Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) MtHq válasza plömplöm (#298) üzenetére


MtHq
tag

Egyik nagyker ahonnan vásárolok :)

(#302) Chaser válasza plömplöm (#292) üzenetére


Chaser
titán

az az msrp ár, majd akkor mennyi lesz mikor kosárba is lehet rakni? :)

1dude
220e-től látok 2060-at
valaki írta fentebb hogy comborája 1660ti-t vett 300-ért, az mondjuk már erős
összeérnek az árak sokszor, 1650-ből olyan 130-180e-ig van most kínálat - a kazyt meg 4x értékeléses nimand boltot nem nézem amiknél esélyes hogy max lóPh@sz lesz a kiírt áron, de nem a kártya -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#303) 1dude válasza Chaser (#302) üzenetére


1dude
aktív tag

Mert az havonta kb 1-2 alkalommal van 1 óra erejéig. EVGA 1 ventis. De akinek kell, tud venni.

[ Szerkesztve ]

(#304) MasterDeeJay válasza fatpingvin (#286) üzenetére

Felhasználói oldalról viszont szeritem túl nagy vágás. Oké lapka kihozatala több lesz. De még mindíg azon a véleményen vagyok hogy a ramon lehetett volna spórolni. Illetve nem tudom mennyi a selejt de akár nagyobb gpuk akár extrém megnyírbálása is jobb lett volna azaz egy rossz fogyasztás/teljesítményaranyú gpu is. (Lásd hd7890)
A legnagyobb gond az szerintem hogy ezen árkategóriás kártyák leginkább a régebbi gépekbe kellenének ahol pcie3 van. Ott meg azért érezhetően visszafogja.
Ideális népkártya ebből nem lesz pedig azt várja mindenki.
Várjuk a vállság végét már jó ideje.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#305) DEJVID válasza descence (#23) üzenetére


DEJVID
őstag

Ez csak egy pár 🤡 hiedelme, hogy egy vga csak játékra való.

(#306) villamos válasza MasterDeeJay (#304) üzenetére


villamos
őstag

Mégegyszer leírom, mert látom, hogy nem világos.
Ezt a chipet eredetileg notebook- ba egy apu mellé szánták dedikált GPU -nak, és azért hiányoznak belőle a meghiányolt funkciók, mert azokat az apu végezné helyette.
Tehát egy (nem zárható ki, hogy selejtes) notebook GPU -t feldobtak egy nyákra, illetve kicsit megpiszkálták az órajelet, hogy kicsit gyorsabb legyen, ennyike...

#307 carl18: Persze ettől még egy kalap szamócát nem ér ugyan úgy, dehát ez van.
De már láthatáron a következő messiás... :))

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#307) carl18 válasza villamos (#306) üzenetére


carl18
addikt

A harci erő is hiányzikk belőle de bőven. Redditen az emberek könyesre röhögik magukat, europában már 400 eurot kérnek érte. ;]
(500 euro hollandiában) XD

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#308) Televan74 válasza DEJVID (#305) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nem csak arra való, de legtöbben arra szeretnék használni. És nem felpumpált árakon.
Mert egy bányásznak ha 9-12 hónapon belül kitermeli az árát, neki megéri. De egy játékosnak a mai árak mellett nem.
Ettől még nem lesz senki bohóc. De részemről mindenki arra használja amire szeretné. Legfeljebb ha nem tetszik neki a kialakult helyzet és játszani szeretne, vesz egy konzolt. Tudom PS5 -nél sorban állás van.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#309) Televan74 válasza carl18 (#307) üzenetére


Televan74
nagyúr

100€ talán még reális lenne! :)) :DDD :P

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#310) fatpingvin válasza DEJVID (#305) üzenetére


fatpingvin
őstag

KÖSZI hogy végre nem nekem kellett sokadjára leírnom :K

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#311) Ciccuka válasza MtHq (#290) üzenetére


Ciccuka
veterán

Kb. 5 éve jöttek divatba a Kirakatkártyák és a Kirakatalaplapok.
Ráadás az RGB karácsonyfa kivilágítás

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#312) Sonja


Sonja
veterán

AMD Confirms RX 6500 XT GPU Was Designed for Ryzen 6000 Laptops

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#313) Smithy87


Smithy87
senior tag

Kb nem értem aki azon sír bogy 4Gb ram kb alkalmatlan játékra. Nem rég vettem egy 3050ti-s laptopot. Még azok a játékok is kielégítően futnak amiknek nagyobb a memóriaigénye mint 4Gb. Pl teljesen friss Halo Infinite ultrán teker átlag 70Fps-sel. AC. Valhalla high 55fps akkor most mire is a sírás? A kijelző minden synces így pont nem látszik hogy nem az elméleti max 166Fpssel megy.

