Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) kurahmaru válasza kisza25 (#1150) üzenetére


kurahmaru
csendes tag

Ha találsz még akkor ezeket tudom ajánlani: r5 3500x, mellé egy b550m-plus, nekem a wifis modell van. Ezek mellett gondolkozom a 6500xt-n, de még túl drágának találom.

Me: No problemo. Narrator: But it was all problemo.

(#1152) Chaser válasza kisza25 (#1150) üzenetére


Chaser
titán

3500x-et én csak olcsón ennék, de úgy nincs, újan sem már
3600 drága, használtan még so-so
alá meg bármelyik b550 lap
nemrég még lehetett venni 40e-ért mortar b550m wifi lapot, de már az is drága ( : a sima mortar van még 40e-ért foramaxnál
de a beugró gb b550m s2h is bőven jó

szerk:
3100 is jó lehet, de újan már az sincs
3100-3500x-2600 kb egy szint, alkalmazás/játék függvénye melyik gyorsabb vagy lassabb a többinél

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1153) kisza25 válasza Chaser (#1152) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Intel vonalon? :R

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1154) Aprósólyom válasza kisza25 (#1150) üzenetére


Aprósólyom
addikt

H610 35k + i3-12100F 45k Talán eleve ez az alja ma a PCIe 4.0 beugrónak, ha nem számoljuk a használt piacot. Ráadásul az új i3-nak meglepően jó a teljesítménye. Mondjuk multi thread workloadban lehet lenyomja egy 2600 vagy hasonló a kettő. De gaming performance-ban biztos bőven jobb az i3.
Ma nem adják olcsón a PCIe 4.0 platformot. Igazából talán azoknak jó a 6500 XT, akik régen vettek olcsón 3600, 3300X, 3500X procikat.

Esetleg még B560 38K + i5-11400F 58k ?
Vagy egy jó kis belépő MSI H510 21K + 11400F 58K? Végülis gyárilag támogatja az i5 a 3200 ramokat, azzal a tempóval viszont meg már elég szépen muzsikál... MSI deszkának is el kell bírnia az i5-t, legfeljebb irányítasz egy kis légáramlatot a VRM-re, mikor órákon át renderelsz, gamingre meg talán jó... de le kéne informálni...;]
A fentebbi kombókkal még be is vállalnék egy 6500XT-t, legfeljebb nem írnám ki az adatlapomra.... ;] :B

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#1155) Stauffenberg válasza Aprósólyom (#1154) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Javíts ki ha tévedek, de a H610-es chipset nem támogatja a PCIe 4.0-át, az megáll még mindig 3.0-nál, szóval B660 lap kell minimum az i3-12100 mellé.

(#1156) PuMbA válasza Aprósólyom (#1154) üzenetére


PuMbA
titán

Hát ez az Intel sara, hogy ennyire bénázott a PCI-E 4.0-val és csúszott 2 évet :) Sokkal nagyobb lenne az elterjedtsége.

[ Szerkesztve ]

(#1157) jokeph válasza Aprósólyom (#1154) üzenetére


jokeph
nagyúr

"Ma nem adják olcsón a PCIe 4.0 platformot. Igazából talán azoknak jó a 6500 XT, akik régen vettek olcsón 3600, 3300X, 3500X procikat." - és tegyük hozzá hogy X570-es vagy B550-es lapjuk van mellé, minden más esetben nem lesz alaplapi BIOS limitáció miatt pci-e 4.0 sehol sem. :U
#1155Stauffenberg: :K

#1158Chaser: kár hogy nem csekkoltad le. :D

Asus ROG Crosshair VI Extreme lapomnál (X370) egy adott BIOS verziónál (talán Agesa 1.0.0.3. AB lehetett) választható volt a pci-e 4.0 is 3600X mellett, a lap sajátos sávkiosztásából adódóan ez az 1. és 2. x16-os slotot érinti - mindkettő használatat esetán x8-x8 módban menne ilyen esetben.

