Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) fatpingvin válasza nyunyu (#469) üzenetére


fatpingvin
őstag

kérdés hogy az alaplap támogatja-e, illetve hogy mennyire éri meg annak fényében, hogy akkor a procit kell cserélni.

én is gondolkoztam rajta erősen, de aztán nem véletlenül cseréltem anno a 2400G-t (AGESA problémák, 4.19-es kernelnél újabbal nem volt hajlandó együttműködni.)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#502) carl18 válasza HUN_Sector (#491) üzenetére


carl18
addikt

Hát azért csak egy korosodó VGA, de általában mindig az számít hogy a vásárló elégedett legyen. Nyilván sokan már nem képesek a grafikai opciokból visszább venni.
Nekem RX 570 van és még mindenre elég, nyilván nem ultrára de szépen teljesít. :R

A Témára vissza térve jelenleg olyan a piaci helyzet hogy bármit eladnak hiszen chiphiány van. A 6500XT is elmegy külföldön 400-500 euroért, akkor miről beszélünk. Minden felvásárolnak az emberek, legyen az bármilyen kategórián belüli ípari hulladék. Ameddig ez a chiphiány nem ér véget addig biztos hogy nem láttunk jó árazott hardvereket.

+ Ezek a válságos időszakok arra ébresztik rá a gyártókat, hogy "HAHÓ" Több pénzért is el lehet adni egy videókártyát cpu-t.
Már oda jutottunk hogy a MSRP 200-250 dollár a belépő kategória.
És ha ez így megy tovább simán lehetséges 300 dollár alatt nem lesz hardver+cpu. :U

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#503) Chaser válasza 1dude (#492) üzenetére


Chaser
titán

elég ha akkora a kereslet rá hogy felveri az árakat
és nyilván túlzottan nem erőltetik nagy darabszámban, szépen menjenek a vevők a drágább kártyák felé

fatpingvin
aztán lehet kellemes meglepi' lesz az intel részéről
de ha tényleg jó uo. drága lesz mint a többi vga ( : ha csak nem tudnak belőle combos mennyiséget gyártani, nekik mondjuk pont érdekük lenne

szerk:
carl18
most is vannak jó áron hw-ek, kb a vga megy ormótlan sz@r áron csak
az összes többi pc komponenst értelmes áron meg lehet venni - kivéve amd 3xxx cpu, intelnél meg még drágák az új lapok -

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#504) Ermac válasza jokeph (#445) üzenetére


Ermac
tag

Igazi bajnok kártya lolhoz dotához elegendő lehet, ha elromlik se lesz annyira nehéz szerezned egy másikat bár ahogy néztem pont nincs egy darab se HA-n, nekem is van egy 5850 tartaléknak, sose lehet tudni alapon, mikor még lehetett jó áron venni gpu-t akkor se vettem mert elegendőnek tartottam a 970et és most is elég 1080p re

We are Many You are but One

(#505) jokeph válasza fatpingvin (#496) üzenetére


jokeph
nagyúr

Igazából a retro tesztcsokorhoz szereztem be (Asus Direct CU hűtés, halk és hatékony), mert kevés a régi pci-e VGA-m van amit tudnák vallatni a DFI NF4 lapban A64 X2 4400+ mellett. :D
De kíváncsiságból már 2 hónapja bedobtam a Z170 OC Formula+i5-7600k 3,8@4,5 GHZ AC OC párosba, 1680*1050-ben is egész használható SC2-re, high grafikával rendben van teljesen - mindezt W10x64 PRO alatt.
Mivel a driver legacy-ban van, megvan az az előnye hogy nem frissül valami béta/bugos marhaságra.
Poénból megnéztem, megy a B550-es lapban is.

#504Ermac: bármi régebbi gamehoz elmegy, ami beéri 1 GB gyors Vram-al, az SC2 pont ilyen pl. :))
A GPU erőben durván RX 550/GT 1030/Vega 11 szint lehet.
Nagy kár hogy nem 2 GB Vram van rajta azért. :U

GTX970 bőven jó VGA, 1060 6 GB szintje lehet kevesebb Vram-al.

