Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Smithy87 válasza tomic (#744) üzenetére


Smithy87
senior tag

Ahhoz (WOT) kb a bármi is elég. :C

(#752) Habib[HUN] válasza Smithy87 (#751) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

8600g-n közepes grafikán az szépen elszalad 80-90 fps-el. Hétfőn próbáltam ki a haverral.

(#753) Trailblazer válasza MasterDeeJay (#750) üzenetére


Trailblazer
addikt

Aztán meg majd annyian kapnak erre is rá, hogy simán felszalad az ára... ;]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#754) MasterDeeJay válasza Trailblazer (#753) üzenetére

Fel fog biztosan, ugyanez történt a Xeon 2678v3-akkal is. Best buy volt 20-30eft-ért 2018-2019-ben 12c/24t haswell meg ugyan így kínai x99 lapok 20eft körül. (bár a forint értéke is negyedével csökkent)
Ilyen teslák amúgy tizezerszám vannak, szóval készlet nem fogy el de ára biztosan felmegy ahogy az igények nőnek. Amcsiknál már most 100eft felett vannak az M40-es árak. Csak kínaiakra támaszkodhatunk.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#755) Trailblazer válasza MasterDeeJay (#754) üzenetére


Trailblazer
addikt

Bár ahogy elnézem, én azon az EPS-csatlakozón akadnék le (ha gondolkodnék ilyenen). Talán mégse való ez minden vállalkozó szelleműnek...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#756) MasterDeeJay válasza Trailblazer (#755) üzenetére

Az a csati a legkevesebb. [link]
A hűtés az ami nehéz dolog.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#757) nyunyu válasza MasterDeeJay (#756) üzenetére


nyunyu
félisten

Elég lesz ez neki?

VGAk PCIE tápcsatiján hivatalosan 75W vehető ki, olcsóbb tápok vezetékezése ehhez van igazítva.
Combosabb VGAkon azért van 2-3 csati...

Komolyabb tápoknál nem látom akadályát, pl. a moduláris Seasonicokon ugyanazt a 8 tűs aljzatot használja a táp oldalán a 4+4 vagy 8 tűs CPU, meg a 2 PCIE csatis kábel. (csak fordítva vannak kötve.)
Úgyhogy nekem egyszerűbbnek tűnt rendelni még egy CPU kábelt a tápomhoz, mivel gyárilag csak egyet mellékelnek.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#758) MasterDeeJay válasza nyunyu (#757) üzenetére

A rajta lévő EPS csati olyan mint egy 6pin-es megtoldva plusz 1-1 pinnel.
Hajtottam már Xeon 2697v2 12 magos dögöt sima 4pines tápcsatival probléma nélkül, holott 2x4pin azaz eps kellene neki. Innen számolva egy 6 pines is bőven túl van tervezve.
De volt olyan kártyám is ahol 2db 8 pin kellett volna de a tápon nem volt szóval marad 2db 6 pines csak éppen a maradék 2-2 pint át kellett kötni hogy elhigyje azt hogy be van dugva 8 pines csati.
Nyilván nem a kábel a gond hiszen azon ezer wattok is mehetnének hanem maga a csatlakozási pont, de az is bőven túl van tervezve. Az a 75w a minimum specifikáció aminek meg kell felelnie minden tápon a legalja hulladékon is. Normális tápoknál ez a többszöröse.
A Duplagpu-s tesla m60-ason is csak 1db 8 pin EPS van. Az csak parasztvakítás hogy egy 300w-os kártyára már sok csati kellene, csak normális vastagságú kábel és rendes csatlakozó ami szerencsére a márkásokon már van.

Nyilván az a jó választás amit te vettél de nem mindenkinek van moduláris tápja.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#759) fatpingvin válasza MasterDeeJay (#758) üzenetére


fatpingvin
őstag

olyan, csak fordított polaritással van bekötve. szólok még mielőtt leégeted a cumót :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#760) MasterDeeJay válasza fatpingvin (#759) üzenetére

Itt most csak a max terhelhetőség miatt hasonlítottam össze. Cikkemben le is írtam hogy 6-8-pines vga csati nem jó hozzá. Szomorú de fizikailag belemegy a 6 pines.
Nagyobb tápokon van pluszba 12v EPS, így azzal biztonságosan használható.

Hogy ON is legyek.Kérdézném mindenkitől:
Ezek szerint ez a kártya valahol GTX1060 szint lehetne csak vram limitálja?