Szóval hát na.... nem tudom mi a fizikai plussz többlet ami a pci-e 4.0 sávokhoz kell, de ez esetben ez csak egy szoftveres kapcsoló a lapom BIOS-ában amit az újabb BIOS-okban "javítottak". :))
4.0-ás eszközöm sosem volt, így ellenőrizni én sem tudtam a valóságtartalmát. :U

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#1158) Chaser válasza jokeph (#1157) üzenetére


Chaser
titán

a b450m s2h lapom rtx-ek mellett pcie4-et jelzett 3xxx-ekkel
osztán' valósan annyit tudott-e passz, azért nem is ajánlottam

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1159) Aprósólyom válasza jokeph (#1157) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Hogya... my bad. És tényleg. Bevallom, korábban nem annyira figyeltem ezt a paramétert.

Bár ahogy elnézem Hardware unboxed mai új tesztjét a 6500 XT-vel, Lowest beállításokkal, semmi se menti. :U

#1155 Stauffenberg: Ha megnyitod az első H610 gyári oldalát, akkor majd meglátod... jó az. Ha nem gyári hibás, akkor menni fog a PCie 4.0 ;]

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#1160) Stauffenberg válasza Aprósólyom (#1159) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Mivel nem érdekel a H610, ezért nem nézegettem a gyártók túlteljesítik-e az Intel specifikációját, de abban nincs hivatalos PCIe 4.0 támogatás. Ha van, örülünk, bár nekem nem életszerű, hogy aki nem szán többet a fejlesztése egy teljesen fapad hurkapálca H610 alaplapnál, annak az lesz a legnagyobb baja, hogy van-e PCIe 4.0 támogatás.

Habár... az RX 6500 XT puszta létezése is azt mondja, mégis van a bolygóknak ilyen együttállása... :C Tapzs-tapzs!

(#1161) Space marine


Space marine
aktív tag

Sziasztok! Átolvasva az eddigieket, lehet én vagyok a célközönség? :F
3500X, B550Tomahawk és WOT, néha 7daystodie vagy indie cuccok..
Sima 1050et cserélne le...

(#1162) lo_jo válasza Aprósólyom (#1159) üzenetére


lo_jo
senior tag

"Nincs rossz kártya, csak rossz ár"
Amikor a közvetlen elődnél (5500 XT 4GB) átlagban gyengébb, akkor ezt mantrázhatja bárki, nem lesz igaz. Ha ilyet az NV csinálna, akkor már mindenki kitért volna a hitéből, de a jóságos, épp a gémereket megmentő AMD az szent. És még azt se lehet ráfogni, hogy majd HTPC-be jó lesz. Ha ledöglene a 3070-em, előbb keresnék egy bontószökevény 580-at, mint hogy növeljem ennek a hulladéknak az eladási számait.

(#1163) Aprósólyom válasza Space marine (#1161) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Annyira friss még a VGA, hogy jelennek meg folyamatosan újabb tesztek. pl. Ma is jött ki újabb 6500 XT teszt a Hardware unboxed csatornán. És könnyen lehet, hogy te vagy a célközönség... Bár engem zavarna, ha veszek egy modern VGA-t és nem segít rá semmit sem a GPU a videódekódolásra.

Csak egy példa: 1080P monitort használva is néha 1-1 látványos youtube videónál bekapcsolom a 1440p60fps vagy méginkább a 4k60fps módot, mert további részletek jelennek meg a képen.
Ilyenkor egy CPU.... :U Csináltam egy gyors képernyőképet, hogy egy i5-10400F miként izzad egy 4k60fps youtube videó alatt..

~75 watt konnektorból.
GPU gyorsítással 50-60 watt közötti ~55W.

Jevons paradox

(#1164) PuMbA válasza lo_jo (#1162) üzenetére


PuMbA
titán

Mondjuk ez az új teszt PCI-E 3.0-ával készült :) 4.0-val már gyorsabb, mint az 5500XT 4GB.

Aprósólyom: Egy mai 12100F-en ez már nem gond. Nekem 30% CPU használat van egy 5600X-en 4k60fps YT-bal, ráadásul nem VP9-cel, hanem AV1-gyel. Ezek az új alsó kategóriás procik szerencsére már csuklóból kirázzák ezt, minimális fogyasztással.

