen B560M Pro4 utánérzés, ami szintén elég potens, hogy i5-öt is kihajtson.

Jevons paradox

(#1262) Vigneau válasza Aprósólyom (#1261) üzenetére


Vigneau
félisten

Épp az utóbbi van a gépemben, nem is panaszkodom rá. ;)

Valóban érdekesen alakul a 16** széria ára... :F

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1263) KROK640 válasza Aprósólyom (#1256) üzenetére


KROK640
veterán

A 10-esszéria nagyon ütős lett, kétségtelen.
Olyan az I3 mint a korábbi I7-esek, csak alacsonyabb fogyasztással.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#1264) KROK640 válasza Aprósólyom (#1257) üzenetére


KROK640
veterán

Hát... ami azt illeti van itthon egy AMD-m is :D (De az csak retrora használom mivel egy 1700+ (1466MHZ) @ 2669MHZ-en, 1GB RAMmal, meg GeForce 3-al meg 120-as winyóval ugye mai szemmel nem egy nagycucc).

Igen, csak ez szomorú, mert pont ahol a 6500XTre lennének szorulva, legtöbbször ott nincs pénz modern gépre.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#1265) KROK640 válasza Aprósólyom (#1261) üzenetére


KROK640
veterán

A Asrock B560M Pro4 kihajt egy I5-öt, ugyanis pont olyan lapom van 10400F-el...
Még 4GHZ-en is megtudja döngetni (A BFBnek hála)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#1266) MasterDeeJay

Egy Radeon Mi8 (R9 nano) összehasonlítást megnéznék tekintve 4gb-os mindkét kártya és teljesítményben összemérhetőek lennének és mindkettőnek van hendikepje. Lehet szerzek egy 6500-ast!

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1267) nyunyu válasza MasterDeeJay (#1266) üzenetére


nyunyu
félisten

Dobd melléjük a Tesla M40-et is. :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1268) MasterDeeJay válasza nyunyu (#1267) üzenetére

Hát az már nem lenne fair, más liga (húzva ~GTX1070ti) meg amúgy is az M40-ből nem tudok most totál újhoz forrást.
Új kártyát csak új kártyával hasonlítok össze mert lehordanak érte.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1269) KROK640 válasza MasterDeeJay (#1266) üzenetére


KROK640
veterán

Na, az egy érdekes teszt lenne :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#1270) Smithy87


Smithy87
senior tag

Lehet szerzek egy ilyet a mini pc be úgy is m2-> pcie átalakítóval menne ami csak x4 bármiből buknék teljesítményt legalább itt nem sokat :DD

(#1271) Aprósólyom válasza Smithy87 (#1270) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Pcie 4.0 mini PC-d van? Biztos vagy benne?

Jevons paradox

(#1272) Smithy87 válasza Aprósólyom (#1271) üzenetére


Smithy87
senior tag

Biztos vagyok benne hogy nem. De bármi mádt is korlátozna az x4 pcie3

(#1273) Aprósólyom válasza Smithy87 (#1272) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Akkor is jobban jársz mással, mert még a VRAM is korlátozott sávszéllel van összekötve a GPU-val ennél a csodás 6500 XT-n. Pl. Egy még garis 1660 super vagy Ti. És még több VRAM-od is lesz. Ha újonnan 80-90-be kerülne, még tán-tán érdemleges lenne...

Jevons paradox

(#1274) Chaser válasza Aprósólyom (#1273) üzenetére


Chaser
titán

jah mert azok 110e-be kerülnek újan ( :
használt meg új az meg alma-körte, de használtan sem lesz annyiért 1660s

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1275) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Engedjétek már el ezt a vram kérdést. Full hd-re van a kártya, ott meg a sávszélesség számít. 8GB ram is lehetne rajta, 64 bites sávszélen nem lenne különbség. Kevés.
Talán Linustech valamelyik videójában volt bemutatva a videoramba való adatáramlás, megmutatva, hogy lehet bármennyi ramod ha azt nem tudja a sávszél megfelelő sebességgel feltölteni és üríteni, laggolni fogsz.

[ Szerkesztve ]

(#1276) Aprósólyom válasza Chaser (#1274) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Igazad van. Akkor vegyen használt 6500 XT-t olcsón. ;]
Ja, de az nincs. Akkor mégiscsak használt 1660-at vegyen. :B Igazad van, picivel drágább, de biztosan jobban jár vele.