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#761) fatpingvin válasza MasterDeeJay (#760) üzenetére


fatpingvin
őstag

jaja, ezzel egyszer én is majdnem megszívtam, egy risert akartam 4pin EPS csatiról hajtani, még jó hogy időben észrevettem...

amúgy a terhelhetőség se jó összehasonlítás: a 8pin PCIe 150W-ra van hitelesítve, a 8pin EPS 235W-ra, de maga a csati specifikáció szerint elvileg tudhat 336W-ot is.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#762) Stauffenberg válasza villamos (#671) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Az majd akkor várható, ha a pénzpiacokon számot tevő országok pénzügyi hatóságai is elkezdik végre rugdosni ezeket a kripto szutykokat, ami talán hamarosan bekövetkezik..."

Még tiltás sem kell hozzá, mert a piac maga is elintézi, hogy a kripobányász nagykutyák már mennek kelet felé szovjet utódállamokba meg ázsiai félkatonai diktatúrákba az olcsó szénalapú áram miatt, mert nyugaton olyan drága az energia, hogy akinek a lehetőségei engedik, azok költöznek. Nem azokról van szó, akik otthonra építenek 4-5-6 GPU-ból egy rig-et, inkább azokról, akik tornateremnyi cuccal rendelkeznek. Ezzel a jelenséggel a tiltások sem nagyon tudnak mit kezdeni, magának a világpiacnak kell rendeződnie, mert ez az egész őrület csak egy infláció elől menekülés, aki meg elég tökös, az nem aranyba fektet. Ha nem lenne ennyi YOLO befektető, akik ész nélkül pumpálják a kriptó piacot, akkor az árfolyam is beszakadna, ezzel a bányászat is veszítene a vonzerejéből.

(#763) Smithy87 válasza MasterDeeJay (#760) üzenetére


Smithy87
senior tag

Igen 1060 6Gb 1650S környéke.

(#764) Aprósólyom válasza MasterDeeJay (#760) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Annyira hektikus a teljesítménye, hogy nehéz belőni. Nagyon-nagyon játék függő. Érdemes felkereseni a youtube teszteket. Egyik játékban 1050 ti körüli a tempója, másik játékban meg a GTX 1070-t is lenyomta. Jóformán erős lutri, hogy majd az újabbnál újabb címek hogy fognak futni, szvsz. Többek között erre is próbáltak rávilágítani a tesztelők is.

Ilyenek miatt is nem tudom ki az aki bemeri vállalni a vételét. Esetleg aki 1-1 számára evergreen játékkal játszik és kész?! :B

Jevons paradox

(#765) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Hat, ez valami vicc?

OK

(#766) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Mindeközben kijöttek az rtx 3050 tesztek
Pl. [link]

(#767) Dvix válasza HUN_Sector (#766) üzenetére


Dvix
senior tag

Egy fokkal jobb mint a gtx 1660 super. Ha árban adnák, még talán jó is lenne. :U

(#768) HUN_Sector válasza Dvix (#767) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

250 a listaár. Ha még duplája lesz, az is "csak" 160.000ft

(#769) nyunyu válasza Dvix (#767) üzenetére


nyunyu
félisten

Pont most olvastam egy cikket valahol, hogy nV kártyákra átlagosan 77%-ot tesz rá az ellátási lánc az MSRPhez képest, pár hete ez a kriptóárfolyam függő pofátlansági felár még 85% volt.

Szóval az a 249$ nettó USA listaár lesz itthon vagy 250€*1.77*360*1.27=202k bruttóban...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#770) villamos válasza HUN_Sector (#766) üzenetére


villamos
őstag

Azt írják, hogy a mostani árfolyamon 60 centet bányászik össze naponta...
Ki tudja, talán nem harapnak rá... :U

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#771) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Ha a kriptósok nem, akkor majd a scalperek és botok.