Elég öreg a VGA, ha eddig bírta... jó 10 éves lehet. Van egy sereg öregebb VGA-m, AGP-sek, azok is makulátlanok. ;]

#503Chaser: kíváncsi vagyok az Intel mit fog virítani és persze mennyiért.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#506) carl18 válasza jokeph (#505) üzenetére


carl18
addikt

Hát nekem is van egy régi old school GTS 450 tartalékbe!
A 8500GT is ott van, de az már olyan gyenge hogy nem tartom számon.

A Starcraft 2 még mai napig remek játék, és ott aztán képes elő jönni egy cpu valódi ereje. Főleg egy szállas teljesítmény kéri de vastagon.
Amúgy a DXVK "Vulcan APi" sokat dobott nálam a teljesítményen.
A Direct Strike ha elhúzoddott igen be tudni esni a Framerate :C

22" 1680X1050! :D Mai napig ezen a monitoron használom az RX 570-et.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#507) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Az intelnek piacra kell betörni bem teheti meg azt, hogy rossz ár/érték arányú kártyával támad, kis mennyiséget dob piacra, rosszul optimalizált drivert ad ki hozzá.
Vannak marketingeseik. Higgyétek el, nem lesz szar. Nem tehetik meg, mert akkor a teljes fejlesztés megy a kukába. Nekik itt jelentős piaci rést kell most kiharapni.

(#508) jokeph válasza carl18 (#506) üzenetére


jokeph
nagyúr

:K
A fenti konfigban beszúrtam kíváncsiságból a szintén 10+ éves korabeli 9600GT-t is, 512 MB GDDR3 ramos, medium graffal ez is elkarcol és ehhez is van legacy W10x64-es driver. :D

Nálam 20"-on van az 1680*1050. Samsung Snymaster 205BW. :U
Ez durván az első "lapos" monitor, aminek a képével a mai napig is elégedett vagyok, a másik a 204B (20" 1600*1200), illetve van még 1 pár 2043BW, ezek se rosszak.
A topik indító RX 6500XT ezen a felbontáson biztos jól hasítana. ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#509) nyunyu válasza HUN_Sector (#507) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem tudom, mennyire emlékszel még a 15 évvel ezelőtti Larrabee projektjükre.
Azt is hájpolták pár évig, hogy mindenkit agyonvernek a piacon, nem lesz párja.

Aztán mire elkészült, addigra gyenge volt, szar a driver, végül újratervezték dedikált gyorsítókártyának, de úgy is csak addig tudott labdábarúgni a szuperszámítógépes piacon, amíg meg nem jelent az nV Tesla. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#510) carl18 válasza jokeph (#508) üzenetére


carl18
addikt

Igen a 9600GT maga idejében remek kártya volt! :)
Jó magam elsőnek 1080P-t akkor láttam mikor haver anno egy 9600GT-vel hajtotta. A 25-30 fps meg volt neki anno kb 10 éve, és én nem voltam elámulva a grafikától. :D

Én is leragadtam 1680X1050-en, én még nem érzem váltani kéne.
Így egy kicsit több erő jön elő az RX 570-ből is, 1080P alatt van kevesebbet kell számolnia a kártyának.
Ha ez a monitor elpusztul talán akkor váltok feljebb, de akkor is csak talán. :U

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#511) bobalazs válasza Chaser (#503) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Intel VGA nagyon jó lesz szerintem az ex AMDs Raja Koduri tesz róla.

(#512) ddekany válasza bobalazs (#511) üzenetére


ddekany
veterán

Nem-játékra ott az IGP. Játékra meg... ha a Radeon-oknál fontos tényező a szoftveres gondoktól való félelem (és ezért erősen nVidia felé húz mindenki), el lehet képzelni mi lesz mikor az Intel próbálkozik a játékosok közt. Ezek ilyen bátor próbálkozások, amik 10-ből egyszer bejönnek.

