Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) MasterDeeJay válasza fanti (#398) üzenetére

Arra aztán várhatunk, már több éve vár rá elég sok ember.
Gyártóknak kellene reagálniuk olyan felépítéssel (vagy hardveres/uefi bios tiltással) ami nem jó bányászatra.
Régi Kepler ilyen (azaz nem hatékony ilyen célra), ezért van tonnaszám kepler alapú tesla kártya ebayen. Régebbi játékokra még jó (pl 40-50eft-os Tesla K20 kb GTX első Titan szint 6gb vrammal) max grafikán, az újabbak is de kompromisszumokkal mert a gpu elfogy rendesen dx12 alatt. Eggyel nagyobb maxwell-t sem veszik a bányászok, M40-es kb 80eft vámmal/áfával, GTX 980Ti felett van 12gb vrammal, igazi TREX az ősidőkből de mai árak mellett vállalható szerintem aki szeret barkácsolni annak.

[ Szerkesztve ]

(#402) fatpingvin válasza Ciccuka (#345) üzenetére


fatpingvin
őstag

azzal a SiliconMotion videokártyával én is szemeztem egy darabig... amire kell arra tökéletes, és nem foglal kb semmi helyet a konfigban.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#403) ddekany válasza Dilikutya (#395) üzenetére


ddekany
veterán

Mostani IGP-k kb GT 1030 szintjén vannak, és sokkel feljebb nem is tudnak menni a memória sávszélesség miatt. Majd ha az APU mellé forrasztanak, vagy plusz rétegben a tetejére raknak valami GDDR-t, akkor tudnánk előre lépni, de egyenlőre ilyenről szó nincs. (Sőt, még arról sem, hogy InfinityCache kerülne APU-ba. Gondolom túl drága oda.)

(#404) fatpingvin válasza fLeSs (#362) üzenetére


fatpingvin
őstag

nagyjából erre számítottunk. 1030-1050 se kifejezetten alkalmas csákánynak.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#405) fatpingvin válasza FireKeeper (#371) üzenetére


fatpingvin
őstag

meg lehetne csinálni csak abszolút semmi értelme, ezért nem.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#406) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Summázom: hurkalé.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#407) Fücsök007 válasza ddekany (#403) üzenetére


Fücsök007
őstag

Mezei DIY piacra nem éri meg HBM-et rakni, mivel akkor két memóriavezérlő kellene az APU-ba. (1 DDR5-ös a procimagoknak és 1 a GPU résznek.) Ezt nem éri meg megtervezni mert túl drágán tudnák csak eladni, szerverbe viszont csinálhatnak ilyen terméket később. ;)

(#408) fLeSs válasza ddekany (#389) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nekem is utána kell járnom, hogy kiderítsem. Ahogy olvastam a dolog a vírussal kezdődött, a kapacitáshiány és a kereslet-kínálati viszony felborulása a lényeg. A járvány miatt leépítették a kapacitásokat aztán amikor az országok újranyitottak és megnőtt a kereslet mindenre (főleg ami kínából jön) már kevés volt a kapacitás. Amíg nem egyenlítődik ki a kettő addig folytatódik az áremelkedés. [link]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#409) Kansas válasza Fücsök007 (#407) üzenetére


Kansas
addikt

Nem is HBM-et kéne, hanem 3DVcache-ből vagy Infinity Cache-ből úgy 64-64MB, előbbi a CPU, utóbbi az IGP részre... nem kell semmi extrát megtervezni hozzá, mindkettő gyártásban van.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#410) #16939776


#16939776
törölt tag

Oem gépekbe tökéletes lenne, legkiemelkedőbb előnye hogy cserélhető.
#jolbovithetoGamerPC