Ez a kártya igen is értelmezhető a belépő szegmensben mivel egy rx 550 et is képesek 70ķ fölött árulni. Ez esport stb stb re alkalmas és új garis.... :R

(#314) FireKeeper válasza Smithy87 (#313) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

a 150e-s vételár neked hol belépő szint?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#315) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Bacsis galériájában találtam:
Nvidia 8400GS 1X PCIe

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#316) Ghost0510 válasza FireKeeper (#314) üzenetére


Ghost0510
csendes tag

Árulják már valahol 150K ért?

(#317) Armagedown válasza Sonja (#312) üzenetére


Armagedown
őstag

Nem is rossz, akkor jól lehet majd undervoltolni a kártyát.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#318) carl18 válasza Smithy87 (#313) üzenetére


carl18
addikt

Nekem a 4 gigás RX 570 elég sokszor van a memória limit határán. És csak 1680X1050-ben hajtóm, ha már most épp hogy elég akkor a jövőben simát életképes az a szituáció hogy nem elég a 4 giga.

Amit írsz semmilyen szinten nem állja meg a helyét, az RX 550 nem 200 dolláros kateógria. Kevered a szezont a fazonnal, legalább tájékozodj mielőtt írsz.
A 6500XT egy 200 dolláros kártya msrp áron mint a RX 480.

Az RX 550 soha nem volt 200 dollár. :U

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#319) fLeSs válasza Ciccuka (#315) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Volt hogy hetekig használtam egy 8400 GS-t, még megvan. Még az 1080p 60fps Youtube videók lejátszása sem mindig zökkenőmentes. :) Képet ad, arra jó.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#320) Gave válasza Ghost0510 (#316) üzenetére


Gave
addikt

GIGABYTE Radeon RX 6500 XT GAMING OC 4G (3 venti + backplate)

359 EUR német webshopban, azt írja raktáron van, szerintem ez nálunk jóval több lesz, az itt sokat ajánlgatott shopokban pl egy RX560 aligmárkás is majdnem ennyi.

(#321) MasterDeeJay válasza Ciccuka (#315) üzenetére

Nekem is van gyáriag 1x-es pcie kártyám.

Bár ennek még az 1x is sok :DD
Igazából ez szó szerint csak képet ad de semmilyen gyorsításra nem képes. 2w-os, borda sem kell rá.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#322) Chaser válasza FireKeeper (#314) üzenetére


Chaser
titán

nem, az a t600 100e-ért
ez már belépő+ szint :)
árkategóriát ugrottak a kártyák, ennyi

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#323) jedis


jedis
senior tag

Egy jelző jutott most eszembe: katasztrófa :U

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#324) fLeSs válasza carl18 (#318) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nekem egy 4 GB-os RX 470-em van és valóban. De ez inkább a komolyabb igényű játékokra igaz. Mondjuk az rosszul érint, hogy még egy BF5-höz is max low textúrát tudok csak beállítani ha el akarom érni a 90 fps-t... :D

Egyébként az RX480 és RX580-nal összehasonlítás szerintem rossz. Már ha MSRP vs MSRP-ről van szó és nem a nyerészkedő árakról.
Az RX 580 $229-ért jött ki 2017-ben, ez most inflációval együtt $260 lenne.
Az RX 480 $199-ért jött ki 2016-ban, ez most inflációval együtt $231 lenne.

Inkább az RX 470/570-hez kéne hasonlítani, mert
az RX 470 2016-ban $179-ért jött ki ami most $208,
az RX 570 2017-ben $169-ért jött ki ami most $192.

