Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Nowhereman válasza koko52 (#714) üzenetére


Nowhereman
őstag

Amennyire szárnyalnak a kriptovaluták, feltételezem mostanság a bányászfarmok tulajai már ritkábban foglalózzák raklapszámra a jövő évi termést...

Utánam a kondenzcsik!

(#802) koko52 válasza Nowhereman (#801) üzenetére


koko52
veterán

A POS miatt nem vesznek. Az árfolyam másodlagos.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#803) Smithy87 válasza Nowhereman (#800) üzenetére


Smithy87
senior tag

Annyira a várakozások szerint nem lesz gyenge, ha vissza számolunk ennek a teljeítményéből.

"Ennek a kártyának a piaclefedés szempontjából valahol az RX 6600 alatt kellene lennie még látótávolságban. Amit tud, arra kb. a 6400XT-t várná az ember. " << Ezzel egyet értek de nem így lett. nagyon sokan írták itt is, hogy nem cserélnék le az 570-580-asukat mert tulajdonképpen elég azt a szintet pedig többé kevésbé hozza.

Azt kell elfogadni hogy van az a réteg akinek ez elég. Nekemis az lenne. Ezért van a notimban 3050TI mert nekem elég. Pedig ha azt nézem akkor az is mocskosúl túlárazódott. mert 1650TI-s notik 260 körül szaladgáltak ez pedig 400 körül megy....

(#804) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Neweggen már van MSI $650-ért... :Cez a típus elvileg $380 kéne hogy legyen.
Miközben MSI RX 6600 folyamatosan kapható náluk $460-ért ergo nem nagyon kell az embereknek. Odaát szinte csak az NV-t ismerik az emberek.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#805) tomic


tomic
addikt

Szépen kúszik lefele az ára sógoréknál. [link]
Ezt a típust nem ismerem,sosem volt XFX kártyám
Szerintetek ez rendben van hűtésileg?

(#806) koko52 válasza tomic (#805) üzenetére


koko52
veterán

Jelenleg is van xfx 580 kártyám, 5 éve bányászik eredeti hűtésével.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#807) -KP- válasza fLeSs (#804) üzenetére


-KP-
addikt

Én ezzel meg tudod barátkozni, ha ez a Radeon kártyák árait csökkenti a gyenge kereslet miatt. ;]

(#808) Kansas válasza gejala (#799) üzenetére


Kansas
addikt

Melyik 100+ játékban? A lista amit én találtam, még 30 elemet se tartalmazott...
Én a magam részéről rühellem a manapság divatos AA-kat, nekem normális AA az MSAA és az SSAA, de mindkettő eszi a kraftot rendesen, de ilyen temporális meg post-process AA-t nem akarok a játékaim közelében se látni, azt a mosott szart amit eredményeznek, én nem hívom szépnek.
A DLSS meg lehet hogy jó erre is, de csak azért nem fogok NV kártyát venni, meg amúgy is jobban szeretem a natív felbontásban renderelést az interpolálásnál. Szerencsére az általam játszott játékok többségében az RX6700XT elég 4K/60-ra(kivétel a Transport Fever 2, de annak a Vulkan engine-jéből egy 3090 se hoz ki annyit, szerencsére nem is igényli)

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#809) gejala válasza Kansas (#808) üzenetére


gejala
őstag

Az nagyon régi lista lehetett. NV oldalán folyamatosan frissül.

SSAA-nak nem sok értelme van, az csak felskálázás. 1080P 4xSSAA-val 4K-ban renderel, de sokkal rosszabb a képminőség, mintha natív 4K-ban játszanál, miközben a sebesség ugyanaz.
MSAA meg alig pár játékban működik és akkor sincs benne temporális szűrés, ami nélkül mozgásban haszontalan. Átlátszó textúrákon meg alapból nem is működik. 4K-ban 8xMSAA felezi-harmadolja az fpst, miközben kb. semmit nem csinál mozgásban levő képpel.

Összesítésben egy jól megcsinált TAA adja a legjobb eredményt (esetleg TAA+FXAA kombó, mint RE Engine-ben). Mozgásban is nagyon jó és 1440p fölött nem lesz mosott, max egy kis élesítés kell rá.