(#411) Dilikutya válasza Kansas (#396) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nekem volt Richmond magos 2013-as AMD-m, a CPU rész még az FX-től örökölt modulos felépítésű volt, úgy jött ki a 4 szál, talán 1-2. generációs i5 teljesítménnyel. Az IGP-vel (az utolsó, még nem GCN architekturás) simán játszhatóak voltak évekig a játékok 1080p-ben, persze évről évre több kompromisszummal. Battlefield 1 még eldöcögött mediumon.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#412) Sundesz válasza ddekany (#403) üzenetére


Sundesz
őstag

DDR5-el a sáveszélesség azért szépen nőni fog, az RDNA2 miatt meg biztos lesz valamekkora Infinity cache szerű. Reálisan a 6500 XT fele mehetne IGP-be.

Hörcsög Powa'

(#413) nexplo válasza Sundesz (#388) üzenetére


nexplo
őstag

Tisztázzuk. Itthon ez most sehol nem fogod megvenni 80-ért. Ezt hidd el. 120-140 közé lövik be gyártótól függően. Annyiért pedig egyértelműen sok sajnos :(

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#414) nyunyu válasza MasterDeeJay (#401) üzenetére


nyunyu
félisten

Egy ilyen videó kimenet nélküli Tesla M40-et hogyan lehet használni VGAként?
Működhet az Win10 alatt, hogy a mellette felejtett 1050Ti kimenetén legyen kép, hang?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#415) Trailblazer válasza nyunyu (#414) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ugyan nem nekem szólt, de rákeresve találtam egy lejárt HA-s hirdetést, az egyik komment alatta pont ezt taglalja.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#416) MasterDeeJay válasza nyunyu (#414) üzenetére

Keress rá googlén, sok leírás van: tesla m40 gaming
Én is írtam a K20 szériáról, nagyjából hasonló a moddolás utolsó menete:
Nvidia Tesla K20 széria moddolása játékhoz
Kell hozzá egy akár milyen videókártya, szó szerint lehet olyan is aminek drivere sincs. (simán használtam egy x300-as ős atival is amit a windows sem ismert fel) Hanghoz meg nincs semmi köze, az akár min kimehet. Annyi történik hogy windows 10 átirányítja a képkimenet más kártyára, ezer éves dolog a notiknál alkalmazzák leginkább.
Nálam most GTX650 van K20C-vel, fizikát a 650 számolja, a képet és minden mást a k20C.
A kepler alapú teslák dx12-ben viszonylag gyengék, maxwellesek már jobbak. De akinek elég egy GTX1050-1060 szint azok el tudnak vele játszani. Annyi extra hogy aránylag sok vram van rajtuk de nincs jelentősége mert inkább csak fullhd-ra jók. Amúgy lehet egy M40 pont gyorsabb pár esetben mint ez az RX6500 :DDD .

Legnagyobb dolog amiért nem terjedt el az az hogy kell barkácsolni hűtőt hozzá, illetve m40-hez kell más hátlap és tápkábele is 8pin ATX nem pedig PCIE bár az vehető meg nagyobb tápokon van több is.

[ Szerkesztve ]

(#417) gbors válasza nexplo (#387) üzenetére


gbors
nagyúr

Használtat újjal összehasonlítani mindig necces, mert egyéni preferenciától függően a "tökmindegy" és a "hátmilyenfasságezmán" között mozog a user hozzáállása. Én pl. nem vennék olyan HW-t, amire nincs legalább 1 év garancia, és biztos vannak olyanok is, akik eleve nem vesznek használtat.

Most ránéztem, a neweggen 270 USD-ért kosárba tehető volt egy kártya, az durván 110e FT-ra fordul le. Ennyiért ez itthon újan elég jónak számítana. Sajnos.

