Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 0Li


0Li
aktív tag

:U Szörnyű

(#2) bozont


bozont
veterán

Nem voltak túl nagy elvarásaim ezzel a kártyával, de azt is sikerült alulmúlnia.

(#3) Sundesz


Sundesz
őstag

Az, hogy egy PCIe 3.0 rendszerben átlag 40%-al csökken a teljesítmény (játékfüggő nyilván) a x4 sáv miatt, az védhetetlen. Szégyen, amit az AMD művel, mi a francnak kell ennyire kiherélni a kártyát? Ez nem egy GT 1030.

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#4) Televan74


Televan74
nagyúr

Pont az a réteg vásárolná ezt a kártyát ahol többségben van a PCIexp. 3.0, ott szerintem még jobban vissza fogja a x4 -es sáv. Ez a kártya max 99$ érne, és nem msrp -ben. Én kedvelem az AMD -t, de ez így egy szarkupac lett. Főleg amilyen áron árulni fogják. :P

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#5) fatpingvin


fatpingvin
őstag

hogy ezek a játéktesztek mennyire jól korrelálnak komolyabb felhasználási területekkel azt nehéz megítélni, de ez alapján nekem elég meggyőző. nyilvánvalóan nagy csodát nem kell tőle várni, ez nem az a kártya, de ettől még rossz nem lesz. nagyjából az RX580 környéke, energiahatékonysága jobb, ha kapható is lesz akkor részemről jöhet. kérdés hogy árban versenyezni fog-e tudni az említett kártyákkal.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#6) Gyuri27 válasza Televan74 (#4) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ez a vga 50 dodo = 50 euró ennyi és nem több.
Ez úgy szégyen ahogy van. És ugye pcie 3 kaksi.
De ugye nem elég lapot cserélni 1xxx-2xxx-ről (mert remek döntés végett 550 nem támogatja) hanem vegyél még nem létező vagy 1,5-2x áron 3xxx procit minimum.
Remélem ennek a foskupacnak (már elnézést) lesz elég nagy negativ viszhangja.
El nem tudom képzelni, ha megcsinálják 8x-ra az mennyit drágitott volna az áron.

Amd - Radeon - Ryzen

(#7) Sundesz


Sundesz
őstag

Egyelőe nem kapni se a Caseking-en, se Alza-n. 6600 XT volt launchkor korrekt áron.

Hörcsög Powa'

(#8) fLeSs


fLeSs
nagyúr

A medium beállításos tesztekért külön köszönet, nagyon jó ötlet volt.
Az RX 6500M mobil GPU-t hozták át asztali gépekbe, ennek köszönhetőek a butítások. Ez a kártya normál piaci körülmények között sanszosan meg sem születik vagy $100-130 körül jelenik meg.
szerk: ebayen van egy eladó ~150 e-ért... :Y :DDD

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#9) fatpingvin válasza fLeSs (#8) üzenetére


fatpingvin
őstag

hát... nemtom. én most is laptop GPU-t használok az asztali gépemben: kicsi, kevesebbet eszik, amire kell arra tökéletes, nem követeli meg a sok PCIe sávot (khm 2060...) és teljesen megfelel a célra. ha van rajta normális RAM akkor szerintem ezzel abszolút semmi probléma nincs

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#10) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

A jelenlegi piac szörnyszülötte
kijavítottam a címet srácok.

nehéz szavakat találni erre, a szánalmas és a nevetséges jut először talán eszembe. GN tette jól kontextusba, hogy az 5-6 évvel régebbi, akkor azonos áron lévő kártyák teljesítményét hozza, vagy még azt se ugye... röhej :(

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#11) Decsi97


Decsi97
csendes tag

Ezért a pénzért inkább előfizetek Geforce nowra.....

kápé kápé kápé

(#12) D013


D013
aktív tag

Tűzre vele.

(#13) PuMbA válasza FireKeeper (#10) üzenetére


PuMbA
titán

A boltban most 130 ezerért kapható 1050Ti-hez képest nem röhej :) Ezt a kártyát a mostani helyzetbe kell bele helyezni.

[ Szerkesztve ]

(#14) Sundesz válasza FireKeeper (#10) üzenetére


Sundesz
őstag

Németországban 1 boltban van 400 Euroért, amúgy se híre, se hamva sehol. Ebből a hulladékból nem tudtak eleget gyártani, vagy mi? ComputerBase nem is kapott tesztpéldányt.