[ Szerkesztve ]

(#1165) Aprósólyom válasza PuMbA (#1164) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ezek igen. És a kérdező 3500X procija is. Azért kíváncsi lennék, hogy egy 4/8-as i3, egy 3300X vagy még inkább egy 3100 miként dolgoztatja meg egy ilyen videó. Amíg nem látom, addig vannak félelmeim. :B

Más topikban mikor felvetettem a VP9 & AV1 kérdéskört, emlékeim szerint azt mondták, hogy nagyon hasonló, sőt valamivel kisebb is a CPU terheltsége az AV1 dekódolásának. Az enkódban van nagy különbség azt hiszem, ahol sokkal nagyobb teljesítményt igényel az AV1 infófoszlányaim szerint. Én még nem ellenőriztem.

Jevons paradox

(#1166) Aprósólyom válasza lo_jo (#1162) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Az úgy van egészen pontosan, hogy kinek így, kinek úgy. Nincs ebben abszolut igazság. GN pont csinált a rossz és az ár függvényében rossz-e típusú videót és ők sem tették bele a 6500 XT-t a listába annak ellenére, hogy igencsak karcosan, hozzáteszem jogosan kritizálták a kártyát. De van az a réteg akinek alternatíva. Pl, akik csak újat vesznek boltból, de nincs szükségük komoly GPU-ra és van már PCIe 4.0 komplett platformjuk.... :U Nem gondolom, hogy széles réteg, de van. Nekik 100 körül reális alternatíva lehet, ha el tudnak tekintetni a média funkciók herélésétől... ;]
Félreértés ne essék, nem akarom megvédeni a 6500 XT-t. Azokat védem, akiknek reális alternatíva. nincsenek sokan, nem is csoda, hogy nem tolonganak a fórumon.... :U ;]

Jevons paradox

(#1167) lo_jo válasza PuMbA (#1164) üzenetére


lo_jo
senior tag

Tudom, de pont ez a lényege annak a tesztnek. Valószínű, hogy aki VGA-ban ennyire lemaradva követi a világot és nincs egy 580 vagy 5500 szintű VGA a gépében, mert ezekről konkrét visszalépés lenne (580-ra pedig gyakorlatilag gombokért lehetett váltani 2 évvel ezelőttig), annak nem lesz PCI-E 4 lap+CPU kombója. Talán csak azok lehetnek ilyen szempontból célcsoport, akik az APU-t lecserélik gen4 kompatibilis CPU-ra vagy épp meghalt a jelenlegi VGA-juk. Szerintem szűk réteg. És nekik sem biztos, hogy jó deal egy használt 580 helyett.

@Aprósólyom: Pontosan, szűk réteg szerintem is. Csak presztízstermékkel (6900 XT, 3090) sokkal jobb PR szűk rétegre lőni, mint szükségtermékkel.

[ Szerkesztve ]

(#1168) Space marine válasza Aprósólyom (#1166) üzenetére


Space marine
aktív tag

Esetemben nem izgat a pc-s videolejátszás.. Tavaly cseréltem szinte mindent a gépben kivéve vga.
Kidobták ezt, mindenki kigyóbéka, de nekem innen a szűk célcsoport széléről úgy tünik, hogy egy sima 1050est váltva még jól is járhatok mint kocajátékos fullhdben aki nem akar 300ezret kiadni egy vga-ért.
Rosszul látom?
Ismétlem, nincsenek nagy igények, így a cégek és a scalperek se rajtam fognak meggazdagodni ;]

(#1169) Chaser válasza lo_jo (#1167) üzenetére


Chaser
titán

de sokan vannak akik nem váltani akarnak, hanem most vennének új
gépet
nekik jó alternatíva
annak is akinek kidöglött a csodás 580 vagy egyéb vga-ja, és nem akar rizikózni használttal

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1170) tomic válasza Chaser (#1169) üzenetére


tomic
addikt

Én is vga vásárlás előtt állok csak még kivàrok egyéb okból.
Ha azt nézem, hogy jelenleg egy 580 kazàn,még a 4gb is 300 euro-tól kérnek akkor nàlam nem is kérdés, hogy ezt venném 272-ért ùjonan. Osztrák árakat írok.

