Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) Kansas válasza Create. (#1300) üzenetére


Kansas
addikt

Nem OEM gépről volt szó, nem csak OEM gépet árulnak egyben, összerakó nélkül.
Gyári doboz nélkül hogy érvényesíted pl egy Seasonic táp garanciáját 7-8 év után(nem ritkán vállalnak 10-12 évet is)? Vagy abból indulsz ki, hogy olyant úgyse tesznek összerakott gépbe?

Ha nem veszed át, honnan tudod, hogy sérült? A futár nem engedi kibontani, amíg át nincs véve...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1302) Create. válasza Kansas (#1301) üzenetére


Create.
addikt

Jobb helyeken olyan szerződés van a futárral, hogy meg kell várnia míg kibontod. Lehet át kell venned előtte, de ha olyan gond van vele, amit írtál, akkor dokumentálnia kell a futárnak.

Valószínűleg csak olyan termékkel dolgoznak ilyen esetben, amire 3év gar van csak.

[ Szerkesztve ]

(#1303) Chaser válasza Create. (#1302) üzenetére


Chaser
titán

nem feltétlen, de ha egy bolt összerakott gépet árul nem köteleesége az egyes alkatrészek gyári gariját átadni
ugyanakkor nem hiszem, hogy bármelyik gyártó kérné a dobozt
nálunk pl jogszabály szerint nem is kérhetnek dobozt a kiskerek garhoz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1304) Kansas válasza Chaser (#1303) üzenetére


Kansas
addikt

Külön se mindig adják át... elég ránézni bármelyik Seasonic tápra, mennyi garit kínálnak hozzá... és ha nem a hivatalos disztributoron keresztül szerzik be, akkor az esetlegesen hosszabb gyártóit se feltétlen lehet érvényesíteni.
Pl. így lesz a 12 évből 5 év. És nem csak Iponnál.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1305) Chaser válasza Kansas (#1304) üzenetére


Chaser
titán

az már jogszabály sértés
az ilyen vételeket el kell kerülni
de ugye a legtöbb ember annyit néz olcsóbb meg egyébként is sosenemromlikazel' ( :
nyilván egy nagykerből szerzik ezt be oszt' annyit ad a nagyker - ami persze nem menti fel a kiskereket -
én ezt leegyszerűsítem, olyat veszek ami nem mutyis úton jut ide meg olyan boltból ami nem néz hülyének

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1306) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Rtx 3050 vs rx 6500xt teszt
[link]

(#1307) Chaser válasza HUN_Sector (#1306) üzenetére


Chaser
titán

de mégis ad egyfajta támpontot arra nézve, hogy miből lehet válogatni, ha a legkisebb VGA-porontyot válasszuk a ray-tracing alomból.
( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1308) Thronks.90 válasza HUN_Sector (#1306) üzenetére


Thronks.90
tag

[link] ;]

https://www.twitch.tv/thronks_

(#1309) Sonja


Sonja
veterán

Mindfactory-n most 199€ két fajta is (Gigabyte és ASRock)! Ez már MSRP ár alatt van. :)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1310) Kansas válasza Sonja (#1309) üzenetére


Kansas
addikt

Már miért lenne alatta? Az MSRP az $199, nem €199, és nem, nincs automatikus $->€ váltás.
€199~=$225, legalább is a Gugli valutaváltója alapján...
Ezzel együtt persze jó dolog, hogy mennek az árak lefele, de azért a hurráoptimizmus még nem indokolt...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1311) Sonja válasza Kansas (#1310) üzenetére


Sonja
veterán

Német oldalt néztem, és a német MSRP ár 209€, tehát alatta van.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1312) nyunyu válasza Kansas (#1310) üzenetére


nyunyu
félisten

Ne felejtsd el, hogy az 199$ MSRP az NETTÓ ár, amire amerikai szokás szerint falunként változó sales tax (~ÁFA) rakódik rá a kasszánál, míg a német bolt 199€-s ára már európai módra tartalmazza a (német 19%-os) ÁFÁt.
(Ami helyett úgyis a 27% magyart kell fizetned ha ide rendeled, szóval 199/1.19*1.27=212.4€+szállítást fogsz fizetni.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1313) Kansas válasza nyunyu (#1312) üzenetére


Kansas
addikt

Jogos...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1314) tomic válasza Sonja (#1309) üzenetére


tomic
addikt

Ezek az egy ventis kàrtyákennyire melegednek szerinted?
Illetve mennyire lehetnek ezek hangosak?