Bestbuy topicban nemrég linkeltek 140-ért egy emagos 1650 supert. Az meg alulról nyaldossa a 1660 szintjét. Azt hiszem ez most ár/érték arányban jó

[ Szerkesztve ]

(#772) Dvix válasza nyunyu (#769) üzenetére


Dvix
senior tag

Wow. Hihetetlen hallod. :(

(#773) Aprósólyom válasza Dvix (#772) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Alapvető törvényszerűség: tehetetlenség. Nagy tömegnek nagy a tehetetlensége is így lassan vált irányt vagy csak nagy erőhatásra. Lassan fog csak ez a piac moderálódni. Pláne, hogy maga a chiphiány is abnormális kereslet-kínálatot okoz, amivel 2022-ben még mindig kalkulálni kell.
Akkor lenne nagy változás, hogy ha cunami szerűen elárasztanák a bányászok használt VGA piacot kártyákkal. De nem fogják, mert nem hülyék. Tudják, hogy azzal a túlkínálattal olyan árcsökkenést okoznának, hogy ami neki nem éri meg.
A VGA-ik valószínű már kitermelték a pénzt, így legfeljebb átállnak ETH-ról másra, minthogy fillérekért megváljak a kártyáktól.
Ha egyik-másik miner meg is teszi, akkor ha nem hülye nem egyszerre önti őket a használt piacra, hanem csak szépen lassan, darabonként.

Jevons paradox

(#774) nyunyu válasza Dvix (#772) üzenetére


nyunyu
félisten

De ha megnézed a linkelt cikket, ezt már a nem tisztelt VGA gyártók is ráteszik, nem csak a kereskedők nyerészkednek.

Talpas kivitel lesz majd nem kapható 249$-ért, a picivel tuningoltabb, egyedi hűtéses 3050-ekért máris 350-450$-t kér az Asus, Gigabyte.

Úgyhogy a 200k HUF is erősen álmodj királylány kategória.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#775) LK válasza nyunyu (#769) üzenetére


LK
addikt

És a másik topicban azzal kábítanak, hogy csak 25%-kal lesz drágább a 3050 és akkor azt kell venni. Persze több memóriával, és gyorsabb kártyáért pont csak 25%-kal fognak többet kérni.... Most néztem egy cikket ami szerint már vannak helyek ahol 500 dollárért árulják. Bizony 200 felett lesz ez (3050), ha nem történik vmi csoda.

Lásd aláírásom.... :DDD

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#776) Sundesz válasza LK (#775) üzenetére


Sundesz
őstag

Az MSRP pont 20%-al magasabb. Itthon a legolcsóbb talpas 6500 XT 140.000 forint. Ez kb 380 Euro, az MSRP csaknem duplája. 180.000 ezer Ft-ért (ez lenne 480 Euro) most is kapni 1660 Supert (kb RTX 3050 szint). Most akkor miért mondok hülyeséget? Miből gondoljuk, hogy pont a 6500 XT lesz 80 ezer forintért kapható, miközben annyiért 1050 Ti is éppen van? Jó lenne a 6500 XT 100.000 forint alatt, bízunk benne, hogy tényleg nagy raktártkészlet lesz belőle, ahogy Abu jósolta. És az RTX 3050 sem lesz 110.00 forintért ez is világos.

Hörcsög Powa'

(#777) Aprósólyom válasza LK (#775) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Melyik az a topic?

Jevons paradox

(#778) Kansas válasza Sundesz (#776) üzenetére


Kansas
addikt

Azt gondolod, $250 lesz az MSRP? Hááát, ja, elvileg lesz olyan is... meg $489 is...

És ezekben még nincsenek benne a scalper felárak meg az ÁFA+miegymás.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#779) Sundesz válasza Kansas (#778) üzenetére


Sundesz
őstag

Mindegy mi az msrp (az akkor is 250 USD, ha 1000-ért árulják majd), mert nem annyiért lesz a piacon. Ahogy egyelőre a 6500 XT sem annyiért megy. Pont azt írtam, hogy 480 Euro körül reális lenne, illetve azt, hogy itthon áfával 380 Euro a legolcsóbb 6500 XT.

Szerk.: 290 Euroért kapni a Mindfactory-n 6500 XT-t, az már nem rossz.

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#780) Sundesz válasza Aprósólyom (#777) üzenetére


Sundesz
őstag

Rám gondolt és azt írtam, HA 25% lesz a különbség árban, akkor jobb vétel lenne a 3050. A HA szócskát valószínüleg nem vette észre.

Hörcsög Powa'

(#781) Kansas válasza Sundesz (#779) üzenetére


Kansas
addikt

Tudom, pont azért írtam, hogy ha a $199 MSRP-s 6500XT a legolcsóbb helyen is €290, akkor vajon mennyiért lesznek a fent listázott $300+ MSRP-jű modellek...?
És GN szerint a listában kiemelt 2 EVGA modell közt teljesítményben van vagy 2-3% különbség, árban meg $80, ami majdnem 25%.