[ Szerkesztve ]

(#513) jokeph válasza ddekany (#512) üzenetére


jokeph
nagyúr

Én nem félek, jelenleg a 7 VGA-ból csak 2 nVidia van. :D

Az Intel IGP driverekkel sincs/volt gondom. :U

#510carl18: manapság meg kitűnő félretro VGA a 9600GT. megy kb. mindenben amin van pcie-slot, W2000-től W10x64-ig.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#514) ddekany válasza carl18 (#502) üzenetére


ddekany
veterán

Csak akkor lehet adni ennyiért, ha keveset kell csak eladni a vásárolni vágyok számához viszonyítva... Én ha akarnák videókártyát venni, kivárnám az ETH proof-of-stake-et. Max nem javul a helyzet, de annál valószínűbb, hogy fog. Mert hiába is lehet Ravencoint, Fluxot, stb-t is GPU bányászni, az már közel sem lesz akkora biznisz. A ETH miatt már meglévő kártyákat nyilván befogják, bár az energia árát akkor is vissza kell termelni. Na de hogy mennyire lesz kedv új kártyákat venni, amikor még a vas árát is vissza kell termelni...

[ Szerkesztve ]

(#515) Thronks.90


Thronks.90
tag

Most sem kell lecserélnem a jó öreg R9 390- em... :(
Kivárom az ETH PoS váltást, hátha látni majd valami változást a piacon a (nekünk) jó irányba, esetleg várok év végéig, aztán meglatjuk. Sajna Konzol nem opció. :(
Gondoltam a GeForce Now RTX3080 előfizun (1440p monitort használok), de kicsit elriaszt, hogy csak fél évre lehet előfizetni.
Esetleg valaki mondhatna véleményt róla :DD. Ha esetleg bejönne a dolog, VGA elad, APU beszerez, és a fogyasztáson fogok valamennyit.

https://www.twitch.tv/thronks_

(#516) bobalazs válasza ddekany (#512) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nem igaz. Intel jó drivereket gyárt.
Rengeteg pénz áll rendelkezésükre, nem is érdemes az AMDvel összehasonlítgatni.

[ Szerkesztve ]

(#517) Chaser válasza nyunyu (#509) üzenetére


Chaser
titán

igen, csak eközben felébredt az amd téli álmából
server szinten is nagyon el kezdett nyomulni
úh. most intelnek ildomos vga-ból érdemit letenni
hatalmas mákjuk a mostani vga helyzet, mert kereslet azt biztos lenne a kártyáikra, csak győzzék gyártani...már amennyiben tényleg jók hw-esen és sw-esen is
sztem jók lesznek, max driver nyűgök biztos lesznek egy darabig

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#518) Ciccuka


Ciccuka
veterán

(#519) nyunyu válasza Chaser (#517) üzenetére


nyunyu
félisten

Intelnek csak az a mákja, hogy az Amd TSMCnél lekötött kapacitásának 2/3-át elviszi a Sony meg a Microsoft, a maradék ~2000 wafer/hó meg nem elég a Ryzen 5000-ek, meg a GPUk várólistájának kielégítésére.

Egyébként önerőből sikerül leküzdeniük magukat a masszívan piacvezető pozícióból oda, hogy az Amd után kullognak teljesítményben.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#520) Dvix


Dvix
senior tag

Gyerekek az a kártya egy aranyfestékkel lefújt kaki. Meg ne vegyétek! talán most 2022-re valamennyire normalizálódik a helyzet, látom most januárban is bejött egy adag kártya magyarba. Ha van használt, vegyétek azt, ha van pre-build rendszer vegyétek azt, ha van gaming laptop ugyanannyiért vegyétek azt.
Szóval nem hiszem hogy bármelyik céget támogatnunk kéne ilyen evidens " nyílt lopásnál"! Hagyjuk csak szépen ezt a polcon! ;]
(Véleményem szerint)

(#521) fatpingvin válasza Dvix (#520) üzenetére


fatpingvin
őstag

ha lesz pénzem rá megveszem. már csak azért is hogy a károgókat bosszantsam vele hogy nekem jó lesz :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#522) Dvix válasza fatpingvin (#521) üzenetére