80-90 ezer Ft-ig egy komolyabb példány a mai helyzetben még azt mondom oké, de nem lesz 120 alatt az tuti.

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#15) bertapet11


bertapet11
tag

másik topikban azt írogatták, hogy 1080-at fog gyalázni, a 1650S se jött össze

(#16) Vektast


Vektast
aktív tag

Miért csak AMD támogatott játékokon teszteltétek? A népszerű ingyenes online multi címek hol vannak?

Úgylátszik, maradok a 6 éve 64 ezerért vett RX 470 8GB-nél. Röhej bazdmeg! :U

[ Szerkesztve ]

A nehéz idők erős embereket formálnak. Az erős emberek jó időket hoznak el. A jó idők gyenge embereket formálnak. A gyenge emberek nehéz időket hoznak el.

(#17) fLeSs


fLeSs
nagyúr

A 4 GB memória vs bányászáshoz annyit, hogy egyelőre csak az Ethereum nem bányászható 4 GB-os kártyákon, minden más igen. Sokan vannak akik 4GB-os Polaris kártyákkal bányásznak más cryptovalutákat, nekik ha ez a kártya kicsit is megéri akkor váltani fognak a jobb teljesítmény/fogyasztás miatt.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#18) pecccccccca


pecccccccca
senior tag

Na.
Hiszen hozza kb a 6 éves rx580 szintjét. Csodás produktum. :U
Végre kiadhattak volna egy olyan vga-t amit a memória miatt talán nem vadássznak le a bányászok, erre totál kiherélik.
Köszi AMD a semmit… :(((

[ Szerkesztve ]

Humorban nincs helye tréfának!

(#19) descence válasza fLeSs (#17) üzenetére


descence
tag

Én azt az egyet nem értem (természetesen nem értek hozzá, csak elgondolkodom rajta sokszor) , hogy mi az akadálya annak, hogy hardveresen, fizikailag blokkolják a bányász-képességét egy eszköznek. Mivel láttuk, hogy a driveres blokkolás megbukott (á la Nvidia), de hardveres megoldást még nem hallottam. Egyébiránt egyetértek, ez a "Azért 4 GB hogy ne lehessen vele bányászni" indoklás kicsit áttetsző......

(#20) Petykemano válasza Sundesz (#3) üzenetére


Petykemano
veterán

de az

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#21) MZsoltee válasza descence (#19) üzenetére


MZsoltee
veterán

Egyszerű. Nem cél hogy blokkolják a bányászatot. Nem is lenne jó irány maximum a gamereknek.
Piaci ár csökkenne, kereslet csökkenne, profit csökkenne. Miért lenne ez jó?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#22) koko52


koko52
veterán

Juj, 2022-ben kiadni egy ilyet. Hova szánták? 720p-re? Kukából túrták ki a rossz chipeket?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#23) descence válasza MZsoltee (#21) üzenetére


descence
tag

Nem is tudom...... Oda kerülne a célhardver, ahová való?

(#24) Petykemano válasza fLeSs (#17) üzenetére


Petykemano
veterán

Lehet, hogy a desktop kártyával valójában ők a célpiac, nem is a koca-gamerek.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#25) fatpingvin válasza descence (#23) üzenetére


fatpingvin
őstag

azaz a vásárlókhoz? ez már adott. ne csináljunk már úgy mintha ez a gémeresdi több lenne egy wishful thinkingnél, ezt senki nem gondolja komolyan a hardvergyártók közül.

illetve bocsánat, de. a konzoloknál téma, máshol nem.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#26) Alogonomus válasza fatpingvin (#5) üzenetére


Alogonomus
őstag

Erőben inkább RX 570 vagy GTX 1060 6GB környéke.
A jelenlegi kártyahiányos időkben viszont akár még sikeres is lehet, ha valóban konténerszám öntik a piacra, és a kezdeti túlkereslet után beáll mondjuk 100 ezer forint környékére. Fényévekre van egy csúcskártyától, de akik 2020 óta nem tudták lecserélni a garanciális ideje dupláját is maga mögött tudó GTX 970, 1050, 1060 3GB, vagy RX 460, 560, kártyájukat, vagy csak a gyereknek szeretnének egy kezdő gépet összerakni, azoknak egy megváltás ez a kártya. Ugyanúgy megváltás azoknak is, akik eddig egy elpukkanó kártya esetén választhattak a 80 ezres ismeretlen előéletű használt 1050, vagy a boltban 100 ezertől induló 1050 Ti között.
Idén legfeljebb az Intel hozhat majd ki ebbe a kategóriába konkurenciát, de annál azért a driver még valószínűleg sok javításra szorul majd.