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#418) Kansas válasza Sundesz (#412) üzenetére


Kansas
addikt

Mivel a mobil Ryzen 7/9-es Rembrandt-okba 12CU lesz, felteszem a legnagyobb asztaliakban sem lesz kevesebb... ez pedig CU-szinten megfelel az RX6400-nak. Nyilván a DDR5 RAM visszafogja valamelyest a GDDR6-hoz képest, de azért ez nem ígérkezik rossznak... meg olcsónak se...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#419) Ciccuka válasza wsanyi (#372) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ma ennyit ér:

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#420) Chaser válasza ddekany (#403) üzenetére


Chaser
titán

az új amd apu-k azért azt már átlépik, mostaniak tartanak kb ott egyelőre ( :
a sávszél mindenképp visszafogja őket, de nem mindegy mennyi számoló, akármi van bennük, 1050ti szint már meglehet az új genes apu-ban

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#421) Ciccuka válasza fatpingvin (#402) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ha lenne rá nagyobb kereslet és emiatt a gyártók esetleg megerőltetnek magukat, akkor ennél fényévekkel jobb vga-t is lehetne összedobni abban a méretben (lásd, mai mobil chipek).

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#422) jokeph válasza Ciccuka (#421) üzenetére


jokeph
nagyúr

:K
Vagy fordítva, ha lennének ilyen koncepcióval megcsinált GPU-k, akkor lenne rá kereslet.
Sok kocagémernek megfelel az R9 380/GTX960/GTX 1050ti/5500XT/GTX1650 szint, csak nem ilyen horror árazáson. 1080p-n is elmennek még, de 1050/900p-n nagyon is jók még.
A GT 1030 és ami ennek megfelel IGP-ben vagy gyengébb, az office használatnak minősül nálam. :D

#423KROK640: reálisan, nagyon max 50k-t érne meg.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#423) KROK640 válasza nexplo (#381) üzenetére


KROK640
veterán

Ha ilyen agyon nyírbált, legalább lenne 30 ezer ...
Még kajak el is gondolkodnék rajta a 4GB VRAM miatt (nekem most 2GB van)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#424) nexplo válasza KROK640 (#423) üzenetére


nexplo
őstag

Erre próbáltam célozni. Kiadnak egy netezős kártyát 100K +áfa felett. Most nézem mi van rakin pl nekem: RX 550 4GB 128bit kb 60K+áfa. Tudom hogy ez (6500) gyorsabb de jóval drágább is..

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#425) ddekany válasza Sundesz (#412) üzenetére


ddekany
veterán

A 6500 XT egy GTX 1650 Super szintjén van kb, és ezzel kb. 4-5x erősebb mint a mostani legerősebb AMD IGP. Szóval, 10 év múlva talán odaér... :) Pl. ha egyszer lesz olyan, hogy a memóriát integrálják az APU mellé, úgy mint konzolon. (Pl. PS5-ön fix 16G GDDR6 oda van forrasztva az APU mellé, és azt használja CPU is. Ezzel kb. 5x-ös sávszélesség ahhoz képest, mint amit majd egyszer gyorsabb DDR5 modulokkal el lehet érni. A késleltetést meg nem tudom hogy áll.)

[ Szerkesztve ]

(#426) Sundesz válasza ddekany (#425) üzenetére


Sundesz
őstag

De a GTX 1050 Ti kozepkategória alja volt 5 éve, azt hozhatja. Írtam is, hogy a 6500 XT GPU fele simán mehetne APU-ba, sőt ahigy írtak 12 CU lesz, az több is mint a fele. Nem mondtam olyat, hogy a 6500 XT szint reális lenne most.

Hörcsög Powa'

(#427) ddekany válasza Sundesz (#412) üzenetére


ddekany
veterán

DDR5-el talán idővel lesz dupla sávszélesség a DDR4-hez képest, bár nagyobb késleltetéssel. Szóval persze, szép fokozatosan elkezd majd a GTX 1050 Ti felé közelíteni, ám közben az elvárt minimum is emelkedni fog. A következő generációs APU-ban ami már RDNA2 meg nem lesz Infinity Cache vagy hasonló. Drága móka az egy IGP-s megoldáshoz.

