Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Ingyen sem kéne ez a kártya akkora szar lett. Szégyelhetné magát az AMD is... :W :W :W

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#652) slmSIG válasza Smithy87 (#647) üzenetére


slmSIG
tag

Hát, ha a teljesítménye még elég is volna, ezért az árért semmiképp nem éri meg.
A legnagyobb gondja a 4GB, ami hamar kifut.
Ha csak 6GB volna, már az is jobban megérné, de ott van a jelenlegi ár.

(#653) Kansas válasza GodGamer5 (#651) üzenetére


Kansas
addikt

Az RTX 2060-nal a gépedben(ha az adatlapodon levő konfig még érvényes) baromira nem is te vagy a célközönség...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#654) Kansas válasza slmSIG (#650) üzenetére


Kansas
addikt

"Melyik az a konzol, amin akár régi címek IS játszhatóak az újak mellett PC -hez hasonlóan?"
PS5... :P
PS4 játékok "natívan", korábbiak jelenleg PSNow keretében, de az elvileg le lesz cserélve más technikai megoldásra hamarosan.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#655) Gave válasza GodGamer5 (#651) üzenetére


Gave
addikt

Nekem kell ingyen, akinek nem kell az küldjön PÜ-t, és $199 körül át tudom venni tőle, ami azt illeti ezen az áron lehet mindjárt vennék neki egy _backupot is, mert még mindig jobb mint az itthoni boltok kínálata . :)) :D

(#656) slmSIG válasza Kansas (#654) üzenetére


slmSIG
tag

...és Xbox estén, hogy is megy ez? :))
Meg még mindig az XS a legolcsóbb.
Ezt nézve az X esélyesebb jelenleg.
De lényegében még mindig nem tudom, hogy milyen hardvernek felelne meg
egy Xbox Series S.

(#657) Sundesz válasza slmSIG (#656) üzenetére


Sundesz
őstag

A Series S kb. egy Ryzen 7 3700X alacsonyabb órajelen és egy 5500 XT/6500 XT szintű GPU-val. Ajánlom Digital Foundry videóját, ahol még a Series S leleplezése előtt megmutatták mit tudhat egy olyan vas PC környezetben.

Összegezve a Series S olcsóbb, mint a vele hasonló teljesítményű videokártya.

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#658) Gave


Gave
addikt

Lehet, hogy kellene egy RX 6450XT UC (underclock), hogy még több embernek ne kelljen ingyen sem. Vállalnám, hogy átveszem koszos karton dobozban, 1HDMI kimenettel, venti(k) nélkül, ha az úgy jobban megéri az AMD-nek. Ami azt illeti az egész hűtést + fedelet lehagyhatják róla, bár értem, hogy az valakinél kizáró ok lenne már Ez megér nekem 45 000 Ft-ot.

(#659) Kansas válasza slmSIG (#656) üzenetére


Kansas
addikt

Azért nem tudod, mert hülyeség az összehasonlítás.

Persze, lehet úgy nézni, hogy a PS5 az egy RX6700XT, az XSX annál kb 20%-kal erősebb, az XSS pedig kb a PS5 harmada, legalább is GPU oldalon, de CPU-részük kb ugyanaz a Ryzen 3700, különböző(XBOX-on fix, PS5-ön terhelés(!) függvényében változó) órajeleken.
A fixfunkciós egységekről nem beszélve...

Csak így nézni értelmetlen, mert nem ugyanaz a szoftver van a vas és a játék között(sokkal kisebb az overhead), mint PC-n, ráadásul mivel fix hardver, arra elég jól rá is vannak a játékok optimalizálva, szóval sokkal többet hoznak ki ugyanabból a vasból, mint PC-n.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#660) fatpingvin válasza kriszpontaz (#646) üzenetére


fatpingvin
őstag

ja. csak hogy az nem Linux.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#661) Kansas válasza Sundesz (#657) üzenetére


