Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) Sundesz


Sundesz
őstag

Foramaxnál 110 ezer a Sapphire 6500 XT. :)

Hörcsög Powa'

(#952) Gave válasza Sundesz (#951) üzenetére


Gave
addikt

Alakulgat ez, amint elér 60e alá, rendelem is. :))

(#953) villamos válasza Sundesz (#943) üzenetére


villamos
őstag

Volt is belőle 4 darab... :D

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#954) XuChi válasza Gave (#952) üzenetére


XuChi
addikt

Várhatsz rá még éveket :D

(#955) Sundesz válasza Stauffenberg (#936) üzenetére


Sundesz
őstag

Most már 197 ugyanott, egy nap alatt 40 ezret esik az ára. A 6500 XT is 200-al kezdett és már 110-ért is van.

Hörcsög Powa'

(#956) Fücsök007 válasza Sundesz (#955) üzenetére


Fücsök007
őstag

Ami jelzi, hogy senkinek nem kell annyiért. :DD Végre egyre többminden kezd a túlárazás ellen hatni, a pofátlanságnak is vannak határai. :))

(#957) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Én egyelőre befejezem a gondolkodást. Beraktam a gtx 1650 supert a gépbe és prímán megy FHD highon a cyberpunk 2077... vattafák mondom, mindenre számítottam de erre nem.... kártyakérdés megoldva :D

(#958) Stauffenberg válasza Fücsök007 (#956) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Mondjuk PCX-en elkezdték lepontozni egy csillagra az RTX 3050-eket a csalódott vásárlók és sokan fikázzák őket az értékelésekben a nyerészkedő, nepper árazás miatt. Rögtön lejjebb ment 238 ezerről 197 ezerre az ára. :DDD

Ez az gyerekek! Nyafogjátok le az árat a GTX 1660S alá és megvagyunk! :D

(#959) PuMbA válasza Stauffenberg (#958) üzenetére


PuMbA
titán

A legnagyobb baj, hogy hol vannak a normális kártyák. Palit? Gainward? Ilyeneket biztos nem veszek.

[ Szerkesztve ]

(#960) Sundesz válasza PuMbA (#959) üzenetére


Sundesz
őstag

Budget kártyák, de pl az egy ventis StormX-nek jobb a hűtése mint a Giga Gaming OC-nek. Nem prémiumgyártók (körítés és külcsín nem üti meg anagyok szintjét), de egyáltalán nem rossz a minőségük (ASUS Phoenix, Dual szint megvan).

Hörcsög Powa'

(#961) Create. válasza Stauffenberg (#958) üzenetére


Create.
addikt

240-ért 3060 is van már foramaxon.

(#962) Chaser válasza PuMbA (#959) üzenetére


Chaser
titán

palit, gw, pny egy alom
semmi gond nincs velük, gar is ugyanannyi mint a többire
3070-ből a gw phoenix halk is volt meg oc-ban is ott ment mint a "nagyok"
jah, és cw ilyen tulajoknál nagyítóval volt, pedig ebből volt a legtöbb embernek

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#963) PuMbA válasza Chaser (#962) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem a halkság a lényeg. Ebben ASUS, MSI szokott a toppon lenni, mert teljes terhelésen is 1100RPM körül mennek a ventik, miközben a GPU 60 fok, a hotspot pedig maximum 70 fok körül van: [link] :)

[ Szerkesztve ]

(#964) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

6500xt, 109900ft [link]

[ Szerkesztve ]

(#965) Chaser válasza PuMbA (#963) üzenetére


Chaser
titán

olyan nincs, hogy asus msi
mindkettőből vannak qrva hangos modellek
msi gaming x, suprim x az már más meg persze a strix asusból - de pl volt 1650 tuf-om, az katasztrófa volt hangban is, a dual mini meg nagyon csendes -
az áruk is másabb a prémium vonalnak, még normál esetben is jóval drgábbak mint a beugrók
egyébként maga a fordszám. csak egy dolog, nagyon nem mindegy milyen a venti
ekkora tdp-t nem nagy művészet halkan lehűteni még egy ventivel sem, max tdp-n kicsit le kell csalni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#966) atee válasza PuMbA (#959) üzenetére


atee
őstag

Palit nekem kellemes csalódás! 3 ventis 3070 gaming pro szinte észrevétlen.