(#1171) gbors válasza Space marine (#1168) üzenetére


gbors
nagyúr

Nemigen van olyan termék, ami legalább egy szűk kör számára ne lenne megfelelő adott pillanatban, adott áron. A 6500 XT-nek az a baja, hogy ez a kör tényleg nagyon szűk - PCIE 4.0-s alaplappal rendelkező, erősen koca (med / low beállítás az újabb játékokban) játékosoknak megfelel, de csak akkor, ha annyira nem kocák, hogy egy GTX 1050-nel vagy egy RX 560-nal, vagy akár egy GT 1030-cal beérjék, mondjuk azért, mert nem érdekli őket az AAA-piac. Ha te pont beleesel a célcsoportba, akkor szerintem marhára mindegy, ki mennyit szidja.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1172) HUN_Sector válasza Space marine (#1168) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Akkor már inkább vegyél egy 1650 supert (140.000), vagy egy 1660-at (170.000).

(#1173) Smithy87 válasza HUN_Sector (#1172) üzenetére


Smithy87
senior tag

Ezek pont 30 és 60ķ val drágábbak és az adott kolléga semmi hasznot nem látna belőle. De hajrá. :DD

(#1174) HUN_Sector válasza Smithy87 (#1173) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Dehogynem. Nem kéne PCIE4.0-ás alaplapot vennie a 6500xt miatt
1650-es meg van már 100-ért is.

[ Szerkesztve ]

(#1175) 1dude


1dude
aktív tag

Azért kiváncsi lennék, ha jönne a 7500XT 2GB VRAM -mal, az is meg lenne-e magyarázva, hogy milyen jó ;]

(#1176) Create. válasza HUN_Sector (#1174) üzenetére


Create.
addikt

Pci-e 4.0 lapja van alapból, nem kell vennie újat. Mindenesetre, ha nem kényszerhelyzet szüli a vásárlást, akkor most nem érdemes venni semmit.

[ Szerkesztve ]

(#1177) Vigneau


Vigneau
félisten

GTA V és WOT játékosként én is érdeklődve nézem a fejleményeket mind ennél a VGA-nál, mind az RTX 3050-nél. Bár ott kíváncsian várom a 4GB-s verziót is. :K

Egy lassan 5(!) éves GTX 1050 Ti vár a nyugdíjazására a gépemben. Szerencsére a teljes élettartamát nálam töltötte, bányának a közelében sem járt... :DDD

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1178) Gave válasza Vigneau (#1177) üzenetére


Gave
addikt

Tökre érthető egyébként, és szerintem nem is vagy egyedül akinek retro kártya kell, erre a 6500XT meg is felelne a bejelentett áron, ha annyiért lehetne is kapni. Bár ebből is inkább egy 4-8GB választék kellett volna szerintem megjelenéskor.

Egyébként viszont ez a visszafelé kalibrálás inkább csak stagnáláshoz vezet, gondolom azért egy klassz monitor esetleg később bejöhet: 1440p+ 75Hz+, +ezmegaz , oda a 4GB már lehet, hogy kevés lenne, igazából a 6-8GB sem valószínű, hogy elég lesz majd a NextGen-hez, nagyobb framerattel. A GTA5 és WoT is kaphat, sőt utóbbi szinte biztos, hogy fog valamikor valamilyen vizuális boost patchet kapni (Ray Tracing talán már van is? Nem játszok csak Google alapján).

1dude
7500XT 2GB VRAM
Persze: CSGO kártya, sajnos Valve nem valószínű, hogy WoT szintű ugpradeket adna ki, bár kitudja. :))

(#1179) nyunyu válasza Gave (#1178) üzenetére


nyunyu
félisten

WoTnak olyan durva lenne a VGA igénye?