Szóval erősen kétlem, hogy 25% lesz csak a különbség árban a 6500XT-hez képest... ezzel együtt is jobban meg fogja érni annak, akinek PCIe v3-as lapja vagy procija(pl. bármelyik ZEN APU, beleértve az 5600G/5700G-t is) van.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#782) Aprósólyom válasza Sundesz (#779) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ici-picit pontosítsunk.
290EUR 19% német ÁFA-val értendő. Ha magyar címre rendelnéd, akkor a jogszabályok értelmében magyar 27%-val kell kiszámlázniuk, ami kb. 310EUR-ra jönne ki plusz a szállítási költség, amivel kb. 120e forint lehetne? Mai helyzetben nem lenne rossz ajánlat egy új kártya fényében,
de mire kitöltöttem az adatokat a fizetési oldalon már a sajnálattal közölt szöveget olvashatom: a helyzetre való tekintettel csak Németországi címre szállítanak.
Hogy oldod meg, hogy meg is érje, mire magyar címre kerül bármilyen valamilyen alternatív megoldással?

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#783) syberia válasza FireKeeper (#10) üzenetére


syberia
veterán

Nem baj, legalább jókat lehet röhögni az AMD-n is. :DDD

https://howbad.info/

(#784) Aprósólyom válasza syberia (#783) üzenetére


Aprósólyom
addikt

;] ;] ;] A legjobb a végén a kisgyerek: önfeledten játszik az iGPU-val, míg a háttérben porrá nem ég a GPU piac. :DDD

Jevons paradox

(#785) Mans20


Mans20
addikt

Itt aprón van egy Sapphire 6500 125-ért. 3050 meg 171-ért.

(#786) Kansas válasza Mans20 (#785) üzenetére


Kansas
addikt

No, az csak ~37% árkülönbség átlag 25% extra teljesítményért... én minimum 50%-ot tippeltem volna előzetesen...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#787) Sundesz válasza Mans20 (#785) üzenetére


Sundesz
őstag

Pedig csak holnap jelenik meg. :D

Aprósólyom: van olyan szolgáltatás, hogy német címre rendeled, ahonnan továbbküldik Magyarországra. Így áfa nincs, csak szállítas, de sose próbáltam.

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#788) Sundesz válasza Kansas (#786) üzenetére


Sundesz
őstag

Nem sokkal drágább, mint a használt 1660 Super-ek. Ha ennyiért menne aprón, akkor a használt árakat lejjebb nyomhatja.

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#789) Kansas válasza Sundesz (#788) üzenetére


Kansas
addikt

Nem is tud többet azoknál... én azért titkon reméltem, hogy hoz egy 2060 szintet, de persze akkor az NV-nek nem érte volna meg kiadni a 12GB-os 2060-at...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#790) Sundesz válasza Kansas (#789) üzenetére


Sundesz
őstag

Ha valakit érdekel, akkor ott a DLSS, elég hasznos tud lenni és egy kategóriával feljebb tolja a teljesítményt. Egyébként másban sok pluszt nem ad. Ja de, RTX ON. :DDD

Hörcsög Powa'

(#791) Kansas válasza Sundesz (#790) üzenetére


Kansas
addikt

Abban a maroknyi(25-30) játékban, ahol támogatott a DLSS2... a DLSS1.x-ről azért nem zengenék ódákat... és hát a 2060 se arról volt híres, hogy érdemes lett volna bekapcsolni rajta az RTX-et... ez meg annál gyengébb, bár az RTX implementációja fejlettebb, szóval talán hozza a 2060 szintjét bekapcsolt RT mellett. :D

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#792) fLeSs válasza Kansas (#778) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ez a cucc egy paperlaunch. Nemhogy $250-ért de 500-ért sem lehet majd kapni 1-2 nap után, mert nem éri meg gyártani, mikor a 3060-ból is alig van és ugyanaz a die van mindkettőn.
Ha lesz is vhol a $250-et el lehet felejteni, mert ezen az áron az AIB-oknak veszteséges legyártani, megjelenéskor az 1-2 legközelebbi gyártó kap árengedményt az NV-től, azok a $250-es kártyák kiszóródnak kb. 5 mp alatt aztán byebye.
Az NV MSRP-je már jóideje csak egy nagy kamu, parasztvakítás, semmi jelentősége nincs. Az AMD-nél még szerencsére más a helyzet.
Ez a 3050 az RX 6600-zal fog versenyezni a piaci áruk alapján és ott a Radeon lemossa raszterben, az RT meg túl lassú mindkettőn. Marad a DLSS az RTX javára amire elvileg jön az AMD válasza.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#793) Kansas válasza fLeSs (#792) üzenetére