D-day 2002-01-04 01:54

(#967) gejala válasza Sundesz (#960) üzenetére


gejala
őstag

Milyen szintet nem ütnek meg? Az EVGA felrobbanó kártyáit vagy a Gigabyte kerregő ventijeit? ;]

(#968) ddaydome


ddaydome
senior tag

Skaccok 110e ft-ért van Sapphire 6500XT :)
MOndtam én, hogy 120e alatt lesz, most komolyan mondom, hogy ez már jó vétel. Lehet, hogy a sok fikázó is másképp látja majd.

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#969) Gyuri27 válasza ddaydome (#968) üzenetére


Gyuri27
félisten

Egy butitott 580-ért ez drága még mindig.

Amd - Radeon - Ryzen

(#970) Create. válasza ddaydome (#968) üzenetére


Create.
addikt

Azért nem hiszem, hogy tapsikolni kellene egy totál belépő kártyához 110ezerért. Ha a feléért árulnák, akkor se egy jó vétel, max a kényszer miatt venném meg annyiért is.

(#971) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Jól értem, hogy pcie 4.0 kell a kártyának? :F

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#972) Chaser válasza Create. (#970) üzenetére


Chaser
titán

jelen helyzetben ez elég tapsikolós, msrp +50%, nem 2-3x msrp
ennyiért egy 1650 nincs - 3050 volt, de az is múltidő -
továbbra sem a régi árakhoz kell hasonlítani, ott nem nagy eresztés lenne feleannyirét sem, de jelenlegi helyzetben azért a pénzért több mint korrekt

kisza25
erősen ajánlott

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#973) Csupingo válasza kisza25 (#971) üzenetére


Csupingo
veterán

Eddig hol voltál? :DDD

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#974) Gave válasza XuChi (#954) üzenetére


Gave
addikt

Annyit már biztosan nem, gyorsan el fog értéktelenedni. Már most is főleg retro és ideiglenes kártyának venném meg, abban a tudatban, hogy 8-12 hónap múlva cserélve lesz másikra.

Nekem alapvetően nem fontos ilyen kártya, sőt a hátrányait tekintve inkább utolsó megoldás lenne. Nekem most nincs kártyám, tehát minden ami jön az kb 2 éves Cloud Streaming előfizetéssel versenyzik. Amit nem is kell minden hónapban fizetnem, ha éppen nem tudok játszani, mert sok a meló..

[ Szerkesztve ]

(#975) kisza25 válasza Csupingo (#973) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Egy hete coviddal fekszek, köszönöm kérdésed :D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#976) Csupingo válasza kisza25 (#975) üzenetére


Csupingo
veterán

Jobbulást! Remélem, nem komoly.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#977) Aprósólyom válasza ddaydome (#968) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Jah, jól mondja Gyuri27!
Egy RX 580 4Gb teljeítménye nagyjából, csak a fogyasztása jobb ennyi.

1,5-2 éve a használt piacon 30-40k körül volt ez a teljesítmény. Még elérhető, ellenőrizhető az én példám: Kb. 1,5 éve adtam el az MSI RX 480 8GB-omat 32k-ért. Nehogymár 1,5 év múlva 3-4x magasabb legyen az új ár... Az akkori új árakra már nem emlékszem, de hasra ütve ez legalább 2-2,5x áremelkedést jelenthet az új kártyák esetében, rövid 1,5 év alatt. Álljon meg a menet...

A minerek felvásárlási potenciálja túlságosan elvette az AMD és nVidia eszét. Rohadtul nem szabad a boltba rohangálni egy kis odadobott kenyérkéért, mert a tőkés multik kíméletlenül kihasználják és magasan fogják tartani az árakat. Erről beszél a hardware unboxed is. Ha mi nekiállunk belépő kártyát vásárolni 120 ezrekért, akkor soha a büdös életbe nem fogunk belépő gaming VGA-t se kapni 120k alatt.

Jevons paradox

(#978) kisza25 válasza Csupingo (#976) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Köszönöm, már jól vagyok, csak 4 napig voltam lázas két oltás után "enyhébb" volt. Holnap éjfélkor már a karantén is lejár :R

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#980) Sundesz válasza gejala (#967) üzenetére


Sundesz
őstag

Olvasd el mégegyszer. Tömören azt írtam, hogy ezek csicsától mentes kártyák, ezért is olcsóbbak. Minőség meg oké.