Jéé, már több ideje vagyok tiszta, mint amennyit elvertem rá?
5 éve egyszerűen elegem lett az állandó idegbajtól amit okozott, meg az akciós tankokhoz szükséges egyre durvább grindből.
Akkor még GTX460-on toltam, 1050Ti csak fél évvel később lett.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1180) Vigneau válasza Gave (#1178) üzenetére


Vigneau
félisten

Monitorcsere egy jó darabig nem fog érinteni. FullHD és 22" marad az igényem még jó sokáig, ahogy elnézem. Igaz, ez csak 60Hz, de a méret és a felbontás évek óta bőven elegendő a tapasztalataim szerint.

Viszont az Általad említett grafikai újítás valóban fejfájást okozhat idővel. Nem figyeltem, miként változhatott pl. ezen a téren a WoW - szerencsére időben kiszálltam. Bár WoT terén mind a laposon, mind az asztalin simán az SD verzióval játszom.

nyunyu:
Emlékszem még, egy korábbi AMD VGA-mon beesett a frame pár vizes pályán, mikor a part felé mertem mozgatni az egeret. Szép volt a látvány, csak épp elég lassú... Mellesleg akkor volt utoljára AMD kártyám, mikor még Catalyst névre hallgatott a meghajtó progi... :B

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1181) Gave válasza nyunyu (#1179) üzenetére


Gave
addikt

Nem tűnik vészesnek a VGA igénye, még 4K Ultra presettel sem; oda már mondjuk nem optimális a 4GB VRAM, a 6500XT sávszéllel lehet már a 1440p@60 frame/s is gond lenne; viszont mivel live-service játék, így nagy esély van rá, hogy távlatokban ez nem marad így. Igazából csak arra szerettem volna utalni, hogy a 6500XT előretekintve gyengének néz ki, és nem is feltétlenül kell új játékhoz mérni.

Most persze nem a szélső eseteket érdemes nézni, de mondjuk egy Destiny 2 (csak ezt tudom fejből :D ) példáját tekintve, elég komoly eltérés lehet 2 nagyobb DLC vagy patch között is.

Vigneau:
Persze, te ismered magad. Magamból indultam ki, nekem most megtetszett egy nagyobb monitor 27" 1440p, és hát ha most vennék egy 6500XT-t, legközelebb amikor megveszem a monitort akkor kártya csere is jönne azonnal, mert nálam pl 24" 1080p-n is csak éppppen a léc alatt hozná amit várok tőle.

Én inkább vennék most egy RTX 3050 8GB variánst, de hát így jártam, azért licitálni nem fogok rá... marad a böjtölés :D

[ Szerkesztve ]

(#1182) nyunyu válasza Vigneau (#1180) üzenetére


nyunyu
félisten

5-6 éve volt egy nagyobb WoT ráncfelvarrás, akkor jött be a fizika, meg a HD patch?
Amiatt kellett cserélnem a Phenom X4-et FX-6300-ra.

Azóta nem követtem a fejleményeket.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1183) Vigneau válasza nyunyu (#1182) üzenetére


Vigneau
félisten

Igen, kb. annyi ideje már van a HD verzió. Én nem erőltettem, inkább a kisebb erőforrás igényű SD-t telepítem. Figyelnem kellett a háttértár szükségletre is. :B

Gave:
Tartok tőle, ha nagyon váltani szeretnék és relatíve kis pénzből, akkor az újoncok közül az RX 6500 XT lesz a befutó. Hacsak addig nem húzom, amíg meg nem jelenik az RTX 3050 4GB. No, erre leszek még csak igazán kíváncsi. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1184) Sundesz


Sundesz
őstag

Érdekes, hogy dögivel van 6500 XT, de az ára nem hogy lejjebb ment volna, hanem megint 130-140 ezer Ft. Foramax-nál a 110 ezer Ft-os Sapphire ugyan még mindig megvan, ami mutatja, hogy még annyiért is sok.

Szóval ha van raktárkészlet, akkor miért nem megy az MSRP közelébe a kártya? Mert mesterséges árképzés van, nem akarják kinyírni a 100 ezres raktáron rohadó GTX 1050 Ti és a 110-120 ezres 1650 kártyákat? Szomorú...