[ Szerkesztve ]

(#27) koko52 válasza descence (#19) üzenetére


koko52
veterán

Fizikailag hogyan? És hány féle algóra? Mert most is csak ethash-re van szoftveres korlát, ami már csak 25%-ot lassít, vagy dual mining, problem solved. Annyit értek el vele, hogy olcsóbb az LHR új kártya mint a használt 1 éves lhr mentes. A lóvé nem náluk csapódik le.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#28) fLeSs válasza descence (#19) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Én sem értek hozzá. De az NVIDIA is csak egy algoritmus megoldási sebességét csökkentette le, az Ethereumét. Gondolom macerás lenne az összes valuta algoritmusát külön-külön lelassítani, de hogy az összeset vmi átfogó módszerrel lassítani lehet-e azt majd Wombath vagy Abu elmondja. :) Lehet, hogy az más alkalmazási területeken is gondot okozna.
Egyébként nyilván nem érné meg nekik pénzügyi szempontból.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#29) descence válasza fatpingvin (#25) üzenetére


descence
tag

Oké, elfogadom az érvedet, hogy a vásárlók között ilyen szinten különbséget tenni nem lehet és nem is érdemes. A fő probléma ott kezdődik, amikor az egyik réteg rovására vásárol a másik. Továbbgondolva, nem csak a gamerek vennének normális hardvert. Vannak bizonyos grafikai felhasználások is, amihez még nem indokolt a csúcshardver, viszont egy középerős GPU-val már tudna dolgozni. De jelenleg nem tud, mert vagy nincs, vagy neki sincs rá keret, köszönhetően a kereslet-kinálat dinamizmusnak.

WIshful thinking vagy sem, ez egy probléma, amit meg kellene oldani, viszont nem úgy tűnik, hogy a gyártók nagyon törnék magukat ezért.....

koko52: Ahogy írtam, nem értek hozzá. Biztos lenne rá megoldás, ha nagyon akarnák....

[ Szerkesztve ]

(#30) MZsoltee válasza descence (#23) üzenetére


MZsoltee
veterán

Az a célja a hardvernek, ahol többet fizetnek érte. :K
A cél a $$$$

#29descence:
Ha munkára nem tud beruházni egy 300-400k-s vga-ra, akkor nem érdemes azt a munkát csinálni.

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#31) fatpingvin válasza Alogonomus (#26) üzenetére


fatpingvin
őstag

én már sokkal inkább az InnoSilicon-tól várom a változást, amit az intel csinál a dGPU fronton az szerintem már a közröhej kategória, évek óta megy a hype hogy na majd intel videokártya... az elején én is lelkesedtem, ugyanis az intel szoftveres hátterében még nem csalódtam, de a hardver sehol.

csúcskártya vagy nem... engem eléégggé bosszant hogy a feature card kategória ennyire kikopott, ha alsóbb kategóriás kártyát akarsz akkor konkrétan csak a régiek paradnak. a nvidiának mikori a legutolsó low-end dGPU-ja? ez a 1030-as lenne.

Most az AMD is csinált valamit ami az alsóközép kategóriát célozza, én kifejezetten örülök neki hogy ezen a szeleten is van végre valami korszerű technológia.

a high-end hajkurászása szerintem butaság, játszódásra vegyél vissza az igényeidből és nem fogsz csalódni meg folyamatosan bosszantani magad hogy jaaaj drága a vas. a számlát meg tessék benyújtani a fejlesztőknek hogy lesznek szívesen elkezdeni optimalizálni.
azt kéne belátni végre hogy nincs ilyen hogy bányász meg gamer kártya, egy és ugyanaz, a GPU alkalmas számítási feladatokra, viszonylag elemiekre, ha az egyikre jó akkor a másikra is, sőt talán kicsit fordítva is, a graphic pipeline végét lehagyva gémelni nem lesz alkalmas de bányászni továbbra is, tehát maximum gémer-álló bányászkártyákat lehetne gyártani, fordítva nem.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#32) Heylel