Hörcsög Powa'

(#981) gbors válasza #32839680 (#979) üzenetére


gbors
nagyúr

Így van, ide felesleges belekeverni a gyártókat. Lehet azon filozofálni, hogy a 139 dolláros 1050Ti után 5 évvel miért 250 dollárért jön ki ugyanaz a kategória, de ez eléggé hamvába holt addig, amíg a 250 dolláros kártyákat felszippantja valami scalper, és 400-500 dolláros áron is gazdára találnak - vagy eleve már a boltok úgy árulják őket.

Bár ahogy elnézem, az RX 6500-nál némi ráb***ás tapasztalható scalper fronton...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#982) Create. válasza gbors (#981) üzenetére


Create.
addikt

Az a baj, hogy a nagykerek scalperkednek a legtöbbet. A kiskerek meg már ennek az áldozatai (nyílván ők is tesznek rá hasznot, kell is, mert régen lehet naponta elment 10 kártya, most meg hetente 1, de hiába adná el kis haszonnal, ha nem érkezik több a boltba). Ezt meg még tetézi, hogy így nem állítanak össze annyi új gépet, nem cserélnek az emberek annyi alkatrészt, így másból se jön annyi bevétel, mint kellene, nem csak vga-ból.

[ Szerkesztve ]

(#983) gbors válasza Create. (#982) üzenetére


gbors
nagyúr

Persze, ez ilyen lánc jelleggel fut végig. Ha kisker látja, hogy a 110k-s kártyán a scalper keres 60k-t, akkor ő is 170-ért adja. Ha a nagyker látja, hogy a kisker a 110-re belőtt kártyát 170-ért adja, akkor ő is emel úgy, hogy 170-ért kelljen adni. Ezt az egészet csak a végfelhasználók tudják megállítani - és amúgy ezeknél a bányászásra nem igazán alkalmas, AAA-gaminghez kevés kártyáknál éppen van is erre esély.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#984) Create. válasza gbors (#983) üzenetére


Create.
addikt

Hát igen, csak itt már látszik, hogy inkább az msrp árat is alapból kb megduplázta az amd. Ennek a kártyának nagyon-nagyon max 150 dollárnak kellene lennie, de inkább 100 körülinek. És ez látszik a vásárlókon is, hogy azért mindent nem lehet lenyomni a torkokun. Vagy azért, mert inkább vesz drágábban nem egy ennyire lebutított kártyát, vagy szépen kivár.

Én tudtam volna alzából venni gainward pegasus rtx3050-et 111-ért, de egy ventiset biztos nem veszek . Scalperkedni meg nem akarok. Nyílván a jelenlegi kártyámat én is a piachoz lőném be, de azt is azért, hogy ne kerüljön olyan sokba a váltás. Mindenesetre, mintha azért már mennének más kártyák árai is lefele.

[ Szerkesztve ]

(#985) paprobert válasza Create. (#984) üzenetére


paprobert
senior tag

A kártyán egyedül a GPU kiterjedése nagyobb a 30-70 dolláros grafikus adapterekhez képest, viszont cserébe alapvető funkciók hiányoznak belőle.

Ez be is lövi, hogy kb. 50 dollárt ér, max 25-30e Ft, tudva hogy ha ma megveszed, két év múlva garantáltad kihajítod a gépből mérgedben.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#986) gbors válasza Create. (#984) üzenetére


gbors
nagyúr

Az AMD (és az NVIDIA) is a fenti lánc része(i), előbb-utóbb náluk is felmerül, hogy ha a 400 dolláros ajánlott árú kártyák 1000 körül mennek, akkor ők vajon optimálisan lövik-e be az árakat.