Kansas
addikt

"Marad a DLSS az RTX javára amire elvileg jön az AMD válasza."
Milyen válasza jön az AMD-nek, ami még nem elérhető? Az FSR már kint van, de az FHD-ban nem épp vetélytárs a DLSS2-nek, inkább csak 4K-ban van közel minőségben. Az RSR pedig annak az általánosan alkalmazható, de butább verziója lesz, ha kijön az új driver.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#794) LK válasza Sundesz (#776) üzenetére


LK
addikt

Veled semmi bajom,csak 5 perc keresgélés után kiderül, hogy nem lehet osztani az optimizmusodat. Az első videótesztnél látszik , hogy jóval gyorsabb a 3050, van ahol dupla! fps-t ért el, mint az 1660 super. Pár nap és kiderül. Szerintem a piac beárazza mindkét kártyát és utána ki fog derülni, hogy egy sokkal jobb kártya jóval drágább is lesz. Nincsenek csodák. De legyen igazad. Olcsó, gyenge kártya, amiből eleget gyártanak, nem viszi el a gonosz bányász vs. jó kártya, nem lesz elég és azt is elviszi a bányász. :( Közel 50% különbségre tippelek pár héten belül, ha nem esik hirtelen a kriptopiac. Most már érdekel mi lesz.

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#795) fLeSs válasza Kansas (#793) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Igazad van, késő van. :U
Bár 1080p DLSS gyenge minőségű mint AMD-n, szóval ezen a 3050-en az 1440p DLSS-nek lesz csak értelme szvsz.
Árban sztem max 150-ig érdemes megvenni (lol), ennyiért lehet már kapni használt 1070-et, TPU szerint kb. ugyanaz a teljesítménye a kettőnek. Kérdés lesz-e ennyiért. 200 felett már RX 6600-akat lehet kapni.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#796) Kansas válasza fLeSs (#795) üzenetére


Kansas
addikt

Hát épp ez az, hogy ha valahol, akkor pont 1080p-ben(és alatta) a DLSS2 csúnyán elkeni az FSR száját képminőségben, kár hogy fele annyi játék támogatja(a DLSS1.x játékokat természetesen nem számolva, azzal viszont full partiban van az FSR képminőség tekintetében is)... már darabra, azért a játékok jelentősége se mindegy persze.

Szvsz azonos áron a használt 1070-hez képest sokkal jobban megéri egy új 3050...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#797) Aprósólyom válasza fLeSs (#792) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ezt az infót én is hallottam korábban, hogy a 3060 chipekből kerülnek letiltásra részek, így lesz a 3050. És mivel állítólag nem túl nagy a selejt arány, amiből lehetne 3050 így nem is lesznek majd nagy készletek. Magyarul: ló*zar sem lesz... Szóval aki tud szerezni, (pláne viszonylag jó áron) az majd örülhet, mint majom a farkának, mert esélye nem lesz sok a földi halandónak. ;]

Jevons paradox

(#798) -KP- válasza Aprósólyom (#797) üzenetére


-KP-
addikt

Egyre inkább úgy tűnik hogy 6600/6600xt kell vennem akkor...

(#799) gejala válasza Kansas (#791) üzenetére


gejala
őstag

Már 100+ játékban van DLSS2 és tízesével jelentik be az újakat. DLSS1 meg már csak pár játékban maradt, BF V, MHW meg FF XV és kb ennyi.

Ráadásul a DLSS tartalmaz élsimítást is, emiatt muszáj használni olyan játékokban, ahol nincs alapból normális AA. Lásd Rise of the Tomb Raider, 1440p-ben rettenetesen néz ki, mert nincs benne használható AA, DLSS-el nagyságrendileg szebb a játék.

[ Szerkesztve ]

(#800) Nowhereman válasza Smithy87 (#691) üzenetére


Nowhereman
őstag

Azt mondanám, hogy az RX 550, 560 még kapható "budget termék", amit ugye le akar váltani, és könnyebben botlik bele az ember mint az 5500-asba. Ennek a kártyának a piaclefedés szempontjából valahol az RX 6600 alatt kellene lennie még látótávolságban. Amit tud, arra kb. a 6400XT-t várná az ember. De ha most ekkora lépésközöket hagynak a termékek közt, akkor a natúr 6400 egy ódon GF1030-assal lesz pariban?

Utánam a kondenzcsik!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.