Kansas
addikt

Nem csak a Series S, az összes konzol(a nagyobbak többel) olcsóbb a "megfelelő" VGA-nál, arról nem is beszélve, hogy az XSX pont annyiba kerül, mint a PS5, az XSS esetében pedig ugyan a boltban kapható kiszerelés olcsóbb, de ha nem akarsz sok pénzért tárhely-bővítőt venni, el kell férj 364GB-on, annyi marad az 500GB-ból, amire játék mehet - szóval vagy sokat töltögetsz netről, vagy egyszerre kevés játékot teszel fel.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#662) carl18


carl18
addikt

Szerintem is borzalmas a jelenlegi helyzet, de nem is olyan válalhatatlan.
Nekem a RX 570 FSR Quality mellet igen jelentősen lesz erősebb. :)
Azért van fény az alagút végén, talán ha beomlik a bánya és javulnak az árak újra elérhetőbb áron mennek majd a videókártyák.

Mondjuk én elégedett vagyok az RX 570-el is, jól öregszik.
Nyilván sok játéknál már ultrára kevés, de a medium mellet ha tud 60 fps-t bőven jó. :R

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#663) MasterDeeJay válasza Gave (#658) üzenetére

Ha szeretsz barkácsolni akkor Tesla M40 ebayen 65eft+áfáért szokott lenni tonnaszám ami egy TitanX, kb GTX1070-1070ti között van. Ennél a kártyánál erősebb, 12gb vram ami szerintem elég. IGP vagy akár milyen videókártya kell mellé mert nincs kimenete.
Ha minden jól megy írok róla logouton.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#664) Sundesz válasza Kansas (#661) üzenetére


Sundesz
őstag

Úgy mondom akkor, hogy a Series S annyiba került, mint egy belépőszintű videokártya (GTX 1050 Ti). Ez emlékeim szerint sosem volt így. Egyébként nagyon élhető masina szerintem az S, sokkal jobban szeretem mint a One X-et.

Hörcsög Powa'

(#665) Kansas válasza Sundesz (#664) üzenetére


Kansas
addikt

Hát nem tudom, emlékeim szerint a 1060/6GB és az RX480/8GB is 100e alatt volt megjelenésekor, 160-ért már 1070-et lehetett kapni... az XSS a kettő közt van, és a konzolokat hivatalos forrásból véve még a bányászláz se árazta fel, pont annyiért vannak, amennyiért anno még a bányászláz előtt be lettek jelentve, én is MSRP-n vettem az enyémet, és amennyire tudom, aki nem siet, az most is MSRP-n kapja őket.
Az hogy közben a 1050Ti ára felment, nem jelent semmit, de minimum is nem a konzolok érdeme.
De kétségtelenül ma bármelyik konzol jobban megéri, mint egy hozzá hasonló erejű PC konfig. Annál a PC-nél meg pláne, ami hasonló szintű outputra képes.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#666) slmSIG válasza Sundesz (#657) üzenetére


slmSIG
tag

Köszönöm! :R
A többi hsz.-t is. Így már könnyebb a döntés.

(#667) Aprósólyom válasza slmSIG (#650) üzenetére


Aprósólyom
addikt

:C Nagyon nagy volt... Nyugodj le, üllj le, vegyél egy nagy levegőt és gondold át még egyszer, hogy mit akarsz. Ahogy Kansas is írja, nem sok értelme van hasonlítgatni a PC-t és a Konzolt, már csak azért is, mert sokkal több lehetőség van a PC-ben. Hardver ide vagy oda, lóvé ide vagy oda. Mindenhol lehet találni jó játékot, újat és régit is.
És ahogy a minerek terelődnek át az ASIC vonalra, úgy majd szépen újra levegőhöz jut majd a PC gaming piac is.
Most pl. poénból vettem egy GTX 750 Ti-t. Bagóért lehet kapni és mégis nagyon jó játékokat képes futtatni. El is adom a fenébe a GTX 1070-em. Úgyhogy lehet ezt csinálni másként is mint mások. A PC gaming temetése az a te érzelmileg beszűkült látásmódodból fakad. Ezért bátorkodtam jellemezni ezt a szemléletet depivel. De részedről off, úgyhogy csendben gondold át... a szörnyű helyzet ellenére is számtalan a lehetőség.