Dvix
senior tag

Úristen :DD ....egy használt RX 580- assal jobban jársz... ha már van pénzed miért veszel szart? Tényleg nem értem. :F Ha lesz rá pénzed?! :C Én bár bármikor lerendelek magamnak egy SAPPHIRE Radeon TOXIC RX 6900 XT 16GB -al a fedélzeten és a bankkártyám meg sem érzi! :DDD Itt nem arról van szó, hogy kinek van rá pénze. Hanem arról,hogy: NEM ÉR ENNYIT. És ha folytatjuk,hogy szart veszünk drágán akkor ez soha nem marad abba! :((( "nekem jó lesz" Öcsém mit akarsz játszani?! Stardew valley-t 1080 p-ben Low-on? Ahahaha! ;]
Légyszi mond már, hogy trollkodsz! légszi! mert ez baromi jó poén! :C Jaj annyit nevettem! Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#523) Televan74


Televan74
nagyúr

ASUS TUF-RX6500XT-O4G 185.590 Ft. Átvétel boltban: 2022.01.24. hétfő :DDD :))

#521 fatpingvin Itt a lehetőség hogy megmutasd mennyire kemény legény vagy! Hétfőn már mehetnél is érte! ;] :P

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#524) jocobacsi30 válasza Televan74 (#523) üzenetére


jocobacsi30
csendes tag

Ugyanott (Ipon) van más is elrugaszkodott áron. (Talán a 1660 még belefér.)
Akinek a 1650 jó 200.000 Ft környékén, annak jó lesz a 6500xt is.

[ Szerkesztve ]

(#525) Dvix válasza Televan74 (#523) üzenetére


Dvix
senior tag

Lol! :C ;]

(#526) jocobacsi30


jocobacsi30
csendes tag

Ajánlom mindenki figyelmébe a hp.com-ról:

[ Szerkesztve ]

(#527) SindaNarmo válasza Dvix (#522) üzenetére


SindaNarmo
tag

Mondod ezt 6900XT-vel példálózva, ami ugyan ez a kategória csak az intervallum másik végén helyezkedik el.

Részemről inkább a 6400XT-re lennék kíváncsi de az meg csak OEM lesz.
Használt kártyát meg kösz nem veszek.

(#528) Gave válasza jocobacsi30 (#524) üzenetére


Gave
addikt

Ez már a skalper ár vagy az előtti ? :D

(#529) FireKeeper válasza jocobacsi30 (#526) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ezzel csak az a baj hogy akinek csak a VGA kéne, akkor ezzel termeled az e-waste-et, mert ezek a HP/Dell/Lenovo épített szarok a GN tesztjeiből kiindulva gyakran nem szabvány alkatrészeket használnak.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#530) Televan74 válasza jocobacsi30 (#524) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én ezen áron a 6700XT lennék hajlandó megvenni. A többi a kialakult helyzet függvényében számomra vicc kategória. Nem hinném hogy ennél mélyebben lehetne még menni, minkét gyártó esetében. A RX6500XT nem kellett volna ilyen formába desktopra kihozni, maradt volna meg notebook szintjén. A termékkel és annak árazásával csak kinevetteti magát az AMD. Nem veszek túlárazott terméket, én nem is ajánlom az ismerőseimnek.

Mutassunk két ujjat a PC iparnak híve vagyok lassan. Meg kell állítani ezt az őrületet. :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#531) Dvix válasza SindaNarmo (#527) üzenetére


Dvix
senior tag

Hééé ő mondta, hogy van pénze túlárazott kártyára! :P Hát nekem is! Nekem nem kell "károgó"-nak lenni hogy legyen valakinek pénze. Csak azt mondom, hogy ha mindenki túlárazott kártyára utazik, hogy "megmutassa" , akkor ez egy okkal több a gyártóknak, hogy ennek a túlárazásnak gyenge teljesítményű kártyákért soha nem legyen vége. :( Ez a kártya egy kifogás, hogy továbbra is adják el raklapszámra a bányászoknak a normális kártyákat, míg mi beérjük "ezzel". :(( És véleményem szerint, ezért kell a polcon hagyni.

(#532) jocobacsi30 válasza FireKeeper (#529) üzenetére


jocobacsi30
csendes tag

Akinek a 720p/1080p megfelel 60fps körül, annak megfelelnek ezek brand gépek.
Annak nyilván a 6500xt is jó lesz.

Aki ennél többre vágyik, vagy nem bízik brand gépekben az ezért vagy azért "rákényszerül" a zsebébe nyúlásra. Sajnos.