[ Szerkesztve ]

(#810) Abu85 válasza gejala (#809) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem. Az SSAA nem csak felskálázás. Volt erről cikkünk: [link] - Ez a funkció még ma is elérhető a driverekben.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#811) Aprósólyom válasza Aprósólyom (#797) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Meg tudod emészteni, hogy "normális esetben" egy RX 6600 XT-nek kb. 130-140k közötti lenne az indulóára, az RX 6600-nak pedig kb. 120k?
Ehelyett most épp 240e+ és 220e+
Igaz, ha most kell kártya, akkor nehéz döntés előtt állsz.
Én nem vagyok optimista az árak alakulásával kapcsolatban, mert csak mérsékelt árkompenzációt prognosztizálok, mer a csiphiány nem enyhül. A miner VGA-któl pedig nem várható véleményem szerint, hogy a minerek meg akarnának szabadulni tömegével, ami esetleg még árcsökkenést okozhatna.
Még talán a az Intel ARC adhatna reményt, de nem, mert valójában ők is a TSMC kapacitását foglalják le, szóval valakitől elvesznek. Jelentős kínálatnövekedésre nem számítanék, legfeljebb csak átrendeződésre. Egyébként a teóriám szerint ez jó stratégiai lépés az Inteltől, mert a tőkeelőnyét arra használja fel, hogy akár gyártási kapacitást vegyen el a konkurenciától, ha ő is ott gyártat. Nyilván a kapacitás véges. Elég csak jó nagy pénzért a kapacitások jelentős részét lefoglalni előre.... ;] De ez csak egy teória. Valójában nem tudom, hogyan oszlanak el a kapacitások különböző partnerek között és hogy milyen hatása van az AMD-s megrendelésekre. De legalább ár felhajtó hatása biztos van.

Én végül én úgy döntöttem, hogy kiszállok ebből a lufiból oly módon hogy egy eladom a VGA-m. Már vettem egy túlélő, olcsó "dooms day" VGA-t. :) Majd további 2 év múlva, mire elkezd rendeződni a helyzet, talán veszek valami erőset... :B

Jevons paradox

(#812) Gyuri27 válasza Aprósólyom (#811) üzenetére


Gyuri27
félisten

A kapacitás jó előre le van foglalva. Mehetsz te oda akármennyi pénzzel.
A tmsc nem kis cég nem fog lefeküdni az intelnek. Aki ráadásul konkurencia (és vannak és épit új gyárakat).
Nem fogja a többieknél elbaszni a renomét és ugye a meglévő szerződésekbe nem ronditanak bele, mert az örült pénzekbe kerülne nekik.

Amd - Radeon - Ryzen

(#813) Sundesz


Sundesz
őstag

Alza már listázza árral az RTX 3050-et, azaz lehet lesz 1-2 példány. 110 ezer Ft a Palit. Amúgy az RTX 3050-ről miért nincs hír? Tegnap jöttek a tesztek, ma megvehető lenne.

Hörcsög Powa'

(#814) PuMbA válasza fLeSs (#804) üzenetére


PuMbA
titán

Alzán már van fent RTX3050 110k-ért Inno3D és Gainward :) Tökéletesen jó, baráti ár.

[ Szerkesztve ]

(#815) fatpingvin válasza Sundesz (#813) üzenetére


fatpingvin
őstag

az aprón már meg is jelent 190 körül

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#816) Sundesz


Sundesz
őstag

Jelentem 110 ezer Ft-ért vehető Alzan. Siessetek.

Hörcsög Powa'

(#817) Aprósólyom válasza Gyuri27 (#812) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Nem vagyok én ebben olyan biztos, mert ez biznisz. Azon is meglepődöm, hogy az Intelnek sikerült kapacitást foglalnia az ARC-ra, úgyhogy ki tudja...

Jevons paradox

(#818) Habib[HUN] válasza Sundesz (#816) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

Pontosabban még nem elérhető, de ára már van.

(#819) Aprósólyom válasza Sundesz (#816) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Mármint hol? Szerk... Jah, hogy 3050.... :Y

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#820) PuMbA válasza Habib[HUN] (#818) üzenetére


PuMbA
titán

Lehetett venni, de ennyi volt, elfogyott 1 perc alatt. Ha megnézed oldalt a legfrissebb megrendeléseket, akkor egyből tele lett RTX3050-nel

[ Szerkesztve ]

(#821) Chaser válasza PuMbA (#814) üzenetére


Chaser
titán

vót' :)sztem én vittem el az utolsó gw-t

szerk:
fatpingvin
én 170-ért is odaadom majd :B ;]

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#822) Habib[HUN] válasza Chaser (#821) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

Akkor megtaláljuk a hardverapro-n mindjárt 150-ért :D

(#823) Sundesz válasza PuMbA (#820) üzenetére


Sundesz
őstag

Megmertem esküdni hogy megrendeltem, erre nem.