Ezen felül némi utánanézés után látni, hogy a GDDR6 memória ára megduplázódott 1 év alatt, a szállítás pedig megsokszorozódott.
Namost ezek a kis tételek csak egy ilyen eleve olcsó kártyánál buknak ki erőteljesen, mert százalékosan nagyobb részesedésük van a végső árból.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#325) Ghost0510 válasza Gave (#320) üzenetére


Ghost0510
csendes tag

Ez rendkívül szomorú, azon az áron remélem az összes rájuk rohad.
Remélem heteken belül inkább ~90k lesz mintsem 150k.
(Aztán majd kiderül hova árazza a piac :W )

(#326) Chaser válasza fLeSs (#324) üzenetére


Chaser
titán

ez a szállítási ár érdekes egyébként, van sok motyó akminek nem változott az ára - pedig ha annyit drágult a szállítás mindennél meg kellene jelenjen ami hasonló térfogatú -

szerk:
Ghost0510
a remény hal meg utoljára :)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#327) WynNyback


WynNyback
tag

Na az IPON-ban már van GIGABYTE Radeon RX 6500 XT 4GB igaz B2B árat látok ami most írd és mond 197 890 Ft. Vicc ami a VGA kártya piacon megy.

[ Szerkesztve ]

(#328) Chaser válasza WynNyback (#327) üzenetére


Chaser
titán

az az egy év garos délután említett gb kártya lesz
csak kiskerben arra nem adhatak egy év gart az ára miatt sem, ezért b2b, ott nincs sávos garancia

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#329) PuMbA


PuMbA
titán

AMD Navi 24 GPU For Radeon RX 6500 XT Was Primarily Designed For Laptops With PCIe Gen 4 Support

"The primary use of Navi24 will be in laptops paired with a Rembrandt APU, which has full video functionality and Gen4 PCIE."

Már gondoltuk, de ez a kártya ezért ilyen, mert nem asztali gépbe készült :)

[ Szerkesztve ]

(#330) fLeSs válasza WynNyback (#327) üzenetére


fLeSs
nagyúr

~15e-rel drágábban már RX 6600-at lehet venni.

Ez sztem csak bevezető ár, próbálkoznak a lehúzással. Ennyiért csak totál balekok fogják megvenni.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#331) nexwo


nexwo
őstag

Ez a 2.6 GHz milyen jól nézne ki egy 6950 XT-n :)

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/CFbYZJ

(#332) HUN_Sector válasza Chaser (#302) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

A kazy computers egy fizikai bolttal rendelkező fehérvári üzlet. Amit eddig rendeltem tőlük mindig megjött.

(#333) jokeph válasza carl18 (#318) üzenetére


jokeph
nagyúr

4,5 éve vettem újonnan Sapphire Pulse RX 550 4 GB és Gigabyte Windforce OC RX 460 4 GB VGA-kat, 33e és 38e Ft-ért, amit akkor nem sokalltam. Most meg minden gar nélkül elmennének (de nem adom el őket) 50e + magasságában. :U :(

#335Smithy87: bezony... Az RX 550 jó kis VGA, de abszolút belépőszint, esport-hoz meg médiafogyasztáshoz. Farming Simulator 2018-hoz már gyengécske a GPU-ja, erősen vissza kell csavarni FHD-n is. :K

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#334) gbors válasza FireKeeper (#314) üzenetére


gbors
nagyúr

Magyarországon, 2022-ben ennyi a belépőszint - a GTX 1650 jópár hónapja ezen az áron megy.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#335) Smithy87 válasza carl18 (#318) üzenetére


Smithy87
senior tag

Egyszerűen nem értem ezt a limit dolgok kb semmi nem történik ha át léped. Az említett game Halo Infinite és AC Valhalla is bőven át lépi a 4 gigát mivel egyik sem mediumon van.

Nem keverem a szezont nem 3 évvel ezelőtti árról beszélek ma itt MO.-n ennyiért mennek [RX550] nem érnek ennyit ezt mindenki tudja de ennyíert árulják...

(#336) nexwo válasza HUN_Sector (#332) üzenetére


nexwo
őstag

Én is azok közé tartozom akik rendeltek tőlük jó áron gpu-t és törölték azzal az indokkal, tegnap este még volt a nagykerben.

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/CFbYZJ

(#337) Sundesz válasza Smithy87 (#313) üzenetére


Sundesz
őstag

A 4 GB nem baj, de a 64 bit és a PCIe x4 együtt elég nagy probléma.

Hörcsög Powa'

(#338) Abu85 válasza Sundesz (#337) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A 4 GB a baj. A PCIe x4-gyel semmi gond, ha lenne 8 GB.

Írtam már, hogy nem leszel előrébb az x16-os interfésszel sem, ha elfogy a 4 GB. Egyszerűen ugyanúgy jönnek a megszaladó frame time-ok, amik a teszteken nem látszanak, mert 0,1%-ra ki van szűrve a minimum, de ettől még ott lesznek. Ilyen szempontból mindegy, hogy x16-os vagy x4-es interfészen fog időnként akadozni a játékmenet a 4 GB VRAM miatt. A végén ugyanott kötsz ki: leveszed a grafikát, hogy beleférj a 4 GB-ba, és ezzel megszűnjenek az akadások.