[ Szerkesztve ]

(#428) ddekany válasza Sundesz (#426) üzenetére


ddekany
veterán

Nem mondtam, hogy mondtad. :) Csak azt mondom, hogy az nem lesz beáltható időn belül, annyira durván gyorsabb egy ilyen 6500 TX.

(#429) sb válasza ddekany (#425) üzenetére


sb
veterán

Ez azért túlzás. Szokás az IGP-ket 1030 szintre tenni de valójában azok is sokkal kiegyensúlyozatlanabbak mint egy normál gpu (persze gpu-ja válogatja ki mellé milyen/mennyi memória, rop, tmu... kerül).

A mostani AMD Vega7-8-ak inkább a 1030 és 1050(akár Ti) körül szórnak játékfüggően.
Van ahol a 1030 is kicsit jobb, van ahol 2x gyorsabb nála. Egy 1650 Super meg kb. 3x, max 4x gyorsabb a 1030-nál)

És ez még mindig kis sávszélesség mellett értendő... és ami még lényeges, a régi Vega architektúrával aminél az RDNA sokkal jobban kíméli a sávszélességet.

Szóval a mostani DDR4 50GB/s (de APU-knál gyorsabb ramokkal inkább 60-70GB/s) helyett DDR5 mellett már 100+ fog jönni amellé, hogy az RDNA sokkal hatékonyabban is bánik vele.
A beharangozott 2x gyorsulás meglehet.

(#430) Fücsök007 válasza sb (#429) üzenetére


Fücsök007
őstag

Így van, jelenleg a DDR4-es memória miatt ingadozik ennyire az FPS. Jövő év második felében már lesz RDNA3 és hozzá megfelelő DDR5 (Zen4-ből már lesz IGP az erős procikban is), 120-140GB/s is meglesz sávszélességben, ami kb. a mostani 6500XT szintje. Természetesen ugyanakkora sévszélességnél az IGP-s megoldás mindig gyorsabb a kisebb késleltetés miatt. (Már ha ugyanannyi feldolgozóegységet veszünk alapul.)

(#431) KROK640 válasza MasterDeeJay (#401) üzenetére


KROK640
veterán

Keplernél milyen kártyákat érdemes nézni?
Tesla K20 meg melyik GTX titan szintje?
M40-es 80-ért GTX980Ti szint felett 12GB VRAMmal nagyon jól hangzik :) (kérdés hogy a driverek mit szólnak hozzá ha játszani akarok)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#432) Strezi


Strezi
őstag

HashRate? Nincs benne a cikkben ... ;]

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#433) MasterDeeJay válasza KROK640 (#431) üzenetére

K20 az első Titan, K40 az pedig Titan Black, M40 meg TitanX
Régebben egy GTX980TI nem ért meg 80eft-ot, a tesla is drága csak kedvezőbbnek tűnik a horror használt árak miatt.
Érdemes megemlíteni hogy ezek már jobb minőségű kártyák mint az asztaliak és kímélve is voltak eleve az alacsonyabb órajel miatt. Meg persze válogatott GPU, nem olyan szemét amit az asztaliba raknak.


[ Szerkesztve ]

(#434) KROK640 válasza nexplo (#424) üzenetére


KROK640
veterán

Nekem a GTX950-hez képest előrelépés lenne, a 4GB RAMja (RX6500), sebességben nem tudom, de szerintem egy 75-80 ezres GTX960 4GB-val is jobban járnék...

Jah a GTX950-et vettem 2015-ben 58 ezerért...