A 6500XT leginkább az RX 550 utódja, bár a közel 5 éves gap miatt nehéz így összevetni őket. Az a kártya 80 dolláron indult, azaz egy épeszű keretek között 2017-ből 2022-re extrapolált helyzetben valahol 120 USD körül kellene legyen a 6500.
Az RTX 3050 a GTX 1650 és a GTX 1650S utódja (149 és 159 USD), függően attól, hogy mennyit fogadsz el RTX-felárnak, a 250 USD közelebb áll ahhoz, amire számítani lehetett.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#987) Fücsök007 válasza gbors (#986) üzenetére


Fücsök007
őstag

Ez így van, viszont ha nem lenne kriptovaluta, akkor sem lennének most régi áron a mostani kártyák. A magas memóriaárak és szállítási költségek miatt még inflációval korrigálva sem tudnák annyiért előállítani a kártyákat mint 4-5 éve, de végre nyártól kezdve kezd majd lecsökkeni ezeknek is a hatása. Az új generációs kártyák megjelenésével szerintem végképp visszajönnek valóság közeli állapotok a használt piacon is, mivel előzetes mérések alapján az RX 7600XT a mostani RX 6900XT szintjén van! Akinek nem sürgős, annak mindeképpen érdemes lesz kivárni addig. :)) A mostani RX 6500XT szerintem olyan 30K körül lesz 1 év múlva. :D

[ Szerkesztve ]

(#988) Stauffenberg válasza gbors (#986) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ne felejtsük ki a képletből a chipválság miatti beszállítói áremeléseket és a világpiacon végigsöprő inflációt sem, szóval ezek is lecsapódnak az MSRP árban, nem okvetlenül azért emel árat az AMD és az Nvidia, mert "hé a dögevők többet keresnek rajta, mint mi, rakjunk rá egy kis extrát mi is".

Az apránkénti áremelések eddig is megvoltak:

$139 - 1050 Ti
$149 - 1650
$159 - 1650 Ti
$169 - 2050 (kimaradt)
$179 - 2050 Ti (kimaradt)

Lehet mondani, hogy akkor ennek 189 dollárért kéne jönnie, de a fenti okok (+RTX felár) miatt ehhez képest rárakodó +60 dolcsi válságos körülmények között azt hiszem valahol érthető. Az Nvidia és az AMD nem ott követi el a hibát, hogy ennyit rárak, hanem nagyon keveset tesz azért, hogy a piacot megvédje a dögevő nepperektől és a bányászoktól. Bármit amit kiönt a piacra, másodpercek alatt párologtatják el a nepperek és a nagykerek is visszatartják a készletet, hogy az apróhirdetési oldalakon sózzák el a kufárok "nagykerből hozom számlával, több darab is van" szöveggel azokat a kártyákat, amik egyik boltban sem kaphatók.

Milyen vicces, hogy az Alza saját hatáskörben meg tudja oldani átmeneti szabályként, hogy egy vásárló egy hónapban csak egyszer vehet VGA-t. Ez nem állítja meg a neppereket, hogy megoldják másként, de legalább annak elejét veszi, hogy amint kikerül a készlet a webshopba, valaki betegyen a kosárba 15 darabot. Sőt, múltkor mikor az RTX 3050 miatt nyomkodtam sokat az F5-öt, akkor még rám is ugrott a botvédelem és beadta a captchát.

[ Szerkesztve ]

(#989) Chaser válasza Stauffenberg (#988) üzenetére


Chaser
titán

ez a chiphiány miatti drágulás nagyon érdekes
mai napig van alaplap ami a hitvány ft ellenére annyi mint még covid meg a chiphiány előtt, tápok is vannak annyiért
memóriák lassan mélyponti áron
szóval na, még bőven covid után is qrta jó áron mentek kártyák ősszel, a bánya miatt repült minden kártya ára, nyilván mikor látták a gyártók mennyiért kerülnek kiskerbe a kártyák emeltek ők is
az alza "trükkje" meg sajnos semmi mivel nálk is alig vga, és ettől többet bolt nem tehet

Fücsök007
nyártól kezdve max az fog látszódni hogy átáll az eth pos-ra - ha egyáltalán átáll -
és ha talán intel is beszáll a buliba
meg a szokásosan kisebb nyári kereslet
illetve ha a btc-eth páros megborul, na az fog látszani
a 6500xt kategória az nem lesz 30e ft kb semmikor újan ha minden rendeződik is, azalatt nem sokkal volt a gt 1030 kategória - kivéve ha valahol kiszórják sok év múlva őket és már rég eltűnt a bánya -
és persze nagyban befolyásolja ezt az aktuális nv rivális árazása is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#990) gbors válasza Stauffenberg (#988) üzenetére