Jevons paradox

(#668) jokeph válasza Aprósólyom (#667) üzenetére


jokeph
nagyúr

Igény kérdése első sorban.
Haver fiának nem soká összerottyintok egy kövér P4-est (mert ez jött ingyér, 6600-as NV VGA-val), régi NFS-hez, COD1/UO-hoz nagyon is meg fog felelni, kezdésnek. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#669) Fücsök007 válasza Kansas (#665) üzenetére


Fücsök007
őstag

A napokban már a hardveraprón is van 158-160K-ért 1070 használtan, tudom még nem az igazi, de hamarosan lemegy 150K-ra vagy alá, mert ma is esett a kriptovaluták árfolyama.(Bitcoin 9/ Etherum 15,6%-ot!) :)) Ezek után én nem vennék 1050Ti-t 65-70K-ért, mert ma is kevés a 4GB ramjával és alacsony memóriasávszélességével.

(#670) Sundesz válasza Kansas (#665) üzenetére


Sundesz
őstag

Pont azt mondom, hogy régen kaptál értelmesebb VGA-t konzol ára alatt, ma nem.

Hörcsög Powa'

(#671) villamos válasza Fücsök007 (#669) üzenetére


villamos
őstag

Tartok tőle, hogy ez egyelőre még nem az a pukkanás, amire várunk, csak egy ideiglenes megtorpanás, esés. :(
Az majd akkor várható, ha a pénzpiacokon számot tevő országok pénzügyi hatóságai is elkezdik végre rugdosni ezeket a kripto szutykokat, ami talán hamarosan bekövetkezik...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#672) Permet Elek


Permet Elek
senior tag

Egyenlőre sokallom az árat. ipon:150e És a +tápcsatlakozót sem értem a teljesítményhez mérten.

(#673) Csupingo válasza Permet Elek (#672) üzenetére


Csupingo
veterán

A tápcsati nem árt, mert max. 75W-ot szoktak felvenni a pcie felől, a kártya meg 107W-os. A gtx 1650 super is 100W-os.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#674) nyunyu válasza MasterDeeJay (#663) üzenetére


nyunyu
félisten

Te lelkeden fog száradni, hogy ideiglenes gaming kártyának rendeltem egy Tesla M40-et 185€-ért (+ÁFA), meg a hozzá való tápkábel adaptert (4€), dupla hátlapot (4$) :DDD
Már csak a venti felfogatást+ventit kell csak megoldani, ha ideér.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#675) MasterDeeJay válasza nyunyu (#674) üzenetére

Helyes ;]
Cikk már 80%-ban kész pedig még a kártya sem érkezett meg. :DDD
Ötlet innen van: [link]
Tápomon szerencsére van plusz 12v eps csati, hátlapot fene se tudja hogy oldom meg gyorskötöző talán, hűtésre van rakás ventim és sok kartonpapír meg ragasztó. :D
Low cost titanx lesz.
Nem csak ideiglenesre jó, mivel supportja tovább tart mint egy átlag gémer szeriának ezért driver is sokáig lesz hozzá.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#676) Graf Spee


Graf Spee
csendes tag

Lehet én valamit nagyon rosszul látok, de szerintem a teszteket nézve nem lehet olyan rossz kártya a 6500xt. Most ezt úgy értem, hogy ezt a kártyát a jelenlegi helyzet szülte, ahol valljuk be, undorítóan pofátlan áron kínálnak videokártyát.
A saját gépemért nem tejeltem annyit összesen amennyibe most egy gtx1650-es videokártya kerül..... Azért ez eléggé beszédes tény főleg ha megemlítem, hogy egy 1650-es videokártya se nevezhető nagy durranásnak manapság.

Szerintem az AMD-nek egyértelmű szándéka volt ezzel a videókártyával. Kínálni egy olyan egységet, ami kriptobányászatra nem alkalmas, de Full HD-ben játékra egy belépőszintű gamer kategóriában képes alternatívát adni.

Talán nem mind1, hogy mennyit kell valakinek videókártyára költeni.