[ Szerkesztve ]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#435) Kansas válasza KROK640 (#434) üzenetére


Kansas
addikt

Azt kell felfogni mindenkinek, hogy a 2020 előtti árak semmilyen jelentőséggel és/vagy összehasonlítási alappal nem bírnak a jelenlegi árakhoz képest.
Nyilván az RTX3xxx és RX6xxx kártyák se annyiba kerülnének amennyibe most kerülnek, ha olyan piaci viszonyok lennének mint 2015-ben voltak... és nem csak végfelhasználói kisker ár szintjén, hanem MSRP szintjén sem.
Ezen nem érdemes rugózni, bármennyire fáj is, már az előző generációban szintet léptek az MSRP árak(főleg középkategória környékén), és ebben a generációban még egyet. Erre jön aztán rá a hiánypiac és így jutunk el oda, ahol most vagyunk.
Megkockáztatom, az AMD-nek esze ágában nem lett volna egy ennyire megvágott kártyát kiadni normál piaci viszonyok közt.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#436) PuMbA válasza Fücsök007 (#430) üzenetére


PuMbA
titán

" (Zen4-ből már lesz IGP az erős procikban is), 120-140GB/s is meglesz sávszélességben, ami kb. a mostani 6500XT szintje."

Nem lesz meg. Dual channel DDR5-7200-tel (ráadásul csak a memória önmagában annyiba fog kerülni, mint egy 6500XT) lennénk 100GB/s körül és ezen a VGA-n kívül a CPU is osztozik, tehát a valóságban még mindig le leszel maradva vagy 60GB/s-mal a 6500XT-hez képest.

[ Szerkesztve ]

(#437) KROK640 válasza MasterDeeJay (#433) üzenetére


KROK640
veterán

" ezek már jobb minőségű kártyák mint az asztaliak" - ezek nekem asztali gépbe való kártyának tűnnek! :Y
Meg még utána kell járjak, mert ahogy látom nem csak annyi hogy beteszem a mostani VGA helyére és örülök... :( Videókimetet sem látok rajta, és a fogyasztásáról sem találtam még semmit.
De GTX980Ti teljesítmény 12GB VRAMmal 80 ezerért, most határozottan baráti lenne ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#438) KROK640 válasza Kansas (#435) üzenetére


KROK640
veterán

Más az "elfogadás" és más az, hogy nem tudok jó képet vágni hozzá.

Igen, az AMD most szerintem azt próbálgatja, hogy mi az a szemét amit még el lehet adni. Hiány ide vagy oda, hagy ne örüljek már, hogy az a teljesítményszint ami 3-4-5 éve 30 ezer ft volt, az most 120 ezer??

Sajnos az sem jön ki, hogy a játékfejlesztők alkalmazkodnak a kártya hiányhoz, és egyre jobban optimalizálnak :(

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#439) Varianx


Varianx
csendes tag

Iponon asus tuf rx 6500 xt 199.000 forint jelenleg. :DD :C

(#440) Fücsök007 válasza PuMbA (#436) üzenetére


Fücsök007
őstag

De meglehet, mert fejlettebb GPU (RDN3) és CPU (ZEN4) miatt nem kell annyiszor a memóriához nyúlnia a rendszernek, továbbá még kevésbé pazarol a sávszélességgel mint a mostani RDNA2-es kártyák, plusz szinte nincs késleltetés a GPU és procimagok között (PCI-Expressnél 300ns körül van.) Emiatt elméleti szinten meglehet, gyakorlatban meg sokat számít a DDR5-ös modulok ára, illetve az addigi fejlődésük. Az meglepne ha addigra nem lenne 8000Mhz-es modul. :))

(#441) Kansas válasza KROK640 (#438) üzenetére


Kansas
addikt

Nem mondtam, hogy vágj hozzá jó képet, én se tudok.
De ilyet írni, hogy "3-4-5 éve 30 ezer ft volt, az most 120 ezer"? Nem, ez soha nem volt 30e, ezek 50-60e körül jöttek újonnan anno is(tisztán emlékszek, hogy az RX480 pl. ~90e volt megjelenéskor, én még annyiért vettem Sapphire Nitro kiszerelésben) - az más kérdés, hogy a megjelenésük után 2 év alatt lementek arra az árszintre, de hidd el a mostani kártyák se fognak örökké ennyibe kerülni, ha más miatt nem is, hát akkor azért mert jön a következő generáció 1 éven belül.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#442) Noukoum válasza Varianx (#439) üzenetére


Noukoum
veterán

Úgyis a bányába megy nem mindegy?