(#533) jocobacsi30 válasza Gave (#528) üzenetére


jocobacsi30
csendes tag

Javítottam, hp.com.
Amerikában minden kicsit más.

(#534) jocobacsi30 válasza jocobacsi30 (#526) üzenetére


jocobacsi30
csendes tag

https://www.hp.com/us-en/shop/vwa/desktops/segm=Home;grph=NVIDIA-GeForce?jumpid=ma_dt_featured_na_6_210303&orderBy=3

(#535) Chaser válasza nyunyu (#519) üzenetére


Chaser
titán

de erre még rájön a vga helyzet is
intelnél a béna vezetőség megtette hatását és lisa néni tökössége
de ez nagyon kellett a piacnak
az is jót tenne ha háromszereplős lenne a vga piac
intel legalább nem függ bérgyártóktól - még -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#536) jocobacsi30 válasza FireKeeper (#529) üzenetére


jocobacsi30
csendes tag

Kb. 10 éve raktam össze utoljára gépet, azóta brand.
Kocajátékos voltam mindig, a fiam viszont igyekszik játékra pazarolni a hasznos idejét, ő most egy lenovo gépen (GTX1650) tolja (kénytelen azzal, amit én veszek neki). ...és működik. Mármint a gép is, és az ideje elpazarlása is.

[ Szerkesztve ]

(#537) SindaNarmo válasza Dvix (#531) üzenetére


SindaNarmo
tag

Ha nincs szükségem a nagy teljesítményre és kell valamilyen új kártya akkor hiába van mind kettő túlárazva, a kisebbet veszem meg.
Persze ezen az áron amin most árulják, nem szívesen venném meg.
Ezért is maradok az r5 2400G-n, igazából még bőven kiszolgál gaming-ben (nem esport játékok). És ha addig nem változik a helyzet akkor valószínűleg majd jöhet az AM5-ös APU-ra váltás és meg lesz oldva a gpu probléma.

(#538) ddekany válasza Dvix (#520) üzenetére


ddekany
veterán

Áh, tök mindegy hogy ezek arannyal lefújt kakik. Ha valakinek pont most kell kártya, és csak kicsit is tehetősebb, akkor anyázik egyet, aztán megveszi. Mert tök mindegy, hogy 60e vagy 300e, mert nagyon ritkán vesz az ember kártyát. Van annyi ilyen ember, hogy a keveset amit van, felszívják. Legalább is az árak ezt mutatják.

(#539) Dvix válasza SindaNarmo (#537) üzenetére


Dvix
senior tag

Ügyes! :K Én is AMD APU-val kezdtem annak idején. :K

#538ddekany Sajnos :(

#536jocobacsi30 Én a pre-buildekben is látok most fantáziát ezek mellett az árak mellett(barebone, brand gépek stb.)! :K

[ Szerkesztve ]

(#540) fatpingvin válasza Dvix (#522) üzenetére


fatpingvin
őstag

mondom én hogy sikerül ez a bosszantás :DDD a legszerethetőbb része a teljes komolyság, trollkodás nélkül úgy igazat mondani hogy ez másoknál levágja a kismegszakítót.

abszolút értékben olcsóbb. van akinek ez a rendező elv. pl nekem is eléggé elöl van a listán. 2x RAM a mostanihoz képest, feleannyi PCIe sáv a max amivel számolni kell, tökéletes.

mit akarok játszani? DnD5e-t, de ahhoz nem kell számítógép. a gépem nekem munkaeszköz, ennek megfelelően is van összerakva. gémer cimbi már kapott közeli agyvérzést tőle, de nem neki kell megfelelnie.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#541) Dvix válasza fatpingvin (#540) üzenetére


Dvix
senior tag

Értem. ÉS nem akarsz egy használtat? pl. RX 580-t biztos?