(#677) fatpingvin válasza MasterDeeJay (#675) üzenetére


fatpingvin
őstag

elég ideig bosszantasz ezzel még a végén én is felugrom erre a vonatra :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#678) jocobacsi30 válasza Graf Spee (#676) üzenetére


jocobacsi30
csendes tag

Igen, ezt jópáran írtuk már.
Én inkább azokat nem értem, akik szidják ezt a kártyát a teljesítménye miatt.
Ők arra gondoltak, hogy egy 3060 vagy 3080 teljesítményű új kiadású kártyát lehet megvenni 1050 áron?
Ha ez a kártya 3060/3080 szintet hozna, akkor ez is 300.000Ft/600.000Ft lenne.

Majd most jön a GTX3050 249$ ajánlott áron, RX6600 közeli teljesítménnyel, az biztos drágább lesz a boltokban az rx6500-nél, de még a 1650s-nél is.

[ Szerkesztve ]

(#679) MasterDeeJay válasza fatpingvin (#677) üzenetére

Fent linkelt videón van minden infó, az a svéd emberke igényesen bemutatja. De ha gondolod megvárhatod a cikkemet, pár hét mire megérkezik a kártya.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#680) fatpingvin válasza MasterDeeJay (#679) üzenetére


fatpingvin
őstag

inkább megvárom te mit írsz :D szívesebben olvasom mint hogy videókat nézzek.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#681) Cefet válasza fatpingvin (#680) üzenetére


Cefet
aktív tag

:D kíváncsi vagyok... én is szeretek barkácsolni... :R

(#682) nyunyu válasza MasterDeeJay (#675) üzenetére


nyunyu
félisten

Hátlap

Közben számolgatom, M40+hátlap+ÁFA ~90k.
Ezen felül a 8 tűs CPU csatijára kell tápot varázsolni, szerencsére a Seasonicom moduláris, így +1 CPU kábel rendel. ~6$
Másik opció a 2xGPU->CPU adapter lenne 5€-ért.
8 centis ventik meg vannak itthon, így az egész megvan 100k alatt.

Mivel a kártya a 980Ti nagyobb tesója, az meg az 1070 teljesítményének felel meg (csak 60W-tal többet zabál.)
Most HA-n 160k egy 1070, 1660S-t se láttam 165k alatt.

+60W az 16.66 óránként 50Ft, így 60k árkülönbözetet 20000 óra gaming égeti el a villanyszámlában. :DDD
(Jó, nálam az 1050Ti lesz a videó kimenet, így annak a fogyasztása is rárakódik, de akkor is 10000 óra a különbség.)

Szerencsére az alaplapomon két hosszú PCI-E foglalat van, elfér a 2 VGA.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#683) Scarletiel válasza jocobacsi30 (#678) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Én ugyan már semmit nem várok vga fronton senkitől, de szerintem a nagy többség csak egy kártyát szeretett volna amit mondjuk 100k-ért meg tud venni a boltban és teljesen alkalmas medium/high beállítások mellett fullHD 60fps-re úgy, hogy a kártya valóban képes is rá, tehát nem azt kell nézni, hogy 80%-ban bírja a 60+fpst, de ha elfogy a sávszél, meg a PCIexp 4.0 helyett csak 3.0 van akkor le fog zuhanni elég gyakran 30-20-ra és hiába visszamegy 60+ környékére ha ezzel az ugrálással élvezhetetlenné teszi az egész játékot. Igen vedd lejebb a grafikát és kevésbé fogja csinálni, csak akkor meg megint ott tartunk, hogy vettél egy 100 rugós kártyát ami jó 1080p full low beállításokra, amire egy ezer éves rendes vga is pont ugyanolyan jó. Tehát a baj a kártyával röviden. Lenne benne erő a jó kis mókázáshoz, csak mivel totál ki van herélve, olyan 100 helyen fog elvérezni menet közben te meg ott ülsz majd a 100 ezres vga-val ami papíron tudja a 60+fpst, de gyakorlatban össze vissza fog ugrálni neked. :C Ezerszer vennék inkább egy 1650 supert ami nincs totál kibelezve és megy rendesen PCIexp 3.0-val is.