Jevons paradox

(#1277) Fücsök007 válasza Aprósólyom (#1276) üzenetére


Fücsök007
őstag

Majd vesz jövőre, addigra jócskán lemegy az ára. :DDD

(#1278) Smithy87 válasza Fücsök007 (#1277) üzenetére


Smithy87
senior tag

Amúgy sincs használatban az a gép csak a szépwqhd monitor miatt tartom

(#1279) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

visszaütötték a btc-t masszívan 40 alá, kérészéletű felszúrása volt. Mivel együtt mozognak az eth-val, vga árszempontból ez jó hír nekünk.

(#1280) Chaser válasza Aprósólyom (#1276) üzenetére


Chaser
titán

alma-körte akkor is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1281) Aprósólyom válasza Fücsök007 (#1277) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Na hát igen... A következő 3-5 hónapban meglátjuk, hogy az Intel kártyák megjelenésével beindul-e árcsökkenés. Úgy rémlik, hogy a 2-ik negyed évre ígérték a piac "elárasztását".
Plusz a kriptó helyzet alakulása..
Hát, nagyon kíváncsi leszek... mert az események sora lehet gerjesztő hatású is, ami végül egy nagyon erős árszint rendeződést hozhat magával. Én a tartalék, polcon porosodó VGA-val nevezek be a következő fél évre... :))

Jevons paradox

(#1282) villamos válasza Aprósólyom (#1281) üzenetére


villamos
őstag

Nem várhatunk semmi jót sajnos az Intel kártyákkal kapcsolatban. Egyes hírek szerint egyáltalán nincsenek készen a piacra dobásra. Sem a GPU -k, sem pedig a driverek nem működnek jól. Amit előzőleg tudni lehet, hogy valójában az Intel kártyái nem lesznek igazából alkalmasak játékra, inkább 3d tervezésben renderelésben, illetve videokódolásban jeleskednek majd.
A hírek szerint nagyjából 4 millió dGPU -t fognak gyártani, amelyek többsége notebook- ban landol. Ezzel minden lesz csak nem elárasztás... :D

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1283) Yutani válasza HUN_Sector (#1275) üzenetére


Yutani
nagyúr

Engedjétek már el ezt a 64-bit kérdést. Ez a 64-bit nem az a 64-bit. Itt van egy Infinity Cache, aminek köszönhetően a korábbi 256 bites kártyák sebességét is képes hozni ez a kis sz@r.

#tarcsad

(#1284) Create. válasza Yutani (#1283) üzenetére


Create.
addikt

4gb ram akkor is kevés, és pci-e3-ban ratyi a 64bit miatt továbbra is.

(#1285) Chaser válasza Yutani (#1283) üzenetére


Chaser
titán

jó, azt nem nehéz
kb 580 szint ami 256 bites
de ide kell pice4 lap, ez leginkább a nyűgje
az if-fel is sokan kitörölhetik
ez mai modern gépekbe a jelenlegi helyzetben nagyon jó kártya lenne msrp szinten 90e-ért, 110e-ért meg qrva jó amiért lehet is kapni
de a fentebbiek miatt nem mindenkinek
annak igen akinek nem opció a használt és van 110e ft-ja rá a modern gépében, mert annyiból csak rosszabbat kap ha mást vesz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1286) villamos válasza Chaser (#1285) üzenetére


villamos
őstag

Csakhogy minimum 300 -at bele kell dobni egy új gépbe, amibe jól működik ez a kártya. Ha abban gondolkozunk, hogy még kellene hozzá monitor meg minden, tehát nulláról indulunk, akkor ez könnyen felkúszhat félmilla környékére, viszont akkor már nem ilyen belépőszintű vacakkal fogunk nekiállni bohóckodni...