[ Szerkesztve ]

(#542) fatpingvin válasza Dvix (#541) üzenetére


fatpingvin
őstag

eh, inkább a gari ha már itt tartunk. amire nekem kell arra ez jó, amivel meg lehet bányászni azzal minek versenyezzek?
egyébként reflektálva az előzőre, poén volt hogy vennék ilyet. nincs rá keretem, ha lenne akkor se valószínű, jó az ami most van (Radeon 520) ez meg ugye nem tud CUDA-t, szóval nem lennék vele sokkal kintebb a vízből.

ha viszont a mostani kártyám bedöglene és újat kéne választanom, ez egy igen esélyes jelölt lenne. kevés PCIe sáv nekem plusz, a mostani is x2-n van. (kellenek a sávok a SAS HBA-nak meg a 10G Ethernet vezérlőnek) 4G RAM, van valami értelmezhető 3D teljesítménye, az egyetlen bánatom hogy csak két videokimenete van.

lényeg a lényeg: nagyon változatosak a szempontok ami alapján egy vevő hardvert választ. szerintem ez a kártya teljesen korrekt egy APU mellé, ezen kívül az én esetemben is teljesen jó lenne.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#543) Dvix válasza fatpingvin (#542) üzenetére


Dvix
senior tag

Értem :K

(#544) FireKeeper válasza jocobacsi30 (#536) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

azzal nincs gond ha valaki brand gépet vesz, azzal van (sztem) gond, amikor valaki brand gépet vesz csak a VGA-miatt, a többi része meg megy a kukába :K

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#545) carl18 válasza Dvix (#522) üzenetére


carl18
addikt

Egyet értek, ha valami túlárazott nem szabad megvenni. :)
Jelenleg minden túlárazott, nyilván most próbálnak mindenből hasznot csinálni.
Most minden drága, még a rossz is.

Én is egy RX 570-et taposok, és már úgy vagyok vele lecserélni se érdemes mert nincs is mire. Ha meg volna az atom drága, 300E-től kezdődik.

Kíváncsi leszek mikor lesz vége ennek az örületnek és a bányászatnak.
Mert akkor rengeteg kártya fog rászabadulni a használt piacra, és az RTX 3000-ből tuti hogy nem lesz hiány.

Idén rajtol az Nvidia Loveplace na meg a RDNA 3 is, nyilván mindenki.
2022 nyarán, vagy talán 2023-ban már elkezdenek rendeződni az árak (Remélem) :RMég lehet jön az intel videókártya is. RTX 3070 szintjére, szóval reméljük a legjobbakat.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#546) ddekany válasza bobalazs (#516) üzenetére


ddekany
veterán

"Nem igaz. Intel jó drivereket gyárt."

Ha van is egy jól működő csapatuk erre, hatalmas hátrányból indulnak. Eddig a játék készítők nem tesztelték az ő cuccukkal a meglévő játékokat. Meg nem volt rá sok-sok év, hogy kiforrja magát a driver, pláne ilyen célra (a Xe-ről beszélünk, ami relatív új, sőt, abból is a még sosem látott Xe-HPG variánsról, és így most már a játékban nyújtott teljesítmény is döntő kérdés). AMD-nél se merném kijelenteni, hogy béna a driver késztő csapatuk. Nem tudom hogy az e, de talán csak ennyire elborultan nehéz feladat ez. Főleg ha nem az nVidia vagy, ami az elsődleges a játékfejlesztőknek.

[ Szerkesztve ]

(#547) Kansas válasza carl18 (#545) üzenetére


Kansas
addikt

"Nvidia Loveplace" Ezt remélem direkt írtad el, de nagyon ott van, innentől én is így fogom hívni :DD :C :DD

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#548) bobalazs válasza ddekany (#546) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ez már nem az a régi nvidia gameworks féle téma ahol egyiken szarul megy a másikon meg jól.
Főleg már azért is mert ha konzolokról portolnak, akkor az amd hardverének fekszik.
Majd hozzá igazítják a driverjüket. A mostani integráltra is sűrűen jönnek a játékokhoz a game ready driverek Inteltől, ha lesz asztali XEjük gondolom onnantól még jobb lesz a helyzet. Nem féltem őket.

(#549) carl18 válasza Kansas (#547) üzenetére


carl18
addikt

Hát valahogy emlékezetesé kell tenni ! :D
A Lovelace nevet nem adhattam neki mert azt már elfoglalta Linda. ;]

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#550) Fücsök007 válasza carl18 (#545) üzenetére


Fücsök007
őstag

ETH leesett 2400 dodó alá. :C Ha esik még 600-700 dollárt, akkor elkezdik eladni a kártyákat is. :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.