(#684) jocobacsi30 válasza Scarletiel (#683) üzenetére


jocobacsi30
csendes tag

Ha jól olvasom a teszteket, ez az rx6500 PCIexp 3.0 mellett 1650, PCIexp 4.0 mellett 1650super teljesítményt nyújt. Az ára is ezekhez igazodik. Sajnos!
(Többen leírták, ezért tudom én is, hogy ez egy notebook diszkrét gpu köré tervezett NYÁK, belépő szint, a bányászoknak nem kedvező méretű memória társaságában. Pont olyan is.)
Ezer éves kártyát nem nagyon lehet venni, talán a 1650 kivételével. Aki most rak össze gépet, annak az rx6500 is ok lehet, aki javítani kényszerül (PCIexp 3.0 alaplap mellett) az dönthet az rx6500/1650 közül melyik szimpatikusabb, áruk, teljesítményük hasonló és mindkettő 4GB.
Majd jön az RTX3050, az jó teljesítményt ad és 8GB lesz, szinte biztos többe fog kerülni, mint egy 1650super -- kevésbé valószínű, de ha a bevezetés után pár héttel kellő mennyiségben kapható lesz, akkor letöri a 1650/1650super/rx6500 árát. (Én inkább attól tartok a bányászok viszik majd, a coin-ok ereszkedő árfolyama mellet pont jó árú lesz nekik.)

[ Szerkesztve ]

(#685) lo_jo válasza jocobacsi30 (#684) üzenetére


lo_jo
senior tag

Szép és jó, hogy a tesztek szerint 1650 teljesítmény, csak amikor meg elfogy a 4GB RAM, akkor a 1650 a PCIe3@x16 mellett jóval kisebbet fog döccenni, mint a 6500XT a PCIe3@4 mellett a régi alaplapban. Márpedig el fog fogyni, ahogy jönnek az újabb címek, egyre sűrűbben, egyre alacsonyabbra vett beállításokkal. És szerencsétlen user meg pislog, hogy "de a teszten átlag 60 fps volt és 0,1% low sem 30, hanem 45". A valóság meg sajnos nem a minimum fps elhagyása és a 0,1% low favorizálása, hanem a tények és a számok. Abban szegény kártya meg nem erős.

[ Szerkesztve ]

(#686) jocobacsi30 válasza lo_jo (#685) üzenetére


jocobacsi30
csendes tag

Ahogy mondod.
PCIe 3.0-hoz 1650 való, nem 6500.
PCIe 4.0 talán elég a 6500 etetéséhez.

(#687) Kansas válasza lo_jo (#685) üzenetére


Kansas
addikt

Tiszta sor, aki mindig a legújabb játékokkal akar játszani 1080p max részletességgel, az nem ilyet vesz. Az vesz RX6600-at vagy RTX3050-et minimum(esetleg RTX2060-at). Aztán fizet értük amennyit fizet... ez annak van, aki nem szán rá annyi pénzt.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#688) slmSIG válasza Aprósólyom (#667) üzenetére


slmSIG
tag

Tök nyugodt vagyok, levegő is jut.
Mit teszed magad ennyire, meg kinek?
Egyébként, ahogy írtam, te képtelen vagy értelmezni bármit amit elolvasol, egyrészt kihagysz szavakat, mondatokat, másrészt meg sem érted, mert nem megy az olvasás.
....tudod, mint az első-másodikosok, amikor tanulnak olvasni.

Nézd, Béla:
"
#657Sundesz .....
Ajánlom Digital Foundry videóját...
Összegezve a Series S olcsóbb, mint a vele hasonló teljesítményű videokártya.

#665Kansas.....
De kétségtelenül ma bármelyik konzol jobban megéri, mint egy hozzá hasonló erejű PC konfig.
"
Aztán meg ne erőltesd magad a sok olvasással hirtelen.
Értelmezni úgysem sikerül. :U

(#689) MasterDeeJay válasza nyunyu (#682) üzenetére

Fogyasztást nehéz számolni de valóban jelentéktelen. Teslát tudod alulfeszelni és sok tartalék van benne a 1070-be kevesebb. Igaz alulfeszelve csak egy alap titanx lesz, húzva meg a csillagos ég azaz 1070ti szint. Azt nem tudom hogy a 1070 8gb ramja kevés-e lesz-e valamikor bár fullhdnál biztosan nem de az is előny hogy 12gb van rajta.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#690) Nowhereman


Nowhereman
őstag

És ez az XT változat! Milyen lesz a natúr?

