Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wassermann
    Topikgazda

    nagyon jól hangzik ez az relé, rendelek én is egyet.

    Közben elkezdtem próbálgatni a rev2-es pi-t. Hát eddig vegyesek az érzelmek. Sajnos nem bírja annyira a tuningot, mint a régi (pedig azon gyengébb memória van). Még nem tapasztaltam ki mit bír, de 950-nél már fagyogatott, kétszer vissza kellett írnom a kártyára a rendszert mert korrupt lett tőle.

    Mivel más kicsit a gpio kiosztás, így ezt is átkonfiguráltam az LCDd.conf-ban, de nem ment jól. Kiderült hogy a hd44780.so driver nem ismerte az a pint, lecseréltem újabbra, így ok. A kijelzőt is átforrasztom, hogy külön menjen rá a táp, majd oda megy a relé, ha meglesz.

    A tunningról:
    Nekem is rev2-es RPi-m van és a kártya nagyon érzékeny a tuningra, a sok összeomlás miatt fel is hagytam vele.
    Viszont ha a kártyát csak az indulásra használja, mert a rendszer pl. USB pendrájvon lakik (bedugott pendrájvnál a RaspBMC eleve oda települ), könnyen tunningolható: nálam a legjobb eredmény az 1020-510-340MHz volt.

Új hozzászólás Aktív témák