Hörcsög Powa'

(#1185) lo_jo válasza Sundesz (#1184) üzenetére


lo_jo
senior tag

Minden árképzés mesterséges, ami nem a használt piacon megy. Nem csak most, mindig. A bolti ár az a nagyker nettó + áfa + 2-5% kisker haszon. Ha a nagyker árat emel, a bolt is árat fog emelni.

(#1186) HUN_Sector válasza lo_jo (#1185) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Én ugyan a védőeszköz kereskedelemben utaztam, de 10%-os haszonkulccsal top Árukereső ár alatt voltunk. Bizonyára nem tér el ettől nagyon az IT, szóval biztos van most is 10-15% haszonkulcsa a legjobb áru üzleteknek is. Akik meg nagyvolumenű értékesítést folytatnak, ott ez akar 40% is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#1187) Kansas válasza HUN_Sector (#1186) üzenetére


Kansas
addikt

De, nagyon eltér. Laptopokon pl olyan kicsi a haszonkulcs, hogy nem fér bele néhány boltnak a kártyás fizetés jutaléka... bár ez a normál árazás mellett van így, a scalper árak tuti hogy nagyobb haszonréssel dolgoznak, de az is esélyes, hogy az nem a kiskernél van(hanem ott, aki direktben üzletel a bányászokkal, nagyobb tételben)

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1188) belaazallat válasza Sundesz (#1184) üzenetére


belaazallat
addikt

Sajna csak itthon van ez a helyzet, Ausztriában egyre jobban megy le az ára. 305Euro környékén nyitottak, most már 272-ért is lehet venni. Az még mindig sok, de már látszódik a tendencia.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#1189) lo_jo válasza HUN_Sector (#1186) üzenetére


lo_jo
senior tag

De, nagyon eltér az IT. Pár hónapja már nincs hozzáférésem nagyker árakhoz, de a 2017-18-as "vége a PC gamingnek" és a mostani időszak alatt is amíg láttam, addig érvényes volt, hogy a nagyker ár már extra magas. Legtöbbször az ottani nettóhoz hozzáadod az áfát és marad 2-3% különbség a kiskernek. Gondolom védőeszközt nem vesz egyesével amazonról vagy random német-spanyol-olasz webshopból az átlagember, de videokártyát, processzort meg egyéb olyan cuccot, aminek az árához képest pl. a szállítás elenyésző, azt igen.

2018 elején vettem amazonról a 1060-amat 320 bruttó fontért, szállítással együtt 333-ért, akkor ez 115k HUF volt. Pontosan ugyanaz a kártya az egyik azóta már megszűnt (vagyis egy másikba beolvadt) nagykerben 100k nettó volt, boltokban 130k. Amikor a 3070-emet vettem, akkor is láttam még nagyker árakat és még utána is. Ami 250k nettó volt (én 260-ért vettem bruttóban alzáról), az boltban 325k bruttó.

Ha bármelyik bolt 40%-ot tudna rápakolni IT cuccokra, akkor nem azt látnád, hogy 2 nagy bolt (iPon, Aqua) is elment abba az irányba, hogy már mindent is árulnak, iskolaszertől kezdve esernyőn át a kakóporig, hanem mindenki csak és kizárólag olyan terméket árulna, amin ekkora haszna van.

[ Szerkesztve ]

(#1190) Sundesz válasza lo_jo (#1189) üzenetére


Sundesz
őstag

Caseking.de-n magyar áfát hozzáadva is 104000 Ft az a Sapphire, ami itthon 130. Itthon is elindult a trend, hogy 110 körül volt Sapphire, nem értem mitől drágult meg hirtelen 20 ezer Ft-ot úgy, hogy tényleg mindenhol kapni.

Hörcsög Powa'

(#1191) Gave válasza Sundesz (#1190) üzenetére


Gave
addikt

Simán kihasználják, hogy van még napi néhány érdeklődő, akik már 15-20 hónapja várnak valamire. Majd ha ez is elfogy, akkor szerintem megy lejjebb is.

Amúgy engem is meglep, mert most több helyen ahol eddig 1-3db volt, már 10-15db-ot látok hirdetve, nagyobb kártyákból is.