Az AMD-nél kissé túlzásba vitték a kiherélést! A 128 bittet azért meghagyhatták volna választhatónak, ahogy az RX 550-nél is.

Az RX 550, 560-t is be kellett volna tenni a tesztbe, abban vannak alapból 4GB-os változatok.

Utánam a kondenzcsik!

(#691) Smithy87 válasza Nowhereman (#690) üzenetére


Smithy87
senior tag

"Az RX 550, 560-t is be kellett volna tenni a tesztbe, abban vannak alapból 4GB-os változatok."

Nem lett volna értelme még Pcie 3.0-n is klasszisokkal erősebb a 6500xt. Ez egy jó kártya ha beáll MSRP körülie az ára. FHD 60Fps-re. Nekem is 4 gigás 3050TI van a notiban semmi gondom a "kevés" ramból.....

Ha akarnék asztalit építeni alkalmi játékra mondjuk 350-400K ból mostanában én simán bele tenném 80-100K környékén az én igényeimnek megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#692) LK válasza Smithy87 (#691) üzenetére


LK
addikt

Valaki már linkelt 170k-ért is ilyen kártyát. Amit írsz annak a duplájába fog kerülni. Nem hogy klasszisokkal jobb, hanem drámaian esik Pcie 3.0-n a kártya teljesítménye. Gondold végig, ha valakinek régi lapja van, miért is áldozna 20-30 %-kal kevesebb teljesítményért pénzt? Csak akkor venném meg, ha elfüstölne a kártyám. Talán. Na, meg is van: [link] (ez klasszisokkal szarabb, nem jobb). Ezek alapján az én 3 éves RX570-em simán veri, 39e.-ért vettem az Alzában.
jocobacsi30 : néztem cikkeket, mert az RTX 3050 megtetszett. Hát horribilis ára lesz annak is. Nem tudunk okosak lenni.

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#693) Smithy87 válasza LK (#692) üzenetére


Smithy87
senior tag

Ahány teszt annyi eredmény tudok linkelni olyat én is ahol gen3-on is elveri az rx 570-et vagy minimum partiban van. Vagy olyat ahol az egyik tesztelőnél grafikonon forza 5 ben 25 fps-t tud a másiknál videon 55 öt. Kicsit árnyalt nézőpont annyi eredmény. És sajnos a mikor mennyiért vettem teljesen irreleváns. Én is vettem 1060-at anno 70 ért mert épp annyiba került anno. Meg vettem 100ért 960-at mert annak épp akkor annyi volt az ára. Megérte? Nem 2 hónappal később mind kettő 20k val olcsóbb volt. Kellett igen... Nem azt mondom, hogy best buy de ha beáll az ára értelmezhető a teljesítménye is és az ára is. Most ennyibe kerül a beugró. 2 éve 550 et utánnad dobták 20-ért most 70k... És igen neked cserélni NEM éri meg. Ha beáll az ára 100 körülre és elpukkan az 570 akkor megérie? Ha 4 gb elég mert olyan játékkal bagy olyan beállítással játszol amihez elég akkor lehet...

A linekt tesztet szám szerűleg értem de aki ilyen kártyát használ nem hiszem hogy 144Hz es monitoron tolja... ebben az esetben a 60+ elég

[ Szerkesztve ]

(#694) bobalazs válasza Smithy87 (#693) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Hogy lehet ekkora eltérés? Így hiteltelen az egész.
Miért nem egységesen hasonló eredmény van minden gen 3 rendszeren? Hardver környezet függő a kártya?