Hörcsög Powa'

(#824) koko52 válasza Habib[HUN] (#822) üzenetére


koko52
veterán

170 felett mennek az aprón. Szemét bányászok :o

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#825) LK válasza koko52 (#824) üzenetére


LK
addikt

:C
Láttam a kiírást,de én még várok vele, hátha lemegy 80-ra 90-re az ára.

;]

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#826) Sundesz válasza koko52 (#824) üzenetére


Sundesz
őstag

Tegnap fent volt 170-ért, olyat nem is árultak most Alzan.

Hörcsög Powa'

(#827) Chaser válasza koko52 (#824) üzenetére


Chaser
titán

a bányászok miatt lehet ilyet csinálni :P

szerk:
LK
lesz az még 60e is....évek kérdése csupán :)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#828) koko52 válasza Sundesz (#826) üzenetére


koko52
veterán

Fogadjunk Alza garit kapsz. ;) Mo-n 2021 februárjától nem kapsz Alza VGA-t mert van egy emberke aki kipakolja. Akkor is tolta az alzás kártyákat, amikor a shopon egyáltalán nem volt mozgás. És a nevedre írta a számlát, tehát nem ment át rajta hivatalosan.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#829) LK válasza Chaser (#827) üzenetére


LK
addikt

Elnézést is kérek amikor azt tippeltem,hogy a 3050 drágább lesz sokkal. Lám-lám még olcsóbb is 40e. forinttal :DDD

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#830) Chaser válasza LK (#829) üzenetére


Chaser
titán

valszeg' ez ennyi is volt
megmutatták, hogy lehetne ennyiért is :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#831) -KP-


-KP-
addikt

Van egy érzésem, hogy mire ismét lesz készleten, baromira nem 110k lesz az ára.

(#832) Ciccuka válasza Sundesz (#816) üzenetére


Ciccuka
veterán

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#833) Kansas válasza gejala (#809) üzenetére


Kansas
addikt

"MSAA meg alig pár játékban működik és akkor sincs benne temporális szűrés, ami nélkül mozgásban haszontalan."
Miért is? Akkor szerinted a SSAA se jó mozgásban, mert az se használ temporális szűrést? Baromság! Már bocsi, de szerintem ezt te se gondoltad végig/komolyan...

"Átlátszó textúrákon meg alapból nem is működik"
Ezt a honnan vetted? Adaptive Multisampling-ről nem hallottál? Pont az átlátszó textúrákra lett kitalálva...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#834) NandoXXL válasza Kansas (#833) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Szerintem adjátok el vga-tokat, vegyétek meg ezt a csoda kártyát Főleg Te Kansas ennyi komment után. Várjuk a tapasztalatokat főleg PCIE 3.0-val.

Mindenki másnak ott az RTX3050 kiegyensúlyozott kártya, drága az is mert hiány van de nem csalnak hazudnak mint az AMD és a fanboyok. (4GB vs 8GB és előtte.. meg hogy elérhető kártya játékra, mindenféle hardveres gyorsítást kivágva, pcie megcsonkítva, de jó így... ilyen áron, már írtam)

[ Szerkesztve ]

(#835) hokuszla


hokuszla
aktív tag

[link] ííj

10400 16GB 1660s 4.5TB

(#836) -KP- válasza hokuszla (#835) üzenetére


-KP-
addikt

Megérdemlik.

(#837) Kansas válasza NandoXXL (#834) üzenetére


Kansas
addikt

Látom, számolni tudsz, értelmezni kevésbé.
Hogy mit csinálok a meglevő kártyámmal vagy bármelyik másikkal azt meg majd én eldöntöm...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#838) PuMbA válasza hokuszla (#835) üzenetére


PuMbA
titán

Ez jó hír, mert ha valami a polcokon áll, annak az ára csökkenni fog :) RTX3050-nel is az a baj, hogy eszméletlen nagy a kereslet, szóval olyan hamar kifogy, hogy az ára csak felfele fog menni innestől. Alzánál 1 perc alatt elment az első adag. A gamer piacnak jelenleg baj minden olyan kártya, ami nem nyugszik 1 másodpercet se raktárban vagy polcon, mert így sose lesznek olcsó VGA-k.