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1287) Fücsök007 válasza Aprósólyom (#1281) üzenetére


Fücsök007
őstag

Egyébként ezt már sejteni lehetett ahogy elkezdett lecsengeni a kriptovaluták árfolyama. Intelnél azért a sokezer szoftverfejlesztő a megjelenés után 3-6 hónappal elég nagy valószínűséggel teljesen kiküszöböli a játékok közötti nagy eltéréseket (főleg DX11-es címeknél). Ami jó hír, hogy jövő év március-április környékén jön a Battlemage is, függetlenül az ARC csúszásától, addigra elég kiforrott szoftver lesz a rajthoz. Ezek az RX580/590 és 1070/1070Ti stb. kártyák árát mindenképpen lenyomják, hiszen 3 gyártótól lesz új széria garival és sok új szoftveres feature-rel, amit a régi kártyák nem tudnak vagy csak butított formában. Másik oldalról amint kijön 7600XT illetve konkurensei a másik két gyártótól nem lesz értelme RTX 3080 vagy 3080Ti kártyáknak, mert sokkal nagyobb fogyasztással hoznak alig nagyobb teljesítményt. Akinek mostanság kell kártya mindenképpen érdemes április vagy május végéig várni, akkor az ARC széria elkezdi lejjebb vinni a konkurencia árait, és nem is lesz túlárazva! (Ezt már el sem játszhatnák ha akarnák sem.) :))

[ Szerkesztve ]

(#1288) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Kíváncsiságból visszanéztem, 1 év és kb. 3 hónapja még 110-120K-ért lehetett RTX 2060 6Gb-t venni boltból.... Akarom emlékeztetni az embereket, hogy ne hogy már hozzászokjunk ehhez az árszínvonalhoz, mert azt kifogják használni a gyártók. Értem a réz és a félvezetők áremelkedését, a szállítmányozás áremelkedését, a forint romlát és minden más blablát :) De azért most már kezdjenek ár árat mérsékelni!!
Pandémiából is megyünk már kifelé: a laptopokat és PC-ket sem veszik tonnaszámra a home office miatt.

Emlékképnek, egy screenshot, amíg el nem tűnik az árfigyelőből az adatbázis... :)
1-1 típust meglehetett venni 105k-ért. (pl. Manli) :O

Jevons paradox

(#1289) Chaser válasza villamos (#1286) üzenetére


Chaser
titán

ha véges a kereted ilyen belépőszintű vacakkal fogsz bohóckodni ha nem fussa' többre

Aprósólyom
ha lenne időutazó gépem jó is lenne ez az info ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1290) Kansas válasza villamos (#1286) üzenetére


Kansas
addikt

Miért is?
AMD oldalon: 30e körül korrekt B550-es lapot kapni, ehhez jön egy Zen2-es CPU, amiből most a 3600-as a legolcsóbb 80e körül, szóval az a 300e az igazából 110e,
Intel oldalon: szintén 30e körül B560 alaplap, ehhez jön 70/60e-ért egy i5-11400/F proci, az úgy együtt 90-100e

Minden más alkatrész akkor is kell a gépbe, ha nem PCIe v4-es konfigot építesz, szóval a 300e az durván demagóg, különösen, hogy a fenti összegek nagy részét akkor is el kell költeni a lapra/procira ha PCIe v3-as, tehát igazából jó ha 30--40e-t buksz a PCIe v4-en(és annyival többért nem igazán kapsz érdemileg jobb VGA-t, használtan sem), ráadásul később SSD kapcsán is jól fog jönni, meg úgy általában véve is jövőállóbb...

Ha meg már van alaplapod/procid ami nem csereérett, akkor hozzácsapod az árát a VGA-ra szánt pénzhez, és megveheted álmaid 3050-ét vagy 1660-át...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1291) Sz.L. válasza villamos (#1286) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Nincs az annyi.

Mai (bruttó kisker) árak alapján pl.:

i3 12100f (BOX) ~45k
ASUS PRIME H610M-K D4 ~33k
TEAMGROUP 16GB 3200MHz DDR4 Team Elite ~22k
PowerColor Radeon RX 6500 XT Fighter ~100k
FSP 450W HYPER 80+PRO ~16k
PNY 240GB SSD7CS900-240-PB ~ 10k
Aerocool ACCM-PV19012.11 Streak RGB ~ 13k

Össz.: ~239k

Kis költségvetésű gépként ez így elégséges.

Amennyiben nem nulláról indul az ember, akkor kis szerencsével el is tudja adni a régebbi konfigját.