Heylel
csendes tag

Azt mondják, hogy nincs rossz termék csak rossz ár. Hát ez a kártya kivétel, mert ez SEMMILYEN áron nem lenne jó, még a mostani árak mellett sem. Kinek készült ez a kártya? Ha nincs PCIe 4.0 támogatás a gépedben akkor tuti nem, ha viszont van akkor meg ekkora trágyát minek tenni bele? Az 5500xt azonos áron elérhető és jobb kártya!
Szégyellje magát az AMD és ezt Amd fanboyként mondom, aki 15 éve csak tőlük vesz mindent.

(#33) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nem ertem, hogy erre mi szukseg volt, hacsak nem az hogy az AMD ezt olcsobban tudja gyartani, mint amit ezelott gyartott ebbe a belepo gamer szegmensbe. Ha jol lattam kb. a GTX1060-1070 szintjet hozza. Osszessegeben pazarlasnak tunik a kifejlesztese.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#34) Sundesz válasza fatpingvin (#31) üzenetére


Sundesz
őstag

De minek hagyják ki ezeket belőle? 4K H264 encode, a H265/HEVC encode, vagy az AV1 decode.

Hörcsög Powa'

(#35) anulu


anulu
félisten

"nem csak a játékosok állnak sorban ezekért a termékekért, hanem a bányászok is"

nem. a játékosok sorban állnak. szánalmas, hogy ennyire hulladék kártya piacra kerülhet "új"-ként 2022-ben.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#36) fatpingvin válasza Sundesz (#34) üzenetére


fatpingvin
őstag

az encoder érthető, ebben a szegmensben nem nagyon kell. az AV1 dekóder az egyetlen amit én se értek, gondolom azért hogy aki most ezt megveszi az ne ragadjon bele ebbe a kártyába sok évre, bebiztosítják magukat arra az esetre HA a bányászipar alábbhagyna. etikátlan? igen. üzleti szempontból érthető? abszolút. QED.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#37) fLeSs válasza descence (#29) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Sztem meg tudná csinálni az AMD és az NV hogy hardveresen létrehoznak külön játékos és külön bányász kártyákat (ezek akkor már ASIC-okkal versenyeznének), de ehhez együtt kéne működniük, mert ha csak az egyik csinálja, akkor a másik elviszi az egész piacot az alacsonyabb árú játékos kártyákkal.
A probléma az, hogy ezek már nem szimplán videokártyák, hanem pénzcsináló árucikkek és ez egészen addig így lesz, amíg létezik profitábilisan GPU-val bányászható kriptovaluta.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#38) Duck663 válasza 0Li (#1) üzenetére


Duck663
őstag

Így elb..ni valamit... :W

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#39) fatpingvin válasza anulu (#35) üzenetére


fatpingvin
őstag

sorbaállnak bizony, csak fizetési kedv nem nagyon van. ergo nyilván nem foglalkoznak velük különösebben, ami teljes mértékben érthető, főleg hogy van olyan vásárlóréteg akinek viszont van.

az meg hogy "elidegenítik a gémereket"... hagyjukmár :)) ezt józan ésszel senki nem gondolhatja komolyan. a gémer olyan mint bármelyik junkie, amint van BÁRMILYEN cucc amit meg tud fizetni, le fog rá csapni csak meglegyen a fix. a hangzatos pampogások hogy mekkorát csalódtak a hardvergyártókban mind igen nevetségesek, amint előáll az a helyzet hogy a két nagy gyártó (mert ne legyenek illúzióink, egyszerre fogják, nem hülyék) piacra dob valamit ami elérhető áron lesz és beszerezhető azonnak tolongani fognak érte és közben könnybe lábadt szemmel dicsérik a gyártóüt hogy milyen jó fejek, tökmindegy hogy előtte mi volt, mennyire nyilvánvalóan és leplezetlenül le voltak szarva és milyen hülyeségekkel szúrták ki a szemüket.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#40) fatpingvin válasza fLeSs (#37) üzenetére


fatpingvin
őstag

nem tudnák, leírtam miért, engedjük már el ezt a hülyeséget.