[ Szerkesztve ]

(#839) fatpingvin válasza PuMbA (#838) üzenetére


fatpingvin
őstag

jó az alzáról egy scalper lapátolta fel kb az egészet...

a 6500 valszeg még fog lejjebb mozogni egy kicsit, de nem nagyon.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#840) Dvix válasza hokuszla (#835) üzenetére


Dvix
senior tag

Amikor azt gondolná az ember h az AMD tanult a múltból, erre megpróbálja beadni mindenkinek a multi dumát h itt egy megcsonkított kártya és ez kell nektek:"Mi vagyunk a jó fiúk, elérhető áron, jó teljesítmény, a kis emberek barátai". NV kihozza 50 dollárért drágábban ami még működne is mondjuk normális MSRP-n, de még ezzel is nevetségessé téve az AMD-t. Én nem hiszek egyik cégnek se...de azután még kevésbé fogok. Támogatom a használt piacot.

(#841) Aprósólyom válasza fatpingvin (#839) üzenetére


Aprósólyom
addikt

A scalperek likvid tőkéje is ki fog fogyni egyszer.

Jevons paradox

(#842) fLeSs válasza hokuszla (#835) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Rengeteg leellenőrizhető, konkrét adat van abban a cikkben... :) :U

6500 XT vs 3050 van egy nagy különbség: az egyik kapható, a másik nem. A 3050 addig nem lesz elérhető, amíg nem fognak rá GA107-et rakni, ha ez egyáltalán bekövetkezik valaha. Ez a kártya egy nagy kamu, alig párezer darab volt belőle világszerte. Angliába jutott belőle összesen 1000 db.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#843) Sundesz


Sundesz
őstag

Tipp: Ipon gépösszerakóban 110 ezerért lehet Gainward RTX 3050-et belepakolni. Ha esetleg valaki nulláról indul akkor best buy. Félkonfigot is enged.

6500 XT kapható, de egyelőre a teljesítmény alapján belőtt áron, msrp-től messze. Ha ez nem fog változni, akkor semmi értelme nem volt az agyoncsonkított kártyának. Legalább a 3050 volt msrp áron az Alza-n, 6500 XT egy darab se volt és most sincs.

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#844) Create. válasza fatpingvin (#839) üzenetére


Create.
addikt

Csak a gainward pegasus volt elérhető vagy 30percig, a többiből nem volt 1db se az oldalon. Szóval nem scalperkedték le (legalábbis nem a webshopon keresztül).

(#845) hokuszla válasza fLeSs (#842) üzenetére


hokuszla
aktív tag

akkor olvasd el a ph-n lévő 3050 cikkeket
de mindet

10400 16GB 1660s 4.5TB

(#846) Abu85 válasza fLeSs (#842) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A GA107-ből mind megy a notebookokba. Ezt a Compal írta nemrég. Az asztaliba hónapokig nem jut le. A 3050 elérhetősége attól függ, hogy a gyártók a GA106-okat mennyire szívesen adják el 3050-nek, mert a kihozatal tekintetében szinte mind eladható 3060-nak is, és azon nyilván sokkal többet keresnek, miközben az előállítási költség nem igazán magasabb.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#847) villamos válasza Sundesz (#843) üzenetére


villamos
őstag

Valóban be lehet tenni egy 110k -s 3050 -est, de az Palit. A Gainward az 188k... :B

Ez amúgy eddig rendben van, csak kérdés, hogy mit lenne érdemes bepakolni még mellé?

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#848) Sundesz válasza villamos (#847) üzenetére


Sundesz
őstag

Belepakolsz legolcsóbb házat, alaplapot és procit, akkor kb az + 40-50 ezer Ft. Azokat legrosszabb esetben a feléért el lehet adni újonnan, így kb 130 ezer Ft-ra jönne ki. Az a legjobb, ha valaki új gépet építene.

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#849) Chaser válasza villamos (#847) üzenetére


Chaser
titán

palit és gw ugyanaz kb, más név alatt mennek ki
a pny a harmadik, aminek szintén az első kettő a "tulaja"

szerk:
Kansas
alzán is egy ventis gw volt, legalábbis én abból láttam/lőttem
ilyen tdp-vel ha van benne hűtés lazán meg lehet oldani, akár nagyon halkan is
sokkal nagyobb tdp-s kártya is volt egy ventivel ami még viszonylag halk is volt

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#850) Kansas válasza Chaser (#849) üzenetére


Kansas
addikt

Igen, csak ez a konkrét Palit kártya egy egyventis "ITX kiadás", a Gainward meg tisztességes 2 ventis normál méretű...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.