(#1315) Kansas válasza tomic (#1314) üzenetére


Kansas
addikt

Ne felejtsd el, ezek a kártyák alig valamivel 100W fölött esznek. Durván leegyszerűsítve, ha 300W-os kártyákat le lehet hűteni 2 ventivel, akkor alighanem valahogy megbirkózik 1 venti a 110W-tal... Persze nagyon sokat számít a hűtőblokk mérete és milyensége(anyaga, hőcsövek száma, stb.) a venti alatt, talán még többet is, mint a ventik száma...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1316) nyunyu válasza Kansas (#1315) üzenetére


nyunyu
félisten

250W vs 1 venti

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1317) Kansas válasza nyunyu (#1316) üzenetére


Kansas
addikt

Ezért kell meghagyni a szerver-grade eszközöket a hang- és hőszigetelt, erősen hűtött szervertermekben.
Nem véletlen, hogy a konzumer VGA-k inkább 9-12cm-es, relatíve kis fordulatszámú ventiket alkalmaznak... manapság félpasszív üzemmódban.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1318) Chaser válasza Kansas (#1315) üzenetére


Chaser
titán

többet számít a jó hűtés mint a ventik száma szerintem
120-as ventit speciel nem láttam még desktop vga-n, 90-100-asok zömében

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1319) Kansas válasza Chaser (#1318) üzenetére


Kansas
addikt

Én se sokat, nem sokkal gyakoribb a fehér hollónál, de létezik [link].

Az mondjuk vicces volt a videóban, hogy(talán a blower kivételével) csupa légszállításra optimalizált ventit használt, miközben a VGA-kon(és úgy általában bármifélr hűtőbordára szerelve) tipikusan statikus nyomásra optimalizált ventik vannak... aztán panaszkodott a visszaáramló levegőre...

A hűtés jósága pedig erősen függ a használt ventik paramétereitől(számuk, típusuk, fordulatszámuk, kibocsátott zaj hangereje/frekvenciája stb.), a bordák milyenségével(anyag, tömeg, méret, lamellafelület, stb.) egyetemben.
Szvsz nincs egy üdvözítő megoldás, különösen, ha az ár is bejön plusz paraméternek, meg esetleg még a szerelhetőség is...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1320) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Na lehet röhögni a gúnyolt kártya nagyobbat ütött mint amire számítani lehetett volna Elder Ringben.
[link]
AMD's RX 6500 XT runs Elden Ring far better than it has any right to

(#1321) Petykemano válasza bobalazs (#1320) üzenetére


Petykemano
veterán

Valamit félreérthettél a kritikákból.
Azt senki nem mondta, hogy a 6500XT annyira rossz, hogy soha semmilyen körülmények között nem hozhatja azt az egyébként a lapka méretét tekintve kimagasló teljesítményt, amivel Abu beharangozta és ami akkor várható el, ha a játék a kártya paraméterein belül marad.

Tök jó, hogy itt egy új játék, ami 4GB alatt tartja a memóriahasználatot. Reméljük, hogy ez a jövő, mert akkor nem szükséges növelni a GPU-kon a memória mennyiségét és olcsóbbak lehetnek. Ha így lesz, Abu megigazul.

A kérdés csak az, hogy most és a jövőben milyen arányban lehetnek olyan játékok, amelyek figyelembe veszik ezt a 4GB-os korlátot és azok, amik nem és emiatt fűbe harap?
Lehet kompromisszumot kötni a minőségben, de az összességében vezethet olyan eredményhez, hogy nem tudod kihasználni a kártya képességeit. (Pl: csökkented a részleteséget és a textúraminőséget, hogy megbízhatóan beleférj a 4GB-ba, ami vezethet magasabb fps-hez, de ha közben neked csak 60Hz-es monitorod van, akkor hiába lenne az fps 80-90)

Mindenesetre ez az Elden ring rajongók számára remek hír!

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#1322) Mans20 válasza bobalazs (#1320) üzenetére


Mans20
addikt

Közepes grafikára elég, ez így is harmatos.

(#1323) bobalazs válasza Mans20 (#1322) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Mégis mit vártál belépőszinten? 4k ultra grafikát?
Végre egy (olyan-amilyen) játék amiben aránylag jól teljesít.