gbors
nagyúr

+ #987 Fücsök007

Egyetértésben vagyunk nagy vonalakban, maximum apróbb részletekben nem :) Ha az RTX-felárra mondunk 50 dollárt, akkor a 3050 árában 40 dollárt kell "megmagyarázni" (az 1650S-hez képest), arra meg éppen van indok. Miután 2050 nem volt, ezért a 3050 eléggé senkiföldjére érkezett, valódi elődje nincs.
A 6500 XT-nél kicsit nehezebb a helyzet, mert a megemelkedett költségek közül nem mindegyik vételár-arányos, ezek az olcsó kártyáknak halmozottan fájnak. A 200 USD-s ár ezzel együtt is magasnak tűnik, viszont, ahogy eddig fejtegettem, nem fogom elítélni az AMD-t azért, mert a scalperek zsebébe vándorló pénz egy részét meg akarja tartani.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#991) Chaser válasza gbors (#990) üzenetére


Chaser
titán

a 1650s 4gb vramos, a 3050 8gb, azt se felejtsd ki
erre a kártyára msrp szinten nem nagy felárat raktad tudásához képest a bánya miatti vga éhség miatt a 6500xt-nél már jóval másabb a helyzet
nyilván ordas kamu volt hogy ebből végtelen+1 mennyiséget le tudnak gyártatni, amit meg tudnak azt simán megeszi a piac, mint minden kártyát - a helyükben én is ráraktam volna a jattot, mire boltba kerül lényegtelen -
de ha rendeződne a piac elég nevetséges lenne a 6500xt msrp áron is - 1650s 60e-től indult itthon -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#992) Fücsök007 válasza Chaser (#989) üzenetére


Fücsök007
őstag

Használtan értettem, biztos lesz X darab amitől meg akarnak majd szabadulni, attól többért nem nagyon lesz rá kereslet. Sőt az RX 6400XT is ott lesz mint alternatíva, OEM gépekből tudnak kiszedni mezei vásárlók, ahhoz 6-tűs tápcsati sem kell. (Azt bezzeg reális áron adják!) :(((

(#993) Create. válasza gbors (#990) üzenetére


Create.
addikt

Én nem értek azzal egyet, hogy meg akarja tartani a pénz egy részét. Azon kellene dolgozniuk és az nvidianak is, hogy ne tudjon olyan helyzet előállni, mint ami most van. Pláne nem úgy, hogy a belépő szegmens gyakorlatilag nem létezik és pont azon akar húzni, nem azon, ami a scalperek célpontja. Ez a vga-val bánya biznisz előbb utóbb ki fog halni, mert hosszútávon nem fenntartható dolog (egyre több ország fog hozni intézkedéseket ezzel kapcsolatban, utána meg marad a célhardveres bányászás). Utána meg be kell érjék a gamerek pénzével, már akinek nem megy el teljesen a kedve az egész gaming ipartól.

[ Szerkesztve ]

(#994) syberia válasza MasterDeeJay (#862) üzenetére


syberia
veterán

"Ha normálisan van beállítva fix hőmérsékleten egy kártya akkor többet fog bírni mint egy otthoni össze vissza indagozott hőmérsékletű."

Van egy gyakori tévhit, hogy a gpu bányászat nem öli gyorsabban a grafikus kártyákat, mint azok, akik játékra használják a gpu-t. A közös érvelés az, hogy csökkentik a gpu teljesítményét, de általában túlhajtják a memóriát. Az igazi probléma a magas vram hőmérséklet, ami miatt végül gyorsabban meghibásodik, mint kellene. Ez azt jelenti, hogy nem szabad GPU-t vásárolni a bányászoktól, vagy legalább is extra kedvezménnyel.

https://www.cs.toronto.edu/~bianca/papers/sigmetrics09.pdf
https://www.pdl.cmu.edu/PDL-FTP/NVM/dram-retention_isca13.pdf
https://repository.tudelft.nl/islandora/object/uuid:e36c2de7-a8d3-4dfa-9da1-ac5b7e18614b
https://ieeexplore.ieee.org/document/7056044

A szilárdtest-elektronika leggyakoribb meghibásodási mechanizmusai közül sok a hőmérséklettel arányos. Szó szerint: minél magasabb a hőmérséklet, annál gyorsabban hibásodnak meg.