gémer-álló bányászkártyát lehet csinálni. fordítva nem, pont, nincs hová ragozni.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#41) jocobacsi30


jocobacsi30
csendes tag

Talán azon gondolkodjanak el akik az AMD-t vagy NVIDIA-t szidják, hogy e két gyártó gpu árai mennyivel emelkedtek.
A kisker ár nem véletlenül szakadt el az ajánlott ártól, de hogy az nem e két gyártónak a sara, az biztos.
Most legalább van egy lehetőség a játékot szórakozásból és nem elhivatottságból űzőknek.

Sajnos van még valami: ha ez a kártya nem is kell majd a bányászoknak, még mindig kérdés lesz, hogy a kártyagyártók-nagykereskedők-kiskereskedők mekkora marzsot raknak rá. Ezek a szereplők miért raknák a pénzüket egy rosszabbul jövedelmező termékbe? 1 db 300.000 Ft-os bányászkártyán 60% haszna helyett, rengeteg 60.000 Ft-os, 30% hasznot hozó olcsó-gémer-kártyát kell legyártani-teríteni-eladni. Vagy 60.000 helyett 120.000-ért adni (a fenri árak legyenek nettó árak, hogy közelebb legyünk az élethez).

(#43) Vektast


Vektast
aktív tag

160ért valaki? :)) :)) :))

[ Szerkesztve ]

A nehéz idők erős embereket formálnak. Az erős emberek jó időket hoznak el. A jó idők gyenge embereket formálnak. A gyenge emberek nehéz időket hoznak el.

(#44) fatpingvin válasza jocobacsi30 (#41) üzenetére


fatpingvin
őstag

és ebben is teljesen igazuk lesz a kiskereknek. üdvözöllek a kapitalizmusban, ahol mindenen van egy árcímke.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#45) Tigerclaw válasza jocobacsi30 (#41) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ha nagyon akarnak, meg tudnak oldani a dolgot, akar sajat maguk, se meg az OEM-ekkel is egyuttmukodve. Pl. csak online arulnak a kartyakat, regisztracio utan. Pl. aki a steamen eler egy bizonyos megvett AAA-s jatek szamot, az jogosult 1 db gamer kartya vasarlasara evente egyszer.

Azt sem hiszem, hogy a chipgyartok engednek azt hogy az OEM-ek vagy a nagykerek/kiskerek egy zsak penzt keressenek kartyankent mig toluk csak listaaron vennek a GPU chipeket. Valoszinuleg nekik is megeri hogy a banyaszokhoz, penzes gamerek veszik a videokartyakat.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#46) Gyuri27 válasza koko52 (#22) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ha még kukából turtak volna ki 14-12nm-es chipeket 6 giga rammal min pcie8x-al az fényévekkel jobb lett volna.

Amd - Radeon - Ryzen

(#47) LK válasza Alogonomus (#26) üzenetére


LK
addikt

Végre egy a valóságtól nem elrugaszkodott hsz! :R
Nekem 3 éves RX570-em van. Elvagyok vele. Ha bedöglik és választani kell, hogy ez 130-ért, vagy egy másik kártya 250-300-ért, gondolkodás nélkül ezt választom. Szó nélkül vállalom a kompromisszumokat, és akinek nincsen ablakon kidobandó pénze, nem sok választása marad. Szerintem szándékosan lőttek alá a teljesítménynek, hogy véletlenül se kelljen a bányászoknak.

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#48) Gyuri27 válasza LK (#47) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ha az én vga-m bedöglik (570) keresek egy régi 2 gigás kártyát közel reális áron a többiből meg konzolt veszek még ha használtan is.
Ezért egy forintot nem adnék.
Előbb vennék egy apu-t mint ezt.

Amd - Radeon - Ryzen

(#49) Fred23 válasza Vektast (#43) üzenetére


Fred23
nagyúr

Kegyetlen. :D

(#50) LK válasza Gyuri27 (#48) üzenetére


LK
addikt

Hülye lennék kidobni a teljes gépet, hogy APU-ra váltsak. Vegyek új gépet a VGA miatt. Hát persze :) Inkább konzol, mint egy 2 gigás kártya :U

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.