[ Szerkesztve ]

(#1324) villamos válasza bobalazs (#1320) üzenetére


villamos
őstag

Egy atomerőművel:

Gigabyte RX 6500 XT Gaming OC,
AMD Ryzen 7 5800X,
32GB DDR4 RAM @ 2,666MHz effective,
850W PSU,
1TB WD Black SN750,
MSI Godlike X570.

És ezzel is szaggat a játék!

:))

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1325) Chaser válasza villamos (#1324) üzenetére


Chaser
titán

5800x és ilyen alaplap mellé aki 2666-os ramot rak az no comment azért
3000c16 legalább
apróért' lehet veni 4x8-as ramot ami 3600c14-et is megy, vagy 3800c15-öt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1326) villamos válasza Chaser (#1325) üzenetére


villamos
őstag

Épp ilyet talált otthon a fiókba... :))

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1327) Chaser válasza villamos (#1326) üzenetére


Chaser
titán

csak ez mondjuk nem segít gamet/vga-t tesztelni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1328) Create. válasza bobalazs (#1323) üzenetére


Create.
addikt

Azért szerintem ebben az árszegmensben (és itt az msrp árra gondolok, nem scalperes árra) már elvárható lenne a fhd 60fps highon.

(#1329) Chaser válasza Create. (#1328) üzenetére


Chaser
titán

az official msrp ár itthon br 90e környéke
de ezt csak azért tudták meglépni mert olyan a vga helyzet amilyen
normál esetben ez a kártya br 50-55e-él többért nem mehetett volna ki

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1330) Sz.L.


Sz.L.
aktív tag

Kb.1 hónapja próbálom kifogásolni ezt a kártyát a saját tapasztalataim alapján, de nem sikerül. :) Ennek főbb okai: a földhözragadt igényeim és a jelenlegi piaci helyzet. Számomra 20k-30k is jelentős. Tehát nem volt opció, hogy "ráteszek még 60k-70k-t és veszek pl. 3050-et". (Az említett kártyák közti árkülönbséget inkább a gyerekeimre költöttem.)

Körülmények röviden:
- Február elején vettem ~110k-ért a Sapphire Pulse RX 6500 XT-t. (GTX960-at eladtam 65k-ért, és max +50K-t szántam új VGA-ra.)
- Cél: FHD, 60 FPS, medium-high, vsync ON

Időhiány miatt néhány régebbi játék is várt még nálam a végigjátszásra. A teljesség igénye nélkül az elmúlt 1 hónapban:
- Destroy all humans (2020)
- Shadow warrior 2 (2016)

Jelenleg:
- Minion Masters (last upd. 2022)
- Lost Ark (2022.02)

A fenti játékokban a beállítás: FHD felbontás, HIGH/MAX, vsync ON
Stabilan és zökkenőmentesen (60 FPS) mennek a fenti játékok.

Egy apróságot azért megemlítek, melynek lehet, hogy van köze a hardveres "AV1 decode, H.264/4k, H.265 encode" hiányához. Youtube-ra a gameplay videókat lassabban tudom feltölteni, mint az előző VGA megléte esetén, melyben megvoltak ezek a tulajdonságok. Lehet, hogy feltöltés közben használná a hardveres tömörítést is!? Ezt a jelenséget áthidaltam egy konvertáló programmal. ~30GB fraps videót az i3 12100f proci 4-5 perc alatt 1920*1080 mkv-be tömörít (~100MB-ra). A tömörítés után már csak 1-2 perc a videó feltöltése youtube-ra.

Számomra, a jelenlegi helyzetben, ár/érték arányban nem volt rossz választás. ;)

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#1331) Yutani válasza Sz.L. (#1330) üzenetére


Yutani
nagyúr

Én korábban nézegettem a TPU PCIe scaling teszt eredményeit, és próbáltam fogást találni a kártyán, illetve megindokolni, miért jobb választás egy használt RX 570. Igazából a tesztelt játékokból 1 vagy 2 olyan volt, ami PCIe 2.0-án (!!!) elvérzett ott, ahol egy RX 570 még használható FPS-t adott. Általában ahol elfogyott az RX 6500XT (<45FPS), ott az RX 570 is ugyanúgy.