[ Szerkesztve ]

(#695) jokeph válasza bobalazs (#694) üzenetére


jokeph
nagyúr

Azért nem mindegy mi hajta a VGA-t gen 3.-ban, elég széles a választék CPU szinten is. :U
Ivy Bridge-től minden tud 3.gen pci-e -t.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#696) Smithy87 válasza bobalazs (#694) üzenetére


Smithy87
senior tag

Nem tudom valószínűleg mint minden mérés ezer dolgotól függ.

Pl itt van ez: [kép] [kép] látni az eltérést mind 2 irányban...

(#697) MasterDeeJay válasza Smithy87 (#696) üzenetére

Nem lehet hogy ez valami texture streaming probléma? Tehát nincs időben betöltve valami és az dögleszti le az fps-t? Azaz csak az első mérésnél jelentkezik amig töltögeti be a dolgokat.
Vagy tovább megyek esetleg a kártya hdmi hangkimenete van használva és ugye az is leszed valamennyi pcie sávszélt, nyilván gpu erejét nem szedné le mert hardveresen megy de pcie-t lehet érinti és ezzel együtt a texture streaminget is.
Esetleg benchmark alatt nem a kártya kimenete volt használva hanem másik kártyán keresztül ment a kép (digitalizálón, vagy offscreen valamin) és az is lezabálta a pcie sávot.
Mert ugye normális 16x sávszélnél ilyenek fel sem merülnek, de itt ez most új helyzet.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#698) Smithy87 válasza MasterDeeJay (#697) üzenetére


Smithy87
senior tag

Nem tudom ennyire nem vagyok otthon a témában, csak szeretném egy kicsit finomítani az itt is általánosan uralkodó "mi a fenének gyártottek ilyen E-hulladékot és ez csak papírnehezéknek jó" hangulatot és vagy álláspontot. Mert mindenki tud hozni egy kiragoadott teszt eredményt ami szerint szar. PL az én notim 3050ti-je általánosan elterjedt nézőpont a neten a tesztek alapján hogy AC Valhallával képregénymódban lehet játszani 10-15 FPSsel és vagy le sem fut a benchmark a 4GB ram miatt.
Köszöni szépan az AC Valhalla highon remekül érzi magát 55 fps környékén. meden ami még be is fér meg 60+

Lehet, hogy valami pont nekem nem lesz jó de másnak meg megfelel attől az a terméknem lesz szar vagy szuper. Ez az rx 6500 XT ilyen mert mint kiderült eleve notiba szánták ahol van pcie 4 és ott az x4 sem gond. AMD oldalon az asztali cpu-k 3xxx től gen 4 esek. intelnél azt hiszem 11.-12. gen től. Tehát megoldható. hogy gen 4 legyen alatta. Csak itt is bekéne látni hogy a 100K-s lap és 200K-s proci alatt is lehet létezni. aki 3-400K-t költ ere a kettőre na az szerintem azt sem tudja, hgoy kiadta az AMD az RX 6500-at... De aki szeretne egy gépet emin lehet játszogatni 12.-gen i3 35 egy deszka alá 40 + ram +egyéb +kártya megáll 300 alatt. Persze ha beáll az ára.

[ Szerkesztve ]

(#699) bobalazs válasza jokeph (#695) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nyilván nem cpu limitre gondoltam, egy olyan tesztnél ha fel van tüntetve, nyilvánvalóvá válik az ok.

(#700) LK válasza Smithy87 (#693) üzenetére


LK
addikt

100 ért megérné, ha elpukkan az 570?
Te pcie 3.0 lappal vennél 100-ért egy lassabb kártyát?
Másik, hogy te egy 100 ezres kártyáról beszélsz folyton ,amikor a valóságban 170-200 között lesz az ára.
200-ért megérné, ha elpukkan az 570? Egyértelműen NEM. :R Ehhez a válaszomhoz csak utána kellett néznem egy kicsit a dolgoknak. Első ránézésre jó a kártya, csak a valóság ad egy knagy pofont. ;) AMD vonalat jobban kedvelem,de azért na.
Ha (nagyon feltételesen) kipukkan a bányászlufi is több hónap alatt fognak visszaállni az árak egy a kezdeteknél magasabb szintre. A régi árak nem fognak visszajönni sajnos. Örülhetünk, ha 100-ért lesz normális kártya. :(

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.