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#443) villamos válasza Noukoum (#442) üzenetére


villamos
őstag

Nem valószinű... :N
Ugyanis az AMD nagyjából betartotta az ígéretét, a kártya tényleg nem alkalmas bányászatra.
Igaz másra sem nagyon... :D

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#444) 1dude válasza KROK640 (#438) üzenetére


1dude
aktív tag

Ignorálni kell a kártyát és kész. 700 euro környékén már van RTX 3060 12GB.

(#445) jokeph válasza 1dude (#444) üzenetére


jokeph
nagyúr

Én meg a piacot ignorálom. :D
HD6850 forever ! ;] Meg persze a kedvenc 3D lassítóm, az Intel IGP! :P


:))

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#446) Chaser válasza Kansas (#441) üzenetére


Chaser
titán

de hidd el a mostani kártyák se fognak örökké ennyibe kerülni, ha más miatt nem is, hát akkor azért mert jön a következő generáció 1 éven belül.
így van..még drágábbak lesznek ;]

sztem az msrp árat úgy ahogy van egyelőre el lehet felejteni vga-nál, max az adott gyártónak a saját kínálatát pozicionálja, de pont ennyi
és többeknek el kellene fogadni, hogy árkategóriát ugrottak a kártyák
az a szint ami 50e ft volt, most 120-150e ft...tehát a kvázi beugró
nekem sem tetszik, de aki ezeket nem okézza le magában max belehülyül
aztán reméljük egyszer bedől a hülyeség, ennyit lehet tenni "érdemben"

szerk:
KROK640
30e ft-ért gondolkodj el a gt710-en, mert annyiért azt kapsz ;] ha mázlid van még gddr3-as gt 730 is belefér ( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#447) elfelejtette válasza Chaser (#446) üzenetére


elfelejtette
veterán

"30e ft-ért gondolkodj el a gt710-en, mert annyiért azt kapsz ;] ha mázlid van még gddr3-as gt 730 is belefér"
Ahhoz képest az én GT640 rev. 2-m erőmű.. [link]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#448) MasterDeeJay válasza KROK640 (#437) üzenetére

Tesla szerverbe készült, a C verziók workstationbe de azokból kevés van.
Videókimenet nincs, régieken némelyiken volt de szervizportnak limitált felbontással. (Van egy c2075-ösöm is) Amúgy tesla már ősidők óra van azaz unified shader óta (g80).
Fent linkeltem k20 cikkemet, m40 ről neten találsz pár leírás, én is fogok venni, lesz cikk róla 1-2 hónap múlva.

(#449) Chaser válasza elfelejtette (#447) üzenetére


Chaser
titán

lehet, de jelenleg ugyanúgy újan mint a 6500 xt azokat adják 30e ft-ért
40 körül gddr4-es 1030, gddr5-ösek jellemzően már jellemzően 50e ft környékén vannak - mázlival gddr5-öst is ki lehet fogni 40e kürül, most pl van aki annak pötsköszörűt' akar hallgatni :) -
ezek tükrében nem tudom sírjak vagy röhögjek az ilyen "30e ft-ot talán adnék érte" szösszeneteken
annyit én is, meg sokan :d de sajnos realitás alapja semmi nincs azt elvárni
nagyon lehetne örülni annak a bizonyos msrp árnak is, ami bruttóban 78-80e ft
100e ft-ért van az 1050ti kategóriás quadro t600

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#450) Create. válasza Kansas (#441) üzenetére


Create.
addikt

Csak az rx480 középkategória volt, ez meg alsó. A sima 1050 vagy az rx460 ami alsókat, az meg volt 30eft körül kapható.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.