A régebbi kártya mellett csak az szól, hogy a 90-100k helyett ~70k-ért meg lehet venni (mostanábam), más nem nagyon.

#tarcsad

(#1332) Aprósólyom válasza Yutani (#1331) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ha 90 vs 70 felállásban hasonlítjuk össze, akkor tényleg nem nagyon érheti meg. Viszont szerintem ennyit adni egy 4GB-os 470/570-ért irreális, lévén, hogy 5 éves kártyák, a többsége kézről-kézre járhatott, ki tudja mennyit bányászott 0-24-ben és már mindegyiket bontotta boldog-boldogtalan...
Egy 4GB 480/580-ért reális a max 70, mióta 90-ért lehet kapni másodkézből 6500 XT-t és közben boltból sem sokkal drágább. 100K-ért már vehetünk.
4GB 470/570 reális árát én max 59K-ra taksálom.
Ennyiért viszont alig találni, mert meg lehet nézni a hirdetéséket.... alig van 1VGA-s magánszemélytől hirdetés. A többség scalper vagy miner, vagy ugyan ezek friss regisztráció mögé bújva, hátha elhiszed, hogy gamer, aki most regisztrált.
Ezek az emberek pedig magasan tartják az árat, mert ha nem akkor, nem nyernek a seftelésükön....
A minerekben meg nincs annyi gerinc, hogy a reális értékének megfelelően, amortizációval csökkentve tegyék ki a kártyáikat. Ugyan annyiért teszik, ki, mint aki vigyázott, megkímélt, bontatlan kártyát hirdet. Sőt, néha még drágábban is hirdetik a minerek.
Totálisan tönkretették a piacot ezek az emberek.

Jevons paradox

(#1333) bobalazs válasza Aprósólyom (#1332) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Máglyára velük, égessük meg!!!
:DDD

(#1334) Gave


Gave
addikt

6500XT ~66 500 - 72 000 Ft körül már régóta jelentős készlettel a .de oldalakon ( igen, ez már a szénnéinflált EUR ár! )

A legolcsóbb itthoni ajánlat amit találtam (ahonnan biztosan meg is jön a berendelt termék): 108 000 Ft

De nem lennénk a lehúzás országa ha nem lenne pár 140-150e ajánlat is, ugye iPon?

(#1335) Fücsök007 válasza Gave (#1334) üzenetére


Fücsök007
őstag

Rendeződni fog nálunk is a helyzet, az utóbbi 1 hónapban nagyot estek a VGA árak világszerte. :K

(#1336) lo_jo válasza Gave (#1334) üzenetére


lo_jo
senior tag

Az iPon a CHS-sel partner, náluk mindig lassabban gyűrűzött be az árcsökkenés. A 960-amat tőlük vettem a széria közepe fele, akkor lett annyi, mint más boltban 2-3 hónappal korábban. Egyik volt kollégámnak akkor volt accountja CHS-nél, láttuk a nagyker árakat.

(#1337) Sz.L. válasza Yutani (#1331) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

PCIe 4.0 alatt már nem vennék semmit.
Bányászat szempontjából az RX4xx széria már mindenhol a végét járja, az RX5xx széria pedig (általában) a karbantartás hiánya miatt felejtős.

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#1338) Sz.L. válasza Aprósólyom (#1332) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Szerintem teljesen jól összefoglaltad a lényeget.
Ha ma kellene VGA-t vennem, akkor is a bolti RX 6500 XT-t venném ~100k-ért (ami nekem "csak" +35k-ba lenne az eladott GTX960 után. ;) )
Az más kérdés persze, hogy az RX 6500 XT mennyit ér valójában.

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#1339) Fücsök007 válasza Sz.L. (#1338) üzenetére


Fücsök007
őstag

Most még elfogadható az RX6500XT, de ahogy kapható lesz Intel ARC kártya már felejtős lesz. Ma már biztosan tudható, hogy májusban a széria nagyobb része kapható lesz, a csúcskártya csúszhat júniusra ha szükséges, de tovább nem fogják húzni. Intelnél nullszaldós áron vagy akár veszteséggel is kínálni fogják a kártyákat, mivel Q3-ban Lovelace már megjelenik, később pedig az RX7000-es széria is. (Tehát szinte rögtön el is akarják adni a legyártott példányokat, a Battlamage jövőre jelenik meg, addig nem lesz válasz a konkurencia kártyáira.) Ennek tükrében az RX6500 XT és az utód RX6400 1 év múlva igen olcsón lesz kapható a használtpiacon. :K