https://engineering.purdue.edu/~ee650/downloads/Lecture28.pdf

https://howbad.info/

(#995) gbors válasza Create. (#993) üzenetére


gbors
nagyúr

Sajnos most az alig-létező belépő szegmens is a scalperek célpontja, mert a magasabb szegmensekben ki nem szolgált igény egy része lecsapódik ide. Én nem mondom, hogy ez jó, csak azt, hogy nem ítélem el őket érte.
És nyilván, ha megszűnik a VGA-bánya, akkor az új helyzet lehet, hogy nagy sz**ás lesz a két gyártónak.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#996) PuMbA válasza gbors (#995) üzenetére


PuMbA
titán

Nézzük a jó oldalát. Ha egyszer tényleg megszűnik a VGA bánya (semmi sem tart örökké), soha nem látott árak lesznek, mi pedig örülhetünk :) Egy hirtelen ekkora szintű túlkínálatot a piac nagyon megbüntet.

[ Szerkesztve ]

(#997) Chaser válasza Fücsök007 (#992) üzenetére


Chaser
titán

használt külön téma, ott meg az határozza meg az árat hasonló tudású mennyiért megy újan/riválisnál
ha egy gt 1030 lemegy 20e ft-ra jó modell és ddr5-ös, akkor is drágább lenne egy 6500xt mint 30e ft - nyilván még bőven sok garosak egy év múlva is, dupla vram és jóval több erő -
na majd' meglássuk hogy alakul a bánya

Create.
teljesen mindegy az msrp ár, abból end userhez morzsák jutnak
emiatt emelt az amd, akkor már jusson nekik is a tortából több
ha most 50$-ral olcsóbb is lenne az msrp kb semmit nem jelentene a kiskerben vásárlóknak

szerk:
PuMbA
pontosan, csak hangsúly a HA szócskán :) sajnos nagyon elharapózott már a bánya, mostanában többen szankcionálták de az semmit nem jelent még

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#998) Create. válasza Chaser (#997) üzenetére


Create.
addikt

De jelentene, mint látod kapható msrp áron is, de az alá biztos nem fognak menni a nagykerek/kiskerek. Szóval ez szimplán kitolás az olcsó vgat kereső gamerekkel. Emelte volna meg a már kint levő kártyák msrp-jét, amit amúgyse kapni vagy horror áron.

[ Szerkesztve ]

(#999) Stauffenberg válasza Chaser (#989) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Almát hasonlítasz körtéhez, nyilván az alaplapokba is kellenek a félvezetők, de egyrészt alacsonyabb szintű gyártástechnológiát igényelnek, mint egy VGA, másrészt pedig nem is azonos komponensekből épülnek fel, akkor sem ha van sok átfedés.

A chip nem olyan, mint a fa, hogy kimész az erdőbe, lecsákányozod, aztán a tábortűznél craftolsz belőle egy hintalovat és meg van oldva a hintaló válság. A chipválság alatt két dolog együttes hatását értjük: Egyes bányászott (ezúttal ilyen bányászok által) nyersanyagokból van a világpiacon hiány és egymásra licitálnak a felvásárlók, másrészt meg van egy gyártáskapacitás túlkereslet is, amikor a gyártók (pl: Nvidia, AMD) egymásra licitálással akarnak gyártósor időt foglalni a beszállítóiknál.

Ha az alaplapokat kevésbé érinti ez, mert az ő komponenseiket tudják kellő volumenben gyártani, akkor az alaplapok ára nem fog emelkedni.

(#1000) MasterDeeJay válasza syberia (#994) üzenetére

Az való igaz hogy magasabb hőfok kinyírja a ramokat. (Kivéve persze az eleve magasra gyártottaknál szerverekhez)
De eleve azt feltételeztem hogy a vram érintkezik a gpu bordájával és úgy fix a hőmérséklet.
Az hogy vannak fosul megcsinált kártyák (pl legtöbb asus directcu zero rpm) aminél nincs ram bordázat és gyakorlatilag hagyják megsülni a gpun kívüli dolgokat az más kérdés. Az eleve magára vessen hogy ilyet vesz.
Nem vennék olyan kártyát ahol a vram/vrm nincs rendesen hűtve és forr függetlenül hogy bányász volt-e vagy sem.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.