A 64 bit pedig csak egy buszszélesség. Ami valóban számít az a memória-sávszélesség, annak pedig csak egy eleme a buszszélesség.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#339) Petykemano válasza Abu85 (#338) üzenetére


Petykemano
veterán

Miért nem vetette be az AMD a HBC(C)-t?
Annak a Page based memory management a lényege, vagyis lapokra bontja a memóriát és kezeli azt, hogy a szoftver által memóriában tartandó tartalomból minek szükséges tényleg memóriában lennie és mi lapolható ki.
Nem?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#340) fatpingvin válasza MasterDeeJay (#321) üzenetére


fatpingvin
őstag

na, akkor a volarit már nem posztolhatom, legyen helyette ez :D

Matrox G55, ő viszont tud 2D gyorsítást :) csak ne egy PCIe-PCI bridge mögött lenne az AGP-s chip :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#341) Abu85 válasza Petykemano (#339) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Minden RDNA támogat HBCC-t inkluzív cache móddal. Ezt használják a konzolok is. Ami eltűnt a Vega óta az az exkluzív cache mód, ami az újabb játékokkal nem igazán stabil, és nagyon nehezíti az olyan funkciók implementálását, mint a SAM. Inkluzív cache módot viszont használhatnak a fejlesztők, ahogy a konzolon is teszik.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#342) ddekany válasza carl18 (#307) üzenetére


ddekany
veterán

De ez 17 fps hogy jött ki? PH-s tesztben 50 fps fölött van ha túl jó beállításokkal használod, mediumon (és nyílván ezzel a kártyával azt használnánk) meg stabilan 70 fölött (szóval megvan a 60).

(#343) HUN_Sector válasza nexwo (#336) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Vettem tőlük 3400g-t, ryzen 1600-at, egy hete egy 107000 ft-os gtx 1650-et, soha semmi probléma nem volt. Szerintem egy egyszeri eset lehetett a tiéd.
Emag, edigital, ipon is mondott mar le rendelést, de a legnagyobbak is. Attól még 99,9%-ban tudják teljesíteni azokat :)

[ Szerkesztve ]

(#344) Ciccuka válasza fLeSs (#319) üzenetére


Ciccuka
veterán

Nemrég kaptam egy ATI Radeon HD 4350-et azzal (Q9550 4GB) még épphogy elmegy a Youtube (de csak régi driver van hozzá - Legacy-ba került, Catalyst 13.1 és 13,4 Beta ).
NVIDIA GeForce 8400 GS

Potpayer le tud játszani Youtube videót is, ha URL megnyitására mész és be lehet kapcsolni hardveres segítséget is, így ami böngészőből kicsit akadozik, ezzel pedig jól fut. Erre kell kattintani: S/W -> H/W

AMD Radeon HD 8330E-es vékonykliens gépen is ez a lejátszó segített.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#345) Ciccuka válasza MasterDeeJay (#321) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ilyet most látok először. :Y
XGI Volari Z11

Linus THIS is a Graphics Card..?? (Asrock M.2 VGA Card)

A Zotac PCI Express x1-es GeForce GT 710-et mutatott be

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#346) ughhh válasza Abu85 (#209) üzenetére


ughhh
senior tag

LOL tedd már be fél évnél idősebb pcie 3.0 lapba, gyorsabb a gtx1050, (új ára 40k körül volt) fentebb linkelve teszt eredmény :DD
felháborítóak a vörösek, csak tőlük kapod a fizud egy részét és nyalsz nekik :P

[ Szerkesztve ]

(#347) KROK640


KROK640
veterán

Remekül mutatja, hogy a magas órajel nem minden.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#348) KROK640


KROK640
veterán

Addig értem, hogy elvileg azért csak 4GB RAM, hogy bányászásra ne lehessen használni, de ezért a multimédiás képességeket miért kellett kivenni?

Egyébként 99 usd-s valós áron még azt mondanám, hogy jó választás is, de ennyiért inkább egy 4GB-os GTX960, és még marad is pénzem...

[ Szerkesztve ]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#349) FireKeeper válasza KROK640 (#348) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ezért

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#350) nexwo válasza ughhh (#346) üzenetére


nexwo
őstag

Vagy csak nézz más forrást is: [link]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/CFbYZJ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.