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#1292) villamos


villamos
őstag

A piaci árak, és az árukészletek folyamatosan változnak, hol ennyibe kerül, hol annyiba, hol kapható az áhított termék, hol nem...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1293) Csupingo


Csupingo
veterán

Nézelődtem az amd oldalán a ryzen prociknál: pl. a 3600-nál, 5600x-nél pcie 4.0-át írnak, az 5700g-nél meg pcie 3.0-át. Az tényleg csak 3.0-ás?
Viszont ha jól emlékszem, pár gyártó engedélyezte biosban a 4xx-es lapoknál is a 4.0 használatát.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#1294) Kansas válasza Csupingo (#1293) üzenetére


Kansas
addikt

Az összes desktop APU(G/GE végűek) PCIe v3-as egyelőre, a laptop apu-kban nem vagyok biztos. Talán az RDNA2-es APU-kba végre tesznek PCIe v4-et.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1295) Chaser válasza Csupingo (#1293) üzenetére


Chaser
titán

3.0

a 20e ft-os b450m s2h-nál nálam pcie 4-et írt a cpuz 3xxx-ek mellett, az 20e ft
sajnos nincs ugye olcsón sem 3100, sem semmi 7nm-ből, de azért össze lehet dobni 6500xt-vel értelmesebb áron gépet pcie4 alappal

villamos
a felsorolt példa kommersz termékekből állt, azok ára és elérhetősége nem hintázik és alternatíva is van rájuk
max a cpu-ra nincs, de intel cpu-ból nincs hiány, nem is volt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1296) villamos válasza Chaser (#1295) üzenetére


villamos
őstag

Najó... hagyjatok már lógva!
Két héttel előtte, amikor megkíséreltem összeállítani elméleti konfigokat, akkor az általatok sorolt termékeket nem találtam abban az aruházban ahol keresgéltem, és az árak is mások voltak.... :(((
Ha lettek volna beírtam volna őket, de nem voltak. Minden alkatrészt be kellett pakolni a konfigba, különben nem engedett tovább a weblap...
Persze kereshettem volna másik áruházat, de az ember leginkább ott szeret nézegetni, még ha elméletben is rak össze bármit, amit már megszokott, ismer, és tudja hogyan működik.
Ráadásul megbeszéltük hogy az általam kiválasztott egyszerűolcsó alaplap nem lenne megfelelő a kiválasztott legolcsóbb intel (nem volt elérhető i3) opcióhoz, egy drágább szükséges...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1297) Chaser válasza villamos (#1296) üzenetére


Chaser
titán

azért ne az legyen már az alap, hogy te melyik webshopból szeretsz vásárolni
rá lehet dobni még +20e ft-ot a gépre hogy "fedezze" ha esetleg épp drágább valami, akkor is élhető marad

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1298) Kansas válasza villamos (#1296) üzenetére


Kansas
addikt

Hát, nem tudom, én komplett gépet is alkatrészenként veszek, nem konfigban. Nem látom értelmét konfigban venni, mi az előnye egyáltalán? Extra kedvezményt adnak, vagy mi? Vagy összerakják? Utóbbi esetben kipostázzák külön az alkatrész dobozát is, a benne levő esetleg fel nem használt elemekkel együtt(pl. alaplap, vagy akár CPU-hűtő)? Gondoskodnak arról, hogy a beépített VGA ne szakadjon ki szállítás közben a slotból? És a procihűtő, ha az nem vizesblokk?

Köszi, én inkább összerakom magamnak, mint 1992 óta mindig... és akkor az sem akadály, ha nem ugyanabból a boltból veszek meg mindent...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1299) Yutani válasza Kansas (#1298) üzenetére


Yutani
nagyúr

Egyetértek, 1992 óta építem én is a gépeimet, sosem vettem egyben, boltból.

#tarcsad

(#1300) Create. válasza Kansas (#1298) üzenetére


Create.
addikt

Ha gépösszerakóval (vagy szerintem minden nagyobb boltnak van gépösszeszerelés adott összegért) csinálod akkor oda kell adják a dobozokat, viszont oem gépeknél tuti nem. Ő lehet személyesen megy be érte, így nem azt kell nézni, hogy szállítás közben sérülhet. Egyébként meg ha sérül, akkor azt majd lemeccseli a bolt a futárral, mert nem veszed át.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.