(#1192) lo_jo válasza Sundesz (#1190) üzenetére


lo_jo
senior tag

Nem a külföldi vs magyar ár most a lényeg, hanem az, hogy a magyar kiskerek nagykerei mennyiért adják.

Egyébként pedig egy jóval nagyobb piacon könnyebb kipörgetni a még drágábban beszerzett készletet és kirakni utána az olcsóbbat, mint egy kicsin. Ha a nagyker x-ért adta a kiskernek, akkor hiába szerzi be a következő adagot 0,8x-ért (vagy csak annyit tesz rá az eredeti árra, hogy ennyire jöjjön ki), a kisker nem az új áron fogja adni, mert bukna rajta. Amíg nem ment el a drágább készlet, addig bizony maradnak a régi árak. Látod az én példámat is, közvetlenül a gyártótól amazonon (Gigabyte Store) keresztül akkor is 10%-kal olcsóbb volt, mint az itthoni kisker ár. Amikor lecsaptam rá, akkor előtte 2 nappal is kikerült egy készlet, mire sikerült megnyitni, már elfogyott. A nagykerben pedig hetek óta állt a 100k nettó áron 3db

[ Szerkesztve ]

(#1193) Sundesz válasza lo_jo (#1192) üzenetére


Sundesz
őstag

Nem a kiskereket hibáztatom. A nagyker nem tudom honnan szopja az árait, ők is drágán kapják?

Hörcsög Powa'

(#1194) Gave válasza Sundesz (#1193) üzenetére


Gave
addikt

Hát pl EVGA-nál ki vannak írva az árak, ott az RTX 3050 pl 249.99 EUR + VAT.


//*Orders placed on EU.EVGA.com & DE.EVGA.com & FR.EVGA.com are shipped from our Taiwan warehouse.//

[ Szerkesztve ]

(#1195) lo_jo válasza Sundesz (#1193) üzenetére


lo_jo
senior tag

Erről már nincs biztos infóm, de úgy hallottam, hogy a nagyker és a gyártó között drágulnak meg, itt pedig általában a régiós disztribútorok vannak. Alzáról lehet tudni, hogy nagyker nélkül, közvetlenül a gyártótól szerzi a készletet, már akitől lehet. Amelyik gyártó nem intézi közvetlenül, ott a disztribútortól. Amikor én vettem a 3070-et, akkor náluk 260k volt, EVGA eu shopban pedig áfával 252-re jött ki középárfolyamon váltva. Az EVGA-ról tudjuk, hogy értékesít közvetlenül felhasználóknak is, valószínűleg tőlük azért volt jó áron Alzán is, mikor más gyártóktól már bőven elindult a drágulás. Mivel a távol-keleti hajóztatás ára is ilyenkor kerül rá, ezért nem meglepő, hogy itt eleve drágul. 2020 Q3-ban $2000 körül ment egy konténer, 2021 Q3-ban ez felment $11000-ra és jelenleg is még $9000 felett jár.

(#1196) Yutani válasza Gave (#1194) üzenetére


Yutani
nagyúr

Lehet itthonról vásárolni az EVGA store-ból?

#tarcsad

(#1197) Create. válasza Yutani (#1196) üzenetére


Create.
addikt

Hogyne lehetne. Csak várólista van vga-ra.

(#1198) Gave válasza Yutani (#1196) üzenetére


Gave
addikt

Elvileg sajnos nem, legalábbis nekem a telos EU accountal sem enged a kosárba tenni tételt. Most éppen a sorbanállás sem megy, nem tudom amikor az megy akkor van e bármilyen előnye nekünk..

Szerk:

Create.
Neked enged a kosárba pakolni?

[ Szerkesztve ]

(#1199) Create. válasza Gave (#1198) üzenetére


Create.
addikt

Kosárba nem lehet, mert mint írtam várólista van, arra lehetett feliratkozni. Én feliratkoztam egy 3060ti-re, még májusban, meg egy 3050-re megjelenéskor. De még egyikre se semmi.

[ Szerkesztve ]

(#1200) Gave


Gave
addikt

Lol, így néz ki belogolva, de egeret pl tényleg tudok venni és figyeltetni :))


Na mindegy akkor ma se jutottunk előrébb

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.