(#1340) Vigneau válasza Fücsök007 (#1339) üzenetére


Vigneau
félisten

Remélem én is, hogy így lesz. Tegnap már 70k-ban jegelve láttam az első fecskét a HA-n. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1341) Sz.L. válasza Fücsök007 (#1339) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Ez így igaz, viszont amikor ez megtörténik, addigra meg jön majd a következő gen. és arra lehet várni. ;) Szerintem célszerű mindig az igény pillanatban vásárolni és nem túl sokat vacakolni, különben az ember csak folyamatosan várna. Nyilván ezt úgy értem, hogy nem azonnal amikor egy új termék a piacra kerül (lsd. pl. RTX3050 árak).

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#1342) jokeph válasza Fücsök007 (#1339) üzenetére


jokeph
nagyúr

Roppant kíváncsi vagyok ezekre az Intel ARC karikra, minden szempontból. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#1343) Aprósólyom válasza Vigneau (#1340) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Emlékeim szerint 72K-ért volt kint, mikor jegelve lett, de ki tudja mennyiért ment el. Vannak, akik megváltoztatják az árat, vagy törlik, miután elkelt. Biztos félnek a NAV-tól, hogy túl lépik a 600k limitet... ;] (vagy nem tudom mennyi ez 2022-ben)
De az német "garos" volt és valójában ki tudja, hogy érvényesíthetői is lenne. De ezt csak azért írom, hogy nem véletlen volt olyan "ócsó".. :DDD Igaz, aki meg 90-ért hirdeti, azok meg már hetek óta teszik...
Pár hete nézem a piacot, nem nagyon pörög most. Ez az időszak amúgy is ilyen szokott lenni szerintem, de lehet most még inkább, mert kivárnak az Intel piacralépésével... Hetek kérdése, ha minden jól megy.
Nagyon kíváncsi leszek, hogy mekkora mennyiségben tudja majd teríteni a piacot az Intel...

Jevons paradox

(#1344) Vigneau válasza Aprósólyom (#1343) üzenetére


Vigneau
félisten

Én már csak a 70k-s végső pénteki árat láttam. Bár a 90k-sak között is akad német/osztrák...

Az RTX 3050 vonal is nagyon beállt, nagyon elvétve akad 150k alatt VGA.

Az Intel Arc-al nem picit felpiszkáltátok a szunnyadó fantáziám, nem tagadom. Nagy kérdés, hogy ha a teljesítménye és az ára megfelelő, akkor max. 21 cm-es méretben lesz-e elérhető gyártmány. Az nagyban befolyásolja majd a vételi szándékom. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1345) Fücsök007 válasza Vigneau (#1344) üzenetére


Fücsök007
őstag

Melyik típusra értve a 21cm-es hosszt? :))
Ha az A780/A770 típusra érted, akkor nem tudni hányan szeretnének kisebb méretű/fogyasztású kivitelt csinálni, de könnyen kivitelezhető ha nem járatják csúcsra a frekit. :K A középmezőny A580-as típusnál a referenciahűtés sem lesz hosszabb szerintem, de kérdés mire lesz elég, ma már inkább az alsó-közép kategóriát hozza csak.

(#1346) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Lesz itx modell a 4gb-os modellek egyikéből
Nekem a boritásuk tetszik mocskosul.

(#1347) Vigneau válasza Fücsök007 (#1345) üzenetére


Vigneau
félisten

Bármelyikre, ami azért hozza nagyjából egy RTX 3050 szintjét. Sajnos a helyszűkével is számolnom kell. Persze, hiába rövidebb a PCB, ha sikerül a hűtést túltolni rajta. :)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1348) RVR400 válasza bobalazs (#1323) üzenetére


RVR400
veterán

Pláne, mikor a dobozon ott virít a felirat, hogy 1080 FHD Gaming... :D

(#1349) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

túlkínálat, majd hiány várható: [link]

(#1350) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Hát ez marha jó párosítás.
[link]
Jó 40%os csökkenés érhető el a pci-e 3.0 miatt R5 5500al párosítva, mintha 12100F-et raknánk alá.
Az animáció miatt érdemes megnézni :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.